It n Vili IT ZI1H H. Wieren-Lagarde 100 °l IS ULOEIRAAR FRUIT, SWSl Uil HOLLANDS!! URUCHTEtl. fl. KOLSTERËN-L AG ABDE, Grooleslraal, Waalwijk Briei uit Waspik. GROOTE WEDSTRIJDEN. Gezond Verfrisschend Versterkend Alcoholvrij. ZUIVER NATUURPRODUCT. H. de Bont-v. Huiten WAALWIJKSCHE W I E LERBAAN, Sprint- Achtervolgings- Koppelwedstriid Oe beste renners Hoofdagent voor Waalwijk en Omstreken: No. 30. Zaterdag 8 April 1933. 5Ge Jrg. DERDE BLAD. Waspik, 5 April 1933. Geachte Lezer, Zoo U bemerkt zult hebben, heeft Mejuf. (of is het Mijnheer?) Angoren- sis er de kneep van beet gekregen. Ik geloof haast dat zij nog beter kan jokken dan ondergeteekende, en ik kan haar (of hem) de vaste verzeke ring geven, dat ze (hij) met mij niet achterbaksch zal gaan zitten lachen want van die vrouwelijkheid geloof ik j zooveel ik zelf belief. Mocht er echter ook iets van waar zijn, danwas ik die lange blonde, met wie zij die sierlijke krullen, op onze Waspiksche ijsbanen trok, en die haar toesmoesde dat zij nog zoo'n aardig jong ding was, enz. enz. Waarde Angorensis, dat U mogelijk van het „zwakke geslacht' was, con- cludeerde ik uit de onsamenhangende zinnen in Uw schrijven, welke soms zonder eenig verband uit Uw pen vloeiden en waardoor Uw P. S. een „van den hak op den lak springen" werd. Evenwel kon ik roe Uw per soontje even goed voorstellen meteen witte Sinterklaas baard ot een Barne velder—ei—schedel, als met een per manent—wave en een levenslust van drie maal zeven. Maar als Angorensis vrouwelijk is, dan hebt U ook twee speciaal vrouwelijke eigenschappen. En wel ten eerste de schoonmaakwoede en tweedenshet dame zijn. Moet ik met het eerste beginnen dan dunkt me dat U wel wat bard veegt en met een nogal grove bezem. Daardoor is meer stof opgewaaid (in figuurlijken zin) dan afgenomen. En hoewel ik ook vaak in de Harmoniezaal kom, kan ik U de verzekering geven dat ik het daar nog nooit smerig heb gezien, ook verleden jaar niet. Integendeel zelfs De steeds goed verzorgde tuin, en de frisch geschilderde ramen en deuren zijn een passend entree voor de steeds heldere, gezellige, en vaak fraai versierde muziekzaal en menige Harmonie uit naburige plaatsen, zou op zulk een zaal met recht trotsch gaan. En als U eens op een repetitie ging zien, zoudt U bemerken dat de be- zetting nog heusch zoo miniem niet was Dat de nieuwe Directeur ook nieuwe jonkheid in de muziek zou brengen, wenschen velen met U (ook ik hoor liever Johan Strausz, Paul Abraham, of Franz Lehar) maar daar- bij moet men ook rekening houden met de eischen die de Federatie stelt en moet men ook bedenken dat alles niet in eens kan, en dat de nieuwe Directeur ook nog te bewijzen heeft, dat de dirigeerstok hem beter is toe vertrouwd dan zijn voorganger. Ik voor mij geloof echter dat wij al aardig op weg zijn naar de gewenschte nieuwe richting. Wij hoorden tenminste ai verschillende nieuwe marschen, en leuke nummertjes met liefelijke melo dietjes maar toch zouden we ook weer niet graag zien dat een Faust, een Ernanie, 'n Freischütsz geheel van het programma verdwenen. Nu wat het betreft; het Dame zijn. Angorensis, U bent werkelijk een dame! Niet om dat U misschien gekleedvgaat in een kostbare pels, of omdat U mooie dure schoentjes draagt met hooge hakken, maar omdat U het opneemt voor onze armen, die met groote moeite nog niet den kost voor hun vaak kroostrijk gezin kunnen verdienen. Er zijn in Waspik, helaas nog te veel menschen, die zoo gaarne schimpen op liefdadige vereenigingen, vooral als een gift eens niet juist op de goede plaats terecht komt. Maar zou men diezelfde menschen eens vragen, hoe veel zij zelf hebben bijgedragen om die gift mogelijk te maken, dan