Brief uil de Drunensclie haai. Uanal as. Urlidagauond 8 uur TARZAN T. B. C»-avond ANTON HOLTGRËFE, WITTE BIOSCOOP. Reserveert 14 Januari EEN ZEER RUIME SORTEERING. Ziet de Etalage. Fa. P. T. Bierlaagh-v. d. Heijden, Oe IJzer- en Verfhandel H. de Bont-v. Huiten No. 3. Zaterdag 7 Jan. '33. 56e Jrg. DERDE BLAD. Drunen, den 7 Janoeoarie 1933. Munheer. Zoallg Nijjoar. Mè' zal de zeggen, Tienus, wè zèdde toch kortaaf van doag. Dè za'k oew us vertellen, Munheer. Ik heb 't bom In Dè komt zoo. Qe wit wel, cè'k unne zoon heb die Gielus hiet. Nou goed. Doar komt me dië snotneus, jè dè zek gerust al heet ie un wijf meej kender, meej un groot bomboarle bij meen thuis oan. Hij begint me doar lè'en te moaken over diën brief Munheer, die'k virtien doag gelejen oan jouw geschreven heb un lè/en of dè'k wel unne moord ge- doan hai. Ik moes mun eigen schoamen en nog veu! meer. Nou 2è« nog al nie kort van stof en kan tk nog al veu! verdroagen van mun kender. zoo es dè ok hurt, mè-ik be loof oew toch es unnen aandere mins bij meen zooveul smoesjes kwaam moaken, dè'k um vierkaant buiten zo gegooid hebben. Toch, Munheer, wier ik kwoad. Ik liet onze Oielus eerst rrèr us uit proaten en toen begos ik. Hoe meer ik zee, hoe kwoaier Ik wier, dè begièpte wel. „Tut, tut", zee ons Drleka, .mins stukt oew ègen toch niet zoo op. om zoon bakkelei. Strak heddewlr koppijn". Mèr 't moest ter uit, Munheer. Ik zin „Netë Giel, oewen auwe is te auwverwetst, te boerechtig noar jouwen zin. Die lult nie over Jan en alleman. Die draait ter gin duukskes om. Cè Is unne mins recht deur zeej. En die moeten ze tegenworrig niet meer. Netë, tegenworrig moette kwoad- sprèken van mekare en mekare bedon deren meej open oogen. Dan zedde unne goeie. Ge zut zeker wel wullen war dè'k dè ok din. Dè unne mins net es ikke, die meej zun een been onderhaand int graf stol, dè kwoad. sp èken in Drunen nog een horije erger mokte. Netë Giel ge hed de vurkeerde veur." Toen ha'k munne gal uitgespouwd Onze Giel hal goed gelusierd en hg zin toen ok cè ik gelijk hai en dè hij dè zoo kwoad nie bedoeld hai Nou. wè za'k zeggen Munheer. 't Zijn oew eigen kender. Ge zegged rog al gauw vergeten es ze iets doen wè nou kièk nie in dun hoak is. Ik zin dan ook tegen ons Drieka „Gif onze Giel irèr unne boerenmik meej. Dan kan ie ur thuis nog us lekker van eten." Ik zeg ok mèr zoo Munheer, ruzie meej oew kender, is 'i leste. En toch hedde nog zoo veul minsen, die nie meej dur kender op kannen schieten. En dè is erg hor. Mèr, Munheer turwijl ik oew dè nou zoo zeg Is mun bui heelemoal gezakt en za'k oew us goan vurteilen, wèier zooal in ons durp gebeurd is, de leste virtien doag. De Korsemis is wir goed gevierd. Olleen be'k oew de veurlge keer dingen vurteld. die nou allemoal nie woar waren. Mèr cè lig veural oan ons Drieka en ik zeg mèr zoo „on wetende zondig! mun nie*. Dus ge moet 't meen nie kwoaluk nemen, Munheer. Wèk vurlelde van Oart den Dekker, cè is kièk uitgekomen. Nou dè ha'k zelf kannen lezen op un papierke, dè ze in Utrecht han loaten drukken. Ik denk dé ze hier in de buurt ner. gens gin papier han woar dé op hief. Mèr onze Gielus zeej de'k nie hoate- luk moet worren, want dè 't er ver draaid mooi was hor, den twidde Korsdag. Dè „duo" moet goed zijn gewist, net zoo goed es de zang van de llederentoafel. Dè zee onze Gielus. Zelf ze'k ur nie gewist, want èftien stuivers is veul! En dan