Jte.' Ran besteding. VOOR ERFHUIS. publiek a contant whoopen Te koop: 1500 pond laraiesiroa 350) kilo knolraap 5 mud Friso zeilers Weilanfl Seizoen 1933, NIITEIIED BER6SCHE MAAS P. I. t Bogaard publiek aanbesteden Notaris Schreurs Een gedeeltelijken inboedel verpacht cn SPORT. Architect A. N. J. SNIJERS te Raamsdonksveer za! namens den Heer J. H. DE WERD te Waalwijk, op Woens dag 15 Maart a.s. des nam. te 7 uur In het Café van den H°er TH. LOMMERS aldaar 49897 Het bouwen van een WOONHUIS op een perceel gelegen aan de BurgemeesterSmeele- laan te Waalwijk. Bestek en teekenlng verkrijg baar ten kantore v. d. architect h f3.—, rest. bij Inlevering f 1.. Inlichtingen volgens bestek. 2| ons pindabrokken, 1| ons choc.pastilles, 2 ons citroenkransjes, 2 ons choc.pinda's, 2 ons amandelbrood, 2 ons choc, nic nac, 2 ons café noir, 2 ons nougatwafels, 2 ons sinaasstaafjes geeft serviesbon bij iedere inkoop 'n te Drunen, zal op Donderdag 9 Maart 1933. voorm halt tien precies, ten verzoeke van Mtj. 0e WED. HENDR ANT VAN SON c s. en te haren huize op de HOEF bij het Drunen's Kasteel, bestaande uit Kasten, bureau, tafels, stoelen, kachels, spiegel, klok, lampen, bedden met toebehooren, schil derijen,naaimachine, trap, keuken- gerief enz Landbouwlnventarls Hoogkar, laagkar, kruiwagen, oascule, kafmolen, wan, zeef, schop, hakselmachine, snijbak, eggen, paardentuig en karn, Landbouwproducten Hoot, rogge en stroo, petën, partij aatdappels en al hetgeen eerder ten verkoop zal worden aangeboden. 49904 bij W. KOSTELIJK 49917 Sas Capelle N -Br. DE ONTVANGER DER RE GISTRATIE EN DOMEINEN te Waalwijk, zal op Vrijdag 10 Maart 1933 om half twaalf te zijnen kantore bij Inschrijving om te beweiden gedurende het geheele seizoen 1933 (1 April 25 October) 23 perceelen Winterbed, [nrs. 12 t.m. 28 tusschen Hagoort enDrongelsche Veer en nrs. 50 t.m. 55 beneden Capelsche Veer, laatstgenoemde nrs. in 2 ondermassa's 50 t.m. 52 en 53 t.m. 55 en in totale massa.] Te beweiden met schapen of rundvee en hoogstens 1 paard op 3 volwassen runderen. Betaaldag: 1 Mei 1934. Inschrijvtngsbiljeiten (vrij van zegel) mede onderteekend door 2 borden en in letters uitdrukkende nummers der perceelen en ge- boden sommen, moeten bij ge noemden Ontvanger zijn Ingele verd uiterlijk 11 uur v.m. van den dag der verpachting. 49895 Ondergeteekende maakt den ingezetenen van WAAL WIJK en Omstreken bekend, dat hij zich heelt gevestigd als Zijn jarenlange praktijk en verschillende diploma's waarborgen U een vakkundige behandeling, tegen een zeer laag en vast tarief vanaf 75 cent* Minzaam aanbevelend, Gedipl. Schoorsteenveger Patstraat 70. WAALWIJK. VAN MELLE -I -V-- r VOETBALSPORT. Nederland verliest met 21 van Hongarije. Een uitstekende wedstrijd met een eervol resultaat. Van der Mealen's 50ste inter nationale. Op zeer eervolle wijze heeft het Neder- landsche elftal Zondag niet slechts 2—1 van de Hongaarsche profs, verloren. Te meer eervol is dit resultaat als we be denken, dat een weinigje meer geluk aan onze zijde de Oranjeploeg wellicht een gelijk spel zou hebben bezorgd. Men vraagt zich af: hoe is het mogelijk dat eenvoudige amateur-voetballers zich zoo goed staande houden tegen professionals? Het antwoord op deze vraag zou men in een enkel woord kunnen samenvatten: geestdrift. Het was de strijdlust der Hol landers, die hun tegenstanders ofschoon deze technisch veel beter waren, bijna geen oogenblik gelegenheid