'■Bil IK HEB m MENSCH CEDOOD Nieuws uil Kaatueuvel. PP Zaterdag en Zondag in de LUXOR. U I 1 n PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 1 Maart 1933. Carnaval tn Waalwijk. Carnaval 1933 is weer ten einde en Waalwijk heeft het fraditioneele feest goed gevierd. „Musls Sacrum" was ais van ouds door de L'edertalel „Oefening en Vermaak" ingericht tot het centrum van jolijt en het hetf. die bestemming de drie achter ons liggende dagen met waardigheid ge dragen. Want eiken avond heeft er uitbundige Vastenavondpret geheerscht. 't Was er zeer druk, gezellig en vroolijk en alles zag er keurig en welverzorgd uit. Zondagavond was de opening van het feest, die een bijzonder olficieei tintje had doordat Prins Carnaval in hoogst eigen persoon daarbij aan wezig was. Oezeten op een ietwat onwilligen Rossinant kwam de Prins te half negen de feestzaal binnen, luid toegejuicht door de talrijke aan wezigen. Zijne Hoogheid scheen een nukkig dier van stal te hebben ge- nomen, want halverwege de zaal vertikte de ezel het en was hij zoo oneerbiedig zijn hoogen meester in den steek te laten. De voorzitter van .Oefening en Vermaak" verwelkomde Prins Carna val, die daarna persoonlijk het woord nam om de openingsrede uit te spreken.; Het ging er in den loop van den avond, ook Maandag en Dinsdag, zeer vroolijk toe. De belangstelling voor het feest was bijzonder groot en .Musis Sacrum" was dan ook nauwe, lijks ruim genoeg om voor de bont gekleurde massa plaats te bieden. Er waren talrijke attracties bereid, onophoudelijk werden weds«rljder. aangekondigd, voor lederen smaak had men wat, zelfs het zotste danspaar verwierf een bekroning. De jury die te kiezen had tusschen de tailooze aardige en origineele costuums, had lang geen gemakkelijke taak. Al vroeg zat er eiken avond de gewenschte stemming in, dank zij hei vroolijke muziekje van de .White Star Band". En die stemming bleet er tot de Carnavalgangers de warmt atmosfeer van de fl urige zaal moesten verwisselen voor de kihe van de nachtelijke straat en de stilte „sous les belles é'oiles", die na zoo'n avond lang niet ahijd onaangenaam aandoet Het bestuur der Liedertafel, maar vooral de commissie van voorberei ding hebben alle eer van hun werk. Men zag 't ook thans weer, als hier iets goeds georganiseerd wordt, slaagt het steeds. Niet alleen In .Musis" was het feest, doch ook in verschillende andere zalen. In Baardwijk was er Zondag het fraditioneele concert van „Tot Bloei der Toonkunst" en Maandag gaf de luchtbuksvereenlging „D V O." in café Pompe te Besotjen haar jiarlijksche uitvoering. Beide avonden trad het Dubbelmannenkwartet „Zangen Vriend schap" met veel succes op. De Luxor Bioscoop was Maandag en Dinsdag omgezet in dancing. Ook hier heerschte een gezell'ge stemming De Witte Bioscoop had eiken avond uitverkochte zalen voor hare films .Ben Hur" en „Die Drei von der Tanksfelle". Waalwijk heeft in lange jaren de Carnaval niet op zoo'n prettige wijze gevierd ais dat dit jaar het gevaswas. Met recht mogen we dan ook zeggen dat Carnaval 1933 uitstekend ge. slaagd is, vroolijk en gepast. Stemming In de Kiesvereeniging. De Stembureaux voor de stemming voor de groslijst der R K. Kiesvereeni- ging zullen Zondag geopend zijn van 12-2 en van 3-5 uur De stem bureaux zijn gevestigd: Gildenbond, Openbare School Stationsstraat, Bijz. Meisjesschool St. Crispijnstraat, Pa tronaat Baardwijk en Bijz. Meisjes school Besoijen. Aanbesteding. Maandagmiddag werd ten raadhuize aanbesteed het bouwen van een ambts woning voor den burgemeester In de Jullanastraat. Ingeschreven werd als volgi: 15450 f 15600 Zilveren jubilé. A.s. Zaterdag zal de heer Adr. van Mierlo, fabrlekschef In de schoen fabriek der fa. O. A- Donkers, den dag herdenken waarop hij voor 25 jaar by deze S ma In dienst trad. Waalwijks Belang. Algemeene Vergadering op Maandag 6 Maart 1933, des avonds 8'/a ""L in de achterzaal van Hotel Verwlel. Aan de orde 1. Opening en Notulen. 