KING FEUILLETON PEPERMUNT van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch van Mrs. Patrick MacGill. (Nadruk verboden).. 9. Om juist van alle vrouwen ter we reld Loring's dochter te verkiezen! Wat kan ik doen? Hoe kan ik zooiets vreese- lyks verhinderen? Het was den ouden aristocraat diepe ernst. Voor hem zou het verliezen van den oorlog veel minder belangrijk zijn geweest dan het accepteeren van een bur germeisje in zijn oude en aanzienlijke familie. De Perivale's waren altijd in hun eigen stand getrouwd en het gevoel van den ouden man deelde zich in zekere mate mede aan den bediende, die eenige uren later op zijn schel'en binnenkwam en de opdracht kreeg uit te vinden of Lady Purnell thuis was. Lady Purnell heeft juist gedineerd en zal in tien minuten bij u zy'n, mijn heer, kwam de bediende korten tijd la ter, na de boodschap overgebracht te hebben, zeggen. In haar rijk gemeubileerde slaapkamer klopte het hart van Hetty's mededingster hoopvol en met snelle slagen. Lady Olga wreef haastig een klein beetje rouge op haar gladde, donkere wangen om daardoor haar schoonheid nog te verhoogen. In haar hardrood flu- weelen japon zag zij er zoo statig en mooi uit, dat men zich nauwelijks kon voorstellen, dat er een man was, die vóór haar verschijning zoo absoluut onver schillig bleef. Zij hulde zich in een weelderigen bont mantel en toen Lord Perivale bij baar binnenkomen zijn vermoeide oogen op haar liet rusten, dacht hij bij zichzelf: „Wat ziet die jonge dwaas in dat mise rabele kleine winkeljufje, wanneer men dat vergelijkt met deze schitterende vrou wenschoonheid? Wat is er gebeurd, beste oom James? U ziet er uit ais een geest, yraren Lady Olga's eerste woorden, die met lieftallige bezorgdheid uitgesproken werden. Haar ongerustheid vond spoedig weerklank in haar toen zij de reden van Lord Peri vale's haastige boodschap vernomen had. Jack mijn zboneen Perivale eu de laatste van het geslacht, heeft beslo ten met een klein burgerlijk winkeljufje te trouwen, begon hij met zooveel drama- tischen klem, alsof hij den val van het geheele Britsche keizerrijk verkondigde. Het zou byna komiek geweest zijn, ware zijn aristocratisch gezicht niet aschgrauw geweest van doodelyken ernst en ontsteltenis. En het mooie gezichtje, dat hem aan keek in de grimmige stilte van de vorste lijk gemeubileerde studeerkamer weer spiegelde een niet minder groote angst en een niet minder hevige ontsteltenis dan het zijne. Maar waar bij Lord Perivale het over- heerschende gevoel woede was, had bij zijn bezoekster haat de overhand, een zoo wilde en ongebreidelde haat, als men bij de meest primitieve wilden nauwelijks zou kunnen verwachten. Lady Olga's lange, slanke vingers pluk ten zenuwachtig aan haar rijken mantel en zij boorde haar rose nageltjes met kracht in het bont, met een kwaadaar dige kracht, want zij verlangde er naar de wangen van haar mededingster zoo danig te krabben, totdat zij de bloedspo ren van haar haat zouden vertoonen. Hoe heet zij?, vroeg zy met droge, krakende stem, hoewel zij natuurlijk wel wist, wat het antwoord zou zijn. Hetty Loring. Ik zou niet eens de moeite genomen hebben haar naam te onthouden, indien zy niet toevallig de dochter van een misdadiger was, van 'n dief en zelfs een moordenaar, hoewel dit laatste