lo VAN HET ZUISEN Calorilèrekachels hinnenliacliel mal Fl. 15.- VulMielsvasal Fl. 22.- BeëmailMe haardkachelsFl. 40.- Fa. P. T. Bicrlaagh-v. d. Heijden Anton Holtgrefe H. de Bont-v. Huiten Verhuurt safe-loketten Neemt waarden in open bewaring. Zaterdag 29 Oct. '32. 55e Jrg. DERDE blad. OVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 28 Oct. 1932. Streekplan .De Meijer ij.' W. richten het volgende prae- aan' den Raad der gemeente ifik J Voorzitterschap van den Heer jsaris der Koningin in deze ;le is onlangs een vergadering \tn van vertegenwoordigers van 'ial gemeenten, waaronder ook de verband met de voorgenomen ling van een streekplan .Oe maken it voo de beteekenis van een streek- f{rd aldaar een uitvoerige uit- iing gegeven. Het volgende is aan te halen et streekplan beoogt de outil. „,jng van de streek in overeen- (Oitning te brengen met de nieuwe ïoeiten. Voor de gemeente mren dient het ais grondslag de ontwikkeling der gemeenten, ill zal echter mede een waarde, ^hulpmiddel zijn voor landbouw, ojdei en indusirie, daar alle be- jjjiakken het grootste belang oöen bij een goede outilleering u hel gebied, door het streek m bestreken. Het plan moet ook ais uitgangspunt be— aouivd worden voor alie maat gelen, welke in het gebied wor- genomen, zoo o a. betrtffende igenaanleg, aanleg van hoog— jjfiningsleidingen. vestiging van lustrieen, ontginning van woeste wden, aanleg van licht— en jlerleidingen, enz. Verder zal I streekplan algemeene lijnen jügeven voor de bebouwing en larbij o a. tegengaan de z g. mtbebouwing" en andere maat delen kunnen inhouden tegen mietiging van natuurschoon, spreekt vanzelf, dat degemeente- iibreidingsplannen zich aan het )lan behooren aan te passen onze gemeente achten wij het van het grootste belang, dai( rerking wordt verleend bij het adkomen van het streekplan „Oe I omdat hier juist een plan brelding in voorbereiding is. kunnen dan beschikken over alle ens en voorlichiingen, welke rijn vooreen goede aanpassir.g jas gemeentelijk plan aan het an, terwijl anderzijds bij de lelling van laatstgenoemd plan tijfeld rekening zai worden ge- met de speciale behoeften van k Samenwerking achten wij dan ook een eerste eisch. De bedragen ten hoogste 2V2 cent voner per jaar. Wij stellen U voor op de begrooting voor i 1933, welke op 28 October in Uwe vergadering \m vast— wordt aangeboden, een bij- ran 1 255 uit te trekken voor X. Werklledenvereeniging. J( Werklledenvereeniging houdt haar jaariljkschen feestdag, tens wordt begonnen met een en algemeene H. Communie, onds om 6 uur heeft de feest- ering plaats die wordt opge- door de Harmonie „St Crispljn* looneelclub „D.V S.V." Deze voert op de klucht „Het rare ilt". De Voorzitter zal een stwoord spreken, terwijl verder v. heer Adviseur een toespraak aden. Waalwijksche IJsclub. Waalwljk'che IJsclub houdt op tg 31 October, des avonds 8 i aandeelhoudersvergadering in ie „1 wee Kolommen". l-dienst op 1 November ,a s. Allerheiligen I November a s. is het kantoor den postdienst na 14 uur ge De laatste bestelling en de lichting van de bij-brieven zal niet plaats vinden. 19 uur bestaat gelegenheid om grafeeren en om te telefoneeren de openbare spreekcel in hei w, terwijl er dan tevens gelegen al worden gegeven om de post, omstreeks 18 uur ten kantore al, af te halen. Ook kunnen heelen dag girozaken me behandeling" worden aange en ander geldt mede voor de nischappen in Baardwijk en o. en gaven ook op de kiosk op de Markt nog een paar nummers ten beste. Zij hielden zich gedurende den langen zwaren tocht kranig en wisten er met hun pittige marschen onder de honderden volgelingen een vroo- lijke stemming in te houden. Deze taptoe mag een uitnemend geslaagde