Zij die zich met in gang van 1 April op dit blad abonaeeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers gratis. is toch wel wreed, dat zij die huise lijke genoegens on'ijdlg komt ver storen. No. 1 was I. de V., 77 jarig win kelier te Sprang—Capelle. die moe» toegeven dat de politie bij hem 3 fhsscben cognac vieux heeft in bes ag genomen. L)at is een leelijke geschiedenjs, zoo overpeinst Kanionrechier 'I Was eigenlijk voor eigen ge bruik, de reiziger had gezegd dat ik zooveel wel in huis mocht hebben Ik geloof 't niet makkelijk, wee jewel dat Cognac Vieux duur goedje is? 't Is toch zoo, want ik moest toch wijn bestellen en toen zei m'n dochter laat maar wat cognac komen ook voo> Nieuwjaar en voor je veijtardag. Maar 'sman's reputatie op dit ge bied geeft den doorslag en Kanton rechier vindt het maar het best de woordenvloed van verdach e te remmen met een; Je moet niet teveel praten, dat is al'ijd verkeerd. J. J. M. L winkelierster le Drunen. was een evenzeer van goeden wille Alles was voor eigen gebruik wan» zfj heeft een groot gezin en de j »ng n gaan nooit uit, dus mogen ze me Nieuwjaar wel eens een slokje hebben. Bovendien was er op 3 Januari iemand jarig in de familie en is er ook nog een zilveren bruiloft op til. En groot papa wordt op Oudejaarsavond steeds met een kruikje verrast. Alles bijeen was er dus nogal wat noodig en was het dus geen wonder dat de kelder goed voorzien was, Ei wat de repu tatie betreftdie kan wel van laster tongen afkomstig zijn, want haar man zou niet willen dat zij sterken drank verkocht. Ook in Waspik viel een slachlofhr: Q. J. T. die ook heel toevallig juist een feestje voor de boeg had De heeren kennen dat soort uit vluchten en zij hechten er dan ook slechts in zeer beperkte mate betee* kenis aan. De eisch luidde in alle drie de ge vallen t 25 of 15 dagen met verbeurd verklaring der in beslag genomen goe deren. .Uitspraak f 20 of 10 dagen mei verbeurdveiklaring. J. de B.—B. te Sprang—Capelle kwam er genadig af, daar zij te goeder trouw dwaalde, zij betaald slechts !5 De borrels die zij in huis had, had zij noodig om den knecht van tijd tot tijd wat op te kikkeren. Een goede dienst daar. Opgepast. J. C. S. moest zoowaar weer op nieuw verschijnen wegens overtreding der arbeidswet Deze keer was het zijn schuld niet daar hijzelf geen order tot overwerk had gegeven. Desondanks vond Kantonrechter aanleiding om den fabrikant even op het hart te drukken dat de mogelijkheid bestaat dat voor deze overtreding principieele hechtenis wordt gegeven. Na zoo'n waarschu wing is het oopassen Voorts werden een drietal bakkers. H. v. M. te Waalwijk, J. P. v. V. te Kaatsheuvel en R. te Waspik, met een boete van f 20 herinnerd aan het be staan van de Tarwewet. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). POSTSCRIPTA UIT WASPIK. Verantwoording. Een jubileum en een Duivelsplan De juffrouw en haar hondje. Geachte Redactie, geachte lezers I Het gebeurt meermalen dat men brieven scnrijft en bij het nalezen ervan tot de ontdekking komt, dat een en ander nog m >est toegevoegd wor den Vloeiden de woorden vlot uit de pen, kon zelfs de schrijver zijn mach tigen gedachtenstroom niet bijhouden dan kunnen gewichtige, vermeldens waardige feiten in de verdrukking komen en helaas voor altijd aan de vergetelheid prijsgegeven worden Een postscriptum brengt dan uitkomst. Nu verschijnt om de veertien dagen trouw een brief uit Waspik in de Echo. De schrijver leest dien mogelijk niet meer na en vergeet zoo de