[fGHOVAN HIT ZülOll res Komt bij ons binnen zien naar onze nieuwe modellen Prachtuitvoering Eerste klas constructie 411 H. de Bont-v. Huiten P. T. Bierlaagh V. d. Heijden Rnton Holtgrefe pei 8. Zaterdag 1 Oct. '32. 55e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL nieuws. Waalwijk, 30 Sept. 1932. Posterijen. Hieronder volgt een belangrijke me- Reeling van 't Postkantoor omtrent j postverzendingen voor den a.s. ^dienst. Men zal wijs doen het ,ie knippen en op z'n kantoor te 40 S3gen, irragen 90i 113' 33 Di (2 10, 28, 12, 28 dat kan heel wat nazien en voorkomen. Jjet ingang van den nieuwen Win- lienst op de Spoorwegen krijgt het itoor Waalwijk wederom een mid- postverzending naar Den Bosch, werkdagen zijn dan deverzendin- als volgt geregeld 58' richting Lage Zwaluwe 6,23) Den Bosch 6,23) Lage Zwaluwe (12,44) Den Bosch (13,21) Lage Zwaluwe (16,44) Den Bosch (18,38) Lage Zwaluwe (19,10) Den Bosch (21,07) fusscben haakjes is de laatste bus. [ling aan het kantoor vermeld). alle treinen, behalve die van 33 richting Lage Zwaluwe, worden p postpaketten vervoerd. Intniddellijk voor het vertrek van met een gemerkte treinen wordt brievenbus aan het station gelicht, andere treinen vervoeren geen stukken, doch alleen gesloten dingen. het bijzonder wordt nog de aan- w £m er op gevestigd, dat met den van 21.42 richting Den Bosch liting wordt verkregen op alle ^posttreinen en nachtpostauto's, [jat de daarmede verzonden stuk- nagenoeg in het geheele land in eerste bestelling van den volgenden worden opgenomen. Geslaagd. Ktj. M. Schellekens, alhier slaagde ei dagen voor het examen Machine- i -jven Pont. Zij genoot hare oplei- bij de Eerw. Zusters In het Ttieresia—gesticht. Muziekschool. f vestigen gaarna de aandacht op 'eden advertentie der Waalwljksche Mu- Dt f iichool. want het mag toch wel op i gesteld worden dat er tegen zoo'n i 2 prijs gelegenheid bestaat de iftft ij beginselen der muziekleer dege- t leeren. terwijl ook meer gevor- la zich in vocaal en instrumentaal 'li' in bekwamen. lessen staan onder uitstekende :g, en worden op prettige wijze iren. 't Vorig jaar was de deelname 5Lte noemen en wij vertrouwen jlks ook ditmaal 't geval zal zijn, ze zijn van groot belang vooral degenen die zich later bij een of muziekgezelschap willen aan- maar ook anderen zullen in mbitie of studie er de beste en van zien. De lessen zijn toe. Qk voor meisjes en jongens, lessen worden gegeven Dinsdags finnen 4 October a s„ de eerste om 7 uur en de tweede klas om I, Nieuwe Raadhuis. Plaatselijk bestuur der R. K. e Handelsschool 5 en Hoogere IlJrschool 3 heeft den gemeenteraad fjjooden voor 't nieuwe Raadhuis Zonnewijzer te plaatsen op 't van 't binnenplein, zulks als tan belangstelling in dit gebouw nardeering van 't geen de ge- j Waalwijk bij voortduring voor School heeft gedaan. Volksmatinée. f aanvulling van het bericht in blad van Woensdag kunnen wij melden dat aan het Volksmatinée :l pp Zondagmorgen op de kiosk te 1^1 Baardwijk wordt gegeven zoowel .tdertafel „Tot Bloei der Toon- ER i'als de harmonie „St. Jan* hare werking zullen verleenen. )Op' gramma ad libitum. 