PIEMiE-VEEMAIKT og Donderdag 29 SepL u ir DraulgangBr" juweel uan een lilm. ïeri «ijk xor-Bioscoop. BEZOEKT TE WAALWIJK wij )od de der 'er- als ler- zal dat in be. de iolf bi] ort- dië ioe- ifng che de dat van mo- Woensdag 28 Sept. '32. 55e Jrg. j tweede blad. UOVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 28 Sept. 1932. *!0ie*markt te Waalwijk ponderdag 29 September. 0g voor Sigarenwinkels en A. v. Ingen, Vlijmen A. Appels, Waalwijk W. Venus, Vlijmen v. Siratum, Almkerk Het werk F Drunen voot f 200 f575.- f 475 f 298. f 288. gegund aan de Wit te f475 slooping 16 voor Slijters op Zondag. oitf vorig nummer namen wij een over omtrent het voorstel van W, aan den gemeenteraad ter- j sluiting van sigarenwinkels en 1 genomen. Ju op Zondag, nl. om ook deze schoenen ,iér uur geopend te houden, schreven daarbij dat wij dit (f zeer toejuichten en het dezen ers gaarne gunden, doch spraken ze meening uit dat dit besluit liet zou worden goedgekeurd, dagen (inschrijving overgenomen van A. Appels, Waalwijk.) Prijsstijging voor schoenen. Men schrijft aan het «Vakblad voor de Schoenmakerij" «De prijzen van zoolleer en overleer alsmede van enkele fourniiuren hebben in de laatste weken een beduidende verhooging ondergaan. De oorzaak hiervan is, dat de huidenprljzen zeer vast blijven en nog steeds tegen hoo- gere prijzen uit de markt worden Waar de prijzen van de in Nederland exhorbiiant laag zijn, lager dan waar ook ter wereld, kan het niet uiiblijven, dat deze belangrijk in prijs zullen moeten stijgen. Wij hoorden dan ook reeds, dat er verscheidene schoenfabrikanten, speciaal die, welke het betere artikel Nederlandsche land- en tuinbouw zal kunnen produceeren. tegen hef lage prijzen niveau dat de wereldmarkt verlangt. Dat kan alleen het geval zijn, als de ontwikkeling van het boeren bedrijf zoogoed Is als maar eenigszins mogelijk is. Er zijn tal van moeilijk heden die U in de toekomst nog zult hebben te overwinnen, terwijl er nog geen teekenen zijn die er op wijzen dat er verbetering komt in de crisis of de internationale verdwazing, waar door steeds hoogere tolmuren worden opgetrokken. Nederland heeft alles ge zet op een kaart, n.l. de export, en niets loopt cp het oogenbllk meer ge vaar. Er is niets dat zooveel gevaar lijdt als de export en ook in de toe komst als wij de plannen zien die Nederiand en Dultschland maken op dit gebied, dan kan ik U niet paaien met de mededeellng dat een betere toekomst nabij is. Daarom zal er een tijd aanbreken dat alle zeilen zullen moeten bijgezet worden, en men het onderwijs en alles wat men aan ken nis opgedaan heeft zal kunnen benut- juist gelezen hadden dat in vervaardigen, genoodzaakt waren hun ten. De groote financieele offers die laats in deze omgeving eenzelfde ik was afgewezen, jeprae-adviezen die we Zaterdag gen, juist een paar uur na 't Ifccn van ons blad, blijkt echter en W. tevoren aan den Minister •conomlsche Zaken en Arbeid Ingen hadden gevraagd en dat lister in verband met het karakter gemeente, als centrum gemeente, deze ontheffing geen bezwaar i de rest verwijzen wij naar het jeffende prae-advies in dit num- mogen de sigarenwinkeliers en bij voorbaat wel gelukwenschen ine eventueele goedkeuring, want jden speciaal hier met bioscopen, dngen, vreemdeilngenbezoek enz. m geweldige strop Volksmatinée. Zondagvoormiddag zal de Har- ,S1. Jan" alhier op de muzieknis Baardwijk een Volkjmatir.