Nietiis uil Kaalsheiifel. C. A. J. DE GROOT H. STASSAR-SMITS De winnaar van het door ons tijdens de Raadhuisfeesten uit geloofde horloge is de heer Het horloge stond stil om 8.45 'oensdagmiddag wer op de begraafplaats der Ned. Herv. Kerk ter aarde besteld, het stoffelijk overschot van den heer P. Pruijs9ers, in leven president kerkvoogd der Ned. Herv. kerk. Het voltallig kerkbestuur volgde de lijkbaar. De lijkrede werd gehouden door den Weleerw. Heer Ds. v. d. Vlugt uit Drunen. De heer Pruij9ser9 was om zijn rechtschapen heid een zeer geacht ingezetene der gemeente. Hij ru9te in vrede. WASPIK. Zaterdagavond gaf de Chr. Qem. Zangvereeniging „O.B.K." haar eerste wlnteruitvoering in de v.m. O. L. School. Het lokaal bleek te klein te zijn, zoodat velen wegens beperkte plaatsruimte niet konden worden toegelaten en een volgende keer naar een ruimer lokaal zal moeten worden uitgezien. De verschillende zangnummers werden onder leiding van den heer van Kempen, hoofd der Chr. Bljz. School te Waalwijk, op onberispelijke wijze uitgevoerd. De muzieknummers en voordrachten vielen zeer in den geest van het publiek en werden dan ook met een dankbaar applaus beloond. Voor den Vleeschkeurlngsdlenst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 42 varkens en 11 runderen. A.s. Zondag zal in deze parochie een collecte worden gehouden ten bate van de R.K. Universiteit. RAAMSDONK. De vorige week ston den bij de plaatselijke arbeidsbeurs als geheel werkloos ingeschreven 368 personen en als gedeeltelijk 1. Aan de werkverschaffing in deze gemeente zijn er te werkgesteld: het uitdiepen der havens in de gemeente 21de afdamming van het Ramgat door het Waterschap „de Qecombineerde Aanwassen" 38 en aan de verhooging der Dongekaden door de betrokken waterschappen 53. uitvoering worden gegeven, upgevoer zal worden het tooneelspel ln drie bedrijven „Oudejaarsavond", terwijl het blijspel „Oe Stotteraars" 't geheel zal besluiten. Voorde Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des v m 9.30 en des nam 2 uur voor te gaan de heer v. d. Kolf. Het bouwen van een dubbel woonhuis voor P. Lodewikus te Raams donksveer en A. Janssen alhier is op gedragen aan den aannemer M j. Lodewikus. ST. JOACHIMSMOER. Wederom speelde de R.K voetbalclub Blauw wit alhier een gelukkigen wedstrijd tegen de niet minder sterke vereen!- ging K V V. te Oisterwljk Zij won ditmaal met 4—2. DUSSEN. Bij beschikking van den Minister van Financiën van 27 Oct. 1932, Generale Thesaurie, is aan de gemeente Dussen een voorschot uit 's Rijks kas verleend tot een maximum van f2500 ter verstrekking van de stichting, in die gemeente uitsluitend werkzaam ter bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders, ter uitbetaling van het door een landarbeider benoodigd be drag voor de verkrijging van een plaatsje. oor was er druk bezoek, waartoe schoolkinderen onder leiding van het onderwijzend personeel niet weinig bijdroegen. Het toppunt van Interesse viel zooals steeds ten deel aan de uit loting, die om zeven uur aanving, 't Resultaat, van de verloting was naast vele gelukkigen ook een massa teleur- gestelden. Het bewustzijn aan een goed doel meegewerkt te hebben moge voor dezen een genoegdoening zijn. Het totaal der recette over de twee dagen bedroeg niet minder dan 1575 Gld, Duivensport. De Combinatie hield heden een wedvlucht van uit Weert, De uitslag was 1 3 C. de Bondt. 