Griep, minna. Niiiuws nil Kaalsbenrel. Een net MEISJE WERKSTER 5 Trouwkaarten of Trouwbrieven t v/ J Zondag had op het veld van HVV te Waalwijk een voetbalmatch plaats tusschen HVV I aldaar en VJC I alhier. HVV won met 9-3. VJCII alhier kreeg Zondag RWB V uit Waalwijk op bezoek. VJC won met 3-2. De comp-wedstrijd die Zondag plaats had tusschen HFC I en de Sporters I alhier werd gewonnen door de Sporters met 3 -1, waardoor zij op de tweede plaats komt te staan. Maandag had de aanbesteding plaats van het bouwen van een woon huis met schoenfabriek voor rekening van den heer H. Grietjens—van Drunen alhier. Ingeschreven werd als volgt Al [wat U noodig heeft om spoedig te herstellen, zijneènpaarMijnhardt'sPoéders. Per stuk 8 ct.doos 45 ct. Bij Uw Drogist. Schoonis, Haarsteeg f835; Luijben, Vlijmen f8165 v. Bokhoven, Vlijmen f8065 v. Iersel en Merkx, Drunen f 7776 Blankers, Nieuwkuijk f747É Groffe, Haarsteeg f739É G. de Bont, Nieuwkuijk f7200 Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver onder architectuur van zijn zoon. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 21 Febr. 1933. Zaterdagavond had de Chr. Knapenvereeniging een feestvergade ring ter viering van haar 10 jarig bestaan. Voor een volle zaal werd het programma verwerkt, dat oa inhield: Voordrachten, tableaux en een tooneel- stukje, genaamd .Novemberstorm". De jongelui hebben zich goed geweerd en oogstten dan ook een welverdiend succes. Zondagmiddag speelden hier voor de competitie de vv. R. W. B. uit Besoijen en Juliana, de laatste won met 3 0. Over de uitvoering van de too- neelvereeniging .Kunst en Vermaak", Zondagavond in hot vm. Patronaats gebouw gegeven, is maar één roep De beide nummers .Gij zult niet dooden", anti-oorlogsspel en de klucht .Een misverstand" werden prima ver tolkt, terwijl de Heeren musici: De Man (piano), v d Broek (harmonium), Kerkoerle en F, Schreuder (viool) en G. Schreuder (cello) voor een aange name afwisseling zorgden. De zeer talrijke bezoekers hebben dan ook den geheelen avond volop genoten. Maandagavond overleed na een kortstondige ziekte de heer P. Maasen, lid van den Gemeenteraad. Vrijdagavond vergadert in Con- cordia het Nut. In deze bijeenkomst zal als spreker optreden de heer Temmen met het onderwerpWeten, schap en Film. Maandagmiddag waagde een 12-jarige knaap zich roekeloos genoeg op het ijs op een diepen sloot met het gevolg, dat hij er door zakte. Gelukkig was er hulp bij de hand en was hij spoedig op 't droge, zoodat het ongeval afliep met den schrik en een nat pak. Kaatsheuvel, 20 Febr. 1933. Aanbesteding. Onder architectuur van den heer J. A. Prins alhier werd Zaterdag aanbe steed het bouwen van een slagerij voor den heer H. Esch alhier. Uitslag: Qebr. Brekelmans, Kaatsheuvel f3740 L. Fitters. Waspik f 3528 C. den Teuling, Kaatsheuvel f3197 A. Kleingeld, Kaatsheuvel f3150 P. de Orauw, Waspik f3139 A. de Orauw, Waspik f3139 O. Baeten, Waspik f 2635 Euphonla, Zaterdag hield de harmonie van het Kon. Muz. Qezelschap Euphonia haar statiedag. Er werd een rondwandeling door de straten gehouden, waarbij het aan belangstelling van de zijde van het publiek niet ontbrak. In goede stemming werd menige massale marsch afgespeeld. In de zaal werden de avonduren