D bevoordeelt 0 zelf =nBRIELS"= III Willi Mas ol Overjas 1 3.00-1 3.50 1 4.00 1 5.00 Mantels 12.50-13.00 I Fa. Jac. van Spaandonk Kunsthandel f 3.00-13.50 12.50-12.75 v/atdlb\lg;isvoop DLSfjIDSt 15 DL A.DVERT E NTI E. VOOR UW zmK- I T DIT BLAD SCHOENWEREj TILBURG. Spiegels en Schilderijen Etsen - Schilderstukken Kruisbeelden. Madonna's in plaat en beeld. Encadrementen fin de Zomerstraat.^ Door de marechaussees werd alhier tegen een zekeren S. procesver baal opgemaakt, wegens diefstal van een partijtje hout en baddings, ont vreemd uit het in aanbouw zijnd huis van den aannemer M. J. Lodewikus alhier. S. werd tijdens zijn diefstal op heeterdaad betrapt. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Donderdag a.s. des n m. half zeven voor te gaan de heer Verheul. EETHEN. Openbare vergadering van den raad der gemeente Eethen te houden op Dinsdag 20 Dec. 1932, des v.m. ten 10 uur. Aan de orde 1. Benoeming leden Burg. Arm bestuur. 2. Aanmerkingen gem.-begrooting. 3. Voorstel van Burg. en Weth. Inzake vervoerkosten naar consultatie bureau voor zuigelingen. 4. Besluit tot in bewaring geven van gelden. DOEVEREN. Het kerkbestuur dei Ned. Herv. Keik alhier heelt besloten de pachters van bouwland voor dl_ jaar een reductie te verleeneu van 45 pCt. Bij de onlangs gehouden verpach- tlng bij inschrijving bracht hetgemld. deld 61 pCt. minder op dan de vorige zes jaren. BAB1LONIËNBROEK. Mej. N C. Braams, onderwijzeres alhier, behaald, op de te Qotinchem gehouden plulm- veetentoonslelltng met haar 14 Inzen dingen hoenders 5 eere, 5 eerste, 5 tweede en 2 derde prijzen. Voor waar een prachlig succes. WilhelminaTAC 3c klasse I). XeveloBaardwijk Good-LuckHEC Hes. Ie klasse. NO AD 2Helmond 2 Eindhoven 2NAC 2 BW 2 -Longa 2 Res. 2e klasse A. BW 3—Dongen 2 N'OAD 4(iUDOK 2 Standenlysten: le klasse. NIEUWS UIT HEUSDEN. p. s. v. 10 7 2 1 16 M. V. V. 11 7 0 4 14 Eindhoven 11 5 3 3 13 Bleyerheide 10 5 1 4 11 Willem II 11 3 4 4 10 N. A. C. 11 4 2 5 10 L. O. N. G. A. 9 4 4 9 Middelburg 10 3 2 5 8 N. O. A. D. 10 2 4 4 8 B. V. V. 11 1 3 7 5 2e klasse B V. V. V. 9 6 3 0 15 Helmond 10 6 2 2 14 Wilhelmina 9 6 1 3 13 De Valk 10 5 3 2 13 T. A. C. 10 2 7 1 11 Tegelen 10 2 3 5 7 Roermond 9 2 2 5 6 G. U. D. O. K 8 2 5 5 W. S. C. 9 2 1 6 5 V. O. s. 10 2 1 7 5 3e klasse D Good-Luck 8 7 1 0 15 Baardwijk 8 5 2 1 12 Oosterhout 7 3 2 2 8 R. W. B. 8 3 2 3 8 Nevelo 9 2 4 3 8 Capelle 7 2 4 4 H. E. C. 6 1 0 5 2 Oisterwyk 5 0 1 4 Res. 2e klasse A. Dongen 2 7 7 0 0 14 W. S. C. 2 7 4 1 2 9 Willem II 3 6 3 0 3 6 Wilhelmina 3 10 3 0 7 6 Gudok 2 7 3 0 4 6 B. V. V. 3 7 3 0 4 4 LONGA 3 4 2 0 2 4 NOAD 4 6 1 4 3 1—4 2—1 4—2 2—4 3—3 0—2 0—4 27—9 32—28 25—18 23—19 21—22 29—31 22—16 21—31 14—22 22—40 21—11 22—18 30—12 26—18 11—7 20—18 22—24 13—22 19—34 10—27 36—14 31—18 28—20 20—26 15—18 12—28 9—20 12-37 31—4 14—19 16— 21 29—37 16--25 21—19 15—8 11 29 Heusden, 13 Dec. 1932 Naar we vernemen gaat de inder. tijd aangekondigde Pluimveetentoon. stelling vanwege de Pluimveevereeni- ging tengevolge van buitengewone omstandigheden, niet door en is deze uitgesteld tot 't volgende jaar. Vrijdagavond trad de Heer Hoogers uit 's Bosch hierop voor den R. K. Werkliedenbond in het R. K. Ver- eenigingsgebouw met het onderwerp De Bedrijlsradenwet van Min. Ver- schur,welkonderwerp,dankzij sprekers voordracht met genoegen werd