8. Onderwerk en uitpoets 16 b. Looierijafdeeling 4 Totaal aantal deelnemers 129 De cursussen la en 5, evenals de looierijcursus, kunnen slechts doorgaan indien het aantal deelnemers daarvan opgevoerd wordt. Wij doen een beroep op de belang, hebbenden, om toch vooral in dezen tijd deze cursussen, die voor het mo derne bedrijf vooral belangrijk zijn, te volgen. Wat de looierijcursus be. treft, die telt momenteel slechts 1 deelnemer uit Waalwijk en 3 uit Ois- terwijk en Tilburg. Alsnog bestaat dagelijks gelegenheid zich op te geven voor de cursussen, speciaal de 3 bovengenoemde, van 10 12 en van 2 4 uur aan de Rijks, vakschool, ofschoon a.s. Maandag be. gonnen wordt. Wij mogen ten slotte concludeeren dat de deelname in het algemeen zeer goed is, maar 't kan nog beter. Denkt toch aan de belangen der jongeren voor de toekomst. De tijden zullen toch wel eens beter worden en dan vraagt men naar vakmenschen. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING R.K. Hoogere Burgerschool en Hoogere Handelsschool te Waalwijk. Het totaal aantal leerlingen van den cursus 1932/1933 der R.K. Hoo- gere Burgerschool en Hoogere Han delsschool alhier bedraagt 77. Hiervan komen 39 leerlingen uit Waalwijk en 38 leerlingen uit de Buitengemeenten. Van die 38 leerlingen komen er 11 uit Kaatsheuvel 6 uit Geertruidenberg, 5 uit Drunen, 4 uit Heusden, 3 uit Sprang-Capelle, 3 uit Raamsdonk, 2 uit Waspik, 1 uit Hedikhuizen, 1 uit Dussen, 1 uit Nieuwkuik en 1 uit Elshout. Een viertal bekroningen. Een succes als door den heer M. C. Pulles-Heesbeen alhier, dezer dagen te Utrecht behaald, zal wel zelden voorkomen. Op den Nationalen vakwedstrijd voor bakkers wist hij niet minder dan vier prijzen te bemachtigen en wel de vol gende zilveren beker voor waterbrood zilveren beker voor beschuit, zilveren beker voor krentenbrood en zilveren lauwertak voor luxe broodjes. Zulk een meervoudige onderschei- ding pleit voor de kwaliteit van Pul les Heesbeen's producten en is zeker een felicitatie dubbel waard. Premiemarkt. De Donderdag gehouden premie- markt is evenals andere jaren een suc ces geweest. Weliswaar was de aan voer iets minder als bij vorige mark ten, doch in aanmerking genomen het overal heerschende mond- en klauw zeer, was deze zeer goec( te noemen. De uitreiking der premie's had des middags plaats in café De Korenbeurs Burgemeester Moonen overhandigde met een toepasselijk woord de behaal de premie's. Namens de Veemarktcommissie sprak nog de Voorzitter, de heer Jos. Loeff, die dank bracht aan liet Ge meentebestuur en aan de deelnemers aan deze premiemarkt. Hij sprak de hoop uit dat de commissie het volgend jaar wederom in de gelegenheid zou worden gesteld om een premiemarkt te houden. De keuringscommissie bestond uit de heeren J. C. Schoenmakers, weth. van RaamsdonkJ. J. Klijn, weth. van Oud-Heusden en Elshout; A. Buijs te Oudheusden en J. Huijsmans te Capelle. De uitslag was: Klas I. Ka 1{koe icn, afgewisseld Ie Prijs 10.plus medaille, be schikbaar gesteld door de Mij. Noord-Braband te Waalwijk, on eere-medaille, beschikbaar ge steld door de Waalwijksche Win- keliersvereeniging (voor 't beste Vele Kachels en Haarden in Waalwijk en omgeving getuigen reeds jaren voor onze soliditeit! De iJzer- en Verthandel Naast het nieuwe Raadhuis te Waalwijk. GROOTESTRAAT 261-263. TEL. 72. tafel mOefening en Vermaak.