DE EC1 til ID Et 1 OEN Onteerd. Denhl om olaattsorehinc uanal a.s. llriidagainnil 8 uur .De Echo van het Zuiden" Luxor-Bioscoop. VRIJDAG 8 UUR, WITTE BIOSCOOP. HET blad voor Waalwijk en de Langstraat. No. 4. Woensdag 11 Jan. 1933. ö6e Jrg. j TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 10 Jan. 1933. T. B. C.-beslrlidlDa. Geachte Redactie. Namens de Tuberculose commissie alhier kom Ik nogmaals Uwe gastvrij, held inroepen voor een opwekking aan het Waalwljksche publiek, om ook dit jaar wederom door een trouwe opkomst den cabaret avond en den kindermiddag die door het dames comité worden georganiseerd tot een succes te doen worden. Nog versch ligt ons in het ge heugen de onverwacht groote opbrengst van de avonden die hier 't vorige jaar werden gegeven. Onze commissie ontving toen meteen een bedrag van 11293.65. Door deze vermeerdering van onze inkomsten waren wij in staat dezen zomer een veel grooter aantal kinderen uit te zencen naar de va cantie.kolonies Zoo werden 16 kinderen uitgezonoen naar Eersel. waarvan i gedu.ende2 maanden, 9 naar Oostvoome en een naar Nunspeet. De kosten van deze uitzendingen bedroegen f 1136 87. Verder werd door de Commissie bij gedragen in de kosten ln de opname van eenige patiënten in het St. Nico- laas-Ztekenhuls alhier, en in de sana toria Kalorame te Beek en Berg en Bosch te Apeldoorn. De gezamenlpe bijdragen hiervoor beliepen een som van f 1202 70. Behalve deze uitzendingen, behoort nog tot de taak van onze commissie het huisbezoek bij de tuberculose lijders, die aan huis verpleegd worden, waarvoor 2 huisbezoeksters zijn aan gesteld waar noodig worden daar ook nog versteikende middelen verstrekt aan deze lijders, terwijl zoo noodig geheel of ten deele voor rekening van onze commissie verbeteringen worden aangebracht aan de woningen, wanneer deze niet geschikt zijn voor de ver pleging van deze lijders. Zooals be kend beschikt de commissie over een 8-tal llgtenten, die voor hare rekening bij de tuberculose-lijders worden ge- plaatst, wanneer deze ln de open lucht moeten worden verpleegd. Verder draagt onze Commissie ook nog bij aan hoogtezon bestralingen, Rö itgen bestralingen, enz wanneer deze door de behandelende medici of het Consultatiebureau worden noodig geacht. Ook ontsmettingen kunnen voor rekening der commissie worden verricht. Het totaal bedrag der uit gaven der commissie in 1932 bedroeg dan ook f3912 60, waarin door het Rijk werd bijgedragen f 822 door de provinciale vereeniging f 400 terwijl deze vereeniging ook nog de kosten draagt van het consultatie bureau. en door de gemeente f 750. Uit het bovenstaande blijkt o.i. ten duidelijkste welk een nuttig werk door onze commissie wordt verricht en dat wij alle recht hebben op de mede werking van onze medeburgers Waar deze nu op 14 en 15 Januari a s. het nuttige met het aangename kunnen vereenigen, en terwijl zij een prettigen avond doorbrergen, bovendien nog bijdragen ln het werk van onze com missie. daar meenen wij erop te mogen rekenen, dat zoowel de Cabaret-avond, als de kindermiddag geheel uitverkocht zullen zijn, en dat allen door het mee doen aan de verschillende vermakelijk heden tot een ruime opbrengst der avonden zullen medewerken. De Commissie zal dan wederom eok dit jaar in staat zijn een groot aanta kinderen uit te zender, heigeen drin gend noodig is, daar de voedings toestand der gepredisponeerde kin dereu in vele gezinnen door de on gunstige tijdsomstandigheden