Nlsovs uil Kaalsbennel. GEEN ANDERE COURANT is-sr-L ast DE ECHO unn HET ZUIDEH biedt U mlke uitge- breide raadsverslagen als Hae/.er lc Raamsdonksveer (les v.m. zachtef van karakter maakt" en als 9,30 de heer Berk^laar, uit Krimpen a. muziekliefhebber moet U dit citaat dleo ontroeren. Maar nu ter zake. De vorige week hebben we een pijnlijk politiek incident beleefd. Ondanks het snorkend verslag in de socialistische krant .Het Volks, biad" zal elk weldenkend mensch getuigen, dat de propaganda-tocht van de S D.A.P. auto een stralende mis lukking is geweest Wij hebben dit gerucht (want meer was het niet) ook op bezoek gehad en geruimen tijd voor de aankomst van de auto liep de plaatselijke voorman in zondagsch pak onrustig op en neer, hunkerend naar het moment, waarop de verwaande strijd tegen de domme achterlijkheid d. IJsel. J HANK. Door den gemeente-veldwach ter alhier zijn een tweetal personen bekeurd voor in staat van dronken schap de orde verstoren op den „Bui tendijk". De Wed. de Wit alhier had het ongeluk zich Dinsdag j.l. zoo ernstig te hranden, door het omvallen van een kokende pan met melk, welke zij over het gezicht en bovenlichaam kreeg, dat zij zich onder behandeling van Dr. van Vuure te Dussen moest stellen. Op verschillende plaatsen komen de vroeg gepoote aardappelen reeds uit den grond. Wel vroeg dit jaar. deel aan den serie wedstrijd van Wilhelmina te Wijk. OOSTERHOUT. De gemeenteraad zijner medeburgers zou kunuen begln- heeft den heer F. van Oers, hoofdcom mies te Helmond, benoemd tot gemeen te-secretaris. LOON-OP-ZAND. Het hulpkantoor der P.T.T. alhier zal ingaande 24 April a.s. voor den telefoondienst één uur langer worden opengesteld. De uren nen. Dank zij het optreden van den locoburgemeester was er gauw een einde aan de heele geschiedenis en juist dit dictatoriale optreden, waarvan ook de socialistische pers gewaagt, prijzen wij ten zeerste. Toch Is er voor mij in dit geval nog steeds een duister van openstelling voor dien dienst wor- punt. Bestond er werkelijkeenig verlof den dan 817 en 1820. De openstel ling voor den Post- en voor den Tele graafdienst verandert niet. Op 17 April, tweeden Paaschdag, is het tentoonstelling van den Avond vakcursus voor Schoenmaken en Pa- van gemeentewege om dergelijke pro paganda te voeten, dan hopen wtj dat er eens een interpellatie in den ge meenteraad komt, waarop het Gemeen- tebestuur zijn(met de grootste moeite moet ik hier een bepaald ad- tronen teekenen. Alle werken die de jectief ongeschreven iaten) houding mo- leerlingen dezen winter op de school I liveert. Bestond daarentegen wel een hebben gemaakt zullen worden ten-1 verbod, waarom Is er dan geen proces- toongesteld en de deelname is dit jaar I verbaal opgemaakt weer groot geweest. Niet minder dan I Maar wat wil de S D.A.P. in Was* 25 leerlingen hebben den cursus pik Mogelijk nog grooter verontwaar- schoenmaken gevolgd en 28 den cursus patronen teekenen; wel een bewijs dat de jeugd hier ter plaatse iets voelt voor vakonderwijs en dat ook zeer zeker in hun verdere loopbaan de leerlingen ten goede zal komen. Het Burgerlijk Armbestuur der diging wekken onder deze nagenoeg uitsluitend Christelijke bevolking dan in het verleden reeds het geval was. Walgelijk waren Uw onjuiste gegevens en opgeschroefde lasterpraatjes over de Brabantsche Katholieke bevolking, hare priesters en in Christelijke charitas gemeente Loon-op-Zand kwam in ver- gestichte sociale instellingen. Dat het gadering bijeen om besprekingen te socialisme economisch geen heil en houden aangaande steun voor de groep religieuse verwording brengt weten we arbeiders die geschorst zijn in de werk- hier voldoende en dat behoeft ons niet verschaffing. De steun zal hoofdzake-1 weerlegd te worden door den plaat lijk gegeven worden volgens voor schrift van den Minister in natura. De Zeereerw. heer Pastoor Muré zachtjes achteruitgaande. Herstel selljken paladijn van de ontevreden heid. De gewichtige dag der verkiezingen voor de Staten Generaal nadert meer van Z. Eerw. is zoo goed als uitgeslo-1 en meer. Er hangt zoo ontzettend veel ten. I vanaf, niet alleen eventueele grooteren steun voor materieele belangen, maar POSTSCRIPTA UIT WASPIK. I de doorvoering en versterking van Dat mijn vorig schrijven tol eenlge belangen van onzen slr«d dubbelzinnigheid aanleiding kon geven. 