litiirs ofl Kaalsheoiel AANBESTEDING. AANBESTEDING. Miers, tamers aanbesteden NET MEISJE DIT BLAD. NIET ALLEEN TH. KLUMPERS KLUMPERS' KLEEOING! KLUMPERS9 KLEEDING Met den verkoop ven onver mengde Regeeringsmargarine Is, na aanwijzing, belast de winkelier Th du Pont. Zij die voor deze margarine in aanmerking komen, kunnen zich dus aan bovengenoemd adres vervoegen. Zaterdag en Zondag j 1 gat de tooneelvereenlging I. V. B haar eerste winteruitvoering in dc groote zaal van hotel Centraal. Opgevoerd werd het tooneelspel ln drie bedrijven „Oude jaarsavond" terwijl het blijspel „Stotte raars ln soorten" het geheel besloot. De zaal was goed bezet. Voer .angellsatie Eben Haezer te Raamsd 'kcveer hoopt Zondag a.s. des v in. S.39 en des nam. 2 uur voor te gaan de heer Schoonderbeek. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 8 Nov. 1932 Onze oud—stadgenoot de Weleerw. heer ds. J. H. Hutjgens, te Heerjam- dam, heett bedankt voor het beroep bij de Ned. Herv. Kerk te Hoorn. Morge (Donderdag)avond wordt in het R.K. Verenigingsgebouw een filmavond gegeven, van welke gele genheid, naar 'te verwachten fs, zeer velen gebruik zullen maken. Zaterdag speelde hier Longa tegen de Zwaluwen (Brakel) een vnendschappeiijken wedstrijd en won met 5—0. Voor de competitie speelde Zon dag Juliana I alhier tegen W.S.C lii Waalwijk, De punten werden gedeeld. Einde 2—2. Door de Heusdensche hengel- sportvereeniging werd besloten, zoo mogelijk 4 Dec. een onderling concours te houden en tevens een feestavond te organiseeren. De val van de Maas houdt aan en gaat naar wensch. Sedert Zaterdag is er ruim 70 c M. val. Het overtollige water, dat velen last veroorzaakte, zaï dus wei spoedig weg zijn. Uitslag van de 5de ronde club corapetttte-aaminen bij V. D. Oer. |onker—J. Deurloo 2—0, C.deJooJe- J. Peliekaan 2-0, A. Fitters—C. Bax 0-2. Uitgesteld werden de partyen Oijs. Jonker—A. Deurloo en A. de Grjag- J. Swagemakers. De uitslag van at afgebroken partij 4e ronde C. Bax I. Deuiloo is 1 1. Kaatsheuvel, 8 Nov. 1932. Door de Vereenfgitig Liefdewerk voor Kinderbescherming le Rotterdam, was aan den schoenmaker W. C. v. d. H. te Waalwijk tegen befallng een voogdij kind ter opvoeding toevertrouwd. De stakker was met dat al wè' „ln den aap gelogeerd" De jongen kwam bij den herbergier Jan Hesselbert binnen geslopen en vroeg a.igstfg of de deur dicht mocht, want de schoenmaker, z'n „pleegvader" zat hem achterna. De kastelein wilde met het geval niet te doen hebben, dus moest de vluchteling er uit. Hij liep toen in den verwoeden greep van den pleegvader die hem stompte en sloeg. De pupil klampte zich aan een paal vast schreeuwde en huilde en intusschen sloeg de schoenmaker hem dermate dat het bloed den jongen uit den mond kwam. Getuige Anfonius Moonen te Waal wijk, had de mishandeling gezien, 't Ging er erg hard op en hij zag ook, dat den jongen het bloed uit den mond vloeide. Ook de kastelein werd als getuige gehoord. Het O. M, wees op de ergerlijke behandeling van het voogdijkind door den pleegvader—opvoeder. De eisch tegen den schoenmaker W. C. v. d. H. luidde wegens mis handeling op den pupil f 30 boete subs. 30 dagen hechtenis. Uitspraak f20 boete pubs. 20 dagen hechtenis. Frankrijk en Italië Herriot heeft zich tegenover jour nalisten over de Fransch-Italiaansche betrekkingen uitgelaten Herriot meen de, dat deze op een verstandige basis