HE ECHO VAN HIT ZUIDEN Blonde Venus, Nituis nil Kaalsbtavtl. Luxor Bioscoop. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 5 April 1933. Geslaagd. Onze plaatsgenoot de heer L. P. E. v. d. Par slaagde bij de op 20 Maart j.l, te Breda gehouden1 Pont examen voor stenograat systeem Pont. Geslaagde genoot zgn opleiding aan 't Centraal Bureau Instituut Pont te Den Haag. Examen. Voor het op 24 Maart j.l. gehouden examen Machineschrijven voor het Pont-Practijk-Diploma slaagden de volgende leerlingen van den R.K. Middelb. Handelsavondcursus alhier P. Oerlemans te Vrijh-Capelle, C. Smolders te Waalwijk en D. v. Zeist te 's Grevelduin-Capelle. Diploma. Aan den heer Adr. Kerkhof, alhier, werkzaam ter drukkerij van ons blad, werd het diploma «Marsman-calculatie, cursus" toegekend, als hebbende met succes den calculatie-cursus gevolgd en aan de gestelde eischen voldaan. Werkloozen. Het aantal werkloozen bedroeg op 1 April 1.1. 188, tegen 270 op 1 Maart; een vermindering van 82 dus. Van deze 188 waren 144 geheel werkloos en 44 gedeeltelijk. Het aantal werkelooze, bouwvak arbeiders liep in deze maand terug van 67 op 27, dat der kleermakers van 14 op 4. leetbeweikers van 144 op 122. Het agentschap der arbeidsbemidde- ling dringt er nogmaals op aan, met het oog op een goede controle op de werkeloosheid, van de bemiddeling van 't Agentschap bij het aannemen van per. soneel gebruik te maken, dat telefonisch onder no. 53 is te bereiken. Mocht iemand buiten het agentschap worden aangenomen, dan gelieve men toch het bureau daarvan direct in kennis te stelten. Heropening. Bljjkens in dit nummer voorkomende advertentie heropent de heer F. Zigen- horn in de Stationsstraat alhier zfjn bekende drogisterij. De restauratie van dit door een auto botsing deerlijk gehavende pand heeti dezen winkel een veel aantrekkelijker en moderner aanzien gegeven, waar. door hij ongetwijfeld weer bijdraagt aan de verfraaiing van de Stations straat, die hoe langer hoe meer een winkelstraat gaat worden. Vooral in verband met den aanleg der Juliana straat is deze nieuwe, moderne winkel pui daar goed op haar plaats. Ook de voorraad artikelen, de bediening en prijzen zullen met dien overeenkomstig zijn. De heer J. den Teulingjr., leerling archuect aan de Leergangen te Tilburg, die deze nieuwe put ontwierp, heelt dan ook aile eer van zijn werk. Gouden Bruiloft. Op 1 Juni a.s. zal het echtpaar jos. Wanten-M. de Ruijter, zijn 50-jarig huwei(jksteest herdenken. Bereids neeft zich een heeren comité gevormd om eene passende feestviering voor te bereiden, terwgi a.s. Donderdagavond ten 8uur een vergadering met alle buurtbewoners gehouden wordt in calé Pompen. Baldadigheid. Het Is geen aangename taak telkens en telkens weer te moeten wijzen op de baldadigheid onzer jeugd. Maar zooals zij den laatsten tijd huishoudt in de pa) aangelegde Juiianastraat is toch wel wat al te erg. Meermalen werd in ons blad ge wezen op 't vernielen van straat klinkers, uottoir-iegels by hoopen, nu heeft men de met graszoden uitstekend voorziene bermen totaal afgetrapt, zoo uat de tegels loslaten, met de gevolgen daarvan. Met die graszoden woroen dan spiegelgevechten geleverd, zoodat het een echte bende is. laat slaan wat er geruïneerd wordt. Een ernstig politie-toezichi, zoo mo gelijk voortdurend in de vrije uren mag hier voorloopig wel noodzakelijk geacht worden. Maar op de eerste plaats hebben hier de ouders en ouderen die dikwijls van die bal. dadigheden getuigen zijn, een ernstige taak en niet minder de onderwtyzers. Laat men toch bfj herhaling de jeugd er met klem op wijzen dat dergelijke baldadigheden in elk geval afkeurens waardig zijn, Een jongensspel is wat anders dan verregaande verniel zucht. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulppost- kantoren werd gedurende de maand Maa t ingelegd f71400.03; terugbetaald f79281.85. Het laatste door het kantoor uitge geven boekje draagt 't nummer 15290. Oprichting eener Vereemglng van Grondeigenaren. in den namiddag van den 31steu Maart heeft te Waalwijk in het Hotel Verwiel een druk bezochte vergadering plaats gevonden, welke leidde tot de oprichting van eene vereeniging tot bescherming van den grondeigendom in de Langstraat en omgeving. Doel der vereeniging bestaat in de bevordering van de belangen van den grondeigendom in de meest uitgebreide beteekenis van het woord. Speciaal is de bedoeling de grond eigenaren bijeen te brengen ter be- scherming hunner belangen als ver pachten. Het Bestuur der vereeniging 9telde zich als volgt samen Voorzitter werd de heer D. Smits, Burgemeester van" 's- Gravenmoer. Secretaris de heer B. van der Hoeven Jzn. te Vrijhoeve Capelle. De overige leden van het Bestuur zijn de heeren A. B. van der Hoeven te Sprang, A. G. Koekoek te Almkerk, J. Sege- te Made, D. Lankhuijzen te J. P. Werther te ren Raamsdonk en Hedikhuizen. Het Bestuur der vereeniging be noemde Mr. T. J. A. M. Mertens, advocaat en procureur te Tilburg als rechtskundig adviseur. Degenen, die als lid wenschen toe te treden tot voormelde organisatie kunnen zich schriftelijk of mondeling wenden tot den Secretaris of een der bestuursleden vernoemd, die tevens ook gaarne bereid zijn desgewenscht alle inlichtingen te verstrekken. Zaterdag 8 aar Zondag 6 en 8'/a nar Maandag 8 nnr De met spanning verwachte film In de hoofdrol MARLEN E DIETRICH. Een ongekende belangstelling heerscht voor dit buitengewone filmwerk, reden waarom wij een ieder aanraden om tijdig plaats te bespreken bij Wed. J. v. d. Broek, van Ree. Een evenement op film gebied. 49984 VJ Christ. Hist. Ktesvereen. Waalwijk. Vrijdag 7 April om half 8 hoopt de welEd. heer Tilanus te spréken in het Gebouw voor Chr. Belangen over; ,De Christelijke Historische Unie en de hedendaagsche vraag stukken". Roblnson.reclame. Verleden Maandag werd onze ge meente bezocht door den schitterenden reclamewagen der Robinsin-schoen. fabrieken te Nijmegen, 't Is een mooi reclame.object in z'n opvallende kleur, met opvallende beschilderingen van mooie schoenen, goede slagwoorden en Robinson.Crusoe's Vooral met de aardige electrische verlichting komt hij goed uit. Begrijpelijk trok de wagen vooral hier veel belangstelling, al was het voor den leider een groote strop dat hij hier niet zooals elders het publiek door muziek kon verzamelen en amu seeren en tevens een passend eigen Robinson.lied kon doen hooren en per luidspreker wijzen op de voor treffelijkheid van Robinson (Neder- iandsch) fabrikaat. Het hoofd van politie geeft ge durende den Vastentijd geen verlof voor muziek e d. Waarschuwing. De Burg. van Eijgelshoven vestigt er de aandacht op, dat door colporteurs van de secte Zevende Dags Adven tisten Reformatie, waarvan de hoofd zetel is gevestigd in het uitgevershuis van Geloof en Gewetensvrijheid te Bucholz bij Hannover (D.), aan de huizen boekjes worden verkocht ter bestrijding van de tuberculose. Al wordt het bij den verkoop niet met zoovele woorden gezegd, alles heeft den schijn alsof