2. jaarverslag door den Secretaris 3. Periodieke verkiezing van drie bestuursleden. Aan de beurt van af treding de heerenJud. Timmermans Piizn Gerard Verwiel én Jacq Spijker man. 4. Mededeellngen(wegRoestelberg, Kantongerecht, concerten, enzj 5. Rondvraag en sluiting. mStlile Omgang". Zondag heeft de oas opgerichte afdeeling Waalwijk—Kaatsheuvel van de processie .de Stille Omgang" In den Gildenbond een vergadering ge houden. Er hebben zich reeds meer dan 100 deelnemers voor de processie naar Amsterdam opgegeven, zoodat er een extra-trein voor deze afdeeling zal worden Ingelegd. Op Zaterdag 11 Febr. vertrekken de deelnemers des avonds om 9.10 naar Amsterdam. De leiding der p.ocessie is in handen van den Z.Eerw. heer Verhagen, pastoor der St. Antonlus- parochie. Mochten er nog personen zqn die zich voor deze tocht willen opgeven, dan kunnen zy dit doen tot uiterlijk Zondag bij het bestuur der afdeeling De programma's en kaarten zullen den deelnemers tQdig worden thuis bezorgd. As Zondag ten 10 uur wordt in de parochiekerk van St. Antonlus een H. Mis voor de afdeeling opgedragen. blijven, wegens het vergevorderde uur. Het bal vormde als gewoonlijk een zeer vroolijk slot aan deze welgeslaagde uitvoering. Aanrijding. Gisteravond werd Mej. P., die on tijdig de Grootestraat overstak, door een fietser aangereden en tegen den grond gesmakt. Zij bekwam een hoofd wonde en werd bewusteloos binnen gedragen in de pastorie der parochie St. Jan. Ernsttge gevolgen heeft de botsing gelukkig niet gehad. Botsing. De automobilist T. alhier wilde in de St Antoniusstraatzijn wagen draaien. Hij reed daarbij iets te ver achteruit, met het gevolg dat hij tegen een lantaarnpaal opbotste. De paal knapte finaal af. Een mooie vondst. Bij de afbraak van een oud winkel pand aan de Grootestraat vonden werklieden onder een plavuis een geldkistje inhoudende een bedrag van f420 Een mooi buitenkansje voor de eigenares en niet minder voor de eerlijke vinders, die hun deel er van kregen. Eentje te veel. G. M. was Maandagmiddag Carnaval weesten houden en hij had het daarbl zoo bont gemaakt, dat hij by zijn familie, die hy met een bezoek ver eerde, oneenlgheld verwekte. Toen de man zich op straat wat al te erg aan stelde maakte de politie aan zyn pret een einde door hem mee naar het bureau te nemen en hem daar zyn roes te laten uitslapen. Waarschuwing. De Burgemeester van Heiloo; waar schuwt ieder, alvorens handelsrelatiëi aan te gaan met Adrlanus Cornells I hannes van Oosteen. uurwekmaker geboren te Utrecht 10 Mei 1888, wn nende aldaar, Ryksstraatweg A 259 eerst inlichtingen omtrent dezen per soon In te winnen. van Yssell gememoreerd te hebben aanvaardde baton Van Hugenpoth namens het provinciaal genootschap het waardevolle geschenk, dat buiten gewone Octeekenis heeft uit een oogpunt van oude welenscnappen en ouonetd kunde. Hierna hield jhr. drs. E. van Nispen tot Sevenaer ecu interessante rede over de oude kasteden in Noord-Brabant, welke hy Deaiool met de woorden: „Het kenner» der monumenten is de oeste waarborg voor hun behoud". Voor