Macbine-ZwikKer STIKSTERS aanKomemie meisies BDRGEfi WOONHDiS, Wiokelhois li liu J. ELEKAN Belast zich TE KOOP 's-BOSCH. Trouwkaarten of Trouwbrieven gevraagd 49985 den eersten Maandag In Mei zal ge houden worden zal tevens het 3-jaiig bestaan der vereenlglng worden her- dacht. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie Mijnaeer de Redacteur! Verzoeke beieeid onderstaande te plaatsen ln Uw Veel gelezen üiad. Bij voorhaal mijn dank. Ecnigen tijd geleden werd voor het puollek een soort cokes tegen verminderden prijs bescnikbaar gesteld. Nu walde ik eens vragen ut het mogelijk is dat voor den toen geldenden piy» van 45 cent per mud pardcokes man» ook voor den werkioozen arbeider zouden zijn te verkrijgen tegen den verminderden prijs a 45 cent, desnoods legen overltging van oewys dat men werkloos is. Met dank, tEN WfcKKELOOZE. Donderdagavond 7—9 Training WSC gymnastieklokaal K.K. Handelsschool. Donderdag 8'/a uur. Repetitie Lieder tatel Ucteniiig eu Vermaak. Donderdag 8 uur. Repetitie W.O.V Oymuasuekiokaai. Vrijdagavond 5,30, 7 en 8.30 uui repeutic auspiranten W.O.V. Zondag 12 uur. Repetitie voor alien, Lleocrtaici „Ociemng en Vermaak*. Veiling Drunen lt-w - SPORT. w.s.c. RECHTZAKEN. Uitspraken. W. v. B. arbeider Dussen, vernieling eisch f25 uitspraak f 15.boete ut 15 dagen hechtenis; J. S. arbeider, Werkendam, diefstal, vrijgesproken. C. S. werkman, De Werken en SLeuwyk, dietstel, 14 dagen ge vangenisstraf voorwaardelijk. Moordzaak Eschauzler. Qisterochiend heeft het gerechtshof in Den Haag met vernietiging van hei vonnis van de Haagsche rechtbank tn de moordzaak Eschauzler, de ver. dachten K. cn P. opnieuw veroordeeld tot resp. 20 en 5 jaar gevangenisstraf, voor den tweeden verdachte met aftrek vap 1 jaar voorlooptge hechtenis. K. heeft cassatie gevraagd. GEMENGD NIEUWS. Wervelstorm dooa 60 personen. Een wervelstoim, die in de Ameri- kaansche Staten Arkansas en Tenessee gewoed heeft, heelt 60 dooden en cenige honderden gewonden gtëischi. Een vlieger die boven het geteisterde gebied op verkenning is uit geweest, rapporteerde dat verscheidene kleine dorpen cn gehuchten radicaal verwoest waren. Ongeluk op den onbewaakten overweg. Maandagmorgen om 9 uur. toen de sneltrein üen Bosch—Lage Zwaiuwe den onbewaakten zoogenaamden Zwa- luwschen weg te Lage Zwaiuwe pas seerde, werd de 65 jarige landbouwer P. van de Ven door den trein gegrepen en op slag gedood. De heer P. van de Ven, die aan den Heikant woonde, was gehuwd, maar had geen kinderen. Hij was betonwerker der R K. Parochie. De ongelukkige, die op weg was naar zijn land, heeft het fluitsignaal van den trein niet gehoord. Omtrent het doodelijk ongeluk op den onbewaakten overweg te Lage— Zwaiuwe meldt het Dagblad van Noordbrabant nog het volgende; Maandagmorgen omstreeks half negen ging de landbouwer P. van der Ven uit Heikant, naar een partij riet kijken. Aan de spoorlijn gekomen begaf hij zich per rijwiel langs de spoorbaan en bezichtigde het riet, gelegen nabij de brug. In zijn gedachten verder gaande, gaf de aankomende sneltrein, plm. 10 vóór negen, uit den Bosch signaal. Van der Ven heeft dit schijnbaar niei gehoord, ook waarschijnlijk mede als gevolg van den straffen wind en kon zich niet meer In veiligheid stellen. Hoewel de machinist uit alle macht remde, werd hij door den trein ge grepen en ongeveer 60 m. meegesleurd. Totaal verbrijzeld werd hij onder den trein gevonden. De schedel lag eenige meters verder. Ook zijn Hjwiel weid gehavend naast de lijn gevonden. Hoewel van der Ven geen kinderen nalaat, is het voor de overlevende echtgenoote een smartelijk verlies. De overledene was een brave oppassende manhij was secretaris van het R.K. Kerkbestuur van Hooge Zwaiuwe. Heel het dorp is er van onder den indruk. Het