de opbrengst geheel bestemd is ter bestrijding van de tuberculose. Bij onderzoek is gebleken,, dat de geheele opbrengst van de boekjes voor de verkoopers is. Elke colporteur is in het bezit van een machtiging met portret, afgegeven en onderteekend door den leider A. Rieck, wonende te Eijgelshoven. Voogdijraad te Tilburg. Bij Kon. besluit van 1 dezer is, met ingang van 1 dezer, wegens op heffing van den voogdijraad te Tilburg, aan rar. J. Ch. A. M. v. d. Mortel, lid, tevens voorzitter, en F. N. Man- naerts, J. C. Ackermans en C. A. Mertens, leden van dien raad, uit die functies eervol ontslag verleend, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten, en is, wegens ver andering in het dienstvak, waarbij hij werkzaam is, waardoor zijn werkzaam heid overbodig is geworden, aan M. J. H. Denteneer, secretaris van den voogdijraad te Tilburg, als zoodanig eervol ontslag verleend. DRUNEN. De openschaalcollecte die Zondag j.l. gehouden is in de R.K Kerk alhier ten bate van het Crisis- Comité heeft opgebracht f94.80. De amusante voetbalmatch die Zondag alhier heeft plaats gehad tus schen bakkers en slagersgezellen, heeft enorm veel publiek getrokken, ook van buiten de gemeente. Het gaf een on gewoon doch niettemin een vroolijk aanzien die geoefende deels onge oefende witkielen over het veld te zien huppelen tot groot vermaak en hilari teit van de toeschouwers. Jammer ge noeg liep een der spelers bij ongeluk een kaakfractuur op, zoodat hij zich onder geneeskundige hulp moest stel len. Na afloop begaven de strijd lustigen zich naar het café van den heer Th. Elshout, alwaar zij hunne hongerige en dorstige magen konden bevredigen met wor9tebroodjes en koffie. De overwinning was aan de zijde der bakkers met 2—1. Zondagmiddag had een vriend schappelijke wedstrijd plaats tusschen Longa alhier en Olympia Haarsteeg. Qlympia won met 5 2. DRUNEN. Met ie Paaschdagen zal alhier wederom de processie vertrekken naar Hakendover (België Verschillende pelgrims hebben zich reeds aangemeld. Op Tweeden Passchdag zal alhier door de Zangvereenfging, gevestigd bij den heer A. v. d. Qeld, een uitvoering worden gegeven. Er zal een eerste klas humoristenpaar optreden met een keurig repertolr, zoodat een gezellige avond te wachten staat. ELSHOUT. Naar wij vernemen zal het echtpaar Corn. v. d. Sanden en Francijna v. Balen op 8 Mei zijn diamanten huwelijksfeest vieren. 'HERPT. Tot voorzitter van de afd, Herpt van den R. K. Jongen Boeren, stand is gekozen dhr. |an Luljben Rzn., terwijl de heer Ad. van Bokhoven Jzn. het bestuur zal vertegenwoordigen in de afdeelingsvergadering van den N. C. B. Herpt. Bij de heden gehouden candidaat- stelling voor de z.g. dubbelen raad, noodig inzake grenswijziging dezer gemeente, zijn candidaten gesteld de heeren Math, v. Bokhoven, Ad. Buljs Izn Andr. v. d Brand, Ant. van Korve^ Adr. van Bokhoven Jzn., J. Kouwen. berg Adrzn. en Thomas Buljs Martzn. GEMEENTERAAD. Grenswijziging. Openbare vergadering van den raaj* dezer gemeente op Maandag 3 April 11 uur v.m. Voorzitter: H. J. van Eggelen, bur gemeester. Secretaris: F. H. J. van Liempt. Afwezig het lid P. v. d. Broek. Ingekomen stukken. Brief van den Commissaris der Koningin betreffende de verordening regelende de eischen van benoembaar heid en bezoldiging der gemeente veldwachters. Overeenkomstig dien brief werd be. sloten het maximum salaris te doen zijn f 1400 plus de emolumenten als fiets, kleeding enz., hoewel men er algemeen van overtuigd is dat een salaris van f 1200 meer danvoldoende is. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het ambtenaren-reglement, zoo danig dat daaronder ook vallen de dokter, de leden van het burgerlijk armbestuur enz. Wordt goedgekeurd. Vaststelling der vergoeding en voor schot bedoeld in art. 101 der L O. wet. De vergoeding wordt gesteld op 757 per leerling en het voorschot op 0°/o daarvan. Grenswijziging. Brief van Ged. Staten betreffende de door het Gemeentebestuur van Hedik tiuizen gevraagde grenswijziging tus schen die gemeente en de gemeenten -ierpt. Vlijmen en Nieuwkuijk. De Voorzitter zegt dat dit totaal geen zin heeft daar Herpt hierbij nog kleiner zou worden gemaakt, waarom B. en W. adviseeren zich er niet mede te vereenigen, wanneer de. voorstellers zeggen dat wijk C van Herpt moet behooren bij de gemeente Hedikhuizen, zij consekwent moeten blijven en moeten zeggen dat Luttelherpt moet behooren bij Herpt. Het lid van Herpt zegt, dat dit voorstel uitsluitend ten doel heeft het eigenbelang te dienen, zooals men dat den laatsten tijd meer heeft waarge. nomen van- uit Hedikhuijzen. Besloten wordt een en ander ter kennis te brengen van H.H. Ged. Staten. De Voorzitter doet nog mededeeling van een schrijven van Ged. Staten nzake grenswijziging van gemeenten in den omtrek van Heusden. Heusden zou uitgebreid worden met de geheele gemeente Herpt en een gedeelte der gemeente Hedikhuizen, nl. de gehuchten Luttelherpt en Hedik- mizen, alsmede Oudheusden van de gemeente Oudheusden c.a. I Hierna volgde sluiting. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). Donderdag 6 dezer des avonds half acht zal in de zaal van de Chr. Volks hond alhier eene algemeene vergade ring worden gehouden van de Chr. Besturenbond Sprang-Capelle. Als spre ker hoopt alsdan op te treden de heer de Hoop, bouwkundige te Waalwijk, met het onderwerp: „Ons Goddelijk Beroep". Nu de winteravonden weer voorhij zijn is de lees- en ontspanningszaal van de Chr. Volksbond alhier wederom gesloten. In den afgeloopen winter werd hiervan door de jeugd een zeer druk gebruik gemaakt en bleek deze instelling in een behoefte te voorzien. Er was hier steeds gelegenheid zich niet verschillende spelen aangenaam bezig te houden, onder toezicht van dhr. K. Spierings, die hiervoor een woord van dank niet mag worden ont houden. De leden der Geref. Jongelings- vereeniging alhier zullen op Maandag 17 April a.s., Tweeden Paaschdag, per autobus de reis maken naar Treebeek, ter bijwoning van de aldaar te houden vergadering van de Afdeeling Noord- BrabantLimburg van den Ned. Bond van Jongelingsvereenigingen op G. G. Tot predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier is beroepen den Weleerw. heer Ds. Bakker van BI ijs wijk. SPRANG. Vrijdag 7 April a.s vergadert de A. R. J. A. in de zaal van den Chr. Volksbond alhier. Aan de orde is: De Staatkundig Geref. Partij. De heer Korteweg zal inleiden: het program der S. G. P.; de heer van der Hamde practljk der S. G P. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Allen, die belangstellen in dit be langrijke onderwerp, komen Vrijdag a.s. in de zaal van den Chr. Volksbond. Ondeugdelijke levensmiddelen CAPELLE. De afd. Sprang-Capelle e. o. van Volksonderwijs hield j.l. Don derdagavond half acht in de zaal van den heer L. F. van Dongen een pro- paganda-vergaderirg, waarvoor groote belangstelling bestond. Nadat de Voorzitter, de heer E. Colet. de aanwezigen had welkom geheeten, hield de heer J. Krljl. hoofd der O. L. School a. d. Loonschendflk een propa- gandarede waarbij spreker aan het slot van zijn betoog de aanwezigen op wekte om met de vereeniging Volks onderwijs op te trekken ter behartiging der belangen van de openbare school die aan alle kinderen van ons volk een gezamenlijke jeugd wil geven waar ieder kind veilig is. De boeiende rede werd van het begin tot het einde met gespanneiL aandacht gevolgd en met de woorden van dank, waarmede de Voorzitter zich tot spreker richtte, stemden de aan wezigen In. Na de pauze werd door eenige dames en heeren het aangename ge deelte van dezen avond verzorgd, waarin deze geheel geslaagd zijn. Ongeveer 12 uur sloot de Voorzitter dezen bij uitstek goed geslaagden Volks- onderwljsavond en bracht daarbij dank aan allen, die op eenigerlel wijze aan het welslagen van deze propaganda vergadering hadden meegewerkt. De afdeeling kan met genoegen op de beide door haar georganiseerde VolksonderwljsavondeH terugzien, v Bij het door het Classicaal Bestuur te Goes gehouden examen voor gods dienst onderwijzeres slaagde onze vroegere dorpsger.oote Mej. P. Stok, thans onderwijzeres te Kruiningen. V/ H Het bouwen van een woonhuis aan de Vaartkant voor den heer A Smits is onderhands opgedragen aan den heer J. Qulrljns alhier. Gedurende de maand Maart werd in de Rijkspostspaarbank op het hulp postkantoor alhier Ingelegd f 8115 79 en tetugbetaald f 13892.32. Het aantal inlagen bedroeg 77, dat der terug betalingen 54. Naar wij vernemen zal het Tweede Kamerlid, de heer Ketelaar ultA'dam op 20 April a.s. in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier als preker opireden. WASPIK. Ingaande 1 April is het hulpkantoor der P. T. T. alhier voor den telefoondienst geopend van 8—17 en van 18—20 uur. Voor den post en voor den telegraafdienst zijn de openstellingauren 8'/,—l2l/a, 14—15 en 18-19. Groote brand te Waspik. Eenig vee omgekomen. WASPIK. Zondagavond om 11 uur ontstond brand in de kapitale boerde rij van den heer G. van Pas te Waspik boven. De zoon van den heer van Pas, die juist thuiskwam, ontdekte dat een hooischelf in de schuur in volle vlam stond. In allerijl wekte hij zijn familie, die zich reeds ter ruste had begeven, alsmede de buren, waarna hij het aanwezige vee losmaakte en naar buiten dreef. De vlammen sloe gen weldra naar buiten en deelden zich in een ommezien mede aan de tegenovergelegen boerderijen van F. de Bont en C. Dank. De brand weer stond machteloos tegenover de vuurzee en moest zich bepalen tot de aangrenzende boerderijen van de heeren L Smits en H. Hamers nat te houden. Deze perceelen werden met groote moeite behouden. De boerderijen van de heeren van Pas, de Bont en Dank brandden tot den grond toe af. Van het meubilair werd niets gered. Bij de Bont kwamen 2 kalveren en eenige kippen om; het verdere vee werd gered. Zooals hierboven is gemeld, werd de brand ontdekt door een zoon van den heer Van Pas. Hoewel de schuur deuren des avonds waren gesloten, bleek bij het ontdekken van den brand dat deze deuren waren geopend, zoo dat aan opzettelijke brandstichting moet worden gedacht. Het is te hopen, dat het de politie moge gelukken spoedig de laffe daders te ontdekken. Gelukkig werd de brand nog bijtijds ontdekt, zoodat allen zich nog konden redden, zij het dan ook in nachtgewaad. Was de brand eenige minuten later ontdekt geworden, dan zouden er ongetwijfeld menschenlevens te betreuren zijn ge- weest, daar de brand zulk een omvang nam, dat aan redden niet te denken