Radioprogramma tMiikera. Langsiraiers 1 EEK NET MEISJE J. ELEKAN nel en zonder chauüeur. A. MULDERS-SARS tè Waalwijk. In Klumpers' Winkel J. Mufsaers, Kleermakerij DIT BLAD! Trouwkaarten of Trouwbrieven HIT 1L 8WE IDIBBTENTiES Ook voor buitenland. Bredasthewes 102 Klumpers' Winkel. Bredascheweg 102, Tilburg BUITENLAND. De nieuwe regeering in België. Senator De Broqueville is er in ge slaagd een regeering te vormen en hij heeft de volgende ministerlijst aan den koning voorgelegd Premier en Landbouw De Bro queville (katholiek). Buitenlandsche Zaken Heijmans (liberaal). Binnenlandsche Zaken Poullet (katholiek Vlaming). Financiën laspar (katholiek). Koloniën Tschoffen (katholiek). Verkeerswezen Forthomme (libe raal). Posterijen Bovesse (liberaal). Arbeid en Nijverheid Heijman (katholiek Vlaming) Openbare Werken Sap (katholiek Vlaming). Kunsten en Wetenschappen Lip pens (liberaal Vlaming). Justitie Janson (liberaal). Defensie Theunis (katholiek). De bekende Belgische financier. Franqui, Is benoemd tot lid van een nieuw ingestelde commissie van het departement van financiën. Na lang dralen zijn de Vlaamsch- Katholieken dan toch tot het nieuwe kabinet toegetreden n.l. Poullet, Sap en Heijman. Het standpunt van China. Officieus wordt medegedeeld, dal de Chineesche regeerlrg de Chineesche delegatie te Qerè/e de volgende in structies heeft gegeven voor haar hou ding te Genève bij de beraadslagingen over het rapport-Lylton: 1. Het Lylton rapport moet door den Volkenbond worden bekrachtigd; 2. De Chineesche regeering dringt er op aan. dat Mandsjoerije geen zelfstandige staat wordt, doch een steeds van het Chineesche Rijk onaf scheidelijk bestanddeel blijft; 3 Indien Japan mocht weigeren de besluiten van den Volkenbond ten uitvoer te leggen, moet paragraaph 15 van het Volkenbondsstatuut tegen Japan in toepassing worden gebracht; 4. De Chineesche regeering is bereid met japan te onderhandelen over de Japansche belangen in Mandsjoerije; 5. De Chineesche regeering zal ver- dere voorstellen indienen ter oplossing van de Mandsjoerljsche kwestie. Het loongeschil in de Engelsche Katoenindustrie. Het loongeschil in de Engelsche katoenspinnerijen is na onderhandelin gen welke gedurende tien dagen te Manchester zijn gehouden Zondagmor gen om half twee bijgelegd. De over eenstemming tusschen de fabrikanten en de spinners heeft plaats gehad op de basis van een loonsverlaging van 1 shilling 6V2 pence per pond sterling of van ongeveer 73/4 procent. 250 Burgemeesters leggen hun ambt neer. 250 Burgemeesters uit Fransche landbouwplaatsen hebben heden als protest tegen de verlaging der graan prijzen hun ambt neergelegd. De viermogendhedenconferentie. Minister Simon in het Engelsche parlement zeide over de viermogend hedenconferentie, dat de regeering niet van plan was deze zaak te laten rusten, nu er geen overeenstemming nopens de plaats waar de conferentie zou ge houden worden, was verkregen. De kwestie werd nog van alle kanten ver der bestudeerd, want de voornaamste reden voor de conferentie bleef be staan, n 1 de voorkoming van uitbrei ding der bewapening. Op een vraag, of de Duitsche regee- ring duidelijk had verklaard, dat zij niets zou doen voor afloop van een bepaalden termijn dan wei of haar positie volkomen ongeregeld was, antwoordde Sir John, dat hij geen enkele duidelijke verklaring omtrent dit punt had vernomen. RECHTZAKEN. Vernieling J. J. v. Br. landbouwer te Loon op Zand, had zich op 11 Aug. schuldig gemaakt aan vernieling. Hij had een schutting, die het pad versperde, waar over hij jaren was gfgaan, weggeno men, om zoodoende