PENSION GEDRAM TEL. 127. TEL. 127. E. VERDURMEN door de S'a,i0nsstr- .?ri£Xm\£L"oS&£ BELANGRIJK BERICHT C. VAN DE VEN - WAALWIJ w. s. c. MARKTBERICHTEN. BINNENLAND. BUITENLAND. Hoogachtend, X Vergun mij nogmaals eenige plaats BIJ WAALWIJK STATIONSSTRAAT 50, STATIONSSTRAAT t Ip Ir klasse staat Good-Luck er deze speler doet beter zijn veetbalschoe-1 het rechte VOOF te hebben. Wij hebben fhnns beter voor dan ooit. Door een ste- nen maar aan den kapstok te hangen en de finanlteele (geen politieke) degens vige overwinning op Oosterhout, dat nu wel als kansloos kan worden beschouwd, nooit meer te voetballen. eens gekruist. Ten zeerste zoude ik wei ai» Muan Het einde kwam met een welverdiende he| betreuren dat verwondingen, in 177^: wan^Baard" «ken zin, waren toegebracht wiik' was zoo welwillend van RWB te Onze reserves hebben eveneens goed Op de toekomst mag .och wel een verliezen waardoor Good Luck thans 3 werk gedaan door Baardwijk 2 op eigen gewezen worden. Men leeft maar door nnnten voor is op haar naaste concur- terrein met 5—3 te kloppen. Eenige on- rent Van RWB een mooie prestatie om zer spelers zullen echter goed doen geen dc/e onverwachte overwinning te beha- aanmerkingen meer te maken, dit is zeer Ion od eigen veld schieten de rood-wit- nadeelig voor de eenheid en bemoeilijkt blauwen nogal eens uit hun slof. Tevens ,}c leiding. niauNM-n j-* -«« RWB 4—BWB 3 is niet gespeeld. dubbel jammer voor Baardwijk, dat zijn kans een flink stuk ziet dalen. Uitslagen le klasse. RWEindhoven 2e klasse A. Alliance—Dongen MEVO—Hero VlissingenTSC 2e klasse B. TAG—GUDOK 3e klasse D. OosterhoutGood-Luck RWBBaardwijk Bes. Ie klasse. Helmond 2MVV 2 NAC 2—NOAD 2 Bes. 2e klasse A. GUDOK 2—LONGA 3 Dongen 2—Wilhelmina 2 Standenlysten: le klasse. PSV MVV Bleyerheide Eindhoven Willem If LONGA NAC Middelburg .NOAD BW Helmond VVV De Valk Wilhelmina TAG Tegelen Roermond GUDOK WSG VOS Good-Luck Baardwijk Oosterhout Nevelo RWB Capelle HEG Oisferwyk 9 10 10 10 10 9 10 9 9 10 7 1 fi 0 2e klasse B. 9 8 10 8 9 10 9 8 9 10 3e klasse D. 15 12 11 11 10 9 3—3 1—5' 0—3 5—1 0—0 1—5 3—2 5—6 4—1 2—1 2—1 26—8 20—20 22—16 DRUNEN. Sporten: I—O.S.C. I, Orthen. Zondag j.l. had een competitiewed strijd plaats tusschen Do Sporters T. uit Drunen en bet sterke OSC 1 uit Orthen. De Sporters ontwikkelden van den be ginne af krachtig schitterend spel, zoo dat zij zeer verdiend den wedstrijd won nen met 4—2. OSC moest alle krachten inspannen om den achterstand niet te doen vergrootcn. Sporters houdt moed. De kans staat voor u open om nog dit seizoen kam pioen te worden. WIELERSPORT. De Zesdaagsche te Keulen. Het gaat heel wisselvallig met de Zes daagsche in Keulen, b.v. v. Kempen-Pij nenburg zijn van de 13e, 11e en 5e naar de eerste plaats gestegen; zij hebben Maandag een strafronde gekregen en zak- 2827 ten toen af naar (}e ge plaats met 4 ron- den achterstand, welke achterstand zij 1? I thans weer gedeeltelijk hebhenp inge haald. De stand was Dinsdagavond 11 uur gewezen of er geen vuiiije aan de lucht is. Hiervoor dienen nu eenmaal de be- grootlngsbeschouwingen. Dankend voor verleende plaatsruimte Hoogachtend. A. M. VERHEIJDEN Az. 's-O'evfclduin.Capelle, Dec. '32. I als volgt Dongen 2 WSC 2 Willem II 3 Wilhelmina 3 BW 3 LONGA 3 Gudok 2 NOAD 4 Res. 2e klasse A. 6 6 0 0 7 4 12 6 3 0 3 10 3 0 7 6 3 0 3 4 2 0 2 6 2 0 4 5 113 8 7 5 14 13 13 12 10 7 6 5 5 5 13 10 8 8 8 4 2 1 12 9 0 6 4 4 4 3 22—16 BW 2 verliespunten w.n.o. W.S.C.