gesleten op een wijze, zooals dat alleen de oudere leden nog van vroeger kennen. Er zat een gezellige stemming in het gez°lschap. Met zang, muziek en voordracht, uit- sluitend door de werkende leden ver zorgd, werden tot ieders voldoening verschillende uren gevuld. Natuurlijk werd ook aan den inwendigen mensch gedacht. Liefdadigheidsconcert Bel Canto. Het liefdadigheidsconcert, dat de zangvereeniging Bel Canto Zondag avond in de zaal van den heer J. v. Dun ten bate van de Spijskokerij heeft gegeven, is zoowel voor 't doel als voor de vereeniging zelf een groot succes geweest. De burgerij heeft op. nieuw getoond met veel sympathie tegenover het mooie werk der spijs, kokerij te staan. Het belangrijke be. drag van ruim f200 werd bij voor. verkoop en aan het loket op den uit voeringsavond ontvangen. Een woord van dank aan de ijverige dames die zich met den kaartverkoop hebben belast is hier niet misplaatst Bel Canto zelf had een zeer goeden avond. Vooral „Landerkennung" vai Grieg met den heer Wooning in der baryion-solo, .Hollands Glorie" van R. Hol en „Vlaggelied" van Joh. Ver hulst werden met veel toewijding ge zongen. Het accompagnement was bi, den heer Nouwens in goede handen. Het duo Willy en Nenny v. Noordi uit Amsterdam, dat het humoristische gedeelte verzorgde, had eveneens een enorm succes. Er is gelachen, dat de zaal daverde. Het publiek heeft onaf gebroken tot sluitingsuur volop geno. ten De heer Jan Princen uit Waalwijk was als steeds aan den vleugel hierbij de man op zijn plaats. Werkloosheid. Op het Bureau voor Arbeidsbemid. deling en werkloosheidsverzekering stonden Maandag 44 personen als ge- heel en 141 personen als gedeeltelijk werkloos ingeschreven. Het aantal tewerkgesteiden in de gemeentelijke werkverschaffing bedroeg over de afgeloopen week 88. Krulsverbond- Kaatsheuvel. Op de goed bezochte propaganda, vergadering van Maandag 20 Febr j.l. trad op als spreker de WelEd. Heer Joh. Benne, ambtenaar van den Bos- schen Diocesanen Drankbestrijders bond. In een gloedvolle rede zette hij uiteen het doel en de werkzaamheid van de drankbestrijding. Hoe drank, bestrijding is een apostolaat, een echt missiewerk in eigen omgeving. Hoe Paus en Bisschoppen dit werk roemen als een echt godsdienstig werk, waar door vele zielen voor Christus en Zijne Kerk gered worden. Hij schetste het naamloos leed, dat de drankellende verwekt In hulsgezin en maatschappij. Door voorbeelden uit zijne pracifjk toonde hij aan, hoe voornamelijk moe der en kind te lijden hebben van het drankmisbruik van den vader des huisgezins. Om er slechts enkele te noemen: Eens kwam hem ter hand een briefje van een kind, dat zijn ver zoekbriefje opstelde aan St. Nicolaas. Het was zeer gebrekkig geschreven en luidde ongeveer als volgt: „St. Nic jlaas, ik behoef van 't jaar niets te hebben, als U maar zorgt, dat vader niet meer drinkt, dan hebben wij weer boter hammen om te eten en een bedje om te slapen." Uit dit kleine briefje spreekt maar al te duidelijk het kinderleed en de moedersmart, welke zich voordoet in het huisgezin, waar de drankzucht is binnen geslopen. Ook is het ge beurd. dat eene aanzienlijke dame. eene mevrouw, op haar slerfbed de klacht uitte.Ik beef van schrik te moeten denken, dat