Kwaliteitswerk. GOED DRUKWERK WaalwUbscbe Stoomdrahkerij Antoni Ttelen - Waalwijk. J hartstochtelijke vé^s - \cP een hoogere subsidie kan worden toe gestaan. De Voorzitter wil dat gaarne belo ven, waarna de lieer v. d. Waerden zijn voorstel intrekt. Bij den post Bijdrage voor zieken- huisverpleging enz. wijst de heer Rox op de onbillijkheid, dat aan het dok- Iersfonds der R.K. Werkliedenvereen. een subsidie wordt toegekend en niet aan het doktersfonds der heeren dok toren. De contributie der leden van het fonds der Werkliedenvereen. wordt daardoor gunstig beïnvloed. Zou men ook aan het andere doktersfonds een subsidie toekennen, dan zouden ook de daarbij aangesloten arbeiders van een verlaagde contributie kunnen pro fiteered ofwel in den vorm van gocd- koopere speciale medische behande ling. Waar alle arbeiders dezelfde rech ten hebben, zou spr. nu, of zeker het volgend jaar ook aan het doktersfonds der geneesheeren de subsidie willen toekennen. De heer Passier wijst erop, dat alle werklieden, ook die gepn lid zijn van de R.K. Werkliedenvereeniging, lid van het fonds kunnen worden. De voorzitter geeft den heer Roxs in overweging zich om nadere inlich tingen over deze zaak te wenden tot een bestuurslid der R.K. Werklieden vereeniging. Hij acht het geen geschikt onderwerp om in een openbare ver gadering dieper daarop in te gaan. Bij de post Havenwerken, merkt de heer Roxs 0.111. op: In het rapport van de begrootings- commissie, alsmede het antwoord van B. en W. daarop, komt duidelijk naar voren, dat het met onze haven niet in orde is, en zij noodzakelijk verbete ring behoeft, ik heb mij de volgende vragen gesteld. Is onze haven een wer kelijk belang voor gemeente en indu strie, en is onze haven wat zij zijn moet voor een goede navigatie. Zoo ik mijn eerste vraag bevestigend beant woord, moet ik mijn tweede vraag ont kennend beantwoorden. Dat hel havenprobleem moeilijk ter oplossing is, moet ik beamen, doch onmogelijk is hel niet, waar een wil is, is een weg. Op de begrooting is nu een bedrag uitgetrokken van ƒ40000 voor werkverschaffing of steunverlee- ning en 10.000.zijn er voor het uitbaggeren der haven, totaal 50.000. Wil de gemeente nu werkloozen aanstellen ter verbetering daarvan, be doeld de haven, dan mag ik toch aan nemen, dat de gemeente nooit een gunstiger tijd heeft gekend als nu, om die werken uit te voeren. Laat aannemen dat de kosten vooi (re haven verbetering en uitbaggeren ƒ100.000 zouden bedragen, dan zou de helft van dat bedrag reeds aanwezig zijn. Daar het Rijk voor werkverschaf fing subsidies verleent, mag men toch aannemen dat ook onze gemeente voor dat doel zal gesubsidieerd worden door het Rijk. Zou deze subsidie ook 50% van het totale bedrag zijn, dan was het benoodigde kapitaal disponibel, doch het kon ook wel gebeuren dat het Rijk 75% van het totaal bedrag gaf. Kaats heuvel ontvangt ook 75% van het Rijk voor zijn werkverschaffing. Toen ik vernam dat er plannen wa ren om de Ooster- en Westerhaven- kade te verboogen, heb ik mij afge vraagd, zou het uitbaggeren der haven en de ophooging der havenkaden tege lijkertijd kunnen geschieden, eft om dat 'e weten, heb ik mij in verbinding gesteld met der. Hoofdopzichter van de Nederlandsche Heide Mij te Til burg en die is zoo welwillend geweest mij het een en ander dienaangaande mede te deelen. In de 1.1. Vrijdag gehouden Raads vergadering deeldet U mede, dat, wan neer het uitbaggeren der haven zou geschieden door de werkloozen, dan zou dat voor onze gemeente ƒ20.000 xosten en nu kost het maar 10.000. Deze mededeeling is niet juist. De 20.000 waren bedoeld als