—DE VALK. 2128 I j Rausch-Hürtgen 199 p.; 2. Funda- 1321 I Maidorn 138 p. 2136 1 pp J ronde: 3. RichliBroccardo 268 p.; 4. SiegelThierbach 104 p. Op 2 ronden: 5. Van Kempen-Pijnen- 1911 I burg 265 p.; 6. Braspenninx-Vroome 94 2618 I punten. 3012 I op 3 ronden: 7. VopelKorsmeier 122 punten. Op 4 ronden: 8. Oszmella—Schorn 196 2024 I punten. 1322 1 Op 5 ronden: 9. Damm-Dumm 102 p. 1934 I Op 6 ronden: 10. ZimsPerelaer 182 1027 1 punten. Na 95 uur was afgelegd 2270 K.M. WAALWIJK. W.W.C. „De Zwaluwen". Zondag hield de W.W.C. een trainings- rit over een afstand van 60 K.M. 1. A. Slaats; 2. D. Pol. 3. J. v. Gecne; 0_10 4. G. Pol; 5 K. van der Heijden: 6 L. de jo87 I Vaan, gevallen: 7 P. Verhoeven; 8 Broeks. De renners A. Knuist, P. van Geene en Ooverbeek hebben de route wegens val len en lekke banden niet uitgereden. Zondag zullen de prijzen worden uit gedeeld. die zijn beschikbaar gesteld door enkele belangstellenden. Zondag zal wederom een trainingsrit 19 'U I gehouden worden, eerst zullen de B.- 7 05 I klassers starten om 10.20 uur en om 10.30 uur de A-klassers. De route is: Waalwijk. Drunen. Vlijmen, 's Bosch, Vught, Helvoirt, Nieuwkuik, Drunen. Waalwijk, Capelle, Vrijhoeven, Sprang, 34—13 27—17 28—20 14—14 20—26 12—28 8—18 29—4 14—19 16—21 29—37 21—17 15— RECHTZAKEN. Vernieling. A. K. bankwerker, destijds te 'sBosch, thans zonder vaste woonplaats had op 12 Sept. in zijn vroegere woning te I dat het kabinet ~de Broqueville de Ontwapeningsconferentie. Volgens berichten uit Geneve heb- ben Engeland, Frankrijk en Italië zich accoord verklaard met het Ameri- kaansche voorstel tot verdaging van de ontwapeningsconferentie voor een tijdperk van 3 jaar, waarin de tot dusver bereikte resultaten in werking zouden treden. De toestand In Dultschland. De eerste bijeenkomst van den Rijksdag is een succes geworden voor rijkskanselier Von Schleicher; de ver daging staat nu vast en de mo ies van wantrouwen komen niet instemming; de nat.-socialist Goering is als rijks dagpresident herkozen. Het Belgisch kabinet neemt ontslag. Uit Brussel wordt gemeld; In officieele kringen wordt bevestigd, WSC weer een thuiswedstrijd op het pro gramma. De kampiocnscandidaat De Valk waarvan de zwarthemden in Valkenswaard met 3»—2 verloren komt naar Waalwijk. Het belooft voor de WSC-ers dus een zware partij te worden. Wij zullen er Zaterdag meer van zeggen. Verleden Zondag waren de beide hoog ste elftallen vry van competitie, waarom deze dag benut werd voor het spelen van een onderlinge oefenparty. De lagere elftallen speelden voor de competitie. Het derde verloor van HEG 2 met 51. De juniores weerden zich uitstekend en hieven thuis met 43 meester over DEVO 2 uit Den Bosch. H. E. C. Het is HEC 2 Zondag j.l. op schitte rende wijze gehikt om WSC 3 er onder te houden. Met 51 wisten zij verdiend te winnen. HEC 2 speelde een zeer goeden wedstrijd, vooral na de rust waren zij beslist de meerdere van WSC 3. Houdt zoo vol, jongens. Het 3e elftal kon het tegen de over macht niet bolwerken. CMG is voor deze klas beslist te sterk. Met 311 moest HEC 3 het loodje leggen. Voor Zondag staat voor HEC 1 de be langrijke wedstrijd Good-LuckHEC op het programma, terwijl voor HEC 2 even