krljdde oew vurèr nog Vol hauwen mannen. „De aonhauwer wint", nimt cè van meen oan. Aandtrs ha'k Drieka's ok nooit gekregen. Wé'k vurtelt heb van't Kloster. doar is niks van oan gewist, dè ha'k ok mèr heuren zeggen. Nou heurde ik un Moandag oan de Kerruk vurteilen, dè tè kwaam omdè de toneelklub kapot is Mèr es dè toch woar es, dan is 't schaant. Zoo'n goei klub en dan zoo mèr uit mekare. en doar vurtelde ze dan nog bij, dè 't misschien wel nie veul mir wor ren zo ook. Joa, mèr dè is toch te gek Ik geleuf 't ok zoorr èr nie. Ik moet 't ok eerst zien. Ik der:k dè 'i mèr un smoesje is, cè ze gin zin han om veur te dreagen. Dè ze 't doarom nie ge- doan hebben. Mèr un Woensdag noa Korsemis, toen hemme unnen oavund gehad op 't Kloster die'k nooit zal vurgeten. D ën oavond ging uit van de Sint Elizabetsvureeniging. Kèk. Munheer. die beston bij ons vijf en twintig joar. Nou han me doar in de Kerruk al unne preek over gehad en was ler al un kollekte gehauwen meej de open schoal. Mèr doar was nie veul genog inge komen. Tenminste, nie genog om de vureeniging ur nou us flink van ovetènd te helpen. Ge begrèpt v/el dè tur meej zonne krissustijd veul gegeven wordt deur dees goei vureeniging oan de erm minsen. Mèr es men z'n schoapkes kent, dan is doar wel road op om w in't putje te krijgen. Er wier un uitvoering veur alleman gegeven en den intreej. nou, die is veur de Elizabet. Zoo gezeed, zoo gedoan. De uitvoering was prachtig. Muziek en Zang. Et wè'k veural mooi von, dè toneelstukske. 't Was net echt, es ge dè jong, cè meske van un joar of tien i zaagt speulen. 't Jaanken ston oew naader es 't lachen. longe, jonge, dè was schon hor. Mè' de aander speuide ok goed. Wel man 'i bloed begon nog wel in meen auw been te kriemelen, toen ik de hermunnte die leste drie stukskes hurde speulen. 't Was nogal loat afgeloopen, Man heer. 't Was mèr goed oè't om 10 uur gin sluiten was, aanders han we alle moal op de bon gestoan. Dè kande begrijpen. Ik woon drie keiier van 't Kloster aaf en 't was bij nalf twoalf toen ik thuis kwaam. Ons Drieka sliep allang. Ik kreeg niks gin grommes s'aanderen doags. Ze hac ter niks van gemorken dè'k ur nie was, zee ze. Dè krijde dan ok nog! Mèr nou kree'k un Zotterdag un buukske thuis van den haandboog van Doreske Elshout. Doar stoi In, dè 'ter den achste Janoeoarie un uitvoering wordt gegeven deur een Oiaterwljksche tooneelklubs. Dè is wel un bietje wijd van de baarid, zoo heelemoal uit Oisterwljk. Mèr onze Gielus zee dè 't nu goei Is. Mèr nou kuom 't ergste. Ons Drieka zee .Doar goi Ik nou us lekker alleen noar toe. Gij zet noar 't Kloster gewist en ik maag ok wel us wè hebben. Wij wijven worren aitij achterbak gedouwd." Ik docht bij mun eigen, dè zudde toch nie zeggen es ge zelf us goed noa gingt hoene groote mond dè tie wijven mlstal hebben. Mer joa loat ons Drieka ok us wè zeggen. Ze zee aan ders nooil niks, ziede. Nou, Ik zin dan ok eerst mèr déze olleen moest goan. Mèr noarderaand vonden we 't toch mèr tè er dè me soamen gingen. Doar hai ik veur ge- zeurgd. Dus Munheer, ge kant Tienusse meej zun wijf den achtse Janoeoarie bij Doreskes verwaachten, hor. Jè, nou ik 't toch over Doreskes heb, nou schiet me ok te binnen, dè me doar onze Gielus ok a! iets van vur teld hai. Bij Doreskes is 't van de wèk prijsuitdeeling gewist van de Laandsturm. Nou doar waren mocj prijzen bij. Onze Giel hal ze gezien Nou ik vein cè toch wel un mooj iets dieë Vrij willige Laandsturm. 