in f 22jj CJfPELLE. J.I. Donderdagavond le uur hield de Christelijke Oranjever eniging „Het Drievoudig Snoer" haar vierde jaarvergadering in het gebouw van Christelijke Belangen, alhier. De Voorzitter van de vergadering, ,le heer K. Alblas, opende deze bijeen komst, waarna gezamenlijk wordt ge zongen Ps. 33 11. Na het voorlezen van Ps. 21 gaat de Voorzitter in gebed voor. Hierna heel hij alle aanwezigen hartelijk welkom fn spreekt een kort openingswoord, waarboven spr. plaatsen wil „Voort varen". Dankbaarheid vervult ons hart, aldus de Voorzitter, dat we als Oranjevereeniging nog mogen en kun nen samenkomen, >samen herdenken en samen arbeiden voor de belangen van Vorstenhuis en Volk ter eere Gods, die door Zijn voorzienig bestel ons te samen bracht en samenhoudt. .Moge dit drievoudig snoer, ook in de toekomst hecht in stand blijven. De hier hoopj tijden zijn donker, het verzet groeit, uur alt maar de Christen weet „God regeert", uleljn Onze roeping is voort le varen, zijn wereld te beïnvloeden met de begin selen van Zijn Woord, zoo, dat de leiding Gods met ons volk en de ze gen in de gave van ons geliefd Oranje huis ons heider voor den geest sta; en zijn er herdenkingsdagen, laat. ons de gemeenschap blijven bearbeiden, op dat dit herdenken steeds meer aan haar doel beantwoorde. In dit verband wijst spr. reeds nu op het vierde eeuwfeest van Prins Willem van Oranje. Zoowel dit, als het vieren van den verjaardag van Hare Majesteit de Koningin, wenseht de Voorzitter straks nader ter bespre king te geven. De leden worden opge wekt om door woord en daad te too- nen roeping en plicht te verstaan, en besluit met het uitspreken van den wensch dat onze vereeniging nu en in de toekomst tot rijken zegen zal mo gen zijn en mede werken tot behoud van het drievoudig snoer:, „God, Ne derland en Oranje". Hierna wordt staande aangeheven het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus. Thans leest de secretaris, de heer v. Dalen, de notulen van de vorige vergadering en brengt daarna 't jaar verslag ten gehoore. Met een woord van dank voor dezen arbeid wordt een en ander vastgesteld. Zoo ook het ver slag van den penningmeester, den heer J. Vos, dat met een batig saldo van >1 open Z44-95 sluit, ssie dez Hierna wordt even gepauzeerd en Iers Ipijnpoede Alleen echt n Mijnhard. r poeaer 8m Uw Drogist loor weit Jietzelfds t 17 Noy tewerkge werkvtt. Kerk alhier Ier evanpp »- opge Med. Herv, Irevelouln. predikai, 's Öraven zich n nleuwi met éét momeniet gemeenie lapelle e voetbalver, ie J.I. Zon Ijd voorde :.C. 3 ui 1 haiiac daciub eei iet gebou Door tic iden Inge teld .Mi erantwoo afdeelln :t Kieine or de a 3.30, het hooi olet, we 0 L. schoo 7 uur ee tanwezlg bespreku en van zorgen de dames* voor tractatie. Ge zongen wordt „Zij zullen het niet heb ben". orde wen heer en Mevrouw van Herpen men n nieJ- 'n 't Veld brengen thans drie- er den km ftemmig een 2-tal liederen ten ge- l gezellig hoore, waarna de heer J. Timmer mans voordraagt „Hondentrouw". Vervolgens heeft bestuursverkiezing plaats. Herkozen worden de voorzit ter en de secretaris, terwijl als nieuwe leden worden gekozen de heeren W. Braspenning en W. Kuypers, zoodat het bestuur weer voltallig is. De Voorzitter spreekt den wensch uit, dat allen krachtig zullen mede werken in het belang der vereeniging. 