destijds niet bewezen is, was het bittere antwoord van den ouden man. Gretig nam de vrouw deze mededee- lingen in zich op. Eindelijk was er een lichtstraal door haar duistere gedachten gebroken. Maar dat weet Jack toch zeker niet? Hij moet toch nog eenig respect hebben voor u en de eer van zyn familie, 'merkte zij langzaam op, terwijl haar brein haas tig in een geheel andere richting werkte. Ik heb het hem vandaag in tegen woordigheid van het maUja verteld, maar de kwajongen heeft my in mijn gezicht getrotseerd en het voornemen aangekon digd morgen met een speciale vergun ning te trouwen. Natuurlijk kan ik niets doen om hem dit te beletten, want hij is 27 jaar, maar ik heb het recht op zijn moeders fortuin als hij zonder mijn toe stemming vóór zyn dertigste jaar trouwt. Ik kan hem dat wel is waar ontnemen, maar het is een rampzalige troost voor het feit, dat de toekomstige Lady Peri vale een winkeljuffrouw is en bovendien de dochter van een galeiboef, die den oom van haar man vermoord heeft. Er sprak zoo'n innig verdriet uit de woorden van den ouden man, dat zelfs de koude, zelfzuchtige vrouw tot mede- lydens toe geroerd was. Weest u niet zoo bedroefd, oom Ja mes. Waarom zoudt u het bij dit meisje niet eens met een aanzienlijke som geld probeeren? Gewoonlijk is dat soort wel af te koopen. Ik ken dit meisje heel goed. Zy was indertijd mannequin bij mijn modiste, tot ze wegens diefstal ontslagen werd. Blijkbaar is ze een dochter van haar vader en zal ze waarschijnlijk maar al te bly zijn als u haar afkoopt, want ze moet verstandig genoeg zijn om te begrij pen, dat als Jack met haar trouwt, ieder een hen zal mijden, zoodra haar onver kwikkelijke geschiedenis bekend is ge maakt. Lord Perivale greep dit denkbeeld aan met een ijver, die maar al te duidelijk toonde, hoe intens zijn wanhoop was. Je hebt gelijk, lieve. Waarschijnlijk heeft het ongelukkige meisje nog niet ge realiseerd, wat haar lot zal zijn als ze met myn zoon trouwt. Maar er is nog maar zoo weinig tijd. Zij willen morgen middag om twee uur den grooten stap ondernemen! Er was een weeklacht in de stem van den ouden man, die Lady Olga lichtelijk hinderde. Weet u, het eenige wat Jack noodig heeft, is weg te komen van dit el lendige winkeljufje, dat hem in haar net ten verstrikt heeft, opdat hy haar kan vergeten en weer 'n normalen kijk op 'l leven krijgt. Denkt u dat ook niet? Ademloos vroeg zij het met haar klank volle, diepe stem, er hing zooveel van 't antwoord af. Lady Olga wierp een vlug gen blik rond de weelderig ingerichte kamer en haar eigen qnzekere, byna ar moedige toestand kwam haar voor den il voor zorgen dat vele andere wed- Jyden niet uoorgaan. 'Ais net NOAu-vuiü niet al te hard be- vonuen wordt, loopt Middelburg een koeue kans om in mburg ue zooveejsie Ueuenaag op te loopen, waardoor zy uan 'evens lot uezeuue rang is aigeüaaiu ais VV. In de ü-kiasse zyn maar weustiy- len vastgesteld, die geen van alle voor e bezeumg oer bovenste plaats van groote beieekenis zyn. VViiiimmina is naar kans zou goed ais kwyt en Kan dus .tegen de Vaik een rustig middeinioot- Jp.uiytje speien. 