iiems iiiliilsiiml BUITENLAND. 1 Mei viering in Dultschland. In Berlijn is de 1 Mei dag door de nationaal.socialisten op uitbundige wijze gevierd, 's Morgens hajl reeds een groote kinder-aubade plaats, waar bij Hindenburg en Goeböels rede voeringen hielden. Tegen den middag werd het op straat steeds drukker en feestelijker. Volgens schatting waren 3 a 4 millioen Berlijners op straat. Militaire muziek was niet van de lucht. In koionnes begaven zich duizenden naar 't vlieg veld Tempelhof. Elke groote kolonne werd begeleid door 50 Roode Kruis- menschen. Om kwart over twee verscheen de „Zepp* op nauwelijks 100 M. hoogte boven het vliegveld Eenige vliegtuigen stegen ter begroeting op. Van de „Graf Zeppelin" was voor het eerst de haken- kruisvlag gehangen, legen drie uur nam de Zeppelin afscheid met een krachtig: „Heil Hitier". Om drie uur was reeds een half millioen personen op het terrein aan gekomen. Op het vliegveld waren tribunes gebouwd, welke plaats boden aan ongeveer 15.000 personen. Een 100-tal luidsprekers maakten de rede voeringen over het geheele terrein duidelijk verstaanbaar Voor de spre- kerstribune stonden 18 microfoons. Tegen zes uur waren op het vlieg veld reeds meer dan een millioen menschen samengestroomd. 1 wintig vliegtuigen cirkelden boven het terrein. Met deze geweldige betooging op het Tempelhoter Feld bij Berlijn is het .feest van den nationalen arbeid" den nationaal-socialistische 1 Meidag, besloten. Millioenen Duitscbers, zoo wel in de hoofdstad als in de rest van het rijk, hebben geestdriftig aan de viering deel genomen, waardoor deze dag tot. een waarlijk nationalen feestdag is geworden Het hoogtepunt van de viering te Berlijn die van uur tot uur draad loos door het geheele rijk werd uit gezonden, was de rede van den rijks kanselier op het Tempelhoter Beid, waarin Hitier het programma uiteen, zette voor het eeiste jaar van het nationaal-socialistische vierjarenplan. Het motto van zijn rede was uiteraard „Arbeid*. Hij drong allereerst aan op samenwerking tusschen alle categorieën arbeiders. Zijn programma kan als volgt worden samengevat „Werkloosheidsbestrijding door par ticuliere werkverschaffing, in den vorm van herstelwerkzaamheden aan wo ningen, en door een groote reeks openbare werken, met name van nieuwe wegen. Arbeidsdienstplicht voor iedereen, hoog en laag, rijk en arm, geleerd en ongeletterd, opdat ieder eenmaal in zijn leven met handenarbeid kennis maakt. Actie tegen de huidige rentelasten en verzekering eener gestadige pro ductie, zonder den Duitschen land bouw te vernietigen. Reorganisatie van het economisch leven, te beginnen bij den boerenstand. Behalve te Berlijn hebben ook in alle andere steden an het rijk feesten plaats gehad. Te Hamburg, Keulen, Essen, Dusseldorp, Brunswijk, Han nover, Halle, Frankfort, Munchen, Augsburg, was het aantal feestvieren den honderdduizend of meer. frankrijk. De 1-Mei-vierlng te Parijs heefteen kalm beloop gehad. Er zijn verschei dene bijeenkomsten gehouden. De openbare diensten functlonneerden normaal. Te Rljssel heeft een rumoerige com munistische optocht aanleiding gegeven tot botsingen, die ten gevolge hadden, dat de socialistische optocht, die een kalm beloop had, ontbonden rnoesf worden, daar de communisten trachtten op den openbaren weg het woord te nemen. Rusland, Onder een schitlerende zonneschijn is te Moskou de eerste Mei gevierd met de groolste parade neg ooit ln de Sowjetunie aanschouwd. Meer dan 350 vliegtuigen ronklen boven de stad, 1000 snelle tanks daverden over het Roode Pieln, waar Stalin en andere voormannen naast het graf van Lenln stonden, lulde toegejuicht door de 3oldaten en matrozen, die ten getale van 60 000 langs hen trokken. Van het Kremlin donderde een saluut van 101 schoten. Toen de troepen gedefileerd hadden, werd het Roode Plein overstroomd met arbeiders, die roede vlaggen en vaandels zwaaiden. Oostenrijk. In Weenen waren uitgebreide voor zorgsmaatregelen genomen en in de geheele stad waren troepen gepos teerd. De 1 Mei-viering heeft er een kalm beloop gehad, al zijn er enkele kleine ordeverstoringen voorgevallen, waarbij 250 menschen, die tol verschillende partijen behoorden, zijn aangehouden. 