De prujaiÊ der 0. ft. P. ""■«•Abdijsiroop Hij dacht in een HOESTBUI t€ blijven Zij die zich met in gang van 1 April op dit blad abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers gratis. Ons Ufeekoraatle. No. 29. Zlaterdag 25 Afrt. '38. 30e Jrg. Er wordt ook In onze gemeente, druk gecolporteerd metS D. A.Psche verklezlngs-lectuurde heeren be schikken blijkbaar ook bier reeds over een geheelen sraf van bezorgers, die uwe brievenbus des avonds verrassen met een keur van roode lectuur, of diverse kostbare producten onder de deuren schuiven. Het gaat natuurlijk over: onderdrukking, ontslagen, honger lijden, schandelijke wapenen, Ruljs ont neemt uwe kinderen de gelegenheid om te leeren, de landbouw geteisterd enz. enz. Het is onbegonnen werk en ook onnoodig om op die geweldigheden te antwoorden, iedereen toch weet wat de regeering in deze moeilijke tijden heeft gedaan voor 't onderwijs, voor de werkloozen, voor den landbouw en de Industrie. En dat zit de heeren natuurlek in den maagbrallen is niets, afkammen nog minder, maardoen en dat deed de regeering. De S. D. A. P. staat dus voor een moelelljke taak. zeker ditmaal 1 Vooral „die onderdrukking" is prach tig"; waar leeft men vrijer dan in ons lieve vaderland en dan spreekt nog van verdrukking de party die „muiterij" in bescherming durft te nemen, en er „vreugde" in schept dat het gezags orgaan, dat ook de S. D. A. P. des. noods moet beschermen, wordt aan getast 1 In elk geval blijve voor ons de leuze „STEMT IN GEEN GEVAL ROOD!" JJDe wetenschap gaat toch vertegen woordig. Daar hebben we b.v. de graphologische wetenschap, d.i. de kunst om uit 's menschen handschrift zijn karakter en andere persoonlijke eigenaardigheden, zooals zijn materiee- ien welstand en zoo, af te leiden. De graphoiogie is werkelijk heel interes, sant. Als iemand je een brief stuurt, dan weet men tenslotte volstrekt niet, hoe men de daarin vervatte woorden moet nemenai dan niet ernstig ge. meend b.v., al dan niet waar, al dan niet overdreven enz. Maar ais men op de hoogte der graphologische kunst is, dan legt elk haaltje, iedere verdikking, iedere krul de ziel des schrijvers als een open boek voor je open. EeH tijd geleden zijn we óók in de graphoiogie gaan liefhebberen. Toen we ons wat gevorderd waanden in de nieuwe wetenschap, hebben we om te beginnen eens enkele eigenhandig ge schreven brieven van ons zelve besiu deerd, sindsdien hebben we het ons tot gewoonte gemaakt om al onze correspondentie op de schrijfmachine te tikken. De schrljtmachinehandel moet sedert de verbreiding der graphologi sche kennis trouwens zéér belangrijk zijn toegenomen I Intusschen moet degene, die zich niet heel sterk bewust is van zijn voortreft ;l ij ke karaktereigenschappen, tegenwoordig terdege op zijn tellen passen. Als voorheen in een oproep van sollicitanten inzending van eigen, handig geschreven brieven werd ver eischt, dan wist men, dat het om de mindere of meerdere fraaiheid van hei „pootje" ging, maar thans kan men er verzekerd van wezen, dat een selectie der brieven naar een of andere gra phologische inrichting gaat om er hei diepste wezen der schrijvers te laten ontsluieren. In Berlijn Is onlangs nog een merk waardig proces gevoerd. Een heer was er dertig lange jaren op een groot kantoor geweest en had daar tenslotte de positie van procuratiehouder ver worven. De man had zfln werk steeds keurig gedaan en nimmer was opzijn eerlijkheid iets