eens een uitwedstrijd is vastgesteld, n.l. tegen Capelle 2. Op deze wedstrijden komen we Zater dag nog terug. R. W. B. Een succesdag voor het le en 2e elftal. Haard wijk op 2 fronten geslagen. Deze plaatselijke ontmoeting is echter, wat het spel betreft, niet medegevallen. RWB was vrijwel steeds in de meerder- Dussen enkele ruiten uitgeslagen en moest terecht staan wegens vernieling. Hij ontkende het ten laste gelegde en hield na het getuigenverhoor zijn onschuld pertinent vol. al verklaarden beiden èi verdachte è.i de vernieling te hebben gezien. De ondergrond van het feit is wel een diep treurige. Al deed verdachte dom met deze handelwijze, waardoor de familiekwestie niet wordt opgelost, «och is het begrijpelijk, dat verdachte zijn drift eens een keer den vrijen teugel liet, al mag het dan ook niet. Eisch wegens vernieling f 10.— boete. Uitspraak, gezien de omstandigheden f 3.— sube. 3 dagen. Verduistering. A. v. d. St., los werkman, te de Werken en Sleeuwljk moest terecht staan wegens verduistering, maar was niet verschenen. Tea nadeele van Arie Pelikaan en diens moeder had verdachte zijn slag geslagen. Eerstgenoemde had verdachte 1 20 meegegeven om die aan zijn moeder te overhandigen. Nöcn ver dachte, r óch de twintig gulden hadden hun plaats van bestemming bereikt en verdachte had het bedrag zonder meer voor ztch behouden. Het komt hem duur te staan, want wegens verduistering luidde de eisch 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak conform. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM. 6 Dec. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 189 paarden, 10 veulens, 1288 magere runderen, 686 vette runderen, 170 vette kalveren, 628 nuchtere volgende week na de bijeenkomst van den liberalen partijraad, welke Zondag plaats vindt, ontslag zal nemen. De katholieke ministers hopen, dat het besluit van de liberalen de voortzetting van de katholiek-liberale regeerir.gs- coalitie mogeiijk zal maken. De nieuwe regeering zal in dat geval zeer spoedig samengesteld kunnen zijn en reeds 20 dezer voor de Kamer verschijnen. Het vraagstuk van de schulden. MacDonald heeft besloten tezamen met Herriot naar Parijs te vertrekken, waar hij den Engelschen kanselier van de schatkist, Neville Chamberlain, zal ontmoeten. Heden en Donderdag zal MacDonald op de Britsche am- bassade te Parijs belangrijke bespre kingen hebben met Chamberlain over de Engelsch-Amerikaansche schulden kwestie. Amsterdam leent vijf milUoen. De gemeenteraad van Amsterdam heeft besloten om de reeds vermelde leening van f 5 millfoen aan te gaan ren'e 5 °/0 en tegen een koers var> 97s/4 Emittenten zijn Pierson Co., Mendelssohn en de Barque de Paris et des Pays Bas. Mobilisatie-slachtoffers. De Tweede Kamer heeft gisteren o m. aangenomen het wetsontwerp tot beschikbaarstelling van een meerder bedrag van f300.000 voor mobilisatie slachtoffers en het ontwerp tot ver lenging van tijdelijke bepalingen be treffende de vaccinatie. Na eenige weken van rust staat er voor I einde café Kroot. _T j-._--.-j I Rjj de eerste aankomst in Waalwijk i --- oar «rhanen of hun rit beëindigen. I An» nrü^pn warpn INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie Mijnheer de Redacteur, ofgeiten en 0 overloopers. De prijzen waren Koeien 13—17J, 25—27 en 31—33 ct., ossen 16-17, 21-23 en 26-29 ct., stieren 15-17. 