„De Echo uan hei zuidi IEMAND „KERKKLOKJE CAPELLE. Voor de Ned. Herv. ge meente a.d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des nam. 2 uur op te treden Ds. Guittart uit Raamsdonk. 's Mor gens half tien leesdienst. De heer C. van der Schans Pzn., benoemd tot agent van politie te Am sterdam, zal 7 Jan. e.k. aldaar in functie treden. Bij de j.l. Woensdag gehouden verkiezing werden de heeren A. Mayers en P. Geenen herkozen als notabel der Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk. De bibliothecaris der Afd. Capelle van de Openbare Leeszaal te Breda, de heer E. Colet, zal in het vervolg, aanvangende 15 Dec. a.s., inplaats van des Zaterdags van 2 tot 3 uur, Don- derdngsmiddags tusschen half 5 en half 6 zitting houden tot het uitreiken der boeken. A.s. Zaterdag 10 dezer kunnen dus geen boeken gehaald wor den. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" geeft a.s. Woensdagavond 14 dezer voor donateurs en Donderdag avond d.a.v. ook voor niet-leden, in de zaal van den heer L. F. v. Dongen, alhier, eene uitvoering, waaraan de bekende, meermalen bekroonde bari tonzanger, de heer Tom Burmanje uit Waalwijk en Waal wij ks Klein Too- neel hun medewerking zullen verke nen. J.l. Woensdagnamiddag werd in de zaal van den heer L. F. v. Dongen voor alle schoolkinderen, door een goochelaar, daartoe in de gelegenheid gesteld door giften van vooraanstaan den in onze gemeente, een gratis voor stelling gegeven. Dat de jeugd genoot, laat zich begrijpen. Ze keerden dan ook na afloop hoogstvoldaan huis waarts. Op initiatief van de Coöp. Aan- koopvereeniging „Sprang-Capelle e.o." werd j.l. Donderdagavond 8 dezer in de zaal van den heer J. Treffers aan het Bruggetje een openbare vergade ring gehouden, waarop als spreker op trad Ir. C. A. G. Spaan, directeur van het Land- en Tuinbouwbureau der I. G. Farbenindustrie Aktien Gesell- schaft te Amsterdam. Met belangstel ling werd de rede van den geachten spreker, die een causerie, verduidelijkt inet lichtbeelden, hield over de bemes ting en beweiding van grasland en daarbij speciaal de aandacht van de luisterenden vestigde op de nieuwere inzichten in deze, door de aanwezigen gevolgd. A.s. Zondag des nam. half drie hoopt voor de Ned. Herv. gemeente alhier op te treden Ds. v. d. Vlught uit Drunen. 's Morgens half 10 leesdienst. De gemengde zangvereeniging 't Rozeknopje hield j.l. Woensdag avond in de zaal van mej. Wed. A. v. d. Haart, aan de Nieuwevaart, haar jaar vergadering, die door het meerendeel der werkende leden werd bijgewoond. Nadat de vice-voorzitter, dhr. Adr. Verheijden, de vergadering geopend en de aanwezigen welkom had geheeten, las de secretaris, de heer E. Colet, de notulen der vorige vergadering voor, welke werden goedgekeurd. De penningmeester, de heer M. H. v. Dongen, bracht vervolgens verslag uit omtrent den finantieelen toestand, waaruit bleek, dat deze niet erg roos kleurig is. Aan ontvangsten was ge boekt 532.35 en aan uitgaven 659,14, zoodat er een tekort was van 126.49. De rekening en verantwoording wer den nagezien door mej. J. H. Cové en den heer J. v. Breemen en in orde be vonden. Onder dankzegging aan den penningmeester voor zijn accuraat be heer, werden rekening en verantwoor ding vervolgens goedgekeurd. Besloten werd in de maand Januari a.s. in de zaal van den heer L. F. v. Dongen een uitvoering te geven. Op voorstel van den heer J. v. d. Hoek werd besloten de leeftijdsgrens voor