aan te merken geweest. Toen evenwel een jong firmant zijn intrede in de zaak deed, had deze behoefte om van zijn moderne werk methoden te doen blijkenhij zond Zonder schriftelijke toestemming is eenige overname uit deze rubriek verboden. Munchhausen reist naar M ars. Mijn rit op den kanonskogel, was my zoo goed bevallen, dat ik reeds toen besloot de ervaringen, die ik daarbij opgedaan had voor een grootere luchtreis te benutten. Vliegmachines en luchtschepen, die voor gewone af standen misschien heel goed zyn, kon den my by myn plannen niet van nut zyn en daarom werkte ik gedurende vele jaren aan den bouw van een reusacnilg kanon, dat in staat zou zyn, een granaat zoo groot als een woon. kamer in de lucht te schieten. De „vliegende kamer" richtte ik zoo ge zellig mogelgk in, bekleedde de wan den met luober om myn hoofd niet te stooten, sloeg een grooten voorraad zuurstof en levensmiddelen in en nam afscheid van myn vrienden. Want, ofschoon ik altyd zeer fortuiniyk was geweest, moest ik toch op een moge- ïyk ongeval voorbereid zyn, indien het my werkelijk zou geluk, ken op het een of ander nemeliichaam goed en wel te landen, hoe zou ik dan weer naar de aarde terug kunnen komen? Met deze belangryke vraag hield Ik my geruimen tijd bezig. Eerst had ik plan opgevat naar de maan te reizen, maar volgens de laatst verschenen kaarten zou ik in deze woesteny van uitgedoofde vulkanen nleis vinden, wat voor my, of voor de wetenschap van belang zou kunnen zyn. Daarentegen trok een uitstapje naar Mars my sterk aan, want daar wonen, zooals men weet, levende wezens, die de bewoners van de aarde in verschillende opzienten niet weinig vooruit zouden zijn. Met hen kennis maken, dat was, wat ik wilde bereiken en waarvoor ik my gaarne de moeite en kosten van deze gevaarlyke reis wilde getroosten. Daar ik op myn tocht waarscbyniyk vsel vm de koude te ijjden zou hebben, schafte ik my een dikken, warmen pels aan en scheepte me toen in. ik gaf een teeken en het kanon werd afgeschoten. Zooals ik reeds vermoed had, werd ik by het vertrek met enorme kracht tegen een der wanden geslingerd, zoo- dat ik gedurende eenigen tyd het be- wustzyn verloren had. Ongelukkig was ook mijn horloge biyven stilstaan, zoodat het mij volkomen onmogeiyk was, den duur van myn vlucht te be- palen. Onderweg kruiste ik de baan van een meteoor. Als een witgloeiend stuk yzer, zoo groot als een wolken krabber, vloog de vuurbal mijn venster voorby. Op hetzelfde oogenblik veran derde myn scnip zoodanig van richting, dat het scheen, of het achter den meteoor aan, weer per omgaande naar de aarde terug zou keeren. Het spreekt va zelf, dat ik het vooruitzicht om onverrichterzake op de aarde terug te komen allesbehalve aangenaam vond. Gelukkig nam het schip na eenige seconden, dank zy de zuiging van de propeller, zyn ouden koers. Een regen van vallende sterren viel op het lucht, schip geiyk een sprookjesachtig vuur werk, neer. Intusschen was Mars. waar ik nu weer lijnrecht op aanvloog, al grooter en grooter geworden. Reeds spoedig kon ik met het bloote oog land en water duldeiyk van elkander onder scheiden. De reusachtige sinaasappel zwol met waanzinnige snelheid op. Spoedig zag ik door myn venster niets meer dan de groote, steenroode schyt van de planeet. Plotseling bemerkte lk ook, dat de vaart van myn schip sterk verminderde, ik had zonder twytel een nieuwe luch laag bereikt, lk vloog nog eenige kilometers