Radioprogramma Ziekenhuis Si. Theresia, Raamsdonksueer. RODEH MUIZEN-" RATTEN ALLE OOGEN FE WINTERKLEEDING. KLUMPERS' Kleedingmagazijn Dankbetuiging. PROVINCIAAL NIEUWS. VERVOLG Groote Collecte Nationaal Crisis-Comité. Over het geheele land wordt deze week weer een groote geld-inzameling gehouden voor het nationaal crisis- comité. Overal zullen de plaatselijke afdeelinge» van het N.C.C. grootsche collectes op touw zetten. Ook 't Waal- wijksche comité blijft niet achter; het heeft voor onze plaats de collectedagen gesteld op a.s. Zaterdag en Zondag. De collecte wordt gehouden in den vorm van een bloempjesverkoop. Het crisis-comité heeft daartoe de mede werking weten te verkrijgen van de plaatselijke harmonieën en van de ver schillende gymnastiekvereenigingen. In het centrum (dus de parochies St. Jan en St. Antonius) zullen Zaterdag middag om half 4 de harmonie St. Crispijn en de gymnastiekvereeniging W.G.V. een marsch door de straten maken om de inwoners tot een mild dadige gift aan te sporen. De dames der gymnastiekvereeniging „Orova zullen hier de bloempjes verkoopen. In Baardwijk en Besoijen gaat het op dezelfde manier. In Baardwijk trekt de harmonie St. Jan met „Kunst en Kracht door de straat, terwijl in Besoijen de B.G.V. een marsch zal maken. Het wordt een grootsche collectedag. Waalwijk mag niet achterblijven hij andere plaatsen waar deze week de collecte reeds gehouden is. Geeft dus met milde hand, ter wille van de cri sis-slachtoffers. Niemand mag hier achterblijven, ieder moet Zaterdag en Zondag met het crisis-bloempje ge tooid zijn. Van de opbrengst der collecte wordt 10% afgestaan aan het Nat. C. C., ter wijl de rest in Waalwijk blijft en dus besteed wordt tot leniging van den nood der Waalwijksche armen. Een reden temeer voor een flinke gift voor dit sympathieke doel. Gem. Teekenschool. Het aantal leerlingen aan de Gein. Teekenschool is dit jaar beduidend minder dan verleden jaar. Er zijn tot heden 104 aangiften gedaan, welk getal waarschijnlijk nog wel zal stijgen, doch dat ver blijft beneden het getal van vorig jaar (107). Deze vermindering is het gevolg van de verschillende nieuwe regelingen die voor de teekenschool zijn getroffen. Het schoolgeld is belangrijk verhoogd, terwijl ook de toelatingsleeftijd hooger is gesteld. Voorts mogen diegenen die een dagschool bezoeken voortaan niet meer tot de teekenschool worden toe gelaten. Vooral de afdeeling schoenteekenen is dit jaar zeer slecht bezocht, zij telt slechts een 14-tal leerlingen. Speciaal dit laatste valt zeer te bejammeren, laar er nergens in den lande zulk een «jelegenheid geboden wordt om dit spe ciaal vak te leeren. En dat de leerlin gen op dit gebied heel wat presteeren heeft de pas gehouden tentoonstelling opnieuw bewezen. Rijksvakschool. mingen. Tot eensklaps het vuur der liefde pas goed losbrandde en de meis jes elkaar in de haren vlogen. Als feek sen sloegen zij erop in, zoodat de per- manent-kopjes spoedig in woeste rage hollen waren veranderd. De Kaatsheu- vtlsche juffrouw was het pootigst en takelde haar tegenstandster zoodanig toe dat de politie tusschenbeide moest komen. Het geval eindigde met een proces-verhaal wegens al te hartstoch telijke liefde. Het laat