Woning Modelleur Overteer-BOtniÉer Fa. lïl. Beromans Zn. notaris H. c. de Mi KOF A Steekt U i NOG 14 DAGEN VERLENGD. 9(0 FA Marktberichten. MODELLEUR. Dij Liberty Stalen GEBR. MI ON, Schrijfmachine. L. W. J. C. Christ 29 Weischaren, Notaris Schreurs m goed in DE gevraagd, gevraagd. gevraagd. Sport on Spot METZ CO. Complete Collectie. publiek verpachten publiek te verpachten: publiek verkoopen klQQREN lageee prgzen kunnen bedienen (tornti'mooreens kijken uoor tue/k eent/ein bedrog ug r tl een prima goed passend eostuum leoeren. cr Om een ieder in de gelegenheid te stellen van onze EXTRA RECLAME CAOEAUX te laten profiteeren wordt deze OPENINGS-RECLAME WAALWIJK HARKT. )e actie tegen de Joden in Duitschland. De nationaal-söcialisten zijn in ge heel Duitschland druk in de weer om te Joden-boycot, die beden begint, oor te bereiden. in nieuwe verordeningen wordt ge- eyd, dat men by de uitvoering van het ,oycot onder alle omstandigheden het net geweld sluiten van de Joodsche aken of het gebruiken van geweld jgen de klanten moet voorkomen. luit een geboycotte zaak haar deuren rij wil lig, dan is dat geen overmacht u de eigenaars kunnen daaruit geen oorwendsel putten om hun bedienden ,p staanden voet te ontslaan of de uit- letaling van loon'.te weigeren. Het is ie Joodsche zaken verboden hun niet- loodseh personeel te ontslaan! Bij de centrale commissie komen tal- ij ke berichten binnen, dat Joodsche akenlieden hun zaken aan Duitsche troomannen overgeven om aan het boycot te ontkomen. Daarom wordt bevolen dergelijke zaken als Joodsche aken te behandelen. Een onzer Waalwijksche fabrikan- en ontving Vrijdag-morgen een tele gram van een afnemer uit Keulen, met iet dringende verzoek om de gruwel- )erichten uit Duitschland in Neder- and zooveel mogelijk tegen te spre ien, omdat ze niet gegrond zijn. Hij verzoekt het publiek zooveel doenlijk in te lichten, opdat de toestand ,oo spoedig mogelijk opgeklaard wordt. De grootste haast is hierbij gewenscht, daar morgen de actie voor goed begint. Ook onder de Nederlandsche joden s thans een protestactie begonnen te- j>en de Duitsche maatregelen. Te Am- terdam werd een protestmeeting ge- iouden. De anti-Joodsche boycot. De organiseering van de door de lationaal socialisten afgekondigden egen-bi ycot is in vollen gang. Na iet bekend worden van den oproep ?er partij—leiding van alle partij irganlsaties is met de voorbereidingen oor deze actie begonnen. In verschillende plaatsen zijn de cues reeds volop aan den gang, niet alken voor de Joodsche winkels, doch ok In rechtszalen en universiteiten. BINNENLAND. iet onde>zuek omtrent ae muiterij. Een officieel communiqué van het epartement der Marine in Ned -lndië mtrent de muiterij aan boord van De Zeven Provinciën- deelt mede, at het onderzoek tot ruim half April duren. De muiterij is opgezet door een rekkelijk klein aantal inlandsche addraaiers, die echter op het jeugdig «rsoneel grooten invloed hebben had. Aan dezen opzet hebben echter 90k enkele leden van het Europeesch oachinekamerpersoneel medegewerkt. moment niet direct groot te noemen is. Voor Argentljnsche Frigorific huiden luiden thans de noteeringen: zware BuenosAires ossenhuiden 25/27 kg. 4.1/8 d.lichte Buenos—Aires ossen. nuiden 17/23 kg. 4 1/8 d.Buenos Atres koehuiden 24 kg. 4 d.Buenos Atres Exiremes 14/16 kg. d.Buenos Aires defective ossenhuiden 25/27 kg 3 3/4 d.Buenos Aires detective lichte ossenhuiden 17/23 kg. 3 3/4 d Buenos Atres koehuiden 24 kg 3 3/4 d. Buenos Aires defective koehuiden 20/21 kg. 4. d.; Verder noteeren Uru- tiU'y ossenhuiden 28 kg 5 d.. Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „MaJctien zum Heiraten". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertalel .Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 87a u. Luxor Bioscoop, „Majchen zum Heiraten". Maandag 8 uur, Luxor Bioscoop, „Malchen zum Heiraten". Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek dames K. en V., Gymnastieklokaal O. S. Dinsdag 7—8,30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V., Gymnastiek!. O. S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V., Gymnastieklokaal O. S. Nederlandsch melkvee naar Italië. De Tel. schrijft De Nederlandsche veehandel stelt p het oogenbllk pogingen in het terk om melkvee naar Italië te ver. oopen. In dit verband worden fantas- ische getallen genoemd. Deze getallen zeer overdreven. Als het gelukt wee duizend stuks vee naar Italië af zetten, zal men zeer tevreden zijn. et betreft hier melkvee. Italië tmpor- eert n.I op het oogenbllk vee uit enchillende landen. Nederland wil rachten daarin ook zijn deel bij te Iragen. Gemakkelijk is dit niet, daar Ie andere landen met toeslagen enz. rerken. De handel heeft deze aange- ;enheid zelf in handen. Op welke |ze men te werk zal gaan, staat nog et geheel vast. De onderhandelingen ikeeren echter reeds in een verge- orderd stadium. I(langrijke opdracht aan Ned Scheeps bouw Mij. De Vereenigde Nederl. Scheepvaart aatschappij, geeft den bouw van een ubbelschroef motorvracht- en passa- ersschip opgedragen aan de Ned. heepsbouw Maatschappij te Amster- m. Dit schip zal een zusterschip orden van het in October j 1. bij zelfde Maatschappij bestelde schip. Svenals dat schip wordt het uitgerust net twee zescylinder motoren van het ppe A.E G-Hesselman, te bouwen oor de Machinefabriek Gebr. Stork Co. Waalwijk, 30 Maart 1933. Eieren 2'/a cent. Varkens f 8.— tot f 11.— Marktbericht exotische huiden. Ook de afgeloopen week toonde de tldenmarkt zich goed standhoudend kunnen wij verschillende verkoopen ellen, zoowel van partijen op ver- heping als van loco goederen. Mede oor de eenigzins toenemende omzet an leder is het thans weer mogelijk an een iets geregelder gang van za. n te gewagen. Wel werden te Ant- erpen op de gisteren gehouden Colon ebig inschrijving slechts een gedeelte it aangeboden lichte ossenhuiden an 3. 3/4 d. verkocht, doch dit zal enszlns een remmende Invloed op 1 huidenmarkt hebben, temeer waar waag voor lichte huiden op dit GEMENGD NIEUWS, Door een vrachtauto overreden en gedood. In de Voorstraat te Goor is de heer G. Baumer, die zich per rijwiel naar de R.K. kerk begaf, door een auto van de eerste Hengelosche vee transport. en expeditie-onderneming aangereden en gedood. B. was 52 jaar en ongehuwd. Ongeluk met chloorgas. In een opslagplaats te Amsterdam, wilden eenlge werklieden een cylinder gevuld met chloorgas optillen. De cynnder is, vermoedelijk door een zwakke plek in den wand, gescheurd, met het gevolg dat de tnhoud met kracht ts ontsnapt. In het geheel zijn negen personen door het chloorgas verrast geworden. Van twee mannen was de toestano Gepaald ernstig, deze zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Ongeluk met een ertsgrijper. Gistermiddag is de 36 jarige gehuwde bootwerker A. Maat, te Vlaardinger— Ambacht, die bezig was met het lossen van erts, met een grijper in aanraking gekomen. Toen de bootsman waar. scnuwde opzij te gaan. gleed de man uiteen kreeg een slag van den grijper tegen het hoofd. Eenlge oogenbltkken later was hij overleden. De man was gehuwd en laat