aanneming van nieuwe leden te verlagen van 16 tot 15 jaar en een flinke propaganda te voeren om het aantal werkende leden te versterken. Na breedvoerige bespreking der kwes tie van een anderen repetitieavond, wordt een voorstel om eerst te zien of de ledenwinst aanmerkelijk zal zijn en dan een proef te nemen met het hou den der repetitie op een anderen avond aangenomen. Tevens wordt besloten dat de leden wekelijks hun contributie zullen betalen, afgezien van het feit of de gewone repetitie al of niet ge houden wordt. Met den directeur zal overleg gepleegd worden over het ho norarium voor extra repetities. Met het oog op den zorgelijken toe stand der kas wordt op voorstel van den heer G. A. S. de Bas, besloten een verloting ten bate der kas te organi- seeren. Nadat de heer L. Heurter de opmer king gemaakt heeft, dat de directeur een dezer dagen 15 jaar aan de veree- niging verbonden is en naar aanlei ding hiervan besloten is de huldiging uit te stellen tot het 20-jarig directeur schap, sluit de vice-voorzitter de ver gadering met een heildronk op den heer W. G. Treffers en spreekt daarbij den wensch uit, dat hij nog vele jaren het voorzitterschap zal kunnen waar nemen. De bij de Ned. Herv. Gemeente alhier beroepen predikant Ds. J. D. Kleyne uit Willige Langerak bracht jl. Donderdag 8 dezer een bezoek aan on ze gemeente ter kennismaking. 's-A- vonds half zeven hield Z.E. in het Kerkgebouw een spreekbeurt, die door een vrij groot aantal belangstellenden, die met ernstige aandacht den pre dikant beluisterden, bijgewoond werd. Het le elftal onzer voetbalvere niging „Excelsior" speelt a.s. Zondag voor de 3e klasse N.V.B. een thuiswed strijd tegen „Oosterhout". Het 2e elf tal speelt voor de le klasse B.V.B. eveneens een thuiswedstrijd tegen H.E.C. II uit Waalwijk, terwijl het 3e elftal te v.m. Besoijen speelt voor de e2 klasse B.V.B. tegen R.W.B. IV. VRIJHOEVE-CAPELLE. Zaterdag jl. bracht St. Nicolaas een bezoek aan ons dorp. Na onder de opgewekte to nen van het Fanfarecorps „Sirena" al hier een tocht gemaakt te hebben over de Hoogevaart en de Nieuwstraat, trok de kindervriend naar de O. L. School, waar alle leerlingen verblijd werden met een cadeautje en rijkelijk ver snaperingen ontvingen. In de Geref. Kerk aan het Brug getje hoopt a.s. Zondag 11 Dec. op te treden de9 morgens half tien en des namiddags half drie Ds. P. K. Keiser. De voetbalvereeniging „Neerlan- dia" aan de Hooge Zandschel speelt a.s. Zaterdagmiddag een competitie wedstrijd tegen S.D.O.. Bij den landbouwer v. d. S. aan den Loonschendijk werden een dezer nachten een aantal kippen ontvreemd. De vermoedelijke dader schijnt een bunsing te zijn. De Coöp. Bakkerij Ons Belang houdt a.s. Donderdag 15 December, in de bovenzaal van den heer J. Treffers aan het Bruggetje, hare jaarvergade ring, welke een eenigszins feestelijk karakter zal dragen. HANK. Zondag n.m. om 5 uur is door den ZeerEerw. heer Pastoor het nieuwe orgel in de kerk ingewijd, waarna een plechtig Lof plaats had. Het nieuwe orgel werd voor de eer ste maal bespeeld door den Weleerw. heer P. de Bree, kapelaan aan de St. Jan te 's-Hertogenbosch. Het ruime kerkgebouw was tot in alle hoeken gevuld met gelooviaen en vele be langstellenden van elders. Het was een evenement voor onze parochie, toen de eerste toonen van het orgel door het kerkgebouw klonken, waarbij direct opviel, dat het werd bespeeld door een eerste klas organist. Onder het Lof hield de