.De Echo van hel Zuilen" Jrt HET blad voor Waalwijk en de Langstraat. RAAMSDONK. De heer J. v. d Kieboom neemt ontslag Brand schade. Pachtvertagtng. Extra steunverleenlng. Openbare vergadering van den raad der gemeente Raaimdonk van Zater 1ag 31 Dec, j.l, onder voorzitterschap 'an burgemeester M >ons. Afwezig de heer J. v. d Kieboom. De Voorzitter doet mededeeling van 'en schrijven van het raadslid v. d. Kieboom, waarin deze mededeelt dat hij ontslag neemt als lid van den ge meenteraad. De Voorzitter respecteert de rede nen waarom de heer v d. KI boom bedankt. Namens den raad dankt hij het aftredend lid voor alles wat deze n het belang der gemeente gedaan heeft. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. Van Qed Staten goedkeuring van verschillende raadsbesluiten. Processer-verbaal van kasopname. Verzoekschrift van Rombouts e. a. vaarbij gevraagd wordt om verlaging Jer huur van middenstandswoningen. Op voorstel van den voorzitter wordt leze kwestie gesteid in handen der -ommlssie van fabdcage. Schadevergoeding. Van v. Iersel en van Dongen te R4amsdonk(dorp), verzoek om schade, vergoeding voor het gewas dat bij den laatsten brand te Raamsdonk be- Jorven is. De Voorzitter geeft een toelichting an deze kwestie dte reeds zeer lang nangende is Toen de tuinen reeds verschroeid waren is er door eenige orandweerlui overheen geloopen. Het adeel dat aan het aardappelgcwas was toegebracht beliep volgens des- <undipe taxade hoogstens f 4. terwij! adressanten f 37 50 vroegen. Waar 1e schade in hoofdzaak het gevolg was van de verschroelïnv, meenden 8 en W. niet op het verzoek te moe- en ingaan, te meer daar zulk een hoog bedrag gevraagd werd. Als men en rtëele vergoeding had gevraagd zou spr. er nog over gedacht hebben, u ligt het er z. i te duidelijk opdat men de gemeente wil afzetten. De heer Simonis vraagt of bij vent. procedures de gemeente er geen last mee kan krijgen en de vergoeding och zal moeten geven. De brand, weer is toch over het land geloopen De Voorzitter merkt op dat de spuit gasten geen kwaad meer konden doen aan het gewas, daar het loof toch eeds verschroeid was. De heer van Seters acht de ge- vraagde schadevergoeding te hoog, hij gelooft niet dat adressanten een pro cedure zullen instellen. De Voorzitter zegt rogmaals dat er oractisch niets gebeurd is Alleen om. dat de gemeente het ged »an heeft doet nen z. I. dit verzoek. Spr geeft toe Jat er eenige schade aan het land is oegebracht doch hij keurt het af dat men daarvoor direct naar de gemeente «omt. In den omtrek der hoolperszijn heele boomgaarden verbrand, maar de eigenaars daarvan kwamen toch ook niet om schadevergoeding Besloten wordt het verzoek af te wijzen. Van Qed. Staten schrijven betref fende de bouwverordening. Hierin wordt erop aangedrongen omwille der uniformiteit der redactie te volgen der door de V v. A. Q samengestelde verordening. Voorts wenschen Qed. Staten dat bepalingen worden gemaakt op den afvoer van dreks offen. De Voorzitter licht het punt toe en zegt dat er slechts eenige aanvullende bepalingen gemaakt behoeven te wor- len. De verordening wordt gewijzigd in den geest ais in het schrijven aange geven. Schrijven van Qed Staten betref fende verlaging van jaarwedde van Jen burgemeester, den secretaris en de ambtenaren van den Burg. Stand, In verband met de kosten van ambts- woningen. Schrijven van Qed. Staten aangaande Je rechtspositie van burgemeester, lecretarls en ambtenaar van den Bur- gerlijken Stand. Door den raad werd een algemeene verordening vastgesteld, doch Qed Staten eischen thans dat /voor genoemde ambtenaren, die onder hun rechtstreeks toezicht staan, een afzonderlijke regeling wordt getriffen. Op voorstel van B. en W. wordt daartoe besloten 2. Ontwerp.besluiten tot het aan gaan eener rekening.courant-overeen komst met de N.V. Bank voor Ncderl. Gemeenten. Opgenomen kan worden f 32 000 voor den gewonen dienst en f 20.00o voor rijkskosten. Het ontwerp wordt vastgesteld. 