gevolgd Jammer, dat er betrekkelijk zoo weinig personen waren opgekomen, daar toch alle belangstellende welkom waren. D. V. O. (Haarsteeg) speelde aldaar tegen Juliana I (Heusden) voor de competitie en verloor met 1 5, Longa 1 speelde in den seriewedstrijd te Dalem tegen „Merwede" (Hardinx- veld) en won met 3 0. De uitslag van den reciteerwed- strijd bij gelegenheid van de 10de jaarvergadering van de Chr. Knapen- vereeniging en Jongensclub is als volgt: le prijs G. Bouman, 2e prijs C. Wolfenganger; 3e pr. A. den Engelse 4e pr. M. Bax en 5e pr. Jac. v. Wijk. De uitslag van de bijeenkomst der damclub op gisteravond is als volgt; C. Bax A. Duurlo 0-2; J. Pellekaan A. de Graag i-1 en J, S wa£em akers G. Jonker 2-0. Gisteravond ontstond brand in een Alad-bus nabij het voetbalterrein en wel door kortsluiting. Dank zij spoedige hulp, werd de brand gebluscht hoewel er nogal wat schade werd aangericht, Donderdagavond komt de Raad bijeen. De voornaamste agendapunten zijn Voorstel tot heffing van 100 opcenten op de hoofdsom der gem fondsbelasting (thans 80)benoeming van twee leden in de commissie van toezicht op het Lag. onderwijs wijzi ging Gem. begrooting 1932; verzoek om ontheffing betaling van schoolgeld en beëediging van den nieuwen Gem secretaris. W.S.C. Nu ff..- De Valk uitgesteld. Zondag T.A.C. ui! Til burg op bezoek. De vorst had Zondag het grastapijt in 'n steenharde bodem veranderd, waarop voetbal zoo niet onmogelijk, dan toch al Ie gevaarlijk moest worden geacht. De wedstrijd NVSCDe Valk, door ve len met zooveel spanning tegemoet ge zien, kon daarom geen doorgang vinden. Voor a.s. Zondag is weer een niet min der intressante ontmoeting aangekondigd. WSC- TAG. De Tilburgsche club bewees nog Zondag haar kunnen door in Den Bosch gelijk te spelen tegen Wilhelmina. Trouwens gelijk spelen is de liefhebberij dezer withemden. Of bet WSC gelukken zal op te tornen tegen de beste verdedi ging dezer afdeeling? A.s. Zaterdag daarover nog wat meer. JULIANA. Zondag j.l. wist legen Nevelo een SPORT. DE VOETBALCOMPETITIE. De vorst als spelbreker. Een goede beurt voor N.A.C. en NO AD. V.V.V. gaat aan den kop. T.A.C.'s zooveelste ge lijke spel. Good-Luck Baardwijk winnen. In de le klas behoefde slechts één wedstrijd te worden uitgesteld wegens de hardheid van het terrein. NAC en NOAD hadden een goeden dag. Op de eerste plaats haalden zij beiden 'n onverwachte» oogst binnen, de geelblau- wen slaagden er zelfs in PSV een puntje afhandig te maken. Daarbij kwam, dat BW er in Maastricht weer weinig van terecht bracht en dat Middelburg de punten moest afstaan aan Eindhoven Merkwaardig is de positie van Longa, dat in zes weken van de eerste naar de zevende plaats is afgezakt. In 2B werden 3 wedstrijden afgekeurd waardoor er nog slechts 2 overbleven. Maar dan 2 van belang. Op de eerste plaats HelmondVVV, die door de Ven- losche ploeg met 2—0 werd gewonnen, waardoor de Limburgers de leiding over nemen, ongeslagen en met een Hinken voorsprong. TAC hielp VVV daarbij nog een beetje door van Wilhelmina een ge lijk spel af te dwingen. TAC toont wel een bijzondere middelmatigheid en heeft nu al 7 gelyke spelen op haar naam. By de'3e klassers blijft Good-Luck met de regelmaat van een sneltrein op het kampioenschap afstevenen. Nu weer werd HEC het slachtoffer. Die Waalwij- kers presteeren