Eerw heer W. v. Sinnen, een predikatie, waarin hij vooral liet uit komen, bij welke verschillende plech tigheden het orgel in de kerk wordt cebruikt, zoo-wel bij blijde als droeve plechtigheden. Het nieuwe orgel, dat een sieraad voor onze mooie kerk is, is geleverd door de firma Gebr. Vermeulen te Weert. Rest nog een woord van dank aan de milde gevers en aan den ZeerEerw. heer Pastoor, die zich geen moeite heeft gespaard om een van zijn vu rigste wenschen in vervulling te zien gaan. Alhier is een Damclub opgericht met aanvankelijk een twaalftal leden. Een mooie tijdpasseering, vooral in de lanee winteravonden. DUSSEN. Te Wassenaar is plotseling overleden Dr. Eveline Rietra. 25-jarige dochter van onzen Notaris Rietra. Momenteel zijn er in onze ge meente nogal veel werkloozen. Zulks houdt verband er mede dat de bieten campagne is afgeloopen en er op de werkverschaffing „Pauluszand" uit onze gemeente niemand meer tewerk is gesteld, daar de werkzaamheden er zoo goed als afgeloopen zijn. Vermoe- deliik kunnen de volgende week ver schillende werklieden beginnen met het rietsnijden in den Biesbosch. schen belde gelijkwaardige ploegen zal geven, durven we niet voorspellen. Wie wint neemt of behoudt de leiding. De inzet is groot. Wilhelmina zal de leiden de twee wel bijhouden door thuis van TAC te winnen, tenzij de Tilburgsche achterhoede kans ziet het 7e gelijke spel te forceeren. Rest nog De Valk, dat bij WSC op be zoek komt. Neemt men WSC's laatste wedstrijden tot maatstaf, dan is De Valk's zege onbetwistbaar. De Valken kennen WSC echter in anderen vorm en kon- ke rivaliteit. R. W. B. Zondag 11 Dec. komen alleen de lagere elftallen in actie. RWB 2 krijgt bezoek van WSC 3. Aan vang 2 uur, terrein RWB. Onze reserves zullen hun mooie kans op de eerste plaats wel niet verloren la ten gaan, doch zullen heter moeten spe len dan de laatste wedstrijden. RWB 3 gaat op bezoek bil WSC 4. Aanvang 12 uur, terrein WSC. RWB 4 krijgt tegen Capelle 3 wel een den thuis gelukkigerwijs met 3—2 win- kansje om (le ecrste piinten te verwer- SPORT. VOETBAL. ENGELAND—OOSTENRIJK 4—3. In Londen is Woensdagmiddag 'n wed strijd gespeeld tusschen de prof.-elftal- len van Engeland en van Oostenrijk, welk land als de kampioen van het vaste land beschouwd kan worden. Met slechts gering verschil de uitslag was 43 hebben de Engelschen dezen wedstrijd waar heel de sportwereld zijn belangstel ling op gevestigd had, weten te winnen. Tot de laatste minuut was de uitslag nog in het onzekere. Hieruit blijkt wel, dat de Engelschen nog steeds de voetbalmeesters zijn, docb dat het verschil met het spelpeil in het overige deel van Europa uiterst miniem is. DE VOETBALCOMPETITIE. Zal BW weer winnenl De groote strijd HelmondVVV. De staartclnbs in het qeweer. Heeft WSC zich hersteldl Baardwijk speelt een lastige uii- wedstrijd. HEC gaat van de leiders verliezen. Kan Capel le revanche nemenl In de le klas is er weinig spanning meer voor de bezetting der bovenste plaats. PSV zal NOAD er wel onderhou den. Of Eindhoven het in Middelburg even gemakkelijk zal krijgen, valt te be twisten, daar de Zeeuwen zich nog steeds in nood voelen en tot groote dingen in staat zijn. Longa Bleijerheide is van wei nig beteekenis, bet krachtsverschil zal daar niet groot zijn. BW haalde enkele weken terug het kunststukje uit MVV te slaan, of dat ech ter ook in de Limburgsche hoofdstad zoo maar zal gaan? NACWillem II, voor korte jaren de