2 4 6 7 8 10 11 F. v. d. Assem. 5 9 J. v. d. Linden, 12 Mandemakers, 13 A. Snaphaan, 14 15 K. Steenbergen. Voetbal. ,j "1 RAAMSDONKSVEER. Op Zondag 6 November a.s. zal door de R. K. Kiesvereenlging in het St. Henricus- gebouw een algemeene ledenvergade ring worden gehouden. De vergadering vangt aan om 5 uur namiddag. Het doel is bespreking van het Ontwerp Reglement. Belangstellenden kunnen deze week het ontwerp reglement inzien in het Bondsgebouw, hotel „de Witte Leeuw" en hotel .Huis ten Deljl", alwaar het door het Bestuur Is ter inzage nedergelegd. De melkprijs is alhier met in gang van Maandag j.l. met 2 cent verhoogd en gebracht op 10 cent per liter. De 10a Nationale Postduiven- tentoonstelling uitgeschreven door de Vereenlglng „Prinses Juliana", in com binatie met de Vereenlglng „de Vredes duif" op Zaterdag 12 en Zondag 13 November a.s. belooft een groot succes te worden. De prachtige prijzen, bestaande uit bekers, medailles en kunstvoorwerpen, zijn te bezichtigen in de vitrine van J. D. Leeuwe aan den Keizersdijk. Voor de mooiste vogel in de schoon heidsklasse en voor de beste vogel in de vliegklasse is voor elk een beker beschikbaar gesteld De postduiven worden geexposeerd in het clublokaal bij J. Kamp aan de Kelzersdyk, alwaar ze ook voor het publiek gedurende de tentoonstelling zyn te bezichtigen. Inlichtingen zyn te bekomen by den Secretaris den heer C. A. van Elji, Houtstraat L. 87. De inschrijving sluit op Donderdag 10 November a i. RAAMSDONKSVEER. Onze dorps- genoote Zuster |o van Dongen PAd die haar opleiding ontving in het Diaconessenhuis te Haarlem en vorige maand haar diploma behaalde als Zuster voor Maahchappeiyk Werk en Enquetrice voor T.B C -bestrijding aan de school voor dat doel te Amsterdam, werd deze week aangesteld als Eerste Verpleegster in het Ziekenhuis der Vereenlglng v. Particuliere Verpleging te Dordrecht. Zaterdag hoopt voor de Afdeeling van den Chr. Nat. Werkmansbond alhier Ds H. Quittart een lezing te houden. Op ultnoodlglng van het Comité voor Winterlezlngen zullen dezen winter optreden Ds. Ter Haar R)meneij van Qinneken, Ds. Qoot van Amsterdam en dhr. Hoogwerf van Rct erdam. QEERTRUIDENBERQ.De biljartclub „Qeerlruldenberg" behaalde op het blljartconcours te Raamsdonksveer uit- geschreven door de biljartclub O K K. met 331 punten een 2en prijs. By de gemeentepolitie zijn Inlich tingen te bekomen omtrent een fox hondje welk is aan komen loopen. Zondag j.l. werden alhier een 30-tal cursisten van de jonge Werkman aangenomen. De aanneming had plaats na het plechtig Lof, waarbij de H.Eerw. heer Deken van het Dekenaat Qeer lruldenberg een toespraak hield. In de Koestraat werd een kind van W. door een woonwagen aange reden. Het kind kwam tegen 't paard terecht en viel onder den wagen. Wonder boven wonder bekwam het geen letsel. De woonwagenbewoner reed door. Zaterdag en Zondag a.s. telkens des nam. half acht zal door de tooneel- vereenlglng LV.B. in de bioscoopzaal van Hotel Centraal haar eerste winter- Kaatsheuvel, 1 Nov. 1932, Burgerwacht. De Kaatsheuvelsche Burgerwacht hield Maandagavond In de zaal van den Heer J. v. Dun een algemeene vergadering, die zeer druk bezocht was. De vergadering werd geleld door den Voorzitter, de heer J. Tuerllngs, die een welkom toeriep aan de aanwezigen, speciaal aan den Weleerw. Heer