maar weinig dit seizoen. Baardwijk herstelde zich door het lastige Nevelo in eigen huis met 41 te be dwingen, waardoor zij Good-Luck blijft volgen. De strijd tusschen die twee kan nog vinnig worden. Uitslagen: le klasse. MiddelburgEindhoven 03 PSV—NOAD 1—1 MVV—BW 4—1 NAC—Willem II 2—1 2e klasse A. DongenBreda 12 Hero—Vlissingen 00 TerneuzenAlliance 62 2c klasse B. HelmondVW 02 Julirfna in Oisterwyk 4—1 overwinning te behalen. Door de hardheid was het terrein moeilijk te bespelen, terwijl dit ook voor de spelers gevaar opleverde. Van het begin af wordt door beide partijen flink aangepakt en komen beide doelen om beurten in gevaar. Na 10 mi-1 nuten spelen weet bij een Juliana aanval de rechtsbinnen onhoudbaar in te schie ten, 10, terwijl even later de rechts buiten met een prachtschot de stand op 2—0 brengt. Nevelo speelt ook een goede partij en huil aanvallen zyn niet zonder gevaar. Als door haar voorhoede 'n aan val wordt ondernomen wordt op doel geschoten; de keeper denkt dat de bal achter zal gaan, de sterke wind doet deze van richting veranderen en de bal wordt nu in doel geschoten, 21. De Juliana- ccntervoor krijgt nog een mooie kans, elke wordt overgeschoten, terwijl even ter als de centervoor onhoudbaar in schiet. juist voor buitenspel wordt ge floten. Met dezen stand komt rust. Na rust wordt weer hard gewerkt, eerst is Nevelo in den aanval, maar do Juliana-achterhocdc weet telkens in te grijpen. Geleidelijk komt Juliana meer in den aanval en een hard schot van den centervoor gaat juist naast doel. Als na 25 minuten spelen de Juliana-voorhoede op een ver naar voren gespeelde bal toe loopt. komt ook de Nevelo-keeper uit doel; de bal raakt tusschen verschillen de spelers, komt bij den centervoor, die den bal in doel plaatst voordat de keeper weer zijn plaats heeft kunnen innemen, 3- 1. Hard wordt nu door de Juliana- spelers gewerkt, hoewel het moeilijk is zich staande tc houden; de Juliana-cen- tervoor weet met een onhoudbaar schot den stand op 4 1 te brengen. Toch blijft Nevelo flink party geven, maar veran dering komt niet moer in dezen stand. Nevelo beschikt ook over een goed elf tal en de wedstryd werd in de beste ver standhouding gespeeld. Voor Juliana 2 ging de wedstrijd niet door daar het BVV-terrein in 's-Bosch werd afgekeurd. H. E. C. Good-LuckH.E.C. 21. Met een verjongde ploeg vertrok HEC Zondag j.l. naar Gcertruidenberg om daar den strijd aan te binden tegen het sterke Good-Luck. Al hebben de HEC-ers geen enkel puntje uit dezen wedstrijd kunnen behalen, toch kunnen zij met vol doening o]) dezen wedstrijd terugzien. Dat het aan spanning niet heeft ont broken, bewijst wel de uitslag; tot de laatste minuut hebben de HEC-ers zich voor de volle 100 pet. gegeven, en was het geluk aan de zijde van HEC geweest, zeker zou de uitslag anders zijn geweest. De jonge krachten die in het elftal waren opgenomen, hebben allen zeer goed voldaan, ook de wijziging van de halflinie bleek een goede verbetering te zijn, vooral H. Verhoofstad, die de spil- plaats bezette, speelde zoowel aanvallend als verdedigend een prachtige wedstrijd. Het is lang geleden dat wy deze plaats zoo goed bezet zagen als Zondag j.l. Laat j redden. Voortdurend zit de HEC-voor- hoede voor het doel der gastheeren, doch tot doelpunten weten zij het voorloopig niet te brengen, zelfs