HE ECHO Ml HET I voor He vasMoHeo. H. Holsterea -Lagarde Briel uit Waspik. H. de Bont-v. Huiten GAAT NIET DOOR. DERDE BLAD. Waspik, 22 Februari 1933. Geachte Lezer. Reeds jaren werd er door de wer kende leden onzer harmonie over gesputterd oat het bestuur zijn jaar. Hjkschen teeravond apart hield, wat niet bevordelijk was voor de eenheid inde harmonie en ook niet voor de gezellig heid van zulk een teeravond. In deze .abnormale" verhouding tusschen bestuur en leden moest dus verande ring komen, en deze verandering is er thans gekomen. Op voorstel van den Heer B. heelt men bij wijze van proef nu eens gezamenlijk geteerd, en gezellig geteerd. De ongezellige, saai voorbijgaande avond van 't vorig jaar was slecht bevallen, en de herinnering daaraan deed allen nu nog des te meer genieten. Hoe zulk een saaie avond nu zoo plotseling kan worden omgetooverd in een zoo gezellige? Zooals reeds ge zegd: door de aanwezigheid van het voltallig bestuur, en naar wij vernamen, vooral ook door den ceremoniemeester, den Heer v. d. R„ die hieraan veel heeft bijgedragen. Een dankwoord is dan ook zeer verdiend. Ons Waspik moet niet stijf en koel worden zooals reeds verschillende plaatsen rondom, maar bij ons moet de vroolijke, gezonde humor en de ouwerwetsche gezelligheid blijven. QelegenheidJvoor plezier en kunstgenot hebben we den laatster tijd volop gehad, en voor den a s, Vasten nog te wachten. We willen nog slechts even wijzen op de uitvoeringen der tooneelciub O.B.K. in het Patronaatsgebouw welke ten tooneele kwam, met het in hei begin van het seizoen uitgestelde werk .Langs doo»ntge paden." Er wordt in dit werk veel .individueel kunnen" vereiscat, maar tot ons genoegen mochten we constateeren, dat dit bij O B. K. te vinden is. Ook de Ctir. Jongeiingsvereeniging hield haar jaarlijkschen feestavond, en ook hier gaat 't er gezellig toe, en wordt het programma afgewisseld door zang en tooneel. Deze vereenlgirg geniet dan ook ter piaaise aller sym- phatie en zelfs onze oud-dorpsgenoot de Heer R., die deze vereeniging mede oprichtte, kwam speciaal van Soestdijk over, om dezen avond bij te wonen. Voor a.s. Maandag (Vastenavond) is is geëngageerd de bekende Oos.er- houtsche Rederijkerskamer .Geest beschaving." Dit gezelschap is hier de laatste jaren overbekend geworden, en kan zeer zeker met de beste ge zelschappen wedijveren. Thans komt men naar Waspik met „Roekedekoe", en hoewel het .Dagblad van N.-Br." den inhoud van het stuk een leeg ge geven noemt, zouden we toch ieder die er voor in de gelegenheid is, aan raden, deze uitvoering te gaan bij wonen. Ook o i. kan Geestbeschaving betere en zwaardere werken opvoeren, maar zwaar werk of geen zwaar werk, één ding is zeker Geestbeschaving geeft ons tooneel te zien, dat in alles af is. Up to date, lot In de punijes verzorgd, en alles een trap hooger aan gewoon diiletanlisme, zoo zijn wij het van Geestbeschaving gewend. Endaar .Roekedekoe" tevens voor Mevr. v. d. R.-J. die steeds een der hoofdrollen vervult, een afscheidsvoorstciling ts zal het ook zeker deze keer niet minder wezen. Wij wenschen allen een gezellige avond. ADEPT. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 24 Febr. 1933. Geslaagd. Op de Academie Nationale de Coupe te Brussel behaalde onze stad genoot de heer A. Verhulst met bij zondere lof de diploma's Heeren- en Dames coupe. Kiezerslijst Waalwijk. Blijkens de op 22 Februari j.l. op gemaakte kiezerslijst voor deze ge meente, komen hierop voor: 5088 kiezers voor de Tweede Kamer der Staten Generaal, 5044 voor de Prov. Staten, 4955 voor den Gemeenteraad. St. Nlcolaas Ziekenhuis. Naar wij vernemen is Zr. Celiani, sinds de oprichting van het St. Nico laas-Ziekenhuis, boofd der zieken verpleging van deze inrichting, over geplaatst naar 't St. Barbara-Ziekenhuis te Culemborg Met leedwezen zullen velen Zuster Ceiiani. die op zoo liefdevolle wijze de zieken wist bij te slaan, van hier zien vertrekken. In de korte periode dat zij hier was heeft zij zich bij velen bemind gemaakt. Al9 haar plaatsvervangster zal optreden Zuster Josephtini, die van Boxtel naar hier is overgeplaatst. R.K. Kiesvereenlging Donderdagavond vergaderde he bestuur der R.K. Kiesvereenlging ter bespreking van de regeling der werk zaamheden in verband met de slem. ming voor de definitieve vaststelling van de groslijst op Zondag 5 M iart a.s. Besloten werd 5 stembureaux in ie richten zooals bij vorige vetkiezingen n.i. linden R K. Werkliedenbond voor de leden wonende in Grootestraat, Hoekefnde en Mr. van Cooihstraat, 2 Stationsstraat, Putstraat, Parallelweg, Burg. v. d. Klokkenlaan en Kerkstraat, in de O. L. School, 3 St. Anfonius- oarochte, 4 Parochie van O L.Vrouw, St. Ciemens-parochie. Met de studieclubs In de parochies zal spoedig vergaderd worden in ver- )and met 't schrijven van oproeping?, caarten, zitting nemen in de stem. bureaux enz. De stembureaux zullen geopend zijn van 12—2 en van 3-5 uur. Ongeveer 6 en 3 weken voor de officieele verkiezingen zullen alge meene propaganda vergaderingen wor den gehouden met als sprekers het Tweede Kamerlid A. N. Fleskens en VUn. Mr. Or. Deckers. Boerenleenbank. De Ccëp. Boerenleenbank vergaderde n de Patronaatszaal te v.m. Baardwijk, De voorzitter, de heer Adr. v. d. Broek, sprak een openingswoord en dankte de opgekomen leden voor de belangstelling. Spr. wees er daarbij op dat de tijd voor de boeren nogsteeos slecht is, hoewel de verschillende crisis, weiten wel eenige verbetering hebben gebracht. De heer W. v. d. Mee werd tot secretaris der vergadering benoemd. De kassier, de heer W. v. d. Mee, bracht verslag uit over den gang van zaken in 1932. Wij ontleenen daaraan de volgende cijfers Afd. Spaargelden. Saldo 1 Januari 1932 f 77559 67 ingelegd in 1932 26348 08 To'ral 10.5907 75 Terugbetaald in 193233527.54 Saldo 1 Januari 1933 76380 21 Afd Voorschotten. Saldo op 1 Jan. 1932 f 43867.54 Nieuwe voorschotten in '32 586 Totaal Afgelost In 1932 Saldo 1 Jan. 1933 40183.27 Aan rente was te beialen f 2561 01 Aan rente is betaald 1201.43 Nog te betalen rente 859.58 Op een enkele uitzondering na is deze rente inmiddels reeds ontvangen. Afd. Loopende rekening. Op 1 Jan. 1932 was het saldo aan uitgayen f 39533 51 aan ontvangsten 7397.28 Li 1932 is uitgegeven 32122 38 ontvangen 36149.82 Op 1 Jan. 1933 was het sa'do GEROOKTE ZALM ZALM SARDINES KREEFT CRAB PALING IN GELEI ANSjOVIS HARING IN AROM. en MUSTARD SAUS HARING ROLMOPS MOSSELEN GARNALEN MAKREEL Enz. Enz. Aanbevelend, Grootestraat 199201 WAALWIJK. Telefoon 139. iNaaat ae presiaenie een openings, woord had gesproken trad de tooneel. club van .de Jonge Werkman" op met de klucht .4-0", die zeer in den smaak viel en waar hartelijk om ge- lachen werd. De leden van de Besoijensche Missienaaikring gaven weer blijk van hun kunnen op tooneel- gebied. Zij voerden een tweetal tooneelstukken op n.l, .Het Lokaas" en „Tooneel-triumphen". Er werd door deze tooneel amatrices uitstekend spel gegeven. De