moeten rusten De politiek van speldeprikken kan niet voortduren. Na den oorlog is men tegenover Italië onrechtvaardig geweest Men moet erkennen, dat het Italiaansche volk zich zeer ingespannen heeft. In po litieke kringen te Parijs worden deze woorden van Herriot, aldus Wolff, als de aankondiging van wijziging van de politieke koers tegenover Italië beschouwd. Amerikaansche verkiezingen. Roosevelt aan de kop. Uit de tot dusver binnengekomen uitslagen van den verkiezingsstrijd wordt reeds thans door analyse de conclusie getrokken, dat Franklin D. Roosevelt hedenochtend de overwin ning zal hebben behaald, én dat de republikeinsche regeering door een democratische zal worden vervangen. Gistermiddag had Roosevelt de leiding. H'j had de meerderheid ver worven in zeven staten met 93 kies man—stemmen, terwijl Hoover leidde in drieslaten met 20 kiesman-stemmen Tot de staten, waar Roosevelt leidt, behoort o.m. Kansas, dat gewoonlijk republikeinsch stemt. In Massachu setts en Pennsylvania, die gewoonlijk eveneens republikeinsche bolwerken zijn, ging de strijd gelijk op. Roosevelt gekozen. Te middernacht, Amerikaansche tijd, is 6 uur 's morgens, Amsterdamsche tijd was de totaal uitslag van de pre. sidents-verkiezingen in de Vereenigde staten nog niet bekend. Het staat echter vast, dat de demo- cratische candidaat Roosevelt met groote meerderheid van stemmen wordt gekozen. Van de te verkiezen 531 kiesmannen waren op dit tijdstip gekozen voor Roosevelt 302 kies mannen en voor Hoover 52, terwijl de uitslag voor 177 nog niet vast stond. In de hotels en restaurants van New York, die den geheelen nacht open bleven wordt de eclatante over winning van Roosevelt reeds uitbundig gevierd. Geweldige lichtbakken maken de uitslagen der verschillende staten bekend. De alcoholsmokkelaars die nu de meerderheid gekozen is in Senaat en congres tegen de prohibitie hun rijk zien eindigen verkoopen hun voorraden op straat. Het middelpunt van de feestelijk heden vormt het Baltimore-hotel, waar Roosevelt met zijn familie verblijf houdt. BINNENLAND. Uitvoer. De uitvoer van kunstzijde, gloei lampen en radio artikelen it over Oct. aanzienlijk hooger géweest dan ln de vorige maand. De begrootings—debatten in de Tweede Kamer zijn begonnen. Mr. Marchant vroeg klaarheid omtrent de 30 pCt. op Invoerrechten en voorts of de regeering zich handhaafde of heen ging. Hij pleitte voor Kamer-on binding. De betooging in den Haag. Gisteren hebben S.D.A P en N.V.V. In den Haag een groote betooging gehouden, dte door 50 000 personen werd bijgewoond. De volgende spre kers voerden het woord Oudegeest, Wibaut, Vliegen, de la Bella, v. d. Walle, Kupers en den voorzitter der soc dem. Tweede Kamerfractie J. W. Albarda. Alles verliep rustig. De invoer van spek in Engeland. De Engelsche minister van landbouw Elliott heeft gister de handelsvertegen woordlgers van Nederland, van Dene marken en van andere spek uitvoe rende landen ontvangen en hun olfi cieel meegedeeld, dat Engeland den Invoer van spek en ham met 20 pCt. moest verlagen, ten einde de binnen- landsche markt te steunen. De minister verzocht den heeren er bij hun regee ring op te willen aandringen dat dit voorstel een verstandig onthaal zou vinden. Bouwen langs wegen voor doorgaand verkeer Op drukke verkeerswegen doet zich hoe langer hoe meer het bezwaar ge voelen dat bebouwingen, welke te dicht langs