naluiiers. Laogsiraters DIT BLAD! WINKELJUFFROUW UIT 1L DIE 1DVEBTENTIES i9 om elk winkelier vrij te laten in de keuze van zijn attractie en van het aantal en soort der prijzen. Het belooft voor Waalwijk op dit gebied iets nieuws te worden. T.B.C.-viucht, Bij den penningmeester van de T.B C -Commissie alhier is ingekomen een bedrag van f44 60. zijnde de op* brengst van de postduivenvlucht, ge houden door de vereeniging „Ons Ge noegen*. Siatenkle kring Heusden. De besturen der aangesloten Kies vereenlglngen zijn ubgenoodlgd to« bijwoning eener vergadering van der Siatenkieskrlng Husden op Woensdag 5 Oct. des nam 3 uur In Hotel Noord Brabant, Markt te 's Bosch Aan de orde komen de volgende ponten 1. Installatie van den nieuwen voor zitter. 2. Bespreking van het concept- program der R K. Staatspartij. Amendementen op het concept - program kunnen tot voor de vergade ring DIJ den secretaris en ook tijdens de vergadering worden ingediend. Door den WelEd Qcb. Heer. Jhr Mr. C. O. van Nispen tot Sevenaei zal ter vergadering het program in hei kort worden toegelicht en besproken 3. Bespreking contributle-atdrachi 4 Voorlo >pige besprekingen om tr komen tot opneming eener Centrale van R.K. Gemeenteraadsleden in onzei Kring. K. R O..avond in Waalwijk. De K.J M.V. a hier heelt het initiatie! genomen iol het organtseeren van e.i K. R. O.-avond in Waalwijk. Op dezen avond, welke in Ociober gehouden zal worden, zullen o m. optreden he K. R. O. sextet onder leiding van Piet Lustennouwer en de heer Piul d Waard ais spreker. De organisatie va deze uitvoering gaat in overleg me den plaaiseüjken correspondent vai> den K R. Oden heer C. van Oud heusden. Het belooft een mooie avond tt worden. K. Af. V. De Kath. Jonge Middenstandsver. vergaderde gisteravond in den Gilden bond. Door den geest, adviseur dei vereeniging, den WeiEerw. heer kap Klaassen, werd een inleiding gehouden over het Godsbestaan, welke met de meeste aandacht werd gevolgd en een breedvoerige discussie uitlokte. Ziekenkas van de R.K. Werklieden- vereeniging. Algemeene vergadering van de Ziekenkas van de R.K. Werklieden- vereeniging op Maandag 3 October des avonds 8 uur precies, in de groote zal der R. K. Weikliedenvereeniging. Agenda 1. Opening door den Voorzitter. 2. Notulen vorige vergadering. 3 Voorstel C. Dekkers om Art. 14 zoo te lezen, zooals in Art. 1 om schreven is en aan de hand van Art. 1 Art 14 te doen gelden. (Het Bestuur ontraadt met klem de aanneming van dit voorstel.) 4. Rondvraag en sluiting. Circus Globus. Het bekende circus .Globus* heeft op zijn tournee ook Waalwijk aange. daan De groote ienten zijn opgeslagen in de Mr. van Coothsiraat aan de Noordzijde der Rtjksvakachool Voor zoover w^ ons herinneren ls dit circus hier in Waalwijk nog nooii te gast gewetsi. Elders werd het echter overal druk bezocht en hadden de uitstekende programma's groot succes. Wi] mogen nog niet teveel verraden van het wereldstad-programma dat vandaag, morgen en Maandag zal worden vertoond, doch wij kunnen wel zeggen dat een bezoek aan dit circus zeker niemand zal berouwen Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advenentte in dit blad De openings-voorstelling van Circus Globus welke gisterenavond werd ge- geven mocht zich reeds in een vrij druk bezoek verheugen. Voor de volgende voorstellingen verwachten wij echter een nog veel talrijker be angstelling, want hetgeen er wordt geboden zal wel dermate bij de bezoekers inslaan dat zij ook anderen zullen aansporen er een kijkje te gaan nemen. Aan het geheele afwisselend en vlot afgewerkte