't Is eigenlijk mè- broert cè doar zoo weinig minsen bij zijn. Zoo is 't geleut ik ok meej de Kies- vureeniging in Drunen. Ik weetnte, of er die een is, joa of netë. Mèr ik weet wel, dè ge der bij ons in de haai, nooit niks van heurt. Misschien heuren wij doar nie bij of zij tk en ons Drieka vort te oud 0 Lè kan ok gebeuren. Aila, minsen van Diunen wordt toch ok us wakker. Drunen is ok un sl'd? van de wèreld, dè; wit te toch wél. hoop \k. Munheer, ik geleuf Cè'k nou oan de sauwel begin te roaken. Mèr cè moet te meen mèr niet kwoaluk nemen. Dè doet den auwerdom zee ons Drieka. Nou. Munheer de groeten war en ook van ons Drieka en hou doe. TIENUS VAN PADDEN. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 6 Jan. 1933. Geslaagd. Voor het gehoudeotxamen machine- schrijven alhier slaagde Mtj L. van Hulttn alhier, die haar opleiding ge noot van de Eerw. Zuster Richaraas alhier. Werkeloosheid. Het aanial werkeloozen bedroeg op 1 Januari 1933 in totaal 286 waarvan 203 geheel en 83 gedeeltelijk werkeloos. In vergelijking met een maand ge leden is dit aantal met plm. 50 toe genomen, speciaal de leei bewerkers en kleermakers hebben bijgedragen. Jullana-straat Met het leggen der Juliana straat schiet men bijzonder goed op, de klinkerbeslralirig is bijna gereed, zoowel als een zijde der troluoirsbetegeling, de boomen zijn al geplant en hei geheel maakt een goede indruk. Ook de verkoop der bouwterreinen vlot uitstekend, aan de Zuidzijde zijn reeds 4 terreinen aan de Noordzijde een terrein verkochthier Is men reeds met graven begonnen. met JOHNNY WEISSMULLER Gevechten met leeuwen, reusachtige apen en wilde inboorlingen. De ver schrikkingen van de jungle voor uw oogen 1 Overtreft verre „Trader Hom". Voorverkoop en plaatsbespreking vanaf MAANDAG 9 JANUARI voorm. 9 uur bij Fa. WED.TH. C. PULLES, Sigarenmagazijn. Tel. 116. Loop der bevolking 1932 in de gemeente Waalwijk. M. V Werkelijke bevolking op 1 Jan. 1932 Vermeerdering door M. V. Geboorte 139 128 Vestiging 213 236 352 364 Vermindering door: Sterfte 52 54 Vertrek 216 246 - 5082 5044 Tot. 10126 268 300 Verschil tusschen de geheele vermeerdering en de geheele vermindering Werkelijke bevolking op 31 December 1932 Getal geboren In de gemeente levend Levenloos aangegeven Sterfte in de gemeente zonder levenl. aangegevenen Getal huwelijken 52 Echtscheidingen geen 84 64 148 5l6b 5108 10274 141 128 269 10 8 18 53 51 104 A. R. Ktesvereenigtng. A s Maandagavond half acht zal in het Gebouw voor Chr. Belangen, Be- soijenschestraat alhier,eenevergadering worden gehouden, om te komen tot oprichting van een A R. Kiesvereeni- ging. Belangstellenden welke geen uitnoodiging ontvingen zijn welkom De vergadering staat onder leiding van den heer G. J. v. Wllligenburg van Sprang, die een openingswoord zal »preken, waarna gelegenheid bestaat ais lid tot de vereeniging toe te treden, in eene hierna te houden huishoudelijke vergadering zal bestuursverkiezing plaats hebben. Verder zal een onder- werp worden Ingeleid over: „Het Socialisme". Militaire Zaken. Aangifte Dienstplicht. Naar het Bureau Mil. Zaken ons meldt, zijn reeds verschillende personen in gebreken gebleven zich op den daarvoor bepaalden datum ter secrelarie voor Inschrijving voor den dienstplicht te vervoegen. In hun belang worden zij geraden zich te melden op den datum welke