behoeft geen betoog dat nabij de plaats van het ongeval de belangstelling zeer groot was. Doodelijke trap van een paard. Zondagmorgen was de heer Helle- mons te Moerstraten doende met het uitspannen van paarden, die tijdens kerktijd in den stal worden gezet. Terwijl hij met een paard aan de hand achter reeds in den stai staande paarden doorliep, sloeg er een naar M. die den slag niet meer ontwijken kon en ernstig inwendig in de zijde gekwetst werd. Maandag is de ongelukkige aan de bekomen kwetsuren overleden. Hevige brand te Dreumel. Zeven boerderijen en een winkelhuis afgebrand. Maandagnacht is te Dreumel een hevige brand uitgebroken, waardoor zeven boerderijen met schuren bene vens een winkelhuis ln de asch zijn gelegd. Hel vuur was ontstaan in de boerderij van den landbouwer van Oort, welke gelegen is in de Dorpssiraat. ln een oogwenk stond de hofstede, welke met riet was gedekt, in lichte laaie. De bewoneis, een gezin van acht personen, konden zich met moeite uit het brandende perceel redden. Het vuur, aangewakkerd door den krachtigen wind, greep met groote snelheid om zich heen en het duurde niet lang of de vlammen sloegen over naar de boerenhofstede van den land. bouwer van Echteid. welke spoedig in een laaiende vuurzee was herschapen. De dorpsbrandweer was inmiddels op de plaats des onheils aangekomen. Men kon met de ouderwetsche hand spuit niets tegen de vlammen nitrichien. Daarbij was er in wijden omtrek geen water te krijgen, zoodat men lijdelijk moest toezien, dat het eene perceel na het andere in vlammen opging. Ook de boerderij van den landbou wer J. Hol werd door hel vuur aan getast. De vonkenregen steeg op en daalde neer op het tegenoverliggende winkel, huis van de weduwe Verbruggen, dat weldra als een fakkel brandde. Steeds heviger woedde de brand. De vuur gloed was in verren omtrek te zien. Achtereenvolgens vielen de boeren bedrijven van H. Sas, M. Luypen, H. Broeders en K. Sas aan het vuur ten offer. Overal kon het grootste ge deelte van het vee worden gered, doch verder is nagenoeg alles verloren ge gaan. Vliegtuig boven den Mount Everest. Een der vliegtuigen van de Mount Everest-expeditle heeft boven den 8822 meter hoogen top van den Mount Everest gevlogen. Tevoren hadden twee groote Westland-vliegtuigeri van de expeditie een tocht boven het Himalaya gebergte gemaakt, waarbij een hoogte van 10.675 meter werd bereikt, d.i. ongeveer 1800 metei hooger dan de top van den Mount Everest. Na afloop van dezen tocht werd te Laibalu gedaald. Tot dusver was niemand erin ge slaagd te voet den berg, welks iop geheel met gletschers bedekt is, te Destygen. Malory en Irvine, die in 1924 een poging daartoe deden en daarbij gebruik maakten van zuurstofapparaten, kwamen tot op een hoogte van 8605 meter. Verkeersongevallen. Het 8.jarig dochtertje van den heer Bron te Jubbega, dat aldaar door een auto uit Assen overreden en gekwetst werd, is aan de gevolgen overleden. Zaterdagavond is de 16-jarige wiel rijder W. te Rosmalen op den pro- vincialen weg aldaar ter hoogte van het klooster der Witte Paters door een achterop komende personenauto aangereden. De jongeman werd een eind meegesleurd en bleef zwaar ge. wond op den weg liggen. Men droeg hem het klooster binnen, waar genees kundige hulp werd verleend. Een dokter constateerde een ernstige hoofd wond, inwendige kneuzingen, benevens enkel fractuur. De jongen is per auto naar de ouderlijke woning overgebracht. Gistermorgen is te Staphorst een dochtertje van den vrachtrijder Veijer, dat met eenige andere schoolkinderen den weg overstak, door 'n autobus aan gereden en gedood. Een ander meisje, een dochtertje van den heer Visscher, brak haar sleutelbeen en haar beide voeten. De auto sloeg door het krach- tig remmen over den