de Dyecnkomsi werd gesloten deed de president nog mcdcdcehng van een zeer tympainitK scniljven van prof, v. d. Piuyui, vooiznici van den Oudneidkundigcu Bond. De aanwezige dames en nceieii bcztcntigden daarna met groote belangstelling alles wat de nieuwe prenienzaal mans biedt. Loterij club. Zaterdag 25 Februari j.l. werd in iet caté van den Heer W. 1 tmmermans Putstraat alhier een Loterijvcreentging opgericht genaamd „Ais 't geluk treil. De Loterij Drietjes zullen gekocht worden bij het Gelukskantoor van J. Reus alhier. DRUNEN. Dinsdagavond gaf de Har monie eter Jongens—Congregatie in de groote zaal haar groot vastenavond— Dgf*- Leest de aan huis bezorgde couranten $,OorIOfl of Vrede" waarin opgenomen de beschrijving van dit machtig filmwerk. Plaa'sbespreken bij WED J. v, d. BROEK-VAN REE. 49888 Het geheel is opgetrokken in moder nen stijl met hreede wandelgangen, die de bezoekers en kooplustigen volop ge legenheid geven zich te overtuigen dat deze zaak zich in alle opzichten weet aan te passen, zoowel wat betreft kwa liteit als prijzen aan de meest moder ne eischen van dezen tijd. Den geheelcn dag was het een groo te drukte van belangstellenden; voor al des avonds met de prachtige ver lichting was het er erg druk. Aan de N.V. Lodewikus Tegel- en Betonfabriek is vergunning ver leend tot uitbreiding der fabriek door plaatsing van twee stamptegelpersen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 28 Febr. 1933. Onze stadgenoot Mr. L: H A. Ver hoeven is herbenoemd tot plaatsver- concert, waatotj dc Tooneeiwereenigingl vagend Kan.onrechter, naar medewerking verleende. Als spreker voor 't Nut trad in Opgevoeid weid de komische ope I Concordia op met onderwerp: „We- lette „Als mijnheer niet thuis is." tenschap en Films", de heer A. G. Versteeg Capelle I Mol en LHjien Raamsdonk f 13880 f 1388C J. Kooien Waalwy lef 13480 f 1348C H. Maas Waalwijk f 13160 f 1338C I. de Bor t v. Huben Nleuwkuik f 13115 f 12985 P. Kramer Genderen f 12990 f 13100 Wed. A.Aarts en Zn. Waalwyk f 12900 f 1298 Wed. G. v. Huiten en Zn. Waalwyk f 12850 f 13050 W. v. d. Hammen Waalwyk f 12690 f 12895 Gegund aan W. v. d. Hammer voor f 12690. Aanbesteding. Het bouwen van een woonhuis aan de Jullanastraat voor rekening van den OOG. De tooneelvereeniging O O.G ge vestigd in café P. v. Daelen alhier, heeft in de competitie van Planken- land goed succes gehad. Zij behaalde met Hellas" 70 92 punten, waardoor zij zich in de eerste klasse heeft weten te plaatsen. Een felicitatie voor deze mooie prestatie is wel op zijn plaats. Zaterdagavond hield de vereeniging in de Concertzaal de Lindeboom een 'eestbal, waar het er zeer gezellig toe- ging. Tijden9 dit bal was er gelegen leid de vereeniging te complimen teeren met haar prachtig succes te Oud-Gastel. Vele zuster-vereenigingen en particulieren maakten van deze gelegenheid gebruik. Er werden harte- lijke woorden aan het adres van OOG gericht. Echter moesten ook minder prettige noten gekraakt worden, want enkele der sprekers klaagden over het gebrek aan belangstelling, dat de toch zoo hoogstaande vereeniging geniet. Jammer dat zooiets gezegd moet worden, want de vereeniging i9 ieders moreelen steun waard. „7ol Bloei der Toonkunst Zondagavond gaf de Liede? taf el „Tot Bloei der Toonkunst" in de zaal van den heer P. v. Cromvoirt, een ult« nemend geslaagd vastenavond-conceit dat vry druk bezocht was. De bezoe kers hebben er een zeer genotvollen avond vol vrooiyke en kunstzinnige afwisseling doorgeoracht waaraan de