zou het bedrag heel vaak nihil zijn. Kijk, dat moet er bij «onze menschen uit. Niet kletsen, maar geven. Als men het dan werkelijk zoogoed meent als men voorgeeft, dan zal men daarmee meer baat doen. Het armenvraagstuk is altijd, maar vooral tegenwoordig in Waspik zeer urgent geweest. Naar wij vernamen moet vooral ons Burgerlijk Armbestuur momenteel zeer weinig kunnen presteeren. Zoo hoorde ik zeggen dat reeds enkele betaiingster- termijnen o.a. aan een Ziekenhuis overtijd komen, en dat de driemaand, sche inlossing der armenbons welke bij. verschillende winkeliers in omloop zijn, een maand is uitgesteld. En dat bij verschillende armlastigen, die tot heden een vaste-toelage kregen, deze toelage met een groot percentage is verminderd. De groote oorzaak hier van zal wel zijn, dat de pachten der landerijen zoo tergend langzaam bin nen komen. Daarom doet 't zoo goed als Mej. Angorensis den vinger op de zeere plek weet te leggen, en durft te wijzen op de zoo povere opbrengsten aan andere liefdadige vereenigingen. En ik ben het er roerend mee eens, dat achter een. borrel of een glas bier meestal het hardst gekléagd wordt over crisis en weet ik al. Wat echter ook weer niet wegneemt, dat voor velen de malaise een doodsteek is. Zoo bijvoorbeeld de landbouwers, welke misschien al mee van het ergste worden getroffen. De meestal over vloedige producten zijn zoo goed als waardeloos. Bezien we b.v. maar eens de nieuwe „peeëncontracten", Zooals men weet geeft de Regeering op den verbouw van suikerbieten een toeslag. Echter niet voor het volle gewas, maar men stelt z.g. garantievoorwaarden. Eerst wordt nagegaan wat in 1929, 1930 en 1932 werd geleverd. Nu neemt men 80°/0 over '29 en '30 en 100°/, over 1932, telt daarna het aantal kilo's bij elkaar, en deelt deze uit komst door drie Het verkregen quo tient (dus het gemiddelde van deze aantallen) is dan het aantal kilo's waarvoor men thans garant blijft. Al wat men meer verbouwt is voor eigen risico, en hoewel vorig jaar in 'c alge meen nog garantie over waS, is het voor de vei bouwers van bieten, toch maar een bedenkelijke tactiek, om hierop weer te rekenen. (Voor som migen is het misschien dienstig hier even te vermelden, dat van landerijen welke de laatste jaren pa9 in hun bezit kwamen, de garantie kan worden over geschreven. Ook is het niet raadzaam, zooals sommigen wel eens genegen zijn te doen, om bieten te leveren op een anders naam, daar men dan vol gend jaar misschien weer een geringere garantie krijgt. Er bestaat gelegenheid om garantieoverschot van collega's, die minder verbouwen dan hun ga rantie toelaat, te laten overschrijven. Voor meerdere inlichtingen zou men zich dan 't best tot de agenten kunnen vervoegen.) Dit jaar contracteert men de bieten niet per bunder, maar per 1000 kilo. Levert men meer of min der dan het gecontracteerde, dan verbeurt men hierdoor een boete van f4,per duizend. En hoewel men hieraan waarschijnlijk wel niet al te streng de hand zal kunnen houden, is het toch voor den c^ntractapt al weer geen voordeel. Want wie "zstl U vertellen of Uw bunder in deze cam pagne 25, 30, of 35 duizend kilo s zal opbrengen? De contractant moet verder voor iedere 1000 kilo, naar ik meen 450 Gram zaad afnemen en zal dan waarschijnlijk f2,25 per duizend terug beuren. De Regeering past nu zooveel bij, dat een contractant, als de suikerprijs te Amsterdam f'6 bedraagt, en zijn bieten een suiker gehalte hebben van 17*/o» (wat wel heel sporadisch zal zijn!) kan komen aan f 11,maar wij zouden het mindere niet gaarne van onze zakcent jes bijpassen, ieder die nu maar een klein beetje met den landbouw op de hoogte is, zal dus kunnen uitrekenen, dat zelfs met zulk