minder is, dan in de jaren van voorspoeden deze kinderen dus door een verbilj in gezonde omgeving dienen te worden versterkt, om na terugkeer weer beter bestand te zijn tegen de gevaren, die het dagelijksche leven voor hen mede brengt. Bij voorbaat dankt de Commissie allen die tot het slagen der avonden zullen bijdragen en in de eerste plaats het dames comité, dat gedurende de la«iste maanden moeite noch kosten heeft gespaard om het succes van de avonden te verzekeren. Ook danken wij de verschillende firma's hier ter plaatse tn elders, die in ruime mate ma teriaal lubben geschonken voor de in richting eer verschillende vermakelijk heden, en de prijzen van onze loterij Nanens de commissie tot be strijang der Tuberculose te Waal'ijk. L. H. LANGEMEIJER, Voorzitter (eslaagd. Voor 't gehciden examen machine schrijven alhtr slaagde -mej. Llna Both alhier, de haar opleiding genoot van de Eerw, Zuster Richarda alhier Benoemd. Tot kantoorhouder te Geertruiden berg is beroemd de heer G. Smit ambtenaar <an 't P.T.T. kantoor alhier Slechts noode zien wij dezen hulp vaardigen imbtenaar hier vertrekken Ned. tierv. Kerk te Waalwijk. Op Donderdag 12 januari 's avonds 8 uur hoopt Ds. J. Kuyper van Oer. deren in de Kerkzaal te spreken over het werk van het Ned. Bijbelgenoot schap. Belangstellenden hebben vrjje toegang. ZATERDAG 8 UUR, ZONDAG 6 EN 8'/a UUR MARLENE DIETRICH, VICTOR Mc LAGLEN in de allergrootste film ggp Oratls plaatsbesproken bij WED. J. v. d. BROEK-van Ree. met de voorbereidingen voor de stich- eener A. R. Kiesvereeniging. Het is n.l. ting eener sociale hoogeschool in niet de bedoeling tegen de alhier be- Nederland. Wanneer het katholieke staande C. H. Kiesvereeniging actie te volk een beroep op dezen priester voeren. Spr. ziet veel meer den plicht doet is spr. ervan overtuigd dat hij de om zoo mogelijk tot hechte samenwer- benoeming niet zal weigeren aan te king te komen, wat zeer wel mogelijk nemen. isook bij komende gemeenteraads- De heer Chr. van Liempt vestigde verkiezingen, waar de C. H. Kiesver. nog de aandacht op Mr. van Hellenberg Hubar te den Haag. toch ook reeds bij vroegere gelegen heden met verschillende A. R. ter plaatse samenspreking heeft gehou- De heer J. van Loon stelt als can- ijl ui den. Als bewijs dat de actie niet tegen d.daat vooral voor landbouwersbelan- (,e f H lKie^vereeniging ls gedoeld, ge" e "r Jac. Vos te Roosendaal zcf sPr" hfft Jet. ™orloopig comité ook geen intnoodigingen gezonden aan personen van wien het bekend was dat zij lid der C. H. Kiesver. waren. Ten slotte spreekt dhr. v. W. de hoop uit, dat alle aanwezigen zich zullen opgeven) als lid en krachtig zullen me- De voorzitter ontraadt deze candida tures daar beide heeren in ander krin gen reeds candidaat zijn gesteld. Alleen de heer J. v. Loon handhaaft zijn voorstel. Vergadering Kiesvereeniging. Candidaatstelllng Tweede Kamer. De vergadering die Maandagavond in den Qlldenbond werd gehouden ten behoeve der candidaatstelllng voor de a s. Tweede Kamerverkiezing was slechts schaars bezet. De Voorzitter, den heer J. van Heesbeen opende de bijeenkomst met den Chr. groet, waarna hij een wel komstwoord sprak en de aanwezigen een gelukkig Nieuwjaar toewenschte. De Voorzitter wees vervolgens op de groote beteekenls van de a.s. ver kiezingen, vooral in dezen moeilijken tijd. Spr. vreesde dat de volksver tegenwoordigers in de komende periode voor een zeer moeilijke taak zullen komen te staan, daar