raming, dus met deze 20.000 is niet gezegd dat de kosten zoo hoog zullen zijn, en mochten de kosten eventueel ƒ20.000 zijn, dan zou hel voor de gemeente toch nog maar 10.000 kosten. Bij het uitbaggeren der havens van onze naburige gemeente zijn zelfs K.M. lengte dijken verhoogd, ook het glooien der havenkade zou ook zeer ten goede komen aan de haven. Dat de arbeiders (werkeloozen) die aan de havens gewerkt hebben in onze naburige gemeente geschoolde grond- arbeiders waren, is ook niet juist, want er waren er meerderen die ab soluut niet geschoold waren, er bevon den zich ook werkelooze schoenma kers onder, dus dat kunnen ze hier evengoed als elders. De werkloozen moet men laten be ginnen met wegenverbetering, daar om dan vermoedelijk het voorstel van B. en W. om vermelde straten door werkloozen te laten verbeteren. Vol gens men mij verder mededeelde, is het absoluut niet noodig om de haven nu te laten uitbaggeren door een bag germolen, men zou kunnen beginnen met de slechtste gedeelten wat op te knappen en dan verder wachten tot dat de te werk geslelden wal inge werkt zijn en men geen vrees meer heeft van hoogen waterstand. Ik mag aannemen, dat door hetgeen ik heb medegedeeld betreffende de uit te voeren werken aan onze haven, het den Raad duidelijk zal zijn, dat die werken kunnen worden uitgevoerd door onze werkeloozen; het is nu een gunstig tijdstip en ook de polderbe sturen zullen wel wat doen. Dat het een moreel en geldelijk be lang is voor de arbeiders en een finan cieel belang voor onze gemeente, lijdt geen twijfel. Daarenboven worden de opgebrachte belastingpenningen voor steunverleening productief gemaakt. De Voorzitter wil op het betoog van den heer Roxs antwoorden, dat deze het geheele bedrag van 40,000,van de kosten van steunverleening bij zijne berekening telt, terwijl, slechts 40 a 50 man aan het uitbaggeren der haven te werk zouden kunnen worden gesteld. De resteerende werkloozen, ongeveer 200, moeten toch ook geholpen wor den," inplaats van 40,000,— zou dus slechts een klein gedeelte hiervan he- steed kunnen worden om de haven door werkloozen te laten uitbaggeren. Daarbij houdt de heer Roxs nog geen rekening met het huren van bagger- schuiten en ander materiaal. Dat het Rijk 75% subsidie zou geven is een iliissie, die spr. direct moet wegnemen. Toevallig is juist bericht ontvangen, dat liet Rijk 45 in de kosten eener eventueele werkverschaffing zal bij dragen. Spr. betwijfelt hel of het uit baggeren der haven een geschikt werk is om het moreel der arbeiders op te heffen. Van het Rijk mag niet meer dan 20 cent per uur worden uitgetrok ken en als de arbeiders voor zulk een geringe vergoeding dergelijk vuile, zware werk moeten doen, zal dat de moreelc verheffing niet erg bevorde ren. Spr. heeft een berekening gemaakt van een werkverschaffing in den vorm van wegverbetering, waaraan 45 ar beiders gedurende 10 weken zouden kunnen worden tewerkgesteld. De to tale kosten zouden beloopen 10745, waarvan 13356— voor rekening der gemeente kwam, of 1335,per week. Zonder deze werkverschaffing zou de steunregeling aan de gemeente 327 per week kosten voor deze 45 men- schen. Terwijl dus de mensehen moe ten werken voor 29 cent per uur kost het de gemeente nog 1000,per week meer dan de steunregeling. Be treft het hier een noodzakelijke weg- verbeterfrig dan kan een zooveel hoo gere kosten gerechtvaardigd zijn, maar nu het een soort luxe is, dient men ernstig te overwegen of dit te verant woorden is. De heer Roxs kan er zich, na de uit eenzetting van den voorzitter mee ver eenigen, dat het uitbaggeren der ha ven niet door werkloozen, maar