aanwezige dames en dat waren er velen, want de zaal was geheel gevuld, toonden dan ook door het applaus hun instemming met het gebodene. Werden beide stukken uitstekend vertolkt, met het blijspel „Tooneel- Triumph* werd onbedaarlijk gelachen. Er kwamen dan ook onophoudelijke prachtzetten in voor en 't geheel werd dermate gegeven, dat het buitenge, woon amusant was en de dames wel zelden zulk een lach-Deriode zullen 44447 54 4764.27 Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING aan uitgaven f 37613 08 aan ontvangsten 9504.29 Aan rente is betaald 166 44 ontvangen 1444 82 f Balans. Debet Kas op 31 Dec. 1932 f 1513.38 Voorschotten 40*83 27 Loopende rek. aan leden 31913 08 Deposito C.C.B. 2900 Eff eten 2000.- Aandeeleo C C.B. 6C0 Idem Boeren Hyp. Bank 100.— Reserve goederen 100 Nog te ontvangen rente van voorschoiten 857.58 van loopende tekening 62.88 Nog. te ontvangen provisie 437.— Totaal 80236.56 Credit Spaargeld f 67091.96 Deposito 3788 25 Loooende rek. C C.B. 3492.55 Reservefonds 601174 Winst 352 01 Totaal 80236 56 De voorzitter brengt den kassier een woord van dank voor zijn accuraat beheer. Besloten wordt van de winst, f88.—, ter beschikking te stelten van de plaat3püjke «ifdeelirtg van den N.C B. De aftredende bestuursleden dhr. N. Klerks, Arn. Pullens en IJpeiaar werden herbenoemd. Tot lid der Comm. van Toezicht werd herkozen A. v. Huiten. De Z.Eerw. heer pa'-toor v. Erp, geest, adviseur, sprak tenslotte nog een kort woord, waarin hij de aan. wezigen aanspoorde j;u meer dan ooit ie vertrouwen op God, die zooals de boeren het best ondervinden de gever is van alle goeds. De boeren moeten zich solidair toonen om sterk te staan in dezen moeilijken tijd. Spr. dankte bestuur en kassier voor de in *i afge- loopen jaar weer getoonde toewijding. Tenslotte waarschuwde ZE. voor de socialistische leciuur die ook onder de boeren verspreid wordt. De voorzitter sloot daarna met een dankwoord op de gebruikelijke wijze de vergadering. N.C.B. De plaatselijke afdeeling van den N.C.B. alhier vergaderde Woensdag, aooiid in de Patronaatszaal te v.m. Baardwijk. Na opening der vergadering met den chr. groet, sprak de voorzitter, de heer J. van Loon, een welkomstwoord, waar in hij zich aansloot bij de door den voorzitter der Boerenleenbank reeds vroeger op den avond gesproken woorden. De secr.penn, de heer E. v. Spaan donk, bracht de verslagen uit. Het jaar 1932 werd begonnen met een kassaldo van 182.64 De totale ontvangsten bedroegen 1 1330.62 en de uitgaven 11317.98, zoodat er een saldo resteert van f 12.64. De achterstand bij de Boerenleenbank bedroeg op 1 Jan. 1933 f 568.02. De Balans sluit op een bedrag van f3825.72, waarvan een reserve van f485 62 buiten de schuld van de leden. Het lid C. Klerks vroeg hoe het stond met de aflossing van aandeelen die nog niet geneel zijn volgestort. De voorzitter antwoordde dat bij flossing eerst de volgestorte aandeelen aan de beurt komen, daarna pas die wetke nog niet volgestort zijn. De secretaris gaf vervolgens verslag over de Brandussurantle. Het bij de Centrale verzekerde kapi taal bedroeg in 1932 f220.418.179 (t931 f 218.122.846), een toename dus van t 2.295.693, dus veel minder dan ae gemiddelde jaarlijksche toename, hetgeen te wijten is aan lagere taxaties en royementen Da hooge schade uit- keering (i 626 859.05 tegen 1 399.671.51 in 1931) was oorzaak dat er een ver lies van 191.782.84 van de ieserve moest worden afgeschreven Dereserve bedraagt