'egen de brutaalste goddeloosheid en mij zoowel mondeling als In de per. -««.» Jf. ^„Xalmonze ter kennis gebracht. Bij het herlezen van de geïncrimineerde passage, ik bedoel de vermelde onzindelijkheid in de Harmoniezaal, moet ik eerlijk be kennen dat de daar gebezigde woorden waar nu toch in 's R K. Klesvereeniging blijft. Overal ontsteken de beste sprekers het vuur voor den goeden strijd bij de kiezers, in elk provinciaal blad kunt ge zelfs en zinswendingen hiertoe aanleiding van de kleinste Plaa,'e" propa kunnen geven. Doch mijn bedoeling gandavergader ng vermeld z was slechts de bestaande muzikale alle plaatsen Y"! on« onmlddel opvattingen als bestoven te signaleeren, !iJke omgeving traden^spreKers op, niet de ruimte waarbinnen muziek sommige zelfs meerdcc. Is dat gemaakt wordt. Dat de uitdrukkingen mel het 008 °P het voorgevallene niet in mijn vorig artikel niet scherp genoeg noodlg De leden der ^®^ereef",g (of té scherp) waren en zoo tot dit vragen, dat gij Uwejjestuursl misverstand aanleiding werden, spijt verantwoordelijk dra3gi, en mij oprecht. Mijn bedoeling was geens- °P een daad< zins hiermee hen te grieven, wier goede zorg het Is steeds hun gasten een zindelijke en keurig onderhouden gelegenheid tot ontspanning te bieden. Nogmaals, zoo men het tegendeel uit mijn beweringen zou kunnen opmaken, dan wilde ik, dat ze niet geschreven waren en trek ik ze dus vanaf deze zelfde plaats terug. Het boetekleed ontsiert den mensch niet. Hooggeachte voorganger en vereerde leermeester, Mijnheer Adept, mij dunkt, dat het er voor onze lezers niet pret tiger op wordt, wanneer wij de ge woonte zouden gaan aannemen telkens ons beider meeningen aan te vul en of te corrigeeren. Slechts bij wijze van uitzondering wil ik hier op Uw brie! terug komen. In het vervolg zal ik dat evenals nu alleen doen in geval van uiterste noodzaak, uit zelfverdedi ging, die geen eigen richting" zal bljjken. Als een zacht verwijt voel ik wel het „van den hak op den tak springen" maar U zult toch behooren te weten, dat dit In den aard van postscripta liggen moei, waarvooreen Angorensis. Onae dochter gaat naar Amsterdam aan R beroemde conservatorium studeeren. Dat kost 'n boel geld. la, maar de baren betalen t NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 13 April '33 In de jaarvergadering der dam vereeniging V.D. brachten sectretari9 wordt dan voor brieven, is deze begane fout werkelijk zoo groot, dan verwon dert het mi] zeer sterk dat in Uw laatsten brief door U een heele kolom Is gebruikt, om het door mij geschre vene nog eens in denzelfden gedach- tengang en soms met dezelfde woor denkeus te herhalen. Dat is geen galanterie meer, doch gappen. Wat ik uit. Bij acclamatie werden de aftre dende bestuursleden A. de Graag voorz. en J. Swagemakers secr. her kozen. Medegedeeld werd dat een wedstrijd zou worden gehouden tegen de Bossche damclub en besloten wer( in het najaar een propaganda avond te houden. Zondag om 3.10 spreekt onze over de muziek schreef, blQf ik hand- stadgenoot H. v. d. Poll (pseud. Harry haven en wil het mij niet euvel dulden, p0ll) voor de K R.O. en zal dan doen dat ik mede naar aanleiding van de hooren de zelfgeschreven Brab. Paasch door U met name genoemde compo-1 vertelling „D'n Blinde", nisten. zeer In de bekoring kom een begonnen het voetba merkwaardige gelijken, by U te on». Juiiana te omgeven met dekken met de door he fascisme nieuw ternr houten schu„ing, wat de vereeni gevormde Italianen wier voornaamste ,d ,en se'de komt deugden zijn: gebrek aan humor, 8 burgerlijkheid en