bij het eindigen van de crisis pas goed de gevolgen daarvan voor de staatskas zullen worden gevoeld Ook in de politiek zal naar spr.'s meening heel wat gewijzfgd moeten worden. Spr. wees daarbij op de onrust en parlljstrljd in schier alle landen, die het werk voor een opkomende maatschappij verhinderen. Een verheugend ver schijnsel noemde spr. het, dat men overal mag constateeren dat het ver. antwoordelijkheidsbesef bij de Katho- ieke kiezers meer en meer baan breek'. Ook in Waalwijk is dat besef de aatste weken dieper doorgedrongen, wat voor spr. blijkt uit het slagen der actie der studieclubs. In de ver schillende parochies zijn studieclubs gevormd en deze hebben de vereen! ïing, ondanks den korten tijd, die hen en dienste stond en 474 nieuwe leden bezorgd. Spr. moest het betreuren dat men inv.m. Besoijen de actie nog niet heeft kunnen doorzetten en hij hoopte dat dit alsnog zou gelukken. Spr. bracht dank aan de leden van de studieclubs voor hun kranig werk n het bijzonder richtte hij zich daarbi tot de afdeeling der parochie Si Clemens, die zich onmiddellijk heeft aangesloten bfl den weg door het bestuur aangegeven en die door een krachtdadige actie 100 nieuwe leden wist aan te werven. Spr. huldigde deze buitengewoon hoogstaande organi satorische opvatting. Tenslotte bracht de Voorzitter ook de pers nog een dankwoord voor de betoonde mede werking. De candidaatstelling. De Voorzitter zette uiteen dat vijf plaatsen zijn te bezetten n I. twee omschreven zetels voor defensie en financien en drie vrije zetels. Tot nog toe hadden zitting resp. de heeren Mr. Dr. Deckers (Def.) vervangen door Schaepman, A Fleskens (Fin.), mr. Teulings, E. Lockefeer en N. Uljen. De heer C. Pullens bracht als nieuwe candidaat voor een niet om- schreven zetel naar voren Mr. P. Steenberghe te Goirle Voorzitter van de Alg. Ned. R.K. Werkgeversvereniging, De voorsteller meende dat de belangen der industrie, speciaal ook die van deze streek, bij dezen candidaat ln goede handen zijn De HoogEerw. Heer Deken v. Riel betoogt de wenschelijkheid dat een practtsch industrieel zitting heeft ln de T K. Voldoet mr. Steenberghe aan deze vereischte dan kan spr. zich met deze candidatuur vereenigen. Daar naast beveelt spr. nog aan een tweede industrieel de heer v. d. Putt te Eindhoven, die ln het volle organisatieleven staat Spr. had graag gehoord dat ook van werkliedenztjde een candidaat genoemd werd, temeer waar het af tredende lid de heer Uljen zich niet meer herkiesbaar stelt en daar in deze omgeving een groot contingent der bewoners uit arbeiders bestaat. De heer C Pullens wijst er nog op dat de heer Steenberghe sinds jaren lid is der directie der textielfabriek van Puflenbroek fe Qoirle. Als Voor zitter der R.K. Werkgeversvereniging acht spr. dezen candidaat de aange wezen man. De heer C. van Haren bepleit de candidatuur van pater Mr. Dr. de Beaufort te Utrecht. De moeilijke tijdsomstandigheden, waarbij vooral de sociaal-economische vraagstukken op den voorgrond treden, maken het tot geen overbodige luxe, aldus spr. als de R.K. Staatspartij over voldoende deskundigen op dit gebied in de Kamer beschikt. Spr. wijst op het groote verlies dat de Staatspartij leed door het overlijden van Mgr. Nolens. Spr. gelooft dat een dergelijke gezaghebbende stem zeer veel zal bijdragen tot de eenheid in de fractie, vooral met de strevingen naar demoqatiseering die te onder scheiden zijn. Spr. wijst er nog op dat Pater