gaven om hun knap spel tot volle ontplooiing te brengen. Er waren zelfs kwartiertjes waar in voortdurend op de Hongaarsche helft werd gespeeld, vooral op het laatst en het was dan ook voor de profs, een liecle opluchting toen tenslotte het eindsignaal klonk, zonder dat de Hollanders kans hadden gezien den gelijkmaker te scoren. Deze wedstrijd heeft wel ten duidelijk ste bewezen van welk een groote betee- kenis het enthousiasme in de voetbal sport is. Deze factor immers maakte het spel der Hollandsche ploeg dezen mid dag zoo aantrekkelijk. Behoudens enkelen waren de Oranje mannen er bijzonder goed in. Jubilaris v. d. Meulen keepte zijn 50ste internationale nog even goed als voor 9 jaren op de Parysche Olympische Spe len. v. Bun en Weber stonden beiden weer lustig te maaien en bleken voor de Hongaren onoverkomelijke struikelblok ken. Ondanks deze sublieme vorm van onze achterhoede waren beide Hongaar sche doelpunten aan misverstanden te wijten. De Tilburger Pellikaan wordt eiken wedstrijd al beter; thans was hij er voor al in de tweede helft zoo goed in, dat hij met Weber als de beste spelers onzer ploeg wordt genoemd. Natuurlijk was v. Heel weer de technicus en Anderiessen de zwakste broeder in de middenlinie. Het nieuwe Lagendaal-experiment mag zeer geslaagd worden genoemd. De klein ste en de grootste man der ploeg konden het samen goed vinden, wat voor een zeer groot deel ook te danken was aan het uit stekende werk van Wels. v. d. Broek toon de zich de middenvoorplaats waard, in alle posities was hij gevaarlijk, en hij kan verrassende wendingen aan het spel ge» ven. Zijn doelpunt was uitstekend. Bon- sema bleef beneden zijn gewonen vorm en v. Nellen speelde als gewoonlijk een goede middelmatige partij. Het spel der Hongaren was in tech nisch opzicht subliem, productief was het echter niet, dank zij den onverwacht hevigen tegenstand die de Hollanders bo den. Het Hollandsche doelpunt werd na 23 minuten gescoord door v.d. Broek. Nog voor de rust was de stand weer ge lijk. Een kwartier voor het einde wisten de bezoekers tenslotte de winnende goal te scoren. Deze wedstrijd zal in de herinnering blijven als een der hoogtepunten van ons internationale voetbal. Na afloop van den wedstrijd werd dr. G. v. d. Meulen ter gelegenheid van zyn jubileum gehuldigd. O.m. werd hem het eerelidmaatschap zijner club, het Haar- lemschc H.F.C., aangeboden. FRANKRIJK B—NEDERLAND B 3—1. Het was een bijzonder internationale Zondag want het B-elftal speelde in Havre tegen Frankrijk B. Aan beide zij den werd hier een uitstekend spel te zien gegeven. Vooral de Fransche voor hoede was in vorm. Dank zij het goede verdedigende werk der Hollanders, bleef een doclpuntcnregen echter uit. De Fran sche ploeg bleef tenslotte met 31 in de meerderheid. Het Hollandsche doelpunt werd gescoord door Vente van Neptunus. De indruk die onze B-ploeg gemaakt heeft was zeer goed; vooral Prins (Stormvo gels), de Korver (DFC), v. d. Hoven (Longa) en Paauwe (Feijenoord) traden op den voorgrond. DE VOETBALCOMPETITIE. V.O.S. schiet uit haar slof. Toenemende spanning. Baard wijk gaat aan den kop. Wegens de internationales van Zondag is de competitie maar weer slecht gevor derd. Tn de eerste klas was niets aan de orde als een inhaalwedstrijd van Bleijer- heide. De kolenmenschen zagen kans Eindhoven te slaan met dezelfde cijfers als waarmede zij zelf indertijd in Eind hoven verloren. De 2e klasse A schijnt in