in vi «Er zuioen B00BFBEBI1ENTIE- R AD1CHSTRALEN lilt m! Mniu: llililll Mil HIS, Mum, itinsHipi. Ill, EFREUND1N SO LDIG WIE DU.... TTE BIOSCOOP. GENEZING Hoofdpijn X en Kiespijn Experiment, voordracht met lichtbeelden. Woensdag 9 Nov. 1932. 55e Jrg. TWEEDE blad. qVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 9 Nov. 1932. v H. H. S. 5—ti. ts. S.3. j,eer Evert v. d Geer, leeraar p|jek M.O. alhier is op voor- van 't Plaatselijk Bestuur door fdbestuur van O.M.O. te Tilburg d tot tijdelijk plaatsvervanger ien heer J. Tervoort leeraar p|iek aan de R.K. H. H. S. 5 g. S. 3 te Waalwijk, die wegens eldheid voorloopig deze lessen in geven. Kamer van Koophandel. 23 November a.s. zal een alge- ledenvergadering der Kamer (Dpbandel worden gehouden. Winkelsluiting. wij vernemen is de verordening sigarenwinkels en slijterijen Ugj gedurende 4 achtereen- te uren geopend mogen zijn dljlc goedgekeurd. K, Hoogere Handelsschool. rK. leerlingen der Hoogere sc.chool 5 H B.S. 3 hebben week een driedaagsche retraite lei?, geleid door den Z Eerw. ian Moorsel C.s.s R. jagmorgen had de sluitings- iaheid plaats in de kapel der Zusters van het St. Therisia- !f waarbij 't plaatselijk bestuur !e' ouders der leerlingen tegen- waren. afloop was er gezamenlijk ont- aaibij behalve de leerlingen, en moderator, ook H E. heer pater van Moorsel en het ijk bestuur aanzaten en waar artenswaardige woorden wer- roken en groote tevredenheid betuigd over 't verloop der etoniet minder dank gebracht Eerw. Zusters voor hare uit- de zorgen. logen— Vereent ging Waalwijk en Omstreken* sasdagavond wordt in de «Twee men" eene algemeene vergade- ehouden van bovenstaande ver eg- de orde is o.m.: uien. verslag 1931-1932. ieke aftreding der bestuurs- n: Jac. Eijkens, |os Pulles en ud Verwiel. king Tentoonstelling 1932. vraag en sluiting, iwe opkomst der leden wordt deze .belangrijke vergadering ud verzocht. Kaartclub. den heer G. Kroot, café Veld- ilhier is opgericht een kaartclub id «Hoop op de Maat", voorloopig bestuur bestaat uit «renO v. Heescn, voorzitter, lanen secretaris, G. Kroot pen- tester. 7,B C.—bestrijding. besluit van B. en W. van Waal 7 November is aan 't Dames verlof verleend tot het orga- tn van eene loterij ten bate der -bestrijding in onze gemeente, rorden tal van mooie prijzen uit. om.: een prachtig vloerkleed, -servies, kapstok enz. enz. rekking heeft plaais 16 Januari vriendinnetje; net als jij.) es t e en leukste filmklucht ertoond met FRIED ARNO, FELIX BRESSART E ONDRA en ADELE SANDROCK Zaterdag en Zondag vertoond in de tsbespreking vanaf hedenavond WED. TH. C. PULLES, omagazijn. Telefoon 116 K Middenstandsvereeniging. de leden der R.K. Mlddenstands- Iging in de gelegenheid te stellen mogelijk de Bondsvergadering Bosch bij te wonen, heeft het "besloten gratis een autobus ter king van de leden te stellen, ijeenkomst is bepaald op Don» morgen half tien aan ae Markt. Schoenindustrie. Bedrijfsvereniging voor zieken- fzekering in de Nederlandsche 'Industrie houdt haar algemeene hche vergadering op Woens November des namiddags half Tilburg. agenda vermeldt o.a. Behande- ■n het jaarverslag, alsmede van na- en rekening en verantwoor- er 1931.. ndellng van het verslag der commissie over 1931 en be- g der Balans—commissie voor Ntderlandsch fabrikaat. genavond ten 8'/4 uur gaat In N iUm de filmvoorstelling over nederlandsche Industrie, waarvoor Jro°t aantal uitnoodigingen ver- H«etn z{jn en voorts de toegang vrfl is. >riP tnls 4We« een geheele nieuwe t onpn? ue"gezlchten» at wijkend van p Uchl-demonstratie van dezen zomer. Er worden een 14-tal bedrijven te zien gegeven, terwijl teekenfilmpjes afwisselen en toepasselijke muziek begeleidt. Daarenboven worden nog een 