een vrouw en twee kinderen na. DOCHTER HAD HUILBUIEN Men dacht aan zenuwen Nu een heel ander meisje. Een moeder schrijft„Drie maanden geleden was mijn 18-jarlge dochter er slecht aan toe. Ze had herhaaldelijk huilbuien en was ten zeerste terneer geslagen. Daarom wilde ik het eens met Kruschen Salts probeerenlk gaf haar een halve theelepel in warm water 's morgens op de nuchtere maag en de kleine dagelljksche dosis in haar thee voor '1 koificdrtnken en middageten. Dat was zoo drie maanden geleden. Nu is ze fl.nk en opgewekt en slaapt en eet uitstekend. Ze is een ander mensch. Zij krijgt nog steeds de dagelljksche dosis Kruschen Salts Mijn man, mijn andere dochier en lk-zelf nemen ook geregeld Kruschen Salts het is een wonder zooals men zich er minder vermoeid door voelt, lk had erge rheumaliek in mijn linkerarm en schouder en kon niet slapen van pijn en ook dat is nu heelemaal verdwenen: ik voel me u.tstekend. Mevr. M. Z. De meest voorkomende oorzaak van neerslachtigheid is hardlijvigheid het vervelende is dat men zelf maar zelden merkt, dat men aan deze kwaal lijdt 't Gevolg Is een ophooping van scha delijke stoffen dis de gezondheid ernstig benadeelen. Kruschen Salts voorkomt hardlijvigheid, doordat het alle afvoerorganen aanspoort om hun functies beter te verrichten alle afval stoffen worden op volkomen natuurlijke wijze uit het lichaam verwijderd. Ver- frischt en vernieuwd bloed stroomt door Uw aderen ge voelt U als verjongd. Kruschen Salts is uitsluitend ver. krljebaar bij alle apothekers en drogisten a Fl. 0 90 en Fi. 160 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Markt De jaarmarkt was 1.1. Donderdag zeer druk bezocht, het aantal kramers en verscheidenheid van artikelen wordt steeds grooter. Ook stond er een aardig aantal beesten aan de lijn en er was aan lagen prijzen goeden handel. Onze veehouders en die uit de streek moesten meer aanvoeren, we hadden dan tenminste zeker in het voor. en najaar een aantal flinke vee- markten f G Wagemakers. f Na een iangdurige zlekie over leed alhier In den ouderdom van 68 jaren, de heer Gerrlt Wage makers. De heer Wagemakers Is een reeks van jaren kapitein geweest op d(f vrachtbooler. der vroegere fi ma Wagemakers en van Hilst en later der Hollandsche Buurt spoorwegen, die steeds den dienst hebben onderhouden tusschen onze haven en Rotterdam en Amsterdam en de Zaan. Sinds 1918 was hij eenQverig lid van ons parochiaal armbes uur, voorts bestuurslid van de vereen, van huiseigenaren en vertegen woordiger van een aantal llefda- digheldsvereeniging» n voor kin derbescherming, waaraan hij zeer veel en minitieuse zorg besteedde en voor welk mooi liefdewerk hij groote verdiensten heeft gehad. Hij ruste in vrede. Heilig Uur. Ter opening van het Buiten, woon H. Jubilé jaar en ter her denking van den doodstrijd van Christus in den Hof van Olijven zal Donderdagavond in de ver schillende R.K. Ketken in onze gemeente de oefening van het „H. Uur* worden gehouden. Voor de verschillende paro chiekerken zijn daarvoor de vol gende uren vastgesteld Sf. Jan 7 tot 8 uur, St. Antonius 7'/a 8'uur. St Clemens 7-8 uur, en O. L Vrouw Onb. Ontv. 77,-87, uur. De wijziging van gemeentegrenzen\ tn Noord-Brabant. Naar men verneemt, hebben Ged. Staten van Noord-Brabant, teneinde, nu toch grenswijzigings plannen aanhanging zijn, ineens te komen tot een definitieve op lossing, aan de raden en commis sies uit de ingezetenen der be- trokken gemeenten voorgelegd het volgende plan, waarover ad vies wordt ingewacht a. bij de gemeente Vlijmen wordt