verder en daal de toen op Mars neer. ik Mad my op groote verrassingen voorbereid, maar wat ik nu beleefde, van alle leden van het personeel het handschrift ter beoordeeling naar een grapholoog. Deze laatste deed daarop van den procuratiehouder een heel leelijk boekje open. De man zou een valsch karakter hebben, niet eerlijk zyn en dus werd aan de firma hei verleenen of handhaven van een ver- trouwenspositie aan dien deugniet sterk ontraden. De procuratiehouder kreeg op staanden voet ontslag, zij het met uitkeering van salaris over drie maanden. De ontslagene nu liep aan stonds naar den reenter om van den grapholoog c.q. van zyn gewezen patroon schadevergoeding te erlangen □e afl jop van het proces in ons heiaas onbekend gebleven. a *- Hoe bewonderend we ook tegenover de nieuwe graphologische wetenschap staan, meenen we toch ook eenig be zwaar te mogen uiten. Schuchter en bedeesd natuuriyk, want graphologen hebben de bescheidenheid om aan leeken elk oordeel over hun uitspraken ie ontzeggen. Overigens zyn ze juist als psychiaters. Alleen een psychiater kan en mag uitmaken ^of iemand gek is of niet, maar als twee piychiaters tegelijk over iemand moeten ourdeelen, dan krygen ze aliyd de hoogste ruzie en verklaren ze behalve het te onder zoeken object, ook elkander voor gek. In een siratzaak pleegt de psychiater k charge den verdachte voor toereken □aar te verklaren en de psychiater a décharge zegt dat de kerei (de ver. dachte) s apel is. Of omgekeerd. Met graphologen gaat het al net zoo. Als de een volhoudt dat een bepaald iemand een zeker briefje moet hebben geschreven, dan houdt de ander vol dat het door den betichter niet ge schreven kin zyn. Komt een grapho loog door het O.M. opgeroepen uit Arnhem, dan haalt de verdediger er een uit Beriyn, tot het O.M. er ten slofte een uit Weenen laat komen. De deskundige die de langste reis heeft moeten maken, schijnt het knapst te zyn en aan zyn oordeel refereert de rechtbank zich tenslotte. 't Is krek als met de waarzeggerij in de plaats van je inwoning voorspelt er wel een of andere juff ouw tegen den prys van twee kwartjes of zoo, je toekomst uit het koffiedik, maar een oeeije behoorlijke krant hecht zoo had ik zelfs niet kunnen droomen. Want de Marsbewoners, die my fees- teiyk inhaalden. wafêD geen menschen meer, doch machines. Slechts nog tien levende wezens van vleesch en bloed leefden er. Slechts zy hadden de verschrikkeiyke koude kunnen door- staan, maar zij waagden geen stap meer buiten de deur van hun goed verwarmde palelzen. Het werk, dat buitenshuls verricht moest worden, werd door duizenden „kunstmenschen" gedaan, die gehoorzaam ieder bevel aanhoorden en vliegensvlug uitvoerden. Met diepe buigingen heetten mij de laatste Marsmenschen welkom. Ter mijner eere werd een groot feest ge geven. De tafel bevatte alle lekker- nyen, die men zich maar denken kon alleen kwamen de spijzen my wat te sterk gezouten voor. Tol myn grooie spijt zou ik eerder moeten vertrekken, dan ik gedacht had. Toen ik nameiyk, daartoe door myn vriendeiyke gast- heeren uitgenoodigd, een voordracht hield over de aarde en mijn vader land en hun verleide, dat bij ons in sommige steden eenige millioenen menschen wonen; en dat het in Afrika zoo heet was dat de menschen daar zwarlgebraden rondliepen en el kander opaten; scholden zy my voor bedrieger uit en joegen me naar myn Marsschip terug. Myn schip werd in een groote siingermachine