kop. De passa giers, tien Friesche arbeiders, die naar de werkverschaffing werden vervoerd, liepen lichte verwondingen op. Door een autobus overreden en gedood. Op den Eikbosscherweg te Hilver sum is de 9-jarige Dorresteijn door een autobus van den dienst Hilver sum—Utrecht overreden. Het kind reed op een voor hem te hooge fiets en was door een verkeerde beweging zelf de oorzaak van de aanrijding De bus had slechts geringe vaart. Aanrijding met doodelijken afloop. Te Helmond werd de 16-jarige Frans van Nunen aangereden door een auto, waarbij hij zoo ongelukkig kwam te vallen, dat hij een hersen schudding bekwam, aan de gevolgen waarvan hij Zondagmorgen is over leden. Dysenterlegevallen te Drenthe. Te Tiendeveen in Drenlhe zijn eenige eigenaardige sterfgevallen voor gekomen. Een drietal kinderen is kort pa elkaar gestorven. Men vermoedt bier te doen te heb ben met dysenterlegevallen. De oorzaak wordt gezocht ln het gebruik van drinkwater uit de wijk, waaruit beidt gezinnen het water betrokken, Kaalhoofdige toekomst voor de menschhcid Professor Oetteking uit New-York heeft uitgerekend, aai over 567 jaar, dus in het jaar 2500, de geneelc menschheid kaalhootaig zal zijn. Nu ook de vrouwen kort naar aragen is dit volgens htm onvermyatiyk. Prol. Oetteking ls van ooraeel, dat de hoofühula een zektr gewicht motl dragen om haar kiachi le houaen. Nu ae huid dit gewtent, dat bestaat uu den haardos, met meer draagt, neemi de kracht at en valt het haar gehtet uit. Door een vallend stuk steen getroffen. Maandagavond bracht de groen- tenhaudetaar R. de Jong, te Lecuwar- den zijn zoontje op de bovenkamer te bed. Hij zag dat er van den voor gevel iets naar beneden viel. Hij hoorde een vreeselijk gekerm. Hij zag op de stoep van zijn woning een vrouw liggen en vlak bij haar den dorpel van het dakkozijn van zijn woning De vrouw was door den neervallenden steen getroffen. Terwijl zij met haar dochter voor voor de ramen stond te kijken naar de uitstalling werd zij getroffen. Nadat zij bij den heer de Jong was binnengedragen bleek dat zij was overleden. Ue schedel was ver brijzeld. Door een auto overreden en gedood. Het 7-jarig dochtertje van den heer J., ie Helden werd bij het over steken van den weg, door een auto aangereden. Het meisje liep een ernstige hersenschudding op en is kort na het ongeluk overleden. Den bestuurder irett geen schuld. Aanslag op een chauffeur. Op den hoek van de Brouwersgracht en de Langestraat te Amsterdam hield gisteravond een Atax-taxi sul. De twee Duitschers weigerden den vrachtprijs van t 1,30 te Detalen. Zij namen een dreigende houding aan en éen van hen trok een revolver en loste a bout poriant een schot, dat den 26-jarigen cnauffeur in het onder lijf trot. De jongeman zakte in elkaar. De beide Duitschers werden nagezet en door hun vervolgers gegrepen. De gewonde chauffeur, werd door den G. G. D. naar net Binnen Gast huis vervoerd. Zijn toestand was van dien aard dat men dadelijk tot operatie overging. üe ramp van de City of Liverpool. Volgens inlichtingen van niet-offi- cieele zijde, zouden de Belgische des kundigen, die een onderzoek hebben ingesteld naar de oorzaken van het vergaan van het Engetsche vliegtuig, lot de conctussie zijn gekomen, dat er zich in de lucht een ontploffing, waar van de aard niet is bepaald, heelt voorgedaan. De motoren zijn niet onipiott. Inmiddels heeft de overheid ver boden 't stoffelijk overschot van Albert Voss, een der slachtoffers van de ramp te begraven. Een door de overheid aangewezen medicus is met een onder, zoek begonnen. Voss wordt er van verdacht de ramp te hebben bewerfc- stelligd. Het luchtschip „Akron" verongelukt. 