éa amma in ons nummer van a.s? ijel Oefening en Vermaak iedertafel zal vetmoedelp 28 a.s. het winterseizoen openen en groot concert, waarop zal verken Mei. Haus-Graijs, Con- ingeres te Amsterdam. prijzen te verhoogen' Biljarten. Zaterdag 1 October zal de Biljart club «Internos* gevestigd in't caié van A. v. d. Veer Drunen een vrlendscnap- peiyke wedstrijd spelen tegen dg biljart club .Nooit Volleerd" in het caié van P. van Cromvoirt. DE GSOOTE ALMA DAG, ZONDAG, MAANDAG iel spanning verwachte film In de hoofdrollen BANS ALBERS en MARTHA EGGERTH. al hedenavond kaarten verkrljg- bi] Wed. j. v. d. Broek-van Ree. zen. Werkverschaffing. wij vernemen zal bij de a.s. ting worden voorgesteld een .eisc'nalfing in het leven te roepen a vorm «wegenverbetering. juichen dit ten zeerste toe, om- ij het zeer productief werk achten arop in ons blad steeds is aange- en. Alleen bejammeren wij het ermee zoo laai begonnen wordt; adden ons al in heel wat mooie kunnen verheugen in dien n tijd van werkeloosheid rndere Vrijwillige Landstorm. onderlinge schietwedstrijd' der angen Baardwijk, Waalwijk en en had den volgenden uitslag: Besoijen. Couwenberg van Dongen refters Hilst Klerkx Verschuren 99 95 96 91 96 90 [TEIT, i t eit daar Smolders v, Beurden )uivelaar de Roolj Jekkers 3adeila n goed intro- k daar K ook wordt 567 Gemiddeld 94'/a Waalwijk. p. schutter. 91 89 90 92 93 92 547 Gemiddeld 911/a Baardwijk p. schutter. de Beer aijens v, d. Mee d. Sanden de Vries ran Woensel 86 80 91 94 93 96 540" Gemiddeld 90 per schutter. "Tförpiprijs werd behaald Lheer j. Couwenberg van de Besoijen. Aanbestedingen. tor B. en W. werd gistermiddag idhuize aanbesteed het-bijbouwen leen lokaal aan de belasiingkan- in de Mr. van Coothstraat. jeschreven werd als volgt 'Ijnands, Waalwijk f 448. fed. G, v. Huiten, Waalwijk 394 J. v. d. Meijs, 379.- A. v. Huiten-Krol 354. J. Koolen-v. Huiten 292.— Het werk is nog niet gegund. Voorts werd door B. en W. aanbe steed het sloopen van twee winkel hulzen voor het nieuwe raadhuis. Ingeschreven werd als volgt: Slooptijd 2 mnd, of 16 dag. De Wit, Drunen f402.- f252.- M. Klerks, Drunen f327,— f 125,— Gilde .51 Ambrosius.H De schutters van .St. Ambrosius alhier hebben Zondag j 1. weer een aantal prachtige overwinningen toege voegd aan de vele onderscheidingen die ze vooral den laatsten tijd wisten te behalen. Deelgenomen werd aan den schutters wedstrijd georganiseerd door het ge zeischap .St. jan" gevestigd in Café van Berkel te Kaatsheuvel. Zij wisten hun meerderheid over de andere deel nemers uit te drukken door op 9 per aoneele prijzen beslag te leggen, waar onder de 1ste, 2e. 4e, enz.,terwijl zij tevens den eenigen eere prijs en corpsprijs wonnen n.l. een prachtigen beker beschikbaar gesteld voor het beste 6.tal. Ongetwijfeld een schitterend succes hetwelk duidelijk bewijst dat „St. Am brosius* o/er uitstekende schutters beschikt. Premfemarkt. Morgen wordt de groote jaarlijk&che Premie markt gehouden, georganiseerd door de Veemarkt-commissie onzer gemeente en waarvoor een groot aantal prijzen worden uitgeloofd in de ver schillende afdeellngen, door lal van belangstellenden mede beschikbaar gesteld. Wij vertrouwen dat als voorheen de aanvoer flink zal zijn, al zullen enkele gevallen van mond- en klauwzeer in deze streek mogelijk eenige handicap zijn, en dat een druk bezoek uit de geheele streek deze mooie vee-ten- toonstelling zal ten deel vallen. Brabantsche Land. en Tuinbouw tentoonstelling Oirschot. De Brabantsche Land-en Tuinbouw tentoonstelling te Oirschot ts Zaterdag middag om 2 uur op plechtige wijze door Minister Verschuur geopend/ De talrijke autoriteiten kwamen in de consumptie—tent bijeen: daar waren o.m. het Eerste Kamerlid mr. van Lanschot, de Tweede Kamerleden de heeren Jac