medewerkingvan net Dubbel—mannen- kwariet „Zang en Vriendschap" alhier, niet weinig heeft bygedragen. Het is waarlijk frappant welk een veelzydlg repertoir dit zangers—troepje te ge nieten geeft. De kwartelten werden alle fijn genuanceerd en onberispeiyk uitgevoerd, er schuilen prima solisten onder waarvan de heeren Jo Burmanje en G. van Ryen speciaal genoemd mogen worden; zij hebben een keur van nummers waarbij vooral aan den humor in den zang een ruime plaats wordt ingeruimd. Met hun komisch terzet en hun operette hadden ze dan ook al niet minder succes als met hun overig kunstvol programma. Zij hebben hier hun gunstige repu tatie op waardige wijze weten hoogte houden en zullen onder leiding van hun bekwamen directeur den heer Jan Kooien ook elders nog veel succes oogsten. Het accompagnement was bij den heer Jan Princen als altijd in goede handen. De koren der liedertafel onder leiding van den heer L. v Cromvoirt en de soli van den heer M Pullens hadden eveneens een welverdiend succes. Het programma was zoo overladen dat, ten gerieve van de dansliefhebbers, Actie tegen Inleneur schoenwerk. Viydag is in de tndushieeie Club te Amsterdam een t^eer,komst gehoudei van vertegenwoordigers van landetyke organisaties uit de schoenindustrie ei den schoenhandel teneinde de wanver houdingen, wetke in het schoenbedryi steeds grooter worden, te bespreken Vertegenwoordigd waren de Federatie van Schoenfabrikanten, de Ned. Bono van Schoenmakerspatroons en wtnke- Iters en de Vereeniging van Schoen winkeliers in het grootbediyf. Als een der voornaamste oorzaken van den slechten toestand in het bedt yt werd geconstateerd, dat ook verschil lende Nederiandsche schoenfabrieken en fabriekjes inferieur schoenwerk in den handel brengen, hetwelk tegen abnormaal lage piyzen op de maikt wordt gebraent en waarmede het publiek, ondanks de lage prijzen, toch nog wordt gedupeerd. Besloten werd, dat de landeiykt bonden deze aangelegenheid In eigei kring zullen bespreken. Binnen 14 dagen zal een nieuwe byeenkoms worden gehouden, waar de middeler zullen worden behandeld om den aan maak van Inferieur schoeisel itop te zetten. Bata en Ned.-Indië. De correspondent van de N. R. Crl. te Praag meldt: De Bai'a schoenfabrieken te Ziln zijn in ondet handeling getreden met dt K. L M. omtrent een landing van dt vliegtuigen Amsterdam—Batavia, Het verzoek wordt gemotiveeid met het feit dat het aantal passagters, dat uit Zltn naar Ned.-lnütë woidt vervoerd veel hooger Is dan dal der reizigers uit Weenen en Boedapest samen. Een tusschenlanding zou volgens haai slechts een omweg van weinig betee kenis zyn. Inderdaad zyn den laatsten tyd een ll-tal personen van Bala vervoerd. Van Sasse van Ysseltzaal ie 's-Bosch. Zaterdag is te 's-Hertogenbosch ondei groote belangstelling de Van Sasse van Ysseltzaal In het Centraal Noord Brabantsch Museum geopend. Velt leden, gemeenteiyke autoriteiten, Staten leden, leden van de rechieriyke macht, kunstzinnigen en oudheidminnendei waren tegenwoordig. Baron mr J. var Hugenpoth opende de byeenkomsi, waarna jhr, mr. Van Sasse van Ysstl aan het woord kwam om zyn groot sympathie uit te spreken dat ter ge Icgenheld van zyn lach igsten verjaar dag gelden verzameld zijn ten eindt een nieuw Prentenkabinet in te richten dat uitgedyd is tot een zaal. Spr. booo het genootschap daarop onder applaus der aanwezigen, den kostbaren inhouc aan, die zich in de zaal bevindt. Na den verdienstelijken, wetenschap Aites Dijcen was het een prima uit voering. De Harmonie en