Op veelvuldig verzoen m M IMetrl in dil H M TJBB8TT WITTE BIOSCOOP. m. R.K. Klesvereeniglng. De verkieziogsiedevoeringen voor de R K. Klesvereeniglng alhier zullen gehouden worden op 16 Maart door den heer A. N Fieskens, lid der Tweede Kamer en fi ïancleel deskundige der kath. fractie, en op 11 April door Mr. Dr. L. N. Deckers, minister van defensie. Harmonie „St. /an". Qlsteravond hield de harmonie S». Jan alhier een algemeene vergadering in het Patronaat. Oemtmoreerd werden nog eens de ook fi lantieel zoo schitterend geslaagde revue-opvoeringen. Van den heer C v. Haren was het verzoek ingekomen om van zijn be stuursfunctie te worden ontheven. Hem werd bereids een dankschrijven ge zonden voor hetgeen hij gedurende zijn bestuurslidmaatschap voor de harmonie heeft gedian. In zijn plaats werd de heer joseph Vermeer mei groote meerderheid van stemmen tot bestuurslid benoemd. De nog betrekkelijk nieuwe muziek nis vertoont retds bedenk lljkcsch-u- ren als gevolg van een constructiefout. De harmonie zal thans een soliede verankering laten aanbrengen waardoor het euvel zal verholpen worden. Omtrent een gepaste feestelijke her denking van het 1 O-jarig bestaan der harmonie in het najiar werden voor- loopige be&prekingen gevoerd. Het bestuur zal nadere plannen hiervoor opzetten. Amsterdamsche studenten ie Waalwijk. Maandag heeft een groep van 107 studenten van de economische facui teit der Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam een bezoek aan onze plaats gebracht, teneinde nader kennis te maken met de schoenindustrie. Doel van de excursie waren de Rijks—Vakschool voor Leerlooiers en Schoenmakers en de Ttmtur-schoen- fabrieken. Op de Rijksvakschool werden de dames en heeren ontvangen en rond geleid door den directeur, ir. H, v. d. Waerden, en de leeraren der school. Op de Timtur—fabrieken werden de excursisten verwelkomd door den heer ir. C. Raming, waarna zij verschillende uren in de ruime fabriekshallen ver- v bleven om onder leiding van de be- drijfschefs het productie—proces van den schoen te volgen. Allen waren hoogst voldaan over hetgeen zij in Waalwijk gezien hadden. 's Middags .werd in Hotel Verwiel de lurch gebruikt. De excursie stond onder leiding van Prof Th. Linperg Jr., professor in de Bedrljfshuishoudkunde, en den lector den heer ter Veen, belden van genoemde faculteit. Den volgenden dag werd een bezoek aan Tilburg gebracht. Keuring van Sprlngstieren. De voorjaarskeuring van sprlngstieren bedoeld In art. 3 van het Regl op hei houden van sprlngstieren in Noord Brabant zal in deze gemeente gehouden worden op Dinsdag 14 Maart a.s des v m. 9 uur op het terrein van het gemeentelijk abattoir. De heer A. v. Gent lijstaanvoerder der Alg Üem Unie. De heer A. van Gent alhier is aan gewezen als lijsarnvoerder voor de Kieskringen Maastricht, Tilburg en 's-Bosch voor de Alg. Democratische Unie. R.K. Vereeniging van Leder fabrikanten. Maandag heeft de R.K. Vereeniging van Lederfabrikanten in café „Mo dern" te Tilburg vergaderd. Er wer den besprekingen gevoerd over de mo. gelijkheid van contingenteering. Voorts hebben de leden zich op straffe van een boete van 100.ver bonden, niet meer bij alle voorkomen de gelegenheden te adverteeren, doch zulks alleen te doen in de officieel er kende vakbladen. Andere advertenties zullen slechts geplaatst mogen worden na advies van het federatie-bestuur. het meeste praatjes had, stond voor de heeren te klagen dat men hem had toegetakeld als een stokvisch die ge beukt isDat is een goede leer. Dronkenschap. W. v. G. zorgde, toen hij een flink glaasje gedronken had, voor 'n straat- tooneeltje. Zonder vergunning mogen dergelijke vertooningen echter niet plaats hebben, weshalve de politie den dronkeman mee naar het bureau nam om zijn geest wat op te frisschen. Aanrijding. Op de gevaarlijke viersprong te Sprang werd de heer P. uit Baardwyk door een Bredasche automobilist van zijn fiets gereden. Gelukkigerwijs kwam de man er zonder verwondin