de Beaufort directeur is van het Ontwik kelingsinstituut van het R.K. Werk liedenverbond te Utrecht en belast is De heer van Spaandonk wil opnieuw dewerken, opdat de vereeniging tot als candidaat voor den zetel voor fi- zegen moge zijn. nanciën gesteld zien de heer De heer Budding, bestuurslid van de A. N. Fleskens te Geldrop C. H. Kiesvereeniging, spreekt hierna De HoogEerw. heer v. Riel wil ook enkele woorden waarin h« laat uitko- j u j j i men dat door het bestuur der C. H. de aftredende leden Kiesyer de oprichting van eene A. R. Mr. Teulings te s Bosch Kiesvereen. met instemming wordt be en de heer groet en hoopt dat er spoedig een Th. Schaepman te 's Hoge. vruchtbare samenwerking moge ko- het houden van pluimvee. Spr. hoopte dat de belangstelling in de pluimvee houderij nog meer zal toenemen en dat de deelname aan de tentoonstelling het volgend jaar nog grooter zal mogen zijn. Na hulde te hebben gebracht aan het bestuur der organiseerende ver eeniging verklaarde de burgemeester de tentoonstelling geopend. De heer L. Hartog, voorzitter der Waalwljksche Pluimveehoudersvereeri- ging, zeide zeer verheugd te zijn om het blijk van medeleven door den burgemeester gegeven. Hij wees erop dat de leden er niefs van wilden weten dit jaar de tentoonstelllrg niet te laten doorgaan. Men is zelfs nog iets verder gegaan als In vorige jaren door de aanschaffing van een verzameling eigen kooien Spr. bracht dank aan diegenen ontleend: die het houden van deze tentoonstelling I Saldo 1 Jan. 1932 fiaancleel hebben mogelijk gemaakt, aan de regelingscommissie en aan den heer Jos. Zeegers, die geheel belange loos aile kooien van een drlnkbakje voorzag. De wissclkrans voor het mooiste ko nijn komt in handen van den heer M. van Tilborg. Voorts zijn een aantal Eerepryzen toe gekend. Onderlinge Vee verzekering. Gisteravond had in café C. v. Hees been de jaarvergadering plaats van de Onderlinge Veeverzekering alhier. Als gewoonlijk was de bijeenkomst goed bezocht. De voorzitter, de heer H. Hoffmans, opende met een welkomstwoord en las vervolgens de notulen der vorige ver gadering voor. Zonder opmerkingen werden deze vastgesteld. Vervolgens werd verslag uitgebracht over inkomsten en uitgaven in het jaar 1932. Daaraan zijn de volgende cijfers men. opnieuw op de candidatenlijst zien. De voorzitter danUt dhr. Budding De voorzitter zegt dat het bestuur voor d gesprokene, waarna een 18-tal liever zou zien dat personen als lid tot de A.R. Kiesver. Mr. Dr. L. N. Deckers te den Haag toetreden. Overgegaan in huishoudelijke ver voor de defensie.zetel in aanmerkingv komtvóór den heer Schaepman. daar het lang niet zeker is dat de tegenwoor dige minister van defensie aanblijft. De HoogEerw. heer v. Riel trekt na deze woorden de candidatuur Schaepman in. gadering worden tot bestuursleden gekozen de heeren M. Wijnands, G. v. Zeist, B. Treffers, B. van Dongen en W.' v. d. Hammen. De functies zullen onderling Avorden verdeeld. Hierna verkrijgt de heer Wachtels 1955.54 OntA'angsten met inbegrip \*an dit saldo 3651,58 Uitgaven 2025,42 Saldo op 1 Jan. 1933 1626,16. Dit beteekent dus een aehtoruitgnn;; Het lid de heer Dijkstra uit Capelle I van ongeveer 325. In aanmerking zorgde nog voor een bijzondere ver- genomen dat in 17 gevallen uitkeering asslng door den voorzitter een prach I moest worden A'erstrekt en dat de bees- igen ledenlijst aan te bieden, ontworpen ten zeer weinig opbrachten hoog- en uitgevoerd door