zich begrijpen dat het partijtje heel wat belangstelling trok. Bekendmaking. Ten einde teleurstellingen te voor komen, geeft de Burgemeester van Zwijndrecht ieder in overweging, al vorens in relatie te treden met de foto onderneming „Zwijndrecht", gevestigd Lindelaan no. 8.1 en Linnaeusstraat 12, hij hem inlichtingen in te winnen. Oazan uit Holten met zfln auto, waarin zijn zesjarig zoontje en zijn achtjarig dochtertje zaten, tegen een boom ge- reden en vervolgens in een langs den weg loopende sloot geraakt. Het ongeluk is vermoedelijk ontstaan doordat een van de wielen van den auto afliep. I De auto werd geheel vernield. Het inzittende, meisje kwam tusschen de overblijfselen van den auto terecht en werd zoo zwaar gewond, dat zij ter plaatse overleed. De heer O. en zijn zoontje hadden lichte verwondingen opgeloopen. Toch was de toestand van het jongetje, dat uit den auto in de sloot werd geslingerd, zoodanig, dat het kind naar de ouderlijke woning moest worden vervoerd Het knaapje had verscheidene verwondingen opge loopen, evenwel van lichten aard. Auto-ongeval. BINNENLAND. Ned. Bouwvakarbeldersbond. Bij het referendum onder de leden van den Nederlandschen Bouw arbeidersbond heeft de meerderheid der leden zich voor tusschentijdsche wijziging van het collectieve contract in het bouwbedrijf uitgesproken. Verlaging van den Benzineprijs. Met ingang van heden hebben de verschillende groote Amerikaansche petroleummaatschappijen, evenals de Shell, den benzineprijs verlaagd en vastgesteld voor particulieren op 14 ct. per liter bij afname van de pomp en op 15 ct. per liter bij afname in 10 liter bussen. Crlsis.Comi'.é. H.M. de Koningin Moeder heeft opnieuw een vorstelijke gift aan het Nationaal-Crisis.Comité geschonken. Prinses Juliana schonk voor de derde maal f30,000 aan 't Crisis- Comité. De Crisis Comité collecte te Rot terdam bracht f23,000 op. Brand in het Kon. Ned. Met. Inst. te de Bilt. Gisteren is brand uitgebroken op een zolder van het gebouw van het K.NM.I. te de Bilt. De zolder brandde geheel uit. doch er gingen geen weten schappelijke instrumenten ofaanteeke- ningen verloren. Het registratie-gebouw is voorloopig totaal onbruikbaar. De draadlooze dienst van de Bilt onder vond slechts geringe vertraging en werd met de hulp van het vliegveld Soesterberg voortgezet. l' l Het aantal leerlingen aan de Rijks vakschool is sinds onze laatste opgave nog toegenomen, zoodat thans staan ingeschreven Voor de afd. Leerlooierij 10 leerlin gen, waaronder 1 Chinees (Ned. on derdaan). Voor de afd. Bovenwerk (Schoen makerij) 9 leerlingen; voor de afd. On derwerk 9 leerlingen. Tesamen dus 28. Ook aan de avondcursussen blijft 't getal nog steeds toenemen. Thans zijn reeds 140 leerlingen aangegeven, maar j waarschijnlijk zal liet getal van verle- den jaar (147) hier nog worden over schreden. De avondvakschool blijkt dus onder de crisis-omstandigheden nog niet geleden te hebben. Er zijn slechts enkele cursussen waarvoor het aantal leerlingen nog te laag is. In la Modelleeren met de gradeermachine kunnen er nog enkele geplaatst wor den. Voor 5. Zoolledercalculatie, zijn nog paö 2 aangiften gedaan; deze cur sus gaat niet door als het getal niet tot 10 stijgt. Ook voor