op 22, 23, 24 en 25 April, in de groote zaal van den R.K. Gildenbond. Paaschbal Maandag 2en Paaschdaa THE WHITE STAR JASZ-BAND. H. de Bont-v. Huiten 0 GROOT der Liedertafel ••Oefening en Vermaak" Aanvang 8 nar, in de zaal MUSIS SACRUM. Entrée f0 80 per persoon. Hon. leden gewone introductie, rechten. belangstelling mogen ondervinden. In de 59 Jaren die zij in 't Waalwijksche klooster heeft doorgebracht heeft zij zich immers onder kinderen en ouders veie oprechte vrienden gemaakt. „De Kampioen". .De Kampioen" is uitgekomen met een Noord-Brabant-nummer", waarin Mr. Dr. A. van Rijckevorsel, Commis saris der Koningin, een belangrijk artikel schreef. Voorts komen er in voor de .officials* van de A.N.W.B o m. de consuls de heeren Jud. Tim mermans Phz. en Ad. Donkers, alhier talrijke mooie kieken uit Oisterwijk, Helmond, Eindhoven enz. Jammer dat onze mooie streek weer geheel is vergeten. Ontslagen bij de N.V. Leder fabriek Oisterwijk Wederom is aan een aantal arbei ders werkzaam op de Kon. Lederfabriek .Oisterwijk* ontslag aangezegd. Thans zullen 16 personen tot werkloosheid worden gedoemd. Gegund. Aan de aannemers Zw. Trtffers en Zn. alhier, werd na aanbesteding ge gund het verbouwen en moderniieeren der W. C.'s en urinoirs der openbare school. Lezing over Willem de Zwijger. Op verzoek van de C.-H. en A R. Kiesvereenigingen zal de heer J. L. v Kempen, Hooid der Christ. School alhier in de laatste week van April een lezing houden over .Het leven van Willem van Oranje, den Vader des Vaderlands'1. Plaats, datum en uur zul len nog nader worden bekend gemaakt. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING De schoenindustrie. Naar wij met belangstelling ver nemen wordt er riet alleen de laatste dagen, maar ook den iaatsten tijd in de schoenindustrie te onzer plaatse druk gewerkt. De verkoop in de winkels in de steden schijnt goed te marcheeren, zoodat ais 't mooie weer aanhoudt, er aardig wat verkocht zal worden wat zeker onze schoenindustrie ten goede komt. Saneerjng In de schoenen lederbranche. Voor eenigen tijd is te Tilburg een vergadering gehouden onder voor zitterschap van den heer jos. de Pont, waar de algemeene toestand In de schoen- en lederindustrie besproken werd. Uit de daar aanwezige ver- tegenwoordigers van schoenfabri kanten. lederhandelaren, lederfabii kanten, schoenwinkeliers en grossiers werd een werk commissie gevormd, bestaande uit de heeren ir. C. Raming te Waalwijk, F Hessels te 's Hage, M. Drukker en W. Lub te Amsterdam, L. Uljtendaal te Reijen en L, Ver- woerd te Amsterdam. Deze commissie heeft deze week te den Bosch wederom een vergadering gehouden en 't staat te voorzien dat door onderlinge samenwerking goede resultaten in het belang van de schoen-en leder-lndustrle en den handel zullen worden bereikt. De algemeene vergadering der Fed, van Ned. Lederfabrikanten heeft zich reeds voor samenwerking uitgesproken Uit Duitschland. De bekende hulderfirma S. G. Kauf man O. m. b. H. te Mühlheim—Ruhr, verzocht de Ned. Lederindustrie het volgende schrijven te publlceeren. Van geachte zijde vraagt men ons overname daarvan. Het luidt vertaald als volgt: Wtj achten het onze plicht ook onzerztyds al onze buitenlandsche vrienden er op merkzaam te maken, dat alle in den iaatsten tijd in de buitenlandsche pers verschenen be richten over de toestanden tn Duiisch land, In bijzonder over de Jodenver volgingen en pogroms, in hooge mate overdreven en onwaar zijn en het aan- zien van Duitschland in het buitenland ten zeerste schaden. Wij zoowei ais