door een baggermaatschappij geschiedt. Na nog eenige discussie verklaart zich de raad er voor om het uitbagge ren der Haven te laten aanbesteden en daarbij ook aan te vragen de kosten voor het in goeden staat houden der haven gedurende 5 jaar. De voorzitter vraagt hoe de raad er over denkt om B. en W. een crediet van 1000 toe te staan om te laten onderzoeken of verplaatsing der haven zooals door de begrootings-eommissie naar voren is gebracht al of niet ge- wenscht is. Dé heer Klijberg zegt, dat het de be doeling der commissie geweest is te komen tot een uiteindelijke beslissing inzake de havenkwestie. Hij geeft toe. dat er wel steekhoudende argumenten zijn aangevoerd tegen het plan tot ver plaatsing der haven en gezien den fi- nancieelen toestand der gemeente acht hij een uitgave van 1000,voor onderzoekingen niet gerechtvaardigd. Hij wil het verder, gaarne aan B. en W. overlaten om voorstellen te doen en maatregelen te nemen, die de ha venkwestie lot een oplossing zullen brengen en een regelmatig bevaarbaar peil zullen waarborgen. Met genoegen heeft hij gezien, dat behalve het aan besteden van het uitbaggeren ook prijs zal worden gevraagd voor het onder houd gedurende 5 jaar. Besloten wordt daarop geen 1000 voor onderzoekingen uit te trekken. De heer Roxs verzoekt de Wester- havenkade niet meer en bloc te ver pachten doch in perceelen van '/3 H.A., hftgeen de plaatselijke landbouwers graag zouden zien. Bij post 167 Verpachting Jacht- erreinen geeft de Voorzitter op ver zoek van dhr. Nuijten een toelichting betreffende het jachtterrein Roesteiberg. Dit is verf acht aan dhr. P. v. Schijndel welke p2Cht jaarlijks door B. en W. verlengd wordt tot 1 Sept. 1934 wan neer de nieuwe verpachting plaats vindt. Bij post 198 (Verwarming en schoon, houden van schoolmeubelen) vraagt de heer v. d. Waerden een toelichting waarom deze post met 40 pCt. ver- laagd is sedert 1931. De Voorzitter zet uiteen dat hierop eenige gerechtvaardigde bezuinigingen konden worden toegepast, terwijl ge- bleken is dat aan de schoonmaakster In 1931 een onverdiende toelage was verstrekt. Persoonlijke toelage Post 262. Nijverheids—onderwijs, De heer Nuijten is het hier niet eens met het feit dat aan den directeur der teekenschool een persoonlijke toelage van f 665 85 wordt verstrekt. Hij vraagt zich af of dit op het oogenblik wel noodig is en ot met die toelagen niet gebroken dient te worden. Indien het wettelijk mogelijk is wil spr. dezen post schrappen. De Voorzitter betoogt dit het hier weer een gedeelte van het salaris be. treft. In 1919 Is deze vergoeding boven het door het rijk uitgetrokken salaris toegezegd wegens bijzondere bekwaam heid. De heer Nuijten wil breken met al die toelagen. Hij gelooft ntet dat de heer Van Delft voor zijn furctie zou bedanken als hem die toelage werd onthouden. De Voorzitter geloott dat de heer Nuijten voor democratisch wil door gaan terwijl hij zeer anti—democratisch spreekt. Spr. zou het buitengewoon onbillijk vinden als deze toelage ont houden werd, ook al zou de heer v. Delft daarmee nolens volens genoegen nemen. De heer NuQten blijft bij zijn mee ning dat het uit moet zijn met derge- lijken „toestopperljen." De heer v. d. Waerden merkt op dat dergelijke toelagen ook uit de rijksbegrcotlng geschrapt zijn. Hij vindt het niet prettig voor den betrokkene maar kan zich uit principieele over wegingen toch met het voorstel van de heer Nuijten vereenigen. De Voorzitter en de heer Spflkerman betoogen nogmaals de onbillijkheid van een dergelijke schrapplr.g. Het voorstel Nuijten vindt niet vol doende steun. Op post 273 is f 150 uitgetrokken voor uilgaven voor volksfeesten. De heer Nuijten wil deze voor een jaar schrappen, evenals andere derge- lljke posten het doet z.l. geen afbreuk aan de zaak als deze post voor 1 jaar geschrapt wordt. Da Voorzitter meent dat dit wel het geval is en zegt dat juist in dezen tijd, nu h tvan alle zijden belaagd wordt, het nationale gevoel moet worden hoog gehouden. Het voorstel wordt alleen door d.hr. v. d. Waerden gesteund. Subsidie Muziekcorpsen. 