Vos, mr. F. Teulings, Fies- kens, burgemeesters van verscheiden gemeenten, leden van Ged. en Prov. Staten, vertegenwoordigers van de hoofdbesturen van N. C. B., Alg. R.K. Boeren en Tulndersbond, enz. Goed twee uur betraden Hunne Exc. minis ter T. J. Verschuur en de Commissaris der Koningin, mr. dr. A. van Ryke vorsel onder het spelen van het Wil- helmus (door de Oirschotsche harmo nie) het terrein, vergezeld van burge meester Janssen van Oirschot* De voorzitter der tentoonstelling de heer A. v. d. Heuvel sprak een kort welkomstwoord. Minister Verschuur kreeg daarna ge legenheid de openingsrede uit te spreken. De minister zeide met veel gsnoe gen naar Oirschot te zijn gekomen om medeleven te toonen met de onder- neming. Voor de regeering is het een groote vreugde te zien dat Brabant den moed nog niet laat zinken. De Bra bantsche boer zal indezen vreedzamen wedijver de noodige aansporing vinden om hei moeilijke pad moedig verder te betreden. Na een aansporing om de eenheid In de organisatie te bewaren kwam spr. tot de gevaarlijke sfeer waarbij het regeeringsbeleid ter sprake komt. De land. en tuinbouwcursussen lig gen de regeering na aan het hart. Toen malaise dan ook dreigde deze cursussen schade aan te brengen heeft de regeering met groote geldelijke bedragen weten te bewerken dat het onderwijs op de tegenwoordige hoogte kon worden gehandhaafd. U weet dat de regeering in den loop der tijden veel heeft gedaan voor den land- en tuinbouw, maar dat de hoofdzaak ligt in de vraag of de hiermede gepaard gaan zijn om te voorkomen dat de Nederlandsche boe renstand In het moeras weg zinkt. De Minister ging de werking dezer maatregelen na en bestreed de gege ven onbillijke critiek. Hij verzocht de regeering te steunen bij het nemen van dergelijke maatregelen die met tallooze moeilijkheden gepaard gaan. Tot nu toe hebben wij drie succes- sen geboektle de Tarwewet, 2e de Varkens, 3e de Zuivelwet. We zijn nu zoover, dat de groote voorraad zwaarste varkens is opgeruimd en dat de export van de bacon is opgevoerd tot een hoogte als vroeger nooit gekend, n.l. van 15 000 tot 50 000. Uit alle maatregelen in de Regee ring keurt U afleiden een streven tot het instandhouden van een nijveren sober levenden boerenstand, een stand, die daarop door zijn noesten ijver aanspraak heeft. Moge op het werk dezer tentoon stelling en op den geheelen Brabant schen BoerenstandGods Zegen rusten een Zegen die zeker moet rusten op den Brabantschen noesten plicht en godsdienstzin verdient. De Commissaris der Koningin, mr. dr. A. van Ryckevorsel sloot zich met eenige hartelijke woorden bij derede- voering van minister Verschuur aan, dien hij namens de boeren dankte voor den helderen uitleg, dien hij heeft gegeven omtrent de landbouw politiek der regeering. Hij sloot mei de beste wenschen voor het welslagen der tentoonstelling te uiten. Na hem dankte burgemeester Janssen van Oir schot voor het voorrecht, dat Oirschot te beurt valt als plaats der tentoon stelling hetwelk voor Oirschot een spoorslag zal zijn, om de historische positie als plattelandscentrum terug in te gaan nemen. Tenslotte sprak de heer C. Moors, voorzitter van den N.C.B. woorden van dank en geluk, waarna het offl- cieele gezelschap de tentoonstelling in oogenschouw nam, welke bezichtiging eenige uren duurde. Zaterdag had de groote folkloristi sche oud-Brabantsche optocht plaats op de tentoonstellingsterreinen Het tentoonstellingsbestuur heeft besloten de tentoonstelling te verlengen tot Woensdag 28 Sept. Des namiddags om 3 uur trok de openluchtoptocht voor de tweede maal. Hierna zullen de gilden van St. Joris