huisvrouwen GEBRUIKT U OOK DL ATIM??? Verduisteringen. W. H., koopman te Wijk, werd ter verantwoording geroepen wegens ver duistering van een bedrag van f420.- welk geld bestemd was voor T. Vos als de opbrengst van door Vos aan C. Dits verkochte koeien en dat door verdachte in ontvangst genomen was Het O M. wees er op, dat tegen verdachte, die niet eens ter verant woording verschenen was, meerdere klachten In komen. De eisch luidde wegens verduiste ring 3 maanden gevangenisstraf. De moord in Blljdorp. Het O. M. bij de rechtbank te Rot terdam heeft tegen den verdachten koperslager 10 jaar gevangenisstraf geëischt. bourg bevond de kapitein van de At- lantique, Schools, zich onder de ge redden, die door het Ned. s.s. Achilles in den loop van den avond te Cher bourg aan land zijn gezet. Kapitein Schpofs moet verklaard hebben, dat de nachtwacht hem om streeks 3 uur ter hoogte van Guernsey had medegedeeld, dat in een hut eerste klasse brand was uitgebroken. I)ade- twee personen die verdacht werden van den moord, in arrest te stellen. Een van hen, L., heeft reeds een volledige bekentenis afgelegd; de tweede, B., blijft hardnekkig ontkennen. Na het strenge verhoor, hetwelk bei den mannen werd afgenomen door den commissaris van politie te Rotterdam, is vrijwel komen vast te staan dat de twee gearresteerde personen den roof- lijk was de alarm-installatie in werking I overval hebben gepleegd. Het zijn de INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Mijnheer de[ Redacteur Beleefd verzoek ik U om eenige plaatsruimte in Uw blad, waarvoor lk U bij voorbaat dank. Men deelde mij mede dat alle inge zonden stukken in uw blad waaronder geen naam staat geen cent waard zijn. Ik ben het daarmede niet eens en denk daarbij; aan Thomas a Kempis, die er o.a. het volgende ongeveer van zegt .Q(j dwaas vraagt niet wie schrijft, „maar wat'.men schrijft". Als aan het bouwplan in de juliana straat een commercieele grondslag ten basis ligt lijkt me dit besluit zoo gek nog niet. Juist in de bouwvakken is groote slapte en nu alles stop te gaan zetten lijkt me een middel dat erger is dan de kwaal. Bij het lezen van het laatste raads verslag in uw blad dacht ik een oogenblik jaan een andere kwestie. Bij de behandeling van de voor waarden die gelden zullen bij de benoeming van de politie was het niet zoo mal geweest om bij aan stelling het beginsel van evenredige vertegenwoordiging te bepleiten. Oelet op het breede standpunt dat het dage lljksch bïstuur en de raad steeds huldigen en trouwens heel groot Waal wijk eigen is, had zulk een betoog zeer zeker in goede aarde gevallen. Want ten slotte vraag ik me af wat maal ik er om, mede te werken aan den maatschappelijken opbouw zoo mijn levensovertuiging .niet zoowaï evenredige toegang vindt op 't publieke erf van den huldigen maatschappij, vorm 1 Dat dacht ik. lezende uw raads. verslag en ik stel het zeer op prijs Mljaheér de Redacteur dit in dt kolommen van uw blad te mogen uitspreken, want hierbij smaak ik he' genoepen, dat het langs dezen weg doordringt tot de plaats waar ge dachten d'e steunen op billijkheid en rechtmatigheid steeds toegang vinder en effect kunnen sorteeren. Hoogachtend, LEZER GEMENGD NIEUWS. Het stoomschip Atlantique in het Kanaal in brand. De Fransche koopvaardij-vloot wordt zwaar geteisterd: nog leeft de herin nering aan den ondergang van de Georges Philippar, het groote passa giersschip, dat in Mei