den weg staan, het vrije uitzicht daarover belemmeren en hin der en kosten veroorzaken bij noodig geworden verbreeding van den weg. Het bestaande politiereglement op de wegen belet slechts het oprichten van gebouwen en getimmerten langs den weg op een korteren afstand dan 1 M. van den uitersten boord. Ged. Staten stellen nu voor, tot wegneming van voorzegd bezwaar ten aanzien van bebouwingen langs wegen voor door gaand verkeer een verder reikend ver bod in het leven te roepen en de op dit punt in de provinciën Noord- Holland en Utrecht getroffen rege lingen te volgen, n.l. het bouwverbod langs bedoelde wegen uit te breiden tot 16 M. uit hunne as. Aan belang hebbenden behoort een recht op ver goeding van de werkelijke schade te worden toegekend, wanneer hun eene gevraagde vergunning tot bouwen binnen voorschreven afstand wordt geweigerd. Het nieuwe verbod zal niet van toepassing zijn op de rijks, wegen, omdat uitzicht bestaat op de vaststelling van wettelijke bepalingen tot het tegengaan van lintbebouwing langs die wegen. Zij meenen voorts dat het verbod moet beperkt blijven tot de wegen voor zoover gelegen buiten de kommen der gemeenten. De werking van het verbod wordt beperkt tot oprichting van nieuwe gebouwen of getimmerten en tot ge- heele vernieuwing of verandering of uitbreiding van bestaande gebouwen of getimmerten. Donderdag half 8. Alg, vergadering R.K. Vrouwenbond in den Gildenbond. Optreden van het Marionetten Theater van Bert Brugman, Laren. Donderdagavond 7—9 Training WSC gymnastieklokaal R.K. Handelsschool. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 5.30, 7 en 8.30 uur repetitie adspiranten W.G.V. Zaterdag 8V4 uur repetitie voor aller, met soliste Liedertatel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertatel „Oefening en Vermaak". GEMENGD NIEUWS. Twee vrouwen door een tram aangere den en doodelijk gewond. Zondagavond liepen op den Zutfen» schen weg in De Steeg twee zusters links van den weg op de tramrails. Bij het naderen van een tram, drukten zij zich in een vlak langs langs de rails staande heg, die onvoldoende ruimte liet, zoodat beiden door uit stekende deelen van de tram werden getroffen. Ernstig gewond zijn zij naar het ziekenhuis te Velp vervoerd, waar beiden Zondagnacht zijn overleden. De ontsporing van den sneltrein Parijs—Amsterdam. Gisterochtend om 1 uur 25 is de sneltrein Parijs—Amsterdam, die om 6 uur 45 te Brussel-Zuid moest arri- veeren, te Buizingen, op een tiental kilometers bezuiden Brussel, ontspoord. Door onbekende oorzaak liepen de bagagewagen en de postwagen op een rangeerspoor, tengevolge waarvan ook de passagierswagen uit de rails liep. Dank zij het mistige weer, had de trein zijn snelheid vertraagd, waar- door een groote ramp is voorkomen. Alles bepaalde zich nu gelukkig tot zware stoffelijke schade. Boliviaansch vliegtuig verongelukt. Het Paraguayaansche hoofdkwartier deelt mede, dat in den Gran Chaco een driemotorig Boliviaansch militair vliegtuig is neergestort. Drie generaals en tien lagere officieren zijn bij het ongeluk om het leven gekomen. De regeering meldt voorts, dat de troepen vanParaguay oprukken naar Plantanillos aan de grens van den Gran Chaco. De forten Balivar en Jacaguba zijn door hen op de Bolivi- anen veroverd. Kortsluiting Een monteur werd inde electrlsche centrale te Rotterdam door den stroom gedood. Hierdoor ontstond