aanvullingen. Deze hoopt „Angorensis" na te speuren en de Heer Adept moge hierin de zeer groote belangstelling zien. waarmee zijn schrif turen hier gelezen worden. In onze gemeente werd op 21 Fe bruari een eigenaardig jubileum gevierd eigenaardig, want wie heeft er ooit gejubeld om het bestaan van »eldwach ters? Deze mannen die u in vurige dap. perheid de wet in al haar gestrengheid dag in dig uit voorhouden, moesten bij hun 25jrrig ambtsjubileum meer betreurd dan ge'ê eerd worden. Ieder, een geeft toe dat het een bekrompen begrip is het einde van de feestvreugde van een bepaalden stand van de klok te laten afhangen. Mtar ai kunt ge zelf de klok nog uitstekend hooren slaan en nauwkeurig het juiste uur van de wflzerplaat «fhzen, de veld. wachters staan klaar om u aan sluf. tingstijd te herinneren, juist toen ge meendet de laatste (maar dan ook de laatste) consumptie te besteilen. En dat is om Iemand helsch te ki^en, Wie kan toen in 's hemelsnaam in deze lage, mistige landen uitmaken hoe laai precies licht moet opgestoken worden? Dal slaat immers alleen aan gegeven op hel sCheuïOlaaOje van den Sun Anlonlus-almanak, anders nergens. Joch nooit zag m«n bij een aanhouding r der zonen van Hermandad voidjen jc uitgerust, dat is: In de reenterftand zijn horloge, in de linker het alge. sCiieuide hiaajje van den juisien datum, riet is ook mijn acnuld mei dal mijn aniaarn ntei lichten wil terwijl ik gisteren naiuuilijk met bijna veronn tend licht reed. En toch, ondanks alle grieven zijn de veidWdChiers onmisbaar. Kon men dezer dagen niel een ingezonden stukje in dit Diad lezen, waar de genceic gc meente Waspik gewaarschuwd weid en iedereen werd aangespoord voortaan op zijn hoede ie zijn? is in Waspik niel, zeker toen de gewapende macni hel In de binnenkamers unjuoelde van feestvreugde, op dat luguoere, zoo ge uaamie bpoorpadje een .duivelsplan" volvoerd en iemand, hoewei die Dilj- keus ouderteekening snij oer van Derocp ts met een mes „vloekend en tierend" oedretgd en dat door een der mecsi geducnic propagandisten van de kies vereeulging? Zeker, in de gesentcdems van WaspiK lezen wij, dat het vroeger ook wciceus niet ptuis was, dat éé.i der machtige regenten zich be lachelijk wilde mak.n en fi taal een siaat van beleg om een oinucnbrandje in het Posikautoor liet afkondigen, een maatregel die zelis onder de nuidige omstandigheden in uuitscniand niet getroffen is. Er is reden van dankbaarheid bij dit jubileum. Wij vreezen de veldwach ters en Oeminuen hen ntei maar de historie en hel ingezonden siu* zijn daar om te bewijzen dat hun bc. staan noodzakelijk is, wam waren zij er niet, het naive dorp was inmiddels uitgemoord 1 Tot slot geen sprookje maar een Wire geschiedenis. Daar- was eens een J off ouw die een allerliefst hondje Ftkske had. Gruoier toenadering tusscnen mensch en dier zag men zeiden; zij waren onatscnetaouar en nadden verschillende eigenccnappen gemeen I Het noridje is nu gestorven en de jufi.ouw droomde zich een groote oegrafenis, plaatste zelfs een doodsbaar je voor haar huis. B. en W. heboen een plan tot aanleg van een hondenkeikhot tn ernstige overweging genomen. Angorensis. Kaatsheuvel, 9 Maart 1933. Mijnheer de Redacteur. In het nummer van „De Echo van het Zuiden" van Woensdag J,l. kom. onder net Waaiwijkscn Nieuws ondei net opschuil „Vccniparuj" een relaas voor van wal Zondagavond in en bij een Caié in de S.aitoussiraat zou gc Ocurd zijn. Waar wij oy de^e zaak betrokken zijn, moeten we opkomen tegen Ocdoeld verslag. Op de eersie