thans nog f363.625.08. In het verslag wordt de opmerking gemaakt dat het met de brandblusch middelen ten plaitelande nog steeds treurig gesteid is. In de plaatselijke afdeeling der Brand- assurantie liepen in 1932 149 polissen, tot een totaal verzekerd bedrag van f 1.174165. Aan premtën weid ont vangen f2683 83, terwijl aan schade slechts f 200 werd uitgekeerd. Ondanks deze cijfers dient ae toestand der afd, nog niet te rooskleurig te worden be. keken, want vanaf de oprichting is er te Waalwijk nog steeds 14000 meer uitgegeven dan er aan premtën ont vangen is. De Paardenverzekering begon met een saldo van f297.31. De ontvang sten beiiepen f2020.34 en de uitgaven f 1984.66, zoodai hel resteeierd batig saldo f 35 68 bedraagt. Op een verze. kerd kapitaal van f25.500 werd uiige, keerd 1 1896, een zeer hoog bedrag dus. Op een vraag van het lid de jong werd door den secretaris een toelich ting gegeven. Tot gevolmachtigde voor 't afhalen der voorschotten bij de Boerenleenbank werd benoemd de secr.-penn. De aftredende bestuursleden dhr. H, Klijn en v. Huiten werden her benoemd. Het lid P. Klerks vond het onbillijk dat in de Paardenverzekerlng de ver zekerde objecten voor veel meer dan de handelswaarde worden opgegeven. De secretaris verwees naar het regle ment dat bepaalt dat de paarden niet hooger mogen worden geschat dan „de waarde die ze voor ieder voet stoots hebben". De schatters hebben het recht elk oogenblik de stallen te beireden om de paarden te bezichtigen. Tenslotte deed de secretaris mede- deeling van een tweetal circulaires van het hoofdbestuur, betreff inde de Land bouwschool die te Udenhout zal wor den opgericht en de verzekering tegen Zlekenhuisverplegingskosten. Op de gebruikelijke wijze werd de vergadering hierna gesloten. mStllle OmgangAmsterdam. Zont'ag 26 Februari 1933 des voor middags kwart voor twaalf algemeene ledenvergadering der afdeeling Waal wijk en Omstreken van den Stille Omgang te Amsterdam in de boven zaal van de Gildenbond. Bespreking deelname aan den Stillen Omgang te Amsterdam op 11.12 Maart. R.K. Vrouwenbond. Donderdagavond heeft de R.K. Vrouwenbond alhier in de groote zaal van den Gildenbond een algemeene vergadering gehouden. café Pompe. Er ls een uitstekmd pro gramma samengesteld, waaraan het dubbel—mannenkwartet .Zang en Vriendschap" zijn medewerking ver leent. Naast een keur van koren en solt staan een komisch terzet en een korte operette op het programma. Het belooft dus een vroolijke avond te worden. Chr. Gem. Zangvereeniging H De sinds jaar en dag ui'stekend be kend staande Chr. G m. Zangvereeni ging .Hallelujah" alhier, geeft a.s. Maandagavond in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente te voormalig Besoljen, voor de tweede maal in dit seizoen een uitvoering, ditmaal ten bate van de aanschaffing van een nieuw orgel. Dat de vereeniging order de emi nente leiding van haar directeur, den heer A. v. d. Kolk, voor deze gelegen heid ijverig studeerde, was ons bekend. Xt. Nu het programma voor deze ultvoe- hebben meegemaakt. Alle speelsters rjng j8 verschenen, blijkt daaruit weer waren dan ook zeer goed en hadden dat djt met zorg j8 tamengtsteld en terecht een dankbaar applaus. het doej V00rzit om voor deze bijzon- Het dankwoord van den Hoog derÊ gelegenheid op het gebied van Eerw heer adviseur deken van Riel zang iet8 goed8 ten gehoore te bren. lui ze^r j°p zn P ats' gen. Naast eenige koornummers, waar- t Was dubbel verdiend voor dezen van wjj