en St. Sebas. tiaan koning schieten. Des namiddags zal ook Oirschots meest beroemde vendelzwaaier proeven van zijn kunst geven. Des avonds om half negen zal op de tentoonstellingsterreinen een groot vuurwerk worden afgestoken. De entreeprijs voor den Woensdag is bepaald op f0.55. Gisteren was het te Oirschot de dag van den Jongen Boerenstand. Tienduizend lustrumvierders waren in het Brabantsch dorp verzameld. Mgr. Diepen heeft een plechtige H. Mis opgedragen. Op de feestvergadering werden de jonge boeren toegesproken door Mgr. Diepen en pastoor van Kessel. Steun aan land. en tuinbouw. Ged. Staten van Noord-Brabant heb ben het volgende schrijven gericht aan de gemeentebesturen Wij hebben de eer U mede te deelen, dat de Staten van dit gewest in hunne zitting van 7 Juli 1932 op ons voorstel hebben besloten een crediet van f 100.000,uit de pro vinciale kas beschikbaar te stellen, om eenigen steun te verleenen aan de land- en tuinbouwers in deze provin cie, die het zwaarst door den nood van dezen tijd worden getroffen. In diezelfde zitting werd een com missie benoemd uii de Staten bestaande uit de leden Jac. Vos Antzn, te Roo sendaal, P. J. van Haren te Tilburg, G. R. van der Ven, te Vlijmen, A. Bax Gzn. te Zevenbergen en J. Frans- sen te Deurne, om ons College in deze voor te lichten. Gelet op de bij de behandeling van dit onderwerp in de zitting der Provinciale Staten gevoerde beraadsla gingen, en na overleg met genoemde commissie, zijn wij voornemens uit het beschikbaar gesteld crediet boven bedoelden steun te verstrekken met inachtneming van de navolgende re gelen 1. De steun bestaat in het bijdra gen van de helft in rentelooze voor schotten, te verleenen door de hier onder sub. 4 en 5 genoemde rechts persoonlijkheid bezittende lichamen. 2, Voor deze hulp komen alleen in aanmerking kleine land- en tuinbou wers, die zonder die hulp hun bedrijf niet voldoende in stand kunnen houden. Geen voorschot zal meer mogen bedragen dan f 100, Het voorschot is uitsluitend bestemd voor het verstrekken van land- en tuinbouwbenoodigheden in natura, na melijk: zaai- en pootgoed, meststoffen, voederartikelen, enz. 3. Het voorschot moet worden te rugbetaald vijf jaren, nadat het is verstrekt, of zooveel eerder als de omstandigheden dit toelaten. Gedeputeerde Staten beslissen, hoe in uitzonderingsgevallen, te beoordee- len door hun College, zal worden gehandeld. 4. Leden van een standsorganisatie van land- en (of) tuinbouwers moeten hunne aanvragen bij het lokale bestuur dier organisatie indienen. Dit bestuur zendt, indien het bereid is het door dit bestuur noodig ge oordeelde voorschot te verleenen, de aanvrage ten spoedigste aan Gedepu teerde Staten. 5. Zij, die geen lid zijn van eene organisatie, onder 4 bedoeld, moeten hunne aanvraag indienen, hetzij bij het gemeentebestuur of het armbestuur, hetzij bij het bestuur eener rechtsper soonlijkheid bezittende vereeniging of instelling, welke Gedeputeerde Staten als voorschotgeefster aanvaarden. Het bestuur zendt, indien het be reid is het voorschot te verleenen, de aanvraag aan den burgemeester der woonplaats van den betrokkene. De burgemeester zendt de aanvraag, voor- zien van zijn advies, ten spoedigste aan Gedeputeerde Staten 6. De besturen van de lichamen, bedoeld onder 4 en 5, ze iden de aanvragen aan Gedeputeerde Staten vergezeld van eene verklaring en eene opgaaf, volgens bijgaande modellen. Bij afzonderlijken brief deelen de besturen mede de rangorde, waarin de aanvragers in aanmerking komen voor de beoogde hulp. Gedeputeerde Staten deelen ten spoedigste hunne beslissing mede. 