kortsluiting die de stad ln 't donker zette en heel veel last veroorzaakte. In een kano over het Nauw van Calais. Te Calais maakt men zich zeer ongerust over het lot van de jonge Duitsche vrouw Else Muller die in een kano het Nauw van Balais zou oversteken. Else Muller is Zaterdag langs de kust van Hamburg via Nederland en België te Calais aange- komen. Zondag is zij weer vertrokken om naar Dover over te steken Sinds dien heeft men niets meer van haar vernomen. Door een tram gegrepen en gedood. Gisteravond om 7 uur is bij Geefs- weer (gem. Delfzijl) de 16 jarige D. de Boer uit Borgsweer (gem. Termun- ten) per rijwiel bij het oversteken van de trambaan door een juist passee- rende tram gegrepen en onmiddeiiyk gedood. Aanrijding. De Rechtbank te Breda heeft giste ren veroordeeld den 33 jarigen schoen fabrikant L. uit Dongen, die met zijn auto op den rijksweg Roosendaal— Etten eenige wielrijders aanreed, waar bij twee hunner werden gewond, tot f2000 boete of 4 maanden hechtenis en intrekking van zijn rijbewijs voor 1 jaar, zoomede tot een maand voor waardelijke gevangenisstraf met 3 jaar proeftijd, in welken proeftijd verdachte geen motorrijtuig mag besturen en tot betaling der civiele vordering ad f 150. Een gevangene ontvlucht. Gisternacht om drie uur werd in de gevangenis te Haarlem ontdekt, dat de gevangene F. Bahlke, die wegens diefstal tot drie jaar gevangenisstraf is veroordeeld, waarvan 18 maanden om zijn, ontvlucht was. Hij had de tralies van den ventila- tiekoker, die in zijn cel uitkomt, verbogen en had zich door de opening naar buiten, gewerkt. Daar moet hij over den hoogen muur op de Popen- torenvest zijn geklommen met niet meer kleeren aan dan een hemd verder had hij een dekeil meegenomen. De politie trok er onmiddellijk met een hond op uit. Rechercheurs zagen toen op de Basculebrug over den Haarlemmermeerspoorweg een witte gedaante, die bij hun komst op de vlucht ging. Zij riepen den vluchte ling aan, .maar zonder gevolg. Toen werd op hem geschoten, eveneens zonder gevolg. Ook een tweede schot schijnt den man niet te hebben geraakt. De vluchteling wist te ontkomen. Dinsdagmiddag is hij door de Arn- hemsche politie in het station, juist toen hij op het punt stond in den trein naar Duitschland te stappen, aangehouden. ADVERTENTIëN. Voor direct gevraag,] voor dag of dag en nacht. Aanmelden na 8 uur'savondj H. DE HOOP, Grootestraat 252. Ondergeteekende zal op Dinsdag 22 November a.s namens de Fa WED. C STEEn' BERGEN te Kaatsheuvel Het bouwen van een Woon- huis met bovenwoning; het uitbreiden van be. staande schoenfabriek en het sloopen van een fabriek. Bestek met 2 teekeningen vana heden verkrijgbaar fl 6.— pe[ stel. Restitutie dag van bestediop fl. 3.— H. J. VAN DEN HEUVEL Architect, 49251 Kaatsheuvel Namens de R. K. Coöperatie „BROEDERHULP" te Kaatsheu vel. zal op Maandag 21 November, 's nam. 8 uur, ln den Gildenbond worden aanbesteed den bouw van een Woonhuis te Kaatsheuvel. Bestek en teekenfng verkrijg, baar a f5.— (restitutie f2.50 49252 De Architect, J. A. PRINS, Hoofdstraat 195, Kaatsheuvel MARKTBERICHTEN. cents Wenscht gff volledig Ingelicht over gebeurtenissen, vergade ringen, uitvoeringen, ver- kooplngen, verpachtingen In Uwe en o tn 1 le gend e gemeenten ABONNEERT V DAN OP der het kor stei te 1 ln en rondom Tilburg roemt men MaarI Door geheel Nederland hoort men IS TOCH HETER EN GOEDKOOPE»! U koopt bij ons een prima kwaliteit HEEREN OVERJAS mil zljden-voerlng voor li. *1.50. DONKER GRIJS MARENGO JEKKER II. 6.50. JONQENS OVERJASSEN vanaf 3 gulden. GUM1V REQENjASSEN, de beste kwaliteit, niet duuraer dan 11. 