Radiopro Gramma VAN KOFFIE J 9firlepwoortfigi!ï($terHeplftoiiil6r(sli!i) sm! Waalwiitscln! Vischhanilel. Firma lil. klerhh. nnssir. mum. ij Marktberichten. Notaris Middelkoop verhuren Notaris Middelkoop Ruime B ij verdiensten. LEVENDE PALING, DE Drukkerij uit Waalwijk en de Langstraat. De Drukkerij op ELK gebied, van 't gewoonste tot 't beste aan billijke prijzen. avontuur was voor verdachte wel tragisch verloopen. Hij werd zenuw ziek en moest worden overgebracht naar een krankzinngengesticht, waar hij tot rust kwam en later genezen ontslagen werd. De behandeling der strafzaak moest door dit geval worden uitgesteld. Zijn meisje had er op aangedrongen, dat de zaak welke zij zich hadden voorgesteld te gaan beginnen, op een bepaalden dag geopend werd. Alles samen was den man het hoofd op hol gejaagd. De verdediger had van den vroe- geren onderwijzer van verdachte ver nomen, dat deze op school al zoo'n vreemden jongen was, die den schijn gaf niet normaal te zijn van geest vermogens. Pleiter achtte het daarom wel zeer gewenscht, dat alvorens uit spraak te doen, de rechtbank een psychiatrisch onderzoek naar de geestvermogens van verdachte zou instellen. De uitspraak werd bepaald op 6 October a.s Opheldering in de Blijdorp.zaak Naar de N.Rct. meldt is het onder zoek in de Blijdorp-zaak thans zoover gevorderd, dat de verdachte H. die een volledige bekentenis heeft afge legd spoedig voor de Rotterdamsche Rechtbank zal terecht staan. De moord ie Wanroy. Nieuwe behandeling voor de Bossche Rechtbank. Op Donderdag 6 Oct. a.s. zal de behandeling der strafzaak tegen P. H. M. v. d. V. assistent aan de Zuivel fabriek te Oosteind, gemeente Ooster hout N.B, geheel opnieuw worden hehandeld. Aan verdachte wordt ten laste ge legd, dat hij op 18 April 1931 zijn oom L. v. d. V. directeur der Zuivel fabriek te Wanroy van het leven heeft beroofd. Deze zaak werd op 17 Dec. 1931 uitgesteld voor onderzoek naar de geestvermogens van verdachte. Nader moest deze worden uitgesteld wegens de ziekte van den president Mr. W. Ummels. Thans zal de strafzaak voor een andere samenstelling der rechtbank geschieden en moeten alle getuigen opnieuw worden gehoord. Er zijn 29 getuigen gedagvaard. Verdediger is Mr. E. van Zinnicq- Bergmann, den Bosch. De Olsterwijksche auto-bandleten. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft de behandeling voortgezet van de voor het nader hooren van een getuige, uitgestelde zaak tegen L. E. de V. en G. J. K. onderwijzer te Amsterdam, die deel uitmaakten van de bende autobandieten, die Oisterwijk en Vught onveilig hebben gemaakt. Zooals men weet werden de bandieten na een jacht in de bosschen van Oisterwijk gearresteerd. Getuige H. Homan te Oegstgeest kwam nu bevestigen dat ook zijn auto ontvreemd was. Het O.M. eischte tegen L. de V. 2 jaar en tegen G. K. 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Mr van Meerwijk vroeg voor verd. K. vrijspraak, subs, clemeitie, mr. v. d. Meeren voor verd. de V. vrijspraak subs, een voorwaardelijke veroordee ling en onmiddellijke invrijheidstelling Deze werd door de rechtbank ge weigerd. KERKNIEUWS. Benoeming. Z.H. Exc. den Bisschop van 's Bosch heeft bedoemd tot geestelijk adviseur van de afd. Midden-Langstraat van den Ned. R.K. Bond van Spoor- en Tram. wegpersoneel en van de afd. .St. Qeertruldenberg" van den Ned. R K. Fabriekiarbeldersbond den WelEerw. heer J. N. van Bakel, kapelaan te Qeertruldenbergvan den R.K. Bond van Schoenfabrikanten te kaatsheuvel den WelEerw. heer A D. M. Swage- makers, Kapelaan te Kaatsheuvel. H.H. fVijdingen Z H. Exc den Bisschop van 's Bosch diende heden In het kapel van het Groot Seminarie te Haaien het H Diaconaat toe aan de Eerw. Frater Wilbertus van Drunen van de Orde der Capucljnen. St. Jan KI. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Van 16 tot 23 September. Geboren: Florentius F. z. v. J. van Baal— Bürgemeister. Waltherus G. z. v. A. F. van Riel-v. d. Sanden. Leendert z. v. H. de Hoop-v. Donk. Henri L. z. v. K. L. Langemeijer-Goossens" Neeltje d. van A. Bonis-Timmermans. Marinus H. z. v. H. J. Bergmans— Eekels. Overleden P. Mosselveld wedn. van A. W. Melis 79 j. A. v. d. Pennen echtg. van M. H. v. d. Sanden 61 j. Huwelijks-aangifteGeene. Huwelijken; H. W. Pullens 26 j. en A. A. Leijtens 24 jaar, beiden alhier. F. L. A. Bataille 30 j. en Th. C. M. Robbers 23 j. beiden alhier. T. L. Groeneweg 31 j. te Dordrecht en J. A. de Vries 28 j. alhier. Ingekomen J. P. A. de Ruijter van Tilburg. J. M. Froklage van Engelen. J.Th. Rijkmans van Steenwijk. P. van der Hammen van 's Hage. G. M. ter Beek van Breukelen. P. Verduljn van Loon- op Zand. F. R. P. A. v. d. Straeten van Oosterhout. M. v. Gulik van Nederweert. M. A. Schellekens van Drunen. P. Pruissers en echtgenoote van Sprang-Capelle. H. Budde van Hövel (Did.) M. Nugureit van Hövel (Did.) J. J. P. Botermans van Ginneken en Bavel. G. Tini van Tilburg. R. Boitero van Tilburg. B. Varrossieau van Sprang-Capelle. W. C. L. C. Christ van Echt (L.) A. J. M. L. Christ van Echt (L.) VertrokkenC. C. Bekkers naar Hilversum A. Bougers naar Lichtenvoorden. C. A. Bongers naar Lichtenvoorde. N. J. M. van Loon naar St. Michiels- Gestel. M. H. Spijkerman nr. Turn hout. GEERTRU1DENBERG. Geboren: Adrianus Hendrikus z. v. Pieter de Rooij en van Petronella A. Lievens. Aloijsius Pieter z. v. Hendrik Maas en van Johanna Hazenberg. Huwelijksaangifte: Petrus Hendrikus Be rende, 22 jaar en Jacoba de Ruijter 20 jaar. Lambertus Antonius Verwijmeren 20 jaar en Maria Engelina Verschure, 21 jaar. Gevestigd: Maria M. Adriaansen van Kou- dekerke. Adriana E. Nuijten van Oosterhout. Gijsberta A.Schrauwers van Veldhoven. Johanna E. M. de Ruijter van Raamsdonk. Vertrokken: Maria A. Willemse naar Steen bergen. Louise W. J. Geboers naar Leiden. Petrus M. N. Verklaren en gezin naar Raamsdonk. Hermanus H. van Grieken naar Hardenberg. Teunis Nederlof naar Barendrecht. Wed. P. C. F. Engelberts geb. van Mill naar Soest. RAAMSDONK. Van 10 t.m. 16 September '32. Geboren Cornelis II. zv Elisius M. van Seters- Vinck. Overleden: Adriana C. van Dongen, oud 10 jaren. Adriaan van den Hoek, oud 41 jaren. Cliristoffel J. A. Bosch, oud 75 jaren. GEMENGD NIEUWS. Haagsche relletjes. De agent Baas die door een com munist Dinsdag in de borst werd ge stoken is gisteren overleden. Hij is 43 jaar en laat een vrouw met 4 kin deren na. De vermoedelijke dader een 43-jarige communist is aangehouden en door B. nog positief herkend. 2 Schippers verdronken. Gisteren is te Zandvoort een ledige visscherschuit aangespoeld Twee men- schen zijn vermoedelijk verdronken. Een lijk is reeds aangespoeld. Verdronken. Gistermiddag is het 6-jarige zoontje van den arbeider de Haan te Stads- kanaal te water geraakt e nverdronken. Door een autobus overreden en gedood. Gistermiddag is te Maassluis het 8-jarig zoontje van den heer P. Snel door een autobus van de W. S. M. overreden. Het kind is eenige uren later aan de gevolgen overleden. Vrouw In de vlammen omgekomen. Hedenmorgen is door onbekende oorzaak te Langelille bij Lemmer, de boerderij, bewoond door den veehou der H. Haven afgebrand. Toen de veehouder, die in het land zat te melken, den brand ontdekte, heeft hij nog pogingen in het werk gesteld om eenigen inboedel uit het brandende perceel te redden. Hij bemerkte toen nergens zijn ruim veertig jarige huis houdster A. Koopmans. Later in den morgen is het totaal verkoolde lijk onder de puinhopen gevonden. Waalwijk, 23 Sept. 1932 Eieren 5'/a-6 cent. Varkens f 4.