andere Duiische joodsche firma's konden ons bedrijt ongestoord voortzetten, terwijl de rijks, regeering een klein vergrijp, vroeger voorgekomen, ten zeerste veroordeeld en leder Duitsche S:aaisburger van joodsch geloof volkomen zekerheid voor zijn personen en zaken verzekerd heeft. Wij hebben velen onzer buitenland sche vrienden reeds mondeling over deze aangelegenheid gesproken, maar willen dit nogmaals schriftelijk beves tigen om daardoor krachtig front te maken tegen het onverantwoordelijk drijven der buitenlandsche pers. Wij verzotken U van 't bovenstaande niet alleen zelf kennis te nemen, maar U zult ons zeer van dienst zijn als U zakenvrienden daarvan op de hoogte wilt stellen. Wij hechten er groote waarde aan ook onzerzydi met kracht tegen de in het buitenland legen Duitschland geuitte beschuldigingen te protesteeren en ook dat onze vrienden al hun invloed willen aanwenden om den waren toestand In Duitichland bekend te maken. De verbreiding van onjuiste berichten zal in alzienbaren tijd het zakenver keer met heel Duitschland zeer be moeilijken en daarom moeten alle geïnteresseerden bij een vreedzamen wereldhandel In binnen-en buitenland alles doen om het werk in vele tien tallen jaren opgebouwd niet door een geweteniooze leugen-propaganda te laten verstoren. Binnen- en Buitenpolder van Baardwijk. Bovengenoemd Waterschap houdt hare jaarvergadering van stemgerech tigde ingelanden op 9 Mei a.s. des voormiddags 10 uur bij W. Pullens Czte Baardwijk, waarop de gewont huishoudelijke zaken als rekening.be grooting, periodieke aftreding enz. zullen worden behandeld. Jubileum. De oud—Waalwijker de heer Jan Th. Drese, zal op Donderdag 27 April a.s. het feit herdenken dat hij voor 10 jaren werd gekozen tot voorzitter van den Haagschen Schoenmakers- bond. Hem zal op dien dag een feest avond worden aangeboden. Vrijz, Dem. Bond. Door den Vrijz Dem Bond werd Woensdagavond in Musis Sacrum een verkiezingspropaganda avond georga niseerd. De heer Joëls, lid van den Haagschen gemeenteraad, hield een rede die door slechts zeer weinig be- langstellenden werd gevolgd. In de inleiding werden eenige op merkingen gemaakt aan het adres der Alg. Democratische Unie. De heer Joëls gat eerst een economische be schouwing over wereldcrises, in het bijzonder over die welke wij thans beleven en de invloed die deze op ons land uitoefent. Daarna trachtte spr. aan te toonen dat ons volk geen dictatuur gedoogt, doch sinds Willem de Zwijger demo cratisch voelt. Hij keerde zich voor namelijk tegen de bestrijders der democratiede fascisten en commu. nisten. Het Communisme, de pest der maatschappij, gaf spr. in ons land niet veel kans, en het gevaar van het Fascisme achtte hij veel ernstiger. De Liberalen en de groep van het Nat. Herstel achtte spr. niet geheel van fascistische smetten vrij, waarom z i. de democratie afwijzend tegen deze groepen moet staan. Spr. critiseerde het z.i. slappe regee- ringsbeleid. Aan het adres der S.D.A.P. sprak hij harde woorden. Deze partij be werkt z i. door haar onjuiste volks voorlichting de verwording der demo cratie. Na nog eenige woorden te hebben gezegd over eventueele medewerking der vrijz. dem. aan de regeering en over hun eisch van nationale ont wapening, kwam spr. tot de slotsom dat diegenen die niet aan andere partijen gebonden zijn en die de parlementaire democratie ongerept willen bewaren, hun stem kunnen uit brengen op de Vrijz.