73 Personen verdronken. Het reusachtige Amerikaanschc lucht schip „Akron" het grootste ter we reld is bezuiden New-York in een storm geraakt en op zee neergeslagen. Ofschoon aanstonds alle beschikbare hulpmaterialen naar de plaats var. het ongeluk werden gezonden, is het slechts aan het tankschip „Phoebus" gelukt een 4-tal opvarenden te redden. De overige 73 opvarenden zijn dus omgekomen. De reddingspogingen zijn opgegeven. Op de plaats waar de ramp heeft plaats gehad, is thans niets meer te zien. Het wrak van het luchtschip is gezon ken. Het lijk van den marconist is ge vonden, doch overigens zijn er geen le vensteekenen van de Akron of van de bemanning gevonden. Het rapport van luitenant Wiley. Het eerste officieele rapport van een overlevende is ontvangen in een radio boodschap van luitenant Wiley, den on- dercommandant van de Akron, die gered is. Het rapport luidt als volgt: Gisteren tegen 22 uur was het luchtschip omgeven door onweders, bij een overi gens niet zeer bewogen nachtelijke at mosfeer. Kort na middernacht begon 't luchtschip van een hoogte van 16000 voet snel te dalen. Er werd ballast uit gegooid. Aan alle kanten waren we door onweders omringd. Om half 1 begon de Akron opnieuw snel te dalen. Opnieuw werd ballast uitgegooid en we stegen weer. Drie minuten nadat we in het cen trum van den storm schenen te zijn ge komen, begin het luchtschip heftig te slingeren en werd de heele bemanning bijeengeroepen. De Akron begon naar zee af te drijven. Er werd weer ballast uitgeworpen, maar de stuurinrichting geraakte onklaar en de daling duurde voort, totdat we de oppervlakte van de zee bereikt hadden. Door den schok werd het luchtschip toen vernield. Bij het licht van de bliksemstralen zag ik verscheidene manschappen zwemmen. De overblijfselen van het luchtschip ver dwenen snel met den stroom. De disci pline in de stuurcabine was voortreffe lijk. BINNENLAND. Uit de Pers. In de Groene Amsterdammer van 25 Maart richt Prof. Goudriaan een open brief aan Dr. Henn Polak. ln deze brief lezen wij o.m.: „Gy zult U zonder twijfel de vraag gesteld hebben hoe het komt. dat „ae ourgerpers" als „een losbarsting van de nel* op de S. D. A. P. is aange vallen. Gy zult in Uw verzameling dag.- blaaen de gebeurtenissen op den voet volgend bemerk! hebben, dat het eerste symptoom van deze losbarsting lag ln een vergadering van de S.Ü.A.P. op den Zondag toen het eerste tele gram over de muiterij ons land be reikte. Gy zult U herinneren, dat op die vergadering het ongehoorde schandaal piaats vond, dat de meaedeellng, dal een schip aer Nederianasche marine, aoor muiters overmeesterd, het ruime sop had gekozen, met applaus werd oegroet. üy zult U herinneren, dat op die vergadering Ir. Cramer, zijn beruchte woorden sprak. Gy zult U herinneren, dat „Het Volk- in haar Maandagnummer over deze gebeurtenissen eenige pakkende kopjes vertoonde en een lijn ges'.y- teeid stemmingsstukje uit Den Helder opnam. Gy hebt Uw partij zeer lief: zij is voor U „de beiicnaming van de be ginselen zonder welke gij het leven waardeloos zoudt achten." Gy zag voor Uw oogen hoe deze party gecompromitteerd werd. Gij had met Uw Engelsche traditie een voorbeeld by de hand, hoe een andere arbeiderspartij zich in een soortgelijk geval gedroeg. Gij moet U zeer ge ërgerd hebben; ik kan en ik wil van U met aannemen, dat gy de uitingen uit de Nederiandsche arbeiderspartij goedkeurde. En wat deedt gij? Wat deedt gij om Uw partij voor een „losbarsting van de hel* te vrywaren. Gy deedt niets. Heelemaal niets. Men hoorde of zag niets van U. Gy liet de geheele rei zich ontwik kelen en den eersten keer, dat gy uit den hoek komt, ls net om Iemand de ics te lezen, die wel uiting gal aan zyn eigernis en aan zyn teleurstelling. Maar gy maakte U d-or Uw stil. zwygen mtde verantwoordeiyk en meae schuldig aan de houding uwer party. Staatsaankoop