attractie genoemd worden. Het nieuwe Raadhuis. Andreas Theodorus, zoon van den heer W. van Son, genoot het voor. recht de eerste te zijn die in het nieuwe raadhuis werd aangegeven. De eerste aangegeven overledene was J. H. Briene, oud 48 jaar. Huwelijken hadden nog niet plaats, wel een huwelijksaangifte C. G. v. d. Meijdenberg en mej. M. A Gloude. mans waren de gelukkige eerstelingen. Begrafenis G H. Bakker. Woensdagmiddag had op de be graafplaats te Drongelen de begrafenis plaats van den heer G. H. Bakker, d-ie aldaar Zondag plotseling gestorven i9. Het stoffelijk overschot werd graf- waarts gedragen door de postbestellers het kantoor Waalwijk. Aan het maken e^i daardoor zorgen dat de menschen;, de straat op komen en de vreemdelingen naar Waalwijk. Een coacert is in dezen tijd niet meer doenb^, maar een wandeling met muziek .^êl, een enkel nummertje op dév Ma attractief. zeker even van graf werd het woord gevoerd door den heer Langeraap, directeur van het Postkantoor alhier, door een tweetal vertegenwoordigers van de vereeniging van postambtenaren en door den heer Festen als president der Liedertafel Oefening en Vermaak. Het was een treffelijke plechtigheid. inbraak. In den vj^cht van Woensdag op Donderdag ^'hebben in onze plaats enkele inbrekers hun slag geslagen. Zij hadden de juwelierszaak van den heer J. Tausch (v.h. fa. Schohaus) tot operatieterrein gekozen. Uit de nage laten sporen bleek dat een hunner via het bovenlicht boven de winkel deur in den winkel was geklommen. Dit raampje was niet voldoende ge. sloten, zoodat de inbreker g makkelijk werk had, hij behoefde slechts een tweetal ijzeren haken om te buigen om het raam geheel open te zetten. Meer dan 100 gouden- en doublé- ringen, benevens een zestal gouden heerenhorloges wist hij te bemachtigen. Toch blijkt het dat de inbreker in zijn werk gestoord werd, verschillende waardevolle voorwerpen die voor de hand lagen moest hij n 1. achterlaten. Een overbuurman van den heer Tausch kon nog juist de dieven, die met z'n drieën waren, de vlucht zien nemen. Blijkbaar zijn de drie personen met de eerste bus vertrokken in de richting den Bosch. Een hunner die de politie Zoekt Uur voordeel, maar ook kwaliteit I Ziet onze étalage, ziet bij ons binnen! Oe IJzer- en Verfhandel GROOTESTRAAT 261-263. TEL. 72. Naast het nieuwe Raadhuis te Waalwiik. Wij lasschen autogenisch, smeden, repareeren vernieuwen in onze EIGEN WERKPLAATS. en Loonregeling Schoenindustrie Met verwijzing naar ons bericht van .1. Woensdag betreffende de nieuwe oonregellng in de schoenindustrie, kunnen wij thans melden dat de Ver- eenfging van Waalwijksche Schoenfa. Hkanten't voorstel van arbeiderszijde, om de inwerkingtreding der nieuwe oonregellng één maand uit te stellen, heelt aangenomen Café Kroot. Aan den Parellelweg. hoek Putstraat, wordt vandaag door dvn heer Kroot, een nieuw en naar de elschen des ttjds Ingericht café geopend Men heeft hier een aardig uitzicht ar verschillende zijden, wat de aan trekkelijkheid van het zitje niet weinig verhoog!. Zooals wij indertijd reeds bericht hebben ligt het in de bedoeling bij dit café een wielerbaan aan te leggen. De plannen daartoe zijn reeds zoo ver gevorderd dat met den aanleg direct begonnen kan worden ais over. eenstemming is bereikt met de grond eigenaren. Wij hopen dat wij hierover spoedig meer kunnen zeggen. Intusschen wenschen wij den on- dernëmenden eigenaar dezer nieuwe inrichting het beste succes Najaars—concours Vlschlust. Zondag 30 Oct. houdt de vereent gtng.Vischlusi" haar onderling najaars concours te Nederhemert. Zondag morgen vertrekken vanaf de Putsteeg de deelnemende leden, meer dan 50. gezamenlijk naar het vischwater om elkaar te bekampen. Het zal een aardig gezicht zijn de geheele fi>e visschers uitgedost in hun visschers—plunje en gewapend met hengel, schepnet en tasch ie zien uitrukken. Wanneer Plu- vius zich over de schare wil onifer- men staat den leden van „Vischlust" een aangename dag te wachten. 