-Dem. lijst. Stoomschoenfabriek stil gelegd. De .N. Tilb. Ct." verneemt dat de Stoomschoenfabriek „Irlo" van de firma Johan van Iersel Zn. te Oisterwijk, sinds een tweetal weken is stilgelegd. VRIJHOEVE-CAPELLE. Qedurende de maand Maart werd op het hulp postkantoor op de Rijkspostspaarbank ingelegd een som van f387693, terug betaald f 3493 83. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half 10 zal in de Ned. Herv. Kerk alhier lees- dienst worden gehouden; des namid dags 2 uur hoopt op te treden Ds. Lou- we Kooijmans van Waalwijk. In de Geref. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags half drie in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. J. C. Ha gen. 2en Paaschdag v.m. half 10 hoopt voor te gaan Ds. Keizer van Vrijhoeve- Capelle. A.s. Dinsdag 18 April, des avonds half acht uur, zal in de zaal van den Chr. Volksbond, voor de A. R. Kies- vereeniging alhier, in openbare verga dering optreden de heer W. Strijbis Pz. van Den Haag, met het onderwerp „Waarom Anti-Revolutionair?" Waar dhr. Strijbis >1 ls voorzitter v. d. Ned. Rond van Chr. Fabrieks- en Trans portarbeiders voor zeer velen geen on bekende is, verwachten wij een groote belangstelling. Op uitnoodiging van het Comité tot herdenking van den 400sten ge boortedag van Prins Willem de Zwij ger te Sprang-Capelle, trad j.l. Don derdagavond in het Ned. Herv. Kerk gebouw alhier als spreker op Mr. Bij- leveld van Den Haag, met het onder werp „Koninklijk geklank". De bijeenkomst stond onder leiding van de voorzitter van het comité, den lieer K. Alblas, die staande verzocht te zingen een drietal coupletten van het Wilhelmus, waarna hij Ps. 145 voorlas en voorging in gebed. In zijn openingswoord heette hij vervolgens de aanwezigen welkom, in het hijzonder den hooggeachten spre ker, die na het zingen van enkele verzen van Ps. 66 het woord verkreeg. In een duidelijk betoog schilderde de hooggeachte spreker het leven van Prins Willem vanaf zijn jeugd tot zijn dood en stelde daarbij vooral in het licht de worsteling van Prins Wil lem om de vrijheid van godsdienst voor het Nederlandsche volk. Spr. ziet in liet optreden van Prins Willem als grondlegger van Nederlands onafhan kelijkheid en in de reeks Oranje's die na hem zijn opgetreden en die allen hun goed en bloed in den loop der eeu wen voor ons land en volk veil hadden, een wonder Gods over Nederland, waarvoor ons volk dankbaarheid schuldig is jegens onzen God. Spr. eindigde zijn schoone rede met de woorden van den psalmist: „Die gunst heeft God zijn volk bewezen, opdat liet altoos Hem zou vreezen, enz., wat door de aanwezigen werd gezon- Automobilist. Wat duurt het toch lang voordat die verwenschte kerel met z'n kar den iioek om komt. gen, waarna dhr. Alblas een woord van dank tot den spreker richtte en Mr. Bijleveld niet dankgebed sloot. De aanwezigen zongen nog staande „Zij zullen het niet hebben", enz. Het kerkgebouw was tamelijk bezet. SPRANG-CAPELLE. In de Woens dag j.l. te Rreda gehouden vergadering van de Noord-Brab. Landbouw-Onder-, linge heeft onze burgemeester de E.A. heer Meijer, wegens zijn leeftijd ont slag genomen als bestuurslid der N. Br. Onderlinge en is als zoodanig ge kozen de heer D. Lank hu ij zen Szn. te Raamsdonk(dorp). Door den voorzitter, den heer C. H. Rogers uit Werkendam werd het schei dend bestuurslid hartelijk dank ge bracht voor hetgeen hij in deze functie heeft verricht. Ook namens de directie der Cen trale Landb. Onderl. werd hem, bij monde van Mr. v. Meerdijk, een wel verdiend dankwoord toegesproken. De E.A. Heer Burgemeester Meijer heeft tevens ontslag genomen als voor zitter der plaatselijke ongevallen-com