de bekwame hand stens 50.mag) men zeggen dat het van den heer G. Hens Wzn. alhier. jaar nóg goed verloopen is. De voorzitter betuigde hiervoor zijn De aftredende schatter, de heer J. hartelljken dank. I van Dalen werd bij acclamatie herbe- Hiermede was de openlngsplechtig noemd. De schattingscommissie be held afgeloopen. Er was belde dagen I staat nu uit de heeren A. Appels, De voorzitter zegt dat het bestuur van den Berg, Chr. onderAvijzer, het de aftredende leden opnieuw wilde woord, die een onderAverp inleid over: voordragen. "Het Socialisme". Hierna wordt tot stemming over- Het Socialisme, aldus dhr. v. d. Berg, gegaan. De volgende heeren kregen is een machtig verschijnsel, dat door voldoende steun om op de candidaten- velen vurig Avordt bemind en door an- lijst te worden geplaatst Mr. Dr. Deckers (Def.) A. N. Fleskens (Fin.) Mr. Steenberghe P. v. d. Putt Mr. Dr. de Beaufort Jac. Vos Mr. Teulings E. Lockefeer Schriftelijk was gesteld Dr. A. v reeds candidaat d. Poel te Breda De heer v. Dalen ageerde nog tegen deren fel gehaat wordt. Het socialisme is een onderdeel van het communisme, i Karl Marx, de svsteem-bouwer, heeft het Marxisme of Communisme tot een systeem in elkaar gezet. Het Marxis me staat op tA\ree grondwetten; a. het historisch materialisme; h. de meer- waarde-theorie. In 1900 kwam er in Duitschland een nieuAA'e strooming in het socialisme, n.l. het „ReAnsionisme". Het commu nisme AArerpt zich op de toekomst, de a.s. heilstaat; het revisionisme daaren tegen op het heden, het leven van van- het stellen van een candidatuur voor daag De iaatste willen door sociale den defensie-zetel, op grond van hervorniingen de scherpe punten in vredes-motieven. den klassenstrijd afAÜjlen. De voorzitter wees er echter op dat j socjaiisme, zegt spr., is een gees- met de practijk rekening gehouden te]ijke stroomingt die met geestelijke moet worden en dat de bestaande wapenen moet bestreden worden. Het verhoudingen dezen kwaliteitszetel noodig maken. De vergadering werd hierna met den Christelijken groet gesloten. bij Firma WED. TH. C. PULLES. Sigarenmagazijn Telefoon 116 voor geestelijke staat hoven het stoffelijke; immers: Het Woord des Heeren blijft der eeiiAviglieid. Socialisme kan met JOHNNY WEISSMULLER. tot en met Maandagavond in de A. R. KieSA'ereeniging. In de zaal van het GebouAV voor Chr. Belangen, Besoijenschestraat, had j.l. Maandagavond eene vergadering plaats niet A'ereenigbaar zijn met Christen dom. Het socialisme zegt dat gods dienst een particuliere aangelegenheid is, die geëerbiedigd zal worden. In werkelijkheid moet de godsdienst zich echter plaatsen op een derde-rangs plaats, AAraar liet juist de eerste plaats moet innemen in 's menschen leven Het religieus-socialisme wil een Chris telijk tintje geven aan deze geestelijke strooming; desondanks belijdt het wel een God, maar geen Jezus, als Verlos ser der wereld. Tn werkelijkheid is het socialisme een revolutionaire richting, zegt spr. De oplossing van dit aardsche leven met z'n maatschappelijke, sociale Avan- toestanden ligt in 't Kindeke van Beth lehem's stal, dat gekomen is om de breuk tusschen God en mensch te her stellen. Indien, zegt spr. en hiermede be sluit hij zijn rede, hij den mensch de verhouding tot z'n God weer is her steld, dan zal liet gevolg hiervan zijn, dat de verhoudingen in dit aardsche leven zich Azerbeteren. De voorzitter dankt dhr. a'. d. Berg veel bezoek De uitslag was als volgt: Wit Leghorn. Oude haan: le pr. L. Dijkstra. 