19-21 en 23-25 ct., kalveren 271-321, 37J-45 en 55-60 ct., graskal veren 15-19 ct., alles per i kg., melk koeien f 120—235, stieren f 60—280. gras kalveren f 20-40, paarden f 100-250, Thans is in de 2e Kamer een wets- siachtpaarden f 80-140, hitten f 40-90, ontwerp aanhangig gemaakt om den I veulens f 35 60, kalfkoeien f 130—245, zomertijd af te schaffen. Hoewel het ontwerp steunt op door •slaande argumentatie zal het toch oodig 2ljn dat de voorstanders van afschaffing van den zomertijd daarvoor iu ook getuigen. Het lijkt mij aarbe /elingswaardig dat leden van verschil lende lichamen die voor dit ontwerp voelen daarvan doen blijken in hun organisaties door hun vereenlging b.v bij de ontwerpers en overige kamer pinken f 50-85, vaarzen f 80-125, biggen f 4_8, fok nuchtere kalveren f8—14, slacht nuchtere kalveren f 4-8, alles per stuk. Biggen 30—70 ct. per week. Wering van communisten uit Zwitserschen Staatsdienst. De Zwitsersche bondsraad heeft he den besloten tot wering van alle com- leden instemming met dit politiek mUnisten uit den Zwitserschen staats- kleurloos ontwerp te doen betuigen dienst. De bondsraad verklaarde, dat Vooral uit een indusrieel centrum bet lidmaatschap der communistische zal zulk een stem van beteekenis zijn partij of dc medewerking aan een com- omdat veie voorstanders van den munistische organisatie onvereenig- zomertijd meenen dat bij eventueele af- baar js met de positie van ambtenaar, schaifing industrieën arbeider minstens beambte of arbeider in dienst van den over den kop gaan. U, Mijnh. de Red. dank voor de opname. Mijnheer de Redacteur, on speelde beter dan■Bmrtwflki_er l|m(om rfe Hmen Df_ K5tlier en zat meer verband in onze ploeg. Wij hebben echter van onze jongens betere wedstrijden gezien, doch zij hebben in de gegeven omstandigheden gemaakt wal er van te maken was, terwijl zij Baard wijk tevens een les hebben gegeven in zelfbeheersching, en hierdoor heeft RWB ten slotte welverdiend de kampioenen de eerste nederlaag bezorgd. De centervoor van Baardwijk krijgt spoedig een goede kans, doch schiet slecht en de bal gaat naast. Onze midhalf verplaatst het spel; onze centervoor drib belt door de B.-achterhoede en schiet onhoudbaar in, een keurig doelpunt, dat door de RWB-supporters luide wordt toe gejuicht. Baardwijk doet er nog 'n schep je op, doch onze achterhoede is hun te sterk, zoodat onze keeper zijn talenten niet kan toonen. R. begint steeds harder te spelen, eenige waarschuwingen hel-1 jg koopkracht reeds eenigszins ver bond. Leden van de communistische partij en medewerkers aan communistische organisaties, kunnen derhalve niet in staatsdienst worden opgenomen, noch erin gehandhaafd blijven. Duitschland's nieuwe bewind. Generaal von Scheicher is er spoe dig in geslaagd zijn kabinet samen te j E. Colet le antwoorden. Beide Heeren zeggen dat het verlies stellen. De volgende personen hebben f 1.