's Avonds acht uur allen present met vrouw of aanstaande in het club lokaal, waar alsdan de behaalde prijzen worden uitgereikt. Wij wenschen „Vischlust" prachtig weder en een jreltigen dag. wat verdacht voorkwam werd 's mor- gens nabij het station aangehouden. Bij fouleering bleek men een bulten gewoon gelukkige vangst te hebben gedaan. De man had nl.den vohedigen buit nog in den zak. Hij bleek afkom stig te zijn uit Rotterdam en werd aanstonds op transport gesteld naar Waalwijk waar hem een verhoor werd afgenomen. Daarna Is de dader weer in het Huis van Bewaring te 's Bosch opgesloten. Naar wij vernemen zijn de andere daders door de Rotierdamsche politie opgepikt. De po'itie verdient een woord van hulde voor de snelheid waarmede zij de daders is op het spoor gekomen. Daaraan is het voorzeker te danken dat de gestolen voorwerpen nog aan den rechtmatigen eigenaar zijn terug gekomen. De heer Tausch, die nog pas sinds kort in Waalwijk woonachtig is. mag zich gelukkig prijzen dat de daders met hun buit zoo spoedig achterhaald zijn. De heer Tausch was nog niet aangesloten bij onzen actieven nacht veiligheidsdienst. NV. Gevestigd te Arnhem, KANTOOR WAALWIJK. en Gouden jubilaris. gouden feest van den heer L. oje als lid van het Kerkkoor Gl;mens-parochie alhier, waar- 'eenigen tijd geleden reeds zal op het a.s. Si. Cecilia- n dit zangkoor op plechtige rden gevierd. dezer dagen gehouden leden ing zijn reeds plannen be ta om den gouden jubilaris een hulde te bereiden en dien MsBm* rtor hem tot een onvergetelijke ït*toe Harmonie .St. Jan". Op uitnoodiging van „Waalwijks Selang" gaf de Harmonie „St. Jan" donderdagavond ter gelegenheid van e Winkelweek een taptoe door onze emeente, welke enorme publieke elangstelling trok. Gevolgd door een zeer talrijke enigte maakten de muzikanten, ge nkeerd door fantastisch lichtende )rtsen, een wandeling door v.m ardwijk, Waalwijk en v.m. Besoijen Auto—botsing. Woensdagavond had in Baardwijk oij café v. Helvoirt een botsing plaats tusschen twee vrachtwagens. De tractor met aanhangwagen van expediteur K. uit Kaatsheuvel slipte waardoor hij werd aangereden door den vrachtwa gen van J. SI. te Waalwijk. De tractor werd van voren geheel in elkander gedrukt terwijl ook de wagen van SI. beduidende schade opliep. De wagens kwamen op de rails van de tram terecht, zoodat de tram een half uur vertraging had, daar men den wagen niet wenschte te verplaatsen voor de politie de feiten geconstateerd had. Muzikale wandeling. „Waalwijks Belang* hoopt Zaterdag avond ter gelegenheid van de Attractie- week der winkeliers, nogmaals wat leven in de brouwerij te brengen. Is de taptoe van Donderdagavond uitstekend geslaagd, hedenavond zal St. Crispijn een muzikale wandeling Rijks Weerberichten Dienst. Naar wij vernemen is door de Directie van het Koninklijk Nederl Meteorologisch instituut te de Bilt benoemd tot Ambtenaar meteor.-waar nemer te Waalwijk, de Heer C. Th. Kila, alhier. Uitvoering mSt. Jan Zondag i3 November a.s. biedt de Harmonie .St. Jan" alhier hare dona teurs haar eerste wlnteruitvoering aan. Aan deze uitvoering zal ook de too- neelvereeniging DVSV, onderafdeeling van de R.K. Werkliedenvereenigtng van Waalwijk, hare medewerking ver- leenen. Door deze tooneelclub zal worden opgevoerd het tooneelspel in 3 bedrijven .Het vierde gebod" van Wesseling. met welk stuk zij binnen kort ook aan den tooneelwedstrijd in Oud-Oastel gaat deeine en. De donateurs van de harmonie „St. Jan* staat dus een mooie avond te wachten, waarop wij nog nader zullen terugkomen. Nog een oordeel over ons Feestnummer. 