3e pr. Jos. Zeegers. Jonge haan: le pr. Berkelnians. 2e en 3e pr. L. Dijkstra. Jonge hen: le pr. L. Dijkstra. Klerks en J. Aran Dalen. Ook de aftredende bestuursleden, de heeren H. Hoffmans en F. van Baal, AA'erden bij acclamatie herbenoemd. De voorzitter deed nog de mededee- ling dat de premie op 15% zal gehand haafd blijven, zoolang er minstens 1500.in kas is; komt het saldo om te komen tot oprichting eener A.R. voor zijn schoone rede, Avaarna door Kiesvereeniging Waalwijk. i A'erschillende aanwezigen met den in- De vergadering stond onder leiding leider van gedachten wordt gewisseld, van den heer G. J. van Willigenburg, Bij de rondvraag dankt dhr. M. Wij voorzitter der A. R. Kiesvereeniging te nands, mede namens de overige be- Sprang en lid van, het bestuur van den Kieskring 's-Bosch van A.R. Kiesver- eenigingen, die te ca. 8 uur de bijeen komst opende met het lezen van Ps. 33 (onberijmd) en Gebed. Vervolgens heette spr. de aanAvezi- gen hartelijk Avelkom, er zijn blijd schap over uitsprekende dat zoovelen gehoor gegeven hadden aan de uitnoo- diging van liet voorloopig comité om deze vergadering hij te wonen. De heer v. Willigenburg zet dan in den breede uiteen de aanleiding en het doel om eene A.R. Kiesvereeniging op te richten. Waar bij een vorige Tweede Kamerverkiezing in Groot-Waalwijk, speciaal in a.iii. Besoijen een groot aantal stemmen op de A. R. lijst A\Taren uitgebracht, meende het bestuur der A. R. Kiesvereeniging te Sprang, dat over de mogelijkheid om tot oprich ting van een A.R. Kiesvereeniging te komen, reeds meermalen met enkele personen had gesproken, dat thans de tijd wel gekomen Avas daartoe over te gaan. De A. R. alhier, die in organi satorisch A'erband Avilden vereenigd zijn, AAaren tot nu toe genoodzaakt zich bij de A.R. Kiesvereen. te Sprang te voegen. Spr. zet daarbij tevens uiteen de noodzakelijkheid om vooral in dezen tijd, nu liet ongeloof al driester den kop opsteekt en ook op Staatkundig terrein met Gods Woord en de ordi nantiën daarin vervat door zoovelen niet wordt gerekend, de schoone be ginselen onzer A. R. Partij te bestu- deeren en uit te dragen, opdat alzoo worde medegeAverkt dat die beginselen in het staatkundige leven tot uiting komen. Vervolgens staat spr. stil bij hetgeen niet de bedoeling is mat de oprichting stuursleden, de vergadering voor het in hen gestelde vertrouwen en hoopt dat er een gezonde geest in de ver eeniging moge heerschen en allen zul- j len medewerken aan de bestudeering en A'erhreiding der A.R. beginselen. Met een Avoord van opAA"ekking tot de Arereeniging sluit hierna de A'oorzitter deze zeer prettig A'erloopen vergade ring, waarna dhr. M. Wijnands in dankgebed voorgaat. Plulmveetentoonstelllng. De onderlinge Pluimvee- en Konijnen tentoonstelling van de Waalwljksche Plufmveehoudersvereenfging, Zaterdag en Zondag In de zaal van den heer A. v. d. Pluffm gehouden, fs een groot succes geworden. De inzendingen, bijna 140. waren algemeen van zeer goede kwaliteit en bewezen opnieuw dat de leden der vereeniging over goed pluim vee beschikken. Zaterdagmiddag had de opening der tentoonstelling op eenigszins plechtige wijze plaats. Burgemeester Moonen kwam zelfs het openingswoord spreken. Na verzekerd te hebben dat hij de ultnoodlglng met zeer veel genoegen had aangenomen, verklaarde de burge meester dat hij het zeer moest toe juichen dat deze tentoonstelling werd gehouden. Hierdoor