Bureau Dior llr Verleer le 's- ie op Vervoer en J. ELEKAN, WaarscMni! Van kleeding gesproken Gij bespaart U guldens. .De Echo uan hel Zeiden" Hel Leven uan de Dieren. Kwaliteitswerk. GOED DRUKWERK Waalwijhschi! Sfoomdrakkerfl Antoon Tielei - Waalwijk. RODENT L.W.J.C. Christ, Marktberichten. vervolg publiek cerkoopen eenigen Inboedel, Extra V. V. V. diensten TILBURG HET blad voor Waalwijk en de Langstraat. A. L. Brehrn ging voor het uithoudingsvermogen der raadsleden. PROVINCIAAL NIEUWS. R.K. Vrouwenbond. Mevr. Donkers, presidente van den R K. Vrouwenbond alhier, is gekozen tot hoofdbestuurslid van den Dioce- sanen Bond. Ongeval. Het zoontje van den heer W. had gisteravond het ongeluk een veilig- heidspeld in te slikken, naar men meende geopend. Met het oog hierop achtte Dr. Langemeijer overbrenging naar 't Ziekenhuis in den Bosch ge- wenscht. Hier is na foto-name ge bleken dat de speld dicht was zoodat men verwachten mag dat ze langs natuurlijken weg zal verwijderd kunnen worden en de kleine er geen na- deelige gevolgen van zal ondervinden. Dhr. J. SI. had 'gistermiddag op den weg naar 't Stoomgemaal nabij 't woonwagenkamp het ongeluk met z'n vracht-auto in den sloot te rijden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor en ook de schade was gering. Waalwljksche Ontwtkkellngsclub. Bovengenoemde vereeniging hield gisteravond haar eerste lezingavond in dit seizoen in besloten kring. Spr. was de heer Bern. van Wijck, die een interessante beschouwing hield over „Ondernemingsvormen". Nadat spr. in het kort de houding van den zakenman {uit zaken- en privé-stand- punt belicht had, kwam hij bepaalde lijk tot de Naamlooze Vennootschap, die hij meer uitvoerig onder de loupe nam. Het ontstaan van de N.V. ligt waar schijnlijk in Nederland: de Oost- Indische Compagnie is immers als haar eerste voorlooper te beschouwen. Spr. zette vervolgens het wezen van de N V. uiteen, om daarna te komen tot de ontegenzeggelijke voordeelen hiervan. De groote zelfstandigheid immers, die een N.V. bezit, cijfert de personen weg, maar legt den nadruk op de zaak zelf. Daarenboven kunnen door de beperking van de aansprake lijkheid der aandeelhouders vanzelf meer gevaarvolle; ondernemingen op touw worden gezet. Als verdere voor deelen noemde spr. het ontstaan van de Beurs, waardoor aandeelen en obligaties gemakkelijk van eigenaar kunnen verwisselen, en de grootere expansiekracht en energie. Vanzelf zijn aan de N V. ook na deelen verbonden: waar de functies van financier en technisch leider ge splitst zijn, bestaat natuurlijk het gevaar, dat de directeur zich al te groote vrijheden veroorlooft; daaren boven weet de aandeelhjuder, dat hij niet meer dan een bepaald bedrag te verliezen heeft, waardoor de lusten van een N.V. onevenredig worden met de lasten daarvan. Op deze lezing volgde een flink en geanimeerd debat, waaruit wel bleek, dat belangstelling voor dit onderwerp in hooge mate bestaat. Tenslotte zij vermeld, dat de Ver eeniging verschillende nieuwe leden mocht introduceeren. OP VERVOER EN VERMAAK. Het is voor elkaar. Met ingang van Dinsdag 1 Novem ber a.s. zullen er vervoergelegenheden wórden opengesteld tegen zeer gere duceerde tarieven op l)en Bosch, voor- ioopig vanuit "Waalwijk, St. Oedenrode Veghel en Zaltbommel. Om 7 uur ko men die bussen en trams in Den Bosch aan en 0111 half 12 vertrekken ze van daar weer naar huis. De prijzen? Zeer laag! Bovendien ontvangen de reizigers met die gelegenheden voor ieder ver- voerbiljet een V.VA .-reductie-kaait Bezoeken die reizigers dan de bioscope of één der Bossche Schouwburgen, dan ontvangen zij op vertoon van die kaart, uitsluitend op den dag der af gifte, nog een aanzienlijke reductie op de entree-prijzen. Deze V.V.V.