niet wanneer onze rechtsbinnen vry voor doel komt. Integendeel komt het succes aan de andere zijde, waar de Kroon by een plot selinge» uitval via de lat' inschiet. Toch geeft HEC het niet op en bij een hernieuwde aanval hebben zy succes. De linksbuiten plaatst prachtig voor het doel, waar de rechtsbinnen ineens in schiet, 21. Ook na rust zijn de HEC-ers sterk in den aanval, hoewel Good-Luck over het algemeen in de meerderheid is. Na 20 min. spelen lost de HEC-links- binnen een hard schot buiten hereik van den Good-Luck doelman, doch vlak voor de doellijn ketst de bal af op een harde molshoop. Ook HEC heeft fortuin als de G.-L.» midvoor uit vrije positie hard tegen de lat schiet. Het laatste kwartier van den wed strijd is Good-Luck niet van het HEC- doel af te slaan, maar lot doelpunten weet zij het, dank zij onze verdediging die in topvorm was, niet te brengen. In de laatste minuut krijgt HEC nog een prachtkans om gelyk te maken, doch de linksbuiten begaat de fout zelf te wil len schieten. HEC heeft op eervolle wyze van de kampioenscandidaten verloren. HEC had 2 invallers. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld. A.s. Zondag moet HEC naar Ooster- hout. Wy komen hierop nog nader terug. WIELERSPORT. Winterbaan Parijs. Zondagavond werd in de Parysche winterbaan een sensationeele 2-uurs koppelwedstrijd gehouden, waaraan zoo wat de allerbeste koppels der wereld deelnamen. Onze landgenooten Pynenburg-Bras- penning, pas gearriveerd na den Zes- daagsche te Keulen, hebben daar schit terend gereden. Bij de 50 K.M. stonden zy met een ron de voorsprong aan den kop, doch toen moesten zij vechten tegen de combine van Fransche koppels en tenslotte de vlag strijken voor Broccardo-Lemoine, welk koppel op duidelijke wijze door de andere Fransche koppels werd geholpen. De uitslag luidt: 1. BroccardoLemoinc 40 pnt. (92 K.M. 210 M.L Op 1 ronde: 2. Pijnenburg-Braspenning 34 p. 3. Wambst-Lacquehaye 20 p. 4. Korsmeyer-Vopel 8 p. 5. Ronsse-Bulla 6 p. Op 2 ronden: 6. Guerra-Di Pacco 36 p. 7. Ch. Pelissier-Peix 26 p. 8. Choury-Fabre 24 p. 9. Leducq-Blanchonnct 18 p. 10. Speicher-Archambaud 6 p. (D. v. N\). WAALWIJK. W.W.C. „D? Zwaluwen". Zooals indertijd gemeld, hebben eenige heeren prijzen beschikbaar gesteld voor de trainingsritten der Zwaluwen. Deze heeren mogen wij hier met name noe men Jac. van Loon, Jos. Maanen, G. Kroot en J. de Folter, de twee andere door de vereeniging. De einduitslag der puntenritten was: A. Slaats 8 pnt.; Knuist 14 p.; D. Pol 16 p.; L. de Vaan 18 p.; G. Pol 19 p.; Brocks 19 p.; G. Verhoeven 20 p.; J. van Geene 21 p.; N. Pol 25 p.; P. van Geene 27 p.; K. v. (I. Heiden 29 p.; Jos. Verbeek 29 p.; Overboek 30 p. Zondag had om 12 uur in het clublo kaal van den heer G. Kroot de prijsuit reiking plaats van de afgeloopen trai ningsritten. De Voorzitter, de heer J. Knuist, heette de aanwezigen welkom en mocht consta- teeren dat de renners in ledental en pres la lies steeds vooruit gaan. Hij bracht dank aan die heeren die prijzen beschikbaar hebben gesteld en hij hoopte dat vele anderen dit voorbeeld zullen volgen. De 6 eersten in de 4 ritten kwamen voor een prijs in aanmerking, n.l.A. Slaats, H. Knuist, D. Pol, de Vaan, G. Pol A. Brocks en P. Verhoeven. De Voorzitter spoorde de leden nog aan, trouw de clubavonden op Donder dagavond by te