3. Schrijven van Qed. Staten, hou dende bemerkingen tegen de verorde ningen rioolbelaslir.g. De opmeikingen zijn van weinig beteekenis, B. en W. zullen in de ver ordening de noodige wijzigingen aan brengen. 4. Ontwerp—besluit tot het uitlee- nen der gelden, afkomstig van waar borgsommen, bedoeld in artikel 73 der Lager—Onderwijswet 1920. B en W. siellen voor de gelden te beieggen bij de Bank van Ned. Ge meenten. Wordt goedgevonden. pachtverlaging. 5. Ontwerpbesluit tot verlaging der pacht van landerijen over 1932. De Voorzitter zegt dat de toestand in het landbouwbedrijf van dien aard is dat de gemeente evenals het vorig jaar reductie zal moeten geven op de pachten. B. en W. hebben de zaak ernstig bekeken en meenen een ver laging van 30 pCt. te moeien voor stellen. Deze korting zou dan alleen gelden voor hen die na acht dagen bericht hebben dat zij er genoegen mee nemen. De heer van Seters vraagt of deze verlaging ook geldt voor de pachters van het grier dland. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De raad gaat met het voorstel accoord. Steunverleenlng 6. Ontwerpbesluit lot het verleenen van bijdragen aan de plaatselijke Crisis- c«>mi é's voor ex ra hulp aan gezinnen van werkloozen in 1933 De Voorzitter doet mededeeling van een schrijven van het N. C. C. Naar aanleiding daarvan siellen B. en W. voor ten behoeve van extra ultkee- ringen f2.50 per werklooze besch k- baar te slet en, waarhij dan het N.C C. eenzelfde bedrag bijpast De heer van Seters brengt een woord van dank aan B en W voor het tni tiatlef dat zij tot dit voorstel genomen hebben. Spr neemt stilzwijgend aan dat de raad met het voorstel accoord gaat, gezien den toestand der werk. loozen Hij vraagt echter hoe B. en W. zich deze bedeeling voorstellen. De heer Netten merkt op dat vele menschen, die feitelijk buiten de crisis, werkloozen vallen, door het Crisis- comité worden geholpen. Deze men- schen zouden echter, blijkens de be paltngen die het N.C.C. maakt, buiten deze verdeeling vallen. Dat vindt spr. niet juist. De Voorzitter legt den nadruk op het onderscheid dat gemaakt moei worden tusschen armenzorg en crisis '.org. Deze steun is voor de crisis— slachioffirs bedoeld. Weih. Mr. Heere merkt op dat hei Dracttsch hetzelfde blijft, daar het Crisis—comt nu meer geid overhoudt om den anderen wat te verstrekken. De Voorzitter bevestigt dit, al vindt hij het niet juist dat de gewone armen door het Crisis—comité worden ge hoipen ln antwoord op de vraag van dhr v. Seters zegt spr dat hij d-wijze van bedeeling heel eenvoudig vindt: De werkloozen, die naar het oordeel van het Crisis—Coml'é daarvoor in aan merking komen, krijgen de uitkeering. De heer Simonis vraagt hoe hoog het aantal werkloozen is. De Voorzitter zegt dat het getal thans 382 bedraagt. De heer v. Woerden bestrijdt nog de nieening van dhr. Netten. Het voorstel wordt goedgekeurd. 7. O itwerpbeslult tot wijziging van de instructie van de(n) gemeente— geneeshecr(en) De Voorzitter licht de kleine wljzi. gingen toe. Het voornaamste is dal wordt opgenomen de bepaling dat de geneesheer hulp moet verstrekken aan vreemdelingen. De vakvereeniglng had tegen de wijzigingen geen bezwaar. Wordt goedgekeurd. 