in de Golf van Aden is verbrand en thans bereikt ons de tijding, dat de Atlantique, het reus achtige zeekasteel, dat 42,512 ton bruto meet, nabij de Kanaal-eilanden van voor tot achter verbrand is. Het schip was ledig op weg van Pauillac naar Southampton, waar het een reparatie moest ondergaan. Passagiers waren er niet aan boord en de bemanning is ge red. Het zich toevallig in de nabijheid be vindende Duitsche motorschip „Ruhr" van de Hamburg-Amerikalijn zette on middellijk sloepen uit en is er in ge slaagd een tachtigtal opvarenden van den blijkbaar verloren Oceaanreus te redden. De overige leden der beman ning zijn volgens te Parijs ontvangen berichten aan boord genomen door het Engelsche s.s. „Ford Castle" en het Amerikaansehe s.s. „Falmouth". In het geheel waren er 2f>0 man aan boord. De Atlantique, die op Bucnos-Aires voer, was op een na het grootste Fransche schip. Beroemd was zijn pro menade-dek van 150 bij 11 meter, waar op groote Parijsche firma's kleine re clame-winkels gehuurd hadden. Siera den en mode-artikelen kon men er direct koopen. De Atlantique is nog een nieuw schip, het is in 1930 te St. Nazaire gebouwd en behoort aan de Zuid-Atlantische scheepvaartmaatschappij te Bordeaux. Drie sleepbooten van L. Smit Co.'s Sleepdienst te Rotterdam zijn, om bij stand te verleenen, naar het brandende schip vertrokken. Een rapport van den kapitein. Volgens een mededeeling uit Cher- gesteld en men had getracht den brand te blusschen. De zoo gemakkelijk brandbare nieuwe lak had aan 't vuur rijkelijk voedsel geboden en de brand was naar de overige hutten overgesla gen, zoodat spoedig het heele eerste- klasse-dek in vlammen stond.. De mar conist had gepoogd om hulp te seinen, maar de marconi-hut was geheel ver brand. Om 0 uur 's morgens had men de hoop opgegeven om het schip te redden. Toen de bemanning in de boo ten ging, was één boot omgeslagen en de inzittenden waren in zee gevallen. Vermisten? Hoewel uit de bovenstaande berich ten opgemaakt kon worden, dat alle leden van de bemanning van de Atlan- lique gered zouden zijn, blijkt uit na dere mededeelingen, dat er toch on zekerheid bestaat. In scheepvaartkrin gen te Cherbourg was, naar Havas meldt, het gerucht in omloop, dat 20 a 30. man vermist worden. De lijst van de menschen, die aan boord waren, moet nog niet definitief vastgesteld zijn, zoodat de berichten over de sterk te van de bemanning eenig voorbehoud verdienen. Het schip was verzekerd voor 300 millioen francs, waarvan 100 gedekt waren in Engeland, 70 in Frankrijk, terwijl 130 werd gedragen door den Franschen Staat. Kwaadwilligheid Over de oorzaak van den brand loo- pen de meeningen zeer uiteen. Het schip was pas twee jaar oud en voor zien van de modernste brandblusch-, alarm- en pompinstallaties. Men vraagt zich af in welke richting men zou moeten zoeken, indien er in derdaad sprake kan zij a van een com plot. dat ten doel zou hebben de Fran sche koopvaardijvloot van haar prach tigste schepen te berooven. Sommigen spreken van sabotagedaden van de zijde van concurreerende maatschap pijn, doch anderen meenen, dat meer in de richting van extremistische ter roristen moet worden gezocht. 