de looierij is het wenschelijk dat nog enkele aangiften volgen, zoodat ook daar het getal van 5 tot 10 stijgt. Over het algemeen is de aangifte dit jaar dus zeer bevredigend. Minnenijd. De dames v. A. uit Waalwijk en M. uit Kaatsheuvel hebben het ongeluk beiden verliefd te zijn op denzelfden jongen. Zooiets geeft reden tot wrijving en geen wonder dus dat het in de Burg. v. d. Klokkenlaan tot een woordenwis seling kwam. Twee vrouwelijke woor denvloeden rolden tegen elkaar in, het was lang njet mis, de dames betitelden elkaar met allerlei minder nette bena- BUITENLAND. De nieuwe Duitsche contingenteertngs- maatregelen. Gisteren hebben op het departement van buitenlandsche zaken besprekingen plaats gehad tusschen een Duitsche commissie en Nederlandsche vertegen woordigers van de ministers van bui tenlandsche zaken, van oeconomische zaken van arbeid, en van financiën, over de contingenteeringsplannen der Duitsche regeering. De besp ekingen werden geleid door dr. Nederbragt. Nadat de regeering van den inhoud der Duitsche voorstellen kennis heeft genomen, is zij tot de conclusie geko men, dat deze geen grondslag konden bieden voor een vruchtdragende dis cussie. Het is derhalve tot onderhandelin gen niet gekomen. De Duitsche com missie heeft van dit standpunt kennis genomen en heeft medegedeeld, het aan haar regeering te zullen rappor teeren. Gistermorgen zijn op den Beurtschen- weg te Nijmegen twee mannen en een vrouw, die daar fietsten, door een auto aangereden. De botsing ontstond, doordat een van de mannen plotseling uit een zijweg op een auto kwam inrijden. De auto week uit en raakte de twee andere personen. De drie personen kwamen onder den auto terecht. De twee mannen zijn er tamelijk goed afgekomen. De vrouw, de ongeveer vijftigjarige B. uit Beuningen bij Ni|- I megen, die werd overreden, liep een schedelbreuk en inwendige kneuzingen op. Men vreest voor haar leven. Een aanhouding De politie van Kerkrade heeft gister middag in zijn woning Nummer II straat aangehouden, den Duitscher L Dor- scheldt, verdacht in den nacht van 21 September 1930 langs de grens te Kerkrade op Nederlandsch gebied, na een twist, den 26 jarigen werkman Th. Gerritsen uit Kerkrade te hebben doodgeschoten. D. heeft een volledige bekentenis afgelegd. Moordaanslag te Haaksbergen. Zondagmiddag omstreeks half twee heeft een zekere W. B., afkomstig uit Enschede, te Haaksbergen een moord aanslag gepleegd op een anderen inwoner van Enschede, van der W. genaamd. Eerstgenoemde vervoegde zich op vermeld tijdstip te huize van zekeren S., waar de vroegere verloof de van B. in gezelschap van van der W. vertoefde. B. trok onmiddellijk een lang dolkmes en bracht v. d. W. daarmede verschillende steken toe in het gezicht, de schouders en in een der handen. Een hevige worsteling ontstond. Tenslotte wist de aangeval lene te ontkomen, waarop B. er per fiets vandoor ging. Het slachtoffer heeft een zeer groote hoeveelheid bloed verloren en is in hoogst zorgwekkenden toestand naar het St. Antoniusziekenhuis te Haaks bergen overgebracht en later per zie kenauto naar Enschede vervoerd. B. is later door den Rijksveldwach ter uit Haaksbergen, die hem per auto achterna was gegaan, te Urselo