hlet slech|j noemen _LevenJ. mooien welgeslaagden avond. lusl" van J G. van Herwaarden, bevat R.K. Bond van Handelsbedienden. het uit een 10-tal nummers bestaande Dinsdagavond heeft de R K. Bond programma o.a. een sopraan-solo „Pa- van Handels-, Kantoor- en Winkelbe nis Angelicus" van C Franck en een dienden, afd. Waalwijk, zijn jaarver- solo voor bariton „Hoe zal Ik U dan- gadering gehouden. ken" van J. E. Schmitz. Het hoofd- De vcorz., de heer v. Duljl. sprak nummer voor dezen avond is echter een welkomswoord. Daarna werd het wel „Zendingslied", cantate voor koor, jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek sopraan en bariton-soli en duo's, met dat het ledental in 1932 Is gestegen begeleiding van orgel, van J. B. Kolk- van 56 tot 71, ondanks het royement man Het belooft alzoo een avond van van een 9-tal leden. De werkloosheid waar kunstgenot te wordeneen aan had op de vereeniging geen nadeeligen sporing voor de vele llefheobers van invloed. goeden zang uit Waalwijk en omge- De stichting van een fonds tot aan. ving, om deze gelegenheid niet onge- schaffing van een vaandel werd over bruikt te laten voorbijgaan, is wel over wogen. Dit vaandel zal wellicht het bodig. De naam der vereeniging staat volgend jaar bij de viering van het borg voor een in alle onderdeelen derde lustrum worden aangekocht. goede afwerking van het varieerend De penningmeester bracht eveneens programma, verslag uit. Daaruit bleek dat de Aanvang 7 30 uur. Zie verder pro- inkomsten (f 144 25) de uitgaven gramma's. (1 127.77) met een klein bedrag over- R.W.B. lrcffen. Van dit saldo werden de leden Als „|offeliilt bl'(k van belang8telllng getracteerd. De verkiezing van een secretaris werd nog uitgesteld. Na afloop van de huishoudelijke vergade. ring had een gezellig samenzijn plaats. Oe in het vorig nummer aangekondigde KINDER-VOORSTELLING op Zaterdagmiddag 3 uur in de Witte Bioscoop ter gelegenheid van het zilveren jubi leum ontving R.W.B. dezer dagen een keurig stel doelnetten van den K.N.V.B. Dit even praktisch als nuttig cadeau is voor R.W B zeer zeker waardeerend voor haar sireven gedurende haar loopbaan en wordt ten zeersie op piijs gesteld. Gevonaen voorwerpen. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpensteigertouw, handbeschermer, zwarte kinderschoen, tang met sleutel. Voor de Wielerwedstrijden Voor den eersten wedstrijd op de Waalwijksche Wielerbaan zijn door Carnaval Oejentng en Vermaak Prins Carnaval is in aantocht en zal a s. Zondagavond zijn glorieuse entrée houden in het in een lustpaleis om getooverde Musis Sacrum, waar hij 3 I bemiddeling van den heer v. Adelberg, dagen zijn scepter zal zwaaien. Onder waar ze steeds verkrijgbaar zijn, door de stemmingsmuziek van de „White den fabrikant 2 prachtige zijden Ren- Star Band" is er volop gelegenheid nerstricots beschikbaar gesteld dezelfde de zorgen des levens een poos ter welke op de zesdaagsche wedstrijden zijde te zetten en zich volop te amu- gebruikt worden. seeren. Door het comité zijn in Waal. Ook voor den eerstvolgenden wed- wijk diverse prachtige prijzen aange- strijd op de Kaatsheuvelsche Wieier- kocht voor beste costumeering en voor baan zijn twee stuks beschikbaar ge prijsdansen, terwijl de firma's Cor v. steld. d. Wiil, De Mol, v. d. Aa en Sars DRUNEN. Donderdagavond 7 uur had in de zaal der Jongenscongregatie een algemeene vergadering plaats van het bestuur der R.K. Werkliedenver- eeniging en de tewerkgestelden in de zelfs