33-jarige chauffeur aJ. B., die in een logement aan de Nieuwe Haven te Rotterdam woonde, en de 25-jarige F. I... een varensgezel, woonachtig aan de Carnisserlaan alhier. Deze laatste heeft een volledige bekentenis afge legd. B. blijft ontkennen, ondanks het feit, dat zijn mededader L. pertinent volhoudt dat B. mee is geweest naar Numansdorp, ondanks ook een berg van bewijsmateriaal dat de recherche heeft gevonden. De aangehouden chauffeur B. is thans teruggekomen op zijn aanvan kelijke verklaring, dat hij in het ge heel niets met deze zaak zou hebben uit te staan. Bij zijn verhoor heeft hij erkend, dat hij met L. naar Numans dorp is gefietst en dat zij daar samen de schuur van den landbouwer De Reus zijn binnengedrongen. Toen de landbouwer in de schuur kwam kijken en daar L. zag staan, met wien hij is gaan vechten, heeft B., zooals hij thans toegeeft, om zijn kameraad te helpen, een schot uit zijn revolver gelost. Hij zegt in het donker in het wilde weg te hebben geschoten en niet de bedoe ling to hebben gehad, De Reus te doo- den. ontvingen reeds een extra Atrax-geschenk nlt welwil lendheld en voor reclame, omdat zij trouw Atrax arti kelen gebruiken en de Atrax- artikelen bij anderen aanbe velen. Moord te Numansdorp. Dinsdagavond is even buiten de ge meente Numansdorp een moord ge pleegd. De 37-jarige landbouwer J. de Reus van de Johannahoeve, welke hoe ve onder hqt gehucht Middelsluis ligt, is in de schuur bij zijn woning op beestachtige wijze van kant gemaakt. De Johannahoeve ligt zeer eenzaam. De dichtstbijzijnde woning ligt er on geveer 7 minuten gaans van verwij derd. Dinsdagavond is De Reus naar een buurman geweest, van wien hij een koe had gekocht. Zijn vrouw, de beide kinderen en de dienstbode waren al naar boven, om zich ter ruste te be geven. Opeens klonk gestommel in den tal. De vrouw riep naar beneden, dat zij dacht, dat een koe was losgebro ken, waarop de man is gaan kijken. Nauwelijks was hij den stal binnenge gaan, of er klonk een hevig gestom mel, gevolgd door een schot. De vrouw liep onmiddellijk naar den stal, maar bij de deur kwamen haar 2 gemasker de mannen tegemoet, die haar een revolver voor hielden en haar het lampje, dat zij bij zich had, uit de han den sloegen. Zij dwongen de vrouw weer de woning binnen te -gaan. Bin nen gekomen, vroegen zij haar de sleu tels van de geldlade van het bureau. De vrouw smeekte haar te sparen, ter wille van haar kinderen, maar de man nen grepen haar ruw heet en eisehten nogmaals de sleutels. Toen de vrouw hun deze sleutels had gegeven, hebben zij de geldladen geopend. Zij namen er al het geld uit. De kwartjes en dub beltjes zochten zij er uit en deze geld stukken wierpen zij de vrouw in het gezicht, waarna zij met de rest haastig verdwenen. Zoodra het schot had geklonken heeft de dienstbode zich met de kin deren in haar kamer opgesloten. Toen de zeer ontstelde vrouwen weer eenigermate tot zichzelf waren geko men. zijn ze naar de dichtstbijzijnde woning gevlucht. Hier woont de familie Haverman, van wie de vader en de beide zoons bij De Reus als knechts in dienst zijn. De vrouw vertelde, dat er een ern- KON HAAR HOOFD NIET MEER DRAAIEN. Gemarteld door spierpijnen. Een ons hulp is meer waard dan een ton medelijden. Dat was het ook *oor deze vrouw. Iedereen beklaagde tiaar. Maar ééi gaf haar een raad, die hielp. Na deze goede raadgeving was dj niet langer het voorwerp van me delijden. Zij schrijft: „Ik leed aan «pierrheumatiek in den nek het was een mar eling Mijn hoofd kon ik niet meer omdraaien. Iedereen had medelijden met mij. Toen was er iemand, die me raadde Kruschen Salts e probeeren, wat ik deed. En in zes maanden was ik een andere