programma een bespreking te wijden zou on9 te ver voeren. Men ziet er fraaie staal jes van paardendressuur, van acrobatiek, jong leur-kunst. leenigheids-en krachttoeren, balanceerkunst en niet te vergeten de zeer vermakelijke entre actes van de Augusten, welke laatsten met hun grappige scènes en moppen een be langrijk aandeel in het succes van den avond hebben Het sloinummer, ezel'je-rijden door liefhebbers uit het publiek, waarbij een praentig horloge beschikbaar ge steld wordt voor diegene die den kopplgen ezel eenige oogenblikken kan berijden, is wel de clou van den avond waarmee onbedaarlijk gelachen is. Ook het voetballend paard bracht heel wat vroolijke consternatie onder het publiek. Alles bijeen een programma dat wel zal inslaan en belangstellingzal trekken. Meester van Delft. Men schrijft ons uit Drunen: In 't St. Gertrudisgesticht te Nieuw- kuik overleed onze oud-dorpsgenoot, de heer C. van Delft, in den gezegenden ouderdom van hijna 86 jaren. De over ledene was in de laatste jaren emeri tus, vroeger vanaf 1872 tot 1916 Hoofd der lagere school te Wolfshoek. Met hem is een onzer achtenswaar dige mannen heengegaan en vele zul len met dankbare herinnering hunne jeugdjaren herdenken bij het vernemen van zijn overlijden. Het onderwijs was niet alleen zijn vak doch ook zijn lief hebberij en met de meeste toewijding en liefde kweet hij zich van zijn taak en vond er behagen in de „spespatriae" te vormen tot degelijke christelijke menschen in de maatschappij. Tijdens de watersnood van 1880/'81 heeft hij die zelfde toewijding aan den dag gelegd evengoed voor de jeugd uit Nieuwkuik en Haarsteeg als die zijner huurt en velen voelden nog na jaren hunne oprechte toegenegenheid voor den Meester van de Wolfshoek. Bij zijn reeds zwaren arbeid voor de jeugd wist hij zijn talrijk gezin op te voeden tot degelijke menschen en zijn familie mag met trots terug zien op dit welbesteed leven. De ontslapene was eertijds onder wijzer in Baardwijk, Elshout en Dru nen. Moge hij reeds het loon ontvangen voor al zijn goeden arbeid hier ver richt, dat bidden wij. HET EINDE VAN DEN ZOMERTIJD. Vannacht om 3 uur loopt de zomer tijd ten einde. Men zette dus vanavond klokken en horloges een uur terug. INVOER SCHOENWERK. Nieuwe contingenteering tot 1 April '33. Naar wij vernemen zal de Staatscou rant van hedenavond een Koninklijk Besluit bevatten, waarhij de contingen teering van schoeisel wordt vernieuwd. De nieuwe contingenteering is voor 6 maanden en loopt dus tot 1 April '33. De percentages zijn onveranderd ge bleven (50 pCt. voor schoenen geheel van leder; 75 pCt. voor schoenen, niet geheel van leder, caoutchouc of rubber en 100 pCt. voor schoenen, geheel van caoutchouc of rubber); echter zijn de basisjaren gewijzigd. Voor schoenen geheel van leer en niet geheel van leer, caoutchouc of rubber, waren tot heden 1928, 1929 en 1930 als basisjaren aange nomen. In het nieuwe K. B. zijn deze echter 1929, 1930 en 1931. Voor schoe nen geheel van caoutchouc of rubber, die tot heden gecontingenteerd werden op basis van 1929 en 1930, is dit ge worden 1930 en 1931. Ook wordt de invoer van leestklaar schoenwerk gecontingenteerd op 100 pCt. met 1930 en 1931 als basisjaren. Benoeming. Z. H. Exc. de Bisschop van 's-Bosch heeft benoemd tot geestelijk adviseur v. d. R. K. Werkliedenvereniging te Raamsdonksveer den WeiEerw. heer J. A. M. van Heertum. Het stedelijk gymnasium te 's-B^sch De correspondent van de N. R. Crt. meldt uit 's-Hertogcnbosch naar aau- leiding van een tegen den rector van het stedelijk gymnasium aldaar ge brachte