van de uHooge Veluwe". De regeering heeft haar voornemen om het landgoed „De Hooge Veluwe", eigendom van de commanditaire ven nootschap Wilhelm Müiier Co., aan te koopen thans in een voorstel aan de Staten.Generaal neergelegd. De Staat zal dit landgoed ln vollen en vryen eigendom kunnen verkrygen tegen betaling van een koopprys van f 1 mlllioen, te voldoen in 3 pCt. rentende obligaties, onder garantie van den Staat. Men stelt zich voor, dat het land- goed zal kunnen worden bestemd voor den aanleg van een parkbosch en van een daarmede verband houdend arboretum, terwijl een groot gedeelte van het Zuidelijk gedeelte van het landgoed op passende wyze zou kun nen worden beboscht door het Staats- boschbeheer. Steun aan landen tuinbouw. Volgens hel Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp iot verleening van bevoegdheden tot het nemen van buitengewone maat. regelen in het belang van den land. bouw, bestond er by zeer vele leden ernstig bezwaar tegen, dit ontwerp nog ln deze zitting tot afdoening te brengen, De werkloozenkassen. De moderne, chr. en r.k. fabrieks arbeidersbonden hebben den minister van binnenlandsche zaken verzocht het rykssubsidie op de bijdragen der leden voor de werkloozenkassen voor 1933 vast te stellen op ten minste 250 pet., daar de kassen met het toe. gestane subsidie van 200 pet. in dit jaar onmogeiyk kunnen blijven func- tioneeren. De Tweede Kamerverkiezing. Het resultaat van de loting voor de nummering van de voor de a.s. Tweede Kamerverkiezing ingediende candida- tenlijsten is dat de volgende nummers verkregen zijn voor wat den Kieskring I ('s-Hertogenbosch) betreft: 1. Lijst-Engel. 3. Alg. Democratische Unie. 4. R. K. Volkspartij. 5. Ned, Chr. Arbeiderspartij. 6. Nat. Boeren-, Tuinders- en Mid denstandspartij. 7. Lijst Wolswinkel. 11. Soc. Dem. Arbeiderspartij. 12. R. K. Arbeiderspartij. 13. Onafh. Socialistische Partij. 14. Communistische Partij Holland. 15. Vrijheidsbond. 16. Recht en Vrijheid. 1«8. Alg. Ned. Fascistenbond Do Be zem. 19. Vrijzinnig Democratische Bond. 20. R. K. Democratische Partij. 21. Ned. Vereen, van Belastingbe talers. 22. Lijst van Marktkooplieden. 24. Christ. Historische Unie. 25. R.K. Staatspartij. 27. Nat. Socialistische Partij. 28. Staatkundig Gereform. Partij. 29. Verhond voor Nationaal Herstel. 30. Herv. Geref. Staatspartij. 31. Nat. Verbond Plicht, Orde en Recht. 32. Revolutionnair Social. Partij. 33. Anti Revolutionnaire Partij. 35. Verbond van Nationalisten. ADVERTENTIcN. BEKWAAM bij GEBR. SLAATS Besoijen en GEVRAAGD bij: G. VAN DRUNEN Zn Co. Stoomschoenfabriek 49986 DRUNEN. mat groote Werkplaats en tuin. Brieven onder No. der adv. Bureau van dit blad. 49982 te Kaatsheuvel in de Hoofdstraat. Te bevragen bij W. DE GRAAFF, Kaatsheuvel. 49955 Rechtskundig Adviseur HAVENSTRAAT 5 (Nabil het Station) met het opmaken van akten betreffende den verkoop van roerende en onroerende goederen zooalsInboedels, huizen enz. Billijke conditifin. Waalwljksche Stoomdrukke*! Antoon Tieten, AGENDA. WAALWIJK MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 4 April. Ter vee markt waren lieden aangevoerd: 157 paarden, 2 veulens, ZÜöü magere runde ren, /U5 vette runderen, 267 vette kalve ren, 1892 nuchtere kalvereil, 153 gras kalveren, 125 scnapen en lammeren, 12 varkens en 5 bokken of geiten. De prijzen waren per pond: koeien 12 —15, 20—24, 27—20 ct.; ossen 14—16 1921, 2425 ct.; stieren 1316, 17— 18, 2022 ct.; vette kalveren 27.532.5, 37.542.5, 47.552.5 ct. Prijzen per stuk: melkkoeien 105 215; stieren 40250; graskalveren ƒ20 —45; paarden 100—230, slachtpaar- den 00—180, hitten 40—90, kalf- koeien 115235, pinken f 5085, vaarzen ƒ80125; fok nuchtere kalve ren 612, slacht nuchtere kalveren 3—5. Tiende Groote Bossche