gevoegd de gemeente Nieuwkuijk, benevens een ge deelte der gemeente Hedikhuizen (Haarsteeg) b. bij de gemeente Drunen wordt gevoegd een gedeelte der gemeente Oudheusden c a. (Els- hout) c. bij de gemeente Heusden wordt gevoegd degemeente Herpt en de overblijvende gedeelten der gemeenten Hedikhuizen en Oud. heusden c.a. Raad van Beroep voor de directe belastingen. Bij Kon. besluit van 30 Maart is benoemd tot plaatsvervangend lid-plaatsvervangend voorzitter van den Raad van Beroep voor de directe belastingen te Tilburg mr. F. A. M. J. Ruygrok, griffier bij het kantongerecht te Tilburg. Versnelden Bruggenbouw. Ingediend zijn wetsontwerpen tot versnelling van den bruggen bouw bij Rotterdam, Hendrik- Ido-Ambacht, Dordrecht en Moerdijk. Financiering door middel van tolheffing. De boycot. In een radio-rede voor de Gouwleiders kondigen Goebbels een boycotpauze aan van Zater dagavond tot Woensdagochtend 10 uur en als dan de laster campagne in het buitenland niet opgehouden is, „vernietiging van het Duitsche Jodendom". tegen 1 Mei huur pl.m. f35.— per maand. 49971 Btieven onder no. der advert. Bureau van dit blad. Voor nieuw in te richten Groot- Bc drijf van Damesschoen, werk een eerste klas Sollicitaties onder No* der advert. Bureau van dit blad met opgave van referenties. 49967 Geheimhouding verzekerd. 49970 W a a 1 w ij k. zijnWRIGLEY's P.K.-Kauwbon- bons de aange naamste versna pering. Dames vraagt deze aan of schrijf briefkaart voor bezoek. Agentesse: MARIE VAN REE, Grootestraat 238, Waalwijk. MARMOR- ELITE— WAND EN VLOERBEKLEED1NG, voor uwe vestibule en serre. TERRAZZO-VLOEREN. TERRAZZO-TEGELS. GEWAPEND en ONGEWAPEND BETON, BETONSCHUTT1NGEN HOUTGRANIET VLOEREN EXTRIC—VLOEREN, soepel en geluiddempend. 49885 TILBURG - WAALWIJK Dordrecht Gorinchem. Vraagt Marmor-eilte-monster, zonder verplichting uwerzijds. Door bijz. omstandigh. te koop een prima Schrijfmachine 165.-, alsmede een mooi Bnreau-Minfstre f 30.— Waar zegt de Uitgever. 49966 Notaris te Waalwijk, zal ten verzoeke van de St. Vin- centius Vereeniging en bet Arm bestuur van Waalwijk op Vrij dag 7 April 1933 des avonds te 7 uur in het café „De Koren, beurs" aan de Markt te Waalwijk Voor den tijd van 3 achtereen volgende jaren: 1. De Platte Kade en den H. Geestkamp, weiland groot ongeveer 1 35.00 H.A„ ge legen bij het Stoomgemaal. In huur geweest bij den heer P Mombeis te Waalwijk voor f92 50, 2. Weiland over de Hooigracht Sectie A nummer 192 groot 1.16 50 H.A. 49972 Laatste huurprijs f 100per jaar. Betaling Kerstmis. Borgstelling verplichtend. te Ammerzoden, is voornemens op Dinsdag 4 April 1933, v.m. negen uur in het VEERHUIS te Well, onder Bokhoven, benevens de perceelen MAASGEZEET en SCHALDERSHOF onder Hedikhuizen. 49954 te Drunen, zal op Dinsdag 4 April 1933, bij inzet en op Dinsdag 18 April 1933 bij toeslag A. te HERPT, ter herberge van J. VERHOEVEN, des nam. om 5 uur precies Onder de gemeente Herpt: Een huls met tnln, kad. bekend als Sectie B nr. 812, groot 11.70 Aren. B. te HAARSTEEG, ter her berge van J. VAN OIJEN EEKELS, des nam. 6 uur precies Onder de gemeente Hedikhuizen Welland, gelegen nabij het dorp Hedikhuizen,kad. bekend als sectie A nr. 276, groot 76 70 Aren. Onder de gemeente Ammerzoden Ulferwaard genaamd „Elder- waard" gelegen nabij Haar- steeg, kad. bekend als sectie G nr. 172 groot 60.30 Aren. C. te VLIJMEN, ter herberge van J. LUIJBEN, des nam. 7 uur precies Onder de gemeente Engelen Hooiland genaamd „Hensen. kamp" kad. bekend als sectie E nr. 1141, groot 1,83.30 H.A. De perceelen, eigendom van dhr. C. J. van Grevenbroek zijn in eigen gebruik, met uitzonde ring van het weiland te Hedik- huizen, dat verhuurd is tot einde seizoen 1934 aan Corn, van Oosterhout voor f187 50 p.jaar. Aanvaarding, voor zoover niet verhuurd, terstond bij de betaling der kooppenningen, die moet geschieden vóór of op 30 Mei 1933. 