plaats spreekt de ver slaggever van een minder vcrtuff.nde woorden wisseling die 'i gevolg van 't gezellig boireicn zou zijn. M. d. Rer is geen woordenwisse ling geweest 1 Zonder voorafgaande reden werden wij toen wij 'l caié .net 3 man verlieten door een 15 zü tal WaalwljkeiS aangevallen en zelis met gummistokken en piocrtendoodeis be werkt, waarom wij 't noouig vonden te vluchten. Toen we daarop ue politie tegenkwamen zijn wij op verzoekmede naar 't bureau gegaan om daar verslag te doen van 't voorgevallene. Met welk reent uw verslaggever nu spreekt van Kaaishcuvelscne rakkers" cn van „belhamel*" Is ons een raadsel. Wij zijn er zeker van. dat niel de Kaatshcuveische doch de Waalwijksche ongeiul voor nun rakkers en Deitiamei- atreken zullen moeten boeten. De betrokken Kaatsheuvel che jongelui X en Y. Wie de hoofdschuldigen in deze zaak zijn zal de politie wel u tzoeken, maar naar wij uit goede bron weien zijn beide inzenders niet gihetl van schuld vrij te pletten, en zouden zij het zijn die door hun sarrend optreden de oneenighetd hebben uligelokt. Ai praten wij daaimede natuurlijk de krachu<e maatregelen der Waalwijkets absoluut niet goed. RED. Mijnheer de Redacteur. Mag ik U beleefd verzoeken om opname van onderstaande in Uw veel- gelezen blad Bij voorbaat mijn dank. Met genoegen heb ik mogen con- stateeren dat eindelijk eens begonnen is met het opnieuw bestraten van het marktplein, dat sedert geruimen tijd in een zeer slechten toestand heeft verkeerd, hetgeen op regenachtige dagen vooral zeer duidelijk merkbaar is. Betreuren doe ik het echter, indien tenminste mijn informatie's juist lijn dat slechis een gedeelte van dit plein wordt opgehaald en nog wel een stuk gelegen naast het nieuwe pand van de „Kola." Waarom zulks Waarom heel het markipiein niet in orde ge bracht, zoodat du weder een behoor- lijk aanzien krijgt In twee weken is met drie menschen dit werkje op te knappen en behoeven dus de kosten niet zoo hoog le be dragen. Kan hier niet van een ver keerde zuinigheid worden gesproken en moet niet veel eer meer toezicht worden gehouden bij uit te voeren werken, zooais bestrating Julianastraat, waar de laaiste lijd tieniailcn kostbare tegels door onze jeugd zijn vernield. Ook dient veel meer aandacht te worden geschonken bij het bouwen van woningen op plaatsen waarlangs een trottoir loopt, om te voorkomen dat voerlieden met hun zware karren, zonder eerst een behoorlijke oprit te hebben gemaakt, zonder meer tegen de trottoirbanden oprijden, waardoor vernielingen worden veroorzaakt die toch absoluut voorkomen kunnen ea moeten worden. Als goed Waalwijker ergert men zich aan dergelijke dingen en ziel men dit graag van overheids wege tegengegaan. (Jok doei net zeer eigenaardig aan dat na de oificieeie opening van het nieuwe Kaadnuis aan het piein niets meer wordt gedaan, terwijl enkele dagen vóór de opening geen kosten werden gespaard om het plein, voor zoover dit mogelijk was, toch nog maar een behoorlijk aanzien le geven opdat tevens een gunstige .indruk zou worden verkregen van ons Gemeente huis. Dit alles is heel mooi, doch laat men ook hiermede doorgaan om voorzoover dit mogelijk is, dit plein zoodanig in orde ie brengen dat dit een waar geheel vormt nut ons mooie Raadhuis. Hierdoor loont het Ge- meentebestuur, dat de overhaaste ,af braak en het in orde brengen van het nieuwe Raadhuisplein, wat dcsiijds ten koste van aanzienlijke fiuanciecleoffers, niet louter is geschied voor de ge- noodigden bij de Raadhuisopening, doch