9.5C BLAUW EN ZWART KAMQAREN COSTUUMS, kleermakerswen 21 gulden. LEE REN MOTORJEKKERS, de beste kwaliteit, onve siqtbaar, 11. 25.00, GESTREEPTE HEERENBROEKEN 11. 1.35 OVERALL'S, gegarandeerd kleurecht, IJzersterk, 11. 2.90 enz. enj U wordt nooit teleurgesteld, keuze uit honderden. En wij brengt steeds het nieuwste. Dus allen naar: NIJVERSTRAAT 16 bl] de Molenstraat, TILBUR' P. S. Komt U per autobus of tram Wilhelmlnapark afstappi Vraag dan naar de Molenstraat. 29 doe I Werkloosheid. Op liet Bureau voor Arbcidsbemidde- 'ling en Werkloosheidsverzekering ston den Maandag 22 personen als geheel en 41 personen als gedeeltelijk werkloos in geschreven. Het aanial tewerkgestelden in de ge meentelijke werkverschaffing bedroeg over de afgeloopen week 69. Collecte T.n.C. Op de laatst gehouden algemeene ver gadering van dc T.B.C.-vereeniging werd besloten op de verschillende fabrieken en kantoren collectebusjes voor de plaat selijke bestrijding van de T.B.C. te plaat sen. Het succes hiervan zal over een dienstjaar genomen ongetwijfeld niet ge ring zijn. Als een voorbeeld mogen we noemen, dal het fabrieksbusje bij de Fa. .1. Snoeren Pzn. geplaatst, waaritiede des Zaterdags na uitbetaling van het loon door een der arbeiders gecollecteerd wordt, in twee Zaterdagen reeds bijna ƒ6.inhield. Hier geldt het spreek woord, vele kleintjes maken een groot. Hel Canto. De zangvereeniging Bel Canto geeft Zondag «1.s. haar eerste Winterconcert. Het mannenkoor zal naast enkele num mers van '/ijn repertoire uitkomen met „Het Pelgrimskoor" van Wagner; het Panis Angelicas van L. v. Cromvoirf: de Jeanettv P i van v. Paeschcn. terwijl de heer G. Woning ..Die Loreley" zal ge ven. waarmede hij op het Muziek- en Zangconcours 'n Heusden met het hoogst aantal punten in solo-zang 204 den 1 en prijs met lof der jury behaalde. Als attractie :s geëngageerd het oer-komi- sche duo Speelman -uit Amsterdam. Bel Canto zal als steeds weer op veel belang stelling mogen rekenen. Gouden Bruioft. Op 12 Nov. hoopt het echtpaar Sins- Lugters zijn gouden Bruiloft tr* vieren. De Hilsche straat en omgeving maakt zich o]> om dit feest waardig te herden ken. Onder voorzitterschap van den heer C. Hamers heeft zich reeds lang te voren een feestcommissie geformeerd, die al 't mogelijke gedaan heeft dezen dag tot 'n onvergetelijke te maken. Om kwart over 8 wordt een stoet geformeerd om de gou den jubilarissen tor kerke te begeleiden, waar om 9 uur een plechtige H. Mis ge zongen wordt. Na de Mis brengen de buurtkinderen- een aubade, waarna «Ie feestcommissie een geschenk aanbiedt. Van 121 wordt een receptie gehouden, om half 2 worden kinderspelen gegeven, terwijl Apollo om 5 uur een serenade brengt. Om 7 uur is het reünie in de concertzaal van den heer Jan van Dun, waarbij het duo Klijn uit Tilburg zal optreden. Gouden Bruiloft Mie en Kees Dirks. Maandag a.s. 14 Nov. heeft de Gasthuis straat zijn gouden bruiloft. Het zijn Mie en Kees Dirks, die daar juhileeren. De Gasthuisstraat gaat in feestvieren niet voor den Hil onderdoen. In ons Zater dagnummer iets meer over dit populair gouden bruiloftspaar. Circus Bever. Vanaf Zaterdag- tot heden. Dinsdag