gebeurtenis van het seizoen, levert voor de Tilburgers de beste kansen op, hoe wel NAC zich moet gaan weren als de kat die in nood is. In 2B staan 5 belangrijke wedstrijden aangegeven, belangrijk zoowel voor de bovenste als voor de onderste plaats. Van de kampioenpretendenten ko men er in Helmond twee tegen elkaar, n.l. Helmond en VW. Wat die strijd tus- nen. Zij zuilen dus wel op hun tellen passen en hun volle gewicht in den strijd werpen, temeer daar zij niets meer te verliezen hebben. Ook de thuisclub heeft echter veel belang bij een gunsti- gen uitslag, zoodat zij zich niet gemak kelijk zal gewonnen geven. TegelenVOS wordt waarschijnlijk door de thuisclub gewonnen, in welk ge val VOS hekkensluiter blijft. GUDÓK mankt een goede kans om Roermond een puntje afhandig te maken, wat haar te pas kan komen om voorgoed onderuit te komen. Baardwijk moet nu alle hands aan dek brengen om zijn kleine kans nog te ver dedigen. Tegen Nevelo zal dat niet ge makkelijk gaan daar de Oisterwijkers 'huis niet voor de poes zijn. Good-Luck zelf zal er inmiddels wel voor zorgen tegen HEC geen puntenver lies op te loonen en dus onverzwakt aan den kon te blijven. Canelle beeft onprettige herinneringen aan Oosterhout, dat haar met een koude 11—0 In de 3e klasse ontving. Toch ach- 'en we de nieuwelineen wel in staat om een gelijk spel te bevechten. Het programma: le klasse: Tilburc: Lon?aBleijerheide. Middelburg: M'ddelb'irsEindhoven. Eindhoven: PSVNOAD. Maastricht: MW-BW. Breda: NAC—Willem II. 2e klasse A. Dongen: DongenBreda. Breda: Hero-Vlissineen. OosterhoutTSCMevo. Roosendaal: RBCDosko. TerneuzenTerneurenAlliance. 2e kla=se B. Teaelen: TegelenVOS. Delmond: HelmondVVV. Tilburg: GudokRoermond. Den Bosch: WilhelminaTAC. Waalwijk: WSCDe Valk. 3e klasse D. Oisterwijk NeveloBaardwijk. Capelle CanelleOosterhout. Geertrtiiden^ergGnod-T uckHEC. Reserve le klasse. Tilburg: NOAD 2Helmond 2. E'ndhoven: Eindhoven NAC 2. Tilburg: Willem II 2—PSV 2. Den Bosch: RVV 2—TONGA 2. Res. 2e klasse A. Tilburg: Longa 3Willem II 3. Den Bosch: Den Boseh 3Dongen 2. Tilburg: NOAD 4—Gudok 2. W. S. C. Heeft de rustperiode goed gedaan De Valk op zijn sterkst. Het is nu welgeteld al drie weken ge leden dat WSC in het competitiestrijd perk kwam en de wijze waarop dat toen geschiedde, heugt ons nog maar al \t goed. Geen wonder dus dat we benieuwd zyn naar de prestaties van morgen. Het is een zware strijd die te wachten staat. Een der kampioenscandidaten De Valk komt op bezoek. Weliswaar moest WSC in Valkenswaard slechts ternauwernood en onverdiend van deze ploeg te verliezen doch ondanks dat zijn er vermoedelijk weinig Waalwijkers die verwachten dat het thans een revanchepartij zal worden. De Valk zal er immers morgen alles opzetten, daar zij geen enkel punt meer mag verliezen om haar goede kansen op de bovenste plaats te behouden. Dat blijkt al wel uit het feit, dat de Valkens- waardsche club haar sterkste elftal naar Waalwijk zendt, ongeveer dezelfde ploeg waarmede zij vorig jaar in de eerste klas uitkwam. Wij noemen slechts enkele namen. Keeper Lavrijssen die na een schor singsperiode morgen voor het eerst weer van de partij zal zijn is onbetwist de beste doelverdediger van het Zuiden. Zijn plaats in het Zuidelijk elftal is dan ook vast. De linksachterplaats wordt be zet door Maenen, die zooals men zich herinneren zal in den wedstrijd Zuid- NederlandLuxemburg op de spilplaats uitblonk. Ook namen als