7. De besturen, bedoeld onder zorgen voor de aanschaffing, betaling en uitkeering van de verstrekkingen in natura en leggen afschriften van de kwijtingen aan Gedeputeerde Sta ten over. Tusschen den voorschotgever en den aanvrager wordt een overeen komst gesloten naar bijgaand model. Na ontvangst van de alschriften van genoemde stukken stellen Gede puteerde Staten de provinciale bijdrage betaalbaar. De besturen, bedoeld onder 6 zorgen voor de terugbetaling van het voorschot en dragen de helft van wat zij innen aan de provincie af. 9. De aanvragen moeten vóór 1 November 1932 bij Gedeputeerde Sta ten zijn ingekomen. Later inkomende aanvragen kunnen ter zijde worden gelegd. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang) Op Woensdag 5 Oct. a.s. hopen de echtelieden Pieter Broeks en Martijna Versteeg, Oosteinde alhier, den dag te herdenken dat zij voor 50 jaren in het huwelijk traden. Uit de buurt heeft zich een commissie gevormd om dezen dag voor het gouden echtpaar tot een blijden feestdag te maken. Het zal hen alzoo aan belangstelling niet ontbreken. De leesbibliotheek van den Chr. Volksbond alhier zal a.s. Zaterdag wederom voor het publiek worden opengesteld. Een groot aantal prachtige nieuwe boeken is de bibliotheek weder om rijker geworden. We twijtelen niet of van deze nuttige instelling zal in van den Bond van Ned. Ondeiwijzers le brengen. De Cijfers zeggen hier vol- aar.wezlg. Een viertal sprekers hteld do£"df;, namens het N.V.V. en het AC.OP. korte redevoeringen. In scheipe be woordingen vertolkte de heer Posthu mus, bezoldigd bestuurder van den B. v, N. O., de gevoelens van wrevel, die bijna ieder jaar weer als slacht maand in aantocht ls bij de ambtenaren en onderwijzers worden opgewekt door nieuwe verlagingen van het toch al zoo karige satans. Zoodra de rede voeringen beëindigd waren, formeerde zich dank zij de voorbeeldige regeling zonder eenige hapering de geweldige optocht. Aan den kop van den optoent marcheerden het A.C.O.P.-bestuur en de hoofdbesturen van den Bond van Ned. Ond. en andere bonden van Overheidspersoneel, benevens de ver tegenwoordigers van het N.V.V. en polltieken bondgenoot. Onder buiten gewone belangstelling van '1 publiek koerste de kilometers lange stoet langs de voornaamste verkeerswegen tn Amsterdam. De tallooze vaandels, vlaggen en doeken met leuzen, bene vens een tiental muziekkorpsen ver- levendigden het beeld van deze massa demonstratie. De ontbinding van deze anti-Weiter optocht tusschen den Dam en het Centraal Station duurde zeer lang. Met korte toespraken via luid sprekers werd de betooging bij ge deelten ombonden. De reeks prachtige vaandels opgesteld op du stoep voor het Beursgebouw bood een ongemeen fleurig aanzien. Groote waardeering bleek er ook onder de massa's onder wijzers te heerschen voor de krachtige wijze waarop het Ned. Verbond van Vakvereen. deze A.C.O P.-actle tegen de zooveelste (de onderwijzers schijnen den tel kwijt te zijn) salarisverlaging steunt. Aan deze indrukwekkende salaris demonstratie werd door meer dere leden van de Langstraatsche afd. van den B. v. Ned. Ond. deelgenomen. WASPIK. De twee groote najaars- marktcn zullen alhier worden gehouden >p Maandag 17 October en op Donder dag 17 November. Van Zaterdag iot en met Maandag s. zal inde St. Theieslakerk te Waspik. Boven des avonds te zeven uur een triduum worden gehouden. De Ch. Gemengde Zangvereni ging O. B. K. zal op Zaterdag 15 Oct. a s. in de voormalige openbare lagere school een uitvoering geven. RAAMSDONK. De K. E. Harmonie «De Eendracht" van Raamsdonksveei zal op Zondag 2 October