gen af. Zijn fiets was echter grondig vernield. brengen wij ZONDAG om 6 en 8'/a uur de reprise van onze schitterende geheel gekleurde succesfilm IÉ ^egpoot;tc [BARITON WITTE (~n ZINGT IN DE iUPEfcFILM U moet hem hooren! fa MfTRO-GOLDWyN-MAyER-FILM-) Bespreekt vooral Uwe plaatsen bij Fa. WED. TH. C. PULLES, Sigarenmagazijn Telefoon 116. Vechtpartij. In een café in de Stationsstraat had een troepje Waalwijksche en Kaats- heuvelsche jongelui gezellig zitten bor relen, zoo gezellig dat er tenslotte een minder verheffende woordenwisseling het gevolg van was. Zoolang men bin nen was, bleef het gelukkig bij woor den, doch niet zoodra stond het troep je in de vrije lucht of daar begonnen de slagen te vallen. Volgens ooggetui gen werden er rake klappen uitgedeeld en voor het overgroote deel kwamen deze terecht op de lichamen der Kaats- heuvelsche rakkers, die het tenslotte daarom maar het beste vonden het hazenpad te kiezen. Tegen den leeuw in eigen hol is het immers geen vech ten. De politie maakte tenslotte aan de kloppartij een einde door eenige der belhamels mee naar het bureau te nemen. Toen het zoover gekomen was, was de pret er spoedig af en die straks 'n Vhchmiddag met een ongelukkig slot. 'n Wreedzaam visscher mag na afhop van een zwaren dag aan hel waier wel eens een hartversterkerije hebben. Aldus redeneerde een troepje Baardwijksche amateurhengelaars toen zij bij het vallen der duisternis huis- waaris keerden en een poldercalé op hun weg onimoetten. Zij besloten er even eenije te gaan nemen en van dat eenije kwamen er twee. drie en meer tot dat de stemming al vroolijk begon ie worden. Toen werd een der makkers verblijd door de komst van zijn vrouw die hem vriendelijk sommeerde haar op den voet te volgen. Hij durfde niet tegensputter n, doch offreerde zijn ega eerst een borrel, teneinde haar wat vriendelijker te stemmen. En de vrouw liet zich over reden en dronk haar portie duchtig mee tot zij haar boodschap vergeten was. Tot zijn ontzetting bemerkte de man even later dat zijn vrouw, incluis een zijner vrienden, spoorloos verdwenen waren. De heele troep werd op pa trouille gestuurd en weldra gelukte het dan ook het tweetal in Amor's armen te vinden, ondanks het feit dat zij zich een uitstekende schuilplaats eeko*en hadden in.. (die plaatsaan duiding kan hier beter verzwegen worden.) De vriend die de euveldaad begaan had werd op hardhandige wijze aan het verstand gebracht dat zulke vriend schapsdiensten niet op piys werdtn gesteld. En of de zwakke helft ook haar portie nog gehad heeft weten we niet. De vischmiddag had wel een tragisch slot. DRUNEN. In de zaal der Jongens congregatie had alhier de return—bil jartwedstrijd plaats tusschen B. J. C. en de club der Congregatie te Elahout. De uitslag is als volgt Fishout, Drunen. H. Tausch 53 Jan Brok 100 M. Klerks 100 P. v.d Wiel 53 K. Pulles 46 C. Koks 100 /Th. v. d. Besselaar 100 C Vesters 59 A. Klijn 92 Verhoeven 100 391 "412 N1EUWKUIJK. Zaterdag j 1. had in cdé de Bont, de aanbesteding plaats van een woonhuis voor rekening van den heer F. van Son alhier, onder architectuur van den heerj. v. Vlijmen te Vlijmen. Er werd als volgt Ingeschreven Kramer, Genderen f 3583 Van Bokhoven, Vlijmen f 3437 Luijben, Vlijmen f 3400 Blankers, Nteuwkuijk f 3335 Coolen, Nieuwkuljtc f 3299 Veluwe, Haarsteeg f 3274 Waasdorp, Deuteren f 3225 Gedurende de afgeloopen maand werd aan het postkantoor alhier voor de Rijkspostspaarbank Ingelegd f 3533,26, terugbetaald f 6149.17. Donderdagavond hield de R K. Werklieden vereeniging alhier, in het öondsgebouw een algemeene leden, vergadering. Tot voorzitter werd gekozen de heer P. van Spijk, terwijl als 2e commis saris werd gekozen de heer G. Brok De heer Hoogers uit 's Bosch, spoorde de leden aan om vooral in dezen tijd trouwe leden van de ver eeniging te zijn. De Eerw. adviseur sprak de hoop uit, dat alle leden den a s. St. Jozef da^ zu'len meevieren. Deze week te beginnen, zal van wege het Wit—Gele Kruis alhier, een moeder—cursus worden gegeven. V LIJMEN. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 9 Maart 1933 des n m. ten 7 ure. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van de Voetbalvereni ging Olympia tot verhuring van een voetbalterrein, met voorstel van Burge- meester en Wethouders. (Voorstel huurprijs f.75.—.) 3. Wijziging begrooting 1932. 4. Wijziging begrooting 1933 5 Bespreking verpachting weide. 6. Beoordeeling van het van Gede puteerde Staten ontvangen en aan H.M. de Koningin gericht verzoek van de Gemeente Hedikhuizen, tot uitbreiding van die gemeente met deelen van de Gemeente Vlijmen e.a. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Heden (Woensdag)avond 7.30 zal In de Geref. Kerk alhier bidstond voor het gewas worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan ds. J. C. Hagen. Tengevolge harer benoeming tot leerling—verpleegster aan het Zieken huis te Schiedam, heeft mej. Jo Dalmaijer bedankt als secretaresse der Geref. Meisjesvereeniging. Door dit bedanken ontvalt aan deze vereeniging een accuraat bestuurslid en mede oprichsler, naast dezen arbeid was zij verbonden als mede—leidster aan de Geref. Zondagschool „Jachln". Ook van meerdere vereenigingen was zij een trouw lid, waarin zij steeds een werkzaam aandeel nam. Dinsdagmorgen kwam In kalme vaart uit ée richting Tilburg een auto het kruispunt van den nieuwen ver keersweg overgereden. Van het Oost einde kwam per fiets aangereden zekere P. uit v.m. Baardwijk. Door den schrik bevangen van het voor oogen ziende gevaar, reed deze door, waar door een aanrijding niet kon vermeden worden. P. viel van zijn stalen ros en kwam met eenige schaafwonden en den schrik vrij. De fiets zat geheel onder de aulo en was totaal onbruik- baar: alles was geheel verwrongen en totaal in elkaar gedrukt. De chauffeur had behoorlijk sig nalen gegeven. De afdeeling Sprang van de Ned. Chr. Bouwvakarbeldersbond kwam j 1. Vrijdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond In feestvergadering bijeen, onder leiding van haar voor zitter, dhr. H. Bogers. Na opening op gebruikelijke wijze en een kort openingswoord door den voorzitter, waarin hij de aanwezigen welkom heette, in 't bijzonder de af gevaardigden van verschillende plaat selijke vereenigingen werd een aan vang gemaakt met de afwerking van het programma, bestaande uit een fli' k aantal voordrachten, samenspra ken enz. Het woord werd gevoerd door ver schillende afgevaardigden, die de beste wenschen voor den groei der afdeeling uitspraken. Ondertusschen werden ver verschlngen enz. rondgediend- Te circa 12 uur werd de vergadering gesloten. A.s. Zondag zal bij de Ned. Herv. - Gemeente alhier bidstond voor 't gewas gehouden worden. Als voor ganger hoopt op te treden Ds. Müilnikel van Waalwijk. CAPELLE. Tot eere—voorzitter van het op 2en Pinksterdag alhier, door de Hengelaarsvereeniging „De Maas mond" te organiseeren Nationaal Hen- gelcorcours is benoemd de heer F. Broers, hoofdcommies ter secretarie te Tilburg. v Het aantal tewerkgesfelden bij de gemeentelijke werkverscheffing be droeg in de afgeloopen werkweek 97. V J.l. Zondagmiddag speelde het le elftal onzer voetbalvereniging •Excelsior" voor de 3e klasse N V.B tegen Juliana 1 te v.m. Baardwijk, welke wedstrijd door „Excelsior" ver logen werd met 2—1. In de Vrijdagavond gehouden vergadering der afdeeling Bouwvak arbeiders welke plaats had in het ge bouw voor Chr. Belangen aan het Bruggetje werd besloten de jaarlijksche feestvergadering te doen houden op 4 April a.s. De echtelieden M. Manden makers— Groeneveld, vierden Zaterdag j I. onder talrijke blaken van belang stelling hunne 25-jarige echtvereeni- ging. Verschi lende prachtige bloem stukken en cadeaux werden aangeboden. Maandagmiddag botste een vrachtauto in de Heistraat tegen een paal van het electrlsch net, welke onder gelijk aan den grond totaal af knapte. Onze dorpsgenoot de heer P. Faro. penningmeester der afdeeling van den