275 Subsidie aan Muziekcorpsen. De heer v. d. Waerden stelt voor deze post fe schrappen hij meent dat de gezelschappen toch wel kunnen blijven bestaan. Uitstapjes e.d die die vereeniglngen maken moeten niet door de gemeente betaald worden. De Voorzitter en de heeren Smolders, Pullens, Passier en Roxs zijn zeer tegen deze subsidie Intrekking, daar bedoelde nuttige gezelschappen moei- lijk zouden kunnen blijven bestaan. Uitstapjes worden steeds door de leden „uit eigen zak" betaald. De heer v. d. Waerden trekt zijn voorstel In. Lichamelijke opvoeding. 278. Subsidie Comm. voor Lichame lijke Opvoeding. Dhr. Nuflten vraagt nadere inlich tingen over deze commissie. Weth. Smolders geeft een toelichting. De Commissie is in 't leven geroepen tot voortzettfng van het werk der Rijkscursussen die vroeger bestonden. Toen het rijk daarvoor geen subsidie meer uittrok heeft de gemeente een commissie in het leven geroepen en deze een subsidie verstrekt. De leer lingen betalen zelf wekelijks 7 cenf, waarlegen door niemand bezwaren worden geopperd. 290. Verpleegkosten a«"me Krank zinnigen. Dhr. Nuijten vraagt te trachten de verpleegkosten verlaagt te krijgen. De Voorzitter zegt dat de Vereen, van Ned. Gemeenten daarop nog onlangs heeft aangedrongen, zonder succes echter. Concours Hyppfcfuevereenigtng. 309. Teruggetaling voorschot Con- cours-Hlpplque-Ver. Waalwijk. Dhrn. Rc xs en v. d. Waerden maken hier een opmerking, waarop weth. Eibers een duidelijker toelichting geeft. Wanneer geen concours-hlppique wordt gehouden lost de vereeniglng 1400 af, waarvan f200 komt in mlrdeting van de schuld. 311 Toelage aan den Veearts. Dhr. Nuijten is hier tegen. De Voorzitter vindt dat „je reinste onzin", de veearts heeft recht op die toelage, die hem bij vroeger raads- besluit is toegezegd. Belastingen. De heer v. d. Waerden wil] bij dit chapiter gekomen de vergadering op heffen daar het inmiddels half 12 i9 geworden en deze kwestie een nauw gezette overweging behoeft. De heer Nuijten sluit zich daarbij aan. De Voorzitter zegt dat verder uitstel der belastingkwestie onmogelijk is. 333 Hoofdsom Pers. Bel. De heer v. d. Waerden brengt dit in verband met de G. F. B daar hij beide belastingen in zijn gedachte niet kan scheiden. Wordt inzake de P. B. nu een beslissing genomen dan is dat straks van invloed bij de classificatie voor de G. F. B. De inspecteur heeft zijn schatting gebracht van f27800 op 129000.-. Spr. had liever gezien dat deze schat ting tot f30106.— was opgevoerd, wat spr. nog een veilige raming vindt. De Voorzitter wijst daarentegen op een passage in het schrijven van den inspecteur, waarin dit bedrag het bruto bedrag wordt genoemd. De heer v. d. Waerden constateert dat deze hoogere raming in eik geval al f300oplevert en voorts: le. dat de door hem genoemde voorbeelden, voorbeelden zijn uit de volle werkelijkheid. 2e. dat ze bevestigd worden door een bij uitstek deskundige, die in z'n stuk in De Echo nog meerdere geval len van grievend onrecht, die daarvan het gevolg zijn, noemt. 