'De dames verrichten regelmatig hun niet waardeering beloonde diensten). Alsnu geeft de heer Van Herpen 'n voordracht getiteld: „Blè", waarna 't trio weer een 2-tal zangnummers geeft. Vervolgens geeft de heer Alblas het solonummer „Mijn Nederland". Na met elkander de werkzaamhe den voor het volgend jaar te hebben besproken, dankt de Voorzitter allen voor de verleende medewerking en zegt inzonderheid de predikanten Ds. Keizer en Ds. Hagen dank voor hun aanwezigheid. Tot slot wordt gezongen ,,'k Wil U, 'I God, mijn dank betalen", waarna Ds. Keizer voorgaat in dankzegging en deze prettige vergadering door den Voorzitter gesloten wordt. Een coe 1 benoer. ptrsone mhedeoi r hand commissi eriemans Is, Mtj. ilzen en an Dongc en meici I schriftel )ezichtigt! ir versch biuik we woord ai e Heel over ,D ipvoedin betoog mi door all; :hte spiek e Voorzll van dan deze bijeti t, den be tening v alhier u woonhu [eschrevei f 2500 f 2475 f 2460 f 2340 f 2430 f 2375 f 2283 f 2278 zereenigia t a.s. Üo ivonds vergader: J. Treffe 1 Open steenkole zal het rlingen Capelle wordt, irengen boot ir descb WASPIK. Zondagavond hield de R. K. Bond voor Groote Gezinnen een algemeene vergadering in het patroonaatsgebouw. Als spreker trad op de Heer J. H. Kraij, bondssecretaris, met het onder werp .Van Kindertoeslag naar Kinder- rente". De lezing werd met de grootste aandacht gevolgd. Door het Dubbel, mannenkwartet van het R. K. Zangkoor werden ter afwisseling eenige nummers op zeer verdienstelijke wijze gezongen. A. s. Donderdag 1 December zal in het patronaatsgebouw de 2e ontwikkelingsavond worden gegeven. Als spreker zal optreden de Weleer waarde Heer Kapelaan Hens alhier, met het onderwerp „Theresia Neuman' RAAMSDONK. Zondag j.l. werd in bet St. Leogebouw 's middags voor de dames en 's avonds voor de heeren vppvned de Borneofilm vertoond. Er was veel belangstelling, beide keeren was de zaal zoo goed als bezet. RAAMSDONKSVEER. Zondagavond j.l. werd in de zaal van den heer C. Heessels een liefdadigheidsuitvoering gegeven door den muziekleeraar Uustaf Hëuren met zijn leerlingen, jammer dat de belangstelling zoo na« alb 8ering was, want het was werkelijk oj de moeite waard om den muziekkunst avond met een bezoek te vereeren. De muziek was schitterend, wat wel bleek uit het applaus wat het ge zelschap herhaaldelijk ten deel viel. De heer Hëuren weet zijn gezelschap dat bestaat uit twee Veersche en twee Bergsche leerlingen wel te lelden, Dat de belangstelling zoo gering was, had vermoedelijk wel tot oorzaak, dat er van te voren niet voldoende bekendheid aan was gegeven. Verschillende personen hebben alhier Maandagmorgen circa vijf minuten over zes de lichte aardschok ook gevoeld. De heer W. W. had waargenomen dat de lamp bewoog en het glaswerk rinkelde zoodanig dat hij de straat op vluchite. De schok was niet zoo hevig als die van Zondag. QEERTRUIDENBERG. Zondag j.l. des n.m. half zes had In het R K. Parochiehuis alhier een bijeenkomst plaats van koristen uit de omliggende plaatsen Geertruidenberg, Made. Raams- donksveer, Raamsdonk, Hank en Dussen. Deze bijeenkomst ging uit van het Diocesane Bestuur van de St. Gregorius Vereeniging en had ten doel om in deze streek een poging In het werk te stellen tot oprichting van een korenbond. Omstreeks kwart over zes opende de Voorzitter van genoemd bestuur, pastoor Hanze deze bijeenkomst met den Chri8telljken groet en sprak zijn vreugde er over uit, dat zoovele koristen aan den oproep gevolg had den gegeven. Daarna gaf de Secretaris een uit voerige uiteenzetting van het doel, de Inrichting en de actie van den korenbond. Deze bond beoogt door eendrachtige en onderlinge samenwerking, cursussen 1 te geven In