Kape laan de Kiyn, die door zyne tegen woordigheid andermaal bewees met alles wat de parochie belangt ten volle mede te leven Bericht van verhindering was ingekomen van den Weledelacht» baren Heer Burgemeester v. Besouw en van den Eere-voorzitter, den heer B. v. Woensel, die vanaf de oprichting tot de maand Mei j 1. als voorzitter gefungeerd heeft. Spreker bracht een woord van hulde aan het y verige werk door zyn voorganger verricht wat een dankbaar applaus uitlokte. Hy felici teerde de leden van de Burgerwacht, die dit jaar hun 12'/, jarig lidmaatschap van de afdeeling Kaatsheuvel herdach ten en sprak de hoop uit dat zy allen trouwe leden zullen biyven. Een by. zonder compliment rlchüe hy aan den heer H. Molenschot, die eveneens vanaf de oprichting tot heden de yverige Secretaris-Penningmeester der afdeeling geweest Is en met den overmoeiden Commandant den heer J. Kemmeren het leeuwendeel van het werk op nauwgezette en onbaatzuchtige wijze verricht. Hij eindigde met dank te brengen aan de Gemeente voor de verleende subsidie, waardoor de afdeeling in staat gesteld is door het houden van een prysverschieling de ambitie onder de leden nog te vefhocgen. Ook aan de andere schenkers van extra-pryzen bracht spreker wtlgemeenden dank. Dat de ambitie onder de leden der burgerwacht groot is. bewyst het feit, dat staande de vergadering beslolen werd tot het houden van een onder- lingen wedstryd, waarvoor door de leden persoonlijk een bedrag zal wor den uitgelegd. Alle aanwezige leden gaven zich voor deelneming op. Aan den Weleerw. Heer de Klljn werd verzocht dezen onderlingen schietwed- stryd te willen openen. Alvorens tot de ultdeeling der prijzen over te gaan noemde de voorzitter het zlqh een eer een diploma uit te mogen reiken aan den Heer Chr. Voogd voor het hoogst aantal punten 296 in 30 schoten en aan de heeren J. Kemmeren met een serie van 58 P. v. Nleuwstadt met 54 en L v. Crom^olrt met 53 In 5 schoten, Kapelaan de Klijn sprak een woord van opwekking lot de vergadering waarna de voorzitter met een kort dankwoord sloot. Mlssienaaikrlng. Heden morgen na de Hoogmis, waaronder de Zeereerw. Paler Viiens van het Missiehuls St. Antonlus der Eerw Paters van de H, Familie alhier een Mlssiepreek hield, werdde zevende Missletentoonslelllng van de Missle- naalkrlng alhier door onzen Hoogeerw. heer Pastoor Mgr. Vö'ker geopend. Zyn HoogEerw. roemde de onbaat zuchtige werkzaamheid der Ijverige dames van den naaikring en sprak de hoop uit dat deze tentoonstelling even ais de voorgaande zou slagen. Een keur van altaarparamenten en een enorme hoeveelheid kleedingstukken voor de missie bestemd was In de voorvergaderzaal ten toon gesteld. De eerw. Paters van het Missiehuis St. Antonlus alhier kwamen uit met een prachtlgen stand, uitsluitend van de missie uit onze Oost. Aan attracties ontbrak het niet. Vooral de wandelende jood iets nieuws op de tentoon stelling trok de gewenachle belang stelling. De avonduren waren verbazend druk. Ook den tweeden dag had onze Missletentoonstelling niet over belang stelling te klagen. Den geheelen dag De aangekondigde wedstrijd voor de RK.F. II tusschen DES KJW kon wegens onbespeelba rheid van het terrein niet doorgaan. Wielersport. Zoo slecht als het weer den vorigen Zondag was, toen de uitgeschreven wedstrijden tusschen de Kaatsheuvcl sche en de Waalwijksche Wielerclubs