voor hen is aangegeven op de toege zonden oproeping. Inlijving lichting 1933. Door den Indeelingsdistrictcomman- dant te 's-Hertogenbosch is bepaald dat de inlijving van de dienstplichtigen der lichting 1933 in de tijdvakken 1 10 Februari, 16-25 Februari en 22 Februari 3 Maart 1933 zal plaats vinden als volgt Op 1 Febr. te Breda Chassé-kazer- ne de toegewezenen aan het oefendet. S R.O 12, 3 6 en 17 R. I. Het oefendet. S R O I wielrijders. -De opleiding onderoff administra- teur 3 e] 6 R. I„ reg. wielrijders en 3 R.V.A. beredenen. De 3e comp. hosp. soldaten, zie- kendragers en ziekenverplegers. Op 1 Februari te 's Gravenhage Alexanderkazerne de toegewezenen aan het 3e half II reg. huzaren, bestemd voor paardenverzorger bij K.M.A. of R.S. of voor paardenoppasser. Het 3e half II reg. huzaren oplei ding onderoff, administrateur. Op 1 Februari te Soesterberg de toegewezene aan de luchtvaartafd. Op 1 Februari te Utrecht de comp. intendancetroepen. Op 1 Februari te Millingen de toe gewezenen aan het 4e half I reg. hu- in Maart a s. gevierd zal worden, hopen we oog nader terug ie komen. Veel succes „Nooit Gedacht". 'n Ongeluk dat goed cfliep. Heden Vrijdagmiddag had aan den bouw van den heer W. v. Dommelen de heer G. Hens met zijn knechtje het ongeluk van den steiger te vallen. In zijn vaart werd hij gestuit door een loods welke daaronder stond, maar die het gewicht niet kon dragen en bezweek. Toch kwam hij wonder boven wonder zonder ongelukken op den beganen grond terecht. Een pot met verf, die hij in de hand had, kreeg hij over z'n lichaam, maar overigens kwam hij alleen met denschrik uit 't puin te voorschijn. C. L, Bressers. f De begrafenis. Donderdag had te Dongen onder indrukwekkende deelneming en groote belangstelling de begrafenis plaats van den h^er C. L. Bressers, oud lid van de Gedeputeerde Staten van Noord Brabant en van de Eerste Kamer. De Commissaris van de Koningin, tot zijn spijt vethlnderd, had In een buitengewóón waaideerend schrijven warme hulde en dank gebracht aan den man, dien hij noemde een der verdienstelijkste burgers van Noord Brabant, aan wien deze provincie aan zienlijk veel te danken had. Het pro vinciaal bestuur was vertegenwoordigd door de heeren Schrauwen en Smits van Oyen, leden van Gedeputeerde Staten en deor den griifier der staten, den heer Vincent Cleeidin, terwijl wij ook de Statenleden W Kiekens en Aaiden opmerkten. De directie van de Nederlandsche Bank had zich doen vertegenwoordiger» door den heer voor den IN MUSIS SACRUM. (Zie programma in dit nummer Etalage der prijzen voor de groote verloting bij ta. GEZ. VAN DER SANDEN, waar nog ioten verkrijgbaar zlin. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Qem. alhier hoopt a.s. Zondag des v m. half Hen en des nam. 6 uur op te treden Ds. Bartelema uit Zeist. Daartoe uitgenoodigd door de Ned. Herv. Meisjesvereeniging op G.G. „Bidt en Werkt", trad j.l. Woensdag^ avond half zeven in de Ned. Herv. Kerk alhier als spreker ©p Ds. de Geus uit de Bildt, die tot onderwerp zijr.er rede genomen had Handelingen 16 vs. 18 en 15 Met ernstige aandacht werd deze begaafde spreker door de 'aanwezigen gevolgd. As. Zondag hoopt voor de Ned. Herv. Gem. a.d. Loonscherdijk op te yeden Ds. Schiemper uit v.m. öesoljen. /s Morgens half tien leesdienst. De Paarder-houdersvereeniglng .Ons Belang" houdt Maandag 9 Jan. a s. des avonds 6 uur In de zaal van den