Immers wordt z.l da belangstelling levendig gehouden voor de pluimveehouderij, die van groot nut ls en den beoefenaar een aange name ontspanning bezorgt. Het pielt, naar spr. meende, voor de activiteit van het bestuur dat het In dezen harden lijd heeft aangedurfd een dergelijke tentoonstelling te organiseeren, want aiet de andere omstandigheden blijft toch het financleele voordeel een van de redenen die aanleiding geven tot 2e en 3e pr. Th. v. d. Griendt. Oude hen: le en 2e pr. Th. van de h,er beneden, dan zal volgens het be- Griendt. Trio: 2e pr. L. Dijkstra. Patrijs Leghorn. Oude Haan: le pr. L. Dijkstra. Jonge haan: 2e pr. L. Dijkstra. Oude hen: le pr. L. Dijkstra. Jonge hen: 3e pr. L. Dijkstra. Trio: le pr. L. Dijkstra. Wit Wyandotte. Oude haan: le pr. H. Stokwielder. Jonge haan: le pr. H. Stokwielder. Oude hen: le en 2e pr. H. Stokwielder. sluit der vorige vergadering de premie tot 20% worden opgevoerd. Het lid Fr. d. Broek wilde de pre mie tot 10% verlagen indien het kas saldo hoven 2000.komt. Het lid J. Klerks voelde er voor om de premie niet te verhoogen zoolang er nog minstens 1000.in kas is. Daardoor wordt z.i. de toetreding van nieuwe leden gemakkelijker. De voorzitter moest dit laatste voor- Jonge hen le en 3e pr. H. StokAvielder. I stel ontraden, de betaling wordt z.i. Patrijs Wyandotte. Oude haan: le pr. L. Dijkstra. Trio: le pr. L. Dijkstra. Trio: 2e pr. J. B. Verwiel. Barnevelders. Oude Haan: le pr. J. Bakkers. Jonge Haan: 3e pr. J. Eijckens. Oude hen: le, 2e en 3e pr. J. Bakkers. Jonge hen: le en 3e.pr. J. Eijckens. Red Island Reds. Oude haan: le pr. J. v. d. Hammen. Jonge haan: le en 3e pr. C. v. d. Kolk; 2e pr. J. v. d. Hammen. Oude hen: le en 2e pr. C. v. d. Kolk. Jonge hen: le en 2e pr. C. v. d. Kolk. 3e pr. J. v. d. Hammen. Trio: le en 3e pr. J. v. d. Hammen. Ruff Orpingtons. Oude haan: 2e pr. L. Dijkstra. 3e pr. J. B. Verwiel. Jonge haan: le pr. J. B. Verwiel. Jonge hen: le pr. L. Dijkstra. 2e pr. J. B. Verwiel. Trio: te pr. J. B. Verwiel. Zwarte Minorca's. Oude haan: 2e pr. Mej. R. C. Braams. Jonge haan: le, 2e en 3e pr. mej. R. C. Braams. Oude hen: le en 3e pr. mej. R. C. Braams. Jonge hen: le, 2e en 3e pr. mej. B. C. Braams. Oud trio: le pr. mej. B. C. Braams. Jong trio: le pr. mej. R. C. Braams^ Toom: le pr. mej. B. C. Braams. Zwarte Hamburgers. Oude haan: le pr. L. Dijkstra. Oude hen2e pr. L. Dijkstra. Jonge hen: 3e pr. L. Dijkstra. Hermelijn Sussex. Jonge haan2e pr. L. Dijkstra. Oude hen: le pr. L. Dijkstra. Jonge hen: 2e pr. L. Dijkstra. Hollandsche Blauwen: Oude hen: 3e pr. J. Eijckens. 3e pr. L. Hartog. 'Jong trio: 2e pr. L. Hartog. Zilver Braekels. Oude haan: 3e pr. Jos. Zeegers. Oude hen: 2e en 3e pr. Jos. Zeegers. Orloff's. Jong trio: le pr. L. Hartog. Kriel Goud Sibr. Oude haan: 2e pr. mej. R. C. Braams. Jonge haan: 3e pr. mej. B. C. Braams Oude hen: 2e pr. inej. R. C. Braams. Jonge henle en 2e pr. mej. R. C. Braams. Kriel Wit Plym. Rock. Trio: 2e pr. L. Dijkstra. De wisselbeker voor het mooiste Hoen komt in handen van den heer Berkel mans. Voorts zijn een ruim aantal eereprijzen toegekend. KONIJNEN. Vlaamsche Reus Geel. Voedster met jongen: 2e pr. M. van Tilborg. Nest jongen: le pr. M. van Tilborg. Voedster, jong: le, 2e en 3e pr. van der Velden. 