v. d. Huyge- voort, Peels, v. Dooren, Wijnen en de Vocht hebben in heel het Zuiden een goe den klank. We mogen dus met recht zeg gen dat W.S.C. morgen "een der zwaarste wedstrijden van het seizoen te spelen krijgt. Hoe zal de thuisclub zich hiertegen houden? Dat is een vraag, die wij niet vermogen te beantwoorden. Erge opti mistische voorspellingen mogen wij na de laatste uitslagen niet doen en het ligt dan ook in de lijn der verwachtingen, dat de bezoekers morgen winnen. Wij zijn er echter evenzeer van over tuigd dat WSC het niet cadeau zal geven en zich tot het laats'e zal verdedigen, en wanneer de zwarthemden hun vorm en zelfvertrouwen hervonden hebben, zijn ze weer tot grootsche dingen in staat en in dat geval mogen we verrassingen ook niet als uitgesloten beschouwen. Wellicht heeft de WSC-voorhoede van Wilhelmina geleerd wat doortastendheid beteekent. In dat geval kan zij zich de dure les ten nutte maken door een flink en overompelend open spel te geven en niet het peuterige spel met gemiste kan sen dat we de laatste wedstrijden zagen. Voor de toeschouwers belooft het een zeer interessante partij te worden, we durven dan ook weer een „vol huis" voorspellen. De elftallen laten wü hieronder volgen WSC. v. d. Ven. v. Eeten. Hens. Roxs Pfaue Snijders. Hensen v. d. Brandt Vos C. de Jongh A. de Jongh De Vocht Peels - Wijnen -- v. Dooren - Beekhuijsen - Loos Bogers v. Asten Maenen v. d. Huygevoort Lavrijssen De Valk. Scheidsrechter is de heer v. Besooijen uit 's-Bösch. Aanvang 2 uur. WSC 3 gaat op bezoek bil RWB 2. WSC 4 speelt thuis en wel tegen RWB 3. Dat zijn dus twee plaatselijke ontmoe tingen waar het aan spanning niet zal ontbreken. Vooral tusschen de jongere garde van WSC en RWB bestaat een ster ven. Aanvang half 12, terrein RWB. H. E. C. Zooals we Woensdag reeds aankondig den, speelt HEC Zondag tegen Good-Luck in Geertruidenberg. Good-Luck heeft in deze afdeeling de leiding en is nog on geslagen. Ongetwijfeld zal Good-Luck er alles opzetten om dit ongeslagen record te handhaven. Of dit zoo gemakkelijk zal gaan, betwijfelen wij. HEC immers heeft nog wat goed te maken. n.l. haar 72 nederlaag op eigen terrein tegen Good- Luck. Het HEC-elftal is eenigszins gewij zigd. Er zijn enkele jongere spelers in op genomen, terwijl de hnlf-linle duchtig Is versterkt. We zullen dus maar afwach ten wat de Zondag brengen zal. Wil HEC echter morgen winnen, dan zal er stevi ger aangepakt moeten worden als tegen RWB. We vertrouwen, dat elke speler zich van het begin tot het einde geheel zal geven en dat zij den moed niet te gauw zullen verliezen. Vertrek per bus aan de Biarkt om 12.4* uur. HEC 2 moet naar Capelle 2. Dit is voor HEC een belangrijke wedstrijd. Willen zij tennvnste hun kans op de bovenste plaats blüven behouden, dan moeten zij morgen beslist winnen. Dat kan ook, jongens, volhouden tot het einde. Deze wedstrijd vangt aan om 12 uur. Vertrek per fiets vanaf de Markt om 11 uur. JULIANA. Het wedstrijdprogramma is voor het le elPal wel op zonderlinge wibe vast gespeld. n.l. alle uitwedstriiden acMereen. Zondag a.s. weer naar Oisterwiik tegen Nevelo. Dit 's een onbekend» tegenstan der voor Juh'ana. Nevelo schijnt ook over een goed elftal te beschikken en het zijn vooral op eigen terrein gevaarlijke te genstanders. Juliana kan dus on sterken tegenstand rekenen en wij vertrouwen, dat van het begin er alles on zal worden gezet om de punten in de wacht te sl°nen. Juliana 2 snenlt ook