70-tal premies onder de aan wezigen verloot. Wij vertrouwen dat de belangstelling in Musis even groot zal zijn als voor eenigen lijd op de Markt en dat Waalwijk ook thans weer ten voor beeld kan gesteld worden wat zijn belangstelling betreft. Eenige entree- kaarten zijn nog gratis beschikbaar bij den secretaris van W. B. Werkloozen. Volgens de laatste gegevens (2 Nov 1932) is het aantal werkeloozen terug- geloopen van 304 tot 248, waaronder de leerbewerkers van 204 op 170. Hans Gruys. De recenties over deze zangeres, die a.s. Maandag bij de Liedertafel «Oefening en Vermaak" te gast is, zijn niet anders dan buitengewoon goed te noemen, zoodat het bestuur der Liedertafel in deze voor ofis nog onbekende soliste ongetwijfeld een goede keuze gedaan heeft. Wij raden liefhebbers der toonkunst dit concert niet te verzuimen, teneinde te kunnen genieten van het eenige dat Waalwijk op dit gebied jaarlijks door toedoen der Liedertafel biedt. Geschaakt. Toen Maandagmorgen een zoontje van den pas overleden heer B. uit school kwam, werd hij door een dame, die uit een passeerende auto stapte, plotseling gegrepen en in de auto meegenomen. Nader blijkt dat het zijne moeder was, die gescheiden van haar thans overleden man leefde en die voogdes over 't kind was. Reeds vroeger was gepoogd den jongen uit school mee te nemen, wat toen mislukte. Overgebracht. Maandagavond werd een inwoner onzer gemeente de K. door de politie gearresteerd verdacht van niet te noemen handelingen. Hij is naar 's Bosch overgebracht. Zaterdagavond werd hij door een twee-tal aankomende jongens op den Kloosterweg op heeterdaad betrapt, die hem een flink pak slaag toedien den en later bij de politie aangaven. K.R.O.-avond. Er was een geweldige belangstelling voor den K.R.O.-avond die Maandag in de zaal der R.K. Werkliedenvereen. gegeven werd. Wij schatten 't aantal oezoekers op ruim 700. Dat was het begin van het succes, dat door het op dezen avond gebodenc zou worden bevestigd. Even over 8 werd de bijeenkomst met den christelijken groet geopend door den voorzitter der organiseerende vereeniging de K.J M.V., den heer W. Klerkx. Hij bracht een woord van dank aan de verschillende medewer kers die hebben medegearbeid tot het welslagen van dezen avond door hun Ijverigen kaartenverkoop, aan de R.K. W.V. die welwillend hare zaal beschik baar stelde en aan den propagandist van den K.R.O. den heer C. van Oud- heusden. Wat zijn eigen vereeniging voor dezen avond gedaan heeft liet spr. gaarne aan anderen ter beoordee ling. In het bijzonder richtte hij zich in zijn welkomstwoord tot Piet Lusten houwer met zijn 6 en den refreinzanger Jac. Mossel, die voor het welslagen vaq dezen avond zullen zorgdragen. Het K.R.O -sextet onder leiding van Piet Lustenhouwer zette zijn programma in met de K R.O.-marsch, gevolgd door «An der Schonen Blauen Üonau". Daarna vond de heer Paul de Waard gelegenheid de verschillende muzi kanten aan het publiek voor te stellen, wat hij op een humoristische wijze deed Na dit intermezzo zette het sextet zijn programma voort. Het applaus na elk nummer bewees overduidelijk hoe zeer het publiek de hoogstaande kunst van deze musici wist te waardeeren. Overweldigend was de instemming na een cello-solo van Bram Oberstein en eenige xylophoon-soli van Philip Spier. Voor de pauze beklom de heer Paul de Waart, redacteur van de «Katholieke Radio Gids", het keurig versierde looneel om een kort propagandistisch woord tot de aanwezigen te richten. Hij ging daarbij na den strijd die de katholieken in de historie hebben moe ten voeren voor hunne vrijheid, vooral in onderwijs en pers. De Katholieke Radio Omroep, aldus spr., moet door elk katholiek gesteund worden uit eigen overtuiging. Neutrali