Nieuws nil Kaahleiivel. TE HUUR SPAART KOSTEN EN MOEITE WINKELHUIS ken, dankte de voorzitter de leden voor hun tegenwoordigheid en hun open lijke klachten en hoopte dat de heer Passier in zijn onderhandeling mag slagen tot succes van alle arbeiders. NIEUWENDIJK (N.-B.). Voor de Antirevolutionairen in den Kieskring 's-Hertogenbosch, sprak Woensdag middag in do Geref. Kerk te Nieuwen- dijk, Dr. H. Colijn, leider der A.R. partij. Van heinde en ver was men opge komen om de verkiezingsrede van de zen Christen-staatsman te hooren. Wij telden ongeveer 1500 bezoekers. Bij het binnentreden zongen de aan wezigen hem spontaan Ps. 134 3 toe. I)e voorzitter, de heer Schouten van Andel, opende deze vergadering en sprak een kort openingswoord over: „De Heere regeert!" Daarna sprak Dr. H. Colijn zijn rede uit, die onder ademlooze stilte werd aangehoord. Spr. begon met iets te zeggen over gezagshandhaving. Krachtige handha ving van het gezag is noodig. Het ge beurde met „De zeven Provinciën" is geen geval op zichzelf, maar een symptoon. Een overheid, die voor een handje vol muiters opzij gaat, is niet waard te bestaan^-Zeker, er is ook vrijheid, maar die heeft haar grenzen. Het al tijd beleedigen der overheid behoort niet tot die vrijheid. Verder besprak Dr. Colijn de finan- cieele en economische problemen van dezen tijd, om daarna eerlijk en zake lijk te spreken over de werkloosheid. Ten slotte betoogde hij, dat de eeu wige beginselen van Gods Woord ons moeten leiden. Dan zijn we sterk. Prins Willem I sprak in 1573: „Ik heb een verbond gesloten met den Po tentaat der potentaten". Als ook wij met den Heer der Heeren een vast ver bond hebben gemaakt, kunnen we zon der vrees de toekomst tegengaan. Hier na sprak de voorzitter een slotwoord, waarna Dr. Colijn voorging in dank gebed. Staande zong toen de vergadering het Wilhelmus. Het publiek heeft wederom laten zfen dat het meeleeft met de Harmonie, door In zoo'n grooten getale op te komen. Qeen enkel plaatsje was on bezet. De Harmonie kan dan ook met genoegen terugzien op deze uitvoering en sr van overtuigd zijn, dat zij hare leden en donateurs een schitterenden en geroeglpen avond heeft bezorgd. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 23 Febr. 1933. Op het jubileum—tournool bij de Damclub V. V. werden wederom 5 partyen gespeeld In de le groep won De joode van Oer. Jonker; In de 2e B>x van A. Vos, De drie overige par- tljei moesten worden afgebroken. Volgens de candidaten—lyst voor den Raad zou de heer Melnders, thans te Tilburg de opvolger zyn van den Maar dag overleden heer P. Maasen. Alsnu wyst de ïyst aan den heer H, Meenhorst. De heer A. de Oraag, speelt a.s. Zondag te Amsterdam, in den wed strijd om het kampioenschap dammen. Des voormiddags tegen C Lochtenberg; 's namiddags tegen B. Dukel. Ds. Joh. Kloots, predikant van de Ned. Herv. Kerk alhier, heeft be dankt voor het beroep van Dussen, De gasprys zal door de directie der gasfabriek alhier vanaf 1 Febr j I berekend worden iegen 9'/a cent per M3. de politiek.