Paaschveetentoonstelling. Voor de zeer snel groeiende Bossche Veemarkt was het Dinsdag weer eens een prachtige dag! De tiende Bossche Paaschvee-tentoonstelling werd gehou den in de bekende nieuwe veemarkthal len. Bescheiden begonnen op het oude veemarktpleintje, bleek de eerste vee tentoonstelling daar al een enorm suc ces te zijn. Thans is die onderneming uitgegroeid tot een onmisbaar groot deel van den veehandel en trekt de Bossche Paaschveetentoonstelling zelfs vele be langstellenden van huiten de grenzen naar de hoofdstad van Noord-Brabant. De beteekenis van den veestapel en den veehandel werd wel zeer hijzonder gedemonstreerd door de groote deel name aan de tentoonstelling, waar onge veer 250 stuks prachtvee was aange voerd. In de fraaie restauratie der veemarkt hallen kwam een voornaam gezelschap bijeen voor de officieele opening door burgemeester van Lanschot, die verge zeld was van mevrouw. Voorts waren aanwezig Mr. Dr. van Rijckevorsel, Com missaris der Koningin en mevrouw; Jhr. Mr. A. van Sasse van Ysselt, de Consul van België, de garnizoenscommandant; de leden van Ver. St. Jan der Vlaamsche Slagers en Beenhouwers uit Antwerpen, het gemeentebestuur van Den Bosch en tal van deskundigen, industrieelen, enz., enz. Burgemeester van Lanschot was in z'n nopjes! Maar het viel hem tegen, dat er geen boerinnen met de hoeren meege komen waren! Hij prees de vrouw van den Commissaris voor hare aanwezig heid, benoemde haar tot eere-propagan- diste van de Bossche veemarkt en reik te haar de veemarklmedaille uit! Ook was het den burgemeester tegen gevallen, dat de slagers van Den Bosch besloten waren dit jaar in verband met de slechte tijdsomstandigheden, geen Paasch-etalages te maken en dit nog wel, als was hun totaal den moed in de schoenen gezonken, per advertentie had den hekend gemaakt! Wij laten hier zien hoe het prachtvee er van buiten uitziet, glanzend, malsch en vet! Het is de plicht van de slagers, dat zij ons laten zien, hoe prachtig een heest er van binnen uitziet als het geslacht is! De Burgemeester aanvaardde voor de gemeente de rijk gekleurde gebrand schilderde ramen van de restauratiezaal, geschonken van de N.V. P. de Gruijter en Zoon en van de Zwolsche Veeverze kering. Negen mooie ramen met voor stellingen betreffende den veestapel van ons land sieren thans het trotsche ge- houw, maarer is toch nog plaats voor nieuwe geschenken, begrepen, mynheer Zwanenberg uit Oss?, aldus de burgemeester. Om twee uur vereenigde het gezel schap zich aan een lunch, waar het prettig toeging! De bekroningen werden uitgereikt door den burgemeester. Steeds crescendo met de Bossche Veemarkt Nieuwe recordcijfers. Voor het eerst overschreed op Woensdag 29 Maart j.l. het aantal auto's op de Bossche Veemnrkt de 500. Den eigenaar dezer 500ste auto werd namens hel gemeentebestuur de veemarklmedaille aangeboden. Het ligt in de bedoeling de 600ste, eventueel de 700ste autohouder met een dergelijke medaille te vereeren. 1 eneinde eenig begrip te geven van de enorme beieekenis der Bossche Veemarkt, diene, dat op dezen dag in 1932 werden aangevoerd 1090 stuks groot vee (hooi n vee), terwijl de aanvoer heden het cijter 2101 stuks vee bereikte. Dit ailes is een duidelijke taal, die voor zichzelf spreekt. Prijsnoteering van 3 April 1933. Ceulemans per K.G. 6—7 ets Spinazie 6-19 Wortelen 1—li Witlof 10-16 Witlof 2 1-6 Groen W 4-5 Slavellen 6-8 Selderij per stuk 3-4 Roode Kool 6-8 Savoije Kool f) 5-51 Boerenkool M 1—2* Andijvie (f Sla 1 4J Keelen per bos 1—2 Selderij i—1 Radijs 2—21 RoermondWSC 3—0. WSC heeft het ln Roermond niet hunnen bol werken, en moest met flinke cijfers van de rood- witten verliezen, waardoor haar positie op de stnndcnlijst er weer niet vroolljker op geworden is. Deze nederlaag ls in