't Nieuwsblad voor het Land van Heusden en Altena schrijft: Ter gelegenheid van de olficleele opening van het nieuwe raadhuis heeft de Echo van het Zuiden een feest nummer uitgegeven, dat uit niet minder dan vijf bladen op kunstdruk bestaat en uitgevoerd in twee kleuren. Er komen bijdragen in voor van den Minister van Binnenlandsche Zaken Jhr. Mr, Ruysch de Beerenbrouck en van den Commissaris der Koningin Mr. Dr. van Ryckevorsel. Verder vele toto's zoowel van het nieuwe raadhuis en zijn omgeving als van verschillende autoriteiten en overheidspersonen, als mede afbeeldingen van vroegere ge meentehulzen van Waalwijk. Het geheel is schitterend uitgevoerd en strekt de Waalwijksche Stoomdrukkerij van den heer Tlden tot alle eer. Het is een feestnummer, waarop zij met recht trots mag gaan. Pianisten-wedstrijd. Onder auspiciën van het Neder- landsch Muztek-College zal in Decem ber a s. te Rotterdam een concours voor pianisten worden gehouden. De juty is internationaal. Het secretariaat is gevestigd Willem Buytewechslraat 149a, Rotterdam (W.) DRUNEN. Woensdagavond verga, derde het plaatselijk crisis-comité in het gemeentehuis De Voorzitter, dhr. M. v. Haider, wees er in zijn openings woord op dat juist heden het comité een jaar bestaat. De ontvangsten bedroegen Collecte in de RK Kerk f 1383 37, in de Ned. Herv. Kerk f 146,45; extra collecte in de kerk f 180.— van het Nationaal Oisiscomi f 150 van uitvoering Kerstcantate 143.— verkoop van lied jes en vlaggen f28 60, totaal ongeveer een bedrag van f 1900.— Wekelijks werden ondersteund 4 18 gezinnen mei bedragen van f 14 tot f74 Verder zijn nog ontvangen van het N.C C 2 wagons eierkolen. 76 zak ken zwavelzure ammoniak, verder nog manufacturen enz. Aan het verslag, uitgebracht door den secre'aris, ontkenen wij het vol gende Door ons comité werd uitgekeerd geldelijke steun aan 35 gezinnen, kolen aan 75 gezinnen en kleeren aan 21 ge zinnen verder aan 45 landbouwers zwavelzure ammoniak. De steenkolen werden gratis door de leden van den J. 8 afgereden. Het ÜagelijKsch Bestuur vergaderde iedere week of om de 14 dagen. In het verslag wordt dank gebracht aan de ZeerEerw. heeren Pastoor Gaos sens en Ds. v. d. Vlugt en aan den Edelachtb. heer burgemeester. Ofschoon wij met ons werk misschien niet geheel voldaan hebben, afgaande op de cri- tlek van enkelen, zullen wij steeds on ze beste klachten wijden aan de be langen der crisis-slachtoffers. De Voorzitter dankte den secretaris voor zijn keurig verslag, hetwelk zon der opmerkingen werd goedgekeurd. De burgemeester bracht naar aanlei ding van het verslag op de eerste plaats hulde en lof aan alle inwoners voor hun milden steun. Hij dankte den Voorzitter en de leden van het dage- lljksch bestuur voor het werk dat ze in het afgeloopen jaar zoo goed mo- gelijk en naar best vermogen hebben verricht en hoople dat ze dit zulten blijven doen, ondanks critlek. Ds. v. d Vlugt sloot zich hierbij aan en bracht tevens zijn hartelijken dank voor de goede samenwerking. De Voorzitter dankte tot slot alle aanwezigen voor hun opkomst en me dewerking en hoopte dat ze met de. zelfde liefde dit werk zullen mogen blijven vervullen. DRUNEN. In de R K. Kerk alhier zat Zondag 6 Nov. a.s de dertiende schaaicollectie gehouden worden len bate van het Crisis-Comllé. Door de biljartclub B I C. alhier zai in de maand Nov. worden deelge nomen aan het biljartconcours uitge schreven door de biljartclub D.O.S in hotel v. Strien Ie Heusden bij gelegen heid van haar eerste lustrum. Zondag 30 Oct. 