AFSLAG!!! ie soort fiffes BMtffin a in cis. eer pond 32 cent oer Kilo l 10 prima sinaasappelen voor Mn Mie Heden ook weder ÏOHIAIED verkrijgbaar II UIT 1L DWE ADVERTENTIES L. W. J. C. Christ, honing zoet en vol sap. H. KLEIJN-TUMMERS Vanaf heden gedurende 8 dagen ongev. wet. f 1 80 voor ziektewet per f 100 loon zou het f5 85 moeten zijn) met nog een extra helfing voor 1933/34 totaal ongeveer f 5.— per f 100 loon. Een schrille tegenstelling met de voorgestelde cijfers, om welke reden de aangeboden kwitantie niet werd voldaan en de specificatie met beleefde randttekening werd opgezonden. Echter zonder resultaat 1 Op al mijn schrijven heb ik nooit iets ontvangen als vunze kunstgrepen! Men zegt: U wordt niet benadeeld boven een ander lid,, (wat een leugen is een buurman betaalt ongeveer f3 50 per f 100 loon ongev. en ziektewet). Een andere buurman moest van f 97.— meer verwerkt loon ruim f 15.— bijbetalen, waarom door mij den Directeur gevraagd werd of de N.B O. by een grabbelton op een bazar vergeleken moest worden. Vanaf 1925 is door mij meer dan eens om afrekening verzocht (wat toch den naam van Nationale Boeren Onderlinge in zich sluit). Een in 1930 toegezonden specificatie meldde dat zou er afgerekend werd ik nog ruim f 18 moest bijbetalen (wat niet meer dan billijk waa) even wel het bedrag door mij in 1926 betaald was niet vermeld. Dec 1932 werd nog een uittreksel ontvangen met een onjuist cijfer voor 1926. Dec 1932 kreeg Ik een uitnoodlging voor een bespreking met den Directeur te Oeertruldenberg, aan welk verzoek door mij niet is voldaan. Een ander lid dat wel verschenen was had geen succes en werd met kunstgrepen weggezonden. 27 Dec. 1932 neb ik nogmaals een schrijven tot den Directeur gericht (tevens mijn lidmaatschap 30 April opzeggende) en op 2 Jan. 1933 kreeg :k bericht, aat ik 1 Jan. 1933 wegens wanbetaling als lid geroyeerd was. Het bedrag moest ik binnen vijf dagen betalen of rechterlijke vervolging Wel een bewijs van correct beheer der N.B.O., die zelf in geen jaren af wil rekenen en haar leden sommeert binnen vijf dagen. In 1931 is door mij reeds f 1.50 voor lidmaatschap oetaald, door andere leden in mijn omgeving niet, wel in 1932. Het bedrag door mij betaald van Mei 1932 tot 31 Dec. 1932 is ongeveer f6.— per f 100.— verwerkt loon (ongev. en ziektewet). Zeer waarschijnlijk hebben sommige leden in 1931 reeds zoo'n alerlating ondergaan, eerst de meening t jegedaan dat het streven der N B.O. was hel wanbeheer der jaren 1924 tot 1930 in het reine te brengendoch na bekomen inlichtingen (er 2ijn in mijn naaste omgeving nog leden die Nov. 1932 zelfs geen specificatie met af rekening ontvangen hebben) laat ik het oordeel betrtffende het beheer der N.B.O. aan de leden over. Al de ge voerde correspondentie met den Direc teur der N B.O is voor^de leden f er inzage. U mijnheer de Red. hartelijk dank voor de verleende'plaatsruimte. L. MIDDELKOOP. Dussen A 32. RECHTZAKEN. BUITENLAND. DE DC'tTSCHE RIJKSDAG BIJEEN. Hitler's re geeringsverlda- ring. De machtigings wet aangenomen. De Duiische Rijksdag heefl met 'n overweldigende meerderheid de machtigingswet aangenomen en daar mede de Hitler-regeering blanco vol macht gegeven voor haar 4-jarig plan. Met 441 tegen 94 stemmen werd het besluit genomen, alleen de soc-demo- craten stemden tegen. Feitelijk was dit besluit niet meer dan een formaliteit, want tevoren was het reeds zeker dat Hitier de vereisch- te meerderheid zou behalen. En had hij deze niet gekregen, dan zou hij eenvoudig zonder Rijksdag hebben geregeerd, zooals minister Frick in 'n vergadering