* Op Zondag 12 Maart spreekt Prof. Mr. P. J. M. Aaiberse, lid der Tweede Kamer te Den Haag over.Nederland in de crisis". Op Zondag 19 Maart spreekt Henrl Hermans, lid der Tweede Kamer te Den Haag over: .Herstel der maat schappelijke orde. Sociale Democratie.' Op Zondag 26 Maart spreekt Mr. Q C. J. D. Kropman, Wethouder van Amsterdam over: „De taak der Katho. Heken in Nederland in en door de politiek." Indien men belang stelt deze zes stuks redevoeringen te ontvangen kan dit door tusschenkomst van het secre tariaat onzer Kiesvereenlglng Hoofd straat 219 besteld worden voor der prys van 50 cent. Indien iemand in lichtingen wenscht omtrent cadidaten, stemming enz., is het bestuur zoo mo. geiyk gaarne bereid van advies tedienen HET BESTUUR R. K KiESVEREENIOINQ SPRANO. Op Maandag 27 Februari a.s, zal de Tooneeivereen. .Gezellig Samenzyn". van het personeel der N V. Waalwyksche Chroomlederfabriek v/h. v. Dooren de Qreeff, te Waalwijk, in de zaal van den Heer Joh v. Zwietering te Sprang een Carnavals-uitvoering geven. Het Programma bevat zeer aardige nummers, terwyi de enfree zeer laag gesteld Is, zoodat wy eenieder mogen aanraden deze uitvoering te bezoeken VRIJH-CAPELLE. In de Qerel. Kerk aan het Bruggetje hoopt a s Zondag 26 Februari des morgens hall tien en des namiddags half drie op te treden ds. P. K. Kelser. Het muziekcorps „Slrena" alhier, geeft a.s. Woensdag 1 Maart In de zaal van den heer J. Treffers, aan het Bruggelje, des avonds half acht haar tweede winter—uitvoering. Ter afwisseling worden voordrachten gegeven. Wegens slapte In 't bedrijf wordt op de Schoenfabriek derlfirma Qebr. van Drongelen In de Nleuw- straat 32 uur per week gewerkt. RAAMSDONK. De Wielerclub „De Moedige Strijders" zal op Dinsdag 28 Februari a.s. des namiddags om half acht In haar clublokaal by J A. Heere In de Stationsstraat een verga dering houden. Drukke opkomst Is gewenscht. Op Zondag 26 Februari a.s. zal de R K Tooneelvereeniglng „St. Bavo" In het St. Leogebouw haar tweede winteruitvoering geven. Opgevoerd zal worden .Arie's Offer" een sociaal Dramatisch spel in 3 bedryven van Frlis van Duinen, en nog een paar komische scè.ies. Het muzikale ge deelte wordt verzorgd door het alom bekende Jazz Band Trio van de Qebr. Broeders. De uitvoering vangt aan om half zeven. RAAMSDONKSVEER. Op Vrydag 3 Maart a.s. om half acht namiddag zal in het St. Henrlcusgebouw voor de RK. Kiesvereeniglng komen spreken het Lid van de Tweede Kamer C. Kuiper. De R.K. Tooneelvereeniglng .Kunst na Arbeid" zal op Zondag 26 Februari a.«. voor de heeren en op Maandag 27 Februari a.s. voor de dames in het St. Henrlcusgebouw telkens om 7 uur een uilvoering geven. Opgevoerd zal worden: „Scheidende muren" tooneelspel in 3 bedryven van Jan Qrosfeld en een klucht in één bedrijf .Baardschrappen en Heelmees ter*. De Kon. Erk. Harmonie „de Eendracht" gaf in de Harmoniezaal „Huis ten Deyi" haar tweede winter uitvoering. Begonnen werd met enkele muzieknummers, die allen op verdien stelijke wyze werden uitgevoerd, waar. na optraden het Noord-Brabantsche karakter duo van Engelen—KleQn uit Waaiwyk, waarop de Harmonie voor dezen avond beslag had weten te leg. gen. Het duo was gewoonweg in prachtvorm, alle nummers werden beantwoord met daverend applaus. Het sluitingsuur was reeds genaderd toen de Voorzitter dank bracht aan R.K. Kiesvereeniglng. Zooals reeds vorige keer medege deeld werd, heeft op Zondag 5 Maart de stemming plaats over de grosiysl In onze R.K. Kiesvereenlglng. Wy meer.en goed te doen reeds een en ander de leden ter kennis te brengen. 