aangehouden. Vandaag is de man op transport gesteld naar Almelo. Oneerlijke Kassier. De kassier P. B. van de Coöpera- tieve Aankoopvereenigingte Lutjebroek is gearresteerd als verdacht van ver duistering van f 10 000 ten nadeele van bovengenoemde vereeniging. Boeken en bescheiden zijn in beslag genomen. Nieuwe kinderroof. Uit den voortuin van een huis de „Besselstrasse". een dwarsstra^ van de „Friedrichstrasse" te Berlij werd gisteravond een knaapje va acht maanden geroofd, dat daar i„ zijn kinderwagen lag. De moeder had den kinderwagen in den voort neergezet wijl zij bij haar buren een boodschap moest doen. Het polity onderzoek is tot dusver zonder resul. taat gebleven. Treinbotsing bij Stolwijk. Op de lijn Gouda Schoonhov. heeft gistermorgen een spoorwegong val plaats gehad De trein, uit Gouda is door de uit Schoonhoven komenden trein,d.„ dat deze te ver doorreed, juist op de wissel in de flank gereden. De botsing was zoo hevig, dat de eerste wagen van den trein uit Gouda voor een groot gedeelte werd vernield en de beide locomotieven ontspoorden, Persoonlijke ongelukken hadden ni plaats. De machinisten, die het ongele zagen aankomen, sprongen van onge machines en bleven daardoor deerd. Van de reizigers werd slechts één persoon gewond. DIT NI MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 4 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 171 paarden,'4 veulens, 1342 magere runderen, 1108 veh( runderen, 239 vette kalveren, 547 nuchtere kalveren, 730 graskalveren, 373 schapen 0! lammeren, 11 bokken of geiten en 1 over looper. De prijzen waren: Koeien 14—161 ct.,23 27i en 31—33 ct., ossen 17—18, 22l,-a en 27—30 ct., stieren 15—18, 20—22 en: —26 ct., kalveren 30—35, 40—45 en 52j 55 ct., graskalveren 12—16 ct., alles per kg., melkkoeien f 120-235, stieren f 60- 300, graskalveren f 20—40, paarden f 110- jrcraniw 280, slachtpaarden _f 110—160. hitten f60- |jrS van 120 f kalfkoeien zen f 80—125, alles per stuk: 0, slachtpaarden f 110160. hitten f60- mts van 0, veulens f 40—70, fok nuchtere kalveret ^eerSOTI 5—16, slacht nuchtere kalveren f 4-74, 'm\ sc! lfkoeien f 130-245, pinken f 40—85,vaar- JV on ADVERTENTIëN. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank aan den 1g zoo WelEd. Heer J. MICHAËL te Capelle voor de twee pond varkens, vleesch die hij ons allen heell geschonken. Ook aan slager J. DE JONO hartelijk dank voor zijn belange- looze medewerking. De tewerk gestelden bij de werkverschaffing der ge. meente Sprang-Capelle. ffOEN S Brieven, I franco jbonnenn franco p. houdt zitting vanaf 10 Oct. In het MAANDAG 7-9. WOENSDAG 7-9. rooier on «nover ;oiheid t tgelmalig io duur er on\ (breekt, e hoop, r i kvatn al Op het udiuk me de kra ittrsonge rjlBChe velen, a chauf maakte, si werd «k ever iter, haa ted weg Juist dl Mikt. da •ailellinf; Er mo itiliger v jiilngen Er moe tour hen, itbruik t elooshei Aan d H ndenburg 85 jaar. L. 1. Zondag heeft Hindenburg onder enorme blijken van belangstel ling uit Duitschland en de geheele wereld zijn 85sten verjaardag herdacht. Hindenburg voor de radio. Gisteravond om 6.50 A.T. heeft Hindenburg over alle Duitsche zenders zijn dank betuigd voor de gezonden gelukwenschen op zijn verjaardag. In Mexico. Het