een flinken regee- ringssteun, het bedrijf nog niet loonend kan. zijn. En dat verschillende boeren in Waspik er thans .hard voor zitten* is een publiek geheim. En nu we het toch over den landbouw hebben, komt vanzelf ook de groote boerderijbrand te Waspik Boven ter sprake Op zich zelf is zulk een brand geen buitenge woon iets, maar van verschillende zijden wordt ons beweerd, (men heeft het trouwens ook in de kranten kunnen lezen,) dat hier wel eens sprake kon zijn van opzettelijke brandstichting. En in de buurtschap de Vaarikant, wordt algemeen aangenomen, dat hier een onguur individu, die tot zoo teis in staat is, moet rondsluipen. Wij hoorden zelfs van boerderijen, waar den geheelen nacht iemand op blijft om te waken. Als er iets van waar zou zijn, dan hopen wij maar dat de politie in haar naspeuring heel spoedig succes moge hebben, en dat door arrestatie van de(n) dader(s) spoedig een einde aan deze onhoudbare toe standen moge komen De laatste weken 9chijnt er voor de politie in Waspik- Boven nogal werk te zijn, al was het alleen maar om baldadigheid tegen te gaan en te voorkomen. In 't donker draden «pannen, met steenen tegen de vensters gooien, fietsbanden vernielen, enz schijnt tegenwoordig de voor. naam9te bezigheid te zijn van een groep opgeschoten lummels, waaronder naar men zegt ook verschillende boe renzoons zijn. En we herinneren ons ook nog hoe vorige week niet minder dan vijf politiemannen noodig waren om een minderjarig meisje naar haar ouderlijke woning terug te brengen. Zoodat ik maar zeggen wil, dat de politie toch nog vaak meer werk te verrichten krijgt, als men wel eens zou meenen. ADEPT. Grootestr, 199-201 - Waalwijk Telefoon 139. V KOLONIALE WAREN COMESTIBLES DELICATESSEN KOFFIE EN THEE Fijne kwaliteiten. Uitgebreide sorteering Prompte bediening. Geregelde besteldiensten in Waalwijk en Omstreken. bouwer zijn bij de R. K. Staatspartij veilig Als inleiding tot onze groote Ver kiezingsactie zal Zijne Excellentie onze Minister van Defensie, Mr. Dr. L. N. Dekkers, op Dinsdagavond 8 uur, in den R K. Gildenbond, een Politieke Rede" houden. Niemand mag deze vergadering verzuimen, Deze vergadering m-^et een massale Katholieke Verkiezings- betoogityLyorden, zoowel van vrouwen als van mannen. Stut Uw huis! Er is storm optil! R.K. KIESVEREENIGING. Storm op til! Stut (Jwhuls! Dit is het opschrift bij een Verkie zingsplaat van onze Staatspartij. Inderdaad de groote dag der Ver kiezingen nadert. De gebeurtenissen rondom ons heen toonen ons over duidelijk dat in vele landen storm heerscht, dat er gevaar dreigt ook in ons Vaderland: Bij geen enkele voorgaande Ver kiezing hebben gebeurtenissen en da den zoo duidelijke taal gesproken als juist vóór deze Kamerverkiezingen Ondermijning van het wettelijk gezag, anarchisme, absolute miskenning van wettelijke persoonlijke vrijheid, zijn gebeurlijkheden waarvan we da gelijks lezen zonder dat deze eigenlijk nog een bijzonderen indruk op ons maken. Waar blijft onze beschaving? Waar blijft de vrijheid waarvoor eeuwen gevochten en geleden werd Er is inderdaad storm op til. En helaas 1 inplaats van het huis te stutten, zien we een geweldige versplintering en dat nog wel van de goede krachten Bij de nationaal ge zinden alsook helaas bij de Katholie ken Drie en vijftig partijen in ons kleine Nederland! Hoe is zooiets mogelijk! Inplaats van het huis te stutten gaat men het uitbreken, verzwakken. Ziet men dan niet in dat het nastreven j van zooveel Partij en GVoepsbelan- gen moet gaan ten koste van het j Algemeen Volksbelang Gij Katholieken begrijpt Uw plicht, 't is een gewetenszaak- stut Uw eigen huis, geeft Uw stem uitsluitend aan de R. K. Staatspartij. «In de