's namiddags ten half twee zal eene vergadering gehouden worden door het bestuur der Jongenscongregatie. Ter voorkoming van abuizen deelen wij mede dat de juiste datum van het leest van Dr. van Seters is gesteld op Zaterdag 12 November. Dat er nog taaie menschen gevonden worden bewijst 't volgende krachtige staaltje. Dezer dagen bracht de 8l-jarlge Janus van Noord alhier een vracht van ruim 400 pond op een kruiwagen weg. Dat de man over zijn daad zelf nog Irots was kunnen wij ons best indenken en is niet ten on rechte. Toch zouden wij hem 'n goeden raad willen geven om een volgenden keer het aan jongeren over te laten. Het zou jammer zfln dat hij aan zijn gezond en krachtig gestel iets nadeellgs zou doen. - Op 6 Nov. a.s. zal de Kon. Erk. Harmonie „De Volharding" haar eerste winterconcert geven. Het bekende gerenommeerde Duo Smink, Rotterdam zal wederom zijn medewerking ver. leenen, terwijl de harmonie zelf eenlge zeer prachtige nummers in studie heeft. HERPT. De uitslag der aanbesteding voor den heer Chr. v. Herpt is als volgt Hoogste inschrijver was de heer Vroomans te Vught voor f 20.600. Dan waren er 7 biljetten waarvan de laagste was G. de Bont Nieuwkuflk voor 120.146, en twee waarvan de laagste was J. de Bont Nieuwkuljk f 19 490. De fa. v. Ootjen Vlijmen echter schreef In voor f 15.630 en werd alzoo aan nemer. Voor de ijzeren spanten was de hoogste inschrijver voor f 890, De Haan en Oerlemans te Heusden vroeg f775, Staring te Boscoop f 699.50, terwijl de laagste was Gebr. v. Bentum te Jutphaas voor f691.60. 's BOSCH. In den Raad was aan de orde het voorstel tot verkoop van bouwgrond, benoodigd voor de uit breiding der N.V. P. de Gruljter en Zoon te 's Bosch. Over den verkoop van 3 H A. en den prijs van f 4 per M2 vindt geen enkel raadslid noodig Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING een woord te zeggen. De zoo belang rijke verkoop en <*e beteekenis der uitbreiding van een grootindustrie voor de stad, was immers in besloten vergadering 'n maand geleden reeds beslecht. De voorzitter meende eenige woor den van waardeering ie moeten spre ken aan 't adres van de N.V. P. de Gruljter en Zoon, die toch ook de toe zegging deed zooveel mogelijk Bos sche werklieden bij den bouw aan 't werk te helpen. Het lid Knijpers trok van leer over den Bosschen groot—industrieel op 'n manier die bepaald schande was voor den raad Geergerd liet de voorzitter zich toen het woord „kwajongen" ontvallen. Het lid Kuijpers ving het op en beet den burgemeester toe Ik hoor het weiMaar als je me hier zit uit te schelden, dan reken er od. dat ik je wel eens uit je stoel haai 1 Ik laat me zoo door jou niet uitmaken 1 Op het einde vraagt het )id Kuijpers, wel kalm, maar wit van nijd, het woord voor een persoonlijk feit. En hij zegt dan, dat de voorzitter hem zoo kan irriteeren. maar dat het anders wel gaan zou. De burgemeester bekent, dat hij het woord kwajongen in deze vergadering niet had mogen bezigen en daarmee was de vrede gesloten. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voorm. half 10 hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Schlemper uit Waalwijk. Bediening H Avondmaal. Des namid dags geen dienst. In de Geref. Ke'k a.s. Zondag v.m. half 10 en nam half 3 leesdlenst. Dezer dagen kwam de ruim 80- jarige wed. F. alhier te vallen met het gevolg dal zij een ernstige wonde aan het hoofd bekwam. Geneeskundige hulp van Dr. Winkelman werd inge roepen, die de wonde heeft gehecht. Donderdag overleed alhier plot seling in den ouderdom van bijna 73 jaren de heer J. Haverhais De over ledene was president-kerkvoogd bij de Ned Herv. Gemeente alhier, iid van het bestuur van het Waterschap „De Binnenpolder van Sprang" en oud lid van den raad der voormalige gemeente Sprang. CAPELLE. Spoedeischende verga dering van den Raad der Gemeente Sprang Capelie, te houden op Vrijdag den 28 October 1932 des namiddags 4 uur. Agenda: Verdere bespreking betreffende on derwerp werkverschaffing behandeld in besloten vergadering van 21 October 1932. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente alhier hoopt a.s. Zondag des nam. half drie op te treden Ds. v. d. Viught uit Drunen. 's Morgens half tien leesdlenst. In de werkweek van 14 tot 20 October waren bi) de gemeentelijke werkverschaffing 85 werkloozen ge plaatst. Bij de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse is tot predikant beroepen Ds. van Ameide te Ouddorp. De heer P. N. Nuijens, machinist bij het Rijksveer over den Nieuwen Maasmond alhier wordt overgeplaatst naar Nleuwendijk (stoomgemaal.) A.s. Zondagdes nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a d. Loonschendljk op te treden Ds. Guit- tart uit Raamsdonk. 's Morgens half Hen leesdiensl. Het eerste elftal van de voetbal vereen. „Excelsior" speelt a s. Zondag voor de 3e klasse N V B. te Waalwijk een wedstrijd tegen H. E. C. He 2e elftel speelt voor de le klasse B V B een thuiswedstrijd tegen Juliana 1 uit Heusden. A.s Zaterdag herdenkt Ds. W. Bosch te Amersfoort, van 1894 1897 predikant bij de Ger. Kerk aan het Bruggetje, thans emeritus-predikant, den dag waarop hij voor 30 jaar in het ambt bevestigd werd. In verband met den nood der der tijden, welke haar diepste oorzaak vindt in een verwerpen van Gods Woord, worden alhier pogingen aan- gewend om te komen tot meerdere be studeering van de Anll-Revolutionaire beginselen, opdat ook op Staatkundig terrein voor de eere Gods meer dan ooit de strijd kan worden aangebonden. Voor dit doel wordt een openbare vergadering belegd, te houden D. V. op Donderdag 3 November e.k. des avonds te 7.45 uur in het vergader lokaal aan het bruggetje. Na voldoende deelname zal tot op richting worden overgegaan en een bestuur worden gekozen. Ter toelichting van bovenvermeld pogen zal dien avond mede aanwezig zijn de heer G. van Wllligenburg. be stuurslid van de gewestelijke organi satie van A. R. P. C. In de Geref Kerk aan het Bruggetje hoopt a.s. Zondag 30 Oct. des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. P. K. Keizer. Bij de plaatselflke afdeeling van het Groene Krnis is tot Wijkverpleeg- ster benoemd Mej. v. d. Velden te Hatert. Aan de aannemers Kleinloog- van Oversteeg is opgedragen het met. selwerk van het te bouwen woonhuis voor rekening van den heer J. de Groot alhier. WASPIK. In deze gemeente is een geval van besmettelijke ziekte „Rood vonk" geconstateerd. In den ouderdom van 77 jaren overleed alhier de Heer P. Pruijssers. De overledene was 44 jaren lid van het kerkbestuur der Ned. Herv. Ge meente, waarvan de laatste jaren pre sident-kerkvoogd. De begrafenis had onder overgroote deelneming plaats op j.l. Woensdag. De lijkrede werd gehouden door den Weleerwaarden Heer Ds. van der Vlugt uit Drunen. De overledene stond om zijne recht schapenheid in groot aanzien. Hij ruste in vrede. Naar wij vernemen zal op Woens dag 2 Nov. voor de Ned. Herv. jonge- lings-Vereeniging des avonds om half zeven in de Ned. Herv. Kerk spreken den Weleerwaarde Heer Ds. H. A. de Geus Ned. Herv. Predikant le de Bilt. RAAMSDONK. De echtelieden A. v. Raamsdonk-v. Tilborgh, woonach igin de Molenstraat, herdachten Donderdag j.l. den dag waarop zij voor 50 jaren in den echt vereenlgd werden. Aan G Nlessen is vergunning verleend tot het verbouwen van een woning in de Putstraat lot 2 woningen. RAAMSDONKSVEER. Doofde post- duivenvereen. „Prinses Juliana" zai op Zaterdag 12 en Zondag 13 Nov. as. een nationale post duivententoonslelllng worden gehouden in combinatie met „de Vredesduif". RAAMSDONKSVEER. Zondagmorgen zal Ds. Guittart optreden in de Herv. Kerk op 't Dorp; des namiddags we gens vacature geen dienst op 'i Veer. OnzevroegeredorpsgenootM.de Roolj Kz. werd overgeplaatst als brievenbesteller naar Rijsbergen. De collecte voor de Afdeeling van het Bijbelgenootschap bracht alhier ruim f 19.