—per week en per woning bedraagt daarin zitting: Dit klopt. Evenwel heb ik in de laatste Generaal von Schleicher rijks- Raadsvergadering toekomstmuziek be- kanselier en Rijksweerminister. sproken. Hoeveel zal dit verlies worden Freiherr von Neurath Buitenland- in den loop van 2 è3 jaren? Algemeen sche Zaken. wint toch de idéé veld, dat wij onher- Eltz von Ruhenach Verkeerswe- roepelijk terug moeten naar een veel zen. lageren levensstandaard. Hieraan is Graaf von Schwerin-Krosigk Fi niet te ontkomen. Hierin zullen nanciën. toch alsdan de huren der huizen aller eerst betrokken worden, die op den huldigen dag over de geheeie linie Dr. Syrup Arbeid. Dr. Bracht Binnenlandsche Zaken Dr. Popitz Minister zonder por- veel te hoog zijn. Ging men daartoe I tefeuille. nu reeds over, dan zou mijns inziens Dr. Gürtner Justitie. Prof. Warmbold Economische pen niet, zoodat vry spoedig de rechts, binnen van Baardwijk door den scheids rechter van het terrein wordt gestuurd. Rust komt met 10 voor RWB. Na de thee speelt RWB iets beter dan voor de rust, de centervoor moet wegens een WW1,JBI BB blessuur worden vervangen, de invaller I cuner ^niatief overgelaten: Ik Sta even-1 het rijksbureau voor de werkverschaf- door 'de verdediging1C<van Baardwijk 1 wel als Raadslid op een breeder fing en de werkloosheidsverzekering werkt, de keeper loopt te laat uit en met standpunt eveneens sociaal voelend, werd dr. Gereke benoemd. Warmbold en von Braun hebben aanvankelijk geaarzeld, daar de eerste groot worden ten bate van het algemeen I Zaken. belang. Sympathie ot antipathie laai Von Braum Voedselvoorziening en ik bulten beschouwing. De Heerer Landbouw. hebben sociaal gevoel voor goede I Tot rijkscommissaris voor den vrij- woningen. Ik had het aan het parti-1 willigen arbeidsdienst en president van Ik vraag, waar moet het heen met de pensioenfondsen in zijn geheelen om- een kalm geplaatsten bal vergroot hij den voorsprong tot 20. Baardwijk kan gen'de^uitvaHen' teêngln!'ïl™»"13SS-1 vang. de kapitaaltjes van weduwen. Izich kantte tegen de contingenteerings- stand in onze achterhoede verkleinen zy weezen. ouden van dagen, die te plannen van zijn collega. Nu beiden goedertrouw hunne premies of spaar- tot het kabinet toetreden, mag men penningen grootendeeis in fondsen I daaruit opmaken dat de contingentee- belegd hebben, waaruit o.a. .Woning. ring van de baan is. bouw" in 't algemeen gefinancierd wordt Hieraan mag toch ook. wel eens I oogenhlik. menten voor het B.-doel ontstaan, doel- gedacht worden? Verleden jaar meen Volkspartij stellen hun houding af punten kunnen met uitblyven; onze mid-1 *v - 1 --- denlinie steunt uitstekend en de rechts huiten zot prachtig voor, de linksbuiten i..-! i._i_ zweeg4 Uit deze vergadering hebben reeds een motie van wantrouwen in de Heeren toch een geluid vernomen, Ook Hitier zal zijn steun niet geven dat wij het over finantiën blijkbaar den achterstand door hun centervoor, 21. RWB blijft het beste van het spel behouden, onze midhalf, welke zeer ac tief is, zet steeds met goed geplaatste ballen zijn voorhoede aan het werk, de buitenspelers geven goede voorzetten, waardoor nog al eens gevaarlijke mo- krijgt een prachtkans, welke hij kalm in schiet, en onder groot enthousiasme geeft hy RWB met 3—1 een zekere over winning. B. forceert hierna een corner, welke na eenig geharrewar in het doel wordt gewerkt en wordt de stand 32. Vlak voor het einde veroorzaakt de rechtsachter van Baardwijk een gevaar lijk incident; we willen op deze plaats echter hierover niet verder ingaan, doch Gister Dinsdag zou de Rijks- roerend eens worden. Het gebeurt meer I dag hijeen komen voor een formeele in de wereld dat een Fransch spreek zitting. Von Schleicher zou verzoeken woord bewaarheid