avond. gaf hel gerenommeerde circus Bever een reeks voorstellingen in zijne goed verzorgde tent op de Markt. De roep die dit circus een speciaal echt Hol- landsche inrichting, vooruit gaat, is niet overdreven. De inrichting is echt volbloed Hollandsch, daar de directie van ouds in handen is van een familie, die er oen eer in stelt als Nederlanders in eigen land een bestaan te vinden en het met eer aandurven tegen de groote buitenlandsche concurrenten, die al te gemakkelijk hier worden toegelaten en in de gelegenheid gesteld het publiek met opgeschroefde massavertooningen te im- peneeren, te concurreeren. De inrichting •s echt Hollandsch in verzorging van lent en omgeving, in de nauwkeurigheid waarmede de niet op bravour gestelde programma's worden afgewerkt. Het pu bliek van Kaatsheuvel en omgeving heeft dit weten te waardceren, door zijn volle belangstelling te toonen voor wat Bevei bood. Vooral de eerste twee dagen was het bezoek enorm. Een daad die appre ciatie verdient, was de kindervoorstel ling van Dinsdagmiddag, waarbij voor een luttel bedrag 1200 schoolkinderen op kostelijke wijze genoten hebben. Wij gc- looven niet, dat de acteurs en actrices ooit dankbaarder publiek gehad hebben. Ook in de andere voorstellingen hebben ze echter hierover niet te klagen gehad. De prestatie's waren het dan ook dubbel waard. De paardendressuur staat bij Be ver nog op een hoog peil. Vrije dressuur, voltige, Jockey-rijden, tandem rijden, Hoogeschoóldrèssuur en clownerie van de viervoeters worden in aangename afwis seling in het programma verwerkt. In acrobatiek wordt u hef beste van het beste geboden. De luchtwerkzaamhedcn van Jozef en Frieda zijn onovertroffen. The Buntina presteeren iets aparts met hun travail sur Piëdestal. The Ademira, mondain ciclis- tes is een nummer, dat het beste variété U niet beter biedt. Een aangename af wisseling brengt U Miss Mary, de beval lige en hoogst bedreven koorddanseres, de dansact der 4 zigeunerinnen en de pose plastiek van Les Four Blanch in schitterend lichteffect. De dresseur Rudolph toont zich in alle opzichten de Koning der schepping, als hij de Koningen der dieren als schoot hondjes naar zijn wil regeert. De clowns vormen ook hier een attractieplint van de voorstellingen. Vooral het werk van „den kleinen man" is ecnig en krijgt den ganschen avond door een uitbundig succes. Met een programma zooals hier ver toond, moet Bever op alle plaatsen suc ces hebben. Kaatsheuvel zal dit circus nog graag na dezen een standplaats op «Ie Markt verstrekken. Een prijzenswaardige welwillendheid was het van de directie om eiken avond een collecte voor de plaatselijke T.B.C.- hestrijding met een warm woord aan te hevelen. Het succes was meer dan 40. D.E.S.Zwaluwen. Zondag had op het Don Bosco-terrein de ontmoeting plaats fusschcn bovenge noemde vereenigingen voor de compe titie 2e klas R.K.F. Na don aftrap neemt DES direct het spel in handen en na een voorzet van links weet de rechtsbinnen ineens te doelpunten. Door dit plotselinge succes blijft DES de Zwaluwen-veste belegeren en voordat hel spel een kwartier oud is* heeft de midvoor met een prachtschot 20 gemaakt. Het spel gaat vliegensvlug op en neer. Het DES-doel ontkomt dan op fortuinlijke wijze aan doorboring, als dc achterspelers elkaar niet goed begrij pen. Gesteund door de middenlinie trekt dc voorhoede der wit-zwarten