mijn zoon, die door den drank aan lager wal is geraakt en thans in een woonwagen rondzwerft, leder oogenblik aan de deur kan bellen.." Elders gebeurde het. dat een jonge priestermissionaris zijn afscheids Mis moest lezen in het hospitaal, wegens de drankellende van zijn vader. Verder is het voorgekomen, dat een jonge student van een apostslische school zijn vader niet kon en wilde erkennen, wegens diens voortdnrende dronkenschap. Missionarissen vertellen ons, dat het is voorgekomen, dat het werk van vele jaren, opgebouwd in zwoegen en lijden, in enkele maanden werd stuk geslagen, doordat de drank ellende ook daar worrel schoot. Met deze voorbeelden voor oogen zal ieder weldenkend mensch respect en eerbied krijgen voor het werk van Sobriëtas, het werk der drankbestrij. ding, dat er op uit is vele zielen voor Christus en Zijne Kerk te behouden en terug te winnen, wee in huisgezin en maatschappij te voorkomen en te enigen. Na deze begeesterende toespraak, welke met een uitbundig applaus werd )eantwoord, deed de tooneelvereeni- ging BOns Vermaak' onder regie van den heer Fr. Elshout, ons genieten van het blijspel „Barbier-Brugwachter." Circa 10 uur sloot de voorzitter deze wel geslaagde propaganda-ver- gadering na eerst de leden en belang stellenden te hebben bedankt voorde trouwe opkomst. Ook releveerde hii even de spelers en den pianist voor hunne praestaties. Met groote voldaanheid togen allen huiswaarts, de overtuiging met zich dragend, dat drankmisbruik is de duivel der verwoesting van huisgezin en maatschappij, de ondergang van vele zielen, dat daartegenover drank bestrijding is een echt apostolisch werk tot redding van vele zielen en ot welzijn van vete huisgezinnen. Daarom, als misschien eersrdaagsch een lid van Sobriëtas zich bij U aan meldt om lid te worden of dit werk te steunen, of als door het jaar op een bepaalden dag een nette jonge dame U een Sobrlëias—bloempje ten verkoop aanbiedt, bedenk dan, dat ge door die kleine bijdrage die gevraagd wordt, een grootsch werk helpt op- iouwen tot eer van God, tot heil der delen, tot welzijn van vele gezinnen R K, Vereeniging tot bestrijding der 1 B.C. Donderdag 23 Febr. houdt boven genoemde vereeniging bij den hee an v. Dun, haar jaarvergadering. Agenda 1 Opening, noiulen enmededeelingen 2. jaarverslag van de Secretaris. 3. Financieel verslag v. d. Penningm. 4. Bestuursverkiezing, 5 Bespreking organisatie Vlaamsche kermis en andere attractie. 6 Rondvraag, sluiting. Operette Dollar Prinses Zooals gemeld, zal „Pro Arte" uit Antwerpen, Vastenavond Maandag in Euphonia opvoeren, de operette .Dollar Prinses" in 3 bedrijven door Willmeo en Grimbaum, muziek van Leo Fall. De hoofdrollen, zijn ook in deze operette weer in zeer beproefde han. den. Namen als Mia Dumoulin. Eric Lund en J. Julsam, stellen het geheel in eene aparte sfeer. Een nieuwe ster, in de persoon van Josephine van Harneveldt, helden-sopraan, is het ensemble nog komen versterken. De balletregeling is thans in handen van Mej. Mitchy Janssens, terwijl Nini de Boèl de regie voor hare re- kening neemt. De orkestleiding door Mevr. de Rooy Waroquiers, geeft ons steeds de grootste voldoening. De heeren W. Jonkers en Art. Crauwels, een ieder bekend als een stelletje