dat ook Waaiwijk's Burgerij, wier belastingpenningen hiervoor worden aangewend in het bezit worden gesteld van een goed in orde gebracht plein, ik schrijt zulks niet om het Gemeentebestuur onaangenaam te zsn doch uitsluitend om de aaudacht te vestigen op dingen waarvan elk tnge- zeiene het reent heelt herziening te verlangen, U, Mijnheer de Redacteur, nog maals dankend voor de verleende plaatsruimte X. GEMENGD NIEUWS, Mil talr vlieg ulg neergestort. Donderdagmiddag is te Venlo het militair lesviicgtuig no. 119, uit Soes. terberg, bemand met dei: leerling- vlieger korporaal A. Mouihaan en den werktuigkundige H. blcukens, van ruim 20 meier hoogte, door totdusver on opgehelderde oorzaak omlaag gestort Na met een vleugel den grond te hebben geraakt, is het vliegtuig met de schroef in den grond gedrongen. Het vliegtuig werd geheel vernield. Beide inttenden werden uit hunne benarde positie bevrijd en naar het R.K ziekenhuis gebracht, Tijdens den val van het vliegtuig werd een toeschouwer, de 20 jarige krantenbezorger P. Ketelings, uu Venlo door een stuk van den vleugel van het vliegtuig gewond Ook hij is naar het ziekenhuis gebracht Omtrent de oorzaak van het onge luk vernemen wij nog het volgende Op de Groote heide vertoelden 9 lesvliegtuigen uit Soesterberg, die voor een oefenvlucht op hel militaire lan dingsterrein waren gedaald Escadrille commandant was tweede luitenant, vlieger N. W. Sluyter Deze was met zijn vliegtuig opgestegen om de terug reis te aanvaarden Het laatste vliegtuig van het escadrille steeg op na een vlotte start. Op ruim 20 M. hoogte nam de piloot een bocht waaruit het vliegtuig, vermoedelijk dooi te geringe snelheid, is afgegleden en tegen den grond is gesmakt. De verwondingen van de inzittenden en ook van den toeschouwer K. zijn niet van ernstigen aard. Beide militaire hebben hoofdzakelijk hoofdwonden, K. heeft een wond aan het been Hun toestand was gisteravond bevredigend M. is afkomstig uit Utrecht en B. die gehuwd is, woont te Soesterberg. Het vliegtuig is ter plaatse gedemon teerd en naar Soesterberg overgebracht In den laten middag zijn de overige vliegtuigen naar Soesterberg terugge-, keerd. Chlneesche boot vergaan, Het Chineesche vrachtschip de „Hsin Ntng Tai" is door een lading van 250 varkens tot zinken gebracht. De passagiers en de uit 100 koppen bestaande bemanning kwamen in de golven om het leven. Slechts 1 persoon wist zich zwemmende te redden. De oorzaak van de ramp is, dat het schip te zwaar geladen was. De varkens waren op het laatste oogenblik vóór het vertrek aan boord gebracht, zon der voorkennis der autoriteiten. 66 jaar en nog achter de toonbank. Alle vroegere kwaaltjes verdwenen. Haar bron van energie, Hoe trotsch is deze vrouw op haar werkkracht! Maar uit haar brief, dien we hieronder atdiukken, zult U zier, dat ze reden heeft om trotsch te zijn. „Ik ben 66 en 15 jaar lang ben Ik nu al assistente in een zeer drukke» manufacturenzaak. Tegenwoordig sta ik van 9 uur 's morgens tot 7 uur 's avonds achter de toonbank. Het zal nu ongeveer drie jaar geleden zijn, dat ik begon Kruschen te ntmen, en ik ben er vast van overtuigd, dat mijn tegenwoordige energie het gevolg i; van' .de kleine dagelijksche dosis". Voordat Ik Kruichen Salts nam hao ik wel aanvallen van galzucht en leed aan een algeheeie vermoeidheid, zoo dal ik het gevoel kreeg, dat ik spoedig mijn werk zou moeten opgeven. Hoe 'i ook zij, nu denk Ik daar niet over, hoewei Ik spoedig gepensloeneerd zal worden. De lijd voor pensioeneerlng