beschuldiging van oneerlijke bevoordeeling van een candidaat bij het laatst gehouden eindexamen: De tegen den rector ingebrachte beschuldiging* is, dat hij een bij hem inwonende candidaat voor het eind examen bijzondere belangstelling zou hebben gevraagd voor een bepaald Tarcitus-stuk. Dit zou dan beteekenen dat daarover het examen zou loopen. Echter: de candidaat kreeg voor dit stuk bij het examen een onvoldoende. Bij het herexamen kreeg hij 't zelfde stuk en maakte dezelfde fouten. De voorzitter van de examencommissie, de inspecteur der gymnasia dr. Ren- kema heeft daarop mondeling het examen voortgezet en op grond van bevindingen aan de commissie voor gesteld den candidaat het diploma te verleenen, wat geschied is met alleen de stem tegen van den leeraar van Alfen, die deze motiveerde met de hierboven aangegeven beschuldiging. De inspecteur doet nu ter zake na- der onderzoek en heeft leerlingen ge. hoord. Dat onderzoek i9 nog gaande en de inspecteur vertoeft in het buiten land. Officieel is echter van dat onder zoek niet9 bekend noch aan den rector noch aan het curatorium. De leeraar van Alfen heeft thans ook deze aangelegenheid in de pers ter sprake gebracht. CORRESPONDENTIE. Abusievelijk staat vermeld: dit num mer bestaat uit vier bladen, dit moet zyn DRIE bladen. BINNENLAND. Gen Snijders 80 jaar Gen Snijders, opperbevelhebber van 's lands land. en zeemacht, is Donder dag ter geleeenheid van zQn 80<fen verj<ardae te Scheveningen gehuldigd. In het Kurhaus had deze huldiging plaats, in het bijzijn van Prins Hendrik en van een vertegenwoordiger der Koningin. Voorts werd de plechtigheid o. m. bijgewoond door de ministers Deckers en Donner, den burgemeester van Den Haag, den gouverneur der Resi dentie, den vice-president van den Raad van State, de oud-ministers Bos boom, Rambonnet Fock en Idenburg, nagenoeg alle actief dienende generaais, en vele anderen. Oud.minister J. v. Dijk heeft als voorzitter van het huldfglngscomi'é een rede gehouden, waarna Gen. Snij ders een dankwoord heeft gesproken, Hierna werd een défi gehouden fg Contingenteering van steenkolen. Onder de Belgische steenkoolprodu centen, vooral in de provincie Hene gouwen, heerscht groote onrust over een aan de Nederlandsche regeering toegeschreven plan om den invoer van Belgische, Duitsche en Engelsche steenkool te contingenteeren. De Tel. verneemt bij informatie, dat inderdaad besprekingen gaande zijn over het vraagstuk van den import van buitenlandsche steenkolen. De uitvoering van de Crlsiszulvelwet Bij Kon. besluit van 15 September is een regeling vastgesteld, ter uit voering van de artikelen 14 en 20 der Crisis-Zuivelwet 1932, met betrek- king tot consumptiemelk. Wij ontleenen aan dit besluit het volgende Artikel 1 In dit besluit wordt verstaan onder: .consumptiemelk": a melk, welke kennelijk bestemd is om zonder tot een ander product te worden verwekt, al dan niet rechtstreeks aan verbruikers te worden afgeleverd b. de waar, welke door Onzen Minister door de uitvoering van dit besluit alszoodanig zal worden aan- gewezen Artikel 2 Het verkoopen. vervoeren en afleveren van consumptiemelk in de door Onzen Minister aangewezen gebieden is sleshts toegestaan op voorwaarde, dat daartoe vergunning is verleend door de centrale. Artikel 3. De centrale is bevoegd voor de vergunning, bedoeld in artikel 2, de door Onzen minister vastgestelde voorwaarden te stellen. De vergunning kan, ingeval van niet nakoming van de daarvoor gestelde voorwaarden of indien de houder overigens de juiste uitvoering van de wet ernstig in gevaar