Llturglschen zang. Hel stichten van opleidingscursussen voor jonge zangers en van jongenskoren. Na deze uiteenzetting nam pastoor Hanze wederom het woord en hoopte, dat nu ook In deze streek een koren bond zou worden opgericht. Hij stelde voor, een voorloopig bestuur te kiezen, bestaande uit de directeuren van de aan te sluiten koren. Eenige der aan wezigen zagen echter liever, dat naast de directeuren nog van ieder koor een afgevaardigde zou worden ge? kozen, waartoe besloten werd. Tevens werd besloten een vergade ring te beleggen op 13 December a.s. tot het kiezen van een dtfinitief bestuur. Daarna dankte pastoor Hanze voor de goede opkomst, spoorde allen aan actief te blijven en hoopte dat iedere zanger bewust zou worden van het mooie doel en streven van den koren bond. Zondag j.l. bracht St. Nicolaas met zijn knecht een bezoek aan deze gemeente. Omstreeks twaalf uur arrl- veerde hij met zijn auto aan't Slation. waarbij hij door de schoolkinderen werd begroet. Daarna maakte St. Nicolaas met zijn gevolg een rond gang te paard door de stad, waarbij onze harmonie Apollo wederom haar welwillende medewerking verleende. De belangstelling was zeer groot. Voor de Evangelisatie „Eben- Haëzer te Raamsdonksveer hoopt a.s. Zondag des v.m. 9 30 en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer van der Kolf. Donderdag a.s. des n.m. half zeven zal in het Evangelisatiegebnuw „Eben- Haëzer te Raamsdonksveer een lees. dienst worden gehouden. Donderdag j.l. werd met mede werking van de sociëteit STIK. in de bioscoopzaal van hotel Centraal alhier, een filmvoorstelling gegeven door de vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat". Door den Voorzitter van de sociëteit, den heer Timmermans, werd een woord van welkom gespro ken tot de genoodigden. Speciaal den burgemeester met zijn echtgenoote en de raadsleden, voor zoover zij aan wezig waren. Spreker spoorde de bezoekers aan, vooral in dezen tijd, nu alle landen den buitenlandschen handel boycotten door hun hooge invoerrechten, om uitsluitend Neder- landsch fabrikaat te koopen, waardoor ook de heerschende werkloosheid zal worden bepèrkt Daarna werd de film vertoond, waarbij we een dertiental Nederlandsche fabrieken in hun bedrijf konden gadeslaan. Ook werd nog de film .De olficieele opening van de brug bij Keizersveer" vertoond, waarbij verschillende Ingezetenen dezer ge meente nog eens op het doek kwamen. Tot slot werden nog eenige ge schenken verloot, welke door de deelnemers aan de film, waren be schikbaar gesteld De heer Timmer mans sprak nog een woord van dank, waarna de vele bezoekers hoogst voldaan huiswaarts keerden. Door de gemeentepolitie en rijks politie alhier, is gearresteerd G. M wonende te Raamsdonksveer, die in den nacht van Dinsdag op Woensdag j.l. zich door inklimming toegang had verschaft tot het woonhuis van de alhier en de huisvrouw bedreigde haar te zullen vermoorden. Op Vrijdag ochtend j.l. kwam hij wederom aan de woning van de j. en dreigde wederom met een geopend mes tegen genoemde vrouw. Na gearresteerd te zijn, werd hij voor den burgemeester geleid, die hem een verhoor afnam, waarna hij in verzekerde bewaring werd gesteld. Zaterdag j 1. Is hij overgebracht naar de strafgevangenis te Breda. DRONGELEN. Bij de Ned. Herv. gemeente, alhier zijn de aftredende Kerkeraadsleden, ouderling K. Trei ters en diaken H. Vos, als zoodanig met ongeveer algemeene stemmen her- 1 kozen. DUSSEN. Zaterdagavond j.l. gaf de Harmonie „Wilhelmina", alhier, in de j zaal van