Nituvs oil SialsheiiTei. Te koop aangeboden H. de Bont-v. Huiten Marktberichten. EEN CHEVROLET VRACHTWAGEN EEN CHEVROLET LUXE 4-deurs EEN CHEVROLET LUXE 4-deurs voor spotprijzen jciaara "TSëaewericing ie verie denzelfden grondslag. Met de Federatie wordt beoogd het scheppen van een tljdelljlcen sanee- ringsmaatregelook ligt het in de be doeling, dat de leden der aangesloten organisaties, resp. de persoonlijke led' n der Federatie, ieder zooveel mogelijk vrij te laten In de normale uitoefening van hun bedrijf en handel. Samenwerking wordt gevraagd om te verkregen een behoorlijk product met waarborgen voor een redelijken prijs. Er wordt grooten spoed betracht. Reeds as. Donderdag zal eene ver gadering gehouden worden, waar een juristen—commissie de statuten zal voorleggen. Qrootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING R.K. W. V. Baardwijk. De R.K. Werkl.ver. afd. Baardwijk zal op Maandag 1 Mei a s. in het Patronaatsgebouw vergaderen. Aan de orde komen o m. de jaarverslagen en de bestuursverkiezing. jonge Werkman Baardwijk. Op Zondag 30 April a.s. zal de Baardwijksche afdeeling van .de Jonge Werkman* een propaganda-vergade. ring houden. Op deze bijeenkomst zal rector van Kemenade, die de voorvormingscursus gegeven heeft, het woord voeren. Voorts zal er gesproken worden door een J, W.'er en zal er een film vertoond worden. Waa/wljksche M lelerbaan. Zondag 30 April zullen op onze baan groote nationale Wielerwedstrij den gehouden worden, met deelname o.m. van Frans en Kees Slaats, Waal wijk, Tb, Reijnders, Ulvenhout en J. Martens, Tilburg Fr. van Gils, Ulvenhout en Pelle- mans, Breda. Homma Pelsner, Am sterdam. Hellemonds en van der Heijden, Eindhoven. Voorts nieuwelingen van de Kaats- heuvelsche en Waalwijksche Wieler club en een revanche-wedstrijd Gom mers Slaats. Politieke Landdag te Den Bosch. Vanwege de R K. Statenkieskringen 's Hertogenbosch en Heusden, zal te Den Bosch op Zondag 23 April te 5 i ar op het Vonk en Vlam—terrein een f. olitieke landdag worden gehouden. Als sprekers zullen optreden Mr. Dr. Deckers, Minister van Defensie en Paler Mr. Beaufort O. F. M., directeur der Ontwikkelingscentrale der Katho lieke Arbeidersbeweging. De Phllipsluidspreker .de stem van den reus" zal ter plaatse zijn opge steld en vanat half 4 een gramafoon- concert geven. Een tweetal muziekkorpsen zal de Landdag opluisteren. Vele kiezers en kiezeressen uit voor noemde Statenkieskringen worden op 23 dezer in den Bosch verwacht. DRUNEN. In het café by de Wed H. van Son, had gisteren de aanbc. sleding plaats van het bouwen van een woonhuis annex—bakkerij voor rekening van de heer C. v. Delft, bakker alhier onder architectuur van de heer J. v. Vlijmen te Vlijmen. Ingeschreven werd als volgt H. de Wit Drunen f 4478 H. Verhoeven Drunen f 4439 M. van Loon f 4228 J. Snflders f4167 it M. Schapendonk-Jehoel Drunen f 4075 *tezing- F. Fressen v. Hoofd Drunen f 3962 Het werk is nog niet gegund. A s Zondag zal de voetbalvereen. TOP spelen tegen SDO Nieuwkuijk voor de competitie, welke een zware strijd zal zijn. Houd moed, dan kunt ge overwinnen. De Zwaluwen spelen Zondag een vriendschappelijke wedstrijd tegen DES I uit Kaatsheuvel. Op het Longa-terrein zullen Zondag de serie.wedstrijden worden voortgezet door ESV II uit Elshout en Olympia II uit Haarsteeg. V DRUNEN. Maandag j.l. speelden De Sporters II alhier een competitie wedstrijd tegen Emos II teHelvoirten wisten de Emos-mannetjes te verslaan met 6—1. Longa won vriendschappelijk van P.V.C. II uit Elshout met 4—0. T O P. I alhier speelde gelijk in den Bosch tegen Concordia met 3—3. HERPT. Algemeene vergadering van de Boerenleenbank onder leiding van den heer A. J. J. van Bokhoven, voor zitter van den Raad van Toezicht. Van de 148 leden waren er ongeveer 120 tegenwoordig. De rekening en balans werden goed gekeurd. De rekening sluit op een bedrag van f 174.068.78 met een winst- overschrijving van 1 1003.06 en winst- uitkeering van f 