wordt „Les extrê- de motie van wantrouwen te verdagen mes se touchent". De belde Heeren tot het kabinet in de gelegenheid ge- evenals ondergeteekende vermeenden steld is zijn program op te stellen. GEMENGD NIEUWS. Treinbotsing te Vught. Op het s atiansterrein te Vught is nabij het retraitehuis Loyola de goe- derenirein uit Tilburg in botsing ge komen met een trein uit Eindhoven. Bij deze botsing is de arbeider-remmer Van den Heuvel uit 's Hertogenbosch verpletterd. De ongelukkige laat een vrouw en twee kinderen achter. De materieele schade bleef beperkt tot zes a zeven wagons, welke werden vernieid. Om 4.30 uur zou de bovenvermelde goederentrein met bestemming Den Bosch nabij de halte Vught door drie onveilige signalen gereden zijn. Ter plaalse waar het ongeluk is gebeurd, komt de Ttlburgsche lijn op die van E ndhoven. Over een afstand van naar schatting 100 meter loopen de treinen ongeveer parallel, Nadat de Tilburgsche trein drie onveilige signalen op on- verklaarbare wijze gepasseerd moet zijn, zou de bestuurder blijkbaar zijn fouten gezien hebben, toen de trein uit Eindhoven aan zijn rechterzijde verscheen. Ook de Eindhovensche ma chinist heeft toen het onheil zien na deren. Op beide treinen is op zeer krachtige wijze met alle beschikbare hulpmiddelen geremd, doch de vaart welke op 50 K M. geschat werd, kon niet meer voldoende geneutra'iaeerd worden, zoodat de trein uit Tilburg op de aansluitwissel met groote kracht de Eindhovensche trein in de flank greep. Zes wagons werden uit de rails gedrukt en vielen op den spoordijk. Beide treinen stonden vrijwel gelijk- tijdig stil en het hevig verschrikte treinpersoneel begon onmiddellijk de vernielde wagons af te zoeken naar mogelijke slachtoffers. Het bleek, dat de remmer v. d. Heu vel. welke in de remkast van den voor- laatsten wagon uit Eindhoven verbleef, zich niet had gemeld en weldra vond men dan ook den ongelukkige in zijn nauwe huisje door den dood achter haald. Een buffer van een zwaar ge laden wagon was door de remkast heengedrongen en had den remmer op zijn post onmiddellijk gedood. Dr. F. Hillen Jr. uit Vught, evenais pater Mengelberg van het retraitehuls waren sooedig aanwezig. Hunne hulp kon echter niet meer baten, daar het slachtc ff er reeds was overleden. Autobus over den kop geslagen Twee dooden. Maandagmorgen ongeveer 7 uur Is door de gladheid van den weg een autobus op den Muiderstraatweg nabij Muiden over den kop geslagen, waar mede de autobuseigenaar, de heer H J. A. van Olffen uit Amsterdam, 20 militairen behoorende tot het 5e regi ment te Amersfoort, naar hun garnizoen aracht. De passagiers werden door :lkaar geslingerd. Verscheidene werden jewond Van de zwaargewonden de Kolk, Kohn en Smits was de eerste er aet ergst aan toe. De dunne ijslaag, die zich tengevolge van den nachtvorst op het wegdek gevormd en dit uiterst glad gemaakt had ook de dikke mist belemmerde het uitzicht op zeer hinderlijke wijze is de chauffeur van de autobus noodlottig geworden. Onder de ge meente Muiden, tegenover de kruit fabriek „De Krijgsman", kwam zijn auto plotseling te slippen. De chauffeur remde krachtig, met het gevolg dat de auto een scherpe zwenking naar links maakte, over den grasrand heenschoot en met de voorwielen, vlak voor de sloot, met zulk een hevige schok in een kuil terecht kwam, dat