wonen. Morgen-avond (Donderdag) aanvang 8 uur zal er in het clublokaal bij café G, Kroot een wedstrijd gehouden worden op home-trainer. Er zijn door belangstel lenden enkele aardige prijsjes beschik baar gesteld. Toegang vrij. Trainingsrit van vorige week blijft Voor a.s. Zondag vastgesteld. Start 10.20 voorm. zaken: Newton Baker; Financiën: Senator Glass; Handel: Isldor Strauss; Btnnenlandsche zaken: George Dean; Marine: Harry Bird; Landbouw: Wood Rlnz; Procureur-generaal: JohnDavls de elftal-commissie hem daar handhaven. hindcl redeliik beter kan deze plaats niet bezet worden. sen was tl,nk' üe ftanael recienjK. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 13 Dec. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 245 paarden, 10 veulens, 1 ezel, 1252 ma gere runderen, 880 vette runderen, 205 vette kalveren; 566 nuchtere kal veren, 371 graskalveren, 255 schapen of lammeren; 6 varkens, 70 Liggen, 12 bokken of geiten, 1 overlooper. Prijzen per pond: koeien 1317.5, 25—27, 31—33 ct.ossen 16—17, 22 24, 2730 et.; stieren 1517, 10 21, 2325 c.; kalveren 27.532.5, 37.542.5, 52.557.5 ct.; graskalve ren 1510 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 120235, stieren 60 200, graskalveren 2040, paarden 100230, slachtpaarden ƒ80130, hitten 4080, veulens 2560, fok nuchtere kalveren 815, slacht nuchtere kalveren ƒ40, kalfkoeien 130245, pinken 5085, vaarzen ƒ80125, biggen 37, biggen per week ƒ0.30—0.70. De aanvoer van vette koeien en os- ter- GEMENGD NIEUWS. Diefstal. In een winkel der f3. De Gruijter In de Kinkerstraat te Amsterdam is In- gebroken. De brandkast Is geforceerd en daaruit ls ongeveer f 650 gestolen. Een indringer in Huize Doorn. In huize Doorn te Doorn, de bezit ting van den ex-keizer, is gisteravond een indringer aangetroffen. De man moet in den loop van den middag op een stille plaats over den muur, die het landgoed omring», zijn geklommen, zonder dat Iemand hem heeft opgemerkt. Naderhand is de man door dienaren In een toren van het slot ontdekt en aan de politie overgegeven. Bij onder zoek bleek, dat de Indringer een re volver van zwaar kaliber en een grooten dolk bij zich had. De aangehoudene schijnt van Duitsche nationaliteit te zijn. Hij weigert hardnekkig inlichtingen te geven over zijn persoon en over het doel van zijn handtien. Men heeft echte» kunnen vaststellen, dat hij reeds sedert Zaterdagavond In het dorp verblijft. De man is over de grens gezet. Een bericht van V. D. uit Emmerik meldt: Uit het eerste verhoor, dat de politie- en grensautoriteiten te Emmerik Fuec ker hebben afgenomen, fs gebleken, dat men met een gevaarlijk misdadiger te doen heeft. Ook bij dit verhoor simuleerde hij aanvankelijk zwakzin nigheid, maar nadat men hem zijn large lijst veroordeeltngen had voor gehouden. veranderde hij van houding Men heeft den indruk gekregen, dat htj inderdaad een aanslag op het leven van den ex-keizer in den zin had Fuecker zal Ier beschikking worden gesteld van de justitie te Düsseldorf. Woensdagmorgen zal hem het eerste gerechtelflk verhoor worden afgeno men door een specialen ambtenaar van het parket aldaar. Het ballon.ongeluk te Kwlntsheul Naar wij vernemen was gisteravond de toestand van den 28 jarigen koopman Otlo Gaunnitz uit Düsseldorf. die bij het ballonongeluk te Kwlntsheul ernstig werd gewond en thans in het