vrouw. Ais ik nu maar het minste vleugje van 'heumatiek voel, neem ik direct een dosis van Uw wonderlijke Kruschen Salts en het verdwijnt. Na alles, wat ik ondervonden heb zal ik nooit nalaten iok anderen Kruschen Salts aan ie raden." Mevr. S Het zijn de opeengehoopte afvalstof, fen in het lichaam, die de ondragelijke 'heumatische pijnen doen ontslaan. Kruschen Salis nu spoort nieren en ngewanden aan tot gezonde, geregelde verking en het gevolg is dat de scha. delijke afvalstoffen op volkomen natuur- ijke wijze uit het lichaam verwijderd worden. Wanneer U zich dus houdt aan de „Kleine dageHjKsche dosiaw, ruit U inwendig schoon zijn en blijven, en in een gezond, frisch en „schoon" gehouden lichaam is geen plaats voor het ontstaan van rheumatiek. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a f 090 en f 1.60 per flacon Stralende gezondheid voor één cent per dag. (Adv.) De ondergang van de Atlant que. Vermoedens omtrent de oorzaak. De catastrophe van de Atlantique is te Parijs en in heel Frankrijk, zoo meldt Reuter uit Parijs, het onderwerp van den dag en de bladen wijden kolommen vol aan dit ongeluk, dat het land in rouw en opschudding heeft gebracht. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Aan het hoofdkantoor van de Compagnie de ander, te vernietigen. Eerst de Asia, toen de Paul-Lecat, daarna de Georges Philippar en nu de Atlantique. Het staat nog niet vast, zoo gaat het blad verder, hoe het vuur aan boord van het schip heeft kunnen uitbreken, doch het waas van geheimzinnigheid, dat zweeft om de vorige scheepsrampen, verontrust begrijpelijkerwijze ook de minst vooringenomen gemoederen. Het onderzoek moet nauwkeuriger en scherper dan ooit worden ingesteld en moet het volle licht over de oorzaak van dit ongeluk brengen Hoe zou men, na dezen nieuwen brand, die op meer schijnt te wijzen dan op toeval, niet vast kunnen gelooven aan de veronder stelling van kwaadwilligheid. De minister voor koopvaardij, Léon Meyer, moet volgens Havas gezegd hebben, dat men niet stil moet blijven staan bij de opvatting, dat de ramp aan kwaadwilligheid zou zijn te wijten. In het Fransche ministerie van marine is gistermiddag, een commissie van deskundigen bijeengekomen, teneinde de ramp van de Atlantique aan een nauwkeurig onderzoek te onderwerpen in verband met de beide laatste groote scheepsbranden. Men heeft er daarbij, naar het schflnt, in het bijzonder den nadruk op gelegd, dat bij alle drie branden zekere met elkander overeenkomende verschijnse. len zijn op te merken, welke nader zullen worden bestudeerd Een speciale commissie zou zich naar Cherbourg begeven om de geredde leden van de bemanning der Atlantique aan een verhoor te onderwerpen. De vermisten. Het departement voor de koopvaardij heeft vanmiddag een voorloopige lijst van vermisten openbaar gemaakt, op welke negentien namen voorkomen. Het wrak nadert de Engelsche kust Het wrak van de Atlantique, door acht sleepbooten gevolgd, bevond zich Donderdagmiddagvlakbij den vuurtoren van Shambles, ongeveer 7 mijl van Portland Bill. Een Fransche torpedo jager is eveneens aangekomen en volgt de sleepbooten op korten afstand. Het wrak brandt nog steeds fel. Onge'uk met autobus. Drie dooden Uit Biüin wordt gemeld, dat een autobus met tien menschen er in, gisteravond in de buurt van het station Luzic door een sneltrein is gegrepen en verpletterd. Drie menschen zijn gedood; vijf zwaar gekwetst en twee