a.s om 6 uur namiddag een concert geven te Raams- donk(dorp) RAAMSDONKSVEER. De j.l. Zondag gehouden speldjesdag ten bate vooi de Vereeniging «Herwonnen Levens kracht" hetft opgebracht I 87.20, Op de te Oosterhout gehouden stierenkeuring zijn uit deze gemeente de stieren van de landbouwers A. Bink en Wed. A. M. Zijlmans goedgekeurd. Dezer dagen is alhier een gouden ring gevonden. Inlichtingen zijn ie bekomen bij de Marechausees. De Kon. Erk, Harmonie «De Eendracht" heeft aangesteld totleeraai voor de klarinetten de heer v. Dongen uit Dongen. Dit laatste kan ook gezegd worden van (ten wedstrijd HEC-Good Luck, die de gasten niet hooge score wisten te win nen. Van HEC hadden wij hoogere ver wachtingen. RYVB kon het thuis ook niet verder brengen dan een gelijk spel. Wij kennen de nieuweling nog niet voldoende om uit dezen uitslag iets af te leiden. Reserve-klasse. Hier domineeren WSC 2 en Willem II 3. I)c Wnalwijksche jonge garde wist Zon dag Wilhelmina 3 tot haar slachtoffer te maken. Dat gaat in de goede richting. —2 SPORT. den komenden winter weer een druk gebruik worden gemaakt. Het politie-diploma van den Ned. R.K. Politiebond «St. Michaël te 's Bosch werd behaald door den heer J. J. van Zeist alhier. CAPELLE. J.l. Zaterdagmiddag be haalde een Excelsior-combinatie op de eindwedstrijden van den door de voetbalvereeniging Neerlandia aan de Zandschel georganiseerden serie-wed strijd den 3en prijs, een lauwertak. De postduivenvereniging «De Luchtvaart* hield j.l. Zondag een wed vlucht vanuit Neufvilles met den vol genden uitslag: E. Haverhals 1 2 26 A. Versteeg Az. 3 12 13 22, W. Mande makers 4 14, P. Verhagen 5 28 31 M. de Jong 6 16, G. Treffers 7 8 1Ü J. Vr Doornik 9 11 17. C. Verhagen 15 30, L. de Haan 18, A. Versteeg 19 20 21, P. Nieuwenhuizen 23, W. Versteeg 24 25, C. Rozenbrand 27 en A. Klootwiik 29. Het 2e elftal onzer sportvereen. «Excelsior", dat vorig jaar ingedeeld was in de 2e klasse B.V.B,, is voor de a.s. competitie ondergebracht in de le klasse B.V.B. Het competitierad begint voor het 2e elftal a.s. Zondag te draaien. We wenschen de reserves in hun nieuwe afdeeling veel succes. Het aantal vacante Ned. Herv. Gemeenten in de Ring 's Grevelduin- Capelle zal in verband met 't vertrek van Ds. Fokkema uit Sprang naar Amstelveen begin October weder 5 bedragen, nl. de Ned. Herv. Gem. te 's Giavemoer, Waspik, Capelle, Loon- schendijk en Sprang. Bij de j.l. Zaterdag gehouden eindwedstrijden van den door de voetbalvereeniging «Neerlandia" aan de Zandschel georganiseerden serie wedstrijd werd de le prijs behaald door NEO Sprang, 2e prijs SDO Sprang, 3e prijs Excelsior Capelle en 4e prijs Sparta Vrijh..Capelle. CAPELLE. Een zestal exua-treinen en tal van autobussen brachten j.l. Zondag duizenden ambtenaren «n openbare onderwljz ers naar de protest meeting van het Alg. Comité Over heidspersoneel te Amsterdam, om te demonstreeren tegen de zooveelste salarisverlaging, aangekondigd in de Millioenen-nota. Toen des middaigs om 2 uur de meeting op het reusachtige IJsclubterrein aanving, waren er naar schatting twintigduizend leden vain de Bonden van Overheidspersoneel en DE VOETBALCOMPETITIE. Willem II en N.A.C. leggen 't af. Misere in Den Bosch. De Valk verspeelt weer 'n punt. Helmond dito. W.S.C.'s eerste succes. Wilhelmina en V.V.V. komen nit den hoek.. Haard wijk wint. Met tl.E.C. is het mis. De oude voetbalroem van hel Zuiden". Willem II en N.A.C. Beiden leden op eigen terrein een besliste nederlaag, na dat zij reeds vorige week hun eerste pun ten verspeelden. Moeten we het als. tie voorteekenen van een kentering gaan