zou voor alle employé s gemakkelijk vijf jaar later gesteld kunnen worden, als ze ook alien Kruschen Sails na men". Mevr. E. W. Hetzij U nog in Uw volle jeugd bent, of dat Uw beste jaren reeds voorbij zijn, het is nooit ie vroeg en nooit te laat om met „de kleine, da geiijksche dosis" te beginnen. Niets dan dat kleine beeije Kruschen Silts, dat U niet proeven zult, tn Uw eersten kjp thee of kotfis, dat is Kruschen- wet voor volmaakten en ongestoorden evenlust. Kruschen is een ideale com. oinatie van zes natuurlijke zouten, welke de lever, nieren en spijsverte rlngsorganen aansporen lot 'n gezonde, geregelde functiunneering. Uaardooi oewerkien zij een inwendige zuiverheid en een frisschen, gezonden bloedsom- loop. Nieuw, gezuiverd bloed zal elke vezel van Uw lichaam doorstroo men. Begin morgen direct met Kru scnen Solis. In den tijd van een w ek zult U zich al zoo heerlijk gezond voelen en jjnger zeker, ontegen zeggelijk jonger. En dan zult U, ais zoovele anderen, erkennen, dat U liever Uw ontbijt zoudt missen dan Uw „kleine, dagelijksche dosis" Kiu achen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten k i 0.90 en f 1.60 per fhcon. (Adv.) Engekch vliegtuig gezonken. Het Engelsch vliegtuig G B.EP. op weg van Calais naar Lympne met ais piloot kapitein Cecil Penny en als passagier den Engelschman P. J Har- rington, is Dinsdagavond ten gevolge van een motordefect op de Noordzee gedaald. Bij de ontdekking van het motor, defect was het vliegiuig in de nabijheid van het Nederlaudsche stoomschip Vesta, kapitein H Beuker, van den K N.S.M te Amsterdam. De piloot vloog heel laag over de Vesia en gaf teekenen, dat hij op het water zou moeten dalen. Er was veel deining. Ue kapitein van de Vesta slaagde er in met een te water gelaten scheeps- boot den piloot en den passagier van het vliegtuig af te halen. Uit geschied, de om half zeven 's avonds, juist op lijd. Kindje verbrand. Te Geldrop is gisteravond het twee jarig dochtertje van den slager B. in een ketel gevallen waarin veevoeder te koken stond. De kleine liep zoo hevige brandwonden op dat het kind spoedig aan de gevolgen is bezweken jongetje overreden. Bij Pasop, gem. Leek, is gistermid- dag de 9 jarige J. Croeze toen hij plotseling den weg overstak, door den auto van den heer S inspecteur van een autoverzekering mij. te Groningen, overreden. Het kind is in ernsugen toestand naar het R.K. ziekenhuis te Groningen overgebracht, waar het van morgen nog niet bij kennis was ge' komen. Een uitdagend fascist. De 37-jarige fascist C. J. v, K. te Rotterdam had den laatsten tijd de gewoonte om gekleed in de uniform der fascisten 's avonds heen en weer te loopen voor het stempellokaal voor werkloozen aan den Vonder daar Dinsdag hebben eenige mannen hem gezegd, dat zij de uniform niet meer wilden zien. Gistermorgen verscheen v, K. echter toch gestoken in de fascistische kleedij. Een groote groep mannen nam een dreigende houding aan, waarna de fascist de vlucht nam. Hij werd echter achtervolgd en tegen de straat geslagen, waar hij eenige oogenblikken bewusteloos bleefliggen. BINNENLAND. Bezoek van de Koningin aan Amsterdam, H. M. de Koningin zal op 24 April een kort bezo k aan de hoofdstad brengen, 's Middags woont de Vorstin in het Concertgebouw de Willem de Zwügerherdenking bij. Gijt van H. K. H Prinses Juliana aan den A. N. W. B H. K. H Prinses Juliana heefteen bedrag van f25toegezonden aan het comiié huldeblijk A. N. W. B.