op de Wielerbaan op den Horst al hier moesten worden onderbroken en afgelast om den aanhoudenden regen, zoo heerlijk was 't hedenmiddag. Het bestuur van de Kanlsheuvelsche club behoeft geen spijt le hebben van den regen-spelbreker van Zondag jl. Het gevolg is geweest, dat heden niet min der dan 1000 toeschouwers den wed strijd gadesloegen. De bezoekers zijn niet teleurgesteld geweest. Er is door de deelnemers in groot tempo gereden en zoowel de koppel- als andere wed strijden waren zeer spannend. De uit slag was: Persoonlijke achtervolging over 10 ronden: winners v. Broekhoven en P. Zijl mans. Puntenrace over 20 ronden: 1 I). Pol 35 pnt.; 2 J. v. Berkel 15 put.: 3 J. Brokken 10 pnt.; 4 P. v. Gerven 0 pnt. Klassementswedstrijd over 50 ron den met 5 klassementen: 1 N. Pol 28 pnt.; 2 Broeks 14 pnt.; 3 L. de Vaan 10 pnt.; 4 J. v. Berkel 5 pnt. Australische achtervolgingswedstrijd over maximum 10 ronden tusschen Verbeek-Goorde en v. d. Kaa-Pruijm hoorn. Gewonnen door v. d. Kaa- Pruijmboom in 5 ronden. Koppelwedstrijd over 100 ronder met 4 klassementen: 1 KnuistA. Slaats 10 pnt.; 2 Zijlmans—v. Berkel op 1 ronde met 19 pnt.; 3 Spierings v. Boxtel op 1 ronde met 6 pnt.; 4. Pol—Geene op 2 ronden 17 pnt. Finale.wedstrijd tusschen v. Broek hoven en P. Zijlmans gewonnen door P. Zijlmans. Afvalwedstrijd over 20 ronden: 1 P. Zijlmans; 2 Pol; 3 v. Berkel. Koppel wedstrijd over 75 ronden met 3 klassementen: 1 G. v. d. Kaa-Pruijmboom, met 8 p. 2. v. BerkelP. Zijlmans op 1 ron de met 13 pnt. 3. v. d. Pol—Broeks op 1 ronde met 10 pnt. 4. v. GoordePol op 2 ronden met 8 pnt. Aanbesteding. Onder architectuur van den heer J. A. Prins is heden alhier aanbesteed het bouwen van een Café Restaurant voor rekening van het Kon. Muziek gezelschap Euphonia te Kaatsheuvel. Ingeschreven werd als volgt: G. Baaten, Waspik 12300. C. Mutsaers, Loon op Zand 12925. F. v. d. Schoot, Tilburg 13150. A. F. Rosch, Esbeek 13200. C. B. Timmermans, Sprang 13483. A. Kleijngeld, Kaatsheuvel 13500. Ligtvoet, Oosterhout 13576. P. de Graauw, Waspik 13846. J. v. d. Broek, Waspik 14186. A. de Graauw, Waspik 14286. Gebrs. v. d. Hoven, Kaatsh. 14495. Gebrs. Brekelmans, Kaatsh. 14500. L. v. Luxemburg, Kaatsh. 14680. C. Michael, Vrijh.-Capelle 14700. Gunning volgens bestek. onze Fiulmveevereeniging voor de stad en omstreken een tentoonstelling ge houden, zooals gebruikeiyk is. Met Ingang van 16 Nov. e.k. ais aangewezen tot directeur van het P. T. en T. kantoor alhier de Heer f Abresch thans in dezelfde functie le Lekkerkerk. Zondagavond circa 9 uur viel ln de haven alhier denkeiyk doordat het scheepsdek glibberig was, schipper C. de Qroot uit Krimpen over boord. Hoewel het ongeluk spoedig werd op gemerkt, slaagde men er niet in hem te redden. Pas om circa 1 uur werd zyn lyic opgedregd. De man laat een weduwe achter met 8 jeugdige kinderen. Zaterdag nam de V. V. Longa deel aan de seriewedstryd te Dalem en won daar van D. S. C. te Qorcum met 6—3. Ook de comblnatieTNOAD—R.K V. wist hier Zaterdag te winnen van W.SC. 5 (Waalwijk) met 6-3. Voor de competitie speelde Zondag Juliana I tegen Capelle aldaar. Uitslag 1 0 voor Juliana. P.S.V, legde het dien dag af tegen Hollandla te Haarsteeg met 1—9. De uitslag van de 4e ronde van de club competitie-dammen by V. D. Is: A. Deurloo-A. Fitters2—0; A. de Qraag-Gijs Jonker 2—0; J. Pellekaan- Qer. Jonker 