het Hotel „Leemans", een j muziekuitvoering, afgewisseld door voordrachten. De belangstelling voor deze uitvoe ring was buitengewoon groot. Alles had een prettig en gezellig verloop, wat wij trouwens bij dergelijke uit voeringen niet anders gewend zijn. In ons anders zoo stille dorp is een der gelijke uitvoering een waar genot en worden de dagelijksche beslommerin gen eens eenige oogenblikken aan den kant gezet. HANK. Zaterdagmorgen j.l. lag bij den landbouwer J. v. I)., alhier, een beste koe dood in den stal. Na door den keurmeester te zijn afgekeurd, is het cadaver onder politietoezicht be graven. Verzekering dekt de schade. GENDEREN. De Ring „Altena" van Geref. Jong. Vereenigingen komt a.s. Donderdag 1 December 's avonds 7 uur in de Geref. Kerk le Genderen in vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a.: Artikel 30 ('er Ned. Geloofsbelijdenis door de vereen. Dussen en „Jeugd en Kerkbe sef" door de vereen. Almkerk. HEESBEEN. Bij de Dinsdagavond gehouden stemming voor notabel in de Ned. Herv. Kerk alhier, werd in de plaats van den heer H. v. d. Steenho ven gekozen de heer G. Haassen. HfcKP'r. uonüeraag 1 December wordt Jan van Bokhoven 80 jaar. Doet bij bijna allen op den 80jar.gen leefiljd de ouderdom zich gevoelen met alle daaraar* verbonden ziekten en gebreken, deze 80 jarige siaat nog in het volle leven zonder ouder- domsgebreken of ziekteverschijnselen, met net heldere doorzicht en het gezonde versland, dat de familie van Bokhoven steeds heeft getypeerd, waardoor zij ter plaatse en ver daar buiten steeds een weldadigen invioed hebben doen gelden, ten algeineenen nutte op verscnillend lerrein. Als landbouwer was zijn bedrijf steeds een voorbeeld voor velen, zijn jarenlange practische ervaring deed nem, gesteund door zijn kinderen, mede de nieuwe methodes aanpakken, daarbij voor velen het voorbeeld zijnde, dat met den tijd ook de bakens verzet moeten worden. Als paardenfokker stond hij in hoog aanzien en bekleedde jaren mede de functie van besiuuislid van de .Ver eeniging tot bevordering der paarden fokkerij In het land van Heusden en Altena". Zijn liefde voor de paardenfokkerij, veeteelt en akkerbouw, was zoodanig dat hij er steeds aan medehielp in openbare functies vooraanstaande personen mede naar voren te schuiven, die op bijzondere wijze de boeren van dienst konden zijn. Het is hem zelfs wel eens zeer kwalijk genomen door te verkondigen .dat Jan van Bokhoven zijn ziel voor een paard verkocht" een uitdrukking die in verhitten verkiezingstijd ge sproken werd, waarbij over het hoofd werd gezien de steun, die de familie van Bokhoven steeds ook voor de kerk is geweest, getuige de vele priesters, die uit de familie van Bok hoven (Goossens) zijn gesproten, ook Jan van Bokhoven was voor de kerkelijke afscheiding van Heusden, lid van het R K. Parochiaal Kerkbe stuur van Heusden, Als veefokker was hij bekend en is jarenlang lid geweest van de keuringscommissie voor de Provinciale SUerenkeurtngen. Na den dood van zijn vader de Edelachtb. heer Thomas van Bokhoven, bekleedde hij het raadlidmaatachap, waarvan ongeveer 20 jaren het wer- houderschap, tevens loco burgemeester, eene functie waarin zijne adviezen zeer op prijs werden gesteld en waarin hij als kenner van Herpt mag medespreken meer dan iemand anders. Ook als dijkgraaf van .den Hoogen Maasdijk van het Bovenland van Heusden" fungeerde hij tot den leeftijd dat hij niet meer voor herbenoeming kon worden voorgedragennog Is hij voorzitter van het waterschap .de Binnen