gratis premies beschikbaar stelden, o a. schilderstukken, Permanent-Wave Eugene enz. enz. Wij vertrouwen dat velen van de partij zullen zijn en door hun aan wezigheid de Liedertafel zoowel moreel I werkverschaffing, als finantieel steunen en bijdragen in I ,)e voorzitter deelde mede dat er de groote kosten welke dergelijke klachten waren binnengekomen over avonden medebrengen. de lage loonen in de werkverschaffing. Men behoeft niet in den vreemde Er werd door de leden naar voren te zoeken wat men in eigen plaats kan I gebracht dat ze den geheelen dag moe vinden, doch daarvoor is steun noodig I ten kruien met zand, in het begin 10 voor de ondernemers, en dien kan meter ver, thans ruim 120 meter, waar- men verleenen door een bezoek te I voor ze krijgen 12 cent voor de eerste brengen aan Musis. Het spreekwoord 10 meter en verder voor de 10 meter zegt: Hoe meer zielen hoe meer vreugd. 2 cent meer, zoodat ze thans staan aan «r 15 en 18 cent per uur, ofschoon het .Tal Bloe, der Toonkunst. basisloon 24 ct. per uur bedraagt. Het Vastenavondconcert dat de Verder deelde men mede dat door Liedertafei „Tot B oel der Toonkunst" g personen 1100 wagens waren weg- oudergewoonte a.s. Zondagavond geeft I gebracht per dag, waarmee ze ruim belooft een mooie, bonte avond Ie j g](j hadden verdiend. De arbeiders worden, waaraan de medewerking van I protesteeren er tegen dat voor dit werk het bekinde dubbel—mannenkwarfe,* I jc -weinig wordt uitbetaald en zij zijn .Zang en Vriendschap alhier, een I bereid te blijven werken indien er een groot aandeel zal hebben. Overal waar herzieni in het loon komt. dit gezelschap optrad was men vol lof Een persoon met 1 kind verdiende over het rijk gevarieerd programmal 333 terwijl iemand met 5 kinderen dat zij ten beste geven en dat steeds 7kreeg plus kindertoeslag. Het „elk wat w Is" biedt. Zangllefhebbers hoogste Ioon vvat verdiend mag wor- zulien genieten van hun subliem |den> ais vroeger toegezegd, was 10.80 uitgevoerde dubbel kwartetten, ter_ I tot 11,40. Ook werd erop gewezen zetten cn soli, maar ook de humor I da| r en w. moeten handelen vol- wordt daarbij niet vergden, zoodat I gens de hesluiten van den minister, men ook op dat geb ed var: j 1 et op- I Door een deskundige is verklaard, :reden van dit keur troepje genieten jda^ de polderwerkers nog niet aan het kan. Ook zal een operetie 1 acfe niaximiimlo0n kunnen komen, dus ze- worden opgevoerd. De Liedertafel heeft zich ook uit stekend voor dit concert geprepareerd en zal een 4tal mooie nummers ten gehoore brengen. ker geen schoenmakers en mandenma kers. Er werden nog verschillende an dere grieven geuit en tenslotte werd besloten dat de heer Passier over deze klachten met den burgemeester zal Wij zijn er van overtuigdI dat ieder. onderhandelen, 0111 zoodoende te be- een hier een zeer genotvollen avond J rejken dat dje menschen, die alle zon zal kunnen doorbrengen, welke zooais gebruikelijk met een bal besloten wordt Ook de dansliefhebbers zullen hier dus van hun liefhebberij kunnen pro fiteered Vastenavond-uitvoering D. V. O. der uitzondering hard werken, wat meer verdienen. Er werd niet aan getwijfeld of B. en W. zullen de gewenschte maatrege len nemen, te meer, waar naar ver luidde, met het opmeten der gronden De iuchtbuksvereenlging D. V.O. Ie en de uitkeering een vergissing is be- vm. Besoljen houdt a.s. Maandag haar gaan. vasienavuiiu-imvuciiiig 111 uc taai van

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9