teit is op radio-gebied onbestaanbaar. Wij wenschen een principieel katho lieken Omroep, niet uit zucht om apart te blijven, maar om dezen te hebben ter eere Gods en tot ons eigen recht. Op radio-gebied zijn de katho lieken niet te laat gekomen, zij waren een van de eersten en willen dat daarom blijven. Spr. wees op de be wering van prof. Huizingaradio leidt tot volksvervlakking. De katholieke Omroep wil dat echter niet, integen deel, hij wil elk katholiek er rijker door maken. In 'n propaganda-speech kon de financieele kwestie niet onbesproken blijven en spr. wees dan ook op de geweldige uitgaven die de eigen zend- installatie, de eigen ensembles en de uitzendingen vergen. Spr. achtte het voor den katholiek een plicht om den Omroep financieel te steunen als men daartoe eenigszins in staat is. Daardoor immers stelt men den K.R.O. In de gelegenheid zijn apostolaat uitteoefe nen, en dat de invloed die de Omroep in dezen zin kan uitoefenen zeer groo is bleek duidelijk uit de enkele voor beelden die de heer de Waart daarvan vertelden, Met een krachtige aanspo van van ring tot het steunen van den K.R.O. eindigde spr. Na de pauze huldigde de heer W. Klerkx namens de K. j. M. V Piet Lustenhouwer met een fraalen lauwer krans. Het verdere programma was er op berekend om ook de lachspieren der aanwezigen in beweging te brengen. En of dat gelukt is! De Negrosong vond algemeenen bijval, evenals de belde potpourri's, die door de zaal vroolijk werden meegezongen. We hoorden verder nog soli op viool en xylophoon door H. Scholl en Ph. Spier. Voor de laatste programma nummers kreeg de HoogEerw. heer Deken van Riel gelegenheid zich tot de aan wezigen te richten. Reeds lang. aldus ZH.E, is er over gesproken om hier In Waalwijk een K.R O.-avond fe organlseeren reeds 2 jaren geleden zijn daartoe pogingen aangewend, doch door verschillende moeilijkheden het totnogtoe steeds achterwege gebleven. Tot nu de vereeniging van onge Middenstanders een echt Rocm- sche daad heeft willen stellen door dezen avond te organiseeren. Daarvoor past dan ook een allerhartelijkst woord van dank aan het bestuur der KJ.M V. met aan het hoofd den geestelijken adviseurzij hebben getoond iets voor de Roomsche zaak over te lebben. Het succes van dezen avond is vooral te danken aan Piet Lusten houwer met de 2ljnen. Al lang heeft, men hen voor de radio gehoord, geen wonder dos dat men ze wel eens In evenden lijve wil zien. De faam het KRO sextet is de oorzaak deze volle zaal. Spr. had een lofwoird voor het ceurige programma, waarin zoowel het muzikale als het komische goed verzorgd was en hoopte dat het sextet nog meermalen een dergelijk succes zou te beurt vallen. Spr. dankte voorts dhr. P. de Waart voor de heerlijke wijze waarop hij het doel van den KRO heeft uiteen gezet en onderstreepte deze woorden nog eens krachtig. Er wordt zooveel gesproken over de leuze: «Koopt ^ederlandsch Fabrikaat", maar even goed ais de vaderlandsche industrie te steunen, meent sprzijn wij ver plicht onze eigen Roomsche zaak te steunen. Spr. gelooft dat er hier nog velen zijn die lid van AVRO of VARA zijn, ofschoon ze bij den KRO thuis- hooren en geabonneerd moesten zijn op de Kath. Radio Oids. Daardoor immers helpt men mee tot verdieping van het Roomsche leven in het vader- and. Z.H E. eindigt met de hoop dat velen zich bij den KRO zullen aan sluiten, zoodat deze avond tot een volledig succes wordt, dat is de beste dank die men aan het sextet geven kan. De heer de Waard sprak ten slotte nog een dankwoord tot den H.E. heer Deken. Als overal de acüe zoodanig wordt ondersteund dan is spr. ervan overtuigd dat spoedig het ledental de 200,000 bereikt heeft. Mocht elders het sucses minder groot zijn