Roomsch Katholiek ziekenhuis te 's Gravenhage wordt verpleegd, statlonnalr. De patiënt heeft hooge koortsen, doch onmiddellijk levensgevaar ls niet aanwezig. Treinramp In Zwitserland. In den Gü sch tunnel zijn twee trei nen met elkaar In botsing gekomen, doordat de machinist van een uit Luzern komenden trein op valsch spoor reed. De gevolgen waren ontzettend. De twee locomotieven, de bagagewagens en twee personenrijtuigen, die gelukkig slechts zwak bezet waren, zijn geheel vernield. De wagens stapelden zich op tot aan de zoldering van den tunnel. Met het oprulnrngswerk werd ter stor d begonnen, waarbij echter groote moeilijkheden werden ondervorden. Met autogeen-apparaten is men In de weer geweest om de ln elkaar ge schoven stukken Ijzer los te snijden. Het oprulmingswerk zal waarschijnlijk nog den geheelen nacht duren. Na de botsing ontstond er ln den tunnel door kortsluiting brand, die echter spoedig gebluscht kon worden. Onder de dooden bevinden zich de beide machinisten en een conducteur. Alle verongelukten zijn ln de zieken huizen opgenomen. De meesten hunner hebben schedel-, arm- en beenbreuken. Naar Reuter nader meldt, zouden nog vier personen worden vermist. Het ongeluk is vermoedelijk ver oorzaakt, doordat de machinist van den uit Luzern komenden trein door een onveilig sein is gereden. Zestien kinderen door het Ijs gezakt Elf ervan verdronken. slag gepleegd op een 25-jarige vrouw, F. L. De vermoedelijke dader van den aanslag is onbekend, doch de politie is in het bezit van een signalement. Een kellner, die in de buurt woont en in gezelschap van zijn vrouw laat thuis kwam, heeft n.l. op dal uur een man van de stoep zien komen, dien hij goed heeft opgenomen. Deze man is, naar de politie vermoedt, de dader. Blijkens de opgave van den kellner moet hij ongeveer 23 jaar oud zijn, 165—1.70 M. lang. Hij droeg een beige regenjas, een grijzen hoed en had een bleek gelaat. Een revolverschot heeft de kellner evenmin gehoord. De politie stelt verder een uitge breid onderzoek in. LAATSTE BERICHTEN. LUCHTVERSCHIJNSEL. Verschillende personen in onze plaats en omgeving hebben gisteravond om streeks 7 uur een bijzonder luchtver schijnsel waargenomen. Het was een groote vuurbol, die langzaam naar de aarde afzakte om ten slotte als 't ware in een vlammenzee uiteen te spatten; men meende zelfs te constateeren dat hij in de wijde verte brand veroorzaakte. Bevestigingen of nadere bijzonderhe den hebben wij niet gelezen, noch ont vangen. AARDSCHOKKEN. Men meldt uit Veghel (Noord-Brabant) dat men daar gisteren wederom eenige lichle aardschokken heeft waargenomen. Donderdagavond half 8 lezing Vrouwenbond, Waalwijk. Vrijdagavond 5.30. 7 en 8 30 uut repetitie adsplranten W.O.V. Zaterdag 8'/, uur repetitie voor all(1 Liederiatel .Oefening en Vermaak1, Zondag 12 uur. Repetitie voor alt. Liedertafel .Oefening en Vermaak', KOST SLECHTS per wee| ADVERTENTIëN. AGENDA. WAALWIJK. Donderdagavond 7—9Tralning WSC gymnastieklokaal R.K. Handelsschool Donderdag 8 uur. Repetitie W.O.V Gymnastieklokaal. GETROUWD Jan Boezer en Ant|e Lena van Campi die mede namens wederzfldsci familie harfelQk dank zeggi voor de zeer vele blijken belangstelling bty hun huwel| ondervonden, 's Grev..CapeIle, 14 Dec. 193! Voor direet gevraagd welke genegen is print klelnwerk mede te nemen. Brieven onder No. der