der nazi-fractie liet uit komen. Nu kan men in elk geval nog zeggen, dat de Rijksdag gerespecteerd is, temeer waar dezelfde minister nog verklaarde, dat het volstrekt niet in de bedoeling ligt, om den Rijksdag voor 4 jaren geheel uit te schakelen. Van tijd tot tijd wil Hitier de volks vertegenwoordiging bijeen roepen. Regeeringsverklaring. In de regeeringsverklaring die Hit- Ier in de middagzitting van Donder dag heeft afgelegd, keerde hij zich na tuurlijk op de eerste plaats tegen het systeem der afgeloopen 14 jaren. De terreur der laatste jaren, di«j 300 doo- den en 10.000 gewonden heeft gekost, wijtte hij aan de Marxisten, en hij liet uitkomen, dat de brandstichter in het Rijksdaggebouw in het openbaar zal worden terechtgesteld. Het is hem niet te doen om een ne gatieve bestrijding van het Commu nisme, doch op de eerste plaats moe ten de arbeiders gewonnen worden voor den nationalen staat. De rijksge- dachte moet boven alles gesteld wor den. De regeering acht in dezen nood het vraagstuk van een monarchisti sche restauratie niet voor bespreking vatbaar Als voornaamste taak be schouwt zij het herstel van het be drijfsleven, niet voor het kapitaal, maar voor het volk. De regeering zal het particulier initiatief aanwakke ren tot verlevendiging der economi sche belangen van het volk. Openbare lasten dienen vermin derd te worden. Valuta-experimenten worden vermeden. Voorop stelt de regeering de nood zakelijkheid tot redding der boeren on tot uitschakeling der werkloozen in het productieproces. De sociale politiek zal worden hervormd. Tegen export toonde Hitier zich niet vijan dig, echter zal het noodig zijn de de- viezenbeperking te handhaven. Voorts wijdde Hitier* woorden aan de ver- keerspolitiek en de rijksweerbaarheid. Inzake betrekkingen met het bui tenland uitte de kanselier onder stormachtige toejuichingen den wensch, dat het leger niet versterkt zal behoeven te worden. Hitier acht vertrouwen tusschen de volken nood zakelijk en daartoe dient z.i. gestreefd te worden waar onvoorwaardelijk ge zag in t binnenland, duurzame vrede in West-Europa een redelijke organi satie van economisch leven met rege ling van oorlogsschulden e.d. Hitier uitte zijn waardeering voor het vredesplan van Mussolini en hij sprak zich uit voor vreedzame betrek kingen met andere mogendheden, die natuurlijk niet op grondslag van overwinnaar en overwonnene kunnen blijven gebaseerd. Na de noodzakelijkheid der mach- tigingswet te hebben aangetoond, ein digde Hitler met de woorden: Beslist zelf over oorlog of vrede! In de avondvergadering legde de soc.-dem. Wels de verklaring af, dat zijn fractie tegen de wet zou stemmen. Dr. Kaas zeide dat het Centrum Hit- Ier de hand wilde reiken om de voort zetting van het nationale reddings werk te verzekeren. Hitier fulmineer de nog tegen de soc.dem. en daarna viel het besluit in de stemmenver houding, die reeds tevoren vaststond. Severing gearresteerd. Severing, de gewezen Pruisische minister ,is door ambtenaren van de recherche gearresteerd. Hij wordt er van beschuldigd voor politie-doelein- den bestemde gelden te hebben mis bruikt voor propaganda voor de vroe gere Pruisische regeering. Met maatregelen tegen buitenlandschc bladen gedreigd. Naar Wolff meldt, heeft de Rijks- regeering haar gezanten in het bui len land opgedragen tegen „gruwelbe- richten in de pers stappen te doen. De Rijksregeering is verder voorne mens tegen bladen die zulke berich ten verspreiden, maatregelen te ne men, hen het postdebiet te onttrek ken en tegen hun vertegenwoordigers in Duitschland op te treden. Engeland