dan zal spr. wijzen op het voorbeeld dat Waalwijk gegeven heeft. Na nog dank te hebben gebracht aan de K. J. M. V., de R. K. W. V. en de fa. Hermans te 's Bosch voor hunne medewerking eindigde spr. met de verzekering dat de K. R O. steeds graag zal terugdenken aan het warme enthousiasme dat hij in Waalwijk ont moet heeft. Na het strijdlied volgde nog tot af scheid het «Lied der K. R. O. boys" gezongen door Jac. Mossel, Het was een welgeslaagde avond met een afwisseling van ernst en luim, die zeer in den smaak is gevallen en die er veel toe zal bijdragen de po pulariteit van den K.R.O. in Waalwijk nog meer te vermeerderen. R.K. Tooneeivereenigtng O. O. G. .De Anarchist Telkens opnieuw als we bij de R.K. Tooneelvereeniglng .Ons Onderling Qenoegen" op bezoek gaan, doen deze dllletanten ons verwonderd slaan om hun goede spelkwaliteiten. Wij weten dat er veel voor noodig is, wil men een goed tooneelist zijn, dat men zich vele en dikwijls groote offers moe getroosten. Maar wij weten ook dat de leden van «Ons Onderling Qenoe gen" die ontzeggingen gaarne voor hun tooneel over hebben, omdat er in deze vereeniging onder de bezielende lei ding van den regisseur den heer H. v Engelen, hard gewerkt wordt om me iets goeds voor den dag te komen. En dat doel is thans weer ten volle bereikt. Reeds vorig jaar had de vereeniging het groote werk van de Vlaming R Ysable „de Anarchist" in de Neder landsche bewerking van Qerard Nielen in studie genomen, doch door omstan digheden heeft men het toen beter ge acht dit stuk nog een jaartje te laten liggen en met een minder zwaar werk voor het publiek le komen. Dat was een wgs besluit, want «de Anarchist is een te mooi en te aangrijpend drama om er zonder voldoende voor bereiding een vertolking van te geven Over den inhoud van dit moderne werk behoeven wij weinig woorden meer te schrijven, na de uitvoerige beschouwing die er in ons blad van jl. Zaterdag aan gewijd werd. Men leert er communisten en communisten kennenvan het slag als Musch, die sluw zijn kansen berekent, die zijn .communistische" daden stelt meer om opportunistische dan om prlncipieele redenen, die zich voor zijn principe liever zelf geen ontzeggingen getroost en van het slag van den jonge dr. van Beersen, die zich familie—eer, stand en rijkdom ontzegt voor zijn idealen Men ziet de aangrijpenden zielestrljd van den ouden vader, die door de TOEGANG VRIJ. TOEGANG VRIJ. DOOR De redenaar spreekt overZiekten van het bloed, van de zenuwen en van de stolwlssellng (bijv. aderverkalking, cxceem, hoofdpijnen, maagaandoening, vrouwenlijden, rheumatlek, Ischias, e.a) Wij toonen U de Zichtbare orlglneele uitstraling van RADIUM. De voordracht wordt gehouden InMUSIS SACRUM" TE WAALWIJK op VRIJDAG II NOVEMBER 1932, 's avonds 8.15 oor. zwaarste slagen getroffen woidi totdat lij zelf In zijn geloot begint te wan kelen, naast de kalme geloovige be rusting van zijn zoon, den pater. Het feit dat de spelers dit zware werk, dat zooveel van hun krachten vergt, tot zijn recht deden komen zegt feitelijk al meer aan voldoende, want daarvoor is meer noodig dan middelmatig dilettanten-spel, Om deze tragiek ten volle uit te beelden is zeer loogstaand amateurspd noodig en dat hebben we dan ook genoten. Het zou ons te ver voeren alle rollen aan een afzonderlijke bespreking te onderwerpen. De hoofdpersonen gaven trouwens allen spel van de bovenste flank, in een adem moeten we noemen i. Brokken en H. v. Engelen, resp. als Dr. v. Beersen en Fred diens zoon, die door bun subliem spel de kop stukken blijven. Daarbij sloten zich Z. Dekkers (üe missionaris) en H. Brokken (Musch) op waardige wijze aan. Ook de meer ondergeschikte rol- en waren aan beproefde handen toe vertrouwd de heeren