zijn land te kunnen bereiken. En daarvoor moest hij nu terecht staan. Verdachte ontkende. Getuige A Brands die nogal weife lend verklaarde, zeide dat verdachte palen en schutting had verwijderd, waardoor hij zich toegang tot zijn land verschafte. Verdachte zou nog wel een andere toegang kunnen vinden, maar deze scheen wel de gemakkelijkste. Het land dat iets was beschadigd had getuige weer In orde laten brengen. Getuige Maria van Vught zag ook dat verdachte de schutting verwijderde, later dansten en speelden er kinderen op, waardoor het ding was stuk ge gaan. Wegens gebrek aan bewijs lliidde de eisch vrijspraak. Uitspraak con- form. Mishandeling. W. C v. d. H. 26 jaar schoenmaker te Waalwijk, stond terecht ter zake van mishandeling. Op 27 Aug. had hij Harrie Couwenberg die bij hem in de kost was gestompt en geslagen. De oorzaak was, dat Harrie naar een ander kosthuis wilde en verdachte hem liever In huis hield. Toen de jongen toch wilde doorzetten en reeds buiten was ging verdachte zich zoo te buiten dat het op stompen en siaan uitdraaide. Verdachte ontkende. Nog eeh getuige trok zijn vroegere verklaring, tegenover de politie afge legd, gedeeltelijk in. Hij had al eerder tegen de politie gezegd, er liever buiten te blijven. Om nog andere getuigen te hooren, wordt de verdere behandeling der zaak uitgesteld tot 7 Nov. a.s. GEMENGD NIEUWS. De verblindende autolichten. De 34-jarige drukker M. Schalleken, ongehuwd, wonende te Eindhoven, werd onder Acht op den Boschdijk van achteren aangereden door de auto van den heer v. Liempt uit Eindhoven. De man is in bewuste- loozen toestand met een ernstige sche delfractuur opgenomen en naar het St. Josephziekenhuis overgebracht. Men vreest voor zijn leven. De bestuurder van den auto Verklaarde dat hij den fietser niet had bemerkt tengevolge van de verblindende verlichting van een tegemoet rijdende auto. Auto botst tegen tram. Zondag is op de Amsteldijk bij de Lutmaerstraat een zeer ernstig ongeluk gebeurd. Door tot nu toe onbekende oorzaak kwamen aldaar een tram en een auto in botsing. De auto werd door de tram gegrepen en volkomen verbrijzeld. Van de inzittenden werd een persoon op slag gedood, een tweede persoon werd zoo ernstig gewond dat men verwachtte dat hij nog in den loop van den nacht zou over- lijden, terwijl een derde persoon even- eens verwondingen bekwam. Een man onder een bed. Toen een juffrouw wonende aan de Wethouder Meerburgstraat te Katwijk, in den nacht van Zaterdag op Zondag naar bed wou gaan, vond zij. dat op haar slaapkamer een benauwde lucht was. Zij stelde een onderzoek in en bemerkte, dat zich onder haar ledikant een man verborgen had. Deze greep haar bij een been en voegde haar toe Schreeuw niet of ik schiet. Op haar vraag wat de man wilde zeide hij, dat hij geld moest hebben. De juffrouw begon daarop hard te gillen, en de man ging op de vlucht. Bij onderzoek is gebleken, dat de inbreker na over- klimmlng van een muur door de keu ken was binnengekomen. Een medebe woonster verklaarde eenigen tijd gele den geld te hebben gemist en zij had ook een man op verdachte wijze rond het huis zich zien ophouden. Spoedig daarna heeft de politie aangehouden den 19-jarigen L. v. d. M uit de Duin straat te Katwijk, die door de juffrouw dadelijk werd herkend en ook alles bekend heeft. Morgen zal hij voor den officier van justitie in Den Haag wor den geleld. Uit den trein gevallen en vermorzeld. Zondagavond werd de laatste per sonentrein in de richting Den Bosch, op enkele kilometers van Houten tot staan gebracht, doordat aan de nood- rem werd getrokken. Het bleek