- 1933, als bijdrage voor het huldebl;,k, dat dit comué zich voorstelt den A. N. W. B. Toeristenbond voor Ne derland bij zijn vijftig jarig jubileum aan te bieden. De R K. Tweede Kamerfractie. Wanneer we de namen nagaan van de candidaten, die een verkiesbare plaats op de lijsten verkregen, dan valt, indien de schatting van den Verkiezu gsraad, die 31 zetels ver wacht, met het stemhusresuhaat over- eenkomt, allereerst te constateeren- dat niet in de Tweede Kamer terug, keeren, omdat ze zich niet herkies baar stellen, de heeren mr. A. baron van Wijnbergen, J. Maenen en A. v. d. Mcysvoorts de heeren Th. Schaepman rar. C. Romme, Y. Keestra en E Lockefeer wijl ze niet hoog genoeg op de candidatenlijsten geko men zijn. Daar tegenover komen de ministers jhr. Cb. Ruys de Beeren- brouck, dr. L. Deckers en mr T. Verschuur als Kamerlid terug, terwijl de heer J. IJsselmuiden van de Eerste naar de Tweede Kamer trekt. Nieuwelingen zijn verder de heeren A. de Gotry (Utrecht), J Groen (Haarlem.den Helder), W Steinmetz (Amsterdam 's-Gravenhage— Rotter dam), ir. dr W. Droesen (Limburg), en K v. d. Putt ('s.Bosch). Nieuwe goederentarieven spoorwegen. De voorstellen tot herziening en verlaging der goederentarieven op de Nederlandsche Spoorwegen zijn thans door den minister van waterstaat goedgekeurd. Als datum van invoe ring is 1 Mei a.s. vastgesteld. In deze nieuwe tarieven worden talrijke, min of meer ingrijpende, veranderingen in de vrachibertkening en verlaging der vrachtprijzen opge- nomen. Ue nieuwe tarieven zullen eerst half April verschijnen. Een rede van Dr Colljn, Deputatenverg, der A ml.Rev, partij, De Anti-Rev. partij hetft Woensdag en Donderdag te Utrecht hare depu- latenvergidcring gehouden. Het verkiezingsmanifest is vastge steld. Als eerste en tweede voorzitter van het Centraal Comité werden onder scheidenlijk gekozen dr H Colijn en mr J. A. de Wilde, terwijl als leden van het comiié. aan te wijzen door de deputatenvergadering, werden gekozen de heeren mr Bijleveld te Amsterdam, L. F üuymaer van Twist te 's Gravenhage, ds. M. van Grieken te Rotterdam en prof. dr. J. Severijn te Utrecht en gekozen mr. dr. E. J. Beumer te Utrecht, prof. J. W. Geels te Apeldoorn en de heer K. Krcithof te Utrecht. Dr H. Colijn heeft een rede ge. houden waarin hij o.m. het volgende gezegd heeft Wordt ons volksleven nu al enkele jaren gedrukt door stoffelijke zorgen van ernstigen aard en geeft de toe. komst vooralsnog geen lichtpunten te zien, met niet minder zorg zijn we vervuld als we letten op de algemeene geestesgesteldheid onder het volk Een verdeeld volk een morrend volk, een volk, dat in breede lagen aan zelf vertrouwen verloor en den moed zag wegzinken. Het proces van afnemende autori teit der regeering, dat toen al sinds jaren in vollen gang was en dat met name uitkwam in de hounende wijze waarop sommige vakvereenigingen van personeel in overheidsdienst hunne vrijgestelden over de overheid en over overheidspersonen lieten spreken, heeft zich steeds verder ontwikkeld. Tot het ten slotte kwam tot een openbaringsvorm, die het Nederland sche volk heeft doen opschrikken en het blikken deed in den afgrond waartoe het genaderd was. ik spreek over het geval van openlijk verzet tegen de regeering, dat verbon. den is aan den naam van De Ruyter's vlaggeschip, thans niet in bijzonder heden. Ik volsta met ook hier den dank der A. R. partij uit te spreken aan de regeering voor haar tegelijk beleidvol en krachtig optreden voor de kloeke wijze waarop sij het eerite

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 10