j'cht. Vechtpartij te St Willebrord. Dinsdagavond omstreeks 10 uur heeft te St. Willebrord, onder de ge meente Etten en Leur, een ernstige vechtpartij plaats gehad. Zekere A. V. en G. K. en W. B., arbeiders uit Etten, hadden den avond doorgebracht in een café aldaar in gezelschap van G. J. en P. W. en zijn echtgenoote. Bij het naar huis gaan ontstond er plotseling ruzie, welke zoo hoog liep dat er messen werden getrokken, met het gevolg, dat G J. door A. V. acht messteken werden toegebracht, n. 1. drie in het hoofd, twee in den hals en drie in den rug. Van de andere personen, die het slachtoffer te hulp w.lden komen, werd de 47 jarige P. W. ook door twee messteken in den rug gewond. Deze zijn eveneens door A. V toegebracht. V. maakte zich daarna uit de voeten. De rijks, veldwacht te St. Willebrord, heeft A. V. later in verzekerde bewaring ge steld. Lief land. Men meldt uit Chicago Bij gevechten^tusschen de politie en de alleronderste lagen der samen leving zijn er in 1932 negen politie mannen en 37 bandieten gedood. 19 bandieten, 9 inbrekers en autodieven werden door de politie doodelijk ge wond, alsmede 9 mannen, die bij arrestatie tegenstand boden. In ge. vechten tusschen de bandieten zijn onderling 26 personen gedood. De brand In het Dominicaner'klooster te Zwolle. In de gisteren gehouden conferentie, waaraan deelnamen de pater provin ciaal en de prior en sub prior van het klooster te Zwolle en pater van Breda, die het klooster te Nijmegen heeft ge. bouwd, als adviseur, is besloten tot zoo spoedig mogelijken wederopbouw van het Zwolsche klooster. Het kostbare orgel van de kerk het gerucht gaat namelijk dat dit orgel onherstelbaar zou]zijn verwoest Is gelukkig behouden gebleven, doch heeft waarschijnlijk eenige waterschade opgeloopen. Ook de boekerij die ihant afgedekt staat, zal, naar het zich laat aanzien, boven alle verwachting nog in brulkbaren staat te voorschQn komen. In het schommeltouw verward geraakt. Te West.Graftdijk Is een 13-jarig kind van de familie Velihuis tijdens het zitten in een schommel dusdanig in het schommeltouw verward geraakt, dat het door den strop om het leven is gekomen. Mig ongeluk moest zyn gebeuld. Met I Navigation Sud-Atlandque,"'waartóe dë ei Kaar ,c aar is men in den stal gaan kijken Atlantique behoorde, gaf men als zijn daar vond men De Reus in een groo- meening te kennen, dat hier een mis ten bloedplas liggen met 'n schotwond' in de borst en met een ingeslagen sche- dadlge hand in hel «pel is en deze uitlating uit Bordeaux wordt door de onmiddellijk bladen verder uitvoerig besproken. Het lijkt wel, zoo schrijft de Matin, Roo, Df dad^s gearresteerd, dat een geheimzinnige hard het erop Reeds Woensdagmiddag ,s de Rot- aanlegt, de schoons.e producten van -.esiaagd onze scheepsbouwkunst, de een na de del. Hij moet vrijwel dood zijn geweest. De Reeds Woensdago terdamsche recherche erin vf' Vrachtauto tegen een boom gereden Gisterochtend ongeveer 7 uur is oi den Utrechtschen weg nabij het Rijks- opvoedingsgesticht bij Amersfoort een ernstig auto—ongeluk gebeurd. De vrachtauto der Borculosche export slachterij, komend uit Borculo en rij. dend in de richting Utrecht, isgeslip en tegen een boom aan de rechter, zijde van den weg gebotst. De bestuurder wetd slechts licht aar 'n knie gewond, een ander kreeg een ernstige schedelbreuk; hij is in zor*. wekkenden toestand in hel ziekenhuis te Ligtenberg opgenomen. Men