adve Bureau van dit blad. 495 Ook de voorhoede speelde een vlug open spel, doch het schot ontbrak en 'l samenspel werd te ver doorgevoerd, vooral tegenover een sterke verdediging, zooals die van Good-Luck. bereikt men daar geen succes mee. Men had veel last van het harde hobbelige terrein; het is ons een raadsel dat een dergelijk terrein werd goedgekeurd. Good-Luck onderneemt de eerste aan vallen, die echter spoedig door HEC worden beantwoord. Na 10 min. spelen komen de HEC- linkshalf en -back beiden door de glad heid te vallen, de rechtsbuiten van Good-Luck geeft den bal over naar de Kroon, deze lost een hard schot; juist als aanvoerder Eekels de bal wil pakken ketst deze af en springt in het doel. Niet ontmoedigt echter spelen de HEC- ers verder en in 10 minuten tijd worden 7 corners op het Good-Luck doel geno men. Uit een dezer kopt onze linksbin nen keurig in doel, doch op even keurige wyze weet de Good-Luck-doelman te wijl dezelfde prijzen bedongen werden. BUITENLAND. De Belgische regeering. De regeering heeft besloten de oor logsschuld aan Amerika, vervallende 15 December a.s. niet te betalen, met het oog op den toestand van België s financien en 't politiek karakter der schuld. De koning heeft graaf de Broqueville opgedragen een kabinet te vormen. Roosevelts vermoedelijk kabinet. Naar de Matin uit politieke kringen in Washington verneemt worden de volgende namen genoemd als de ver moedelijke medewerkers in president Roosevelt's kabinet; Buitenlandsche wanneer U bij ons laai sloomen oi verven. Wij leveren eerste klas werk aan onderstaande Redame-pr!|zen. STOOMEN VERVEN Alle andere goederen EXTR LAGE PRIJZEN. Plusplein 69. T I L B U R G. Telefoon 1S3. Depöts C. v. Heijst v. Gtnneken, Statlonsslr. 100, Waalwijk. J. H. Klerks Sommers. .De Magneet", Waalwijk Gistermiddag zijn bij het schaatsen rijden zes meisjes van 6 lot 15 jaar 'door het Ijs gezakt en verdronken.Na vergeetsche reddingspogingen, welke ongeveer één uur duurden, konden de jeugdige drenkelingen slechts als lijken worden geborgen. Vijf van de verdronken meisjes uil Roxtieim, waren zusters, allen kinde ren van den werktcozen slotenmaker j. Welntz Het oudste meisje van de familie Wetntz wist na het ongeluk den oever te bereiken en trachtte haar andere zusjes te hulp te komen. Daarbij werd zij echter door een van hen, die zich aan haar vastklampte, weer tn het water getrokken. Ook zij verdronk jammerlijk. De plaatselijke autoriteiten hebben den ouders met het verlies hun deelneming betuigd en hun onder steuning toegezegd. Een Wolff-telegram uit Mülheim a. d. Mosel meldt, dat 5 kinderen, die op een toegevroren waterpias aan den Mosel aan het spelen waren, door het ijs zijn gezakt en verdronken. Eenige voorbijgangers zijn erin ge slaagd vijf andere kinderen, die even eens door het ijs waren gezakt, te redden. Verschijningen te Beauralng. In het Belgische dorpje Beauralng. tn de buurt van Rochetort, zou de H. Maagd aan een 5-tal kinderen zijn verschenen. Omtrent de mysterieuze gebeurtenis Is nog de grootste voorzichtigheid geboden. Nachtelijk drama in Den Haag. Te 's-Gravenhage is in een perceel in de Naaldwijksche.traat een aan- Hofleveranciers van H. M. de Koningin en van Z. H. den Paus. HET OUDSTE, VERTROUWBAARSTE EN EENIQSTE SPECIAALMAOAZIJN IN

Echo van het Zuiden | 1932 | | pagina 6