1. Op de algemeene vergadering van afgevaardigden van alle klesver- eenigingen In de Rykskleskriog Tilburg werd j.l. Zaterdag besloten geen poll- riek advies uit te brengen, 2 Voor den omschreven zetel, po. sitie der werknemers In bedryf en onderneming werd aangewezen C J. Kuiper te Utrecht, voor den omschreven zetel leiding in grooibedryi en onder neming Dr. L. Kortenhorst. te 's Qra- venhage. 3. Als Hjstenaanvoerder werd aan gewezen voor de r fffcleele stemming op 26 April C. j. Kuiper. Volgens punt 2 is dus komen vast te staan dat deze beide candidaten niet op de grosiyst van 5 Maart voor. komen en er dus nog te stemmen valt over de twee niet omschreven zetels. De gelegenheid tot «temmen bestaat In onze kiesvereenlglng van 's morgens half negen tot 's nanrddags vier uur, zoodat eenleder in de gelegenheid is zyn stemplicht te vervullen. De stem ming heefl plaats in hef Patronaat. Ieder lid ontvangt In den loop dezer week een oproeplngskaart, welke hy bij de stemming meebrengt. Tegen afgifte van deze kaart ontvangt hy aan het s'embureau zijn stembiljet. Op dit stembiljet komen alle candidaten voor, die In de verschillende afdeelin- gen zyn gecandldateerd en hiervoor bereid gevonden zyn. Men is verplicht op twee van deze candidaten zyn keus te laten vallen en het hokje voor zyn naam zwart le maken. Dan, maar ook dan alleen, stemt men goed. Dus twee stemmen, niet meer of niet minder. Mocht iemand zich vergissen, dan kan hy nog een maal een nfeuw biljet ontvangen tegen inlevering van zijn eerst ontvangen biljet. Het bestuur vertrouwt dat alie leden aan de stemming zullen deelnemen en mede zullen werken om de stemming zoo vlot mogelijk te doen verloopen Dus afgesproken alle leden komen stemmen, dan doet men zyn plicht. Allen maken de hokjes voor de twee van hun gewenschte candidaten zwart, dan alleen stemt men goed. Men brengen de oproeplngskaart mede. dan maakt men het, het bestuur gemakkelijk Oaarne had het bestuur voor de stemming nog een algemeene verga dering gehouden, doch met het oog op den korter, tyd is dit onmogeiyk maar vóór de off cietle stemming op 26 April wordt nog een algemeene vergadering gehouden, het bestuur is reeds met een spreker in onderhan. deling. Vervolgens zy medegedeeld dat het dapeiyksch bestuur van de R. K. Staats party een zestal sprekers bereid heeft gevonden ter inleiding van de verkie zlngscampagne bij wyze van documen taire propaganda voor de microfoon van den K. R. O. een korte redevoe ring te houden over de onderwerpen en op de data welke hier volgen. Op Zondag 19 Februari sprak van 13 tot 1320 Pater Mr. D. Beaufort, O. F. M te Utrecht, over het onder, werp: „Politiek naar Ka hollek-Staat- kundige beginselen. Op Zondag 26 Februari spreekt Mr. C. H. J. F. Ooseling, lid der Tweede Kamer te Amsterdam over„Qezonde volksinvloeden sterk Overheidsgezag Op Zondag 5 Maart spreekt Dr. J Witlox. hoofdredacteur van de Maas bode. Rotterdam over„De taak der T. B. C. Vereeniging. Hedenavond hield de T. B. C.-ver- eeniging in Café Jan v. Dun hare jaar vergadering. De secretaris bracht daarbij een uit gebreid jaarverslag uit, dat een schit terende kijk geeft op 't vele goede dat de T.B.C.