het Bredasche Hero zijn toekomstige kampioen te kun nen begroeten, de-positie der jamniakers is tenminste zoo langzamerhand onge naakbaar geworden. De B-afdeeling is daarentegen nog in de uiterste spanning. Noch boven, noch onder is er al een voorspelling te maken. Vooral in de onderste regionen is de strijd thans nog aanmerkelijk verscherpt door de klinkende overwinning die VOS behaalde op TAC. Al Zaterdag schreven wij, dat de Venlosche ploeg op eigen veld wel in staat zou zijn om de Tilburgers te weerstaan. De cijfers zeggen nu voldoen de; wij zien de Limburgers nog wel en kele wedstrijden winnen, zoodat Gudok, Roermond, WSC en zelfs ook Tegelen nog lang niet veilig staan. Daarom wordt de wedstrijd van a.s. Zondag WSCVOS van zoo overwegende beteekenis. In de 3e klasse is het Baardwijk gelukt zich boven Good-Luck te plaatsen, door een bescheiden overwinning op Capelle. RWB stelde teleur door met groote cij fers van Nevelo te verliezen. Uitslagen: le klasse: BleijerheideEindhoven 52 2e klasse A. TerneuzenBreda 40 RBCDOSKO 3—1 BaronieMevo 43 DongenHero 02 2e klasse B. VOS—TAC 4—0 3e klasse D. BaardwijkCapelle 21 NeveloRWB -• 40 Res. le klasse. NOAD 2—NAC 2 - 2—2 Eindhoven 2Willem 2 93 Hes. 2e klasse A. Longa 3Willem II 3 11 WSC 2—Dongen 2 2—3 Standenlijsten: le klasse: F. S. V. 18 10 5 3 25 44-21 M. V. V. 15 9 1 5 19 45-36 Eindhoven 17 8 3 6 29 39-34 L. O. N. G. A. 15 6 4 5 16 33-28 N. O. A. D. 15 5 6 4 16 25-29 Bleijerheide 15 6 3 6 15 32-28 N. A. C. 15 6 2 6 14 35-35 Willem 11 15 3 6 6 12 26-29 B. V. V. 10 2 7 7 11 32-48 Middelburg 16 3 3 lz 9 29-52 2e klasse B. Helmond 13 9 2 2 20 29-21 V. V. V. 12 7 5 0 19 26-15 Wilhelmina 14 7 4 3 18 41-20 T. A. C. 15 5 7 2 17 20-15 De Valk 15 5 4 6 14 42-29 Tegelen 14 4 3 7 11 30-26 Roermond 13 4 2 7 10 34-36 W. S. C. 13 3 3 7 9 28-44 G. U. D. O. K. 13 4 1 8 9 17-36 V. O. S. 13 3 1 9 7 16-31 3e klasse D. Baardwijk 12 9 2 1 20 52-33 Good-Luck 11 9 1 1 19 43-18 Nevelo 12 3 4 5 10 22-27 R. W. B. 12 4 2 6 10 23-36 Oosterhout 8 3 2 3 8 29-21 Capelle 10 3 2 5 8 19-32 H. E. C. 9 3 0 6 6 16-29 Oisterwijk 8 0 1 7 1 8-27 W. S. C. W. S. C. V. O. S. Voor a.s. Zondag staat het eerste elftal van W.S.C. een zeer belangrijke compe titiewedstrijd te wachten. VOS uit Venlo, dat nog steeds de onderste plaats bezet, begint zich n.I. aardig te roeren, waar door de positie van WSC niet meer zoo veilig is als velen wel denken. A.s. Zon dag krijgt W.S.C. nu gelegenheid om te toonen dat zij sterker is als de stoere Limburgschc club. Daarmede zouden de zwarthemden zich dan tevens zoo goed als veilig stellen, want met nog 4 wed strijden voor de boeg zouden zij dan een voorsprong hebben van 4 punten op VOS en bovendien 2 op Gudok. De wedstrijd van den komenden Zon dag wordt dus van het grootste belang en zal ons de beslissing omtrent de be zetting der laatste plaats een flink stuk nader brengen. A.s. Zaterdag komen wij uitvoeriger op deze ontmoeting terug. De wedstrijd die het 2e elftal j.l. Zon dag tegen Dongen 2 speelde, leverde op nieuw een nederlaag op. Wel gaven de zwarthemden thans veel beter partij als indertijd in Dongen, doch ondanks dat moesten zij na een spannenden strijd met 32 de eer laten aan de leiders van de reserve 2e klasse. JULIANA—CAPELLE 2—1. Juliana speelt nog steeds met 1 inval ler voor den linksachter. Capelle is door den sterken wind ge steund, het eerst in den aanval en dwingt de Juliana-verdediging nogal eens