en Mussolini's plan. In het Lagerhuis heeft MacDonald een verslag uitgebracht over zijn be sprekingen met Mussolini. Winston Churchill heeft naar aanleiding daar van een sterk pro-Fransche rede ge houden, waarin hij zich in de scherp ste bewoordingen tegen MacDonald keerde. God zij dank, aldus Churchill, is Frankrijk op het oogenblik nog 't sterkst gewapend en in staat toezicht aan den Rijn uit te oefenen en daar bij vredelievend. In Engeland valt naar de verkla ring van een der afgevaardigden te bemerken, dat de stemming van pro- Duitsch is overgegaan naar pro- Fransch. GEMENGD NIEUWS, Moordaanslag te Haarlem. Te Haarlem is een moordaanslag gepleegd. De 55-jarige boekdrukker L. A. Z was nauwelijks vijf minuten in het huis van zijn 45-jarige vrouw in de Voorhelmstraat toen hij den aanslag pleegde. Een vrij heftige discussie moet zich eerst ontwikkeld hebben, waarbij de vrouw zich van den man afkeerde. Daarop heeft hij haar in den rug geschoten. De vrouw viel bewusteloos neer. Z. is toen naar buiten gegaan, hield in de straat een paar dames aan wien hij vertelde, dat hij zijn vrouw neergeschoten had, met verzoek haar hulp te willen verleenen. Een winkelier werd ge waarschuwd, die de politie opbelde en het gezelschap is daarna het huis binnengegaan, waarvan de man de deur had opengelaten. De vrouw lag op den rug, met opengespreide armen, roerloos Dr. van Olst en de politie arriveerden daarna en men achtte overbrenging naar de Mariastichting noodzakelijk. De aanslag had plaats in de huiskamer Het echtpaar was op gevorderden leeftijd getrouwd Het huwelijk was na een paar jaar ont bonden. Er was uit dit huwelijk een kindje van 18 maanden, dat in huis aanwezig was en waarover buren zich voorloopig hebben ontfermd Men vermoedt, dat Z. in een moment van overspanning heeft gehandeld. Sedert lang was hij niet meer in de woning van zijn gescheiden vrouw geweest en hij hield ook geen connecties meer met haar. Het blijkt, dat zijn financieele toestand den laatsten tijd sterk achteruitgaande was. Z. was voor de tweede maal getrouwd en heeft uit zijn eerste huwelijk een 30-jarigen zoon. Na den aanslag heeft hij zich bij de politie aangemeld De toestand van het slachtoffer was gisteravond zeer ernstig. Vijf dooden bij lawine ongeval in Frankrijk. Op een werk te La Praz, op meer dan 2000 M. hoogte, zijn veertien ar beiders bedolven door een lawine, die twee barakken meesleurde. Bij het ongeluk zijn vijf arbeiders om het leven gekomen. ZIJ KON HAAR HAAR NIET KAMMEN Verlamd door rheumatiek .Twee jaar lang leed ik aan rheu- matiek en verleden jaar om dezen tijd werd ik 10 weken bedlegerig. Mijn handen en armen waren het ergst aangetast. Ik kon er niets mee doen. Ik kon mij niet wasschen of mijn haar kammen dat moest allemaal voor mij gedaan worden. In 't begin van dit jaar begon ik met eiken morgen Kruschen Salts te nemen en het doet mij genoegen te kunnen zeggen, dat ik nu weer heel goed ben en in staat mijn huishouding te doen, terwijl ik in het slechtste weer uitga zonder dat het mij schaadt*. Mevr. P. K. Rheumatiek wordt veroorzaakt door een teveel aan urinezuur in het lichaam. Twee bestanddeelen in Kruschen heb ben het vermogen, urinezuur op te lossen, zoodat het dan gemakkelijk uit het lichaam kan worden verwijderd. Andere bestanddeelen in Kruschen helpen de natuur dit opgeloste urine zuur door de ingewanden en nieren te verwijderen. Weer andere ingre diënten voorkomen het gisten van het voedsel in de ingewanden en voor komen daarbij niet alleen de vorming van urinezuur, doch ook van andere onzuiverheden die het bloed vergiftigen en den weg vrij maken voor verschei, dene ziekten. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon Gasversttkking in Gorinchem. Woensdagavond zes uur werd de politie gewaarschuwd dat zich een ge val van gasverstikking had voorgedaan In de woning van Jonkman in de Nieuwsteeg alhier. Toen de politie de woning binnentrad, bleek een gaskraan open te staan en vond men de echt- genoote van J., zittend op haar stoel, terwijl haar 24-jarige zoon op den grond lag. Met behulp van zuurstof apparaten werd door den inmiddels ontboden geneesheer getracht delevens- geesten weer op te wekken, hetgeen bij de 50 jarige moeder gelukte, de zoon bleek echter reeds overleden te z'n. Er wordt door de politie een ordeboek Ingesteld. De Sweepstake trekklug. Gisteren heeft te Dublin de eerste trekking plaats gehad van de Sweep- stake. Het totaal bedrag aan ontvangsten was 3 102 231 pond sterling waarvan 1.986 731 pond aan prijzen beschik baar is. Dit bedrag wordt verdeeld in 19 groepen, nl. 19 le prijzen van elk 30 000 pond, 19 2e prijzen van elk 15.000 pond, 19 3e prijzen van elk 10 000 pond. Voorts 107 prijzen van elk n660 pond voor niet geplaatste paarden, 1900 troostprijzen van 100 pond en 10 restantprijzen van elk 8973 pond. Verschillende Nederlanders hebben met hun loten een paard getrokken. Steun aan de boeren. Bij de Tweede Kamer zijn wets ontwerpen ingediend tot steunver lening aan de kippen- en eenden- houderij de vlasteelt, de roggeteelt en den tuinbouw. Bezuiniging bij Defensie. Er is een commissie van onderzoek ingesteld naar mogelijkheden voor bezuiniging bij de onder het departe- ment van defensie ressorteerer.de diensten, inrichtingen enz. pandertoestel in de Waalhaven gevallen. Vanmiddag om kwart over twee is het Pandertoestel P. H.A.D W., een le toestel van de Nationale Lucht- vaartschool, boven het westelijke ge deelte van de Waalhaven alhier in een bocht afgegleden en naar beneden gestort. In het toestel zaten de stu denten S F. Cremers en J H Muntinga, uit Den Haag, en beiden studenten aan de Technische Hooge- school. Het toestel kwam ter hoogte van pier 8 in het water terecht en begon snel te zinken. Een paar bootjes, die in de buurt voeren, schoten ijlings te hulp en 't gelukte den heer Muntinga uit het toestel te trekken. Met een gebroken linkerarm en een hoofdwond is hij in het Ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. De heer Cre mers is met het toestel in de diepte verdwenen en verdronken. Beide studenten hadden hun vlieg, brevet reeds behaald. Tegen een paal gereden Gisterenavond te half zes reed met zijn motor de 23-jarige M. Morit uit Weert op den Parallelweg aldaar te gen een paal van het electrisch net. De aanrijding was zoo hevig, dat de dood bijna onmiddellijk intrad. Het motorrijwiel was geheel vernield. Verdronken. Gisterenmiddag is bij de Roode brug te Utrecht een 11-jarig knaapje v. d. W., dat langs den waterkant aan het spelen was, te water g raakt en ver dronken. Wel kon hef jongetje na korten tijd worden opgehaald. Maar na een langdurige poging om de levens geesten op te wekken, bleek dat de dood reeds was ingetreden. Liefdesdrama Op den Academie-Singel te Breda heeft zich gisterenavond een tragische liefdesgeschiedenis afgespeeld, waarbij het 20-jarig meisje R uit Ginnikken en de 21-jarige jongen O. uit Terheij- den om het leven zijn gekomen. Het meisje had eenige dagen geleden haar verloving met den jongen verbroken Gisterenavond ontmoette zij hem op den Academie-Singel. De jongen sprak haar aan tengevolge waarvan een woordenwisseling ont