dat uit een der laatste wagons een man uit een der laatste wagons een man uit de coupé was gevallen. Aanvankelijk kon men er niets van vinden. De trein is toen naar Houten doorgereden, waarna de stationschef en eenige leden van het personeel de lijn hebben afgezocht. Men vond toen het geheel verbrijzelde lichaam van j een man. Deze is vermoedelijk bij het vallen tusschen de treeplank te recht gekomen en meegesleurd. Het bleek te zijn de 33 jarige H. P. de K. uit Tilburg, die in gezelschap van zijn vader en zijn broer reisde. De toedracht van het ongeluk is nog niet bekend, daar de vader en de broer zoo onder den invloed van sterken drank waren dat zij niet konden worden gehoord. Ernstig auto-ongeluk. Drie dooden. Te Soerabaja is een auto. welke terugkeerde van de races, met grooie snelheid, naar schatting eene van 100 K.M., in een bocht van den weg omgeslagen. De inzittende tuinarchitect Payens werd op slag gedood, de op zichter van de racebaan Muller en de chauffeur Isak zijn even later overle den, terwijl de bestuurder van den auto, Nellink, een sleutelbeen gebroken heeft. De andere twee inzittenden bleven ongedeerd. ADVERTENTIëN. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie Mijnheer de Redacteur Weet U raad tegen de onveiligheid van den weg Niet door tram en auto's en fietsen, maar door het vallen der bladeren. Bij voorbaat dank. Hoogachtend, TH. Wenscht gif een uitvoerig verslag van de vergaderingen van Uwen gemeenteraad ABONNEERT DAN OP Heden overleed plotseling onze geliefde Echtgenoot en Vader Georó Hendrik Bakker, ln den leeftijd van ruim 39 'jaar. Wed. E. BAKKER- Nieuwkoop. GEORG. Drongelen, 23 Oct. 1932 y oor de zeer vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen innig geliefden Man, Vader, Behuwd en Grootvader, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. J. H. SPIERINOS, geb. v. Oosterhout. Capelle, Oct. 1932. Gevraagd in klein Burgergezin te Vrijhoeve- Capelle. Brieven Bureau dezer onder letter P. 1239. 49182 Waalwijksche Stoomdrukkerij Anloon Tielen RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Havenstraat S, (nabü 't Station), 's-HERTOGENBOSCH. Adviezen en bestand met be. dekking tot processen, strafza ken. faillissementen, nalaten, schappen, boedelscheiding, voog. dij, curateele, echtscheiding, ar. beidscontract, enz. Behandeling van alle voorko mende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als by Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen, re geling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, maken van contracten, requester» enz. Degelijke en prompte afwerking. Billijke conditiën. ZONDAGS NA 1 UUR j KANTOOR GESLOTEN. groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U moeiten en kost U geen cent zelfs minder I Bij contracten meer. Prima wagens. Blllifke prijzen. Stationsstraat 95, WAALWIJ K. Telefoon 4. 48575 KANTOORUREN VAN 9—12 UUR. DES ZATERDAGS VAN 11 UUR. koopt men GOEDKOOPER en toch BETERE KWALITEIT. Heeren*Overfassen met zijden voering vanaf f12.50 Jongeheeren-Overjassen 5 6.00 Kinder-Over jasjesf 3.00 Jekkers, Donker Grijs Marengo f 6.50 Regenjassen waterdicht f 6.50 Manchester Jongenspakjes f 3.50 Manchester Jassen, beste kwaliteit f 8,00 Ook onze prima KAMGAREN HEERENCOSTUUMS mei z ij d e n voering In blauw en zwart vischgraat slechts 121.