8 Benoeming lid in de school commissie, vacature van wijlen dhr. H. Siuy'ers. 9. Benoeming lid in de Commissie tot Wering van Schoolverzuim, vacature alsvoor. In beide functies wordt benoemd dhr. N M. Klaasse. 10 Benoeming lid van 't Burgerlijk Armbestuur, wegens periodieke aftre ding van dhr. H. A. v. Steenoven. 11 Benoeming leden der Commissie van Fabricage, wegens periodieke aftre ding der heeren Q. C. de Bont, C. J.- Kanters en C. A A. M. Simonis. 12. Benoemir g leden der Licht commissie, wegens periodieke aftreding der heeren D. Lankhujjzen, J. J. de Al deze leden worden herbenoemd. 13. Ontwerpbesluit tot wijziging begrooting van de gemeente en het GEB. en het Burg. Armbestuur dienst 1932. Wordt goedgekeurd. De Voorzitter vraagt tenslotte voor B. en W. en de pachtcommissie mach tiging tot het houden van verpach tingen in de Dombos. Het plan is om in de wijze van verpachting verande ring te brengen b.v. de perceelen te scheuren. Weth. Schoenmakers zegt dat ditln hel belang der gemeente zou zijn en een betere opbrengst zou bevorderen. De heer v. Woerden acht het bij scheuring een bezwaar dat 't land voor 3 k 4 jaren verhuurd moet worden. De Voorzitter onderschrijft dit. De prijs is nu laag en deze zou ln vol gende jaren kunnen oploopen. De heer Simonis wil dit bezwaar ondervangen door het land duur te verpachten doch het eerste jaar ver laging toe te staan. De heer v. Woerden merkt op dat bij scheuring de toestand der per. ceelen over 3 jaren veel beter zal zijn als wanneer dit niet gebeurt. Weth. Schoenmakers zou alleen de 4 p.-rceelen over den Nieuwen Weg voor 3 jaren verpachten. Spr. zou in de oude Dombos 2 perceelen willen opveilen. Üe beslissing over deze kwestie wordt aan de pachtcommissie over gelaten. Van de rondvraag wordt geen ge bruik gemaakt. De Voorzitter dankt tenslotte den raad voor de medewerking in het afgeloopen jaar ondervonden, en uit zijn beste wenschen voor 'i nieuwe jaar. Daarna wordt de vergadering ge sloten. BUITENLAND. Ghandi zendt een nieuw ultimatum. Qhandi heeft na een onderhoud met den parialeider Kellapan dtfï ïiiief mee gedeeld, dat hij zijn hongerstaking voor de toelating der onaanraakbaren tn den Guruvayar-tempel voor onbepaalden tijd zal uitstellen, aangezien de cam pagne voor de ztak der paria's'n zeer bevredigenden voortgang maakt. In een nieuw ultimatum aan de Brltsche regeering eischt Qhandi, dat alle wettelijke maatregelen, die de vrije ontwikkeling der paria's belemmeren, en hun den toegang tot de Hindoe tempels beletten, zuilen worden inge trokken. De communistische partij en het nieuwe jaar De Sovjetregeering en de Commu nistische Partij hebben ter gelegenheid van de jaarwisseling de hoop uitge drukt, dat het in het jaar 1933, dat beslissend zal zijn voor de herleving der Russische industrie, zal gelukken de moeilijkheden in de kwestie der voedselvoorziening te overwinnen. Met ingang van den lsten Januari is het tweede vijfjarenplan van kracht gewor den. Verhooging auto-belasting in België. üe Belgische regeering neemt zich voor de belasting op automobielen voor 1933 met 25 procent te verhoogen, waarin is begrepen de verhooging van tien procent, die reeds in 1932 werd ingesteld. Voor taxi's en lichte vracht auto's bedraagt de verhooging 60 pro cent en voor zware vrachtauto's en aut bussen 100 procent. Het nationale wegenfonds zal opnieuw worden inge steld en van de verhoogde opbrengst zullen de wegen worden onderhouden. De afnemende werkloosheid in Blljlo. De Belgische statistiek toont cijfers betreffende de