hoofdzaak te danken aan liet weinig doortastende spel der voorhoede. Voor dc rust gaven de zwarthemden goed spel te zien cn zij waren toen gesteund door den wind zelfs flink in de meerderheid, doch daarna zakte dc ploeg finaal ln elkaar, zoodat de Roermonde naren de overhand kregen en hun 10 voorsprong tot 30 wisten te vergrooten. Voor het verloop van den wedstrijd laten wij hieronder de „Limburger Koerier" aan het woord: Deze voor heide zoo belangrijke wedstrijd, is in een overwinning voor Roermond geëindigd. In 't veld waren beide ploegen tegen elkander op gewassen, doch voor doel jwas WSC tc doorzich tig en speelde bovendien te kort. Roermond speel de een meer openspel. Vooral werd er veel op links gespeeld, waar dan ook gedurig gevaar van kwam. Deze vleugel heeft goed gespeeld, vooral Jansen als links-bulten heeft zeer mooie ballen opgebracht en smaakte tevens het genoegen om op zijn eentje het derde doelpunt te fabriceeren waardoor Roermond de overwinning niet meer kon ontgaan. Eerst toen was Roermond in veilige haven, want zooals gezegd, waren de gasten niet de minderen maar misten «voor «loei «lc noodige activiteit. Niettegenstaande heeft Wijnpcrle enkele schitterende safes verricht en werd tevens goed bijgestaan door beide backs. Wc willen hier spe ciaal ,v <1 Velde noemen, «lie zich ontpopt heeft als een back van klasse. Waalwijk verkiest het eerst te profiteeren yan den wind die van doel tot doel staat. Ze gaan dan ook direct op Wljnperle af, waar de backs handen vol werk hebben. Hun aanvallen worden zeer slordig afgewerkt. Niettegenstaande er zeer hachelijke momenten' voor *t Roermondsche doel ontstaan, weten de gasten er 'geen profijt uit te trekken en het spel wordt meer verdeeld. De linker-vleugel is zeer actief en uit een van de voorzetten van Jansen, waarbij de k«»epcr mis grijpt, doelpunt Pubben 10. Intussclien zit WSC. niet stil cn ze weten enkele corners te forcecren, die niet van gevaar ontbloot zijn. Fanatiek wordt door beide partijen gespeeld, doch de leiding berust in goe«le handen. Scheids rechter Schlevecn houdt «Ie teugels strak. Roer mond speelt in deze peritxle zeer slecht, zoowel Imkanip als Schreurs worden nog al eens gepas seerd, doch bncks cn Wijnperle in laatste instan tie weten hun doel schoon te houden en met om- veranderden stand gaat de rust in. Na rust trekt Roermond direct ten aanval en heeft binnen enkele (minuten den bal in het net liggen door een seliot van H. Pijpers 20. Het is ongelooflijk, dat het derde doelpunt eerst kwam na een half uur spelen. De gemakkelijkste hallen werden gemist of overgeschoten. WSC komt spo radisch tot bij de backs, die met verre trappen zuiveren. Inmiddels wordt Pubbers geblesseerd en moet het terrein verlaten. Dc WSC-keeper krijgt handen vol werk, doch weet steeds reddend uit 't strijdperk tc treden. Wan neer het spel dan een tijdje op cn neer gaat, krijgt Jansen den bal, passeert handig een dei- backs en werkt den bal in doel 30. Intusschen tracht WSC «le. eer te redden, het lukt echter niet en wanneer de heer Schieveen inrukken fluit, heeft Roermond haar positie in «len competitie stand cenigszlns verbeterd. De Nieuwe Koerier (Roermond) schrijft over «lcn wedstrijd o.m.; De laatste thuiswedstrijd van RFC tegen WSC uit Waalwijk is in een verdiende overwinning onzer stadgenooten geëindigd, die zich door deze zege voor een groot gedeelte in veiligheid hebben gesteld. Het spel van RFC was «lezen middag beter dan in vorige wedstrijden. Waalwijk speelde een zeer middelmatige partij voetbal. Wel zat er genoeg tempo cn vuur in hun spel, maar wat hnlflinic en achterhoede hier op bouwden, brak de voorhoede!, totaal af. Het spel van dit deel van de Waalwijksclie ploeg was veel te kort, zoodat «le Roermondsche