* heer H. v. Hefjst. bibliothecaris Liedertafel, en dezer dagen 25 verkend lid dier vereenlglng, zal Ijk metterwoon verlaten, zijn afscheid van de Liedertafel, elke hij gedurende zijn lidmaat- steeds zijn beste krachten heeft en, zal hem een souvenir wor- aangeboden. Deze huldiging zal tijdens de repetitie plaats 'cursussen der Rijksvakschool. or de Winteravondcursussen lie. - -ch tot heden inschrijven 129 ®uymers, waarvan 63 uit Waalwijk uit de omgeving. De laatste in- ingsdag heeft voor Waalwijk nog M aakt. De deelname kan erdeeld worden als volgt: Machinale Schoenmakerij, elleeren van bovenwerk 12 met gradeermachines 2 ijden overleder 30 Lkerij jongens 8 kerij meisjes 8 lledercalculatie 2 ndzwikken enz. 19 hinaal zwikken enz. 28 Jubileum G. v. d. Wiel. Woensdag vierde de heer G. v. d. Wiel alhier zijn 25-jarig jubileum als kapper en zijn klanten hebben hem bij die gelegenheid niet vergeten. Het was den geheelen dag een aanlpop van vrienden en kennissen die Gerrit kwa men feliciteeren. Een schat van prach tige bloemstukken mocht de jubilaris ontvangen van klanten, vrienden en collega's. Wij telden er meer dan 25. Verder werden hem enkele schilderijen aangeboden, een tegeltableau en een zestal prachtige salonstoelen. Als bij zonderheid mogen wij wel vermelden, dat er onder deze bloemstukken wa ren, geschonken door personen die reeds 25 jaren door den heer v. d. Wiel worden bediend. Uit de vele gelukwenschen bleek wel hoevele vrienden de jubilaris zich in deze kwart-eeuw heeft weten te ver werven. Dat bleek trouwens ook 's avonds bij den gezelligen feestavond, die hij aan zijn intiemste vrienden aanbood. Het ging er daar zeer vroolijk toe en de feestvreugde culmineerde in het refrein „Oh, Gerrit". En vandaag ontvangen de klanten nogmaals een tractatie. De jubilaris vergeet zijn klanten dus evenmin als zij het hem gedaan hebben. Aanbesteding. Uitslag der door het Architectenbu reau v. Ree Bossaerts te Waalwijk gehouden publieke aanbesteding voor de verbouwing van een winkel- en bo venhuis aan de Markt voor de firma Cunen, alhier. J. Nieuwenhuizen, Sprang 6800 C. Timmermans, Sprang 6337 Fa. Zw. Treffers Zn., Waalwijk ƒ5665 M. Wijnands, Waalwijk 5525 P. A. Kramer, Genderen ƒ5260 Fa. Wed. A. Aarts Zonen Waalwijk ƒ5100 H. M. Kramer, Waalwijk ƒ5095 J. den Teuling, Waalwijk 3874 Gegund aan den laagsten inschrij ver. stuk vee van de markt)J. van Loon te Waalwijk. 2e pr. ƒ5.J. Verhoeven, Dussen. 3e pr. ƒ2.50 P. v. Hullen, Elshout. 4e pr. ƒ2.50 P. v. Huiten, Elshout. Klas II. Kalf vaarzen met 4 of 6 bree.de tanden. Ie pr. ƒ10.plus medaille van den heer J. B. Timmermans te Waal wijk C. Schoenmakers te Raams donk. 2e pr. ƒ5.Ant. v. Huiten, Waalwijk 3e pr. 2.50 Ant. v. Huiten, Waalwijk 4e pr. 2.50 J. Rijken, Sprang-Capelle Klas III. Kalf vaarzen met 2 breede tanden. 2e pr. 5.Ant. v. Schijndel, W.wijk 3e pr. 2.50 J. v. Loon, Waalwijk. 4e pr. 2.50 J. A. Klijn, Elshout. Klas IV. Melkvee afgewisseld. Ie pr. 10.plus medaille, beschik baar gesteld door de Waalwijk sche Stoomdrukkerij Antoon Tie- len te Waalwijk: J. van Loon te Waalwijk. 2e pr. ƒ5.P. v. Hulten, Elshout. 1 3e pr. 2.50 P. v. Hulten, Elshout. 4e pr. 2.50 P. v. Hulten, Elshout. Klas V. Melkvee, niet afgewisseld. Ie pr. 10.plus medaille, beschik baar gesteld door de redactie van „De Echo van het Zuiden": J. A. Klijn, Elshout. 