2—0; C. Bax J. Deurloo afgebroken. Het water staat weer zoo hoog als voor een paar weken. De peil schaal in de Maas teekende heden 2.60 -f N.A.Pterwyi de was aanhoudt, zoodat de waard begint onder te loopen, wat veel last zal veroorzaken voor 't verkeer met Gelderland. RECHTZAKEN. Een fuik weggenomen. S. arbeider te Qenderen had een fuik weggenomen en moest terecht staan wegens diefstal, maar was niet verschenen. Oei. D. Bouman te Wijk verklaarde dat verdachte naar hy hem had gezegd, niet was verschenen omdat hy zich schaamde. Een hard oordeel kon ge tuige niet vellen. Verdachte was een oppassende jongen. Hy wilde nu een maal graag een fuik bezitten en was niet in staat die te koopen, omdat hy boven kost en inwoning niet veel loon genoot. De elsch luidde, wegens diefstal f 10 - boete. Uitspraak f5,— subs. 5 dagen. Vrijgesproken. M. K. koopman te Werkendam en Sleeuwyk was ten laste gelegd.dat hy ten nadeele van Hendrik Olerum een zich! had weggenomen die in het land was biyven liggen. Verdachte ontkende. De zicht had hy gevonden in een kuil waar hy by vloed als oud-vuil moest zyn neergespoeld. Qet. H. Glerum te Werkendam vond de verklaring van verdachte zeer aan- nemeiyk, daar de vloed de zicht zeer goed had kunnen verplaatsen. Hy ver- klaarde voorts dat anderen de zaak wereldkundig hadden gemaakt en de politie by hem was gekomen, getuige zou er persooniyk geen werk van hebben gemaakt. Het strafregister van verdachte is nog blanco. Verdachte werd daarna van het ten laste gelegde vrygesproken. Diefstal. Uit Viymen wordt gemeld, dat daar reeds eenigen dagen achtereeu druk gestolen wordt. Vooral aardappelen en andere landbouwproducten worden brutaal geroofd. Een „eeriyke" dief nam zelfs een partij aardappelen van het land weg en bracht de geledigde maanden terug naar de plaats waar ze gevuld hadden gestaan. Raadsverslag Eethen en stukken volgend nummer. Mertulo, Capelle. Uw Inge^I^fE! Stuk, kan zoo niet worden opgenc Laat volgens uw meening de -tL""" inzender teveel over zichzelf f geschreven, hy deed dat met z^'J" onderteekend en zonder dat hij mee iemand te na kwam, zeg uit, verdediging. U gelieft dit ander,' meenen, dat is natuuriyk uw rei Maar een artikel dat geheel persoor is, zonder een zweem van algera belang kan in ons blad niet won opgenomen, tenzy U 't onderteek en dan eerst nog als 't een ani geest ademt; In dat geval vindt ook plaatsing zonder onderteek GEMENGD NIEUWS. De uitzending van den nhoog\['jd9 door de V.A.R.A. Het Volk deelt den Nederlandse) radio-luisteraars mede, dat de b ging van 8 November door de V.A.R zal worden uitgezonden. Ondanks weigering van den minister om 8sten November beschikbaar teste) De V.A.R.A. zal namelijk ooggetuigen-verslag van de betoog! op gramofoonplaten worden 0pi men. Deze gramofoonplaten wor den^volgenden avond, dus Woensd 9 November der avonds, in zendtijd van de V.A.R.A. gedraaid uitgezonden. De uitzending van de 8 Novembe demonstratie zal worden opgenom op een installatie van de N.S.F. deze fabriek, op initiatief van V.A.R.A. aanschafte ten dienste bij het Comité van Omroepverte gingen aangesloten organisaties. Motorboot met 18 opvarenden wgoa. Men vreest, dat Zondagnacht De dager itfn v et va bet n motorboot is vergaan in de buurt va iorlO; de w ran ümda rolke $ronc het eiland Gottland, en dat de ac tien opvarenden hierbij om het lei