viel. Behalve een 14-tal koeien, eenige kalveren en 3 paarden werd niets ge red. De geheele inboedel werd een prooi der vlammen. De heer Hamers, wiens perceel naast dat van den heer De Bont is gelegen, en dat eveneens groot gevaar leed, had het ongeluk bij het redden van zijn vee zich zoo ernstig in de hand te snijden, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bij den Heer Dank was nog eenig zilvergeld aanwezig, hetwelk onder de puinhopen in goeden staat werd te ruggevonden. De schade, die zeer groot is, wordt door verzekering gedekt. JVoor den vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aanggeven 16 ruderen, 31 varkens en 1 kalf. Zondagavond werd in het café van den Heer P. van Ooijen alhier een voordrachtavond gehouden door de Heeren Lips en Gebr. van Reijen uit Oosterhout. De verschillende num mers werden goed opgevoerd. Voor het in ontvangst nemen van weggeldkaarten voor het dienst jaar 1933/1934 zal in deze gemeente door den rijksontvanger zitting worden gehouden in de voormalige openbare lagere school op Doaderdag 20 en Vrijdag 21 April telken'9 van des voormiddags 8'/a tot 12 en des na middags van 1 tot 4 '/a uur. WASPIK. Naar wij uit betrouwbare )ron vernemen, is het kapitale heeren huis met annex tuinen van wijlen den leer W. de Roon alhier, aangekocht door den heer Anton P. Brokx-Smits, met het doel daarin te vestigen een manufacturen- en meubelzaak Belang- ïebbenden zullen met graagte dit nieuws vernemen. Hsgzn. v RAAMSDONKSVEER. De, dames Loulte Tak en Cor. Broeders slaagden voor het Diploma knippen, in boven en onderkleeding. Zij genoten hare opleiding bij Mejuffrouw A. Broeders, Coupeuse—Leerares alhier. Onder enorm aantal bewijzen van belangstelling vierde de heer Sneep zijn 25 jarig jubileum als onderwijzer aan de Veersche Christelijke School. Prachtige cadeaux en bloemstukken werden hem aangeboden door Bestuur, Personeel, Leerlingen en Gemeente naren. Geweldig veel kaartjes, brief kaarten en brieven, benevens een 7-iai telegrammen, waaronder een van dc inspectrlce van het Lager Onderwijl» mocht hy ontvangen. Gedurende Maart werd aan het Postkantoor alhier Ingelegd f52022,41 en terugbetaald f 57556,70. GEERTRUIDENBERG. Het ver bouwen van een woonhuis voor re kening van A. v. d. Steen is opge. dragen aan de aannemers C. en Til de Pont alhier. Voor het diploma machineschrij ven systeem Pont slaagde onze stad- genooten de dames T. Bulthuis, A. Joosen en Douwens. om 7 uur aanvangst. is de vergade. ring in afwijking met wat eertijds hier. omtrent bepaald was vastgesteld op 8 uur. Willem de Zwijgerherdenking. Donderdagavond hield het bestuur der Vereeniging Kaatsheuvels Belang een bijeenkomst met de afgevaardigden van de besturen der diverse muziek gezelschappen en de Gymnastiekver- eeniging om de plannen tot viering van de Willem de Zwijgerherdenking te bespreken. Kaaish. Belang mocht van alle gezelschappen de toezegging tot volle medewerking ontvangen, zoodat de gemaakte plannen op Zondag 30 April a.s. kunnen doorgaan. Ook de schoolkinderen zullen door het brengen van een aubade aan de betooging deelnemen. De zangers ter plaatse zijn door het bestuur van K. B. opge roepen de repetilie voor de uit te voeren nummers in de zaal van den heer Jan van Dun bij te wonen. Het programma zal nader worden bekend gemaakt. T. B. C. Vereeniging. L.l. Vrijdagavond hield de plaat selijke T. B. C. vereeniging een nagenoeg voltallige vergadering in de zaal van Euphonia. Na opening en