—f 6.— BINNENLAND. Zuiderzee bestaat niet meer. De minister van Waterstaat brengt ter algemeene kennis dat de volgende namen zijn vastgesteld voor het afge sloten gedeelte van de Zuiderzee IJselmeervoor het overige gedeelte van de Zuiderzee benoorden den afsluitdijk: Wadder zee. 's HERTOGENBOSCH. In de gis teren gehouden vergadering van den gemeenteraad is o.a. beslolen tot den bouw van 94 arbeiderswoningen aan den Dageraadsweg op de aldaar pas opgehoogde terreinen. Daarvoor werd de grond ter waarde van f 40,500L schikbaar gesteld en voor den bon, werd een crediet verleend van f 223 Aan het Rijk zullen voor deze wonifl. gen voorschotten worden gevraag alsmede de bijdrage voor het oprui^ van krotwoningen ad f 1 per wee( De minlmumhuren der woningen wo- den bepaald op f 3 15. Opnieuw werden voor een jaar dt raadscommissies vastgesteld. Uii^ tend leden der r. k. fractie werd daarin herbenoemd. De overige pari| en groepen bleven weigeren deel va3 de commissies uit te maken, om men hen bij de wethouderskeuze passeerd had. De poging die de Ka' fractie thans deed om t>t overleg komen, leed schipbreuk, zoodat v vacatures wederom niet werden aa& gevuld. Het ging er In deze vergadering o0j weer erg frisch toe. In 't begin werd wethouder voor leugenaar ultgemaa! terwijl een ander aan 't slot der ver gaderlng voor „schoft" werd uitgekre. ten; 't peil der vergaderingen stijgt wei, Het bedrijf der N.V. P. de Gruijter en Zoon te Den Bosch wordt enorm uitgebreid. Op een terrein, groot hectaren, gelegen op het Industrieterrein jbonnemt nabij de nieuwe veemarkt zullen nieuwe bedrijven verrijzen, vierma grooter dan het reed9 bestaande brieksgebouw aan de Orthenstraai Den Bosch. de :rar ANNO lö 5 5 PROBEERT EENS EEN DER POPULAIRE MERKEN: Rood Y paars Y zwart Y geel 55 cent per pakje 40 35 f, 24 Daarna zult U stellig geen andere meer wenschen Vraagt ze Uw winkelier! >-1 - Degene die 1.1. Maandag in Musis of Woensdag in „de Twee Kolommen" een verkeer den bolhoed heeft meegenomen, gelieve dezen te ruilen Mr. van Coothstraat 35. te Capelle, zal Dinsdag 27 September a.s. om 6 uur, ten koffiehuize van den Heer L. F. VAN DONGEN te Capelle, in het openbaar Perceelen, als van ouds voor den Algemeenen Arme, de Diaconie en de Hervormde Kerk van Capelle en voorts voor den heer J. Smits te Woudrichem 6,34,40 H. A. bouw- en hooiland onder Waspik, zijnde aanwas over den Gantel benevens wel en bouwland achter de oude school aan den Loon. schen dijk. Breed bij biljetten. 49060 te Capelle, bericht, dat de perceelen. geveild voor de Fam. VAN GENNEP te Tilburg, thans in bod staan op voor Waalwijk en omstreken, door gevestigde, concurreerende, prima werk afleverende Stoomwasch- cn Strijkinrichtlng. Brieven onder No. der advertentie a. h. Bureau v. d. blad. 49062 Dagelijks te leveren: alle soortenZee- enrlvlervlsch Verder Makreel, Harderwij kers, bokking, gerookte paling, versche garnalen, Haring, Rolmops, Zalm, Sar- dlnes. Krab, Steur, boter, kaas eieren enz. enz. Alle bestellingen worden zonder prijsverhooging thuisbezorgd. Schoonmaken van paling of andere soorten visch wordt NIET in rekening gebracht. Beleefd aanbevelend, KOOP 1 2 3 4 1 500.- 550— 300.