zijn gekomen. Zondagmiddag hs het gezelschap, dat uit jongelui bestoo zich met een motorboot, waarvan motor niet goed in orde was, opj begeven teneinde de manoevrest werk een Russisch eckader te kunnen gi slaan. Maandagmiddag waren de ja gelui nog niet teruggekeerd. vliegtuigen zoeken naar de vermiste De Russische oorlogsschepen z draadloos van een en ander op W'( Brie 1 Abo Fra D tien. 0! De weini nlngs NIEUWS IJIT HEUSDEN. Heusden, 1 Nov. 1932. De Heusdensche fanfare hield haar Jaarvergadering in café „De Gouden Leeuw." De Voorzitter, de heer A. Bax riep de aanwezige een hartelijk welkom loe. De notulen en de rekening en verantwoording door den penning meester bleken in orde. De aftredende bestuursleden namens de werkende leden werden herkozen, terwyi de heer Adr. de Qraag werd benoemd tot bi bliothecaris. Ook het aftr. lid der kunstlievende leden werd herkozen. De vacatures J. de Qraag en D. van Herwaarden werden niet meer aange vuld. Het verzoek om subsidie door enkele leden voor deelnamen aan den solisten-wedstryd te Haarlem} werd toegestaan. Verder werd besproken de bepaling over het jaarlijks te geven aantal con certen, terwyi de wensch geuit werd om beter toezicht te krygen by de handhaving der orde gedurende de concerten. Van 14 tot 15 jan. a,s. wordt door AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdagavond 7-9Training WSC gymnastieklokaal R.K. Handelsschool. Donderdag 8 uur. Repetitie W.O.V, Qymnastieklokaal. Vrydagavond 5.30, 7 en 8.30 uur repetitie adspiranten W.Q.V. Zaterdag 8'/a uur repetitie voor allen Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertafel „Oefening en Vermaak". hoogte gesteld. Aangezien het bei|Azië stormt, wordt het ergste gevreesd, Johannlsburg door een aardbei geteisterd. De stad Johannisburg is, naar Kaapstad wordt gemeld, in den van Zondag op Maandag doore hevige tectonischeaardbevinggeteiste Bijzonderheden omtrent de aangeric schade zijn nog niet bekend. Door een auto aangereden en gt&v In den nacht van Zondag op Ma. dag is langs de grens te Kerkrn We h tusschen Pannesheide en Holzt en v* man, die in Pannesheide op familie zoek was, door een Hollandschen overreden en gedood. De chauffJwerel doofde de lichten en reed door, zonde loe zich om zijn slachtoffer te bekomnjovere ren Vermoed wordt, dat de auto den z. g. Groenen Weg op Kerkraads gebied is gereden. De politie Kerkrade doet onderzoek. Het slachtoffer heet Theodor Breu kamp; hij is 34 jaren oud, gehuwd vader van drie kinderen. Hij spoorwegarbeider te Oberhausen. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS, De verlichting ln de Mr. v. Coothstm Hoewel de bedryfsbegrootfngenrefc belan stiel Eei iljn ben l ran e ander ilgen erst iprak Va; ïijanc olet I wil is van 2 (en 1 zyn afgehandeld, zouden wy gaarne aandacht vestigen op de straatverlldfdle ting in de Mr. van Coothstraat. Is deze steeds hoogst onvoldoen 's avonds na elf uur is deze, zoud wy zeggen zelfs gevaariyk. Dat z ieder volkomen moeten toegeven. Wij hopen dat dit punt de belani stelling der raadsleden moge hebbe C 116, CAPELLE. Stationsstraat 88 WAALWIJK. Goud en Zilver Enz. en van c We bitser paald des v ons verdu Op ilech tiendi legen betoo loch Ms e (ooal velen tendi geeft begec veter den r bet tlratli «clle, ?ewe vege overli berell tien te de iet ii

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6