1AC maaKt al evenmin rnog een serieuze kans en moet op bezoek by ue hekkensluiters, wat aityu een ge vaarlijk experiment is. Toch geiooven we niet, uat ue Vossen zich Zondag van de J onderste plaats zuilen loswerken. \\SL gaat naar 'l'egeien dat in eigen huis moeiiyk te overwinnen is. Beide ciubs zyn nog niet geheel safe, zoodat hier waarscüyniyk hard 0111 de punten gestreden zal worden. Een Tegeiscne overwinning lijkt ons wel het waar- i schyniykst, otschoon we weten, dat de W aaiwykers voor verrassingen kunnen zorgen. Mocht het hen gelukken de thuis club een nederlaag te bezorgen, dan klim men zy twee plaatsen op. WaalwyKsche 3e klassers RWB en HEL krygen beide een nieuweling op bezoek. hvVB heelt een gemakkelijke taak en zal er Oisterwijk wel onder weten te houden. Hetzelfde is nog niet gezegd van HEL, dat in Capelle een lastigen tegen stander zal vinnen. Sloegen de Capelle naren Good-Luck niet in eigen huis? Van belang is voorts de reserve tweede klasse-wedstrijd WSC 2—Dongen 2, waar in W SC 2 haar laatste kampioenskansje te verdedigen krijgt. Programma le klasse: NOADMiddelburg. 2e klasse A. AllianceDe Baronie; DongenTSC* DoskoRBC; BredaVlissingen. 9n L' loccn U Tegelen-WSC; VOS—TAC; De Valk ilhelmina. 3e klasse D. RWB— Oistet'wiik; HECCapelle Res. Ie klasse. Longa 2—De Valk 2; Helmond 2BW 2; Eindhoven 2—MVV 2; PSV 2—NAC 2 Res. 2e klasse A. .NOAD 4—Longa 3; WSC 2—Dongen 2. W. S. C. TEGELEN—W.S.C. Een moeilijke uitwedstrijd. W.S.C. kan twee plaatsen sty- i'/enAls de vorst er niet tus- schen komt. Het ziet er op het oogenblik niet naar uit dat er Zondag van voetballen veel zal komen, want de velden zyn door de vorst sinds een week in steenharde oppervlak ten veranderd. De oude Egyptenaren gebruik ten reeds op primitieve wijze de opwekkende bestanddeelen der pepermuntplant. Gij als mo dern mensch vindt in de origi- neele King-pepermunt ditzelfde middel ter verkwikking in ver fijnde en versterkte vorm terug. te verlaten Als morgen succes kan wor- den behaald, zou WSC een, misschien zelfs twee plaatsen op de ranglijst stij gen en vrywel geen gevaar meer loopen nog aan het kortste eind te trekken. De bus vertrekt om 10 u. vanaf Hotel De Twee Kolommen. W.S.C. 2Dongen 2. Voor de thuisblijvers staat een zeer in- ?S0onïlocting °P hcl program, n.l. WSC 2Dongen 2. Door de neder laag die de reserves Zondag tegen BW leden is hun mooie kampioenskans lee- yk geknakt. Morgen is het de laatste ge legenheid om den achterstand op het lei- S?cr o i°ngein 2 in te looPen- Verliest v\j>l 2 dan kunnen we wel zeggen dat net kampioenschap voor haar verloren is. Voor de thuisspelers dus een aanspo- nng om zich tot het uiterste te geven. Het wordt een spannende ontmoeting, die best het aanzien waard zal zyn. Om half 3 wordt begonnen. Van de lagere elftallen speelt WSC 3 uit tegen Haarsteeg 1, terwijl WSC 4 om 12 uur thuis speelt tegen Capelle 3. JULIANA. In het geval dat het ijs de voetbalpret echter niet kan verdrijven, gaat WSC weer een verre reis ondernemen. Voor de derde maal moeten de zwarthemden het Limburgsche land in en thans is het legelen waar tie slag geleverd zal wor den. Dat is voor WSC een moeilijk kar wei, want de roodbaadjes zyn in eigen huis al heel moeilijk te bekampen. Er is tenminste nog geen enkele ploeg in ge slaagd in Tegelen een overwinning te be halen. VVV, De Valk en TAC moesten er zich met een gelijk spel tevreden stellen, en Gudok en Helmond kregen er leelyke klappen, de 