Oude Maas" en van .de polder van Hedikhuizen". Moge hy nog lange jaren in onge schokte gezondheid zijn dorp en streek van dienst zyn. SPORT. DE VOETBALCOMPETITIE. BW en NAC zorgen voor de verrassing. Longa aan het af zakken. VOS en Roermond leggen het loodje opnieuw. R.W.B. wint van H.E.C. Voor de tweede maal achtereen heeft het Bossche BW voor een verrassing ge zorgd. Niemand minder dan het onge naakbare PSV moest een puntje afstaan aan de in nood verkeerende club. MVV wist daarvan geen profijt te trek ken, integendeel, door haar tweede ne derlaag tegen NAC kreeg de Maastricht- sche ploeg een nog grooteren achter stand op de leiders. Van NAC is deze uit slag een zeer goede prestatie, al wijzen de cijfers nauwelijks op eenig krachts verschil. Middelburg bracht het thuis niet ver der dan aan gelijk spel tegen Bleijerheide en NOAD kon van haar stadgenoote Wil lem II ook niet meer dan 1 punt afka- pen. Daardoor is de situatie onderin nog even gezellig gebleven. Alleen is nu ook Longa na haar schitterend begin in de onderste helft terecht gekomen, met slechts zeer geringen voorsprong op NAC, NOAI) en Middelburg. Het kan raar loopen, dat ondervinden de Tilbur- gers op afdoende wijze. De leiders in 2B die in het veld kwa men, hieven beiden met dezelfde cijfers meester van het terrein. Van Wilhelmina en De Valk zyn deze uitslagen goede prestaties, daar VOS en Roermond thuis niet mis zyn. Met dat al blijven deze Limburgers stevig in de onderste moot hangen. Tegelen werkte zich daar- j uit wat omhoog door een der punten thuis te houden uit den wedstrijd tegen TAC, Gudok kwam niet binnen de lijnen en kreeg dus geen gelegenheid van de onderste plaats omhoog te springen. Do onderlinge situatie is dan ook zoo goed als ongewijzigd gebleven. Bij de 3e klassers was de grootste span ning er al bij voorbaat af, door de af las sing van den wedstrijd Baardwyk-Oos- terhout. Er hieven slechts twee wedstrij den over, die alleen omwille der plaat selijkheid belangstelling vragen. RWB toonde zich op overtuigende wijze ster ker dan HEC en Nevelo sloeg Oisterwyk op even besliste wijze. Uitslagen le klasse. NOAD—Willem II 2—2 MiddelburgBleijerheide 11 EindhovenLonga 21 BW—PSV 1—1 NAC—MVV 5—4 2e klasse A. HeroTSC 11 DoskoMEVO 50 TerneuzenVlissingen 24 De BaronieAlliance 43 DongenRBC 65 2e klasse B. Tegelen—TAC 1—1 VOSWilhelmina 14 RoermondDe Valk 14 3e klasse D. RWBHEC 3—0 OisterwijkNevelo 14 Bes. le klasse. MVV 2—NAC 2 8—0 Helmond 2Eindhoven 2 21 Longa 2Willem II 2 11 PSV 2—BW 2 2—1 Res. 2e klasse A. WSC 2—NOAD 4 3—3 Willem II 3Dongen 2 16 Wilhelmina 3Longa 3 53 Standenlijsten: le klasse. PSV 9 7 1 1 26—8 15 MVV 10 fi 0 4 28—27 12 Bleijerheide 10 5 1 4 2319 11 Eindhoven 9 4 2 3 1915 10 Willem IT 10 3 4 3 20—20 10 LONGA 9 1 4 4 22—16 9 NAC 10 3 2 5 27—30 8 Middelburg 9 3 2 4 2128 8 NOAD 9 2 3 4 1321 7 RVV 9 1 2 6 18—33 4 2e klasse B. Helmond 9 6 2 1 14 2216 WV 8 5 3 0 13 19—11 Be Valk 10 5 3 2 13 2618 Wilhelmina 8 6 0 2 12 3012 TAC 8 2 5 1 9 11—7 Tegelen 10 2 3 5 7 20—18 Roermond 9 2 2 5 6 2024 WSC 9 2 1 6 5 19-34 ^os 10 2 1 7 5 10—27 GUDOK 7 2 0 5 4 13—22 3e klasse D. Good-Luck 6 5 1 0 11 29—12 Baardwijk 6 4 2 0 10 25—14 Oosterhout 6 3 2 1 8 27—15 Nevelo 8 2 4 2 8 14—14 RWB 7 2 2 3 6 17 24 Capelle 7 1 2 4 4 12—28 HEC 5 1 0 4 2 8—18 Oisterwijk 5 0 1 *4 1 12—37 P.es. 2e klasse A. Dongen 2 5 5 0 0 10 273 WSC 2 7 4 1 2 9 14—19 Willem II 3 6 3 0 3 6 16—21 Wilhelmina 3 9 3 0 6 6 28—35 RVV 3 6 3 0 3 4 21—17 Longa 3 3 2 0 1 4 14—6 NOAD 1 5 11 3 3 1125 Gudok 2 