vrees voor zijn leven. De vrachtauto were zwaar beschadigd en is door de politie in beslag genomen. Door electrische stroom gedood. Gisteravond was men te Hensbroek (N H.) in de schuur van den vee houder W. bezig ratten te verdelgen met electrischen stroom. De 17-jarigt knecht J. B. kwam met den stroom in aanraking. Deze werd onmiddellijk uitgeschakeld, maar de dood bleek reeds te zijn ingetreden. Afschuwelijke moord Gisteravond heef' Scotland Yard per radio een oproep verspreid om dt verblijfplaats van Samusljames Furnace, een familielid van den vermoorden aannemer uit St. Pancras te weten te komen. Deze Samuel is sinds 3 dagen niet meer In zijn woning teruggekeerd. SPORT. I)e Voetbalcompetitie. Weer een volledig pro gramma. Wedstrijden van beslissende beteeke- nis. Wat doen V.O.S., W.S.C. en Gudok? De zooveelste Waal wij ksche derby. Na de Nieuwjaarsvacantie staan we nu voor een volledig en bovendien een zeer belangrijk programma. Daar prijkt onder de eerste-klas-wedstrijden b.v. P.S.V.M.V.V., een strijd waarin de I hilipsmenschen zich de Limburgers voor goed van het lijf moeten slaan. Ofschoon er alle kans op is dat de koersen der lampenfabriek Zondag stijgen, is eenig voorbehoud bij het doen van voorspellingen gewenscht. Bleven de Maastrichtenaren ook in eigen huis immers niet de baas? N an even groote beteekenis maar dan voor de onderste plaats is MiddelburgB.V.V., welke wedstrijd we wel als de laatste kans der Bos schenaren kunnen beschouwen. Wij voor ons houden het op een Zeeuwsche overwinning. N.A.C. krijgt een kans om zijn geknakte reputatie tegen Eind hoven voor goed te herstellen. Gelukt dat werkelijk, dan is de theoretische kampioenskans der bezoekers tevens verdwenen. Bleijerheide zal de race wel volhouden door thuis Willem II te verslaan. De Tilburgsche derby Tonga— N.O.A.I). geeft voor de thuis club de meeste kansen. Ook in de tweede klas zijn belang rijke ontmoetingen. Helmond en Wil- helmina spannen natuurlijk hun beste krachten in om niet verder hij V.V.V. achterop te raken, tegen V.O.S. en Gu dok hebben zij goede winstkansen. Dat houdt in dat wij de beide degradatie- candidaten een nederlaag voorspellen. .S.G. krijgt daardoor een mooie kans zich wat op te takelen, als het haar tenminste gelukt Roermond in eigen huis te verslaan, wat op zichzelf reeds als een krachttoer zou mogen worden beschouwd. Na het laatste re sultaat hebben we echter weer vertrou wen in de aal wij kers. Een overwin ning zou W.S.C. zelfs boven Tegelen brengen, aangenomen tenminste dat deze ploeg het tegen de Valk aflegt. In de derde klas opnieuw een Waal wij ksche derby, Baardwijk en H.E.C. ontmoeten elkaar. Dat geeft te ver wachten dat er meer spanning dan vriendelijkheid zal heerschen op het Baardwijk-veld. Van minder beteeke nis is dat Oisterwijk haar zooveelste nederlaag gaat halen, nu in Ooster- hout. Het Programma Afdeeling IV (Zuid): Tilburg: TONGA—NOAD. Eindhoven: PSVMVV. Middelburg: Middelburg—BW. Breda NACEindhoven. Bleyerheide: Bleyerheide—Willem II 2e klasse A BredaHeroMEVO. Terneuzen: TerneuzenDe Baronie. VlissingenVlissingenBreda. RoosendaalRBCAlliance. Bergen-op-ZoomDosko—Dongen. 2e klasse B: Venlo: VOSHelmond. Roermond: RoermondW.S.C. Den Bosch: Wilhelmina—GUDOK. Valkenswaard: De Valk—Tegelen. 3e klasse D WaalwijkBaardwijkHEC. OosterhoutOosterhoutOisterwijk 'VI fï TY1 COn/i vaam m mm.a

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6