2e pr. 5.J. A. Klijn, Elshout. 3e pr. 2.50 Adr. Leijtens, Waalwijk. 4e pr. 2.50 J. A. Kiijn, Elshout. Klas VI. Fokkalveren van 1 jaar en ouder. 2e pr. 5.Adr. v. Velthoven, Waalwijk. 3e pr. A 2.50 J. v. Loon, Waalwijk. 3e pr. B 2.50 P. v. Hulten, Elshout. 4e pr. 2.50 A. v. Velthoven, Waalwijk. Klas VIL Vette vaarzen. Ie pr. 10.plus medaille, beschik- baar gesteld door „Waalwijks Belang" en een medaille, beschik baar gesteld door den N.C.B. te 2e Waalwijk: B. A. de Rooij en C. J. Willemse, beiden te Waalwijk, pr. 5.B. A. de Rooy en C. J. Willemse, Waalwijk. 3e pr. A ƒ2.50 Ant. v. Hulten, Waalwijk. 3e pr. B 2.50 Ant. v. Hulten, Waalwijk. 4e pr. A 2.50 W. Kuijsten te Sprang-Capelle. B 2.50 B. A. de Rooij en C. J. Willemse, Waalwijk. Klas VIII. Vette koeien. ƒ10.plus medaille, beschik baar gesteld door den heer C. Sijijders te WaalwijkAnt. Schoenmakers te Raamsdonk. pr. 5.Ant. v. Hulten, Waalwijk pr. 2.50 Ant. v. Hulten, Waalwijk 4e pr. Ie pr. Opgepast. Den laatsten tijd worden herhaal delijk dynamo's en lantaarns van fiet sen gestolen. Men zij dus op zijn hoede en late zijn fiets niet te lang onbe heerd staan. 72'/a jarig bestaan. De vischclub „Maar geduld hebben" gevestigd in café P. van Cromvoirt v.m. Baardwijk viert Zaterdag 8 Oct. a.s, haar 12'/j-jarig bestaan. Dit feit zal door deze bloeiende vereeniging op feestelijke wijze worden herdacht, waarbij tevens de huldiging zal plaats hebben voor diegenen die vanaf de oprichting aan deze vischclub zijn verbonden geweest, zijnde o.ê. de Voorzitter J. van Mier, de bestuurs leden P. Vermeer, H. Greve en J. v. Cromvoirt en een 15 lal leden. Gedurende den feestavond wordt er o.m ook een onderlinge voordrachten wedstrijd gehouden, met een deskun dige jury en aardige prijzen. Het belooft voor de jubileerende engelaars een heuglijke feestdag te worden. Naamsverandering. Het feit dat we in onze gemeenle twee biljartclubs hadden, genaamd „Ons Genoegen" n.l. één gevestigd in calé Kemperman en één in 't café .'t Vosje", had reeds tot veel vergis singen aanleiding gegeven bij bezor ging van poststukken e d. Óm hieraan een einde te maken heeft de biljartclub „Ons Qenoegen" gevestigd In café 't Vosje" van den heer W. Pullens, in haar Maandag ge houden ledenvergadering besloten haar naam te veranderen in „Eerste Baard- wijksche Biljartclub", afgekort E. B. B. Meisjes—breivereeniging mOns Gezelschap Op Dinsdag 27 September had in de Pastoor Kuiperstraat een bijeen komst plaats om te komen tot oprich- ting van eene brei vereeniging. Nadat door dhr. Schuwer de bijeen komst geopend was werd na eenige bespreklrtgen lot oprichting der ver. eeniglng besloten. Bereids gaven zich een 20—tal meisjes als lid op, zoodat vereening al direct van hare bestaans mogelijkheid blijk gaf. De lessen, die onder leiding staan van een volwassene zullen worden ge houden op Maandag en Woensdag n.m. van 7 lot 9 uur. Alleen meisjes van 8 tot 16 jaar kun nen lid worden. Ook heeft de vereeniging reeds een flink aantal donateurs, zoodat zij ook de belangstelling der ouderen heeft. We twijfelen er niet aan of deze vereeniging zal door hare gezamelljke lessen de kundigheden der meisjes