een uitwedstrijd tegen BW 5 U't 's-Bosch. W.V.V. QUICK. Zondag 11 December onent Quick baar vootbaitournooi en wel tegen NOAD 1, Wijk. Wü wenschen onze jongens veel succes en het zal beslist de moeRe waard ziin om het mooie Quick-terrein een bezoek te brengen. Aanvang van den wedstrijd om 2 uur. Steunt Quick. R.K.V.V. H.V.V. Zondag 1.1. speelde onze voetbalveree niging HVV een uitwedstrijd tegen Wil helmina, die eindigde in een.3—1 over winning voor laatstgenoemde club. Over den wedstrijd kunnen we heel kort zijn. Wilhelmina trapt om 2 uur af en het snel is pas 3 minuten oud of de rechts binnen van Wilhelmina beeft succes, met een prachtig schot geeft hii van Weert het nakijken. 1—0. Als er 20 min. zijn rrpcneeld. maakt er een achterspeler van Wilhelmina hands in het beruchte ge bied en de scheidsrechter wijst naar de witte plek. Onze rechtsachter voRrekt 't vonnis en de stand is 11. Even voor dp rust komt Wilhelmina op gelukkige wijze aan de leiding door een strafschop 2_1. Met deze stand breekt de rust aan. Na de ru«t wordt hard gewerkt door HVV om gelijk te maken, maar het gelukt ben niet. want Wilhe'mina zit ook niet stil. want ze zien ook wel, dat ze den wedstrijd nog lang niet gewonnen hel>- ben. Even na de rn«=t moet v. Vrijhoeven uitvagen wegens blessure en moet FW met 10 man verder spelen. Nu gaat HW het elftal door elkaar zetten, wat geen verbetering er in brengt en Wilhelmina profiteert van deze kans en brengt den stand op 31. E!r komen nog eenige aanvallen, maar in (Jen stand kemt geen verandering meer en heeft HW haar 2e nederlaag te slikken gekregen. Zondag is HVV vrii van competitie. Zondag 18 December komt de kam pioen Oranie Wit u't Tilburg on bezoek. Daar komen wij wel nader op terug. WIELERSPORT. De Keulsche Zesdaagsche. De Zesdaagsche te Keulen is Donder dagavond beaindigd. Onze landgenooten v. Kempen en Pijnenburg, die den ln.it- sten dag voortdurend aan den kop wa ren tot weinige uren voor het eindsig naal, hebben zich tenslotte niet kunnen handhaven en eindigden met 1 ronde achterstand en het hoogste puntental. Het andere Hollandsclie koppel Bras- penninx-Vroome voegde zich den laat- sten dag bij de leidende renners, doch wegens een val van Braspenninx moes ten zij toen den strijd staken. De einduitslag is als volgt: De einduitslag is als volgt: 1. Richli-Broccardo 438 p. 2. Rausch-Hürtgen 363 p. Op 1 ronde: 3. P. v. Kemoen-Piinenburg 538 p. 4. Funda-Maidorn 260 p. 5. Siegel-Thurbach 185 p. Op 3 ronden: 6. Oszmella-Schorn 297 p. Op 8 ronden: 7. Vopel-Kaersmeyer 176 p. Op 10 ronden: 8. Zims-Pcrelaer 226 p. Er zijn in totaal 3516.16 K.M. afgelegd. GEMENGD NIEUWS. Ver keet songevallen. Gisteravond heeft op de Wilhelm! nabrujz te Maastricht een auto. bestuurd door P. W. J. de Beer aldaar, mej. F. Epping, die te fiets reed. aangereden, waardoor zij een hersenschudding heeft gekregen en vanochtend in het zieken huis overleden Is. Vijf arbeiders door gossen gedood. Bij Ajka in Transdanubië werden vijf arbeiders door de reiniging van een bron door de uitstroomende gas sen van een, in de bron gemonteerden benzinemoter gedood. Hun lijken kon den geborgen worden. /apansche torpedojager gezonken Uit Tokio wordt gemeld, dat d Japansche torpedojager .Sawarabj» die 900 ton groot was, tijdens ee' storm van zijn ankers bij het ei|an, Formosa losgeslagen is en naar vo||, zee is gedreven In de buurt \l{ Foec'ow is het schip gezonken. Het is nog onbekend, hoeveel