-gelegenheden zullen worden opengesteld voorloopig op alle Dinsdagen, terwijl er nog afzonder lijke gelegenheden zullen worden open gesteld bij speciale uitvoeringen, als opera's, groote concerten en derge lijke. Dinsdag a.s. geeft het Concertge bouw: der Zigeunerbaron! Speciaal voor deze gelegenheid op dien dag uit te voeren. De dagbladen waren vol lof, haast enthousiast in hun beoordee ling over spel, zang en monteering. De Luxor geeft niet minder dan 2 hoofdfilms! In een daarvan zingt Mar tha Eggert, die nog onlangs voor de microfoon heel Nederland aan haar voeten legde. Gegeven wordt: Zoo arm als een kerkmuis, en Es war einmal ein Walzer! Laten we hopen, dat de omstreken het initiatief van V.V.V. uit Den Bosch zal welen te waardeeren en dat men volop zal profiteeren van deze uil- muntende gelegenheid. Geeft daarom uw speciale aandacht aan dc advertentie in dit nummer. ADVERTENTIëN. BINNENLAND. Contlngenteering van den Invoer van brood. De Minister van Economische Za ken en Arbeid heeft in antwoord op schriftelijke vragen meegedeeld, dat eerstdaags een maatregel tot conting- enteering van den invoer van brood zal worden afgekondigd. De spoorwegtarieven. Naar wij vernemen zou de directie van ne Nederl Spoorwegen voorne mens zijn aan den Spoorwegraad voor te stellen, den jaarprijs van de abon- nementen eerste klas terug te brengen van f 800 tot f 640 en tweede klasse van f600 tot f520 en derde klasse van f 400 tot f 360. Waf de verlenging betreft zou het in de bedoeling liggen op een maandabonnement een onbe perkte verlengingsduur voor te stellen, waarbij alleen de eerste maal een hooger bedrag betaald moet worden. GEMENGD NIEUWS. Vreeseiijk drama te Camp. Naar een Wolff-telegram meldt, had den Dinsdag j 1. een man en een vrouw, die vermoedelijk niet gehuwd waren, in het stadje Camp in Rijn land, hu intrek genomen in het hotel. Woensdagmorgen bleven beiden zeer lang op hun kamer. Omstreeks tien uur in den morgen hoorden de bewo ners van het hotel plotseling enkele doffe knallen, waaraan men echter aanvankelijk geen aandacht schonk. Een oogenblik later echter vernam men uit de bewuste kamer een gekerm en gesteun. Daar de deur van de voorkamer op slot zat, werd dit slot onmiddellijk geforceerd. Binnenkomende ontwaarde men 'n vreeselijk schouwspel. De man lag dood te bed. Hij had zich zelf een kogel door het hoofd geschoten. De vrouw lag zwaar gewond op den grond, doch leefde nog. In bewuste- loozen toestand is zij naar het zie kenhuis overgebracht. Uit een briefje, dat in de kamer gevonden werd, bleek, dat de man en de vrouw voor hun reis naar Camp in Rotterdam zich hadden opgehouden. De indentiteit kon nog niet worden vastgesteld, doch het vermoeden is gerechtvaardigd, dat beide slachtoffers uit Rotterdam afkom- zijn. Notaris te Waalwijk, zal ten verzoeke en ten huize van den heer A F. KEMPER MAN te Waalwijk, St. Antonius- straat 26 op Vrijdag 4 Nov. 1932, des namiddags 2 uur, om contant geld o.m. zes stoelen, drie kachels, boekenrek, eierkastje, twee kasten, vier tafels, vogelkooi, bank, twee waschtafels, kapstok, vloerkleed, cocosmatten, vlag met stok, glas en aardewerk, luidspreker, em mers en teilen, bed met ledi kant, winkelopstand, jalouzieën, bussen, bakken, brandhout en al wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Te bezien één uur voor den verkoop. 49210 Rechtskundig adviseur TE 's-BOSCH, Havenstraat 5 (nabij het Station.) ADVIES in alle belasting aangelegenheden. INVULLEN beschrijvingsbil jetten. Opmaken van BEZWAAR SCHRIFTEN wegens te hoogen aanslag enz. enz. AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 3 uur, Witte Bioscoop, Kindervoorstelling. Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „De man die den moord beging". Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Nle wiedtr Llebc". Zaterdag 8'/a uur repetitie voor allen Lledertalel „Oefening en Vermaak'. Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 uur. Feestvergadering R.K. Werklledenvereen. in den Gildenbond. Zondag 6 en 8' u. Luxor Bioscoop, De man die den moord beging". Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek dames K. en V Gy mnastieklokaal O. S. Maandag 8 uur. Algem. vergadering Waalwljksche IJsclub, hotel de Twee Kolommen. Zie advertentie. Maandag 8 uur, Witte Bioscoop, „Nle wieder Liebe". Dinsdag 6 en 8'/a u. Luxor Bioscoop „Het recht van den sterkste", „De onverbiddelijke wet". Dinsdag 6 en 8u., Witte Bioscoop, „Nle wieder Liebe". Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V., Gymnasttelil. O. S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V., Gymnastieklokaal O. S. urvwju, vr Dit Is de afbeelding van de EEN1GE verpakking van Klaver- blad's Karnemelkzeep„Bet Melkmeisje No. 340". N.V. „HET KLAVERBLAD". Haarlem. Natuurlijk dan per bus of tram naar voorloopig alle Dinsdagen en op nader aan te kon digen dagen vanaf 1 November 1932. Reizigers ontvangen een V. V. V. reductiekaar», uitsluitend geldig op den dag van afgifte, recht gevende op reductie In Bioscope en Schouwburg. Waalwijk. Holl. Buurtspoorweg, busdienst Retourprijzen Waalwijk V. 18 00 Waalwijk f0 60 Baardwijk V. 18,07 Baardwijk f 0,60 Drunen V. 18.15 Drunen f 0 45 Nieuwkuijk V. 18,21 Nieuwkuijk f 0,35 Vlijmen V. 18,28 Vlijmen f 0,25 's Hertogenbosch A. 18,45 's Hertogenbosch V. 23,30 Olsterwljk. Halciad-busdienst Retourprijzen Oisterwijk V. 18 00 f 0 60 Haaren V. 18,15- f 0.50 Helvoirt V. 18,30 f 0,40 's Hertogenbosch A. 19,00 's Hertogenbosch V. 23,30 Veghel. Stoomtram Den Bosch Veghel G. L. Beugt Dinther Heeswijk Middelrode Berlicum Kerk Berlicum G. L. Coudewater Rosmalen Hintham 's Hertogenbosch A 19,05 's Hertogenbosch V. 23,30 St. Oedenrode. Tramweg Mij. „De Meijerij" St. Oedenrode V. 18,15 Schijndel V. 18,25 St. Michielsgestel V. 18 40 's Hertogenbosch A. 19,00 's Hertogenbosch V. 23,30 Zaltbommel. Autobusonderneming W. Vos Zaltbommel V. 18,00 Bruchem V. 18,10 Kerkwijk V. 18,20 Ammerzoden V. 18 30 Hedel V. 18.40 's Hertogenbosch A. 19 00 's Hertogenbosch V. 23,30 Ziet de wekelljksche aankondigingen op de stations en In de trams en bussen III PROGRAMMA 1 NOVEMBER A.S. LUXOR: Es mar einmal ein Walzer met Martha Eggerth» de film- en radiokoningin. Arm als een kerkmuis. Prijzen f 1,50, 1,25, 1,-, 0.75. Reductie-prijzen voor V.V.V.-reizigers 1.—, 0.75, 0.60, 0.40. CONCERTGEBOUW: De Zigeunerbaron! door het WIENER OPERETTE GEZELSCHAP. PRIJZEN f 1 80 f 1.50 f 1- Reductie prijzen voor V. V.V. reizigers: f 1.50 f 1.20 f 0 75 Retourprijzen Helmond 2e kl. le kl. V. 18 00 40 ct 60 ct. V. 18,11 40 60 V. 18,19 35 50 V. 18,22 35 50 V. 18,31 25 35 V. 18.37 25 35 V. 18,40 25 35 V. 18,49 20 30 V. 18.52 20 30 V. 18 57 20 30 Retourprijzen f 0 60 f 0,50 f 0,40 Retourprijzen f 0 60 f 0.60 f 0 60 f 0,50 f 0 40 N ij verstraat 16 bij de Molenstraat. Waalwijk, 28 Oct. 1932. Varkens f 4.— tot f 7.— Eieren 5—7 cent. Aan het Bureau van dit blad Is de inteekening opengesteld op geheel opnieuw bewerkt door Dr. W. KOCH. Dit prachtwerk verschijnt In 5 crompres gedrukte deelen, ge bonden in geheel linnen pracht band enz. tegen den prijs van slechts 13.25 per deel plus porto. Het Is totaal 2000 blad zijden, 19 x 13l/i c.M. met 318 afbeeldingen. Waalwljksche Stoomdrukkerij Antoon Telen. Bij schoenen let men op KWALITEIT, maar bij Drukwerk is kwaliteit zeker een eerste vereischte, daar een cachet geeft aan elke zaak en goed drukwerk ook een goed artikel intro duceert. Bestelt dus uw drukwerk daar waar naast KWALITEITSWERK ook BILLIJK WERK geleverd wordt Bestelt uw drukwerk dus bij Ze Sommige raadsleden, in het hijzonder de heeren v. Hnrcn, Smolders en v. Driel, waren vanaf dc perstafel absoluut niet te verstaan. ZU schenen hun stem nog niet aan de nieuwe, rui mere omgeving te hebben aangepast. Als ziJ hier mede zoo mogelijk rekening zouden \villen hou den. zou zulks de volledigheid en juistheid van ons verslag ten goede komen. (\erslagg-> NM~V* HET mElkmEIWI lm«rnaUona*lGedeponetfri I zijn gevaar lijk en vernielen alles. - Vernietig dit vieze ongedierte met het secuurste middel om muizen en ratten uit te roeien. Doozen van 50 en 90 ct. l\j.

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 14