v. Loon, v. Delft, Hoott en Duivekam, speelden resp. als de hulsbaas, de verkiezings- candidaat, de bulsknecht en de politte. Alles bijeen een uitvoering die het predtcaat .zeer goed" verdient, en waarbij we gaarne enkele pietluttige tekortkomingen over het hoofd zien. O. O. O. is weer uitstekend voor den dag gekomen er. doet zijn reeds gevestigden naam aile eer aan. Wij gelooyen dat de vereeniging velen aan zich zou verplichten als zij ook met «de Anarchist" eens in 't centrum, b.v. in da zaai Musis optrad, evenals dat vorig jaar geschied i3 met «de Aap". Er was in de concertzaal de Linden- ooom beide avonden flinke belang stelling. Grimeering en tooneelaan- kleeding waren in goede handen bij de heeren Scheefhals te den Bosch en Snoek alhier. Radiumstralen. Wij verwijzen naar de mededeeling in ons blad betreffende «Genezing door hoogfrequtntie Radiumstralen", waarover a s. Vrijdag in Musis een voordracht met lichtbeelden wordt gehouden, die gratis toegankelijk is. Men zie verder de annonce onder Prov. Nieuws. Staatsloterij. In ons bericht van Zaterdag betref- ende de 461e Ned. Staatsloterij stond abusievelijk dat deze loterij geen «hoofd nummers" zou hebben. Men zal be grepen hebben dat hier bedoeld was slaapnummers". üe fusie der tramwegen. Qedeputeerde Staten van Noord- brabani hebben het volgende voorstel ingediend bij de Prov. Staten: in de eerste gewone zitting van dit jaar uitten wij de hoop, dat wij spoedig voorstellen zouden kunnen doen ter zake van de In studie genomen plannen tot fusie van tramwegondernemingen in Noordbiabant. Inmiddels werden door de belang hebbende maatschappijen besprekingen gevoerd, die leidden tot overeenstem ming. Aan het nut van behoud der tram wegen twijfelen wij niet. Al heeft het automobielverkeer zich meester gemaakt van de wegen, toch behoudt het tramverkeer zijn beteekenis en zijn nut, te meer nu de onderne mingen haar diensten hebben aange vuld met automobielvervoer. Behoud der tramdiensten vereischt dat de ondernemingen in deze provincie werkzaam, worden vereenigd. Nu de regeering zich bereid toont de helpende hand te bieden mag het provinciaal bestuur niet achterblijven. Een verbintenis zonder beperking behoeven wij niet aan te gaanwij kunnen aan de vernieuwde onderneming een redelijke kans geven om zelfstan digheid te verwerven. Een termijn van vijf jaar schijnt ons voldoende om dit doel te bereiken. Ook mag de te verleenen geldelijke steun de krachten der provincie niet te boven gaan. Oed. Stalen stellen derhalve voor met het Rijk en de deelnemende maat schappijen een overeenkomst dien aangaande aan te gaan. DRUNEN. Zondag a.s. om 5 uur zal in de groote zaal der jongens congregatie de Eerw. Heer Bannenberg, Aalmoezenier te Utrecht, komen spreken over de Jonge Werkman, ten einde ook hier te komen tot oprichting van een J. W.-vereeniging. Moge velen deze vergadering bijwonen, om zich te overtuigen van het nut en de nood zakelijkheid der jeugd-organisatie op Christelijken grondslag. Op 10 Nov. a.s. zal de vereeni- ging St. Elisabeth haar 25 jarig bestaan herdenken, dit feest zal op Zondag 20 Nov. gevierd worden meteen plech tige H. Mis, waaronder de Eerw. Pa ter Melchior een feestpredicatle zal houden, er zal tevens een collecte worden gehouden voor de armen. Dr. A. W. A. VAN SETERS le Drunen, die as. Zaterdag den dag herdenkt dat htj gedurende 40 jaren als Oeneesheer aldaar werkzaam is. In het Sl. Franclscus-gesticht alhier zijn de laatste H. Sacramenten toegediend aan den Eerw. Broeder Bernardus. Door de Patroons in de Bouw vakken, werd Maandagavond in caté de Wed. M. Vissers een vergadering gehouden om le komen tot oprichting van eenafd. Bouwvakpatroonsbond, on derafdeling van den