missie Langstraat der N. Br. Landb. Onderl. In de Vrijdag 7 dezer gehou den bijeenkomst dezer commissie in Café Treffers werd de heer D. Lank- huijzen Szn. te Raamsdonk(dorp), die reeds vele jaren bestuurslid is, in zijn plaats tot voorzitter gekozen. Als nieuw r bestuurslid werd benoemd de heer J. Huijsnian te Capelle. CAPELLE. Onder leiding van het hoofd der school den heer E. Colet, werd j.l. Dinsdagavond in de O. L. School in de Kom alhier, een ouder avond gehouden, waarop verschillende ouders van hun belangstelling blijk gaven. Van half acht tot half negen waren de aanwezigen in de gelegenheid in de hoogste leerjaren een openbare les te beluisteren, waarna de heer E. Colet, die een causerie zou houden over de rijstcultuur, een inleidend woord op deze lezing hield, waarin spreker een algemeen overzicht gaf van Indië. Tijdens de pauze was er gelegenheid het werk der leerlingen te bezichtigen, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt en waarbij vooral de hand werken, welke in één der lokalen wa ren tentoongesteld, de bijzondere be langstelling der dames hadden. Nadat gepauzeerd was, hield de heer E. Colet zijn lezing over de rijstcultuur, welke uiteenzetting met lichtbeelden toegelicht werd en door de aanwezigen met onverdeelde aandacht werd ge volgd. Ongeveer half elf werd deze hijeen- komst met een opwekking om de ouderavonden steeds trouw te bezoe ken en een woord van dank voor de belangstelling gesloten. A.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie en Maan dag d.a.v., 2en Paaschdag, hoopt voor de Ned. Herv. gemeente alhier op te treden de heer Vermaas, godsdienst onderwijzer te Rotterdam. V In de Ned. Herv. Kerk alhier zal a.s. Dinsdag 18 dezer des avonds 7 uur in verhand met de Prins Willem van Oranje-herdenking een herdenkings samenkomst plaats hebben, waarin Ds. I. Voorsteegh, Ned. Herv. predikant te 's-Gravenhage, als spreker zal optre- <^n- Voor het afhalen der weggeld- kaarten voor het nieuwe dienstjaar, aanvangende 1 Mei a.s. zal vanwege het Ontvangkantoor te Waalwijk an dermaal zitting worden gehouden in het gymnastieklokaal der O. L. School in de Kom, op Woensdag 19 April a.s. van 9 tot 1 uur, terwijl Donderdag 20 April d.a.v. op het gemeentehuis te Vrijhoeve Capelle zitting zal worden gehouden van 9 tot 12 en van 1 tot 3 uur. Bij de op 7 April j.l. gehouden keuring van ingeschrevenen der lich ting 1934 dezer gemeente was de uit slag als volgt: Goedgekeurd zijn D. W. de Bas, D. H. de Bie, J. M. de Bie, J. L. Blom, C. W. Hoevenaar, G. C. F. 't Hooft, J. M. de Jong, A. J. Korsten, C. Kruyf, I J. Kruyf, P. W. Mandemakers, H. van Oversteeg, M. Spierings, A. H. J. Spuy- broek en H^ Waarts. Voor goed ongeschikt verklaard zijn: H. de Bie, M. T. Blok, J. B. v. d. Helm, G. de Jong, A. W. Konings, F. C. van der Laar, Z. Molegraaf, N. Quiryns, M. A. de Rooij, W. de Rooij, G. van der Schans, A. J. Verhagen en M. Waarts. Tijdelijk ongeschikt verklaard zijn M. van Baardwijk en J. Rozenbrand. Van de tijdelijk ongeschikt verklaar den der lichting 1933 is alsnog goed gekeurd J. Mayers en is afgekeurd P. I de Rooij. A.s. Zondag des voorin, half tien uur en des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschendijk optre den de heer van der Endt, godsdienst onderwijzer te Aalst. De postduivenvereeniging „De Luchtvaart" houdt a.s. Maandag, 2en Paaschdag, een oefen vlucht vanuit Baarle Nassau. De duiven zullen Maan dagmorgen half 9 in het clublokaal hij mej. Wed. A. v. d. Haart worden inge- korfd. v/ In de zaal van den heer L. F. van Dongen, alhier, zal a.s. Donderdag 20 dezer des avonds om 8 uur als spreker optreden het Tweede Kamerlid Th. M. Ketelaar uit Amsterdam, met het on derwerp „Naar de Kamerverkiezingen". VRIJH.