3e. dat de winkelstand geen schade ondervindt als wij het noodige bedrag in hoofdzaak halen uit de P.B. 4e dat, nu we in de 5e klasse der P B zitten, wij gerust een flinke pro gressie kunnen toepassen, zonder daarmede de niet kapitaalkrachtige en arme ingezetenen te treffen. 5e. dat we uit de P B. en de op centen daarop in 1932 pl m f4342 meer zullen ontvangen, welke we op 1933 kunnen overboeken. 6e. dat ook de P.B. in 1933 dus meer zullen opbrengen dan door B„ en W. aangenomen en dat wij zouden kunnen volstaan met te heffen resp. 100, 125 en 150 opcenten. 7e. dat we bovendien een voordeel zullen hebben door de nieuwe lee ningen. 8e. dat we op de begrooting zelve nog pl.m. f5000 kunnen besparen 9e. dat we geru9t kunnen blijven Duiven-tentoonstelling. Naar wij vernemen zal de Waalwijk- sche concoursbond op Zondag 18 De cember a.s. eene duivententoonstelling organiseeren in zijn clublokaal van den heer J. van Heesbeen-Ketels, Burg. v. d. Ivlokkenlaan. R.K. Mlddenstandsvereerugmg, Vrijdagavond hield de R.K. Mldden standsvereeniging een al^emeene ver gadering. Na de aanneming van nieuwe iaden deed de voorzitter enkele mede- deelingen. Hiervan vermelden wij, dat het in de bedoeling van het Bestuur ligt om in het voorjaar een tentoon stelling' te houden voor handel en Industrie. Als reclame voor de leden en als propaganda voor de vereeniglng za! een ledenlijst worden uitgegeven en algemeen verspreid. Besloten werd omdat de gcmeeifte J toe te treden tot het nationaal comiié cadeaustelsel. in de le klasse der Fondsbelasting, daar er nog een groot overschot blijft. Spr. wil in elk geval voor de fonds belasting in de 1ste klas blijven. De Voorzitter zegt dat vooral groote gemeenten tegen de Pers. Belasting opzien omdat deze zoovele onbillijk heden schept. Voert men nu'n scherpere progressie in, zooals de heer van der Waerden bedoelt, dan worden die on billijkheden nog meer geaccentueerd. Spr. vindt geen aanleiding de pro gressie te herzien en handhaaft dus het voorstel van B. en W. om de opcenten te brengen op 120 130 140 De heer Nulj'en kan zich eenlgszins vereenigen met dhr. v. d. Waerden. Die laat echter de progressie PB. z.l. nog niet sterk genoeg uitkomen. Spr. zou de opcenten liever stellen op 170- 180-200. De lage inkomens vallen buiten deze P.B. in de vijfde klasse zit. De menschen met hoogere inkomens worden ge troffen. Men moet het halen waar het te halen Is en de druk leggen waar hij gedragen kan worden n.I. bij de menschen die dfenslboden kunnen houden en auto's kunnen rijden. Spr. kan zich absoluut niet vereeni gen met het voorstel B. en W en stelt voor de opcenten P.B te stellen van 100 tot 220. Wij dienen uit de P.B. te halen wat wij noodig hebben om straks uit de 2e of 3e klas der Q.F.B, te blijven, aldus spr. De heer v. Driel zou ervoor voelen als de middenstand er niet zoo zwaar door getroffen werd. Het zou kunnen voorkomen dat menschen die vrij zijn van inkomstenbelasting omdat zij niets verdienen f300 moeten betalen voor de P.B. Spr. Is van meening dat het kapitaal moet worden in stand gehou den en kan daarom niet met dit voor stel meegaan. De heer van Haren acht deze belas ting onrechtvaardig, omdat menschen, wier inkomen ts achteruit gegaan, zich nog niet zoo direct in hun levensom standigheden daaraan kunnen aanpas sen hoe meer deze belasting wordt opgedreven, hoe erger het voor die menschen wordt. Spr. gelooft dat de toestand niet zoo somber ingezien moet worden. Op het oogenblik is de belasting nog steeds goed binnenge komen. Spr. gaat accoord met het voorstel van B en WIn het voorjaar kan dan misschien ook aan de andere wenschen worden tegemoet gekomen. Spr. hoopt dat de wensch van den heer v. d. Waerden vervuld zal worden en