Chr. Bouwvakarbeidersbond alhier, is candidaat gesteld voor den Bondsraad dezer organisatie. Ouderavond in de School met den bijbel te Capelle. Ondanks een mild regentje, begaven velen zich reeds voor half zeven op weg om ook dezen avond hun warme belangstelling te toonen voor het Chr. Onderwijs, voor het onderwijs dat hun kinderen op bovengenoemde school ontvangen. Daar de vergadering pas om 7 uur officieel geopend zou worden, maakte de belangstellenden gaarne gebruik van de gelegenheid om alvast de resultaten van het werk hunner kinderen te zien en daar met het on derwijzend perioneel over te spreken Als het tegen zevenen loopt zijn bijna alle plaatsen bezet. Dan opent de voorzitter, de heer H. Kerst, den avond met het laten zingen van Ps. 103 1 en 4 en gebed. Vervolgens wordt een gedeelte uit Mare 4 gelezen. Alle aanwezigen, in 'i bijzonder de weleerw. heer Ds. P. Keizer en de heer Zwiep, Hoofd der School voor U. L. O. te s-Hertogenbosch, worden hartelijk welkom geheeten. In zijn openingswoord teekent de heer Kerst allereerst den economischen toestand en wijst er op hoe in dezen tijd ook de gezinnen in gevaar zijn. immers, als het gezag zoowel in het gezin als in de school niet meer ge. haniihaafd blijft, zal revolutie het gevolg zijn. Later zullen de kinderen de plaats der ouders Innemen. Daarom is het werk der opvoeders van zoo groote beteekenis. Spreker wijst erop hoe door een Ouderavond de band tusschen gezin en school wordt versterkt Dan kunnen de ouders zich overtuigen van de resultaten. En al schroomt de voorzitter niet te verklaren, dat het onderwijs op behoorlijk peil staat, toch wijst hij er met nadruk op dat de ouders niet alleen moeten afgaan op datgene wat ze zien, dan is de maatstaf niet juist. Er is nog een andere arbeid, een arbeid, waarbij de vruchten vaak ver borgen blijven. De kinderen moeten ook „geestelijk" opgevoed worden, daar hun zielen voor de eeuwigheid geschapen zijn. Spreker zegt hoe we hierbij komen op het terrein van de verborgenheden Gods. Moeilijk is dit te begrijpen, van daar dat de Heere Jezus hierover in gelijkenissen spreekt. Evenals de zaaier slechts het zaad zaait en daarna wacht, soms lang wacht eer hij vruchten ziet, zoo moeten ook de opvoeders Gods Woord zaaien in den akker der kinder zielen en dan wachtenwachten. God moet de wasdom geven. Toch mag ons wachten niet lijdelijk zijn. We moeten biddend wachten, pleitend op Gods belofte „Laat de kinderkens tot Mij komen*. Verder wijst de voorzitter erop hoe ook bij kinderen soms het geloofsleven zich reeds openbaart. We kunnen het zien, als we het maar zoeken, zooals het bij het kinderleven past. Tenslotte eindigt de heer Kerst met alle opvoeders te wijzen op den ernst van hun taak Ook al zien ze geen vruchten, toch moeten ze blijven gelooven in Hem, in Wien alle belofte Ja en Amen zijn. Daarna kreeg het Kinderkoor „de Zangvogeltjes" gelegenheid onder lei ding van het hoofd der School, den heer M. C. Rijken, eenige liederen te laten hooren. De orgelbe geleiding geschiedde door den heer H. v. Barneveld. Heel vlug stonden de jeugdige zangers en zangeressen op gesteld en weerklonk het le nummer van 't programma: „Zend Heer, Uw Licht en Waarheid neder". Het werd werkelijk als een gebed gezongen: zacht en met gevoel. Door het eenlgszins krachtiger en vlugger zingen van„Dan ga ik op tot Gods altaren", kwam het verschil tusschen beide verzen goed tot z'n recht. Ook .Jezus, 'k ben d'Uwe" en .Ga niet alleen door 't leven" werden heel mooi gezongen. Uit het op tijd invallen, het wachten, daar waar een korte pauze noodzakelijk bleek, de welverzorgde uitspraak en het maken der crescen do's merkten we al gauw dat de stukjes er vast inzaten. Ter afwisseling zeiden enkele jongens en meisjes gedichtjes op. By velen was de toon en voordracht goed. 