-vereeniging reeds in haar eerste bestaansjaar gedaan heeft. Om 't groote belang van de T.B.C.-bestrij- ding ter plaatse, zullen we dit verslag in de volgende nummers in extenso plaatsen. Het dankwoord door den voorzitter voor dit en het finantieel overzicht van den penningmeester ge geven, was alleszins op zijn plaats. Bij acclamatie werd de voorzitter, die volgens rooster aftrad, als zooda nig herkozen. Besloten werd na half vasten met de inning der contributie te beginnen en vooraf voor dit doel een circulaire tot de burgerij uit te zenden. Het voorstel van de duivenvereeni- gingen, die destijds het initiatief tot de T.B.C.-bestrijding ter plaatse heb ben genomen, om ten bate van de ver- eeniging een uitvoering te geven, werd met beide handen aangegrepen. Deze uitvoering is door de duivenvereeni- gingen vastgesteld op Zondag half vasten. Aan de organisatie van de Vlaamsche kermis, welke met de Pink sterdagen gehouden zal worden is be gonnen. Deze attractie moet de clou worden van het jaar 1933. Het Zater dag j-L gehouden barakconcours in den R.K. Gildenbond loopt uitstekend. Op 25, 26 en 27 Februari kan nog gebarakt worden, voor de aansluiting bij de Radio Centrale. Maandag a.s. wordt het concours geopend. weusury <len zijn van beteekcnis voor de bezetting der laatste plaats. Gudok maakt een be scheiden kansje tegen TAC, alleen uit hoofde van de wispelturigheid van plaat selijke ontmoetingen. WSC krygt daaren tegen een slecht karwei tegen Tegelen, dat op eigen veld onoverwinnelijk is. Of zullen de WSC-ers in staat zijn dat record van deze Limburgers te breken. Het is vooreerst moeilijk te gelooven. Vreemd is het, dat men VOS zoo ver laat achter komen; deze ploeg is nu weer vrij. In Waalwijk wordt een plaatselijke kamp gestreden tusschcn HEC en RWB, van den uitslag valt bitter weinig te voor spellen. Baardwijk zal wel zorgen door een overwinning op Nevelo haar kans te behouden. Het programma luidt: 1c klasse BleijerheideBleijerheideLonga. Tilburg: NO ADMVV. Eindhoven: PSVBW. Middelburg: Middelburg—Willem II. 2e klasse A. RoosendaalAllianceBreda. Breda I)e BaronieDongen. VlissingenVlissingenHero. Terneuzen: TerneuzcnRBC. 2e klasse B. Tilburg: GUDOKTAC. HelmondHelmond—Wilhelmina. Venlo: VVVRoermond. Tegelen: Tegelen—WSC. 3e klasse E: Waalwijk: HECRWB: Waalwijk BaardwijkNevelo. W. S. C. TEGELEN—W.S.C. W SC staat morgen voor een zwaren uitwedstrijd. Tegelen is immers een ploeg die vooral op eigen veld niet met zich Iaat spelen. Dat blijkt wel overduidelijk uit hef feit. dat tot nog toe geen enkele ploeg kans zag om de steenbakkers in hun eigen omgeving te verslaan. Zelfs met de kampioenscandidaten: Helmond verloor er maar liefst met 51 en VVV moest er zich met een gelijk spel tevreden stellen. Men ziet dus dat het een zware taak is waarvoor de WSC-ers morgen ge steld worden, temeer waar de thuisclub er alles op zal zetten om dezen wedstrijd te winnen, daar zij zelf nog niet geheel buiten degradatiegevaar is. Eerlijk gezegd zou het ons meevallen als de zwarthem- den van deze stoere ploeg een enkel puntje wisten af te kapen, ook al is WSC in eigen huis met 20 de baas gebleven. Maar misschien zorgt de geestdrift waar mede SC bezield is, wel weer voor een verrassing. We zullen zien wat deze 3e tocht naar Limburg