parlement van Mexico heeft den President der republiek verzocht, den Pauselijken legaat te dwingen uit het land te vertrekken. Wolkbreuk teistert het westen der V. S. Ten gevolge van zware wolkbreuk in het Westen der Vereenigde Staten zijn meer dan honderd personen om het leven gekomen, In Californië zijn tachtig lijken gevonden van personen, die door het water waren meegesleurd en verdronken zijn. Dertig personen worden nog vermist. Ook de materiale schade is groot. Zoo zijn er verscheidene bruggen ingestort en goederentreinen zijn door het woedende water vernield. GEMENGD NIEUWS. Ernstig auto.ongeluk. Gistermiddag half vijf is op den Rijksweg Wierden—Rljssen de heer DOODTI zijn gevestigd op de komende wintermaanden. Alleen omdat iedereen terug schrikt voor de groote kosten die er komen voor Dit is echter niet noodig want daarvoor hebben wij gezorgd. Wij hebben reeds honderden stuks ontvangen aan de ongelooflijkste lage prijzen. Spoed U om van deze gelegenheid gebruik te maken, daar er anders de mooiste keuze uit is. Wij leveren thans Heeren-Overjassen met zijde voering in de nieuwste dessins vanaf f 12.50 tot 21 gulden, geen duurder. Jekkers van de beste kwaliteit Marengo, voor den spotprijs van 16.50 tot 111.50. KInder-OverJasjes vanaf 13.00. Deml-Salsons de beste kwaliteit diagonaal of Vischgraat slechts 117.-, Regenjassen (gabardine) met zijden voering 117.50. Gnmml Regenjassen de allerbeste kwaliteit slechts f 9.50 enz. enz. NERGENS BETER, NERGENS GOEPKOOPEg dan In NIJVERSTRAAT 16, BIJ dc Molenstraat van Viktor :ebt u g< 'oor haa - Noi ^roerde sijn rus raatjes iRsta je je op hel dat kind 'en. Beg kromme aogelijk net schi achteren aing! H heeft, ht En jij en ra: lar. Le heid da? heeft vo rijn teri einde vi Naar de je oom nan, al jullie ai rerstant laar ga kunsten de flesc 'oor eei *e met Hij ri eenden 'end va 8,00 10,00 10,15 10,30 11,00 11,30 12,00 2,30 3,00 4,00 5,00 5,30 6,30 7,00 7,30 8,00 8,05 8,15 9,15 10,00 10,30 11,00 11,05 8,00 10,00 10,15 10,45 11,00 11,30 12,15 2,00 3,00 4,00 5,00 5,45 6,45 7,00 7,45 8,00 DONDERDAG 6 OCTOBER. HILVERSUM 296 M. (A.V.R.O.) Graniofoonmuziek. Morgenwijding. Graniofoonmuziek. Solistcnconcert. Mevr. Lotgering-HillebrandVariaties in soepen. Vervolg solistenconcert, liet Avro-Kamerorkest. Mr. I'll, la Chapelle draagt voor. Het Ensemble Marcello Lanfredi. Ziekenuur. Radio-kinderkoorzang. Het Omroeporkest. Sportpraatje. Omroeporkest. Mevr. Ida de Leeuw van Rees over de n.s. knip- en naaicursus. l)r. Sluiter: Nieuwste ontdekkingen in het Heelal. Vaz Ilias. Graniofoonmuziek en Fred. Fry over de a.s. Engelsche lessen. Concertgebouworkest. Opera II Seraglio. Vervolg Concertgebouworkest. Kovacs Lajos. Vaz Ilias. Kovacs Lajos. HUIZEN 1875 M. (K.R.O.) Morgenconcert. (N.C.R.V.) Graniofoonmuziek. Morgendienst. Graniofoonmuziek. (K.R.O.) Graniofoonmuziek. Godsdienstig halfuurtje. Het KRO orkest. (N.C.R.V.) Cursus fraaie handwerken. Vrouwenhalfuurtje. Zeemansuurtje. Cursus handenarbeid voor de jeugd. Voordracht en bespeling NCRV-orgel door Leo Mens. Cursus knippen en stofversieren. J. H. Henluiers: Zendingsliefdc. Ned. Clir Persbureau. Uitz van de openb. verg. uitgaande van de Contact-commissie der drie Geref. Jeugd bonden, uit Geref. Kerk Amersfoort. Na afloop Vaz Dias en Graniofoonmuziek. VRIJDAG 7 OCTOBER. HILVERSUM 296 M. V.A.R.A.) 8,00 Graniofoonmuziek. (V.P.R.O.) 10,00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10,15 Graniofoonmuziek 11,15 Onze keuken, door P. J. Kers Jr. 11,45 Voordracht door Hetty Beck. (A.V.R.O.) 12,00 Concert Avro klein orkest. 