't Waren voor zulke jonge kinderen moeliyke gedichtjes, maar toch werden ze in "t algemeen goed opgezegd, zoodat de belangstellenden er van ge noten. Na het reciteeren werd eerst een alt-solo gezongen. Zuiver en fyn klonk het aardige Wiegeliedje, zoodarhet by de aanwezigen zeer in de smaak viel. Thans kreeg het Kinderkoor gelegen heid de laatste nummers ten beste te geven, waarmee het niét het minste succes oogstte. Sommige regels uit „Eerekoning- klonken byzonder goed en „Looft nu den Heere, mijne ziel" werd ook als een loflied gezongen. Wat gelukkig is het dat we een school hebben, waar vrytieid is om zulke mooie liederen aan de kinderen te leeren. Zeer zeker is ook hier een woord van waardeering niet misplaatst voor den directeur, die door zyn volle toe- wyding en uitnemende leiding derge lijke resultaten wist te bereiken. Als slotnummer zong het koor Ps. 89: 1 en 5. Na het zingen kondigde de Voor zitter de pauze aan. Ook nu genoten de ouders van het werk hunner kin deren, vooral werden de aardige, geestige teekeningen, die de gezellig heid der lokalen zeer verhoogden, bewonderd. Ook mochten de tentoon gestelde handwerken zich zeer In de belangstelling van het publiek ver heugen. Met het zingen van twee verzen uit Ps. 81 werd de vergadering weer her opend. waarna Mej. v. Campen het woord kreeg voor haar lezing: „Iets over het liegen by kinderen". De In- leidster begint met de opmerking te maken dat vele ouders en opvoeders zoo gaarne alleen de goede eigen, schappen hunner kinderen zien, maar wyst er verder op dat ze ook een open oog moeten hebben voor de kwade gewoonten hunner kinderen. Spreekster laat zien hoe kinderen heel vaak liegen uit vrees voor straf. Duideiyk gemaakt wordt wat liegen elgeniyk is en hoe het liegen ook ontstaan kan uit een valsche herinnering of uit onwetendheid. Met aardige voorbeelden illustreert Mej. v Campen hoe vaak er In het liegen overdreven wordt. Ook kan een sterke fantasie werking liegen tengevolge hebben. Daarna wordt gewezen op de taak der ouders. Hun taak is bovenal zelfwèir te zyn en aan hun kinderen hun vol vertrouwen te schenken. Het moet het kind duideiyk gemaakt worden, dat het geen onwaarheid raag spreken uit vrees voor straf, maar dat het eeriyk moet zijn, omdat liegen zonde is. Ook deze taak is niet gemakkelijk, maar zal den ouders veel stryd kosten. Mtj v. Campen eindigde haar referaat mei een zeer toepasseiyk gedicht van Nic. Beets, 't Was een mooie lezing, waaruit èa voor ouders en voor op voeders veel te leeren viel. Daar we thans gekomen waren aan het einde van 't programma werd het woord gegeven aan Ds. P. Keizer. Zyn Eerw. wijst erop hoe in de arbeid der Chr. School Gód werkt. God werkt hier niet in een onweder. niet in vuur, maar.... in het suizen van een zachte stille. Hiervoor moeten allen oog krygen. Immers door het gebrekkige werk van ouders en opvoeders, wil God toch Zijn Kerk, ZQn Staat en Zijn Maatschappy bouwen. Als we dit alles bedenken, moet beving ons bevangen. Maar al is de toekomst ook donker, toch moeten we volhouden. Ds. Keizer eindigt met allen op te wekken in de opvoeding te geven, wat we geven kunn n, ons hart en ons leven en verder te vertrouwen op Hem, die gezegd heeft: „Vrees niet, ik ben met U". waarna door de aanwezigen Ps. 119: 3 gezongen werd. De Voorzitter dankte nu allen voor hun belangstelling en goede medewer king, waarna Ds. Keizer dezen goed geslaagden Ouderavond met dank zegging sloot. WASPIK. Tot districtleider van den Vrijwilligen Landstorm is benoemd de Heer C. Langerwerf Thzn. alhinr. In de op Maandag gehouden vergadering van Hoofdingelanden van het Waterschap „Het Zuiderafwate ringskanaal" werd de Heer D. Lank- huijzen Szn. te Raamsdonkdorp tot lid van het Dagelijksch Bestuur her kozen. De rekening over het dienstjaar 1931/1932 werd vastgesteld met een batig slot van f. 2214.46. De begrooting voor het dienstjaar 1933/1934 werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op f. 5755.66. De twee groote voorjaarsmarkten zullen worden gehouden op Donderdag 16 Maart en Donderdag 6 April. VAN HET

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6