dat de gemeente niet naar de 3de klas Q. F. B. zal hoeven. Tenslotte is er toch ook nog de post onvoorzien waar wat af kan. De heer v. d Waerden had zich oorspronkelijk een veel sterkere pro gressie in de P. B. gedacht, evenals de heer Nuijten voorstelt, hij is daar van teruggekomen omdat hij met zijn voorstel meer kans dacht te hebben. Spr. verdedigt nogmaals zijn.voor stellen. De heer Pullens maakt uit de dis cussie op dat er neiging is in de lste klas Q.F.B. te blijven. Spr. sluit zich aan bij de woorden van den heer v. Haren en bij de voorstellen van B. en W. Mogelijk is er in Maart nog een weg te vinden om het tekort te dekken dat nog noodig is om in de lste klas F. B. te kunnen blijven. Hierna worden de voorstellen In omvraag gebracht. De voorstellen Nuijten en v. d. Waerden komen daarvoor niet in aan merking, daar zij slechts gesteund worden resp. door dhr. v. d. Waerden en Nuijten. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 10—2 stemmen, tegen dhrn. v. d. Waerden en Nuijten. Vermakelijkheidsbelasting. 352. Vermakeiqkheidsbelasiing. Dhr. v. d. Waerden meent dat deze post hooger geraamd kan worden hii wijst op de opbrengst in 1931 nl f 7763.01, terwijl nu slechts op f 6500.— is gerekend. De Voorzitter zegt dat geleidelijk teruggang is te bespeuren. Op het oogenblik is in 1932 nog slechts f 5500.— ontvangen, hoewel ergoede maanden waren, vooral door de voet balwedstrijden van W.S.C Dhr. Pulles meent dat ook dit jaar de f 7000.— wel zal bereikt worden. Besloten wordt deze post te brengen van f 6500.op f 7500,—. Zonder hoofdelijke stemming worden daarna de gemeentebegroting en de begrooting der Burg. Armbesturen goedgekeurd. Een ©ogenblik gaat de raad nog in geheime zitting, waar dhr. v. d. Waer- den nog een vraag te stellen heeft, waarna de vergadering om bij half een gesloten wordt. Ongeval. De ^transportfiets van den ht. werd gisteren door de auto y5 heer S aangereden en ernstig J digd. Gelukkig hadden geen lljke ongelukken plaats; proces; is opgemaakt. Benoeming. Z.H. Exc. de Bisschop van's heeft benoemd tot geestelijk at van de afd. Vlijmen van de R K. Fabrieksarbeidersbond den Eerw. heer P. J. BreugelmansO kapelaan aldaar. tot beteugeling van het Met 1 Januari a.s. treedt het weder- zljdsch lidmaatschap in werking: van af dien datum moeten alle leden van de R.K. Mlddenstandsvereeniging lid van den vakbond zijn en omgekeerd moeten alle leden van vakbonden lid van de R.K. Mlddenstandsvereeniging zijn. De wijziging der statuten dien aangaande werd goedgekeurd. Hierna werd overgegaan tot behan deling van de agenda voor de centrale vergadering In den Bosch. Voor de deelnemers wordt door de vereeniglng een autobus beschikbaar gesteld. De deelnemers moeten Donderdag om kwart voor tien aan de Markt zijn al waar de bus afrijdt. Bij de rondvraag werd geklaagd over den exhorbltant hoogen prijs, die door de gemeente wordt in rekening ge bracht voor aansluiting van gas, water en electricileit. Het bestuur zal zich terzake schriftelijk tot het Gemeente bestuur wenden. Als agendapunt voor de eerstvolgen de vergadering werd vastgesteld Stichting van een patronaat. Het bestuur werd gemachtigd om aan de a.s. jaarvergadering eenige gezel ligheid te verbinden. Waalwijksche Ontwikkelingsclub. De Waalwijksche Ontwikkelingsclub kan thans haar eerste openbare lezing in dit winterseizoen aankondigen. Op Maandag 21 November a.s zal n.I, de bekende letterkundige Anton Coolen in de zaal van Hotel Verwiel komen spreken over de Brabantsche folklore In verband met zijn eigen werk. Wij gelooven dat RECHTZAKEN. Uitspraken Rechtbank. M. A. L. uit