heer J. Treffers aan 't Bruggetje een algemeene ledenvergadering De agenda vermeldt: 1. Opening, 2. Reke- ning en verantwoording over 1932, 3. Bespreking heffing omslag, 4 Op gave afschrijving paarden, 5. Verkie- zing van 4 bestuursleden wegens perio- Kerstens uit Tilburg. De Rector\ 'óïtk* afding, 6. Rondvraag en Grootestraat 261-263 Tel. 72 Naast het nieuwe Raadhuis te W a a I w i| h. Film avond. Op Woensdag 11 Januari zal de fi rn van de Fabrieks- en Tiansport- Aibetdeisbona vertoond woiüen inde Zaal voor Cnr. belangen te voorm. Besoijen. De fiim is gettield: „Inhei kielzog van onzen Bond. Fantastische geruchten 1 De meest vreemde en fantastische geruchten doen de ronde by de inbe- diytsielling der Hoiianaia-tabneken. De correspondent van de Bossche Courant weet zells te vermelden, dat in weerwil van de benarde tijd voor plaats en lande en den weikhonger atom, zelfs 70 Duii&cne meisjes zoo maar ineens geïmporteerd worden. Wat is het geval. Een vytial uuiische meisjes zijn aangenomen om de Holiandscne, lielst Waaiwyksche meisjes, een zeer een vuuaig systeem van vlecnten aan te leeren, dat ook gcscnikt is voor kin deren van veeruen jaar, die het in zeer korten tijd ie pakken hebben en een iiink loon kunnen maken, terwijl door de verdere in bcdiiji- stelling van 'l geheel, deze jonge meisjes gelegenheid krijgen om tot stiksier te worden opgeleid. Als nu de Waaiwykscne meisjes nu maar zorgen, dat ze van deze gelegenheid profiieeren en de directie niet dwingen werkelijk een groot aantal Duitsche meisjes te laten komen. Z'j werken daardoor mede aan de opheifing der werkeloosheid en aan net in onze plaats houden van het verdiende loon. Aanrijding. Woensdagmiddag had aan het Hoek- einde een aanryding plaats tusschen een leege vee auto van R. uitSpiang- Capeile en een tractor met aanhang wagen van S. alhier. De botsing, die veroorzaakt weid doordat de veewagen in de boent slipte, had geen persoon, lyke ongelukken tot gevo<g. Beide wagens liepen echter materieele schade op. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen aangaande de volgende gevonden voorwerpen Witte kindetmuts, waschdoeken kinderiasch, damesportemonnaie. zaren bestemd voor paardenverzorger bij R. D. Op 16 Februari te Amersfoort de toegewezenen aan het 18e reg. int. Op 16 Februari te Ede de toege wezenen aan het 8 R. V. A. onbere- denen. Op 16 Februari te Gorinchem de torpedisten en te Dordrecht de pon tonniers Op 16 Februari te Utrecht de toe gewezenen aan het le bat. reg. Genie troepen. Op 23 Februari te's-Hertogenbosch Isabella-kazerne, de toegewezenen aan de zeemachtallen le ploeg. 20.jar tg bestaan van het Kruisboog. schuiiersgeztlsLhap Nooit Gedacht". Ter gelegenheid van bovengenoemd jubileum begint morgen, Zondag 8 Januari, een groot Nationaal Concours voor Krulsboogschuttersgezelschappen In de prachtige dans- en concerizaal van de wed. J. van Helvoirt, Putstraat, het clublokaal van hel juoiteerende Kruisboogschutter sgezeiscliap „Nooil Gedacht" en dat op Zaterdag 21 en Zondag 22 januari zal worden voort gezet. Voor dit concours weken geleden de groote en fraai uit gevoerde biljetten door geheel Noord brabant aan de gezelschappen en anderzins verzonden, waarop vermeld staan een serie prachtige korps-, zes- en drietallen—prijzen, welke „Nooit Gedacht voor dit concours heeft kun nen beschikbaar stellen door de milde bydragen van vele