-CAPELLE. Het hulpkantoor der P.T.T. in Vrijhoeve zal ingaande 24 April a.s. voor den telefoondienst in de morgenuren één uur langer wor den opengesteld en wel van 8 tot 13, inplaats van 8,30 tot 12,30 uur. De openstelling voor den Post- en voor den Telegraafdienst verandert niet. R AAMSDONK. Dinsdagvoormiddag sloeg het paard van den landbouwer A. v. D. in de Molenstraat op hol, door dat de wagen licht werd aangereden door een vrachtauto. De wagen achter zich aan, waarop gezeten was de land- bouwersknecht J. v. d. R„ oud 19 jaar, rende het dier de straat uit en het Mo lenpad in, alwaar het in botsing kwam met een telefoonpaal. Juist voor dat de paal op den wagen in stukken terecht kwam, wist de jongen van den wagen te springen, hij kwam er nu met den schrik en enkele ontvellingen af. Het paard kwam gelukkig hier tot stilstand. De wagen werd nogal beschadigd, ter wijl het paard enkele schrammen op liep. Gelukkig dat het ongeval nog zoo goed afliep, want gewoonlijk zijn in hel Molenpad nogal kinderen aan het spelen. J. v. d. R. is wel voor het ongeluk geboren, want den volgenden dag Woensdagmiddag werd hij door een auto aangereden, en toen bracht hij het er niet zoo af. Het ernstig ongeluk heeft zich als volgt voorgedaan: v. d. R. was per fiets met nog een paar jon gens op weg van Made naar Raams- donksveer om daar gekeurd te worden voor den dienstplicht. Ter hoogte van de Dreef werd hij overreden door een luxe auto. Hij kwam in aanraking met het spatbord van den auto, en werd nog enkele meters meegesleurd. Hevig bloedend en in hewusteloozen toestand werd hij opgenomen. De ijlings geroe pen geneesheer constateerde een zware hersenschuddding. Zijn toestand is ernstig. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van C. J. Steinvoort in de Julianalaan is gegund aan de aan nemers Verduijn en van Ommeren al hier. R AAMSDONK (DORP). De heer D. Lankhuijzen Szn. alhier werd gekozen tot bestuurslid van de Noord-Brab. Landbouw-Onderlinge, alsmede tot voorzitter der plaatselijke ongevallen commissie Langstraat van de N.-Br. Landb. Onderl., zulks in de plaats van den E.A. Heer Meijer, burgemeester van Sprang-Capelle, die voor heide functies ontslag had genomen. RAAMSDONKSVEER. Door de Kon. Erk. Harmonie „de Eendracht" wordt op Dinsdag 18 April a.s. om half acht, in de Harmoniezaal, Huis ten Deijl, een uitvoering gegeven. De verloting ten bate van 't fonds Christelijke Belangen zal worden ge houden op Dinsdag 18 April a.s. om half vier namiddag. Op de Maandag en Dinsdag ge houden keuring voor dienstplichtigen der lichting 1934 zijn 11 personen ge schikt, 20 voorgoed ongeschikt en 3 tij delijk ongeschikt verklaard; 1 persoon is in een andere gemeente ongeschikt verklaard, 4 personen zijn niet ver schenen op de keuring. Vrijgesteld we gens broederdienst zijn 32 personen. GEERTRUIDENBERG. Kerkdiensten. Goede Vrijdag: Ned. Herv. Kerk des n.m. 7 uur bediening v. h. H. Avond maal. Ie Paaschdag: Ned. Herv. Kerk des v.m. 10 uur Ds. Zuurdeeg. Evangeli satie ImmanueJ des n.m. half 6 Ds. van Dijk uit Breda. Evangelisatie Eben Haëzer te Raamsdonksveer des v.m. 9.30 en des n.m. 2 uur de heer Berke laar uit Krimpen a.d. IJsel. 2e Paaschdag: Evangelisatie Eben Bezoekt de groote Missie-Tentoonstelling te Waalwijk op I' J

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 2