voorlezing der notulen deed de Voorz. enkele mededeelingen van huishoude- lijken aard o.m. dal de uitvoering door de duivenvereeniging ter plaatse ten bate van de T. B. C. vereeniging gegeven netto recette had opgeleverd van minimum f 100.Voorts mocht hij met genoegen constateeren, dat het momenteel loopend barakconcours nog reusachtig gaat. Besloten werd de inning der contributie 1933 te doen geschieden een week voor en na Paschen, Vertrouwd wordt, dat de burgerij uit dezelfde loyaliteit als in 1932 de contributiekaarten zal accep teeren. Het plan der Vlaamsche kermis werd nader besproken en besloten om de gunstige ligging en inrichting van zaal en omgeving, deze te doen houden in en rond de Societeitszaal van het Kon. Muziekgezelschap Eupho nia. In handen van de destijds be noemde commissie werd de verdere organisatie van deze gelegenheid ge steld. Met enkele besluiten tot uitzen ding en ondersteuning van T. B. C. patiënten werd de vergadering gesloten. Maandag j.l. is men begonnen met de werkverschaffing in deze ge meente. Het werk staat onder toezicht van de Ned. Heidemaatschappij. Momenteel zijn 10 werkloozen bij de werkverschaffing geplaatst doch volgende week zullen meerderen te werk worden gesteld. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des v.m. 9,30 en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer van der Ent. Vergadering van den Raad der gemeente, op Vrijdag 7 April 1933, des namiddags twee uur. Te behandelen zaken: 1. Mededeeling Proces-verbaal van kasopname over tiet le kwartaal 1933. 2. Vaststelling kohier hondenbelas ting 1933. 3. Vaststelling vergoeding ingevolge art. 101 der L. O. Wet 1920 voor de bijzondere scholen over 1931. 4. Vaststelling voorschot ingevolge art. 101 der L.O. Wet 1920 voor de bijzondere scholen over 1933 5. Wijzigingen gemeente-begrooting dienst 1932 en begrooting grondbedrijf dienst 1932. 6. Wijziging verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters der gemeente Geertruldenberg. 7. Vaststelling reglement op den rechtstoestand van den gemeente secretaris, den gemeente-ontvanger en de ambtenaren van den burgerlijken sland. 8. Vaststelling voorwaarden betref fende het in dienst stellen van perso nen op arbeidsovereenkomst. 9. Benoeming van een regent der Stedelijke Godshuizen. 10. Ingekomen stukken. DUSSEN. De edelachtbare heer burgemeester J. J. H. Snijders is be noemd in het comité tot behartiging der waterschapsbelangen in deze streek. De netto opbrengst van de on langs gehouden bazar ten bate van het Nat. Crisi9-Comité bedraagt f1168 61. VLIJMEN. Naar wij vernemen worden er op initiatief van de Vlij- mensche R K. Middenstandsvereeni- ging pogingen in het werk gesteld om ook hier tot de oprichting van een K.J.M.V. te komen. Teneinde hiertoe te geraken zal binnenkort een propa- gandavergadering worden gehouden, waarover nadere bijzonderheden nog zullen volgen. Rijkspostspaarbank Aan het Postkantoor te Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulp. kantoren werd gedurende de maand Maart 1933 ingelegd f29878,73 en terugbetaald f28439,62. Uitgegeven 15 nieuwe boekjes. Werkloosheid. Op het Bureau voor Arbeidsbe middeling en Werkloosheidsverzeke- 1 ring staan heden 28 personen als geheel en 105 personen als gedeelte- lijk werkloos ingeschreven. Het aantal tewerkgestelden in gemeentelijke werk- verschffing bedroeg over de afgeloopen week 110. Gegund. Bij onderliandsche aanbesteding is het bouwen van een dubbel woonhuis voor rekening van