eendracht ligt de macht! En Uwe belangen,dat is gebleken en blijkt nog dagelijks, zoowel van werkgever als van land- PROVINCIAAL NIEUWS.. Waalwijk, 7 April 1933. Koopt ln Waalwijk. Steunt de Waalwtjksche handel en industrie. W. B. Weggeld-zitdagen en betaling van belastingen. De Rijksontvanger vestigt de aan dacht van belanghebbenden er op, dat de navolgende zitdagen voor weg- ge'd zullen gthoudeii worden, te HEUSDEN Dinsdag 11 April 1933, Dinsdag 18 April 1933, Dinsdag 25 April 1933 v.m. 10—12 en n.m. 1—4 uur (Gemeente huis of voorm. U.L.O. School). MEEUWEN Vrijdag 21 April 1933 n.m. 1—4 uur (O.L. School). HED1KHU1ZEN Zaterdag 22 April 1933 v.m. 9—12 uur (bij J. v. Leeuwen C 11). HAARSTEEG Vrijdag 21 April 1933 v.m. 10—12 en n.m. 1—4 uur (Gemeentehuis). EETHEN Donderdag 20 April 1933 v.m. 9—12 uur (O.L. School). BAB1LON1ËNBROEK Donderdag 20 April 1933 n.m. 1-4 uur (O.L. School). DRONGELEN Vrijdag 21 April 1933 v.m. 9—12 uur (O.L. School). GENDEREN Woensdag 12 April 1933 v.m. 10—12 en n.m. 1—3 uur (Gemeentehuis). ELSHOUT Donderdag 13 April 1933 v.m. 10—12 en n.m. 1—4 uur (Gemeentehuis). LOON OP ZAND Donderdag 13 April 1933 v.m. 9—12 en n.m. 1—4 uur (voormalige Openbare School). KAATSHEUVEL Maandag 10 April 1933, Woensdag 19 April 1933, Maandag 24 April 1933 v.m. 9—12 en n.m. 1—4 uur (Gemeentehuis).!; DRUNEN Dinsdag 11 April 1933 v.m. 9—12 en n.m. 1—4 uur, Dinsdag 18 April 1933 v.m. 9 12 (Gemeentehuis). NIEUWKU1JK Woensdag 26 April 1933 v.m. 9—12 en n.m. 1—3 uur (bij Th. van der Geld, Nieuwkuijk No. 262). CAPELLE Maandag 10 April 1933 v.m. 9—12 en n.m. 1—4 uur, Woensdag 19 April 1933 v.m. 9 tot n.m. 1 uur (Gym nastieklokaal O.L. School). VRIJHOEVE-CAPELLE Donderdag 20 April 1933 v.m. 9—12 en n.m. 1—3 uur (Gemeentehuis). SPRANG Woensdag 12 April 1933 v.m. 9—12 en n.m. 1—4 uur (lokaal Chr. Volksbond). Aanbeveling verdient het, dat zoo. veel mogelijk van deze zitdagen wordt gebruik gemaakt, daar men anders op het ontvangkantoor te Waalwijk is aangewezen en men aldaar door den grooten toeloop kans loopt lang te moeten wachten. De beschiijvlngskaarten voor rij wielen en de biljetten voor dieren moeten ingevuld worden aangeboden en door den houder, dezelfde wiens naam er reeds op vermeld staat, wor den onderteekend. Het belastingkantoor is na 1 uur nam. voor weggeld gesloten. Om den toeloop naar het kantoor eenigszlns te verdeelen wordt verzocht aan hen. voor wien dit mogelijk is, met het aanvragen van nieuwe kaarten niet tot den laatsten dag van deze maand te wachten, doch zich liever van nu af aan daarvan te kwijten. Men voorkomt dan zelf hel onaange name lange wachten en bevordert het regelmatig afwerken ten kantore. Zoo wordt ook in overweging ge geven om zoo mogeiljk met het betalen van de Inkomstenbelasting die grooten- deels vóór 1 Mei a.s. moet afbetaald zijn, niet juist ln de laatste dagen van April te komen, doch dit ook wat vroeger te doen. Men heeft er zelf gemak van en ook hiermede wordt bereikt dat men ten kantore beter gelegenheid heeft het publiek regelmatig af te helpen. Nog wordt aangedrongen om de aangiftebiljetten Wegenbelasting, die in de tweede helft der maand worden toegezonden, ook weder tijdig ten kantore in te zenden, zoodat de nieuwe kaarten voor automobielen enz. klaar geschreven kunnen worden. Bij de te verwachten drukte kan men toch niet verlangen, indien de aangifte niet werd ingezonden, de kaart dadelijk mede ie krijgen. Hierdoor zouden anderen, soms reeds lang wachtenden, worden gedupeerd. Voor een en ander wordt dus gaarne de medewerking van het publiek Ingeroepen. Pastoor van Erp. De ZeerEerw. heer A. van Erp, Pastoor der St Clemens parochie alhier heeti 11. Dinsdag geheel