oplevert. Het 3e elftal speelt eveneens uit, n.l. in Capelle tegen Capelle 2. R. K. Kiesvereeniging. Door het bestuur der R.K. Kiesver- eeniging is voor een ledenvergadering op 26 Maart a.s. te houden, aangezocht de ZeerEerw. Zeergel. heer Prof. Hee- zemans uit het Seminarie Haaren. Geestbeschaving. Zooals we reeds eertijds meldden komt de bekende rederijkerskamer „Geestbeschaving" uit Oosterhout, on der leiding van den Weled. heer Joh. Sporenberg uit Breda, Zondag 26 Fe bruari in de zaal van Apollo, met het geestige tooneelspel „Roekedekoe" van Paul du Mont. We behoeven omtrent 't spel en de leiding geen aanbeveling te doen. Wat „Geestbeschaving" onder Sporenberg's leiding hier reeds eerder gaf, zegt meer, dan wij kunnen schrijven. De belangstelling Zondag a.s. zal dit be vestigen. 't Mag velen belangstellenden inte- i esseeren hoe de rollen van dit zware werk verdeeld zijn. Ieder zal er zijn bekenden onder terug vinden. Meneer Jan, rentenier, Joh. de Jongh. Bernard, zijn broer, Theo Biemans. Mevr. Broeckx, weduwe, Corn. Frederix. Marie José. dochter van Bernard, L. v. d. Weijden. David, zoon van mevr. Broeckx, A. Biemans. Melanie, keukenmeid, mevr. A. v. d. Pas-Jansen. Miel, huisknecht, J. Brandt. Dofke Lammens, duivenmelker, M. v. Bommel. Rosse v. Cutsem, duivenmelker, Th. Hurkmans. Vermeulen, meubelmaker, C. Sips. SPORT DE VOETBALCOMPETITIE. htstissingen boven en ondert Helmond en V.V.F. kunnen win nen. Wat doen W.S.C. en Gndokl Plaatselijke strijd in Waalwijk. De ie klas staat voor belangrijke beslis singen. PSV kan morgen kampioen zijn en het lijdt geen twijfel of zij zal den titel morgen ook in haar bezit hebben. Wij ge looven tenminste niet, dat de Eindhove- naren in hun laatsten wedstrijd nog zul len struikelen tegen BW, dat een der zwakke zusjes is. Voor Middelburg geeft dat een klein kansje om zich weer boven BW te plaatsen, want wij achten de Zeeuwen wel instaat om thuis van Wil lem II te winnen. NOAD—MVV is alleen van beteekenis als PSV zoo vriendelijk is te struikelen, dan moet de Maastrichtsche ploeg n.l. winnen om haar kansje te be houden. BleijerheideLonga is van geen belang meer, de thuisclub zal wel baas blijven. De heftige strijd tusschen Helmond en VV gaat weer voort. Beide ploegen spe len thuis en o.i. hebben zij een goede kans om resp. van Wilhelmina en Roer- JULIANA. Zondag a.s. is voor hef le elftal een thuiswedstrijd vastgesteld, na weer ver schillende weken daarvan verstoken te zijn geweest. De vereeniging Nevelo uit Oisterwyk komt op bezoek. Nevelo be schikt ook over een goed spelend elftal en Juliana zal het niet gemakkelijk heb ben tegen dezen tegenstander. Voor onze geel-zwarten staat veel op het spel met het oog op (le kampioenskans en zou de minste struikeling noodlottig kunnen zijn. De Juliana-spelers zullen zich dus weer met vol enthousiasme in den strijd moe ten werpen, daar zij weten dat zij ook in Oisterwijk tegen Nevelo een zware wed strijd hebben moeten spelen. Laten wij van onzen kant hopen, dat na een spannenden strijd onze geelzwar ten als overwinnaars uit den strijd ko men. Aan belangstelling zal het bij dezen zeer belangrijken wedstrijd wel niet ont- i breken, daar vele voetballiefhebbers uit aalwijk en omgeving op het Juliana- terrem aanwezig