vermindering der werk loosheid. Bedroeg het aantal werk loozen, in Juli 344,000 thans is het gezakt tot ongeveer 300 000, In Janu ari 1932 telde men 128.000 arbeiders en beambten die geheel en 150,000 die gedeeltelijk werkloos waren. In October waren deze respectievelijk tot 163,000 en 168.000 gestegen. Voor December waren de totalen: 155,000 en 145,000. Alles laat voor zien dat voor Januari 1933 de cijfers nog gunstiger zullen zijn. Nieuwe strijd in China. De nieuwe incidenten tusschen Ja panners enChineezen te Sjanghai.kwan geven den indruk van ernstigen aard te zijn; er werd Maandagavond nog heftig gevochten. Waarom de nieuwe vijandelijkhe den zijn uitgebroken staat nog niet vast. Volgens een bericht van het Japansche hoofdkwartier zijn de mi litaire maatregelen der Japansche troe pen getroffen, omdat Maandagochtend drie Japansche soldaten en een offi- cier door Chineezen gedood zouden zijn. Volgens Japansche berichten hebben Chineesche troepen een spoorbrug in de buurt van Sjanghai-kwan opgeblazen De Japanners hebben een eskader vliegtuigen naar Sjanghai-kwan gedi- rigeerd. legen. Op voorstel van B. en W. wordt hierna besloten aan Gouda eervol ontslag te ver- lecnen. Tot havenmeester voor Labbegat wordt benoemd J. v. d. Linden. Gemeente-opzichter. 4. Benoeming Gem.-opzichter. Bij de behandeling der bcgrooting is den Baad medegedeeld, dat B. en W. zou den trachten te komen tot benoeming van een gemeente-opzichter. B. en W. stellen voor lot deze benoeming over te gaan onder voorwaarde, dat de jaarlyk- sche vergoeding 150.zal bedragen, plus 5 pet. der kosten van bet onder toe zicht van den opzichter gemaakte werk. Aan dezen ambtenaar kan tevens worden opgedragen de controle op de naleving der Bouwverordening, bet maken van bestekken, bet houden van toezicht bij eenvoudige werken. De ambtenaar zelf zal natuurlijk niet meer in aanmerking komen voor het maken van gemeente werk. De Voorzitter zegt, dat 6 sollicitaties zijn ingekomen, n.l. van J. Quirijns, J. Michael Czn., H. van Capelle, "NV. J. van Willigenburg, H. J. Versteeg, allen te Sprang-Capelle en C. Jansen te Waalwijk. De sollicitatie van H. J. Versteeg kwam na den vastgestelden termijn binnen, waarom de Raad besluit deze builen be schouwing te laten. Gekozen wordt W. J. van Willigenburg met 7 st. tegen 1 op Michael en 1 blanco. 5. Benoeming leden Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Herkozen worden de heeren E. Colet, A. v. d. Hoeven, W. M. Dalmayer, L. P. Oerlemans en A. Dees. 0. Benoeming lid Commissie van Toe zicht op bet L.Ö. Herkozen wordt dhr. P. A. v. d. Hoe ven. De Voorzitter stelt nog voor aan de pachters van bet grasgewas langs de we gen kwijtschelding te verleenen van pacht. Dit was hun reeds beloofd bij den aanleg van bet wegennet, doch ten be hoeve van de administratie is een raads besluit noodig. De Raad gaat met dit voorstel accoord. Tram pad. Dhr. Michaël brengt bij de Rondvraag de Trampad-kwestie weer ter sprake. In de vorige vergadering beeft bij gezegd, dat P. A. v. d. Hoeven den bouwgrond verkocht bad maar naderhand is hem ge bleken, dat dit niet waar was. Het be rustte slechts op een spraakverwarring, daar spr. de naam Verboeven bad hoo- ren zeggen. Spr. keurt bet af, dat dhr. v. d. Hoeven Van deze gelegenheid beeft gebruik gemaakt om hem een ingezon den stuk naar bet hoofd te slingeren, ter wijl bij toch kon wéten, dat spr. op de zaak zou terugkomen. De Raad krijgt nu z.i. een ander oor deel over deze zaak, want nu blijkt dat dhr. v. d. Hoeven in bet geheel niet van den grond heeft geprofiteerd. Spr. houdt