brengt, te allen tijde door de centrale worden geweigerd of ingetrokken. GEMENGD NIEUWS, Ernstig tramongeluk, De stoomtram Groningen—Drachten passaerde gisteravond half negen het dorp Niebert gemeente Marum. Even voorbij het poststation aldaar stonden op den weg de 30-jarigen heer M Nanninga, handelaar in radio-artikelen en zijn vrouw, voorts de 29 jarige mevr. A. Schuurman, onderwijzeres aan de openbare lagere school in de Leek. Het echtpaar had juist bezoek mee gebracht, n.l. een zekeren Kuiper, wonende te Oastwolde, en stond te praten op den openbaren weg. De heer Kuiper trapte zijn motor- fiIets aan en wilde wegrijden. Het eentpaar verwijderde zich dwars over de tramrails om naar huis te gaan en hoorde door het geraas van den mo tor niet dat de stoomtram in aantocht was. De tram greep beide menschen en sleurde hen ongeveer 50 meter mee. Ze waren onmiddelijk dood. De burgemeester van Marum en de marechaussee aldaar werden gewaar schuwd zij waren spoedig ter plaatse- Het echtpaar had geen kinderen. Brussels Centrale afgebrand. Nabij de brug van Laeken, tusschen het kanaal en den spoorweg bevindt zich de Brusselsche centrale, waar gistermiddag een brand vanongekenden omvang heeft gewoed. Om kwart voor twee waren een honderdtal werklieden in de turbinezaal en 250 in de nabijheid werkzaam, toen plotseling uit een der turbines een reusachtige vlam opsloeg. Nog voor iemand tijd had de stroomhandles over te halen sloeg de vlam over naar de olie-reservoirs der turbines, welke elk 300—400 liter olie bevatten. De ge heele zaal was dan ook onmiddellijk een enorme vuurgloed In panischen schrik vluchtten de arbeiders uit het gebouw, waarvan ook het dak begonte branden Ormiddel- lijk werd de brandweer opgebeld, die met man en macht uittrok. Het vuur had in weinig tijd zulk een omvang aangenomen, dat aan een rationeel gebruik der brandweermiddelen van de centrale zelf niet te denken viel. Inmiddels was de brandweer met kracht aan het werk gegaan. Met al haar pompen en slangen bestreed zij het vuur. Zij richtte speciaal al haar krachten op de naburige nieuwe zaal, len einde deze te beschermen. Der halve werd het nieuwe gebouw met een watergordijn omringd Bij de technische leiders bestond groote bezorgdheid over de electrici- teitsvo rzienlng van Brussel en de voorstad Laeken, welke geheel van de centrale afhankelijk is. Bovendien bestaat het gevaar, dat geen gas ge- leverd kan worden, daar de Brussel sche gasfabriek haar benoodigden stroom eveneens van deze centrale betrekt. De stad bood laat in den middag een eigenaardigen aanblik. De groote Instellingen, koffiehuizen, banken, warenhuizen en fabrieken zijn zonder stroom en moeten van noodverllch tingen gebruik maken, terwijl de bioscopen niet met de voorstellingen konden beginnen en de lichtreclames niet branden. Verscheiden bedrijven moesten sluiten. De avondbladen, waarvan de eerste reeds om halfdrie verschijnen, konden niet uitkomen en eerst tegen 5 uur verscheen een eerste editie van de „Solr". Pas tegen 6 uur kon op be perkte wijze met de levering van electrischen stroom worden begonnen De aangerichte schade wordt op 100 millioen francs geraamd. Een autobus met voetballers van een dijk gereden. Zondagavond is nabij den weg naar het nieuwe veer te Ridderkerk een autobus van de Erven weduwe Van Ntlle te Rotterdam, met voetballers komend uit Leerdam, van den Molendijk gereden, doordat de stuurinrichting defect raakte. Drie jonge mannen en een mede in den autobus zittend kind kregen zulke ernstige verwondingen, dat zij zich onder geneeskundige