de autobus geheel over den kop sloeg en met de wielen naar boven bleef liggen. Een aantal militairen, dat bloedend aan handen en gelaat verwond was, slaagde erin door de gebroken ruiten op den weg te komen, anderen bleven schots en scheef door elkaar liggen. Drie militairen bleken er ernstig aan toe te zijn. Per uit Amsterdam ont boden ziekenauto zijn zij naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam ver voerd. Twee van hen, de Kolk en Kohn, zijn daar aan hun verwondingen be zweken. De toestand van Smit is vrij goed te noemen. Banklooper beroofd te Rotterdam. Maandag is de 30-jarige D. N. v. W., wissellooper van Loopuyisbankte Schiedam op brutale wijze van een b.drag van duizend gulden beroofd De man bevond zich In het gebouw van de Nederlandsche Handels Maat schappij aan de Zuidblaak voor de kasafdeeling. teneinde daar een groot bedrag aan geld te innen. Wijl de kassier hem nog niet kon helpen, legde hij het geld al vast op stapels; Toen hij daarmede bezig was, werd hij aan gesproken door een vreemdeling, die keurig gekleed was. Even later werd de man wederom aangesproken door een heer, die hem ook iets vroeg. Toen echter de beide .heeren" het kantoor verlaten hadden, kwam de wissellooper tot de ontdek king, dat hij een pak bankbiljetten voor een totaal bedrag van duizend gulden vermisie. Hij vroeg eerst den kassier of deze misschien reeds geld van de siapeH had afgenomen, doch toen hy hierop een ontkennend ant woord kreeg, begreep de man spoe dig wie hem het geld aihandig hadden gemaakt. Onmiddellijk werd de alarmschei van het kantoor in werking gesteld waarop eenige agenten het gebouw binnenstormden. Zij konden echter geen spoor van de daders meer vinden. Vader overrijdt zijn kind. Gistermiddag was de voerman Snep vangers bezig zand te rijden met paard en wagen, welk zand hij van een perceel grond nabij Nieuw Borgvliet afhaalde om dit vervolgens te brengen naar een in aanbouw zijnd huis. Zijn 4—jarig zoontje Piet ver- gezelde zijn vader onder het heen en weer rijden. Spelenderwijze is het knaapje op een gegeven oogenblik, dat het achter zijn vader liep, nabij het voorwiel van den wagen gevallen en hieronder te rechtgekomen De man hoorde plotse ling een vreeseiijken gil en omkijkend zag hij zijn zoontje doodelijk gewond in het spoor van den wagen liggen. Het ventje werd in het dichtstbijzijnde huis binnengedragen; ofschoon ge neeskundige hulp spoedig ter plaatse verscheen mocht het niet gelukken den knaap in het leveri te behouden. Een kwartier na het ongeval gaf hij den geest. Loffe roofoverval le Aalburg. Donderdagavond ongeveer halt zes. heeft in 't Catalijne steegje te Aalburg, een laffe roofoverval piaa's gehad op den handelaar J. Lubberdlnk, waarbij deze berootd werd van een oorteteuille, nhnudende ongeveer f600Het slachtcffer is eerst bewusteloos ge maakt en daarna beroofd, na deze berooving heeft men hem met fiets en al in den naast den weg gelegen sloot geduwd Qelukklg dat daarin niet zooveel water stond, dat hij kon verdrinken. Eerst na een uur ot drie kwam de ongelukkige, die tot zijn middel in het water lag bij en spoedde zich hevig ontdaan huiswaarts, waar men zich over zijn wegblijven reeds ernstig ongerust maakte, vlak voor zijn woning* zakte hij weer bewuste- oos ineen. Eenige oogenblikken daarna werd hij door zijn broer