vol dat de Pad niet geheel van v. d. Hoe ven is, doch voor een breedte van 1 M. aan de gemeente behoort. Dhr. Boer merkt op, dat P. v. d. Hoe ven gezegd beeft, dat de gemeente niets aan den grond te zeggen beeft, daar al les zijn eigendom is. Hij beeft den grond indertijd van 2 verschillende personen gekocht en bij is bereid voor denzelfden prijs weer te verkoopen. Dhr. Dalmaijer gelooft, dat de oorzaak dezer kwestie zit in den bouw der Geref. Kerk, die daar een uitweg wilde hebben naar Loonschendijk. Weth. v. d. Willigenburg apprecieert Let, dat dhr. Michael zijn abuis herroept. Spr. zegt toe. dat B. en W. de zaak zul len onderzoeken en in een volgende ver gadering aan de orde stellen. Wordt goedgevonden. De Voorzitter hield tenslotte nog een korten terugblik op bet afgeloopcn jaar, waarin de crisis haar stempel beeft ge drukt oo het gemeentelijk leven. Verschil lende besluiten waren, aldus de Voor zitter, van de crisis het directe gevolg, zware lasten moesten op de bevolking gelegd worden en abnormaal hoog wa ren de uitgaven voor werkverschaffing en steun. Deze besluiten vinden haar rechtvaardiging in de harde noodzaak en bet moet ons dankbaar stemmen, dat bet nog mogelijk is geweest de voorzie ningen te treffen die in bescheiden mate de crisis-omstandigheden konden ver zachten. Spr. dankt den Raad voor de samenwerking in bet afgeloopcn jaar en hoopt dat de zegen van Boven ook in bet volgend jaar op het werk zal mogen rusten. De vergadering wordt daarna gesloten. ELSHOüi Openbare vergadering van den Raad der gemeente Oudheusdcn-Elshout, op Woensdag 28 Dec. 1.1., onder voorzitter schap van burgemeester Mr. R. v. d. Heij den. Aanwezig alle leden. De Notulen worden goedgekeurd. Aan de orde 1. Proces-verbaal van kas-opname bij den gemeente-ontvanger. De kas was in orde en bevatte 1796.49 Brief van Ged. Staten betreffende wij ziging der jaarwedde-regeling van burge meester, secretaris en ontvanger in ver band met bun ambtswoning. De Voorzitter zegt, dat dit punt voor deze gemeente van geen beteekenis is, daar bier geen ambtswoning bestaat. Er is echter geen bezwaar tegen om zich met de regeling accoord te verklaren. Daartoe wordt besloten. Besluit van Ged. Staten, waarbij de rekening der gemeente over 1931 wordt vastgesteld, en nota van aanmerkingen op de begrooting voor 1933. De yoorzitter zegt. dat dit een admi nistratieve kwestie is. Op een punt is door Ged. Staten een aanmerking ge maakt, welke B. en W. kunnen toejui chen. Oorspronkelijk stelden Ged. Staten zich al op bet standpunt, dat de bedra gen voor werkverschaffing geheel op den gewonen dienst moesten komen. Nu staan Ged. Staten echter toe, dat een gedeelte naar den kapitaaldicnst wordt overgebracht. B. en stellen voor de begrooting dienovereenkomstig te wijzigen. Op bet verzoek van den Raad om sala risvermindering voor burgemeester, se cretaris en ontvanger, antwoorden Ged. Staten, dat zij daarin geen aanleiding vinden om voor Elshout een jaarwedde- regeling te treffen, die afwijkt van de al- gemeenc bepalingen. Het voorstel B. en W. wordt aangeno men. 2. Voorstel B. en W. tol het aangaan eener rekening-courant-ovcrcenkomst met de Bank voor Ned. Gemeenten tot 'n crediet van 5000. Wordt goedgevonden. 