Ned. R K. Pa troonsbond. Een afgevaardigde van 't hoofdbestuur gaf een lezing over de noodzakelijk heid en den toestand der vereeniging. Na deze duidelijke uiteenzetting gaven zich twaalf leden op. Als voorloopig bestuur werden ge kozen de heeren H. Verhoeven. L. v. Oers, H. Jehoei, Drunen. J. v. d. Loo, Elshout en J. Blankers, Nieuwkuijk. Binnenkort zal alles nader worden besproken. DRUNEN. Qedurende de maand October werd op het postkantoor alhier voor de rijkspostspaarbank in gelegd f 15 263 52 en terugbetaald t 7C85 14. De Eerw. Broeder Wehrefridus alhier vertoeft thans in het ziekenhuis te 's Bosch voor een lichte operatie. Het mag een zeldzaamheid ge noemd worden dat deze week in een tuin alhier nog groote frissche fram bozen geplukt werden. Bovendien staan er nog struiken in bioei met vruchten die halfwas zijn. DRUNEN. In de groote zaal bij den heer Th. Elshout gaf Zondagavond de Harmonie «de Volharding" haar eerste Winteiuitvoering met medewerking van Nederland's gerenommeerd Humo- rlstenpaar Duo Smlnk uit Rotterdam. Om 6 uur was de zaal reeds meer dan vol en moesten nog vele Heeren met hun Dames zich met een staan plaats tevreden stellen. De Voorzitter dnr. L Sikkers, nam na het eerste nummer het woord heette allen welkom en gafallen deovertuiging dat deze avond een succes zou zijn en goed zou slagen. En het is zoo geweest, onze verwachtingen werden ver over troffen. Nadat de Harmonie het «Lucie di Lammermoor", Fant. sur l'Opera, Donizetti had uitgevoerd kwam het duo Smlnk met een prachtig repertolr dat in z'n geheel uitstekend werd uitge voerd. Er werd onbedaarlijk gelachen. Ter afwisseling werden door de Har monie nog enkele zware nummers uitgevoerd, welke in de puntjes werden vertolkt, vooral «Gulllaume Teil" en «Retour de Paris". De Voorzitter bracht een extra woord van hulde aan directeur en muzikanten voor hun prachtige prestaties, wat veel tot het welslagen heeft bijgedragen, vervolgens dank aan de humo risten, aan het talrijk publiek voor het aandachtig gehoor en hoopte dat allen steeds hun besten steun zouden blijven geven. DRUNEN. Op 19 Nov. a.s. zal het 25 jaren geleden zijn dat alhier werd opgericht de St Ellsabetsvereeniglng, met de bedoeling armen en zieken te ondersteunen. Dat deze herdenkings dag niet ongemerkt zal voorbijgaan is te begrijpen. Besloten is om dit feest op 20 November te herdenken op dien dag zal een plechtige H. Mis worden opgedragen voor het welzijn der ver eeniging. Onder deze H. Mis zal de Eerw. Pater Melchior een feestprediclle houden, terwijl onder alle H. Missen gecollecteerd zal worden voor de armen. ELSHOUT. A.s. Vrijdag zal in de zaal der Jongens-Congregatie een alge meene vergadering gehouden worden van de R.K. W.V., alwaar als spr. zal optreden de heer Hoogers uit 's Bosch. ELSHOUT. De collecte in de ge meente Oudheusden en Elshout ge. houden door het huldiging-comité, ter gelegenheid van't 40-jarig jubileum van Dr. A. W. A. van Seters heeft zullen spoedig bedaren door Mlfnhardt's Poeders Vraag daarom Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders en Mijnhardt's Kiespijnpoeders. Alleen echt als op doos en poeders de naam Mijnhardt staat.Let bij hetkoopenhierop.Perpoeder8ct en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist 80.