sentimentaliteit, (vgl. 17 April speelt de heer de Graag Maasbode, avondblad Woensdag 12 zijn laatste twee partijen voor het dam April). Nu mag U niet boos op me kampioenschap van Nederland in den worden, een veelgelezen Vlaamsch Haag en wel tegen de heeren Raman schrflver zegt ergens in één zijner I A'dam en J. V09 R'dam. werken; .dat de muziek de mannen Longa neemt 2en Paaschdag Kaatsheuvel, 13 April 1933. Benoeming leden stembureaux. Naar wij vernemen zijn de volgende personen benoemd tot leden van de stembureaux voor de verkiezingen op 26 April a.s. Stembureau I (Gemeentehuls) J. L van Besouw voorzitter. G C. Wijde- mans en J. C. Beerens leden. Plaats vervangers W. van der Wee en M. Swagemakers. Stembureau 11 (St. Bernardusschóol) C. Roestenberg voorzitter, G. Groots, wagers en J. Maas leden. Plaatsver. vangers H. van Woensel en A. de Kort. Stembureau III (Mariaschool) L. j. v. d. Horst voorzitter, L. v. d Hoven en A. Vrinten leden. Plaatsvervangers M Musters en C Snoeren. Stembureau IV (Jongensschool Berk dijk) A. Snaphaan voorzitter, P. Michael en M. J. Dlngemans leden. Plaatsvervangers Th Ligtvoet en H de Bruin. Stembureau V (Gemeentelokaal Loonopzand) J. v. Lier voorzitter, G Nijkamp en H. v. d. Wildenberg leden. Plaatsvervangers J. Basters en J van Lier. Stembureau VI (O L. School de Moer) M. Snoeren voorzitter, C de Kort en C. Dlngemans leden. Plaats vervangers J. de Kort en M v. Roolj. Paasch—etalages. Het slagersgild was dit jaar een avond eerder met zijn etalages gereed. et publiek liet zich niet onbeluigd en toonde door een druk bezoek voor de schitterende vetrines zijn belang stelling. Zoowel In kwaliteit als kwan- teit waren de etalages het bezichti gen waard, waarnaast in sommige slagerijen het garneerwerk blijk gaf van groote kunst en vindingrijkheid, onder deze laatste noemen we o a. de a. J. H. van der Put en Kamp Vloemans. Duizenden ponden speciaal versch geslacht van hooge kwaliteit *oed verzorgd en sierlijk geëtaleerd konden bewonderd worden in de sla gerijen van Span, de Vries, v. d. Velden, [amp. Merkx, van der Puf, Maas, Vloemans, Hesselmans, Verhiel en van de Ven. Niet onopgemerkt konden we de machtige electrlsche koelinstallatie voorbij gaan genaamd „Kelvenator" door de fa. Palihe uit den Haag In de zaak van de W'd. A Span op de Markt alhier geïnstalleerd. Operette-altvoering. Als laatste operette uitvoering van iet seizoen, zal op a.s Maandag 2en 3aaschdag In de zaal van Euphonla gaan „De Czardasvorstin", muziek van immerich Kalman Het gezelschap Pro Arte uit Antwerpen komt weer in zijn beste bezetting met de oude bekenden Mia Dumoulln als Czardasvorstin, Phine van Haneveldt de nieuwe so praan, |enr y Vernon en de heeren julsam, Luna, Jonkers en niet te ver geten de oerkomische Arthur Crauwels. „Die Czardasiüfsün" is een van de beste, misschien wel de b sle operette van den grooten componist Kalman en het is een genot de mooie, stree- lende melodieuze solo's, duetten en koren te hooren die in dit schitterend werk ten gehoore worden gebracht. Er gaat dan ook geen week voorbij of de radio van een of ander Euro peesch station geeft gedeelten uit dit mooie werk. De decors en de cosiu meering zijn prachtig verzorgd, zoo dat de vele bezoekers weer iets zeer moois te hooren en Ie zien zullen krijgen. Er wordt dan ook een druk bezoek verwacht en tijdig plaatsbe- spreken, ter voorkoming van teleur, stelling zooals met de laatste operette- uitvoering, is zeker gewenscht. Nieuwe slagerij. Woensdagavond opende de fa. Kamp- Vloemans, naast het Postkantoor hare geheel nieuw modern ingerichte slagetij. Wat architect van den Heuvel hier ontworpen heeft getuigt van kunnen. De aannemers van Luxemburg en Kolsteren voor metsel- en timmerpost, Merkx voor schilderwerk, Markus voor electrische Installatie hebben eer van hun werk. Het tegelwerk op vloer en wanden is juist wat de slagerij ly peerthet glas- en marmerwerk van voornaam aspect, het plafond in rustige