3. Goedkeuring rekening 1931 en be- 0 ,.n irav au iici uuig. nriil De Voorzitter zegt, dat B. en W. de zaak in orde hebben bevonden. Dhr. van Lieshout zegt betzelfde na mens de commissie van onderzoek. Spr. vindt echter het salaris van ƒ20.te weinig in verhouding tot het werk dat ervoor gedaan moet wordfen, hij zou bet salaris verdubbelen. De Voorzitter zegt, dal de Secr. reeds 40.krfjgt. Het baantje is lang geen sinecure en als het werk naar waarde meest worden gehonoreerd, zou 't Arm bestuur het niet kunnen betalen. Spr. ge looft niet, dat de Secretaris prijs zou stellen op deze verhooging, daar 't werk in hoofdzaak als liefdadigheid gedaan wordt. Spr. apprecieert de goede bedoe ling van den heer van Lieshout, maar moet toch afraden het salaris te verhoo- gcn. Dhr. van Lieshout meent, dat de Secr. best ƒ1.per week mag hebben. De Voorzitter wil deze zaak laten rus ten tot de betrokkene zelf om verhooging komt. De begrooting van het B. A. wordt vast gesteld op 3185.50, met een gemeente subsidie van 500. 4. Benoeming van 2 leden van het Burg. Armbestuur wegens periodiek af treden der heeren P. de Baaij en J. A. Klijn. Dhr. de Baaij wenscht niet meer in aan merking te komen voor deze functie. De Voorzitter vindt het beter de stem ming toch te laten doorgaan en hoopt, dat dhr. de Baaij nog van gedachten zal veranderen, als de Raad zijn vertrouwen in .hem uitspreekt. Dhr. dejiaafj wordt met op een na al- gemeene stemmen herkozen. Hij houdt zijne benoeming in beraad. Dhr. J. A. Klijn wordt met algemeene stemmen herkozen. Streekplan „De Meijerij". 5. Verleenen van medewerking aan de totstandkoming van het streekplan De Meijerij. De Voorzitter heeft hieromtrent een prae-advies uitgebracht, waarin o.m. 't volgende gezegd wordt: Het streekplan beoogt de ontwikkeling van de streek in overeenstemming te brengen met/de nieuwe behoeften. Het dient als grondslag voor de gemeente besturen bij de ontwikkeling der gemeen ten. maar zal wanneer op de juiste wijze ongezet mede een waardevol hulpmiddel zijn voor het landbouwbe drijf, voor handel en industrie. Alle be drijfstakken hebben het grootste belang bij een goede ontwikkeling van het ge bied, door liet streekplan bestreken. Het streekplan is dan ook als uitgangs punt Ie beschouwen voor alle maatrege len, welke in het gebied worden geno men, op bet gebied van wegenaanleg of wegenverbetering, den aanleg van hoog spanningsleidingen. de ontwikkeling van industrieën, de ontginning van woeste gronden, den aanleg van gas, water en electriciteit. Kortom op vele gebieden kan en moet het streekplan belangrijke hulp verleenen. Het streekplan stelt de gemeenten in staat een volledig beeld te krijgen van de beteekenis van elk afzon derlijk gebied als deel van een groot ge heel. De kosten, die 27.bedragen, acht de Voorzitter gerechtvaardigd met het oog op de grootc belangen die hier op het spel staan. Ook hei solidariteitsge voel met de omgeving moet, naar de Vrz. meent, aansporen om tot het plan mede te werken, want bloeit de geheele streek, dan bloeit ook de gemeente. Weth. W. Klijn is een andere meening toegedaan. Deze gemeente bestaat geheel uit landbouwers, die er z.i. in het geheel geen belang bij hebben, integendeel die er veel schade van kunnen ondervinden, b.v. me! de uitbreiding van hunne ge bouwen. Spr. stelt voor niet toe te tre den en den gouverneur te berichten, dat burgemeester, wethouders en de raad zooveel mogelijk het plan zullen bevor deren. De Voorzitter vindt deze laatste woor den niet duidelijk en is van meening, dat men het plan het best bevordert door toe te treden. Weth. W. Kliin zest, dat hij met deze woorden bedoelt, dat de Raad in den geest van het plan wil werken. Dhr. van Mook steunt het voorstel van Weth. W. Klün. Op een vraag van dhr. Vugts zegt de Voorzitter, dat de bijdrage per jaar ge seven wordt. Met 4—3 stemmen wordt besloten niet toe te treden; dhr. J. Klijn, v. Lieshout en de Baay waren voor toe treding. 