140. De balans sluit op een totaal van 1 198.305.72. BQ de verdeeling van der winst werd toegekend aan de stlerhouderQen van Herpt en Hedikhulzen ieder f50 tu aan de afdeeling van den R.K. jongen ooerensiana nerpi r zo ner overige gedeelte van der winst zou gestort worden in een zgn. crisis- reservefonds, om daaruit te helpen degenen die buiten hun schuld zwaar getroffen zijn. In de vacature v. Grevenbroek werd gekozen de heer Ad. Buijs hv. Als lid van den Raad van Toezicht werd herkozen dhr. Mart de WiltPzn. Bij de rondvraag sprak de Z Eerw. adviseur over den R K. Jongen Boeren stand. Hierop volgde sluiting. ^NIEUWKUIJK. Op den 2 den Paaschdag werd in het bondsgebouw alhier door de patronaat.jongens sinds de oprichting haar eerste uitvoering gegeven. Opgevoerd werd ,'t Sprekend portret van oom Toon"; terwijl hiernaast nog eenige zangnummers werden ge- zongen en enkele gymnastische oefe ningen werden gegeven. De jongens hadden een groot succes en het talrijk opgekomen publiek was ten zeerste vqontent. De verkoop der Emmabloem ten bate der T.B.C. bestrijding vanwege het Wit-Gele kruis, heeft in onze gemeente f30 55 opgebracht. CAPELLE J.l. Dinsdagavond hal acht werd in de Ned. Herv. Kerk alhier de herdenking gevierd van den 400sten geboortedag van Prins Willem van Oranje. De leiding van dezen avond berustte bij de Christe lijke Oranjevereeniging „Het Drie voudig Snoer" te dezer plaatse aan wie de regeling dezer feestelijkheden vanwege het gemeentebestuur is op gedragen. As. Dinsdagavond zal in de Geref. Kerk te dezer plaais^ vanwege de plaatselijke A. R. Kiesvereeniging onder leiding van den voorzitter, den heer K Alblas, een gebedsure worden gehouden met het oog op de a s. ver kleztng. Tegelijkertijd zal alsdan ge legenheid bestaan om door middel van door den heer A. L. van Wijlen, radio handelaar alhier, aangebrachte toe stellen de rede van Dr. H. Colljn te beluisteren. Een en ander zal aanvangen om half negen en gesloten worden om half tien. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschen dijk optreden Ds. Schlemper, Besoijen. V— Tot ons genoegen kunnen we mededeelen dat Mej. E. Vieesblok, eertijds onderwijzeres aan de O. L. Schooi in de Kom alhier, thans wacht- geldster te Veendam, is benoemd tot onderwijzeres aan de O. L School te Ruinen by Hoogeveer.. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier Ds B. van Glnkel te Nleuwpoort. A.s. Maandag zullen in deze ge meente Kinderfeesten worden gehouden fn verband met de herdenking van den 40Csten geboortedag van Prins Willem van.Oranje. Deze feesten zullen worden gehouden op een perceel weiland te Vrljhoeve Capelle. Zt) zullen worden opgeluisterd door muziek en zang. Ook zal er dagvuurwerk worden afgestoken. De Commissie belast rnet de regeling der feestelijkheden zal des middags In de raadzaal worden geïnstalleerd door den eere»voorzitter van bedoeld comiié, den heer Meijer, Burgemeester dezer gemeente. De van kracht geworden kiezers lijst dezer gemeente voor het jaar 1933—1934 bevat 2572 kiezers voor de Tweede Kamer der Stalen Generaal. 2521 voor de Prov. S aten en 2517 voor den gemeenteraad. Blijkens ter inzage gelegde lijst zullen in deze gemeenle 12 kiezers uit andere gemeente deelnemen aan de stemming voor de Tweede Kamerver- Kaatsheuvel, 21 April 1933. Publieke Verkoop. Het pand van Mej. A. van der Wee in de Schoolstraat is bij publieke ver koop ten overstaan van Notaris Christ uit Waalwijk hedenavond voor de som van f 5250,— overgegaan in handen van den heer J. Braat, huurder van het perceel. Concert m Apollo". Zaterdagavond 22 April a.s. geeft de Harmonie Apollo in de zaal van den heer Johan Smii een groot solis tenconcert. Op deze uitvoering zullen alle nummers uitgevoerd worden welke op Zondag 23 April op het solisten- concours van de Fanfare St. Cecilia te Ammerzoden door een negental solisten, een tweetal kwartetten en een duet door executanten van Apolio gegeven worden. Een Interessant concert