njen schen daarbij om het leven zijn d{ komen. Voor zoover op het blik bekend, zijn slechts 14 ledenvjt de bemanning gered. De admiraliteit heeft twee te Macjtt liggende kruisers opdracht gegeven zoo 9nel mogelijk naar de plaats vj| het ongeluk te stoomen. Ontphffng In een mijn in Ameny^ Bij de ontpit ffiog in een der mijne) te Buquerque zijn vermoedelijk veer tien arbeiders om het leven gekomen Dertien lijken konden tot dusver reet worden geborgen; een der slachtoffCf wordt nog vermist. De vree9, dat 75 arbeiders op^ sloten zouden zijn, is niet bewaarhei Inbraak Gisternacht is ingebroken in Brfcbantsche fabriek van melkprodu ten te Wagenberg, gemeente Ter In yde. De brandkast werd geforceerd achte de fabriek teruggevonden. Hoe gro0 het gestolen bedrag is, is nog nij bekend gemaakt. Ongeluk met een lijt. Gistermiddag is in het perceel 3 in de Liiressestraat te Amsierdan een 28 jarige dienstbode tusschen lift en de schacht bekneld geraakt, was op het dak van de lift werkzaam heden aan het verrichten, toen lift in werking werd gesteld De dient bode trachtte nog er af te springe met het gevolg, dat zij tusschen en schacht bekneld geraakte. Zij onmiddellijk dood. Het stroopendrama van Pat broek. Tenzij later nog termen voor ei revisle-aanviaag mochten woiden vonden, ls het laatste woord over geruchtmakende moordzaak van P{ oroek In hoogste instantie gesprok» Na de conclusie van d<n procurtu gcneiaat, die al de opgewjrpen griev ecarteerde, was de vciwacnung al; meen, dat het hof van cassa ie a beroep conform de conclusie zou werpen, heigeen dan ook geschicdi De onbewaakte overwegen. Gistermiddag is op den onbewaï ten overweg tusschen Oudesluis Schagen een auio, bestuurd doordc heer Ero, door den trein, welke o geveer 4 uur van den Helder i vertrokken, aangereden, daar dek siuurder, hoewel de trein reeds t derde, nog wilde oversteken. De au werd rechis van den spoorweg den berm geslingerd. Üe bestuurd verd zwaar gewond opgenomen beide inzittende dames len tiru werden eveneens gewond. Een hen is met den bestuurder naar ziekenhuis le Alkmaar vervoerd J in den avond was het bewusizijn den heer E. nog niet teruggekeen Gasversttkklng. Op een etagewoning in de La Boihastraat te Amsterdam zijn gis avond de 32 jarige bewoonsier haar twee jonge kinderen, een mei van 1 en een jongeije van 2 jaar, de keuken doodgevonden. Biijkbi waren zij door gasversukking gesi ven. De kraan van hei gastoro stond open, toen de 32 jarige ech, noot van de vrouw, thuiskomende zijn werk, haar naast de beide deren c-p den vloer uitgestrekt vo Langdurige pogingen zijn aai wend met zuursiofioestelien om levensgeesten bij de drie menscl op te wekken, waarbij later ook brandweer geholpen heeft, maar bleef alles vergeefs. Waarschijn was de dood bij de moeder en beide kinderen reed9 geruimen lijf voren ingetreden. De lijken zijn naar het niti Israëlitische ziekenhuis gebracht, is gebleken, dat de vrouw het ou( kind, een meisje van 10 jaar, s gens naar familieleden gestuurd b die een absoluut volle dl reclame wil hebben voor plaats streelt, plaatse zijne advertenties Waalwtjksche en Langstraat* Courant, en het voor Kaatsheuvel, LoonopU Waalwijk en Waspik. Vollediger en beter reclame kan g enkel b'ad bieden, men bereikt zoowat alle Inwoners dez"»r stf' WAALWIJKSCHE STOOMDRUK ANTOON TILLEN. 111* x O O I n»VÜ 1 hl I O 1 ivutn Vva 'V.1IV W vv..

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 8