tot in grijpen. Als na 10 minuten spelen by 'n aanval van Capelle een Juliana-achter- spelcr de bal naar eigen doel kopt en dit den keeper verrast, ontstaat uit deze wor steling een doelpunt. Er wordt door bei de ploegen hard gewerkt, maar voor doel zit het de Juliana-voorhoede niet mede, zoodat doelpunten nog uitblijven. Met 10 voor Capelle komt rust. Na rust wordt het Capelsche doel tel kens bestormd en al spoedig heeft de Ju- liana-oentervoor den stand gelijk ge maakt. Juliana zet er nu alles op om den voorsprong te vergrooten. maar de Ca- pelle-achtcrhoede weet telkens nog in te grijpen en is het onbegrijpelijk dat er geen doelpunten worden gemaakt nu Ju liana steeds in de meerderheid is. Toch brengen enkele doorbraken van Capelle nog gevaar voor het Juliana-doel, maar zij kunnen nog bijtijds onderbroken wor den. Er wordt door beide partijen hard gezwoegd, hoewei het Juliana voor het vijandelijk doel niet mede loopt. Als bij een .Tul ia na-aanval een Capellespeler de bal met de hand bewerkt, wordt Juliana zen strafschop toegekend, welke door de centervoor onhoudbaar wordt ingescho ten, waarmede de stand 21 wordt. Onder groote spanning verstrijken de laatste minuten, maar doelpunten blijven uit en komt met deze stand het einde, zoodat onze geel-zwarten hun kampioens kans hebben behouden. H. E. C. Zondag 1.1. speelde HEC 2 een com- oetitiewedstrijd tegen BW 5 uit Den Bosch. Werd in Den Bosch destijds ver loren met 24, thans moest BW met 42 het onderspit delven. Door deze overwinning is HEC 2 wederom een stap dichter bij de begeerde plaats gekomen. Houdt vol jongens, de kans is nog niet geheel verkeken. Zondag a.s. is voor HEC 1 vastgesteld de uitwedstrijd tegen Oisterwijk, op wel ke wedstrijd wij Zaterdag nog terug ho pen te komen. DRUNEN. Zondag j.l. had alhier een competitie wedstrijd plaats tusschen de Sporters 1 en HFC 1 uit Orthen, waarbij IIFC werd verslagen met 71. De Sporters staan thans gelijk met hun concurrent HBS te St. Oedenrode. Sporters, houdt u fier en koen, dan wordt ge wellicht kampioen. VJC 2 speelde alhier vriendschap- oclijk tegen Olvmpia 1, Haarsteeg en won verdiend met 20. Door PSV alhier werd PSV uit v.m. Baardwijk verslagen met 74. De wedstrijd te Boxtel tusschen ODC 3, aldaar en De Sporters 2 uit Dru- nen. werd door ODC gewonnen met 21. De opening van het Lonqa-terrein. Begunstigd door prachtig voorjaars weer had Zondag j.l. de feestelijke ope ning plaats van het nieuwe voetbalterrein van Longa, bij het station alhier. Burgemeester v. d. Heijden, daartoe aangezocht, betrad om \2 uur met zijn cchtgcnoote het versierde terrein. Na een openingsrede te hebben gehouden, deed Z.Edelachtb. den aftrap. Mevrouw v. d. Heyde.i werd door het bestuur van Longa een bloembouquet aangeboden. De uitslag der wedstrijden is als volgt: Longa 1, Drunen—Quick 2, Waalwijk VJC 1, DrunenPatronaat,Nieuwkuik 4—1. Juliana 1, HeusdenQuick 1, Waal wijk 42. Door de deelnemende vereenigingen werden bloemstukken aangeboden. Elke vereeniging ontving een prachtige herin- neringsmedalje. Tijdens de verschillende wedstrijden, zoowel als bij de opening, was de belangstelling zeer groot. Longa kan met trots op dit goedge slaagde openingsfeest terugzien. WIELERSPORT. W.W.C. „De Zwaluwen" contra Kaatsheuvelsche Wielerclub. Zondag hebben dan de reeds enkele malen uitgestelde wedstrijden tusschen de W.W.C. en de Kaatsheuvelsche W. C. op de Waalwijksche baan doorgang kun nen vinden. De wedstrijden zijn een groot succes geworden voor de besturen der beide vereenigingen. De jury bestond uit de heeren H. van Haren, P. Remmeren, van der Velden en H. Slaats. Hoezeer het publiek met den strijd meeleefde, bleek wel toen werd rondge gaan voor een premie, waarvoor met gul le hand werd gegeven. Het programma werd geopend met een afvalrace voor de A-klassers in 2 series. De uitslag was: 1. A Slaats (W.), 2 A. Knuist (W.), 3 G. van Boxtel (K.), 4 Spie- rings (K.). 