geplaatst en daar werd ik met enorme snelheid naar de aarde teruggeslingerd. Neen, naar Mars zal ik zoo spoedig niet meer terugreizen. LEZEN. Mijn moesje leert me lezen, Zeg. dat is reuze fijn 1 Vooral als wy zoo knusjes Dan met z'n beidjes zijn. We lezen van Doornroosje En den boozen goochelaar Van het gouden tooverdoosje, Van alles by elkaar. tegen Nieuwjaar b.v. alleen waarde aan de voorzeggingen welke omirent 's werelds loop zijn gedaan door een dure madame uit Parijs. En eer een gemeentebestuur serieus ingaat op de oroom-openbarlngen van een myiileke dame, moet deze minstens een grave- lyicen titel voeren en uit een wereld stad ais Beriyn komen. (Madame Sylvia in Zaandam). We heDDeii nu pas twee belangryke processes achter den rug, waarin ver tegenwoordigers der graphologische wetenschap in hun verklaringen dia. metraal tegenover elkander stonden. Het gebeurde in de moordzaak— Eschauzler en de beleedtgtngszaak legen den Winterswykschen dominee. Sommige menschen kunnen zich de weelde veroorloven om de noodige contra-experts voor hen te laten optre den, maar andere lieden moeien zich eenvoudig iaten hangen op de uitspraak van iemand, wiens deskundigheid moeiiyk kan worden beoordeeld en wiens wetenschap nog in de kinder schoenen staal. Zou men ook de graphoiogie niet llevet de gelegenheid laien om zich nog wat verder te ontwikkelen? BUITENLAND, Molestaties van loden in Duttschland. De Amerikaansche regeering heeft haar gezant te Beriyn opgedragen, een volledig rapport uit ie brengen omirent den toestand wat beirett de molestaties der Joden in Dultschland. De hieromtrent in Amerika ontvangen berichten zijn door de regeering ler kennis van den gezant gebracht, mei de mededeeiing, dat die berichten in de Vereenigde Stalen groote bezorgd heid verwekken. Amertkaansch plan voor Ontwapening. Er is een Amertkaansch plan bekend gemaakt, dat een Europeesch ont. wapenlngs-accoord nastreeft. Het pian houdt in dat de Vereenigde Siaien zyn voor medewerking aan het plan- Mussolini. Daarenboven komen zy op voor een overeenkomst beirtffmdt het niet toepassen van geweld tn Europa voor den duur van de eerst volgende 10 jaar. Hei Kellogg-Brland- pact moet ien grondslag hieraan liggen, zonder evenwel ingeval van inbreuken op het verdrag verplichtingen voor Amerika met zich mede ie brengen. Maar soms moet mamma weg, Dan helpt ze me niet meer, Dan gaat 't lang zoo vlug niet, 't Wordt tyd, dat ik 't gauw leer. RITA. KNUTSELEN. Een tol als dobbelsteen. 't Gebeurt wel eens, dat, als we een spelletje willen spelen, de dobbelstee nen weg zyn. Geen nood, dan kunnen we gauw iets maken» dat denzelfden dienst doet. Uit middelmatig dik carton (b.v. van een schoenendoos), knippen we een zeshoek, jullie weten, hoe dat gaat; een cirkel zetten en zesmaal de straal op den omtrek afpassen. Door 3 dia gonalen, deelen we den zeshoek in 6 vakken, die evengroot zyn en num meren ze volgens afbeelding 1. In het midden wordt nu een gaa'je geboord, zoodat er precies een lucifer inpast, (afb. 2). Met duim en wysvinger laten we nu het tolleije draaien, en het cijfer, waarvan de breede kant op tafel komi te liggen, geldt. DE Z WAAN. De zwaan is een van de mooiste en nuttigste vogels; in het groote na tuurhuishouden heeft hij de taak he! water rein te houden door lederen infectiehaard, die ontstaat door het rotten van waterplanten, te vernietigen. De vergiftige planten, die de ge vaarlijke moeraskoortsen