hersteld het Ziekenhuis der Broeders van St. joarines de Deo te 's Bosch veriaten en is in zijne parèchie teruggekeerd, waar hij de kerkelQke bedieningen weer op zich heeft genomen. Directe Belastingen. De surnumerair W. J. M. Alberts van de Directie 's Hertogenbosch is tijdelijk werkzaam gesteld ten kantore Waalwijk. Overplaatsing. Met ingang van 7 April is de Maréchausaée C Haikema van de brigade Rijen overgeplaatst naar de brigade Waalwijk. Gemeente-Gasfabriek Het maken van een nieuwe oven- inbouw in de kam-roventnstallatie van de gemeenie-gasfabriek alhier is door B. en W. opgedragen aan de N.V. Ned. O/enbouw Mij. te Zeist. Witte Bioscoop—Edison 7heater. In tegenstelling met vroegere be- richten betreffende de Witte Bioscoop kunnen wij ihans definitief mededeelen dat door eenige vooraanstaande per sonen uit de filmbranche een Naaml. Vennootschap Is gevormd, die het bioscoop.bedrijf in de zaal van de R.K Werkileden-vereeniging zal voort zetten onder den naam van Edison- Theater. Deze combinatie beschikt over ver schillende theaters, waardoor zij in de gelegenheid is grootere film contracien aan voardeeligen prijs af te sluiten en steeds de nieuwste films te brengen, zoodat Waalwijk minstens in dezelfde gunstige conditie verkeert als Tilburg of 's Bosch. De bedoeling is Paasch Zaterdag te beginnen. Gouden Bruiloft. Donderdagavond werd in café Pompe te v.m. Besoijen een buurtvergadering gehouden voor de a.s. gouden bruiloft van het echtpaar J. Wanten-de Ruljier. De vergadering was goed bezocht. Er werd een buurlcomi'é samengesteld da! uit de volgende personen zal be- staan; W. de Graaff, voorzitter; A. Teurlings, vlce-voorz.M v. d. Veriv secretaris C. Treffers, penningmeester, een 4-tal stieren aangeboden. De vol gende prijzen werden toegekend; lste prijs f40 Rtcardo 11349 S. van W. G. J. Branderhotst te Eeihen, met resp. 6, 8, 4. 18. in totaal 36 p. 2de prijs f 25 - „Luctoi" 11097 S. van de Fokvereenlging Elshout met 6, 6, 6, 12 in totaal 30 p. 3de prijs f 15 „Uzi Qutus" 11250 S. van j. C. Wertner te Sprang met 6,4, 8, 9 in totaal 27 p. 4de prijs f 15 „Wtllemken's Wodari" 11035 van G v. d Beek L Gzn. te Genderen met resp. 6, 4, 6, 9, in totaal 25 p. Aanbesteding. Door Architect v. d. Heuvel te Kaatsheuvel werd aanbesteed 't bouwen van een woonhuis voor den heer C. de Rooij aan de Burg. v. d. Klokken- laan alhier. Laagste inschrijver was den hter Kramer alhier. Het werk is echter niet gegund en zal opnieuw worden aanbesteed. A.R. Kiesvereeniging. A.s. Donderdagavond des avonds 7'/a uur hoopt ln 't gebouw der Chr. belangen voor de A.R. Partij op te treden Üs. Vreugdenhil, Ned. Herv, Pred. ie Gorkum. Tooneelvereenlglng O.O.G. Bovengenoemde tooneelvereenlglng heeft onder regie van dhr. H. van Engelen reeds enkele weken in studie de prachtige klucht in 3 bedrijven „Samson en Mood aïi Wonder Dokter" door Gerard Nlelen en P. Mossinhoff. Veertien dagen na Paschen hoopt zij hiermede voor het voetlicht te treden en tegen dien tijd hopen wij er nog nader op terug te komen. Veimeld zQ nog dat O.O.G. met al haar beste materiaal in dit stuk uitkomt zoodat men bij voorbaat reeds op enkele genoeglijke tooneelavorden zal kunnen rekenen Wtj zijn benieuwd wat de Waalwijksche eerste klassers op dit gebied zuilen weten ie bereiken Jlmmen een klucht behoort wel tot het moei lijkste dllletantenwerk. Wij vertrouwen echter dat regiseur van Engelen met zijn spelers weer zal slagen. Laten de tooneeiliefhebbers nu reeds ^ecn avond voor OOG. vastleggen, daarmede geeft men een bewijs dat men met de tooneelver- MORGENMIDDAG half drie over 1$ uur. nemen deel. Entrée-prijzen Midden-terrein fl.00 Eerste Rang f0.50 Tweede Rang f 