dat een bezoek voor muziekliefhebbers waard is. Hondendemonstralie. De hondenclub „De Trouwe Hond" gevestigd bij den heer L. vanderKaa op den Horst alhier geeft Zondag 23 April a.s. op het oefenveid der club gelegen bij het clublokaal een groote demonstratie. Er zal gewerkt worden met een tiental honden volgens het reglement van de K. N.P. V. waar momenieei ae nonaenspor onze plaats en de verre omgeving veel liefhebbers telt mogen we voor deze demonstratie veel belangstelling verwachten. Kaatsheuvelsche Wielerclub. Zondag 23 April zullen op de Wie lerbaan van de Kaatsheuvelsche Wieler club aan den Horst wederom groote wedstrijden gehouden worden. Volgens de groote affiches die aller- wege aangeplakt zijn zullen verschil- lende btker.de renners aan deze wed strijden deelnemen. De goede naam die de wedstrijden te Kaatsheuvel reeds kenmerkt zijn een bewijs dat ook het concours van Zon dag a.s. In het teeken van groote be langstelling zal slaan. Opheffing staking werkversehoffing. Volgens telefonische mededeeltr-g van den Inspecteur van de Rijkswerk verschaffingen voor Oost en Midden Noordbrabónt te Oss is bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken toestemming verleend het werk bij den aanleg van de ijsbaan in werk verschaffing te hervatten. Door de arbeiders die ruim 14 dagen uitgesloten zijn geweest zal deze tijding zeer zeker met yreugde zijn ontvangen. Geslaagd. De heer J. A. W. Beekmans alhier slaagde voor het examen Radio tech- niker der Ned. Ver. voor Radio tele grafie te 's Gravenhage, waarvan ge noemde heer reeds het diploma radio, monteur bezit. Geslaagde ontving zijn opleiding van het Radio-instituut van den heer Steehouwers te Rotterdam. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Deken N van Rlel. Naar wij vernemen is de toestand van den Hoogeerw heer Deken v. Riel, die zooals men weet in het St. Nicolaas-Ziekenhuis verpleegd wordt, nog steeds hetzelfde. Z.H.E. blijft nog steeds koorts houden. Verkiezingen. As. Maandagavond wordt in het Patronaatsgebouw van de St. Clemens- parochte door de studie-commissie der R.K. Kiesvereeniging in deze parochie een propaganda-avond georganiseerd, toegankelijk voor aile R K. Kiezers'.n Kiezeressen. Het bestuur der Kies- vereer,Igfng zal ook daarbij vertegen woordigd zijn, terwijl de heer C. Pulles een propaganda-rede zal uit spreken. Ter bedevaart. Reeds thans worden verschillende bedevaarten naar Eishout aangekon digd o a. voor de R, K. Werklieden*, vereeniging, de R K. Hoogere Han delsschool, de Dames - Gymnastiek vereniging „Orova", e. m. a. De Congregatie van O. L. Vrouw in de parochie St Jan, gaat in de Meimaand ter bedevaart naar de Zoete Lieve Vrouw van den Bosch. Vervoerwerk der Gemeentebedrijven^ Donderdag werd op het gemeente huis door B. en W. aanbesteed het vervoerwerk voor de gemeentelijke licht- en waterbedrijven. Eenigste in- schrijfster was de firma A. Appels en W. Pullens met de volgende eenheidsprijzen Steenkolen vanuit schip of wagon naar de gasfabriek f 0,85 per ton. Steenkolen vanuit schip of wagon of de gasfabriek naar den watertoren fl,— per ton. Cokesbestelling per H.L. f0,06 Vervoer van cokes en gruis van de gasfabriek naar den watertoren f0,06 per H.L. Kooltonn^n, ledige vaten van schip of wagon naar de gasfabriek f 2,per 50 vaten. Vervoer van kool en vaten teer van de gasfabriek naar schip of wagon f 0,50 per 1000 K G. Diverse vrachten per 1000 K G. of gedeelten, daarvan f 1,— per 1000 K.G. De Aufweriungs-affalre. Het gerechtshof veroordeelde gister den Amsterdamschen notaris Mr M. wegens valschheid in geschrifte meer malen gepleegd en daarbij gebruik makend van middelen hem uit hoofde van zijn ambt ten dienste staande tot een gevangenisstraf van 3 maanden met aftrek van 3 maanden voorarrest. Het Hof vond geen aanleiding hem uit zijn ambt te ontzetten. Overval op den gezaghebber van Fak Fak. Zes dooden. De gezaghebber van Fak Fak, de heer G. C. van Heften, die, vergezeld van