stond. Tijdens deze woordenwisseling sprong het meisje plotseling te water. De jongen wilde haar te hulp komen en sprong onder hulpgeroep eveneens te water. Voordat omwonenden te hulp waren gesneld waren beiden in de diepte verdwenen. Na een kwartier werden de lijken opgehaald. Een Fransch schip gestrand. De Fransche vrachtboot Madeleine is in de Noordzee gestrand. De 67 opvarenden zijn allen door een Ne- derlandsche reddingsboot Holland gered, en te Rotterdam aan wal ge bracht. groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Van 1724 Maart. Geboren: AUegonda J. Th. dv A. W. van Oudheusden—v. üorcum, Lambertus Th. zv L. J. Kooien—v. d. Leur, Johanna A. dv A. G. C. Klerks—Smetz, Karei H. A. zv W. Versteeg—v. Boxtel, Petrus C. H. zv J. P. v. Engelen—v. Balkom,— Cornelia P. Th. dv J. A. Pulles—van Wezel. Overleden Ca. Ma. Leppers echtg. van J. Broeders oud 86 j., L. Metzke 66 j. Ha. Ja. Pullens oud 62 j. HuwelijksaangifteGeene. Huwelijken Geene. Ingekomen: Jan van Lith van Alem c.a. J. A. Geerts van Oisterwijk, C. M. Gaij- kema van Gilzerijen. Ma. Ha. v. Helvoirt v. 's Bosch. Ma. Ha. Kirschner van Prei- berg (Did.) Vertrokken: A. M. E. Smulders naar Sittard. RAAMSDONK. Van 11-17 Maart. Geboren Cornells J zv Petrus C Zijl mans—van Strien Cornelia P dv Matheus J van Helvert—Damen Maria Th dv Huibertus J Verschure—Kemmeren Cor nelia J A dv Gerardus A van Vugt—van Seters Cornells J zv Cornells P. de Ruyter- van Strien. OverlijdenMaria C L Bouwens 3 ra. Maria E Berger echtg. van H A de Bruljn 72 j Johannes Zagers 78 j LAATSTE BERICHTEN. Sigarenindustrie. Men seint uit Eindhoven De 4 werklieden—organisaties in de sigarenindustrie ontvingen gisteren van het verbond van vereeniglngen van sigarenfabrikanten in Nederland en van de Ned. R.K. vereeniging van sigaren fabrikanten bericht, dat zy de per 31 Mei a s. eindigende C. A. O., tegen dien datum opzeggen. Tevens werd haar gemeld, dat bin nenkort een uituoodiging voor een bespreking over den inhoud aan de nieuw af te sluiten C. A. O. zal wor den afgezonden. Russisch oordeel over de kwestie Japan en China. In een uitvoerig commentaar neemt de Prawka scherp stelling het Japan optreden in het Verre Oosten en verklaart, dat het Japansche leger thans gereed staat voor den sprong naar Noord China. Zelfs dat schijnt niet voldoende te zijn, want Japan schijnt thans ook te streven naar het bezit van Binnen- en Buiten Mongolië Onder de vlag van Mantftjoekwe zul- len de uitgebreide Japansche bezitin gen op het Aziatische continent steeds meer worden vergroot. De bezetting van Mongolië is thans de naaste taak van het Japansch imperialisme. De binnenlandsche en buitenlandscbe moeilijkheden der groote mogendhe den worden door Japan beleidvol uitgebuit om zijn doeleinden te berei- ken. In China zal dit het verval van de heerschende partij, groeiende on rust onder de bevolking en versterking van de revolutionnaire beweging ten gevolge hebben. ADVERTENTI8N. Notaris te Waalwijk, zal ten verzoeke van zijn princi paal overgaan tot de openbare verkooplng krachtens art. 1223 B.W. van: Het winkel- en woonhuis aan de Schoolstraat 24 te Kaatsheuvel, kadas traal bekend Gemeente Loon-op-Zand Sectie B no. 4494, groot 2 Aren 6 centiaren, eigendom van Mejuffrouw A. H. M. VAN DER WEE. Het huis is in prima staat en bevat beneden winkel, keuken en twee kamers, verder kelder, schuurtje en tuin. Boven vier kamers. Het huis is voorzien van gas. electriciteit en waterleiding. Het pand is verhuurd tot 1 December 1933 aan den heer A. J. Braat voor f8 50 per week. Aanvaarding in genot der huurpenningen bij de betaling der kooppenningen. Lasten vanaf 1 Januari 1933. Betaling kooppenningen uiter lijk op 1 Juni 1933. Het pand is te bezichtigen op Dinsdagen en Vrijdagen n.m. tusschen 2 en 5 uur. De verkooping zal worden ge houden bij inzet en toeslag op Donderdagen 6 en 20 April 1933. telkens des avonds te 7 uur ter herberge van den heer J. v. DUN aan de Markt te Kaatsheuvel. 