zullen zijn om onze geel zwarten weer eens op eigen terrein aan tiet werk te zien. Aanvang om half 3. Juliana 2 speelt ook een thuiswedstrijd tegen HEC 2. HEC 2 heeft na de uitslagen van Zon dag'j.l. ook weer een betere kans voor de bovenste plaats gekregen en staat ook onzen reserves een zware wedstrijd te wachten. Op het HEG-terrein eindigde de des tijds gespeelde ontmoeting na een span nenden strijd met een 32 overwinning voor HEC 2. Wij hopen dat ook onze re serves zullen trachten revanche te nemen. Ook voor dezen wedstrijd bestaat 'n groo te belangstelling. Aanvang 12 uur. R. W. B. Voor 26 Februari zijn uitsluitend uit wedstrijden vastgesteld: RWB 1 gaat op bezoek by HEC 1. RWB 2 is vrij. RWB 3 speelt tegen Capelle 3 op het terrein aldaar. Na het goede resultaat van vorige week zullen allen ongetwijfeld hun uiter ste best doen hun kans te behouden. RWB 4 gaat op bezoek bij DEVO 2. Hoewel DE\ O 2 alhier eenige weken geleden met 4—2 geklopt werd. zullen we nu met een gelijk spel reeds tevreden zyn. H. E. C. Voor Zondag is voor HEC 1 vastgesteld de wedstrijd tegen RWB 1. Op het RWB- terrein verloor HEC met 3—0, zoodat zy er thans alles op zullen zetten om revan che te nemen. Hoewel HEC met verschil lende invallers moet spelen, vertrouwen we toch dat het tot een goed resultaat zal komen. Daartoe is echter noodig dat iedere speler zich van het begin tot het einde geheel geeft en met alle kracht blijft doorwerken. We hopen dat het een faire strijd zal worden waarop en het publiek en de spelers vooral, met genoegen kun nen terugzien. De wedstrijd vangt aan om half 3. Voor HEC 2 is ook een belangrijke wedstrijd vastgesteld. Zy moet n.l. op be zoek hy Baardwijk 2. Op eigen terrein wisten onze reserves, zij 't dan ook met de grootste moeite, te winnen met 32. Of morgen ook weer gewonnen zal worden? Dit is een vraag waarop wy geen antwoord vermogen te geven. Baardwijk toch zal er alles opzetten om de op het HEC-terrein geleden nederlaag te wreken. Maar ook HEC zal ongetwij feld haar beste beentje voorzetten om te trachten de puntjes mee naar huis te brengen. HEC-ers, doe je best en verde dig het kansje dat je nog hebt, met al het vuur dat in je is. R.K.V.V. H.V.V. R.K.V.V. H.V.V.P.S,V, Drunen 9—3, Zondag speelde onze R.K. Voetbalver- eeniging HVV tggen PSV en wisten onze jongens er de PSV-ers flink onder te hou den. Het is een mooie oefening geweest voor a.s. Zondag. Zondag 26 Febr. Oranje Wit—HVV. HVV's laatste kans op kampioenschap. Zondag trekken onze Blauw-witte jon gens naar Tilburg om daar het sterke Oranje-Wit in eigen huis te gaan bekam Voor eèhige weken wisten ze op eigen terrein er met 31 van te winnen, maar of dat nu gaan zal? Oranje-Wit is tot goede dingen in staat, b.v. zy versloeg Berkel in eigen huis en hielden er twee maal Wilhelmina onder. Dus HVV kan op een warme ontvangst rekenen. Maar Zondag moeten onze jongens met een wil er naar toe gaan, dat gewonnen moet worden, want zouden ze maar ge lijk spelen, dan zyn ze zoo goed als ge heel uitgeschakeld voor het kampioen schap. Dus, jongens, zorgt Zondag voor een overwinning. Wy zullen in het volgend nummer de stand van de ranglijst laten volgen. De reis geschiedt per bus en vertrek om 10.45 uur by het café van P. v. Dalen. Nederl. XISwindon