een Timoreesche besfuurs-assistent vier landschapspollfleagenten, dertig gewapende inheemache roeiers en vijftien uit de gevangenis ontslagen Manotëezen (een menschenetende Papoea-stam uit het gebied ten Oosten van Mlmika), een tournée maakte langs ide Inaboekarlvler, ten Oosten van de Mlmtkasfreekis, tengevolge van het ruw optreden door een der politie agenten, door een dier Manoe- ëezen overvallen. De bestuurs-asslstent, drie politie agenten en twee Manotëezen werden gedood. De gezaghebber en een politie, agent werden licht gewond. Zjj wiiten te ontkomen. Dienstweigeraars niet mil, toerekenbaar. De officier van administratie der tweede klasse H. C. van 't Hcff, die optrad als verdediger In de zaak van de diensweigeraars te Soerabaja, heeft in de zitting van den Zeekrijgsraad van 18 April j 1. een opmerkelijk pleidooi gehouden, waarin hij betoogde dat de dienstweigering het resultaat was van factoren, die ontbindend werkten op de militaire waarde van den schepeling, hetgeen te beschouwen is als een symptoom van de verwor ding van het gezagsorgaan. Aan het slot van zijn pleidooi zeide de verdediger: „Het doel van mijn algemeene beschouwing is uwen raad zoo duidelijk mogelijk voor oogen te stellen hoe funest het roode geslook. begunstigd door de uiterst verdraag zame houding van de regeering, is geweest voor het militaire besef der schepelingen. Daarom gaat het niet aar. hen thans volledig militair toe rekenbaar te achten en op grond daarvan zwaar te straffen De hoofd daders gaan vrijuit met gratificaties, ten koete van deze beklaagden en hun gezinnen. Deze beklaagden zijn ook als slachtoffers te beschouwen. Geen verandering in de pollttek van de Neder/andsche Bank. Naar uit gezaghebbende bron aan het Persbureau Vaz Dias is verklaard, zijn aan de maatregelen in de Ver. Staten voor den gulden geen conse quenties verbonden. De gouden stan daard blijft hier gehandhaafd en de Nederlandsche Bank zal geen veran dering brengen in haar tot dusverre gevolgde politiek. De positie van onze circulatiebank is van dien aard, dat het boven eiken twijfel is, of zij zal in slaat zijn den gulden tegen even- tueele aanvallen te verdedigen. BUITENLAND. Opnieuw Dollar crisis. Opnieuw heeft Roosevelt den uit- voer van goud moeten verbieden. De dollarkoersen waren de laatste dagen steeds meer gedaald. Roosevelt zeide in een verklaring van dit besluit o m. Wij willen de goederenprijzen weer omhoogbrengen en hebben derhalve besloten om den dollar, tegen wien de aanvallen van buitenlandsche spe culanten zich sedert jaren richten, aan zich zelf over te laten. Dit brengt ons met het buitenland op een gelijke basis. Ons doel is de stijging van de prij zen van goederen tot een verstandig niveau Onze handelwijze is geen gecontroleerde inflatie, dat zou een misleidende uitdrukking zijn. Staatssecretaris Woodin zeide in een verklaring over het uitvoerverbod van goud, dat de Ver. Staten thans ook officieel den gouden standaard hebben verlaten, hetgeen niet-officieel reeds 6 maanden geleden geschied was. Een wetsvoorstel zal waarschijnlijk reeds heden bij het Congres worden ingediend, waardoor president Roose velt feitelijk een inflatie-dictatorschap verkrijgt. Hij zou hierdoor gemachtigd worden, om de betaling van oorlogs- schulden in zilver in plaats van in goud op bepaalde voorwaarden aan te nemen. Hitler's verjaardag. De verjaardag van rijkskanselier Adolf Hitler werd gevierd met een luister, die aan de keizerlijke verjaar dagen van eertijds herinnert In het geheele rijk werd druk gevlagd Goebbels heeft in een radio rede de loftrompet op Hitier gestoken. Mac Donald en Thornton behoeven hun straf voorloopig niet te ondergaan. Op voorstel van den Engelschen zaakgelastigde hebben de autoriteiten besloten, dat de beide veroordeel de Engelschen Mac Donald en Thorn ton, voorloopig hun straf niet behoe ven te ondergaan. ööf voer uit en zocht geruimen tiji de zee af, echter zonder het minste spoor van een