belangrijk doen toenemen. Dat het met deze jeugdige vereeniging steeds crescendo moge gaan. 70 JAAR, DOET EIGEN HUISHOUDING. Maar wordt geholpen. „Negen jaar lang neem ik nu geregeld Kruschen Salts en ik zou het nooit meer willen missen. Ik neem altijd een derde van een theelepel in een kop water, zoo warm als ik hel drinken kan. Ik weet nu niet meer wat onge steldheid of hoofdpijnis In April word ik 70 jaar en juist doordat ik Kruschen Salts neem ben ik in staat om mijn huishoudelijke plichten zelf waar te nemen. Ik heb mijn buren alle geraden om ook Kruschen Salts te probeeren. Voor dat ik met Kruschen begon was ik altijd bij den dokter, maar nu is het niet meer noodig. Vroeger had ik altijd zware migraine en was dan niet in staat om iets te doen Maar nu is dat alles voorbij, dank zij Kruschen Salts (Mevr.) J. Q. Kruschen houdt de inwendige orga nen in voortdurende werking, zoodat het organisme geregeld van alle ver stoppende onzuiverheden gereinigd worrt. Daardoor zal zuiver, gezond bloed, verfrlscht en vernieuwd door de zes zouten in Kruschen, door Uw aderen stroomen. En het gevolg Een einde aan alle kwalen en ongesteld, heden. Qeen hoofdpijn meer, geen vermoeidheid, geen neerslachtigheid, zenuwachtigheid of hardlijvigheid. Li plaats van dat alles een heerlijk gevoel van algemeene frischheid en opgewekt, heid, een jeugdig uiterlijk, in het kort een algeheele goede gezondheid Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg, haar bij alle apothekers en drogisten k f 0.90 en f 1 60 per flacon. (Adv Tentoonstelling Gem. Teekenschool. Morgen wordt in de Qem. Teeken school weer de gebruikelijke tentoon, stelling van het werk der leerlingen gehouden, waarmede het nieuwe school- seizoen wordt ingezet. Telken jare heeft deze expositie ieders belangstelling, zoodat wij er niet aan twijfelen of ook nu zullen weer velen van de gelegen heid gebruik maken, om te zien wal er op de gemeentelijke teekenschool wordt bereikt. Ongeval. H. Sch., afkomstig uit v.m. Baardwijk heeft Donderdag te Dongen een ernstig ongeval gehad. Als besteller bij een brouwerij aldaar, bevond hij zich achter in een vrachtauto. He. schijnt dat door het breken van den ketting of anders zins de klep achter aan den wagen omlaag is gevallen, met het gevolg dat Sch., achterover van den auto sloeg en met het hoofd op de straat terecht kwam. De chauffeur merkte aanvankelijk niels van het ongeval. Eerst toen hij bij een klant stopte miste hij Sch., en terugrijdend vond hij hem bewusteloos, zwaar gewond, op den weg Jlvgen. Htj werd nair de woning van zijn patroon overgebracht. De famllle.leden alhier werden direct verwittigd. De geneesheer kon zich omtrent denaard der verwonding, nog niet met zeker- heid uitlaten. De eerstvolgende dagen zullen omtrent den afl rop nadere zekerheid moeten geven Zijn toestand moet echter zeer zorgwekkend geacht worden. Op stap naar Roestelberg De herfst is een vroolijke broeder Hij draagt een mooi, kakelbont kieed, Hij toont zich tot allerlei kuren En kluchten en grappen gereed. Wel kan hij schrikbarend soms buld'ren, Maar dan is hij goed weer en zacht; Vandaag schreit hij tranen met tuiten, Waarom hij dan morgen weer lacht. Voor 1,1. Zaterdag moeten die iwee laatste regels een