5 1 0 4 2 10—24 R. W. R. R.W.B.H.E.C. 3—0. De plaatselijke wedstrijd RWB—HEC is volgens de verwachting een overwin ning geworden voor RWB met 3—0. Toch heeft RWB niet aan de verwachtingen voldaan, aangezien het spel minder was dan eenige weken geleden in Geertrui denberg. Daarbij heeft HEC vooral voor de rust hardnekkig tegenstand geboden, zoodat de stand met de rust 00 de ver houding goed weergaf. Na de thee kwam RWB er wat beter in en was dan ook steeds in de meerder heid. doelpunten konden dan ook niet uit blijven. De HEC-keeper was echter goed op dreef, doch kon niet verhinde ren dat onze centervoor 3 maal het HEC- doel doorboorde. Het einde kwam met een alleszins verdiende overwinning voor RWB met 30. De wedstrijd had 'n regelmatig verloop. RWB 2 stelde teleur en speelde een slechten wedstrijd tegen Haarsteeg en moest met een gelijk spel 33 genoegen nemen. RWB 3 verloor te 's-Bosch van DEVO 2 met 71, doordat eenige spelers niet opkwamen. RWB 4 kon het in Den Bosch tegen BW 6 niet bolwerken en verloor met 6—0. Zondag 4 Dec. staat vastgesteld de be langrijke wedstrijd RWBBaardwijk. H. E. C. Zondag leed H.E.C. een gevoelige ne derlaag tegen RWB. Het elftal speelde mot twee invallers voor de beide backs. HEC speelde nog steeds niet in haar ouden vorm. Voor de rust gingen beide partyen goed tegen elkaar op. Na de rust was RWB de sterkere en wist 3 maal te doelpunten, zoodat deze wedstrijd ein digde met een 30 (een gewone nul) overwinning voor RWB. HEC 3 verloor op het nippertje van Capelle 3 met 2—1. W. S. C. W.S.C. 2—NOAD 4. WSC 2 heeft het Zondag niet tot een overwinning kunnen brengen. Met 33 werd tegen het Tilburgsche NOAD 4 ge lijk gespeeld, hoewel de reserves de overwinning ruimschoots verdiend had den. Vrijwel den geheelen wedstrijd wa ren zij in de meerderheid. Desondanks ging de rust in met 31 in het voordeel der Tilburgers. WSC 2 dat in het veld goed spel te zien gaf, haalde daarna nog op en het was slechts aan het weinige en slechte schieten der voorhoede te dan ken, dat de Tilburgsche keeper niet meermalen werd gepasseerd. Het was een goede wedetryd, die het aankijken best waard was. De wedstrijd WSC 3Capelle 2 ging niet door. A.s. Zondag staan er voor de beide hoogste elftallen wederom geen compe titiewedstrijden op het programma. W.V.V. QUICK. De Zondag gespeelde vriendschappe lijke voetEalwedstrijd tusschen PSV 1, Heusden en Quick 1, Waalwijk, eindigde in een 42 overwinning voor Quick. SPRANG. J.l. Zaterdagmiddag werd op het sport terrein van NEO, alhier, voor de Zater dagmiddagcompetitie een wedstrijd ge speeld tusschen NEO 2 en SDO 2. De wedstrijd eindigde met een 21 overwinning voor NEO 2. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Op de bekende grootste nationale Post- duivententoonstelling te Rotterdam, ge geven door de Ned. Tentoonstellingsclub „De Postduif", aldaar, waarop de meest vooraanstaande kweekers hunne dieren tentoonstellen, en die gehouden werd van 25-27 November, behaalde de heer C. Witlox, Waalwijk, met 18 ingezonden dui- ben wederom een mooi succes, n.l. 4 eereprijzen met 4 eerste prijzen, 8 tweede en 1 derde prijs, benevens vier Zeer Eer volle vermeldingen. WIELERSPORT. WAALWIJK. Zondag 27 Nov. hield de W.W.C. „De Zwaluwen" een zeer druk bezochte alge meene ledenvergadering. Er werd besloten om de vereeniging te vestigen bij café G. Kroot, die dan een wielerbaan zal laten aanleggen. Voorts werd het besluit genomen om de renners in een A en B klasse te laten rijden. De leden L. de