49934 49937 TELEFOON 226. Beleefd aanbevelend, STATIONSSTRAAT li; Naar de Bossche Pinkenmarkt jreweest! Meineed Tót de Brabnntsche folklore behoort het drukke gedoe van de Bossche Sinterklaarmarkt. Op 5 Dec. breekt de jonkheid er uit en uit alle wegen van Brabant zien we de jonge boeren en boerinnen optrekken naar Den Bosch. DAér vinden „hij" en „zij" elkaar, daar krijgt het „durske" of „dérkc" haar Sinterklaasgeschenk van Knillis of hoe hij ook heetcn mag en daar, wemelt het van jonge paren, die pink aan pink over de fleurige wlntermarkt trekken en vroolijk zijn en zoo echt eens „uit". Herman Moerkerk bracht de prettige „Pinkenmarkt" kleurig op doek en plaatste op den voorgrond liet Brabantsche durske, dat verle gen lacht als Knillis haar een mooie- bont laat uitzoeken. En pink aan pink sluiten ze met den gladden koopman de zaak af Naar die Pinkenmarkt stapten op 5 Dcc. Ma rieke v. S., een 22-jarige schoone uit Herpt en daar kwam ook de jonkman Janus van E. uit Herpt, die inet het meisja uitging en ook de over volle winkels bezocht. Zc kwamen in de „Hema" en gingen er heen terwijl het meisje, cenige over hemden meedroeg. Maar toen het paar vertrokken was bemerkte het winkeljufke van de afdecling waar Marieke geweest was. dat er inèt het paar eenige overhemden verdwenen waren. Het meisje werd aangetroffen in Jiet bezit van die dingen en moest toen tegen wil en dank de wandeling maken nnar het bureau van politic. Intusschen. Janus, die zich de pret van den Pinkenmarkldag finders gedroomd had, drentelde eenzaam naar het strakke gebouw waar hij Ma rieke wist en vroeg daar aan den rechercheur Koenen „of ze. mee mocht". Ze hhd toch bekend, dat ze de overhemden had ontvreemd? Had het dan nog wel zin dat het meisje daar blijven moest. En Marieke gingMaar de Sinterklnasmarkt zal 'r heugenZe werd ter verantwoording geroepen voor de Bossche rechtbank. Ze ontkende tocij den diefstal te hebben gepleegd en was tot geen be kentenis te brengen. Janus, die met haar uit .was, lind de overhemden en de tasch, diq ze gekregen had, in de „Hema" betaald. Er moest méér licht in de zaaki komen, dus zou Janus van E. worden gedagvaard. Donderdag 23 Maart kwam Janus dan ook per fiets van Herpt. Door den president ondervraagd hield hij met verheffing van stem staande, dat hij in de „Hema" ie Den Boscli 3,25 voor de overhemden had be taald en Marieke ze niet had ontvreemd. Maar dat klopte dan toch niet met de verkla ringen van den rechercheur Koenen. De president wnai-sehuwde getuige van E. dan ook tegen meineed. Janus beweerde nog eens, dat zijn verhaal geen Verzinsel was en hij niet kwam om te liegen Maar de Officier Mr. Dubois geloofde eerder dat Janus een meineed had gedaan en liet dus door den griffier liet heele verhaal te boek stellen. .Tnnus, verdacht van meineed, mocht niet met Marieke nnar Herpt terug en werd door een mn- reehnussée in bewaring gesteld. Wéér moest de zaak worden geschorst, want nu moet er weer éérst licht komen in de houding van Janus Marieke was al naar Herpt retour, toen buiten het Pnleis van Justitie de rljwielbewanrder met de flets van Janus „In z'n maag zat!"

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 10