2e pr. M. van Tilborg. Ram, jong: le pr. M. van Tilborg. Vlaamsche Reus Hauskleurig. Ram, jong:'2e pr. J. Bakkers. Vlaamsche Reus Wit. Ram, jong: 3e pr. L. Dijkstra. Ram, oud: le pr. H. Versteeg. Voedster, oud: le pr. L. Dijkstra. Voedster, jong: 3e pr. L. Dijkstra. Chinchilla. Voedster, jong: le en 2e pr. H. Versteeg le pr. L. Dijkstra. Ram, jong: le pr. Jos. Zeegers. 2e pr. L. Dijkstra. Nest 2e pr. L. Dijkstra. 3e pr. Jos. Zeegers. Havana. Ram, oud: 2e pr. L. Dijkstra. Ram, jong: 2e pr. C. Trimbach. Voedster, oud: 2e pr. L. Dijkstra. 3e pr. C. Trimbach. Voedster jong: 2e pr. H. Versteeg. 3e pr. L. Dijkstra. Black and Tan. Voedster, jong: le pr. L. Dijkstra. Ram, jong: 2e pr. L. Dijkstra. Holl. Zwart. Voedster, oud: le pr. L. Dijkstra. Brandneus. Ram, jong; le pr. U, Stokwieldar. toch reeds gemakkelijk genoeg ge maakt. Spr. vroeg machtiging om de premie tot 10% te verlagen als liet kas saldo boven 2000 komt en met re den te verwachten is dat het zich op dat niveau zal handhaven. Daarmede ging de vergadering ac- coord. Tenslotte deelde de voorzitter nog mede dat hij de .Tanuari-schatting A'an 1933 verzekerd waren 317 koeien en 152 hokkelingen en kalveren, samen dus 469 heesten voor een bedrag van 60740.—. Het vorig jaar in Januari Avaren A'er- zekerd 507 beesten voor 67540, zoo dat het verzekerd bedrag met ongeveer 7000.is teruggeloopen. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt. H. Familie parochie St. Antonlus, In de parochiekerk van St. Antonius had Zondagmiddag de plechtige op dracht plaats van nieuwe leden der H. Familie in deze parochie. Zooals dat telken jare geschiedt werden bij deze gelegenheid aan de jubilarissen de medailles uitgereikt. De zilveren medaille voor 25-jarig lidmaatschap kreeg P. van Haaren en de gouden medaille voor 50-jarig lidmaatschap L. van Hooft en P. Schoemans. Pastoor Verhagen richtte een woord van felicitatie tot de jubilarissen en bracht daarbij tevens dank aan pater Verheugt uit Kaatsheuvel, die de tweedaagsche oefening voorafgaande aan dezen feestdag, op uitstekende wijze heeft geleid. Lotisico-loterij. De gelukkige agent van Lotisico alhier, de heer Reus, had zeker een voorgevoel van het nieuwe buiten kansje dat z'n gelukskantoor ten deel zou vallen, toen hij ons Zondagochtend vroeg of wij 't goed vonden dat hij ons Maandag uit den Haag een telegram zou zenden, om te bulletineeren dat er een goede prijs zou vallen. Want inderdaad Maandag bereikte ons het bericht, dat onder zijn agentschap de f 100 000 was gevallen en later nog de f1500 Beide gelukkigen zijn Waal. wijkers, al is 't dan ,maar" met '/2o- Reus is wel buitenmate fortuinlijk. We hebben al tal van malen prijs- winners onder zijn koopers gemeld uit Waalwijk, Kaatsheuvel, Waspik, Drunen enz. Agent en gelukkige winnaars proficiat! Gegund. De levering van politie-uniformen voor de gemeente Waalwijk is na gemaakt proefwerk opgedragen aan Qebr, v. Oostrum alhier. Goed afgeloopen. Zaterdagavond had in de Besoijen. schestraat een ongeval plaats dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. De heer N. v. D. kwam met zijn meisje met de tram van Tilburg: Toen hij, vlak voor zijn woonhuis uit de tram wilde stappen kwam hij te vallen en kwam met zijn knie op de keien terecht, waarbij hij aan dit lichaamsdeel vrij ernstig gewond werd en zijn kleeren deerlijk gehavend werden. Had v. D. niet de tegenwoordigheid van gee9t gehad aanstonds zijn been in te trekken, dan was zeker zijn voet afgereden. De oorzaak van dit ongeval moet zijn, dat de conducteur te vroeg het sein tot vertrek gaf. TARZAN in

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 5