dc Tooneel vereeniging heODen ons een paar ge zellige uagen gescnonken, In de gisteren gehouden bestuurs vergadering van den K.K. Boetenbonü van Dtuncn en Ei&noui, is tol voor zitter Oenoemd wegens Dcdanken van ucn heer C. P. van Hutten, dhr. fl, Brok uil Eisnout. Dc heer C. P. van Hullen, oud— ourgcmcesier, heelt zich steeds me» aiic KidCntcn gewijd aan de Delangcn der vereeniging waarvan hij sinus ue opneming na is geweest en tevens voorzitter. Wij wensencit item nog vete jaren een wctvciaienüc rust. ÜRUNEN. Maandagavond woonden wij de groote uuvoeriug bij in de groote zaal der Jongens Congregatie van de aldaar gevestigde tooueciver- eentgtng. Opgevoerd werd „De poiiue- kas". Hel was een zeer inürukwckK.endc vertooning met vele ontroerende mo menten eu er was ook in alle opzichten veel zorg aan besteed. Wij witten ons van een afzonderlijke besptckitig van alle spelers onthouden, daar hei geheet at was. Er wasgioote belangstelling. We mogen aan ook mei volOoeuing op deze goed ge9iaagde uitvoering terug zien. Wij vernemen bij geruchte dat door L)r. Akkermans een cursus zal worden gegeven in „Eersie hulp bij ongelukken'. ELSHOUT. Maandag had alhier in de groote zaal der Jongens-Congregatie de vertooning plaats van de Credo-fiim. Wij kunnen gerust zeggen dal deze interessante film bij velen een diepen indruk heeft achter gelaten. Het wa9 een succesvolle avond waarover allen zeer dankbaar en tevreden waren. RAAMSDONK. Door de R.K. Too neelvereeniging „St. Bavo" werd Zon dag j.l. in het St. Leogebouw haar 2e winteruitvoering gegeven. De groote zaal was tot in alle hoeken gevuld. Opgevoerd werd het sociaal-drama tisch stuk in 3 bedrijven van Frits v. Duinen „Arie's Offer". De rollen wa ren goed verdeeld, alle spelers vervul den uitstekend hun rol, wat wel be wees het herhaaldelijk applaus van 't talrijke publiek. Het muzikale gedeel te werd verzorgd door het bekende Jazz-Band Trio van de Gebr. Broeders van het Veer, dat veel succes had. Dit trio mag er zijn, het moet gezegd wor den dat het uitstekende muziek ten ge- hoore bracht. Het was werkelijk een gezellige avond. We kunnen besluiten dat St. Bavo een in alle opzichten goed geslaagde uitvoering aan hare dona teurs heeft gegeven. Bij den landbouwer K. bracht 'n schaap vijf jonge lammeren ter wereld wat wel een zeldzaamheid kan ge noemd worden. De jongen zijn alle springlevend. In de afgeloopen week stonden bij de plaatselijke arbeidsbeurs als werkloos ingeschreven 357 personen. De stemming voor de groslijst der R.K. Kiesvereeniging zal alhier plaats hebben op Zondag 5 Maart a.s. van 1 uur tot half 5 's namiddags in het St. Leogebouw. RAAMSDONKSVEER. Als spreker voor de R.K. Kiesvereeniging zal a.s. Vrijdag 3 Maart om 7 uur namiddag, in het St. Henricusgebouw optreden C. Kuiper, Lid van de Tweede Kamer. De stemming over de groslijst der R.K. Kiesvereeniging zal alhier plaats hebben op Zondag 5 Maart a.s. van 12 tot 4 uur namiddag in het St. Henricusgebouw. Vrijdagmiddag had in tegenwoor digheid van den Burgemeester dezer gemeente de opening plaats van de nieuwe toonzaal van de manufactu renzaak van den heer J. Wieringa aan den Keizersdijk. De nieuwe zaak is wel een der meest luxueuse en comfortable inrichtingen welke op dat gebied in deze plaats worden aangetroffen. Temmen, uit Amsterdam, Met zyn Interessante causerie wist hy zyn gehoor, dat betrekkeiyk gering was, aardig bezig te houden, waartoe zeer veel bijdroegen de fi ms van ba cillen, bloedlichaampjes, 't bloed van de