— op Naar wij vernamen werd bij Mej. C. de R van wie Zondag door de tram één been afgereden werd, van het andere been de voet afgezet. GEERTRUIDENBERG. Zondag a s. des n.m. vijf uur zal door de harmonie Apollo een muzikale wandeling worden gemaakt door de gemeente. Zaterdag, Zondag en Maandag a s. zullen door het welbekende circus van Bever in deze gemeente voorstel lingen worden gegeven. Dit circus dat met zijn uitstekende toeren op het ge bied van paardendressuur, met zijn grappige clowns, leeuwendressuur en acrobatiek in de omliggende gemeenlen o.a. Oosterhout en Breda zoo'n over weldigend succes heeft behaald, is voor deze gemeente ook geen onbe kende. Reeds een tweetal malen heeft het hier zijn tenten opgeslagen en had een reuzen succes te boeken. Wij twijfelen niet, of ook de derde maal zal dit circus ondanks crisis en malaise goede zaken maken, daar een bezoek aan dit circus door een ieder gewild en ook zeer aan te bevelen is. Een vroolljk muziekgezel schap zorgt voor de muzikale afwisse ling. Dinsdag a s. (Allerheiligen) zal het personeel van de N V. Provinciale Noordbrabantache Electriciteils Maat schappij een bezoek brengen aan de electrische centrale alhier. Zondag a s. zullen een 30 tal K.J.M.'ers uit deze en verschillende omliggende gemeenten die alhier een opleidingscursus hebben gevolgd, na het H. Lof worden aangenomen. Omstreeks half vier zullen de K J M'- ers vanaf hef Parochiehuis verirtkkfn. Onze harmonie Apollo zal hierbij tegenwoordig zijn. De aanneming van de K.J M'ers geschiedt door den aal moezenier van den R.K. Bosschen Diocesanen Werkliedenbond. Omstreeks vijf uur zal In het paro chiehuis een vergadering worden ge houden tot sluiting van den cursus. Voor de Evangelisatie Immanuel hoopt Zondag a.s. des n.m. half zes voor te gaan Ds. Strating uit Oester- hout. In de Ned. Herv. Kerk gaat Zon dag a.s. voor Ds. Zuurdeeg alhier. Naar wij vernemen, zal op Woens dag 9 Nov. as. de A. N W. B., Toe. ristenbond voor Nederland, alhier een Bondsavond organiseeren, bestaande in een expositie van kaarten, gidsen, reisboeken, enz., voor auto-, motor-, rijwiel-, water-, wandel- en ruitertoe- risten, een lezing over het werk van den Bond en de vertooning van een mooie serie lantaarnplaaijes. De Bonds avond is, zoowel voor niet-leden als voor leden, kosteloos toegankelijk. De burgemeester heeft zich bereid verklaard dezen avond met een kort woord in te leiden. Wij verwachten, dat de velen, die niet dagelijks in de gelegenheid zijn met het geheele Bondswerk kennis te maken, maar toch den bekenden en zoo nuttigen „Bond van de wegwijzers" kennen, deze gelegenheid zullen aan grijpen de mooie kaarten en gidsen, andere boekwerken en nutlige voor werpen voor weggebruiker en toerist te bezichtigen en wat meer te vernemen van den voortreffelijker baanbrekenden Bondsarbeid. GEERTRUIDENBERG. Door de biljartvereeniging Geerlruidenberg, ge- vestigd bij Wed. Meschede-de Reijer, Brandestraat 3, werden onlangs op het concours te Rijen de volgende prflzen behaald: het le korpsvijftal behaalde met 317 p. den 2en prfls en het 2e korpsvijftal met 134 p. den 12en prijs. Voorts werden nog door hare leden de navolgende personeele prezen be- •i - is

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 9