veroorzaken, ruimt hij op. Als men in ieder water, waarin de planten woekeren, en dat een vieze lucht verspreidt, een aantal zwanen losliet, zou het na verloop van eenige maanden zuiver en doorschy nend geworden ztjn. Waterplassen waarin zwanen wonen, zijn nooit be. dekt met een groene krooalaag. Roosevelt'i houding in de schulden- kwestie. Omtrent de houding, die president Roosevelt zal aannemen by de be handeling van de kwestie der oorlogs schulden, bestaat nog steeds onzeker heid. De regeering der V S. zou van plan zyn een tijdelijk moratorium in te stellen voor den op 15 Juni ver vallenden termyn, In afwachting van een verbetering van den toestand of van een regeling der internationale economische problemen. BijHoest - Griep - Bronchitis - Asthm» „Voor de Borst" Werkverschajfingsplan van Roosevelt. President Kuuscveli heeft het Con. gies een omvangrijk voorstel aoen toekomen, dal maatregelen bevat lot bcauyaing van de weiklooshetd. Het oetreli tn hooldzaak de volgende punten 1. Tewerkstelling van 250.000 werk loozen ln hoofdzaak voor wcikzaam- neden aan rivieren en andere norma lisatie weikzaamheden 2. De benoeming van een werk- verschalfi <gs commissaris; Het liefst vertoeft de zwaan in plas sen met een modderigen, plantrljken bodem een vlakken oever en eenige moerassige eilandjes er in. Eindelijk Is men er in geslaagd te bewyzen, dat de zwaan niet van vtsch, maar van planten leeft. Ter bevorde ring van de spysverterlng, slikt hy ook wel eens kleine kiezelsteentjes. Met de grootste zorgvuldigheid be waken zy hun jongen. By slecht weer beschermen zij hen onder de groote hoog opgetrokken vleugels. Wanneer hun jongen ln gevaar zijn, nemen ze net, met dezelfde heftigheid op, zoo wel tegen menschen als dieren. En sieeds is de zwaan in zuike gevechten overwinnaar. Oplossingen van de vorige week. 1. Hond, rond, mond, wond. 2. a oma essen kaatsen amsterdam telraam adder lam m 3. Enschede, Kampen, Harderwyk. 4. Kerstvacantie. Nieuwe Raadsels. 1. De middelste rij verticaal gelezen, geefi hetzelfde woord als de vierde rij horizontaal x medeklinker .x. costuum ..x.. monster ...x... plaats ln het Gooi xdichter by .x. signaal x medeklinker 2. Mijn geheel 1, 2. 3. 4, 5, 6, 7, 8, 2, 3. 9, 10, 11 is iets, dat op kantoor gebruikt wordt. 7. 8 10 geen vrouw. 7, 5, 10 waar kolen uit gegraven worden. 4, 9. 6 onderzeesche rots. 7, 9, li. 10 meisjesnaam. 5, 1 waar we dezen winter nog van genoten hebben. 4, 8 7. manlijk schaap. 1, 2, 3 5, 6 om met schieten op te oefenen. 3, 8 7 van het varken. 3, 11, 9, 10 jongensnaam. 3. beeknnaprtis iets van broertje of zusje. Wat? TWEEDE BLAD. „Vele jaren aan dc borst te sukkelen en 's nachts hoestbuien die wel een half uur duurden, dat was mijn vroeger leven. Slapen deed ik weinig en eten, ho maar! Radeloos klaagde ik mijn nood aan een Duitsche vriend. Deze raadde mij Abdij siroop aan. Ik lachte erom, maar kocht den volgenden morgen Abdijsiroop. Na gebruik van 3 lepels van dat wondermid del, voelde ik al verlichting en na 5 fles- schen was lk heelemaal genezen, ioodat ik mij nu weer prettig voel. goed slaap, kortom een gelukkig mensch ben." (Origineel ter Inzage) L. K. te 'a-H. Alom verkrljgbaar.ThansFI. l.-.Fl. 1.50, Fl.2.75 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons per doos 35 ct, per dubbele doos 60 ct ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop)

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 5