v.m. Beseoijen, ko te Tilburg, ter zake dat hij te op-Zand J. v. d, Ven met een mes met doodslag heeft bedrei Eisch: 6 maanden gevangenij Uitspraak: maanden gevat straf. H. B., arbeider Loon-op-Zan zake dat hij J. v. Loon aldaar m, sikkel heeft gestoken. Verdachte beroept zich op zel[v (liging. Eisch: vrijspraak. Geschorst tot 30 November a< A. v. D. te Sprang, overtr. V|f keuringswet. Eisch: 25 boete; uitspraak: subs. 15 dagen hechtenis. Franc voor de opening van het seizoen een zeer gelukkige keuze heeft gedaan, en dat er voor deze lezing groote belang stelling zal bestaan, temeer waar de heer Coolen tot dusver nog niet in Waalwijk is opgetreden. GEMENGD NIEUWS. Kinderlijkje gevonden. Te Sittard zijn een zekere mej. C. gearresteerd, die er van den verdacht een kindje van maanden oud om het leven te gebracht. Het lijkje van het kind is reet vonden in den kelder van hunwo De beide verdachten zijn opge te Maastricht. De kippendiefstallen te Oss, De marechaussee is erin geil in samenwerking met de gemeen litie te Oss, een groote partij op te sporen, die alle na ond afkomstig bleken te zijn van d In verband daarmee i3 een T. te Oss gearresteerd, in wiens de kippen zijn gevonden. Brandsticgting? Te Oudenbosch is Woensdag brand uitgebroken in de wo Van P. In het Oudland. Men de vereeniglng er in na verloop van eenlgen DIT vuur te blusschen, maar de ma see kreeg aanwijzingen vow stichting in hander, zoodal; echtpaar Van P. heeft gea De vrouw is Vrijdag op vrfle geste d, de man is opgesloten, Bij schoenen let men op KWALITEIT, maar bij Drukwerk is kwaliteit zeker een eerste vereischte, daar mÊmmmÊÊÊmÊmmuÊÊÊÊÊÊÊÊÊimÊÊÊmÊimÊiBBÊtÊÊÊÊm een cachet geeft aan elke zaak en goed drukwerk ook een goed artikel intro duceert. Bestelt dus uw drukwerk daar waar naast KWALITEITSWERK ook BILLIJK WERK geleverd wordt Bestelt uw drukwerk dus bij Opsi der gi Nsvem zlüersc Siilder De i wordei 1. 1 deellnj foPI zicht c De I deze C len of totaal Het c dank medevi Wor romen Van ran t rtkeni; waren I Alsv Van meded san d schot van m aan d< iet vei door 1 Van öez'va verlee bezwa percer Naa en W. trekke tiet G doenh r. d. b3slot vai VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. De Jonge Werkman. „De Jonge Werkman" beeft van R. en W. dezer gemeente toestemming gekregen tot organisatie van een loterij ten bate van het Secretariaat voor Vor ming en Ontwikkeling. K. R. O.-avond. De Waalwijksche K.R.O.-avond wordt a.s. Maandag in de groote zaal der R. K. Werkliedenvereeniging ge geven. Aansporingen tot alle Katho lieken om dezen avond bij te wonen, kunnen wij, na de intense propagan da die door de organisators der K. J. M. V. is gevoerd, gevoegelijk achter wege laten. Alleen zouden wij belang stellenden willen aanraden zich tijdig van plaatsbewijzen te voorzien, want het zal er storm loopen; 't gaat niet alleen om 't gebodene, maar tevens om de principieele zijde dezer zaak. jocn. sierd allerl klist: en sr Jde den - I on ning Jorgt zicht lussc 1 beric troos Post 164. Pacht Landerijen. Volksfeesten. K. Hartstochtelijke rookers moeten Hun keel beschermen tegen het gevaar van ontsteking en hoest. Wrigley's kauwen werkt anti septisch, bevordertde speeksel afscheiding, zoodat de keel niet droog wordt. Wrigley's houdt de tanden en mond schoon, zui vert de adem en is goed voor maag en spijsvertering. Boven dien „na een stukje Wrigley's smaakt de volgende sigaar of sigaret des te beter." Twee soorten: P.K. (zuivere peper» muntsmaak), Spearmint (pittige kruize- muntsmaak 5 cent per pakje. HM-13 (onloi

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 14