vliegtuig te vinden. Na informatie te Dublin gelooft men, dat het verdwenen vliegtuig een toestel was, dat met bruiloftsgasten van een bruiloft te Dublin naar Engeland terugkeerde. Botsing tusschen twee motorfietsen. Op den Biltschen straatweg in De Bilt is gistermiddag een botsing ge schied tusschen twee motorfietsen. De heer V. uit Langerak die een motor met zijspan bestuurde, waarin een Duitsche dame zat, moest voor een hem tegemoetrijdende tramtrein naar links uitwijken. Op dat oogenblik kwam de heer van E. in snelle vaart aanrijden op een motorfiets uit Utrecht, die inreed tusschen zijspan en motor, bestuurd door V. V. liep een linker en v. E. een rechterbeenbreuk op en verscheidene hoofdwonden. Het lin kerbeen van de Duitsche dame werd verbrijzeld en zal wellicht geamputeerd moeten worden. Allen zijn naar Utrecht gebracht. De motorfietsen zijn ernstig bescha digd zij zijn door de Maartendijksche politie in beslag genomen Brand bij Woudrichem. Gistermiddag zijn aan den Ouden dijk onder de gemeente Woudrichem twee woonhuizen met boerderij van M. B. van Andel afgebrand. Van de inboedels van de vier gezinnen kon niets worden gered, evenmin van de landbouwgereedschappen. Drie kalve ren kwamen in de vlammen om. De oorzaak van den brand is onbekend. Een en ander was verzekerd. Aan de gevolgen overleden Te Eindhoven is het 5-jarig knaapje V., wonende Koudenhovensche Weg, dat Zaterdag uit een kan kokende koffie gedronken had, aan de daarbij opgeloopen inwendige brandwonden overleden. Brand in de Peel. In de Peel op de Limburgsche Noord - Brabantsche gren9, heeft Dins dag den geheelen dag brand gewoed. Vele hectaren peelgrond werden door het vuur aangetast en vernield. Het. vuur breidde zich snel uit en plantte zich voortin de boschperceelen onder Merselo Nadat van alle zijden hulp wa9 komen opdagen, is men er Dins dagavond tegen elf uur in geslaagd verdere voortwoekering van den vuur haard te voorkomen, Tegen den nacht was gevaar voor jitbreiding geweken. Een toren van 700 Af bij Parijs Drie Fransche architecten, bijgestaan door ingenieur Frtyssinet, den bouw. meester van de luchtvaartioodsen te Orly en van de at beroemde brug by Plougaslel, hebben volgens Comoedia Gr gelegenheid van de tegen 1937 te Parijs voorbereide tentoonstelling van gebruikskunst in den breedsten zin van het woqrd, het plan onlworoen voor een betonnen toren van 700 M., die door auto's kan worden bestegen en bekroond door een licht, dat de schepen in het Kana.<! moeten waarnemen, in dien toren zouden garages, hotelkamers en de rest worden Ingericht. De Mont Valerien by Parys komt als bouwplek In aanmerking GEMENGD NIEUWS. Verkeersvliegtuig in zee gestort Woensdagavond schijnt zich bij het eiland Anglesey een geheimzinnig vliegongeval te hebben vootgedaan, dat tot nog toe niet is opgehelderd. Negen personen hebben gezien dat een uit de richting van Ierland komende groote eendekker, die door twee andere machines vooraf werd gegaan, in zee stortte Een redding- Waalwyk, 21 April 1933 Eieren 2—2'/2 cent. Varkens f 8 tot f 11. AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag tot en met Dinsdag Missie, tentoonstelling in den Gildenbond. Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „Rango". Zaterdag 8 uur. Repetitie Waalwyk- sche zangers met harmonie in Musis Sacrum voor de a s. Willem de Zwyger- herdenking Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en8'/jU. Luxor Bioscoop, „Rango". Zondag 8 uur Missie-film in Musfs Sacrum. Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek dames K. en VGymnastieklokaal O. S. Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V Gymnastiekl. O. S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V., Gymnastieklokaal O. S. prima barder. Nog in f OTR zeer goede cor.dltie I Ai 3»" prima banden f O Kift cn in zeer goede staat I é3U«a prima in orde f 225 - AdresJ. A. v. WIJLEN, Vrijh.-Capelle, i A

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 10