be- handeling moesten stellen. De anderen kwamen met den schrik vrij. Botsing tusschen auto en motorfiets. Op den rijksstraatweg te Wassenaar is de motoifietsrijder K. uit Rijswijk, iegen den auto van dr. B. uit Den Haag opgereden. K. had. door een anderen auto gehinderd in het uitzicht, niet gezien, dat dr. B. een teeken ga» om een zijweg in te slaan. Met een ernstige hersenschudding werd hij op genomen en overgebracht naar het ziekenhuis aan den Zuldwal in Den Haag. Verkeersongevallen. Op den straatweg Hilversum Laren, nabij de gebouwen van de Utrechtsche Waterleiding Maatschappij, is gisteren, tengevolge van de gladheid van den weg, een met vrij groote snel rijdende auto, bestuurd door den heer de L., uit Huizen, geslipt. Na eerst tegen een boom te zijn gebot9t, reed de auto een telefoonpaal omver. De bestuurder liep eenige schaafwonden op. De auto is totaal vernield. De 8-jarige A. Barnhorn, uit de Eerste Wandeloord9traat te Rotterdam is onder een groentewagen geraakt. Met een gebroken nekwervel en inge drukte borstkas is het kind naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Brandstichting Te Assen zijn Maandag in arrest gesteld, J. W. B. te Amsterdam en A. J. de K. te Rotterdam, thans verblijf houdende te Veenhuizen, ver dacht van opzettelijke brandstichting aldaar. V erkeersongevallen Op den rijksstraatweg van Appinge- dam naar Delfzijl, bij Delfzijl, is de 25-jarige H. S., meubelmaker te Ap- pingedam, die op den weg lag te slapen, overreden door den auto van J B uit Heveskes. In zorgwekkenden toestand is hij naar het academisch ziekenhuis ie Groningen overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Over boord geslagen en verdronken. De heer van der Laan wilde te Lisse met zijn vlet van de ééne zijde van de haven naar de andere zijde oversteken en werd daarbij aangevaren door een motorboot.. De man sloeg van zijn schuit af en geraakte te water. Korten tijd later werd hij bewusteloos uit het water opgehaald. De Weleerw. heer Kapelaan J. Schotter diende den ongelukkige nog het H. Oliesel toe. Na een uur kunstmatige ademhaling te hebben toegepast, moest de dood geconstateerd worden. De man laat een vrouw en zeven kinderen achter. Verdronken. Maandagavond omstreeks negen uur is, zoo wordt aan het Hdbl. gemeld, de 50-jarige M Coppens te Veghel, nadat hij een café bezocht had, met zijn rijwiel in de Havenkom gereden. Na eenige oogenblikken dreggen is hij opgehaald, maar pogingen om de le vensgeesten op te wekken bleven zon der resultaat. Het slachtoffer was ge huwd en laat een vrouw en drie min derjarige kinderen achter. Poging tot doodslag. De 41-jarige koopman F. S., wonen de te Echt in het woonwagenkamp aan de Pepinusbrug, is gisteren, ver dacht van poging tot doodslag op zijn schoonvader W. L. door dezen met een bijl op het hoofd te slaan, naar het huis van bewaring te Roermond overgebracht. De bijl is in beslag geno men. Wenscht gt| op de hoogte te blijven hoe de belangen en toe standen in Uwe gemeente in „Ingezonden Stukken" besproken worden ABONNEERT U DAN OP Een oud middel in een nieuw ge\»aQi Er bestaat geen enkel product, da( zich over de geheele wereld een' groote populariteit verworven heeft als ons aller huismiddel Aspirin. ty;: allen hebben de weldaden van deze Bayer tabletten zelf ondervonden en zelfs ook wel den lof van dit populaj re middel door het even populaire lied van Dirk Witte bezongen of aan de radio naar de melodieuze tonen der Aspirin-Symphonie door de diverse omroeporkesten gegeven, geluisterd Zoo populair is Dirk Witte 's lied en „Aspirientjes" geworden, dat men tegenwoordig in dancings niet alleen danst op gesyncopeerde muziek van Wagner, Schubert of Liszt, doch zelfs kort geleden in het Carlton-Hotel t« Amsterdam danste op de door de bekende kapel Lismonde, onder groote bijval ten gehoore gebrachte Aspirin. Rumba. De vele paren zullen na deze oefe. ning den volgenden dag wel geen Aspirin noodig gehad hebben. Maar anderen, die niet door rumba, gymnastiek rheumatiek van zich weten te houden hebben toch geregeld dit onschuldige Bayer middel noodig. De groote populariteit en de vraag naar die Bayer-tabletten zijn voor vele „fabrikanten" aanleiding geweest, As. pirin te gaan namaken en aangezien een imitaiie goedkooper vervaardigd kan worden dan het origineele, heeft menige handelaar in het land zich de gewoonte eigen gemaakt, zijn klanten inplaats van de Bayer-tabletten, na. maak-tabletten te verkoopen, om zich hierdoor zelf te bevoordeelen, doch teven9 dikwijls het publiek en den uitvinder te benadeelen. Er is namelijk vastgesteld' dat een deel van deze namaak-tabletten veel minderwaardiger dan de origineele Aspirin-tabletten zijn. Ook kunnen deze namaak-tabletten door te lang. zaam oplossen of door ontleding zelfs onaangename gevolgen hebben. Dien tengevolge komt het voor, dat er me schen zijn, die beweren geen Aspirin te kunnen verdragen. Deze menschen moeten wij daarom den raad geven, steeds er op te letten, dat zij Aspirin (herkenbaar aan Bayer-kruis) ontvangen, wanneer zij deze verlangen, Door verwisseling met namaak worden de echte Aspirin tabletten door eenige „fabrikanten", die zonder ervaring op pharmaceutisch gebied gelooven ge neesmiddelen te kunnen vervaardigen, in Holland veel afbreuk gedaan. Doch wanneer de verbruiker een9 zien kon op welke onhygiënische en onzakelijke wijze deze namaak-tabletten soms ge- maakt en verpakt worden, dan zal bij vele een weerzin tegen deze namaak opkomen en zullen onze lezers meet dan tot nu toe er op letten, dat zij als zij Aspirin vragen, ook uitsluitend Aspirin, herkenbaar aan het Bayer kruis, omvangen. Het Bayer-fabrikaat en den naam Aspirin zijn wettelijk beschermd en iemand, die namaak verkoopt indien Aspirin geeischt wordt, overtreedt de wet. Dat zooveel van de namaak-.fa briekjes", dikwijls in loodsen of schu ren, zijn ontstaan, is ook in zoover een gevolg van de malaise, dat niet iedereen 75 cent voor een origineel buisje kan betalen en dus voor een dubbeltje losse tabletten koopt. Om het publiek ook in de gelegen, heid te stellen, bij aankoop van min. der dan een buisje het origineele Bayer-product te ontvangen, heeft de Bayer-fabriek een nieuwe verpakking in den handel gebracht, waarvan zij ons een exemplaar stuurde. Het ia een gesloten zakje met oranje-band dat bij Apothekers en Drogisten voor lOcent verkrijgbaar is. Ook deze nieuwe zakjes worden op de meest hygiënische wijze verpakt, zonder ook maar met een vinger aangeraakt te worden. Verder deelde de fabriek ons mede, dat de prijs van de buisjes met 2( tabletten van 75 cent tot 70 cent verlaagd is. Natuurlijk is het voor geregelde verbruikers van Aspirin voor deeligef origineele buisjes van 2C tabletten te koopen. Het in den han del brengen van de nieuwe verpakkini met de prijsverlaging der buisjes zijn maatregelen, die wij zeker kunnen toejuichen en waardeeren. ADVERTENTIëN. gevraagd in kruidenierszaak te Waalwijk. Brieven met opgaaf van verl. salaris onder No. der advertentie Bur. v. d. blad. 49095 groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder I

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 12