49965 Lasten van 1 Januari 1933. Pooit te uoren hebben ut/P togen ai beti AUCMbAB. WAALWIJK, Gisteravond had de sluiting plaats van het cursusjaar 1932-'33 der Gem. Teekenschool alhier. Naast den directeur der School, den heer Th. van Delft en de leera ren, waren daarbij, thans voor 't eerst na jaren, tegenwoordig het voltallige Dag. Bestuur der gemeen te; voorts de heeren W. Hens, J. van Iersel, ir. C. Raming en S. F. van Wees, leden van de Comm. v. Toezicht op het Nijverheidsonder wijs in deze gemeente. De heer Tielen heeft, zooals be kend, zijn ontslag genomen. De Burgemeester verrichtte de prijsuitdeeling, doch alvorens daar toe over te gaan, richtte hij zich met een woord tot de jonge lui. Spr. legde er vooral den na druk op, dat niet alleen de ijver en de toewijding een rol spelen bij het toekennen der prijzen, doch vooral ook de aanleg en de ver worven bekwaamheden, die de leerlingen instaat moeten stellen den strijd om het dagelijksch brood met kans op succes te voeren. Die genen die, ondanks hun ijver, door minderen aanleg, niet instaat wa ren een prijs te bemachtigen, troostte spr. met de gedachte, dat de maatschappij ook voor men- schen met minder goeden aanleg plaats biedt, mits men zich slechts een weg weet te hanen. Na een ernstig woord gesproken te hebben tot die leerlingen, die door mindere vlijt niet bevorderd konden worden, ging spreker over tot het uitreiken der prijzen en diploma's, waarbij hij voor elk prijswinnaar 'n afzonderlijk woord had. De Burgemeester bracht vervol gens dank aan den directeur, de heer Th. van Delft en aan de leera ren, voor de wijze waarop zij zich dit jaar weer van hun taak hebben gekweten. Hij wees daarbij op de noodzakelijkheid van een sfeer van wederzijdseh vertrouwen tusschen leeraren en leerlingen. In het bij zonder bracht spr. dank aan den heer van Delft. Spr. eindigde met de hoop uit te spreken, dat het personeel der school nog jaren met denzelfden ijver de belangen der school zal trachten te bevorderen. De plechtigheid was hiermede ten einde. (Voor den uitslag zie pag. 1 van dit blad). K M'ddenstandsvereeniging. De R.K. Middenstandsvereeni- ging hield gisteravond in Hotel Verwiel een bijeenkomst, waarop de heer Pierson uit Tilburg eene causerie hield over de Midden- standstentoonstelling, zooals die laatst in Tilburg georganiseerd werd. Spr. legde den nadruk on 't groote nut dat van een dergelijke tentoonstelling te verwachten is en ging daarna op verschillende detailkwesties in. De uiteenzetting werd door de aanwezigen met de meeste aan dacht gevolgd. De voorzitter der vereeniging. de heer Chr. van Liempt, bracht den spreker dank voor de wijze waarop hij de Waalwijksche afdeeling over deze kwestie had ingelicht. Dc vereeniging heeft het plan ongevat om in Augustus a s. ook te Waalwijk een Middenstandsten toonstelling te organiseeren. Bij voetbal en tennis, op fiets- en wandel tochten, bij motorsport en athletiek, zullen zij U heerlijk verfrisschen en elk gevoel van ver moeidheid verdrijven. P.K.-Kauwbonbons stalen de zenuwen, stil len den dorst, houden den mond gezond en bevorderen de spijs vertering. HH-32 WR1GLEYS KAUWBCNB0NS AUVKKTKMUN

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 11