0.25 d. Ven, J. v. Rooljen, H. v. Beek, G. v. d. Heijden, H. Kuijsten, H. Schouten, A. Mahieu, Hcsselberth. Klootwijk. Eikenaar. Besloten werd a.s Dinsdag in café Pompe een vergadering te houden voor de dames en a.s. Donderdag in café Smolders voor de jongens. Ook in deze beide vergaderingen zullen comi- lé's worden gevormd, Het hoofd-comité zal trachten de noodige gelden voor een passende feestviering bijeen te brengen. De buurtschap is vanaf de groole kerk tot en met de Chr. school. Genootschap van den Stille Omgang Amsterdam. Afd. Waalwijk en Omstreken. Zondag 9 April e,k. des middags cm 12 uur zal een Algemeene Ledenver gadering worden gehouden ln de Bovenzaal van den R.K. Gildenbond te Waalwijk. Punten van behandeling: 1. Schriftelijk Verslag door den Secretaris. 2. Finantieel overzicht door den Penningmeester. 3. Bespreking van den gehouden bedetocht naar Amsterdam. 4. Bestuursverkiezing wegens regle mentair aftreden var. 2 Bestuursleden. 5. Bespreking van de verder te voeren actie voor de uitbreiding var. het Genootschap. Aller opkomst is dringend gewenscht. Studieclubs R.K. Kiesvereeniging. De leiders der studieclubs zullen Zaterdagavond vergaderen in den Gildenbond. Thans Is ook in Besoijen een studie club opgericht met aanvankelijk een twaalftal leden. Alle Waalwijksche parochies hebben dus voortaan hun eigen propaganda-orgaan. Stierenkeuring. Donderdag had op het terrein van het Gem. Abattoir alhier de provinciale premie—keuring voor springstieren plaats. Aangeboden werden 3 eenjarige stieren waarvan in het Ned. Rund— veestamboek werden ingeschreven: „Frans 78" no. 12217 van J. C. Wink te Wijk met 78 9 punten. Deze stier ontving de onderhoudsbijdrage van f 10 en kreeg van de Keurings commissie resp. voor afstamming, hoeveelheid melk, vetgehalte en exte rieur 6, 6, 8 en 12 punten, totaal 32 p. In de klasse der tweejarigen werden eeniging tympathlseert. Vtschacten. Vanaf heden kunnen bij de ge- meenie-politte weer visch-acten wor den aangevraagd. Plets gevonden. Bij de gemeente-politie zijn inlich- tlggen te bekomen over een fiets, die onbeheerd op straat werd gevonden en waarschijnlijk door den eigenaar vergeten is. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING Waalwijksche Schaakclub. De Waalwijksche Schaakclub, ge vestigd in Hotel „De Twee Kolommen" heeft deze week het Winterseizoen gesloten. Daarbij heeft de Voorzitter, de heer Ir. v. d. Hoeven een dank woord gesproken tot de leden, die hij aanspoorde om ook ln het volgende seizoen weer trouw de speel avonden te bezoeken. Voorts bracht bij dank aan „De Twee Kolommen* voor de prettige wijze waarop de vereeniging daar ontvangen en gehuisvest Is. Op dezen siultingsavond werd door het lid, dtn heer Goudberg een simul taan partij gespeeld. Met October a.s. zal de vereeniging het nieuwe seizoen weer aanvangen. R.K. Handelshoogeschool te Tilburg. Aan de R.K. Handelshoogeschool voor economische en sociale weten schappen te Tilburg zijn geslaagd voor 't doctoraal handelswetenschappen de heeren F. van Berkum, Den Helder (met lof). G. J. Fftroon, Tilburg en C. L. H. Trutjen te Roermond. Deze geslaagden zijn de eerste stu denten die aan deze hoogeschool, die thans vijf jaar bestaat, het doctoraal examen met goed gevolg aflegden. Voor 't propodeutische examen handelswetenschappen slaagden de heeren J. L. F. C. M. Houben. Tilburg, C. P. I- Overlng, Breda, J M. C. Teppema, Nljmegeu en M. E. J. C. Verzijl, St. Michiels-Gestel. Brand te Drunen. Donderdagavond half tien is te Drunen brand ontstaan ln het woon huis met boerderij van den landbouwer Andrles Vissers. In weinige oogen- blikken was hef geheele huls, dat met riet gedekt was. een