— opgebracht. ELSHOUT. Deze week werd de uitslag bekend gemaakt van den ge- wassen wedstrijd, georganiseerd door den R.K. Jongenboerenstand. Er werden dertien velden aangelegd, die naar het oordeel der keurings commissie beslaande uit de heeren A. Willems, Landbouwonderwljzer, H. Brok en Jos. Muskens zeer goed aan de wenschen en verwachtingen hebben voldaan. Oekeurd werd naar den stand, raszuiverheid, onkruid enz. De ras zuiverheid kwam bij het puntental niet 'n aanmerking. De uitslag der behaalde prijzen was als volgt: J. Vugts le prijs, 2e C. Klljn Az., 3e J. Brok Wz., 4e L. Klerkx, 5e M. Klijn Fz., 6 Adr. Klerks, 7e C. K'tjn Wz SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). De Kerkeraad der Oeref. Kerk alhier stelde de volgende drietallen ter ver vulling In de vacatures van één ouder ling en één diaken, wegens periodieke aftreding van de heeren J. W. Qen\ip en A. B. van der Hoeven voor ouder ling de heeren O Braspenning. C. v. Peer en j. Verdoorn voor diaken de heeren O Both, C. v. d. Hoven en J. Klaasen. Heden (Woensdagavond) half 8 zal in de Oeref. Kerk alhier dank stond voor het gewas worden gehou den, waarin hoopt voor te gaan Ds. J. C. Hagen. VRIJHOEVE—CAPELLE. Bij ge houden aanbesteding is het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Hoogevaart, voor rekening van den heer R. v. Drongelen opgedragen aan den aannemer A. Willemse te Sprang. De fabrieksarbeider v. P. had hei ongeluk zijn been te breken, zoo dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dit is reeds den 3en keer, dat genoemde dit ongeval overkomt. VRIJ H-CAPELLE. In de maand October werd op dit kantoor op de Rijkspostspaarbank ingelegd een som van f 6868.60, terugbetaald 16529.44. WASPIK. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 11 November a.s. des namid dags half zeven. Aan de orde ij: 1. Mededeeiingen. 2 Vaststelling begrooting 1933. 3. Vaststelling percentage gemeente fondsbelasting. 4. Besluit kasgeldleening 1933, 5. Verordening winkelsluiting. 6 Benoeming armmeester. 7. Wijziging begrooting 1932. 8. Besluit tot toetreding streekplan de Meijerlj. Tot president kerkvoogd der Ned. Herv. Kerkgemeente Is benoemd de heer O van Pas. RAAMSDONKSVEER. Tot secretaris van het R. K. Crisis—comité alhier Is gekozen ce heer A. H. M. J. Brejaart, In plaats van heer Joh. Nollen die be dankt heeft Tot voorzitter van het R.K. Zang koor is In de dezer dagen gehouden vergadering gekozen de heer P. Broeders. Door het R.K. Crisis—comllé alhier zal binnenkort een verloting worden gehouden, waarvan de op brengst strekt tot leniging der armoede van door de crisis getroffen personen. RAAMSDONKSVEER. Vanwege de Ned. Herv. Vrouwenvereniging werden gekozen tot leden van het comi'é voor Winterlezingen de Dames E. Kommers van Dongen en J. van Qent-Vermeulen. Gedurende October werd aan het Postkantoor alhier ingelegd f37551 17 en terugbetaald f 6<:876 46 Door dhr. B. J. Elsman, Hoofd der Chr. School op 't Dorp, werd begonnen met een Landbouwcursus op den Hank, gemeente Dussen. GEERTRUIDENBERQ. Openbare veigadering van den Raad dezer ge meente, op Vrijdag 11 November 1932, des namiddags twee uur in het ge meentehuis aldaar. Te behandelen zaken; 1. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het voeren van een rechtsgeding. 2. Aanvraag aankoop terrein door: a. Fr. van Oils. b. M Lodewikus. 3. Ingekomen stukken. 4. Vaststelling Qemeentebegrooting, dienst 1933. en de daarbij behoorende bedrijfsbegrootingen. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot bet vaststellen van: a. Verordening tot het heffen van 100 opcenten op de Qemeentefonds- belasting (belastingjaar 1933/34). b. Verordening op de invordering van opcenten op de Qemeentefonds- belasting. c. Verordening tot het heffen van 180 opcenten op de Personeele belas ting (belastingjaar 1933). d. Verordening op de invordering van opcenten op de Personeele belas ting. 6. Reclames. OEERTRUIDENBERO. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand October ingelegd 17820 80 en terugbetaald f 14786 20. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 7469. f

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 5