oer— komieken, vinden we ook in de „Dollar Prinses* terug Het gegeven dezer operette komt in het kort op het volgende neer, „Alice, de dochter van den milliar- dair Couder, is een zeer trotsch juf fertje, dat, alhoewel niet trouwlustig, zich voorstelt, dat zij later, wanneer zij de neiging gevoelt in het huwelijk te treden, zich een man zal kunnen koopen evenals, zoo zegt zij tot haar vader, een meubelstuk, dat het huis versiert. Nu komt er een zekere Werburg bij haar vader in betrekking, een jongmensch, dat zijn geheele vermogen heeft verkwist en nu naar de nieuwe wereld is gekomen om fortuin te ma ken. Lang duurt het niet, of Werburg is verliefd op Alice en ook Alice be mint hem eveneens, maar haar fierheid weerhoudt haar, zelf die liefde te be kennen. Werburgdie een handige kerel is, bemerkt al ras, dat hij Alice niet onverschillig is, en dat deze tegen haar liefde strijd voert en hij tracht haar jalouzie op te wekken, wat hem dan ook gelukt en zij eindigt met hem haar hand te schenken." De première dezer operette, had een uitstekende pers, zoodat voor vastenavond een schitterend program voor ons ligt. huis meer middenin te plaatsen en den hoofdbouw zoo noodig grooter Ie nemen. Maar zooals het gebouw er nu is en er eeuwen zal staan, lijkt mij een geheel vrij plein, ontdaan van alle ge bouwen noodzakelijk. Ik geloof dat men er later spijt van zou hebben, zooals dat zoo dikwijls 't geval is. Ik hoop dat de gemeenteraad deze zaak die ons allen ter harte gaat, nog eens ernstig zal willen overwegen en eeken met dank voor de plaatsruimte WAALWIJKER. 15. slacht nuchtere kalveren .V--5, al les per stuk. Biggen 4070 ct. p. week. SPORT. w. s. c. Zondag a.s. TegelenWSC. Bij vol doende deelname zal mogelijk een groote bus genomen worden. Tot uiterlijk Zater dagmiddag 4 uur zal men zich hiervoor hij den heer Jacq. Moonen, Sigarenmaga zijn, kunnen opgeven. Nogmaals worden gegadigden erop opmerkzaam gemaakt, dat Zondagmorgen onder géén voorwaar de plaatsen worden aangenomen. De training zal wederom in de zaal der Handelsschool, Mr. van Coothstraat, gehouden worden. R. W. B. De wedstrijd HeusdenRWB 2 is voor onze reserves een geduchte tegenvaller geworden. Heusden bleek een taaie ploeg te hebben, terwijl RWB 2 er geheel uit was. Zij vermocht zelfs niet de eer te redden. Heusden won verdiend met 3-0. Hiermede is de mooie kampioenskans zoo al niet heelemaal, dan toch voor het grootste gedeelte verloren, omdat zij die kans niet meer in eigen hand hebben. We zullen maar hopen, dat de andere ge gadigden zoo vriendelijk zullen zijn ook eens te struikelen. Het verschil is slechts 1 punt. RWB 3 deed gelukkig beter en juist het omgekeerde door het ongeslagen CMG na een uiterst spannenden wedstrijd met 'n nederlaag van 32 naar Den Bosch te sturen. Hierdoor is de achterstand op CMG slechts 2 punten, zoodat ook het 3e elftal nog een kans heeft. RWB 4 behaalde haar 3e achtereenvol gende overwinning door Capelle 3 mev 50 te kloppen. Zesdaagsche te Straatsburg. De stand op Dinsdagavond Om half 11 toen na eenige valpartij en geneutraliseerd moest worden was de stand als volgt: I PijnenburgRichli 574 ptn.; 2 Ki- lianPuetzfeld 437 ptn. Op een ronde: 3 HuertgenGoebel 214 ptn. Op twee ronden: 4 TietzPreuss 313 ptn.; 5 FundaUinbenhauer 221 ptn. Op drie ronden: 6 WambstMou- ton 132 ptn. Op vier ronden: 7 GilgenBuehler 140 ptn.; 8 LinariDinali 139 ptn. Op vijf ronden: 9 van Kempen Resiger 259 ptn.; 10 Altenburger Oestreich 98 ptn. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Mijnheer de Redacteur, Vergun mij een kleine plaatsruimte voor 't volgende Vergis ik mij niet dan zijn indertijd de panden vóór het nieuwe raadhuis aangekocht om deze te amoveeren en om daar een groot plein te kunnen aanleggen en zijn ook diensvolgens de plannen voor den bouw door architect Kropholler ontworpen, n.l. een hoofd gebouw met zijvleugel, met binnenplein in 't Westen afgesloten door een Inspecteurswoning. De twee winkelhuizen zijn afgebro ken, café de Korenbeurs heeft nog jaren huur en 't oude raadhuis zou nog even moeten blijven staan tot dt agenten-woning gereed is. Nu doen alle mogelijke geruchten de ronde over 't oude raadhuis, dat in. middelsgedeeltelijk als winkel pareert. Zoo zegt men dat op deze plaats een café zou verrijzen, dan weer dat er een winkelhuis zal komen enz. 't Doel van dit schrijven, mijnheer de redacteur is, uiting te geven aan't vertrouwen van vele ingezetenen dat onze gemeenteraad zich toch houder zal aan 't origtneele plan, waarnaar het raadhuis is gebouwd n 1. een geheel vrij plein, waardoor men een onbelem merd gezicht kr^gt op het moob gebouw, evengoed op den zijvleugel met het prachtige binnenplein da was toch ook de opzet en 't zou toch zoo buitengewoon jammer zijn als men deze zou gaan bederven. Ik kan mt> niet voorstellen dat architect Krooholler daarmee accoord kan gaan. Was di> van den beginne af de bedoeling ge- weest, dan ware 't beter geweest der zijvleugel te laten vervallen, het raad- BURGERLIJKE STAND. KAATSHEUVEL. 1—15 Febr. 1933. Geboren Johanna M. d.v. Gerardus van Dru nen en A. Rijkers. Petronella J. F. G. d.v. Cornelis Leemans en Maria v. Dongen. Petrus A. z.v. Gerardus Grootswagers en C. P. Hendriks. Cornelis Johanna d.v. J. G. Oerlemans en P. J. Klijn. Johannes H. z.v. H. L. J. Roelofs en W. van Osch. Mar tini^ W. z.v. Adrianus M. v. d. Hoven en A. M. Verboven. Gertruda H. M. d.v. H. J. P. Gubbens en G. G. van de Warenburg. Adrianus G. z.v. Leo- nardus Snoeren en] A. C. Sebregts. Overlijden: Gerdina van den Broek 13 jaren. Antonia de Rooij 57 jaren. Gehuwd Adrianus J. v. Laarhoven 28 jaar en Maria A. van Es 20 jaar. Jacobus W. A. v. Dongen 30 jaren en Marie B. Siegl 30 jaar. RAAMSDONK. Van 11 t.m. 17 Febr. 1933. Geboren Antonius A. z.v. Petrus van der Pluijm-Vingerhoets. Cornelia P. d.v. Hendricus C. Schipperen-van Schijn- del. Antonius H. W. z.v. Johannes W. van der Pluijm-Jagers. Huwelijken: Martinus ,C. Oome oud 22 jaar en Petronella A. M. Bouwens oud 20 jaar. Overleden: Anna M. van Zijlmans oud 65 jaar Huiberdina E Buijks oud 1 jaar. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 21 Febr. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 175 paarden, 1125 magere runderen, 930 vette runderen, 248 vette kalveren, 1737 nuchtere kalveren, 71 graskalve ren, 216 schapen of lammeren, 30 big gen, 12 bokken of geiten en 7 overloo- pers. De prijzen waren: Koeien 13-17, 2326 en 2930 ct., ossen 1517, 20- 23 en 25—27 ct., stieren 14—16, 17—19 en 2123 ct., kalveren 2025, 3035 en 4045 ct., alles per half kg., melk koeien 110220, stieren 60260, graskalveren 2045, paarden 100 240, slachtpaarden 90160, hitten 4080, kalfkoeien 120240, pin ken 5085, vaarzen 80125, big gen 47, fok nuchtere kalveren 9- LAATSTE BERICHTEN. Spoorweg-ongeluk. Hedennacht heeft nabij Hedel een spoorweg-ongeluk plaats gehad. Naar wij vernemen zijn de nachttrein uit Amsterdam en een posttrein in botsing 'gekomen. i Er zouden één doode en verschil lende gewonden zijn. j I)e reizigers voor 't Noorden konden alleen reizen via NijmegenArnhem. Ontploffing te Shanghai.' Er heeft in een rubberfabriek te Shanghai een ontploffing plaits ge had. Er zouden 150 dooden en 200 ge wonden zijn. De toestand in Duitschland. Dr. Brüning werd in Kaiserslautern het spreken door Nazi's belet; hij moest onder politie-geleide de7 stad verlaten. - In Krefeld werd de Centrum-afge vaardigde Stegerwald bij een lezing door de Nazi's neergeslagen AGENDA. WAALWIJK. Donderdagavond 7—9 Training WSC gymnastieklokaal R.K. Handelsschool. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8uur. Repetitie Lieder tafel Oefening en Vermaak. Vrijdagavond 5.30, 7 en 8 30 uur repetitie adsptranten W.G.V.-- Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertafel „Oefening en Vermaak", Zondag, Maandag en Dinsdag 8 uur Grcostumeerde bals der Lledertgiel .Orfenlng en Vermaak" GEMENGD NIEUWS. De mishandeling te Schoyck Het slachtoffer overleden! r. De 55 jarige J. Biermans te Schayck) die Zaterdagavond j.l. door eenige personen met een ijzeren staaf ia aangevallen en ernstig werd mishan* deld, is zonder tot bewustzijn te aijiQ gekomen aan de gevolgen van de opgeloopen verwondingen in het Ca* nisius ziekenhuis te Nijmegen overle* den. i Auto-botslng. Gistermiddag wilde op den burgschen weg onder Moergestel éen auto, bestuurd door baron J. P. vkij Heeckeren van Molecate, komendè uit de richting Tilburg, een vrachtautó van de fabriek Hero te Breda voor- bijrijden. Waarschijnlijk is de persol nenauto geslipt, waardoor hef achten gedeelte met het linkervoorwiel van den vrachtauto in aanraking kwam. Beide voertuigen maakten daarna can zwenking naar rechts en kwamen ge deeltelijk in een langs den weg löptt penden sloot terecht. De personenatirto een tweezitter, geraakte beklemd tus schen den vrachtauto en 'n boom en werd geheel ingedrukt. De bestuurder was op slag dood. De chauffeur vand*A vrachtauto bleef ongedeerd. Ooq het slachtoffer te bevrijden heeft men den boom, waartegen de auto was óp£eL botst, moeten afzagen. Het' lijkt» naar het lijkenhuis overgebracht Baron van Heeckeren van Molecalè was inspecteur van de Nederlandse Zuivel Centrale. Hij was gehuwd, De vrachtauto werd ernstig bescha digd. ADVERTENTIëN. Heden overleed tot mijne diepe droefheid, na een kortstondig lijden, voorzien van de H. Sacramenten der Stervenden, mijne geliefde Zuster ALLEG0NDA VAN DER SANDEN in den leeftijd van 83 jaar. M VAN DER SANDEN Waalwijk, 18 Febr. 1933. *.2 A -• ïpK yït nxxr gevraagd voor heele of halve dagen. Waar zegt de Uitgever. 49857 Waalwtjksche Stoomdrukkerij Antoon Titltn (Niet van onzen gewonen correspondent.) fri.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 8