vlammenzee. Vrouw en kinderen van den land bouwer waren reeds te bed, terwijl de heer Vissers zelf btj zijn buurman was. Voorbijgangers wisten echter door het Inslaan der ruiten de be woners gelegenheid te geven nog tijdig uit het brandende huis te vluch ten. Ook het vee, dat in den stal stond, kon nog tijdig worden losge maakt en opgejaagd, uitgezonderd een kalf. dat verbrandde. Van den inboedel kon echter niets worden gered. De Drunensche brandspuit was spoedig aanwezig en was zoo gelukkig dat zij den brand tot dit eene huls kon beperken. Daartoe werkien de om standigheden dan ook mede, want had er een flinke wind gestaan dan had wellicht een ramp als verleden jaar niet voorkomen kunnen worden. In den omtrek Immers zijn de meeste hutzen met riet gedekt. Zekerheidshalve werd dan ook de Waalwijksche motor spuit gealarmeerd, terwijl ook de spuit van Wolfshoek werd opgesteld. Zij behoefden echter geen dienst te doen, daar Inmiddels de Drunensche spuit de brand reeds meester was geworden. Goed half elf was het gevaar voor uitbreiding geweken. Burgemeester Mr. R. v. d. Heijden was op het terrein van den brand aanwezig en leidde persoonlijk het blusschingswerk. Er was op dit late uur nog groote belangstelling, vooral ook uit Waalwijk. Gemeente- en rijkspolitie hielden de kijkers op een eerbiedigen afstand, zoodat het verkeer over den provin cialen weg doorgang kon vinden. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. Het naastliggende huis van den heer Mlmpen kreeg veel waterschade. De oorzaak van den brand Is en- bekend. Een woord van dank aan de Drunensche spuitgasten, die door hun spoedig en kranig optreden erger hebben voorkomen mag niet achter wege blijven. Een hunner, zekere H F„ kreeg bij het inslaan der ruiten eenige snljwonden en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. HUMEURIGE EN KNORRIGE VROUW. Ongeschikt om mee om te gaan. Herstelde zichzelf volkomen. „Ik ben 39 jaar," schrijft een vrouw, „maar een tijdlang heb ik er uitgezien en me gevoeld of ik 100 jaar was. Ik kreeg nu en dan zonder eenige reden een gevoel van totale uitgeput heid. Ik was niet geschikt om mee om te gaan, omdat ik altijd humeurig en knorrig was. Ik had absoluut geen lust meer om mijn huishouden te doen en evenmin om hier en daar heen te gaan. Ik was altijd maar doodmoe, zoodat ik het leven als een voortdurenden last begon te voelen. Twee jaar geleden kreeg ik ischias langs mijn geheele linkerzij vanaf de heup naar beneden. Ik nam Kruschen Salts en vond dat het me uitstekend hielp. Sedert ik het begon te gebrui ken ben ik een heel ander mensch geworden. Ik ben gaan inzien, dat het leven waard is om geleefd te worden. Mijn werk valt me gemakke lijker en ik heb veel meer energie." Mevr. G. M. In negen en negentig van de hon derd gevallen is een slechte gezond heid de oorzaak van een slecht humeur. Een ziekelijke geest vindt zijn oorzaak in een ziekelijk innerlijk het gevolg van traag werkende orga nen, waardoor de afvalstoffen zich in het lichaam ophoopen. De „kleine, dagelijksche dosis" Kruschen maakt een eind aan dit alles, omdat het de afvoerorganen tot geregelde werking aanspoort. Het gevolg van deze inwendige schoon, heid is, dat verfrischt en vernieuwd bloed door Uw aderen stroomt. Uw lichaam en geest zullen van deze zuiverende werking den weldadigen invloed ondervindenU voelt zich gezonder en gelukkiger. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothers en drogisten a f 0.90 en fl.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). Ds. P- van Toorn, Ned. Herv. predi kant te Rotterdam, herdacht 5 April den dag dat hjj voor 25 jaar alhier V.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9