be schouwen? Het ziet er werkelijk naar uit dat beide clubs dit jaar in de onder ste helft zullen terecht komen. Dat Wil lem II de derby verloor lijkt ons minder verrassend dan dat NAC door LONGA geklopt werd. Deze Tilburgsche club schijnt echter een bijzonder goed elftal in liet veld te brengen. Eindhoven sloeg BW met niet minder dan 51. welken uitslag ons de verwachting geeft, dat de Eindhovenaren ook dit jaar weer een gooi naar de bovenste plaats zullen doen. B.V.V. moet oppassen. I)e Limburgsche tweestrijd viel uit ten gunste van MVV, terwijl PSV ongehavend uit Middelburg kwam, hoewel zij het daar niet zoo ge makkelijk had. Tweede klasse. In A zijn het TSC en DOSKO die aan den kop gaan, beiden wonnen ook Zon dag weer. l)e B-af deeling toont weer belangrijke uitslagen, waaruit blijkt dat er onderling slechts weinig krachtsverschil bestaat. Schakelen wij de overwinning van Wil helmina uit (2 der doelpunten maakten de Bosschenaren echter pas in de laat ste minuten), dan werden alle overige wedstrijden gelijk gespeeld of met den oneven goal verloren. In Tegelen werd n verwoeden strijd gestreden tusschen de Hub van dien naam en De Valk, Ten slotte werden de punten gedeeld, waar mede de verhouding ook het best was aangegeven. Zooals gezegd, schoot Wil helmina aardig uit haar slof, zij had het echter niet zoo gemakkelijk als de uitslag doet vermoeden. De nieuwelingen moesten met een zeer gehavende ploeg naar GUDOK, doch wisten hier, ondanks dat de baas te blij ven. De Tilburgsche club moet echter op haar tellen passen, als haar spel niet be ter wordt, danst zij er uit. De kampioenen moesten nu reeds een veer laten tegen TAG, dat de stand blanco wist te houden, ondanks het overwicht der gasten. VVV schijnt ernstige plannen te hebben, na WSC werd nu Roermond in eigen huis geslagen. Ook hier duidt de uitslag op een spannenden strijd. De overwinning kwam den Venlonarcn ech ter ten volle toe. Derde klasse. Waalwijk had wat veel van het goede 3 derde klas-wedstrijden. Jammer ech ter geven de uitslagen minder dan wc hadden durven verwachten. Alleen Baardwijk wist het tot een overwinning w.s.c. Twee overwinningen. Ilel eerste elftal wint in Tilburg, ofschoon ge handicapt. WSC 2 houdt het goede pad. G.U.D.O.K.—W.S.C. Wc moeten bekennen dat we wat ang stig gestemd waren, toen we hoorden dat de WSC-ploeg met een viertal inval lers naar Tilburg zou moeien. Daarom was de uitslag een des te grooter verras sing. Na de eerste vuurdoop van verleden week hebben de zwarthemden met deze overwinning bewezen dat ze de tweede klasse waard zijn. Weliswaar kon het spel, dat Zondag te zien werd gegeven, ons niet geheel bevredigen. Het was min der dan in vorige ontmoetingen, doch als men met een zoo gehavende ploeg uil- komt, moei men al heel blij zijn als men zich ondanks dat de sterkere toont. Het spel dat GUDOK te zien gaf, viel ons zeer tegen en wettigt de veronderstelling dat de zwartblauwen dit jaar ernstige degra- datie-eandidnten zullen zijn. Een groot aantal Waalwijkers was mee getrokken om WSC in dezen eersten wed strijd aan te moedigen. Toch was het echter merkwaardig stil langs de lijnen, de groote spanning van de eerste tot de laatste minuut was daar de oorzaak van. Voor de rust speelde WSC met den wind in den rug. Becds in de eerste mi nuten weten do voorlinies zich enkele kansen te scheppen, doch het wordt pas meenens als een Gudokker den hal voor de voeten krijgt op het oogenblik dat hij niemand als de keeper tegenover zich heeft. Door fe lang talmen gaat deze prachtkans verloren. Even daarna is het de WSC-midvoor die een kans 