Town F.C. 85. Op het Sparta-terrein in Rotterdam speelde het Nedcrlandsch proefelftal een oefenwedstrijd tegen Swindon Town en won van de Engelschen met 8—5. Bij de rus! was de stand 30. y?n Run, die een uitstekenden wed strijd speelde, viel een kwartier voor het einde uit. Pellikaan was uitstekend op dreef, evenals Wels. Het Nederlandsche Elftal. De Keuze Commissie van den K. N. V. B. heeft heden vijftien spe lers gekozen, waaruit zij in het mid. den van de volgende week het defi nitieve elftal zal samenstellen voor den wedstrijd tegen Hongarije op 5 Maart a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam. De gekozen spelers zijn: Andriessen (Ajax), Bonsema (Velo- citas), v. d. Broek (P. S. V.), Duyn- houwer (Feyenoord). Van HeeKFeye. noord), Lagendaal (Xerxes), Lelieveld (V. U. C.), Van Male (Feyenoord), v. d. Meulen (H. F. C.), Van Nellen (D. H. C). B. Paauwe (Feyenoord), Pelikaan (Longa), Van Run(P. S. V.), Weber (A. D. O.) en Wels (Unitas). Adam, die ook in aanmerking kwam, is wegens studieredenen verhinderd. WIELERSPORT. De Zesdaagsche te Stüttqart. Gisterenavond half 12 is de Zesdaag sche te Stiittgart geëindigd. Minnaars waren: 1. Jan PijnenburgRichli, 929 nnt. Op 1 ronde: 2. KilianPuetzfeld 658 pnl. Op 2 ronden: 3. TietzPreuss 479 pnt. Op 3 ronden: 4. IluertgenGöbel, 416 pn». 5. FundaUinbauer, 339 pnl. De sluitingsavond is er steeds geweldig gejaagd. Er zijn in totaal 3315 K.M. ge reden. Wereldrecord autorijden verbeterd. Sir Malcolm Campbell heeft op het strand van Daytona (Florida) het we reldrecord voor automobielen, dat met 408.622 K.M. per uur op zyn naam stond, verbeterd en gebracht op 437.822 K.M. Hij verklaarde zelf na de race, dat het eenvoudig verschrikkelijk was geweest. RECHTSZAKEN. Winkeldiefstal. M. A. v. S. zonder beroep te Herpt was met haar jongen raar Den Bosch gekomen om op 5 Dec. SI. Nlcolaas te houden. In den winkel van de N.V. Hema ontvreemdde het meisje over hemden, over welken diefstal zij zich had te verantwoorden. Zy ontkende pertinent tegen alie verklaringen der gelulgfn In. Ze vroeg zelf nog een gefulge te hoored, die zyn voet had verstuikt en nu niet komen kon. De zaak werd 4 weken uitgesteld. Zeg hem dan maar dat hy hier niet moet komen om meineed te doen, aldus de olficler. Er zullen over 4 weken nog andere getuigen worden gehoord w.o.ookde juffrouw uit de Hema. v Herrie onder broers. O R 30 jaar, zonder beroep, te Waaiwyk, had op 7 Jan. 1933 te Sprang-Capelle de ramen in de broei bakken, welke eigendom waren van zyn broer Klaas Rietveld tot scherven ge«meten. Er waren wat hateiykheden voor gevallen. De efsch wegens vernieling luidde f25 boete of 20 dagen hechtenis. en laat ons uwe advertenties plaatsen in andere bladen. U behoeft niets te doen dan ze ons even op te geven. Wij doen de rest en het kost U geen cent meer. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. ADVERTENTIëN. Staat gereed Oud Holl. Kamer met echt rundleer. K.E M I. met magazlfn of werkplaats voorzien van gas, water en electf. in de 1ste St. Crispynstraat. Te bevragen by J. TROMPEN. Café, Waaiwyk. 49881 Qrootste meubelen. keuze van moderne K.E.M I. iiwuwiiuiiu aai gil uv/Ul ten. uciuc iiuunu pen ii.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 10