zekere wijziging ondergaan, bijv. Om 't uur schreit hij tranen met tuiten, Waarom hij dan aanstonds weer lacht. De wind was 's morgens Oost. Mei veronachtzaming der weervoorspelling van De Bilt, die met vette letters: „Regenbuien" had aangekondigd, meende schaver dezes, dat het weer het wel houden zou. De najaarstocht der cursisten voor de Lichamelijke Opvoeding met als einddoel den reeds wijd vermaarden „Roestelberg", zou dus doorgaan. Om half drie werd de dubbele, gespreide flankrij opgesteld. De muziek, bestaande uit een enkele trom, stelde zich voorop. „Voorwaarts marsch 1" klonk het afgebeten commando. En daar marcheerden de opgewekte jongens heen op de maat van de roffelende trom. De tocht ging vanaf het turn- lokaal naar het Marktplein, waar linksom werd gezwenkt en de Groote straat werd gevolgd. Bij de Van Coothstraat nogmaals zwenken links. Aan de woning van den heer Bur gemeester werd de oud-Rómelnsche groet gebracht. Nogmaals links ge zwenkt om langs de Burgemeester van der Klokkenlaan den S.S. overweg te bereiken. Thans zwenking rechts en door St. Antoniusstraat recht op het doel af. De tweede Zeine gepasseerd, werd de trom het zwijgen opgelegd, waarop de gelederen onmiddellijk werden ver broken en zich oplosten in kameraden, groepjes. De wind was inmiddels meer noordwaarts geloopen en sterk ingekrompen. Deze schoone gelegen heid, om wal te regen te laten vallen, bleef niet onbenut. Zoo'n beetje sijpelen is toch ook niet leuk voor een regenbui, een beefje crescendo dus. De tamboer, vol zorg voor zijn instrument, was op dezen overval voorbereid en had de trom liefderijk omwikkeld met een oud overjasje, volkomen geschikt tot dit doei. „Wat je doet, moet je goed doen", meende Pluvius. En hij bleef aan het regenen, totdat de uitspanning „Berg en Dal* bereikt was. En nog een tijdje daarna. De afstand Trompen—Roestelberg werd om bovenvermelde reden met bekwamen spoed afgelegd Dank zij de lage atmosferische drukkirg, be gonnen de zweetporieën te spuiten, zoodat van weerszijden gezorgd werd voor de nathouderij. De weg naar Roestelberg wordt verbeterd. Reeds is een gedeelte, vlak bij de zandverstuiving zoogenaamd klaar. De weg is daar breed genoeg voor 'n half dozijn auto's naast elkaar. Hij moet echter, om een polderterm te gebruiken nog wat „Inklinken". Thans Is hij te los en, tengevolge van den overvloedigen regen vrij sltjkerig. Maar het record van modder- achtighetd wordt bereikt even voorbij den vijfsprong, waar men ook aan 't werk is geweesl, maar waar de weg- verbetering nog in de schoone doekjes ligt. Maar laat ons naar onze schapen terugkeeren Reeds was de meegenomen proviand opgemuisd en de ranja's, melk en limonades geheel opgedronken, toen het eindelijk begon op te klaren en de wolkensaus was uitgegoten. De oudere cursisten renden den heuvel kam over om op de zandvlakte te gaan voetballen. Die konden vrij aan hun lot worden overgelaten. Met een 40 tal jongelui trok de leider oost. waarts tot ver achter voormalig Baard, wijk. Een pad over 'n inzinking noodigde tot een kijkje achter de noordgrens der verstuiving. Daar werd al spoedig een soort keteldal ontdekt M a J I r M M A I Kachels en Haarden!

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 9