ten aan val en vooral de linkervleugel is zeer ac tief, waarvan ook herhaaldelijk gevaar dreigt. Voor de rust weet onze midvoor nog te doelpunten uit een mooi aange geven bal. Als gedraaid is, geven de Zw. zich nog niet gewonnen en het le kwar tier zijn zij ook sterk in de meerderheid, doch onze achterhoede is ongenaakbaar. Als de hal over de lijn is geweest zet een speler van de Zw. voor, een der DES- spelers vangt den bal mei de hand op en dc scheidsrechter geeft penalty, die on houdbaar wordt ingeschoten. De strijd gaat dan goed tegen elkaar op. De Zw. en de DES-voorhoede weten van de geboden kansen echter geen ge bruik meer te maken, zoodaf 't einde komt met 31. DES heeft hierdoor bewezen een van de sterksten van haar afdeeling te zijn, waarin verschillende clubs waardige te genstanders zullen vinden. He! iQ echter te betreuren, dat de be langstelling telkens zoo matig is. Waar bliivcn de R.K. voetbalsupporters? Steunt uwe vereenising door de wed strijden le bezoeken. De oorzaak is toch niet dal h°t gehalte der wedstrijden op lager peil staal als de K.N.V.B.-wedslrij- den van vorig inar. In den hedenmiddag cespooldon wedstrijd tegen de Zwaluwen uil Vughl kwamen verschillende oud- W l'ielmina-spelers uil. zooals .1. v. Eerd, de Korf, enz. Een wedstrijd dus. die het aanzien ten volle waard was. en die ze- ker een druk bezoek had verdiend. Kaatsheuvel behoort toch zeker als Ka tholieke plaats zijne R.K. Voetbalclub te steunen. Wij vertrouwen, dat bii een volgenden thuiswedstrijd de Kaatsheuvelsche sup porters van hunne belangstelling zullen doen blijken. de het op 3 Aug. dat vrouw v. W. weer beleedigende woorden had nagezonden, zoo luidde tenminste dc verklaring van vrouw Laros. Verdachte ontkende en vertelde dat haar tegenstandster een ste vige borrel drinkt, dus mogelijk weer onder invloed was geweest. De dierbare wederhelft van vrouw Laros zei precies als z'n vrouwtje en waarom ook niet, man en vrouw zijn één. Verdachte beweerde, dat Laros dien dag niet eens ten tooneele was, mogelijk nog in zijn bed had gelegen. Verdachte beweerde, toestemming te hebben haar woning daar te plaatsen. Met groote verbazing van de zijde van den president vertelde verdachte, dat er in Kaatsheuvel geen woonwagenkamp is. Na nog getracht te hebben, dit nader te vernemen, werd verdachte- voor erger gewaarschuwd en luidde de eisch 15 boete. Uitspraak ƒ5.of 5 dagen. KRIJGSRAAD. Van kwaad tot ercfer\ Voor den Krijgsraad stond wederom terecht; J. v. O., 20 jaar. geboren te De Werken, gew. dpi. soldaat Reg. Genie troepen, flat hij op 21 September 1932 te Utrecht heeft geweigerd aan den last van den 2en luit. Hogendoorn te voldoen om zich in looppas naar de afdeeling te betreven, waarvan hij was achtergeraakt; De Aud.-Militair memoreerde, dat de vorige straf van 10 dagen niet afdoende is geweest, daarom maar eens probeeren met wat meer straf! Eisch: 3 weken gevangenisstraf. Uitspraak: conform den eisch. Itegvudcr. BUITENLAND. INGEZONDEN STUKKEN. fRuitcn verantwoordelijkheid flor Red.). Dninen, Nov. 1932. Mijnheer de Redacteur. wlievc mij een kleine plaatsruimte in uw voel gelezen blad te geven, waarvoor hij voorbaat dankend. Den Jaatsfen tijd worden in onze ge- meente floor de kleine hoeren verschil lende beestjes uitgehald. hetgeen hen door geen onkel weldenkend mensch kwalijk wordt genomen, daar liet over liet algemeen de