achterhoede, die met Wijnperle aan 't liooftl in topvorm was, de aanvallers der tegenpartij steeds tot wanhoop bracht en hun aanval steeds in dc kiem smoorde* goed werk kon verrichten. De WSC'ers hielden ondanks het overwicht van RFC vooral in de tweede helft schitterend stand en verslapten geen moment. Bij RFC waren halflinle en verdediging uit stekend. De voorhoede speelde beter dan anders. Alleen Hl Pijpers school voor «1c rust nog al eens te kort. doordat hij te ver achterbleef, wat wel cenigszins tc verklaren was doordat WSC in dc eerste helft «len sterken tvind mee had. Het ging ook vlugger en enthousiaster «lan in vorige wedstrijden. Alleen verviel men nu cn dan in dc oude fout van te kort spel en te weinig openen naar de vleugels. Ook had er wat meer geschoten kunn«qi worden. B.S.V. Zaterdag speelde BSV tegen dc Zwaluwen uit Waalwijk en wist na een goed gcspeelden wed strijd «le overwinning te behalen met 43. A.s, Zaterdag gaat BSV met een gecombineerd elftal naar Aalburg om een wedstrijd te spelen tegen Noad; aanvang rl uur. 2en Paaschdag neemt BSV deel aan de sericwed- st rij «lcn uitgeschreven door de voctbalvereenigiug Noad to Aalburg cn moet uitkomen tegen Sparta te Andcl. Aanvang van dezen wedstrijd 1,30 uur; vertrek per bus 12 uur. Zij die de reis werischen mee te. maken kunnen zich opgeven bij het be stuur van BSV. Een te hulp gesneld lucht schip eveneens vergaan. Een klein luchtschip van de marine, de J 3. dat uit Lakénurst vertrokken was, om naar de overblijfselen van de Akron te zoeken, is gistermiddag op 1000 Meter uit de kust in zee gestort. Van de bemanning zijn 5 koppen ver dronken. De vermoedelijke oorzaak. Het Dept. van Marine heeft Roosevelt medegedeeld, dat de Akron in een storm is geraakt, door den bliksem werd ge troffen, in brand vloog en omlaag stortte. Dr. Eckener heeft verklaard, dat hij zich nog geen nauwkeurig beeld kon vormen van de wijze waarop de Akron ten onder was gegaan. Het feit, dat de Akron in een storm was geraakt, kon z.i. op zichzelf de oorzaak van het ongeluk niet zijn, aangezien luchtschepen dik wijls gedwongen worden een storm te ontwijken en dat in vele gevallen uitste kend gelukt. Ook de verklaring, dat het luchtschip in een „electrischen storm" zou zijn geraakt, achtte dr. Eckener niet bevredigend en zeker geen verklaring van de oorzaak van de ramp. Volgens een nader telegram heeft Wi ley nog verklaard, dat er geen enkele aanwijzing was, dat de Akron door den bliksem getroffen wsfs en er was ook geen ontploffing of brand aan boord ge weest. Toen echter de kabels van de bo venste stuurinrichting vernield waren, viel de Akron ondanks alle pogingen op de zee. Toen het luchtschip het water- vla^ raakte, stroomden de golven alle cabines binnen. Wiley slaagde erin weer boven te komen en zag toen het lucht schip in het licht van de bliksemstralen afdrijven. De structuur was geheel ont wricht. Wiley zwom vervolgens naar de Phoebus, waar hij aan boord geklom men is. De omvang van het schip. De Akron was bijna tweemaal zoo groot als de Graf Zeppelin en driemaal zoo groot als de „Los Angeles. Bij 239 meter lengte en 40 meter grootste door snee, had de Akron 184.000 M3. inhoud. De Graf Zeppelin heeft maar 105.000 M3. inhoud, dus veel minder, doch de lengte van het Duitsche schip komt op 233 M., wat maar weinig minder is. Het groote verschil zit dus in de dikte. Want dc Graaf heeft 30, en de Akron, als ge zegd, 40 M. doorsnee. De maximum-snelheid van het lucht schip is ruim 130 K.M. Bij een gemiddelde snelheid van 100 K.M. per uur had het luchtschip een ac tieradius van bijna 18000 K.M.. die het kan afleggen zonder brandstof onder weg in te nemen. Het had een hefver mogen van 91 ton.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6