gevonden. Spoedig werd de politie gewaarschuwd en de hu'.p van dokter v. Oulik uit Heusden ingeroepen. De politie heeft den geheelen nacht hare nasporingen voortgezet, doch daar de man geheel overstuur is, kon hij nog geen behoorlijke inlichtingen verstrekken, alleen kon hij verteilen, vlMMER dat hij vanaf den Hoogen Maa»d door een paar personen perfijtsw gevolgd. Het is te hopen, dat het poli ie zal mogen gelukken de \-t daders, die naar algemeen veronu steld wordt geen onbekenden kum zijn, te achterhalen. (Nieuwsbl. v. Heusden Per autobus over de Zuiderzee De A.T.O. heeft concessie gekre voor het vervoer van passagien autobussen over den afsluitdijk Zuiderzee. Het autobusveikeer over enkele weken beginnen en uitstrekken over een afstand van K.M. van Alkmaar tot Leeuwarden Aardschokken. Zondagochtend omstreeks zes heeft men te Oss, Rosmalen en voirt weer eentge lichte aardscho gevoeld, welke ongeveer twee sec den aanhielden. Oude man van honger omgeko^ Te Rotterdam heeft de politieinj huis aan de Ziondwarsstraat eenou man aangetroffen, die daar sterven op zijn bed lag en daar waarsctiqn|Brieveu acht dagen onverzorgd had gele Eenige uren na deze vreeselijke dekking is de man overleden. Doodelijke botsing tusschen wleltty en auto. Gistermiddag te half vier heeli den Benoordenhoutsche weg, nab| Waaldorptrlaan een ernstig verkt ongeval plaats gehad waarvan de jarige W. F. van der H.f huis decoratieschilder, wonende aan Beekiaan, aldaar het slachtoffer Is worden. Genoemde heer. üte een wiel bereed, kwam in botsing mei auto. Daarbij kwam hij met het ha terecht door een z.g. onbreek voorruit van dezen auio, De heei die op slag gedood werd, is dooi O. D. naar het ziekenhuis aan Zulüwal vervoerd, De politie nam auto, die door den heer D. K. Haag bestuurd werd, in besla steit thans een onderzoek naar schuldvraag in. W O E N francc 0 jbonnem franco p CORRESPONDENTIE. X alhter. Wij ontvingen uw zonden stuk. is het nu niet veelb deze aangelegenheid in uwe ven ging of coöperatie zelf te bebandi Is dat nu een zaak voor de pub tribune of voor de leden der vei ging. U kunt zich toch steeds bcsiuur of tot de ledenvesgada wenden; 'i is hier een zuiver^ en geen algemeen belang La» uwe meening zelf eens hooren, RE QEMEENTERAAD. In het hoofdje van het versla de vergadering van den gemeemi van Kaatsheuvel staat abusie» vermeld.De Qasprljzen." I verslag ziet men dai bedoeld Electricitei'sprijzen.- AGENDA. WAALWIJK. Donderdag 81/* uur. Bestuursv dering Liedertatei Oefening en Ven Donderdagavond 7—9 Trainin gymnastieklokaal R.K. Handelss Donderdag 8 uur. Repetitie Oymnastieklokaal. Vrijdagavond 5.30, 7 en repetitie adsoiranten W.O.V. Zaterdag 8'/a uur repetitie voï Liedertafel „Oefening en Vermsï Zondag 12 uur. Repetitie voor Liedertafel „Oefening en Vermat ADVERTENTléN. GEBOREN CHRIST Zoon van JAN KLERKX en MARIE KLERKX-AARTS. Waalwijk5 Dec. 1932 voor 3 4 dagen pi week te WAALWIJK. Brieven onder No. der ad" a. h. Bureau v. d. blad. 49 Vanaf 8 DECEMBER a.s. weder verkrijgbaar het van oud» bekende ORINIIBDOM-BOIBIER De prijzen met onzen RAADSELWEDSTRIJD zijn als volf gewonnen, en kunnen afgehaald worden lste prijs; KORTHOUT. 3e prijs; PAPENHOVEN. 5e prijs: F. KLERKX. SIGAREN MAGAZIJN 2e prijs: SLEENHOF 4e prijs A. BIEKEI

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6