den heer H. Damen alhier opgedragen aan Gebrs. van den Hoven aannemers te Kaatsheuvel. Aanbestedingen. Onder architectuur van den heer H. J. van den Heuvel, is aanbesteed het bouwen van drie woonhuizen in één blok voor den heer J. B. Brands te Loonopzand. Ingeschreven werd als volgt J. den Teuling Waalwijk f 8790 A. Stalpers Loonopzand f 8321 A. Couwenberg Tilburg f 7654 C. Mutsaers Loonopzand f 7200 C. van Hest Loonopzand f 7193 A. M. Vermeeren Loonopzand f 7054 Gunning volgens bestek. Onder architectuur van den heer A. Prins, alhier werd aanbesteed het verbouwen van een winkel—woonhuis voor rekening van den heer J. Robben- van den Houdt te Kaatsheuvel. Ingeschreven werd als volgt: J. den Teuling Waalwijk C. den Teuling Kaatsheuvel Gebrs. Brekelmans Kaatsheuvel G. de Graauw Waspik A. Kleijngeld Kaatsheuvel J. F. Cornelissen Kaatsheuvel 2885 f 2555 1 2537 f 2449 f 2460 f 2292 Kaatsheuvel, 4 .April 1933. R.K. Kiesvereenlging. Donderdag 6 April houdt de R. K Kiesvereenlging afdeeling Parochie St. Jan alhier, een algemeene ledenver gadering in de groote zaal van het R K. jongenspatronaat St. Jan. Als spreker zal optreden de HoogEerw. Zeergel, Heer Prof. Hezemans van het Seminarie te Haaren, Waar Z. H. Eerw. voor velen alhier geen onbekende is verwachten we veel belangstelling voor zijn propa gandistische redevoering. In verband met het Heilig uur, dat Gegund aan j. F. Cornelissen Kaats- heuvel. Ledenvergadering D.E.S. Maandagavond hield de R.K. Voet balvereniging een druk bezoctiteleden- vergadering in het clublokaal bij Mej. de Wed. C. M. Smit. Het doel der bijeenkomst was de geruchten, die in omloop zijn gebracht als zou de vereeniging uit Roomsch verband treden den kop in te drukken. Uit de besprekingen bleek uit geen enkel opzicht, dat de geruchten uil den boezem der vereeniging zouden voortgekomen zijn, vanzelfsprekend verklaarden allen zich solidair aan het eens genomen besluitD.E.S. in R.K. verband. Het Is te betreuren, dat de belang stelling nog niet zoo gegroeid Is dat dit de jongens mede een aansporing zou zijn in de R.K Organisalie ook met genoegen op te treden. De hoop werd uitgesproken, dat onze Ka hoi'eke burgerij moge gaan inzien dat belang stelling in de R K. Voetbalsport een eerste eisch is om ambitieus en toe gewijd spel te krijgen. De slechte figuur welke het 2c clflal in de competitie gemaakt heeft, moet gedeeltelijk gezocht worden in het gebrek aan voldoende reserves voor het eerste elfiai. Een woord van op wekking werd gesproken om de con tributieachterstand aangezuiverd te krijgen. Op de jaarvergadering welke op ii/rn on 7 A TT?T>r\ A O ADDTT 1000 Rftp .1A ARHANfl No. 29. Woensdag 5 April 1933. 56e Jrg. TWEEDE BLAD. De overheid zorgt er voor, dat de winkeliers slechts deugdelijke eetwaren kunnen ver- koopen, doch hoe staat het ermee wanneer U ze gebruikt? Wanneer U muizen hebt kan in één nacht Uw voedsel vies en bedorven worden. Maak nu direct een eind aan deze bron van schade en ergernis door Redent te gebruiken op de voorgeschreven m. nier. De Heer A. te K. ondervond in zijn schuur veel last van muizen, die hij met allerlei middelen trachtte te verdelgen. Tenslotte probeerde hij Rodent en na twee dagen schreef hij ons met slechts één doosje 113 muizen gedood te hebben. Koop nog heden een enkele doos 50 ct. of een dubbele doos a 90 ct. en morgen zult U van muis en rat bevrijd zijn. Imp.: Firma B. Meindersma, Den Haas. A 43 V7

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 5