kleuren en artislleke Indeeling, het zwaar verchroomde hangwerk is een een sieraad voor het interieur dat de fa. Zuurdeeg uit Rotterdam alle eer aandoet. De nieuwe electrische inge bouwde koelinstallatie „Frigidair" van de fa. Rietschoten en Nouwens uit Rotterdam completeert in keurige aan sluiting het geheel dat een aanwinst en sieraad is voor de Hoofdstraat en geheel Kaatsheuwel. Bfl den openings avond leek de slagerij tevens een Flora—magazijn. De belangstelling Staking in de Gemeentelijke Werkverschaffing. Betreffende de werkstaking In de gemeentelijke werkverschaffing bij den aanleg van een ijsbaan alhier, kunnen we mededeelen dat de inspecteur der Rijkwerkverschaffingen voor Oost en Midden Noordbrabant uit Osszich heden ter plaatse van den toestand op de hoogte heeft gesteld in een onder- ïoud met B. en W. waarbij ook een tweetal der stakers gehoord zijn. De Inspecteur zal een rapport van zijn bevindingen aan de regeering uit- jrengen waarvan het resultaat spoedig kan worden tegemoet gezien. Zonder optimistisch te willen zijn verwachten we een gunstige oplossing van de kwestie. Deze week zal aan de in nood ver- keerende stakers een uitkeerlng in natura worden verstrekt. Opening Sportterrein Maandag 2e Paaschdag zal het nieuwe sportterein van onze R. K. Voetbalvereeniging Wilhelmina, gele gen aan de Markstraat alhier officieel worden geopend. Om 12 uur wordt een voorwedstrljd gespeeld tusschen Brabantia uit Waspik en de Dussensche Boys uit Dusien Voorafgegaan door de Harmonie Apolio wordt om kwart voor twee af gemarcheerd vanaf het clublokaal naar het terrein, waarna door den H Eerw. Heer Pastoor Mgr. W. H. Vö ker de plechtige inzegening zal verrichten. Hierna zal door den EdelAchib. Heer Burgemeester van Besouw in tegenwoordigheid van autoriteiten en belangstellenden, die hiervoor zijn uitgenoodigd het terrein officeel worden geopend. Na de opening zal een wedstrijd plaats hebben tusschen onze plaatse lijk R.K. Voetbalclubs Wilhelmina— D.E.Swelke wedstrijd zal worden geleld door scheidsrechter v. d. Wiel. Tijdens de rust zal de Harmonie Apollo ongetwijfeld voor een vroolljk stukje muziek zorgen. We mogen aannemen dat de sport- lievende ingezetenen van Kaatsheuvel in groote getale aanwezig zullen zijn om deze sportdag in alle opzichten te doen slagen. was enorm en dan ook wel verdiend. RECHTSZAKEN. Meineed. A. v. E., 21 jaar, landbouwer te Nieuw- kuik, thans gedetineerd had zich te ver antwoorden wegens meineed, als getuige voor de rechtbank gepleegd in de straf zaak tegen zijn vroeger meisje, dienst bode te Herpt. Verdachte was met dat meisje naar Den Bosch gekomen om eens uit te zijn en inkoopen te doen voor St. Nicolaas. Ze hadden verschillende win kels bezocht, w.o. ook de zaak van V. en 1). en de Hema. Na het bezoek in de Hema werden daar overhemden en een bood- schappentasch vermist en waren er ver moedens, dat een en ander ontvreemd was door het meisje dat bij van E. was. Nader bleek zij ook de gestolen goe deren in haar bezit te hebben. Het onder zoek werd door het gedraai van het meisje, zoowel als de tegenstrijdige ver klaringen van verdachte, A. v. E., zeer bemoeilijkt. Op 23 Maart 1.1. moest de be handeling' der strafzaak tegen het meisje genaamd M. v. S., opnieuw worden uit gesteld, wegens meineed van het jong- mensch. Hij hield n.l. staande, dat hij de overhemden enz. in de Hema voor het meisje had betaald en dat hij niet aan den rechercheur Koenen had gezegd „Laat haar toch mee naar huis gaan? Waarom moet zij hier nog op het Bureau van Politie blijven? Ze heeft toch alles bekend?" Intusschen, de jongen heeft wel pech. Want de liefde voor het meisje is in de wederwaardigheden van deze geschiede nis verdwenen, de verkeering is „uit". Als getuige werd gehoord de recher cheur Koenen. De officier wijst er op, hoeveel geduld de rechtbank gehad heeft om aan ver dachte de gevolgen van meineed voor te houden, maar hjj hield vol de waarheid te hebben gesproken. een leugen onder cede voor waarheid te willen doen houden, terwijl het toch zoo overtuigend vaststond, dat verdachte op zettelijk onwaarheid sprak. De eisch luidde wegens meineed 10 maanden gevangenisstraf. De verdediger, Mr. 