51 nederlaag van de kam pioenen van vorig jaar spreekt tenminste boekdeelen. De Tiglianen zyn overigens dit jaar niet bijster gelukkig geweest, we kunnen ze in kracht gerust hooger aan slaan dan hun positie op de ranglijst zou doen vermoeden. Het zou wel vermetel zyn de WSC-ers legen dezen tegenstander een goed suc ces te voorspellen, ondanks het feit dat de zwarthemden in het begin der compe titie Tegelen een 2—0 nederlaag hebben toegediend. Bij objectieve beschouwing moeten we erkennen dat WSC morgen 'n goede kans loopt op een nederlaag. Dat beteekent echter niet, dat het uitgesloten is, dat de Waal wijkers een nederlaag ont- loopen. Al vele malen immers hebben de WSC-ers getoond, als het moet heel wat in hun mars te hebben en met een onuit- puftelykcn voorraad enthousiasme den vijand te kunnen overstelpen. Daarom is net geen hopelooze taak, waarvoor de jongste^ 2e klasser zich morgen gesteld iziet. WSC dient er nu alles te gaan op zetten om voorgoed de gevaarlijke zone Het le elftal is weer vr« van compe- titiewedstryd. Voor het 2e elftal is een thuiswedstrijd vastgesteld en komt het 2e elftal van Ca pelle op bezoek. In Capelle wisten onze reserves een overwinning te behalen. \\y vertrouwen dat ook Zondag onze reserves de punten in de wacht zullen slepen en lot het einde volhouden en niet ™oals Zondag j.L, hoewel toen op een terrein gespeeld moest worden, hetwelk niet te bespelen was. Aanvang om 2 uur. R. W. B. Een belangrijk programma staat ons te wachten. RWB 1 krijgt bezoek van Oisterwijk 1, hoewel in Oisterwijk onze jongens met i—1 gewonnen hebben, zyn wy er nog ang met zeker van dat beide punten in Waalwyk zullen blijven, te meer daar Uisterwyk nadien eenige nieuwe spelers opgesteld heeft. De RWB-ers zullen ech ter hun mooie kans op de 2e plaats we en te verdedigen en hun uiterste best doen zich te handhaven. Aanvang half 3, terrein RWB. Onze reserves gaan op bezoek by WSC S.Bir ?„V..n,°« nooit for'uiniyk gespeeld nebben. Wy hopen dat dit nu eens anders zal zyn. RWB 4 speelt thuis tegen HEC 3. Aan vang 12 uur. BURGERLIJKE STAND. KAATSHEUVEL. 115 Jan. 1933. Geboren: Antonius L zv Joannes van Gompel en W Jansen. Antonia M dv Antonius Snoeren en J M Vermeeren. Johanna Th A dv Henricus G Donders en C M Go- verde. Johannes J zv Jacobus H Hen- c eriks en J van Delft. Theresia M .1 dv Ni colaas A A Heuer en M de Man. Antonia M J dv Wilhelmus Oppern.an en A P M Havik. Johannes W zv Jo hannes J Aarts en A A Hooymaijers. geest*$Js een leelyk droombeeld. Al ïfèse rijkdom en weeldezy mogen niet niijn vingers glippen. Geen winkeljuffrouw zal mij den loef af steken, mompelde zij- binnensmonds. Zij boog zich nog eens voorover en raakte zacht Lord Perivale's af?1 aan. Als u maar een ernsfi^Jjenoeg beeld ophangt van Jack's volkomen armoede als zij persó met hem wil trouwefrrdenk ik niet, dat u veel moeilijkheden mei haar zult hebben, vooral niet wanneer delftm, die u haar aanbiedt, maar groot genoeg, is. En er is nog allen tijd voor'haar om voor 2 uur morgenmiddag weg te gaan naar een of ander afgelegen klein dorpje. Het gevoel, wat Jack voor dit meisje heeft, is niet meer dan een dwaze ver liefdheid en als ik een week lang onge stoord van zyn gezelschap kon genieten, zou ik hem haar kunnen doen vergeten ik ben er zeker