2,30 Concert Avro-Kamerorkest. (V.A.R.A.) 4,00 Graniofoonmuziek. 4,40 Na schooltijd. 5,20 Vara-klein orkest. 6,15 Orgelspel. 6,40 J. W. Mattliijsen over Verspilling van pro ductieve krachten. 7,00 Orgelspel. 7,15 Vara-klein orkest. (V.P.R.O.) 8,00 Cursus, Catechisatie. 8,30 Concert. 9,00 Cursus. Enkele vraagstukken uit het maat schappelijk arbeidsleven. 9,30 Concert. 10,00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10,05 Vaz Dias. 10,15 Lezing door B. Blinxma. 10,45 Gramofoonplaten. (V.A.R.A.) 11,00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. (K.R.O.) 8,00 Morgenconcert. 10,00 Granfofoonmuziek. 11,30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen 12,15 Het KRO-Sextet. 2,00 Solisten-concert. 3,00 De IIoll. Kamermuziekvereeniging. 4,30 Het KRO-orkest. 5,30 Gramofoonmuziek. 6,15 Albert Vogel: Welsprekendheid. 6,45 Piuno-recital. 7,10 Van vreemde landen en volken, door Ir Fransen van der Putte. 7,45 PTT-kwartiertje. 8,00 Het KRO-orkest. 9,15 Vaz Dias. 9,30 The KRO Boys. 9,30 Schlagermuziek. 10,00 Gramofoonmuziek. 10,15 The KRO Boys. 10,45 Schlagermuziek. 11,00 Gramofoonmuziek. ZATERDAG 8 OCTOBER. (V.A.R.A.) 8,00 Gramofoonmuziek. (V.P.R.O.) 10,00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10,15 Uitz. voor arbeiders in Continubedrijven. 12,00 Vara-Kleln Orkest. (A.V.R.O.) 1,15 Kovacs Lajos en zijn orkest. (V.A.R.A.) 2,30 Gramofoonmuziek. 2,50 Een praatje uit de circuswereld door J. van Doveren. De Notenkrakers. Beoefening der huismuziek. Tijdsijn voor deelnemers Nat. Postd. conc. Kwartierje Inst, v Arbeidersontwikkeling. De Notenkrakers. Lezing voor Bond Soc. Dem. Studentenclubs Volksliederen door zangroep De Wielewaal. Betuwsch halfuurtje. Uitz. Centr. Bond v Transportarbeiders. Gramofoonmuziek. Herhaling SOS-bericliten. Tooneel. Vara-orkcst. Voordracht door Janny van Oogen. Orgelspel, de Vries enz. A. Steger. 7,45 Sportpraatje van de R.K.F. 8,00 Vroolijk programma. 9,00 Vaz Dias. 10,30 De Kro-Boys, zang, gramofoonmuziek. 3,10 3,50 4.30 4.31 4,50 5,40 6,00 6,30 7,00 7,45 7,55 8,00 8,15 9,00 9,30 9,45 10,00 10,30 10,40 11,00 11,30 8,00 10,00 11,30 12,15 2,00 2,30 4,00 5,15 5,30 6,20 6,40 7,10 Toespraak A Vara-orkest. Vaz Dias. Vara-orkest. i Orgelspel door Joh Jong. Gramofoonmuziek. (K.R.O.) Morgenconcert. Gramofoonmuziek. Godsdienstig halfuurtje. Het KRO orkest. Halfuurtje voor de rijpere jeugd. Muziek. Kinderuurtje. Gramofoonmuziek. Ksperantonieuws. Gramofoonmuziek. Journalistiek Weekoverzicht. Gramofoonmuziek. Inleiding tot de reeks voordrachten der Ka tholieke Volksuniversiteit, door Prof. Dr. Tandarts rosi Heele zwermen mui zen en ratten worden in één nacht finaal uit geroeid door Rodent. Ze eten het met graag te en het eerste hapje is reeds doodelijk. Koop direct een doos 50 ct. of een dubbele doos a 90 ct.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 8