— Nergens beter, nergens goedkooper, dan in Aanbevelend, Alles wordt gratis en vakkundig veranderd. DONDERDAG 27 OCTOBER. HILVERSUM 296 M. (A.V.R.O.) 8,00 10,00 10,15 10,80 11,00 11,30 12,00 2,00 3,00 3,45 4,00 5,00 5,30 6,30 7,00 7,30 8.00 8,05 8.15 10,30 11,00 11,15 8,00 10,00 10,15 10,45 11,00 11,30 12,15 2,00 3,00 4,00 5,00 5,45 0,15 6,45 7,00 7,45 8,00 8,15 10,00 10.30 10,40 8,00 10,00 10,15 10,30 11.15 11.15 12,00 2,00 2.10 2,30 4,00 4,50 5,30 6,15 6,40 7,00 7,15 7,30 7,35 8,00 8.30 9,00 9.30 10,00 10,05 10,15 10,45 11,00 8,00 8,15 10,30 11,00 8,30 4,30 5,00 5,30 6,00 6,30 7,00 7,45 8,00 9,00 9,30 10,00 10,30 8,00 10,00 10,15 12,00 1.30 2,15 2,50 3,10 4,30 4,50 5,40 6,00 7,00 7,30 8,00 10,00 11,30 12,15 2,00 2,30 4,00 5,15 5,80 0,20 6,10 7,10 7,45 8,00 8,30 9,45 11,00 Grnmofoonmuziek. Morgenwijding. Grnmofoonmuziek. Solistenconccrt. Kook- en bakprnatje. Vervolg solistenconcert. Het Avro-Kleln-Orkest. Gramofoonmuzlek. Nnnlcursus. Grnmofoonmuziek. Ziekenuur. Causerie door Max Tak. Het Avro-Kninerorkest. Sportpraatje. Avro-Kmnerorkcst. Engclschc les. Vnz Dias. Grnmofoonmuziek. Het Concertgebouw-Orkest. Kovacs Lajos. Vaz Dias en Gramofoonmuzlek. Kovacs Lajos. HUIZEN 1875 M. (K.R.O.) Morgenconcert. (N.C.R.V.) Grnmofoonmuziek. Morgendienst. Gramofoonmuzlek. (K.R.O.) Grnmofoonmuziek. Godsdienstig halfuurtje. Lunchconcert. (N.CJ3.V.) Cursus fraaie handwerken. Vrouwenhalfuurtje. Bijbellezing. Viool-recital. H. J. Steinvoort: Een staand lijstje. Onze Ned. Monumenten door J Wijngaarden Cursus knippen en stofversieren. Weekoverzicht. Ned. Chr. Persbureau. Gramofoonplaten. Concert ln de Groote kerk te Haarlem. Ouderuurtje. Vaz I)ias. Gramofoonplaten. VRIJDAG 28 OCTOBER. HILVERSUM 296 M. V.A.R.A.) Gramofoonmuziek. (V.P.R.O.) Morgenwijding. (V.A.R.A.) Voordracht door Janny van Oogen. Orgelspel. Onze keuken door P. J. Kers Jr. Voordracht door Janny van Oogen. (A.V.R.O.) Het Avro-Klein-Orkest. Gramofoonmuziek. Mevr. de Leeuw van Rees: Kinderkleeding. Het Avro-Kamerorkest. (V.A.R.A.) Gramofoonmuziek. Na schooltijd. De Notenkrakers. Orgelspel. Verspilling van productieve krachten. Orgelspel. Do Flierefluiters. Varn-Front. De Flierefluiters. (V.PJt.O.) Cursus Catechisatie. Concert. Cursus. Dc moeilijkheen van het heden. Concert. Vrijz. Godsd. Persbureau. Vaz Dias. Fragmenten en verhalen Johan Fabricius. Gramofoonmuziek. (V.A.R.A.) Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. (N.C.R.V.) Schriftlezing. Gramofoonmuziek. Morgendienst. Concert. Orgelconcert. Gramofoonmuziek. Botanisch halfuurtje voor de jeugd. C. A. Deul: Het maken van lantaarnplaatjes H. J. SteinvoortEen orgelbank. A. J. Herwig: Herfsthemcsting v d tuin. Tom de Bruin: Literatuur als Getuigenis. Grnmofoonmuziek. De Haarl. Orkest-Vereen. Meyer de Vries: De Werkverschaffing in Nederland. Vervolg concert HOV. i Vaz Dias. G rn mof oon muziek. ZATERDAG 29 OCTOBER. HILVERSUM 296 M. (V.A.R.A.) Gramofooninuziek. (V.P.R.O.) Morgenwijding. (V.A.R.A.) Uitz. voor de arbeiders in continubedrijven. Vara Klein Orkest. Orgelspel. Gramofoonmuziek Vraaggesprek. De Notenkrakers. Uit de Roode jeugdbeweging. Orgelspel. Literair overzicht. Vara Balalaika Orkest. Uitz. voor liet platteland* Bonte avond. Vnz Dias enz. HUIZEN 1875 M. (K.R.O.) Morgenconcert. Gramofoonmuzlek. Godsd. halfuurtje. Lunchconcert. Halfuurtje voor dc rijpere jeugd. Kinderuurtje. Grnmofoonmuziek. Sportpraatje. G ramofoonmuzlek. Journalistiek weekoverzicht. Gramofoonmuziek. Kath. Radio Volks-Universiteit. Gramofoonmuziek. De KRO-Boys spelen. Tooneel Vaz Dias. De KRO-BoyS. Gramofoonmuziek. Na aan wending van één' doosje Rodent vond r'n landbouwer in Schot- 'tand 300 doode ratten. Rodent roeit ratten en muizen radicaal uit. Elkj hapje is doodelijk.^ Doozen v. 50 en 90 cL_ o.a. bij eiken drogist. Lbic flnlfi-verlniur

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 4