van, dat mij dat geluk ken zou! Een bijna wilde triomphklank trilde door haar stem, toen zij eindigde: Als u dat meisje maar uit den weg ruimt, beste oom James, zult u de schoondochter kry gen, die u zoo gaarne hebben wilt. Omdat Lady Olga zoo vurig wenschte dat haar plan zou gelukken, had zy een onbeperkt vertrouwen in haar macht inderdaad meende zy reeds, dat haar taak volbracht was, toen zij zich voor overboog en Lord Perivale's verwelkte wang kuste. Ik zou u raden, al is het nog zoo laat, naar Hampstead te gaan en te pro beeren het meisje te bezoeken. Als u snel rydt kunt u er nog voor middernacht zijn en het dringende van de zaak zal het late uur verontschuldigen. Wanneer het u gelukt haar af te koopen en haar mis schien met den een of anderen jongen van haar eigen stand te laten trouwen, vooidat Jack en ik terug zyn, zou de ge heele zaak zoo eenvoudig mogelijk wor den, en met een wonderlijke kalmte wik kelde de sluwe vrouw zich in haar bont- j mantel en liet den ouden edelman ach- ter met de taak haar mededingster af te koopen. XI. Het witte japonnetje, dat niet gedragen werd. Hetty wist wel, dat zy eigenlijk vroeg naar bed had moeten gaan om er den volgenden morgen op haar best uit te zien. Maar te middernacht was zy nog bezig, want zy had zooveel dingen te doen, waarvan zelfs de groote verande ring in haar leven haar niet kon vrij maken. Sedert haar verloving met Max Reiss had Hetty de meest strikte zuinigheid in haar huishouding moeten betrachten, want zij bezat niets dan het geld van een kleine verzekering, die haar moeder nog steeds had kunnen betalen en welk be drag haar uitgekeerd was. Zy wist natuurlijk dat het huis en de geheele inboedel eigenlijk aan haar vroe- geren verloofde behoorde en hoewel hy nog geen enkele poging had gedaan om zijn ïigendom op te eischen, hield Hetty wijseli/k rekening met het feit, dat op den een of jnderen dag zy en de kinderen verplicht zouden zyn naar gemeubileer de kamers te verhuizen. Daarom noest zij zoo voorzichtig mo gelijk in hafcT uitgaven zyn, ontsloeg het dienstmeisje m deed al het werk in huis zelf, evenals (e verzorging van haar kleine broertje Hl zusje. Terwijl zy de twee kinderen baadde, blonken haar oog?n vroolyk en af en toe ontsnapte een zafhte melodie haar lip pen. De liefdesvlan flikkerde zoo helder op het altaar van hiar hart, dat zij ieder ander gevoel onderlrukte, zelfs het ver driet, want ofschoon Hetty haar geleden verlies niet minder hevig voelde, eischte de natuur, dat haar warme, zonnige jeugd tot haar recht k.vam en geen men- schelyk wezen kan z.ch lang tegen die natuurlijke kracht wvzetten. De tweelingen warm uitgelaten; Dump ling toonde haar vioolijkheid door lastig te zijn en de kleine geduldige Chick door zachtjes met zyn kien zwak handje over Hetty's wang te streden. Kindertjes, vinaf morgen zal Jack voor jullie zorgen. Nu moeten jullie lief zyn en toonen hoewel je van hem houdt, babbelde ze. Hoewel de plecltigheid zoo overhaast zou moeten plaats hebben, had Hetty toch er op aangetrongen, dat Dumpling bruidsmeisje zou zjn. Ik zal alle kinleren uit de buurt als bruidsmeisjes en iruidsjonkers halen, had Jack lachend gizegd en haar plagend aan haar oor getro&en. W#rdt vêrvolgd. i

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6