aderen, etc. In de belde partijen, die onze stadgenoot A. de Graag, Zondag te Amsterdam speelde om het damkam pioenschap voor Nederland, tegen de heeren B. Dukel en j. Kalders werd remise gespeeld. De wedstrydLonga—Noad(Wyk) ging Zaterdag niet door, daar de laatste voetbal—vereeniging niet was opge komen. Wat Carnaval aangaat, die Is denkeiyk nog nooit zoo weinig gevierd als dtt jaar. in enkele calé's was ge legenheid tot dansen, doch over het algemeen was 't bezoek maar matig, in sommige gemeenten tracht men carnaval af te schaffen; hier behoeft men zulks heelemaal niet te doen dat komt toch wel. Donderdagavond 8 uur vergadert de Gemeenteraad. Op de agenda komen 19 onder- weipen voor, o m. een voorstel van B. en W. inzake het tot stand brengen eener centrale drlnkwater-voorztenlng In 't Land van Heusden en Altena. Barak-concours T.B.C - Vereeniging. Maandag j.l. om ha>f tien 's avonds werd In den Gildenbond het Barak- concours gesloten ten bate van de plaatselijke T.B.C.-Vereeniging aldaar gedurende zes acntereenvolgende dagen gehouden. De pryzen werden terstond uitgereikt en weiden gewonnen door C Guobens met 87 p., A. Eishout met 85 p., J. Gubbens met 84 p., Jos Oppeiman mei 83 p. en J. Pols met 83 punten. De aan dezen wedsuyd vetbonden verloting zal gehouden worden op Maandag 13 Maart de dag waarop eenzeiide barakconcours zal eindigen in caté P. Wagenmakers tn de parochie Beikdtjk. De wedsuyd aldaar woidt Zaterdag om 7 uur in genoemd calé geopend. Als eersie piys is ook daar te winnen een gratis aan sluiting aan de Radio-Centiale door deze inrichting beschikbaar gesteld. De verdeie speeldagen zijn: 5 en 6 Maart en 11, 12 en 13 Maart. Coöp. Vereeniging Broederhulp*. Bovengenoemde vereeniging houdt hedenavond een algemeene ledenver gadering waarop goedkeuring zal wotden aangevraagd om andermaal over te gaan tot uitbreiding van de bakkerij. Ontwikkelingscursus. De Weleerw. Heer F. J. C. J. de Kiyn, Geestelijk adviseur van de R.K. Weiktlcdenvereen. alhier zal Woensdag avond in den Gildenbond een ont wikkelingscursus geven voor de leden over hel onderwerp; „Bijbelsche Ge schiedenis" met lichtbeelden. R.K. Herklledenvereenlglng. De jaarvergadering van de R K. Wetkliedenvereenlging is bepaald op Zonaag 19 Maart. Op deze vergadering zal tevens de bestuursverkiezing plaats nebben. Aftredend zyn de heeren J. Pols, Voorzitter en C. Guobens en J. Brokken. De heer Pols, die meer dan twintig jaar als secretaris en kalm oezadigd voorzitter in het bestuur zitting heelt gehad, stelt zich niet meer beschikbaar. Werkloosheid. Op het Bureau voor Arbeidsbemid deling en Weikloosheldsverzekering stonden Maandag 40 personen ais geheel en 120 personen als gedeeltelijk werkloos Ingeschreven. Het aantal cwerkgestelaen In de gemeenteiyke werkveischatfing bedroeg over Ue af* geloupen wtek 89. Kl Maai 5. ooe Ji TWEEDE BLAD. met schoorsteen metcentr. zonder centrale verwarm.- verwarm.kelder. kelder, „„er A. vcinuci auiici i» u»j twsw handsche aanbesteding ope'dragen aan de fa. Wed. A. Aarts Zn alhier. Architect Is de heer Luljben uit Vlijmen. U. RFÏÏnTTTs is uuur uc lewijk en Spuijbroek en den schilder J. W. van Gerwen hier iets schitte rends tot stand gebracht. De verlich ting werd aangelegd door J. D. Leeuwe De zaak is gewoonweg een juweel tje. Prachtige bloemenmanden prijk ten in de nieuwe toonzaal, onder het tentoongestelde merkten we op schit terende K.V.T. handknooptapijten. giuuic zaai naai siw' wr

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 5