't Hooft, voerde aan, dat verdachte in een complot van slechte vrienden was verzeild en dat het met het meisje ook niet gunstig was. Aan verdachte zou kunnen worden opgelegd, maar niet meer met haar om te gaan. Volgens pleiter staat verdachte gunstig hekend. Hij heeft een soort boerenkop- pigheid niet kunnen overwinnen en zit nu met de stukken te kijken! De uitspraak werd bepaald op 27 April a.s. De vader van den lantaarn. 't Was een verward kluwen, dat de rechtbank te ontwarren had door de ge schiedenis van een kop van een electri- schen rijwiellantaarn en een dynamo die heetten verduisterd te zijn. Een en ander was door C. Heesbeen in reparatie gegeven aan M. v. d. W., ar beider te Nieuwkuik. Diens moeder had een gulden aan haar zoon geleend om de reparatie te kunnen uitvoeren en had toen zelf de spullen bewaard tot de eige naar met contante betaling zou komen om z'n zaken in ontvangst te nemen. Want „de vader van den lantaarn", zooals H. door een niet zoo snuggere ge tuige genoemd werd, was er maar zoo een, die wel eens op de centen zou la ten wachten. Maar het slot van de geschiedenis was dat H. den reparateur aanklaagde we gens verduistering van de stukken en brokken. Het was een ingewikkelde zaak, die van de rechtbank heel wat geduld en lijd vorderde alvorens met „de lantaarn" licht gevonden werd. De cisch luidde met dat al toch 25. boete. Uitspraak 27 April a.s. Doodqestoken bij bel dansen. Voor de rechtbank verscheen een jon gen, genaamd L. de L„ 19 jaar, opper man te Rosmalen, thans gedetineerd. Verdachte heeft op den laatsten avond van carnaval in een café'tje aan de Gas- selstraat te Den Bosch, Daan Heesbeen, een jongen zoo oud als verdachte en woonachtig in Den Bosch, doodgestoken en een anderen verwond. Er waren een groot aantal paren in het herbergje aan het dansen, toen daar ruzie ontstond om niets, om een lichten duw in den roezemoes der opeen dan sende carnavalvierders. Verdachte vroeg een mes aan een jon gen uit St. Michiels-Gestel, die dom en onverantwoordelijk, hem een mes gaf. Verdachte bracht zfjn slachtoffer een doodelijken steek toe cn ging er toen van door. Het zieltogende jongmensch verloor meer dan een liter bloed en bezweek daarna. De eisch wegens mishandeling met doodelijken afloop luidde 4 jaar en we gens mishandeling 1 maand gevangenis straf. Mr. Baudoin, Den Bosch, pleitte cle mentie. 't Doodetijke spoonveqonqetnk te Vuqht. De rechtbank deed uitspraak in de strafzaak tegen den machinist P. B.. 49 jaar, te Eindhoven, verdacht ter zake: dat hij gevaar heeft veroorzaakt door me chanische kracht ten gevolge waarvan het aan zijn schuld te wijten is geweest, dat op 4 Dec. 1932 onder Vocht twee treinen met elkaar in botsing kwamen, ten gevolge waarvan de remmer van den Heuvel uit Den Bosch werd doodgedrukt. De rechtbank heeft den machinist vrij gesproken. terwijl door het O.M. 1 maand hechtenis was geëischt. De moord te Echt. Op last van de justitie heeft dr. Hulst uit Leiden sectie verricht op het lijk van den 45-jarigen arbeider Tonnaer, die Zondagavond nabij zfjn kosthuis te Slek hij Echt met een hoofdwonde werd ge vonden en aan de gevolgen daarvan is overleden. Inderdaad is gebleken, dat T. een doo delijken steek in het hoofd had bekomen. Deze scheen met een klein, doch zeer scherp voorwerp te zyn toegebracht. Bij den 23-jarigen K. uit Echt, die Maandag nog door T. als de man die hem geslagen had, werd aangewezen, is een klein zakmes in beslag genomen. Opruier veroordeeld. De revolutionnair-socialist Sneevliet is j wegens opruiing veroordeeld tot 5 maan- Het O.M. noemde het een brutaal feit, j den gevangenisstraf is nvuuc ii uivwiii T t o

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 3