6. Vaststelling der pachtprijzen voor de perceelcn ..Dorpshoef" en „de Red". B. en W. stellen voor de perceelen op de „Dorpshoef" te stellen op ƒ114.—, 224.50 en 104.50 en op „de Red" op Deze prijzen gelden dan ook voor het volgend jaar, dit iaar komt er een kor ting op van 15 pet. Dhr. v. Mook vindt deze korting te ge ring. daar de pachters 35 pet. gevraagd hebben. Spr. vindt het beter iii het ge heel niets te geven, dan kunnen de pachters zich tot den Kantonrechter wenden. De Voorzitter zou dit een zeer onjuist standpunt vinden. De Raad moet zeggen hoever hij kan gaan, dan kan men de uitspraak van den Kantonrechter gerust afwachten. Het voorstel wordt aangeno men met de stem van dhr. v. Mook tegen Ingekomen is een verzoek om pacht- vormindering van G. Klerks voor zijn perceel op de Achterste Weide, dat Ie boot? is in verhouding tot de perceelen op de Voorste weide. De Voorzitter zegt, dat het mogelijk is dat de perceelen verschillen in prijs. Het verschil kan z.i. echter niet zoo groot zijn. dat direct een beslissing moet wor den genomen. Spr. stelt voor de kwestie te behandelen als het volgend jarfr alle perceelen vrij komen en opnieuw ver nacht worden. Dan zal de prijs in ver band met de grootte voor ieder perceel worden bepaald. De brief wordt voor kennisgeving aan genomen. Bij de Rondvraag verzoekt dhr. van Mook den weg naar den dijk bij P. van Loon op te halen. Het is niet zijne bedoe ling daar een nieuwen weg te leggen, maar slechts om de karsporen wat dicht te gooien, wat door enkele werkloozen zou kunnen gebeuren. De Voorzitter zegt, dat het werk on 't oogenblik eenvoudig zou moeten worden aanbesteed, waarvoor er nu echter geen geld is. Het volgend jaar kan de moge lijkheid worden overwogen; Dhr. van Mook vreest, dat de kosten steeds hooger worden als de weg zoo blijft liggen. De Voorzitter meent, dat beter over •enkele jaren overwogen kan worden een groot deel van den weg te vernieuwen. Wat er op het oogenblik aan gedaan zijn. Dhr. van Mook vindt verbetering hier meer noodig dan in De Steeg, die had nog best kunnen blijven-liggen. Spreker keurt het af dat deze weg is opgehaald met afgekeurde keien uit Heusden, van liefst 5.per kar. De Voorzitter zegt, dat geen afgekeur de keien gebruikt zijn, hoogstens enkele, omdat er wat tekort kwamen. Dhr. van Mook vraagt nog of de kolen- toeslag aan werkloozen wordt uitgekeerd De Voorzitter zegt, dat de toeslag vo rige week verstrekt is. Alleen als B. en W. het noodig achten, geven ze dezen toeslag. De gemeente krijgt subsidie van het Rfjk, maar dat wil nog niet zeggen, dat de kolentoeslag gegeven moet wor den, ook als het niet noodig -is. Spreker legt er den nadruk op, dat dan het Rijk wel eens zou overgaan tot vermindering van het uurloon, (laar toch reeds ver schillende arbeiders meer verdienen als in de bedoeling van den minister lag. Dhr. v. Mook vindt een uurloon van 22 cent niets te veel. De Voorzitter zegt, dat B. en W. wel met de meening van den Raad zullen re kening houden. De bedoeling van B. en W. is om bij vorst den toeslag te geven. Als men er te gul mee was zouden de ar beiders er wel eens zelf de dupe van kun nen worden. Dhr. v. Mook dient een voorstel in om de toeslag uit te keeren, dit wordt ech ter niet gesteund. Dhr. van Lieshout vraagt nog den weg bij v. d. Staak wat op te knappen. De Voorzitter neemt dit in overweging. De openbare vergadering wordt daar na gesloten. o iiuiui vuui (kennisgeving men.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 2