kleine boer is die van de crisis het meest te lijden heeft en zoo op deze eerlijke manier tracht zijn in komsten te verhoogen, om daarmede de verschillende pachten en andere lasten te voldoen. Deze manier van inkomsten- verhooging werd echter ook door de z.g. gegoede lieden toegepast en wel op <ie volgende zeer te laken manier. Zij waren in het bezit van landerijen, w.o. ook weiland en kwamen op het idee op deze laatste enkele magere beestjes weiden en deze in liet najaar voor slachtvee op de Bossche markt te ver knopen. Edoch, fle prijzen waren in dien Itisschentijd teruggcloopen, de beestjes (mager om aan te zien) brachten niet 't gewenschte op en werden mee naar huis genomen. Het hoertje, dat voor dit kar wei in den arm was genomen, kreeg thans fle opdracht ze voor hun rekening uit le hallen. Volgens berekening zou er dan een flinke winst overschieten. (Mis schien voor het crisis comité?). Zoo gezegd, zoo gedaan en werkelijk hef plan lukte, maar lekte ook tevens buiten verwachting gedeeltelijk te vroeg uit. zoodaf er menig pon die werd afbe steld. wat door een slager van huiten is opgeruimd. De slagers hebben het er, doordat de kleine hoeren uithallen, van zelf spre kend niet beter op gekregen, maar in dien hieraan de z.g. gegoeden gaan deel nemen waar moet het dan toch met onze slagers heen. Indien de heeren 't spreek woord indachtig waren gebleven: „Schoenmaker, blijf bij ie leest", dan zouden ze hun neus niet op zoo'n vieze manier gestooten hebben. EEN CRITICUS. PFGTTTZAKFN liet boterde niet. A. v. G„ huisvrouw v. W., 23 jaar, wa genbewoonster, verbleef met haar rol lende woning in Kaatsheuvel. Zij had den hun huiske geplaatst in de buurt van do fam. Laros-Nettcn. Al spoedig werd de vredige rust vervangen doo* ruzie maken. Naroepen was zoo ongeveer aan de orde van den dag en zoo gebeur- Tweede Kamer. AGENDA. WAALWIJK. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 8 November. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 188 paarden, 18 veulens, 1 ezel, 1832 magere runderen, 665 vette runderen, 219 vette kalveren, 699 nuchtere kalveren, 690 graskalveren, 495 schapen of lammeren, 46 varkens, 31 biggen, 16 bokken of geit. Prijzen per kilo Koeien 12$ k 17$ ct., 24 a 26 ct., 31 k 32$ ct.ossen 16 a 18 ct., 21 k 24 ct., 26 k 29 c.stieren 15 k 17 ct., 20 22 ct., 25 k 26 ct., kalveren 30 a 35 c., 40 47$ ct., 55 k 60 c.graskalveren 11 k 14 c. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien f 120—235, kalfkoeien f 130—245 stieren f 60—300; pinken f 50—85graskal veren f 20—40, vaarzen f 80—125, paarden f 1C0—250, biggen f 3—6, slachtpaarden f 100—140. biggen per week 30—50 ct. 12 ons Provincial of Social Biscuits 110 ets. per V/2 ons Caramelpralines Bitterkoekjes Zandkoekjes Biesjes 10 ets. per ons Haagsche Hopjes [15 ets. p. halfpond Huishoudcacao Pindatoffee's Borstplaatjes Suikerbeesten 15 ets. per 2 ons j Sinaasappelpralines Choc. Pinda's iChocolade Nic-Nac Daisy Glacé [15 ets. per Y/z ons Boterbiesjes Coffeemilk Toledo's Ceylon Oublies |20cts.p. halfpond Weespermoppen li zon win gek zen mie teei den een vinj stai V ons een het ties roe gan dat noc als vre afzi elk; ma; gen 7 wel lan. een ges len hie ver op off« hoc ze lot. F I)C fro op ten blij gin na; Wi de 1 dei Zij wa eer rin me bes dai dai scl vai eer wa Wc zei zoi zei dri

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6