Vaan en J. van Geene werden als afgevaardigden van de renners bij het bestuur gekozen; de heer J. Nelis als weg-consul (bij eventueel slecht weer). Met een aansporend woord om voor de vereeniging steeds actief te blijven, sloot de Voorzitter, dhr. J. Knuist, de vergadering. J. van I\?mpen-Braspenninx hebben Zondag te Bazel een wedstrijd over 600 ronden gewonnen en een baanrecord verbeterd. Wals-Gobel hebben Zaterdag in Munster een wedstrijd over 3 uren glans rijk gewonnen. Er werd het eerste uur liefst pl.m. 48 K.M. afgelegd. GEMENGD NIEUWS. Automobilist ontsnapt aan den dood. De houthandelaar P. v. Loosbroek te Oss, directeur der Stoomzagery Kamp. huis en v. Loosbroek is den vorlgen nacht, doordat zyn asto slipte, onder 8eek en D^nk In de Zuldwillemsvaart gereden, doch dank zij de gelukkige omstandigheid, dat de auto met de achterbumpers aan een prikkeldraadif- rastering bleef hangen, ii de heer Van L. aan een wissen dood ontsnapt. De heer Van Loosbroek keerde omstreeks 12 uur per auto van een zakenconferentie te Helmond huis waarts, toen hy op den weg langs de Zuidwiliemsvaart onder de gemeente Beek en Donk plotseling voor zich ten vrachtauto bemerkte, die met ge doolde lichten midden op den weg stilstond. De heer Van L. remde uit alle macht. Hierdoor slipte zyn eigen wagen en reed pardoes het kanaal in, at ter plaatse een diepte heeft van vier meter. De auto bleef hlerby echter zooals gezegd met een achterbumper aan de langs de vaart aangebrachte prikkeldraad afrastering hangen, waar door de wagen, die eenige meters van den wal in het kanaal was terechtge komen, met een der zijkanten boven water bleef hangen. Onmiddellijk sloeg de heer Van L., die zijn tegenwoordigheid van geest niet verloren had, het portierraam stuk. Het gelukte hem met groote inspanning door de opening te komen en boven op den dienden auto te klauteren. Met een fLnken sprong tond hij spoedig op den wal. De quto is den volgenden morgen met en kraanwagen uit het water opge rakeld. Zellvlleger doodelljk verongelukt. In het zeilvliegkamp Hirzenhain is gisteren een doodelijk ongeluk gebeurd, het tweede sedert het bestaan van de zeilvliegschool. De 26 jarige leerling Bieber uit Hirzenhain viel, na reeds geruimen tijd gevlogen te hebben, door lot dusverre onoekekenke oorzaak, naar beneden. De machine werd vol- komen vernield. De zeilvlieger kreeg zulke zware verwondingen, dat hij onder weg naar hetziekenhuis overleed. Ongeluk op een zweejbaan. Op de zweefbaan van Freiburg naar den Schau-ins-Land is Zaterdagavond een cabine ontspoord en gevalien. De bestuurder en een toerist zijn gedood. Een tweede is zwaar gewond. Het ongeluk is veroorzaakt door onacht- i zaamheid van den bestuurder, die voor het vertrek de cabine niet op beide kabels gekoppeld had, onderweg niets van zijn fout schijnt te hebben gemerkt en niet of te laat gebruik eemaakt heeft van de verschillende aanwijzingen om te stoppen. Jacht op een autodief. In het centrum van Saarbrücken reed Zaterdag een man, die een anto gestolen had, met den wagen lang. zaam door de stad, toen hij toevallig den bestolen eigenaar voorbijreed. Deze sprong op den auto en wilde den man dwingen naar een politie posthuis te rijden. De man vluchtte echter eee huis kinnen. Toen hij zich echter door de politie achter, volgd zag, sprong hij uit de derde verdieping op straat. Hij was op slag dood. ABONNEERT li OP DIT BLAD. door ïn aaiJ-i h aIsj nnt f al I i n UaMa ...a. j a

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 3