particulieren hier ter plaatsen. Dat „Nooit Gedacht" goed staat aangeschreven hier ter plaatse bewijst wel de groote fiuantieele steun welke ze heelt mogen ondervinden. Geen wonder, want ook bij hen heeft men nooit tevergeefs om steun aangeklopt. Moge daarom ook de deelname aan het concours, wat we geen oogenblik betwyfelen, evenredig zijn aan de prachtige prijzen. Wij sporen daarom dan ook lief hebbers van deze mooie sport aan a.s. Zondag en de volgende 2 dagen eens een kykje te gaan nemen bij de wed. J, van Helvoirt, zoodoende blijk ge vende van hun sympathie voor „Nooit Gedacht". Op het eigenljjke jubileum, hetwelk Magnificus van Nijmegen, prof. Dr. Tttus Brandsma, wilde door zijn persoonlijke aanwezigheid getuigen van de groote dankbaarheid der Universiteit voor een van de meest verdienstelijke bestuursleden van de St. Radboudstichiing. Verschillende deputaties en vele autoriteiten waren verder aanwezig. Onder de geeste lijken merkten we oa op. mgr. Sweere, regent van net seminarie IJpelaar. Verder zagen wij den heer K. L. J. Wouters, burgemeester en de heeren H. de Jong en A. Haest, wet houders der gemeente Dongen, lr. v. d. Waerden, directeur van de Rijks, vakschool voor schoenmakers te Waal wijk, den heer A. Smits, voorzitter van de Kamer van Koophandel te Waalwijk, den heer Muonen, burge meesier van Waalwyk, de regenten van het Elisabeths Gasthuis te Dongen en den heer Uytenüaal te Rijen, namens den Bond van Lederfabnkanlen. De plechtige uitvaart in de St. Lau- rentiuskerk werd opgedragen door den HoogEerw. heer Deken met assistentie van de heeren kapelaans. Aan de zij altaren werden H.H. Missen opgedragen door de drie neven van den over ledene: Dr. J. Wiilox, hoofdredacteur van de „Maasbode", prof. dr. Ferd. Sassen van Nijmegen, en den Weleerw. Ziergel. heer A. Wiilox, geesteiyk directeur van het klein—seminaite „Beekvliet" te S;. Michiels-Gestel. Ver der door Dom. Schutte van de Si. Paulus-abdy van Oosteincut en door de Weleerw. Zeergel. heeren K. Jans- sens van „Beekvliet" en A Peelers van Rolduc. De absoute werd verricht door de drie bovengenoemde neven van den overledene, die ook de plechtigheden op het kerkhof verrichtten. Aan het graf werd niet gesproken. Slechts de onderscheidingsteekenen op de lijkkist spraken van het verdienstvoi leven van den overledene. Noiaris Welters dankte voor de laatste eer aan zijn schoonvader bewezen. Moge de geest van dezen diep-vromen christen en verdienstvollen Brabander blijven voortleven In het gewest, dat hem zooveel verschuldigd is. Mab Grootestraaf Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING DRUNEN. De collecte j.l. Zondag in de R.K. Kerk alhier ten bate van het Crisls-Comlié gehouden heeft op gebracht f 92.75. Bij het agentschap der arbeids- zijn een paar bemlddellnR stonden ainler Zaterdag 31 Dec. 1932 ingesenreven als geheel werkloos 26 en als gedeeltelijk werk loos 6 georganiseerden. In de gemeen telijke werkverschaffing waren 25 per sonen te werk gesteld. Op het postkantoor alhier werd in de maand December 1932 voor de rijkspostspaarbank ingelegd f5258 81 en terugbetaald f 8955 93. In de maand December 1932 werden op de secretarie alhier aan. gegeven 23 runderen en 62 varkens- SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des namiddags 2 uur hoopt inde N-.d. Herv. kerk alhier op te treden ds. Bartelema van Zeist. In de Geref. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags half 3 in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. J. C. Hagen. Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand. December 1932 voor de Rijkspostspaarbank in gelegd f 4730.11 en terugbeiaald t 4824.32, sluiting De heer J. H. v. d. Linde heeft zijn benoeming tot havenmeester te dezer plaatse aangenomen. WASPIK. Loop der bevolking ge durende het jaar 1932.- Aantal inwoners op 1 Jan. 1932: 1792 m. 1663 vr. totaal 3455. Vtrmeerd gedurende het jaar door; Geboorte 44 m. 33 vr.«totaal 77 Vestiging 33 m. 60 vr. totaal 93 Totaal 77 m. 93 vr. loiaal 170 Verminderd gedurende het jaar door Overlijden 21 m 23 vr. totaal 44 Verlrek 75 m. 93 vr totaal r68 Totaal 96 m. 93 vr. iwiddi 2l2 Bevolking od 31 Dec mber 1932: 1773 m. 1640 vr. Totaal 3413 Levenloos aangegeven 3. Aantal voltrokken huwelijken 3. Op Maandag 9 Januari a.s. des namiddags 2 uur zal in het hotel van lersel een vergadering worden gehou- den van Stemgerechtigde Ingelanden van het Waterschap „De Gecombi- neerde Groote Waspiksche en Raams. donksche Binnen- en Bullenlandsche en Overdiepsche Polders". Aan de orde is: 1. Vaststelling bedrag van door den Secretaris-Penningmeester te stellen borgtocht. 2. Verkiezing van een Secretaris— penningmeester, wegens het nemen van ontslag van den heer W. C. J. Kamp. Op de voordracht zijn geplaatst de heeren M. van Dongen, M. C j. Ber- keimans en H. van lersel. 3. Voorstel van het bestuur tot het geven van pachtverminderlng. A. s. Zondag geeft de Tooneel- vereeniging van den Meisjesbond een uitvoering in het Patronaat, om 3 uur voor de dames, Er zal worden op gevoerd een tooneelstuk in 5 bedrijven „De kapel in het bosch". Daarna nog een klucht in een bedrijf. RAAMSDONK. Dezer dagen is te Raam3dor.k(dorp) een Wielerclub.ge- naamd „De Moedige Strijders" opge- richt. Het bestuur is als volgt samen gesteld: W. van Leeuwen Voorzitter, Th. van Dongen Secretaris, |.A Hetre Penningmeester en J. A Bergé. Zondag 1 Januari jl. hield de ciub reeds een trainings!it en wel over het Traject Raamsdonk(dorp). Raamsdonks- veer, Geertruidenberg, Made, Wagen berg, Terhvijden, Breda, Oosierhout, Raamsdonksveer, Raamr.clorjlr(dorp). Afstand 48 K.M. De uitslag was als- volgt: Klasse A. 1, J. A Bergé 1 u21 min., 2. A. Broeders 30 meter, 3. M. Tim mermans, 4 C. Fljneman, 5. A. van Leest. Klasse B. 1. C. Dalmaijer 1 u 24 min. 20 sec., 2. W. van Delft, 3. Pn. van Dongen, 4. C Vissers, 5. D. Nijs. Het aantal werkloozen bedraagt in deze gemeente 410, gesplitst ais. volgt: 403 geheel werkloos en 7 ge deeltelijk. De Tooneel- en Zangvereenlging „Laetitia" zal op Zondag 8 Januari a.s. des namiddags om 6 uur in het St. Leogebouw een uitvoering geven. Opgevoerd zal worden, hei Tooneel stuk „de Anarchist" in vier bedrijven. Dit stuk werd op vele plaatsen met groot succes opgevoerd, o.a. nog kort geleden ie Raamsdonksveer voor een uitverkochte zaal. Verder zal nog ge geven worden de Klucht „de Vier leuke boerijes", RAAMSDONK. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur is herbenoemd H. A. van Steenhoven. Voor goed vrijstelling van den dienstplicht is verleend aaneen dienst plichtige J. H. Havers, van de lich ting 1932, wegens persoonlijke onmis baarheid en aan C. G. Zijlmans, van de lichting 1933, wegens opleiding geestelijk ambt. UOGELKOOIEH.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9