- 10— Toeslag Woensdag 28 Sept. a.S. des avonds om 6 uur bij L. F. VAN DONGEN te Capelle. 49061 IS ZONDAG 25 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 8,15 Lichaamsoefeningen. 9,00 Postduiven- en voetbalberichtcn. 9,05 Tuinbouwhalfuurtje. 9,30 Uitz. voor de Mijnwerkers. 11,30 Zondagmorgentoespraak. A.V.R.O.) 12,00 De Kon. Mil. Kapel. 2,00 Boekenhalfuur. 2,30 Het Avro-Kamerorkest. 4,00 Gramolooninuziek. 1,15 De A'damsche Mandolineclub Inter Nos. 4,45 Gramofoonmuziek. Sportuitslagen Vaz Dias. (V.A.R.A.) 5,00 Dilettantenuurtje. (V.P.R.O.) 0,00 Liturgische dienst ter herdenking van G-us- taaf Adolf uit Groote Kerk tei Leeuwarden. (A.V.R.O.) 8,00 Vaz Dias. 8,15 Operette-uitzending.: 10,45 Gramofoonmuziek. 11,00 Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN 296 M. (N.C.R.V.) 9,30 Orgelbespeling. 9,50 Kerkdienst Gc-ref. Kerk te Utrecht. oor- gangcr Ds. van Arkel. Na den dienst tot 12,15: Orgelbespeling. (K.R.O.) 12,15 Lunchconcert. 1,45 Film, door A. v. Domburg. 2,10 Boeken en schrijvers. 2,30 Gramofoonmuziek. 3,00 Plechtig afscheid der Paters missionarissen uit het missiehuis Cadier en Keer. 4,15 Gramofoonmuziek. (N.C.R.V.) 5,00 Zang door Chr. Radio-Koor. 5,50 Kerkdienst uit Ned. Herv. Kerk te Schcvc- ningen, Voorganger Ds. J. d© Jong. Na den dienst tot 7,45: Gewijde muziek. (K.R.O.) 7,45 Pastoor Elberscn: Monarchie of Republiek. 8,10 Voetbaluitslagen RKF. 8,15 Concert. 8,50 Vaz Dias. Zang en piano. 10,40 Epiloog door Klein Koor. MAANDAG 26 SEPTEMBER. (A.V.R.O.) 8,00 Gramofoon muziek. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Gramofooiimuzick. 10,30 Marie Meunler-Nagtegaal draagt voor. 11,00 Orgelconcert. 2,15 Graniofoonmuziek. 3,00 Viool-recital. 3,30 Causerie! door Max Tak. 4,30 Kinderuur. 5,30 Kovacs Lajos. 0,30 Boekenhalfuur. 7,00 Kovacs Lajos. 7,30 E. Weber over: Lugano, de Ital. meren. 8,00 Concert. 8,45 Radio-tooncel. 9,00 Omroeporkest. 9,30 Radio-tooneel. 9,45 Omroeporkest. 10,00 Vaz Dias. 10,10 Omroeporkest. 11,00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 290 M. (N.C.R.V.) 8,00 Schriftlezing. 10,30 Morgendienst Ds. Lokhorst. 11,00 Concert. 12,30 Orgelconcert Jan Zwart. 2,00 Uitz. voor scholen. 3,15 Cursus knippen en naaien. 3,30 Cursus stofversieren en hoeden maken. 4,00 Bijbellezing Ds. Ingwcrsen. 5,00 Concert. 0,30 Vragenuurtje. 7,45 Ned. Chr. Persbureau. 8,00 Kinderkoor. 9,00 P. Keuning: Christelijke Kunst. 9,30 Viool, cello, plano. 10.05 Vaz Dias. 10,15 Gramofoonmuziek. DINSDAG 27 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. (A.V.R.O.) 8,00 Gramofoonmuziek. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Graniofoonmuziek. 10,30 Volksliederen. 11,00 Mevr. Rittcr-LandréKinderen uil het zon nige Zuiden. 11,30 Zangvoordraeht. 12.00 liet Omrocp-orkest. 2,30 Gramofoonmuziek. 2,45 Praatje over knip- cn naaicursus. 3,00 Kamermuziek. 1,30 Had i O-K i nderkoorzan g. 5,00 Kovacs Lajos. 7,00 Gramofoonmuziek. 7,30 Dr. HillcnDe Grieksclie Mythologie. 8,00 Orgelconcert. 9,00 Mevr. Ketelaar-van Goch: De a.s. Zonne straal-collecte. 9,15 Het Omroep-orkcst. 10,00 Vaz Dias. 10,10 Het Omroeporkest. 11,00 Gramufoonniuziek. HUIZEN 29G M. (K.R.O.) 8,00 Morgenconcert. 11,30 Godsdienstig halfuurtje. 12,15 KllO-trio, 2,00 Vrouweiiuurtjc. 3,00 Graniofoonmuziek. 5,00 KRO-Kunstcnscmhle. 0,00 Onderwijsfonds Binnenvaart. (>,30 Vervolg concert. 6,45 Mevr. Cuppens-Geurs: De a.s. modecursus. 7,10 Causerie Prof. Heczemans. 7,15 Verbondskwartlertje. 8.00 Het KRO-Orkest. 9,00 Vaz Dias. 9.15 Hoorspel. 10,00 Vervolg concert. 8,30 Morgenwijding. (K.R.O.)

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 12