0111 hals brengt. Dezelfde speler, die dezen mid dag zeer actief was, lost daarna een ver vaarlijke schuiver, die de Tilburgsche doelman al vallende meesterlijk grijpt. Als aan de andere zijde het doel beklemd raakt, is de rappe linksachter die de situatie redt. Weer verhuist dan de bal naar de overzij, waar de rechtsbinnen een prachtkans krijgt, keihard scheert de bal echter over de lat. Enkele aanval len der GUDOK-voorhoede stranden op het uitstekende werk der WSC-achter- hoede. Doelman v. d. Ven moet er her haalde malen aan te pas komen, hij toon de zich dezen middag in uitstekenden vorm. Geleidelijk aan komt WSC meer in den aanval, v. d. Brand maakt eenmaal den bal goed vrij, doch zijn schot gaat in het zijnet. Een hard schot van den center- half en een vrije schop van den midden voor verdienen nog de aandacht. Als er een half uur gespeeld is, krijgt deze laat ste de bal nogmaals toegespeeld, hij" pas seert de backs en heeft ook geen moeite met den uitgcloopen doelman. (01). Een oogenblik daarna denken we den linksbuiten opnieuw te zien doelpunten, doch hij besluit zijn ren met een slecht schot. Tot de rust blijft WSC in den aan val, vele kansen gaan echter verloren door weinige doortastendheid en door cffside. Midden in een gevaarlijken aan val wordt voor rust gefloten. Na de hervatting was het spelpeil veel afgezakt. We houden ons hart vast als de WSC-doelman den bal te lang vast houdt en scheidsrechter Nuijten vlak voor het doel een vrije schop geeft. Dwars tegen de regels in schiet GUDOK deze echter ineens in doel, zoodat de kans verloren gaat. Een mooie kans krijgt daarna de rechtervleugel van WSC., de bal belandt wel in het doel, doch tevoren was reeds freckick geconstateerd. In de WSC-voorhocde is het een spel van ge miste kansen en het geeft weer eenige hoop als we een keurig staaltje van com binatiespel in de voorhoede zien. Jammer genoeg kon de kleine linksbinnen niet van zijn kans profiteeren en moest hij zich met een corner tevreden stellen. I AAWI^ill f/i.1 i 2 m 4 A I f AUn .T il r> M I U Afr m A/1 A r* f* m A A A11 A 4a een alle Uitslagen le Klasse. Willem II—l NOAD 1- -3 NAC—LONGA 1— -3 Bleijerheide —MVV 1- -2 Middelburg- -PSV 1- -3 Ei ndhoven— -BVV 2e Klasse A. 5- -1 TSCDe Baronie r. -3 DOSKOAlliance 2- -0 Terneuzen— -MEVO 4— -1 BBC—Breda 2_ -1 2c Klasse B. TegelenDe Valk 2- _2 Wilhelmina —VOS 3- -0 GUDOK—WSC 0- -1 TACHelmond 0- -0 Roermond- -BVV 3e Klasse D. 2- -3 Baardwijk— -Oisterwijk 4- -1 IUVB—NEVELO 4—4 HEC—Good Luck 2- -7 Res. le Klasse. Helmond 2 —NOAD 2 2- -4 LONGA 2- -NAC 2 0- -3 PSV 2—Willem II 2 4- -0 MVV 2Eindhoven 2 2- Res. 2e Klasse A. WSC 2Wilhelmina 3 3- 1 Willem II 3—GUDOK 2 3- -1 Standcnlijslen: le Klasse. Longa PSV 2 2 0 0 4 7—1 2 2 0 0 4 7—2 MVV 2 2 0 0 4 7—3 Eindhoven 1 1 0 0 2 5—1 RIeijerheidc 2 1 0 1 2 5—3 X O A 2 1 0 1 2 4—5 Willem II 2 0 0 2 0 3—8 NAC 2 0 0 2 0 2—7 BVV 1 0 0 1 0 1—5 Middelburg 2 0 0 2e Klasse B. 2 0 1—7 VVV 2 2 0 0 4 5—3 Wilhelmina 1 1 0 0 2 3—0 WSC 2 1 0 1 2 2—2 Roermond 2 1 0 1 2 6—6 VOS 2 1 0 1 2 2-4 TAC 1 0 1 O 1 0—0 Helmond 1 0 1 0 1 41—0 De Valk 2 0 1 1 1 5—6 Tegelen 2 0 1 1 1 3—4 Gudok 1 0 0 1 0 0—1 3c Klasse D. Baardwijk 2 1 1 0 3 8—5 Good Luck 1 1 0 0 2 7—2 RWB 1 0 1 0 1 4—4 NEVELO 1 0 1 0 1 4—4 Oosterhout 1 0 1 0 1 4—4 Oisterwijk 1 0 0 1 0 1—4 HEG 1 0 0 1 0 2—7 Capelle 0 0 0 0 0 0—0 Reserve 2e Klasse. I Willem II 12 2 0 0 4 7—3 1 WSC 2 2 2 0 0 4 5—2 Wilhelmina 3 2 1 0 1 2 4—5 BW 3 1 0 0 1 0 2—3 INOAD 4 1 0 0 1 0 2—4 GUDOK2 2 0 0 2 0 2—5 I Longa 3 0 0 0 0 0 0—0 I Dongen 2 0 0 0 0 0 0—0

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 5