2e Serie: 1 Nouwens (K.), 2 G. Poll (W.), 3 I). Poll (W.), 4 Zijlmans (K.). De finale werd gewonnen door A. Knuist. Nouwens kwam niet in aanmer king wegens ongeoorloofd hinderen. De 25 ronden eigen kracht werden ver reden tusschen Vera (K.). v. d. Berg, v. d. Heijden, Kampman en Verhoeven, allen van W. Kampman kwam in de bocht te vallen, sloot weer bij het peleton aan en brak dat toen geheel uit elkaar. Hij scheen toen echter al zijn kruit verschoten te hebben en gaf na 12 ronden op. v. d. Berg. v. d. Heijden en Verhoeven kwamen toen opzetten en Vera zAt al di rect een ronde achter, v. d. Heijden ging toen aan den kop. Uitslag: 1. v. d. Heijden (W.) 37 punten. 2. J. v. d. Berg (W.) 27 punten. 3. Verhoeven (W.) 12 punten. 4. Vera (K.) op 1 ronde 18 pnt. Aan den koppelwedstryd over 100 ron den namen de volgende koppels deel v. WanrooyPruimboom. v. BerkelZijlmans K. de Vaanvan Geene. OverbeekN. Pol. Van Berkel, die bijna een ronde was uitgeloopen, kwam te vallen en sleepte de Vaan en Pruimboom mee. Na de neutralisatie hadden Pruimboom en Overbeek opgegeven. N. Pol reed ver der met van Wanrooy. Van Berkel scheen er na deze valpartij uit te zijn, kreeg pech en gaf toen den strijd op. v. Wanrooy en Pol zetten er nogal gang in en wisten een ronde uit te loopen. Toen lieten van Gee- nen en de Vaan zich ook van hun beste zijde zien, doch zij konden niet meer dan 3/4 ronde inloopen, zoodat het koppel van Wanrooy—N. Pol het eerst over de streep ging met 0 punten; op 1 ronde: 2. v. WanrooyPol 10 pnt.; 3. van Berkel- Zijlmans op 2 ronden met 9 punten. Het laatste nummer van het program was een koppelwcdstrijd over 150 ron den. Deelnemers: F. ZijlmansNouwens (K.). G. van BoxtelSpierings K A. KnuistA. Slaats (W.). Pol D. Pol (W.). Er werd vanaf het begin een flink tem po ingezet. A. Slaats en Knuist liepen 'n ronde uit. Nouwens viel en gaf den strijd op; er werd toen een nieuw koppel ge vormd tusschen de Gebrs. Zijlmans. Ilct koppel SlaatsKnuist liep nog een ronde uit en kwam hierdoor in het bezit van de premie. De premies voor het klassement wer den gewonnen door Slaats en van Boxtel. Einduitslag: 1. A. SlaatsKnuist niet 12 pnt. 2. G. v. BoxtelSpierings 8 p., op 2 ronden. 3. G. PolD. Pol, 3 p., op 2 ronden. 4. ZijlmansF. Zijlmans, 9 p., op 3 ronden. De winnende koppels reden een eere ronde en ontvingen bloemen van den heer G. van Bladel (fa. L. van Bladel Zn.). De W.W.C. dankt allen die mede heb ben gewerkt voor het goede verloop van dezen prettigen wedstrijd, waarop wij met genoegen kunnen terugzien. Op 19 Maart a.s. zal de Waalwijksche Wielerbaan officieel worden geopend. Wij zullen a.s. Zaterdag de deelnemen de renners bekend maken. A.s. Zondag onderlinge clubwedstrijd op de baan. Aanvang 3 uur. De prijzen voor dezen wedstrijd zijn door den heer Adelberg beschikbaar ge steld. ADVERTENTIëN. KOFFIE emTHEE Schoorsteenveger.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 4