's Avonds werden de troepen inge- trokken. België In al de groote steden en industrie centra van België hebben de sociaal democraten ter gelegenheid van 1 Mei, straatbetoogingen gehouden, welke een anti-fascistisch en anti-oorlogskarakter droegen. Hier en daar sloten de com munisten zich bij de betoogers- aan Te Brussel waren strenge politie maatregelen getroffen teneinde alle wanordelijkheden te voorkomen. Betoogingen tegen Hitier. In den socialistischen optocht te Brussel werd een pop gedragen, Hitier voorstellend en opgehangen aan een hakenkruis. Jonge lieden, die de pop omringden, zongen weg met Hitier, hij moet hangen. De pop, werd echter door de politie in beslag genomen. Te Antwerpen stapte burgemeester Huysmans aan het hoofd van den stoet, waaraan vele Joden met doeken met Hebreeuwsche opschriften deel. namen. Een der opschriften onder het groen portret van Hitier luidde: De Belgische democratie bindt den strijd zonder genade aan tegen den schoonen Adolf. Bijna overal zorgden afdeelingen van de roode militie met stokken gewapend voor de handhaving der orde. Bom aan lag te Chicago. Tc Chicago zijn bomaanslagen ge pleegd Men brengt deze in verband met den 1 Mei dag. Dö ontploffingen vonden echter reeds plaais op 30 April De toestand ln Rusland. De aowjetregeering heeft voor de artikelen van de productie- en Invali- denccöperatles het prijsregelend op. treden van den staat vrijwel ln vollen omvang hersteld. President van Peru vermoord. De president van de republiek Peru, Luis Sanchez Cerro, is vermoord. Van de drie plegers van den aanslag zijn er twee gedood, de derde is gegrepen. De staat van beleg is afgekondigd te Lima. Generaal Benavides is als president opgetreden. Generaal Ibanez, de vroegere dictator moet het land verlaten. Gandhl. Gandhi dreigt met een nieuwe voedselweigerfng, welke hij di ie weken wil volhouden en die, naar men vreest, zijn dood zou beteekenen. De Lenln-bibliotheek. De Lenin-bibliolheek te Moskou is thans de groolste bibliotheek ter wereld. Zij bevat rneer dan vijf millioen boeken. In verband met het steeds toe nemend aantal boeken, worden thans twee nieuwe vleugels aan het oude gebouw gebouwd. Deze zullen nog dit jaar In gebruik worden genomen en groote leeszalen bevatten. In 1932 hebben 500.000 personen de bibliotheek bekocht, op één dag zelfs eens 2000 Binnenkort zal 'in de bibliotheek een speciale dagblad- en magazine- afdeeling worden geopend. Behalve cp de spvjet-publlcatle, is de Lenin-bibliotheek op 1300 bulten- landsche tijdschriften geabonneerd. Na de bibliotheek van Leningrad, komt de congres-bibliotheek van Washington met bijna 4'/2 millioen boeken en dan de nallonale bibliotheek te Parijs met 4 millioen boeken. Verlaging der schulden Naar vernomen wordt, zal president Roosevelt binnenkort een boodschap tot het Congres richten, waarin hij zal verzoeken om speciale volmachten ln zake de verlaging der oorlogs schulden, waaromtrent hij met elk land afzonderlijk zal onderhandelen. De Econ. Wereldconferentie. De voorbereidende commissie voor de economische conferenife heeft definitief besloten, dat de economische wereldconferentie op 12 Juni te Londen zal worden geopend. Óp dien ope ningsdag zullen de Ver. Stalen voor stellen een tarief bestand af te kondigen, opdat gedurende den duur van de conferentie niet tot nieuwe handels belemmeringen zal worden overge gaan. Dit wordt de grootste internationale conferentie, die sedert de conferentie te Parijs van 1919 Is gehouden. Ge schat wordt, dat gedelegeerden van ongeveer zestig landen aanwezig zullen zijn en een totale bevolking van circa twee milliard zielen zullen vertegenwoordigen. De conferentie wordt georganiseerd door den Volken bond, doch de Brilsche regeerirg zal tot taak hebben te zorgen voor hotels, etc. voor de vele honderden gedele geerden, experts en personeel. Het is thans reeds duidelijk, dat de agenda de groote lijnen, welke hier voor op de conferentie van Lausanne van het vorig jaar zijn opgesteld, in menig opzicht zal overschrijden. De kwesties van den gouden standaard, het herstel van het vtije valuta-verkeer, de verlaging der tarieven zijn door de besprekingen tusschen Roosevelt, Macdonald en Herrlot te Washington dichter bij de mogelijkheid van een oplossing gebracht. Norman Davis Is bij de indiening van 't plan inzake een tariefbestand op bezwaren gestuithet voorstel wordt thans direct aan de regeeringen voor gelegd. Nader blijkt dat toch goede kans op aanneming bestaat. Annestie tn Dultschland. Het meerendeel van hen, die door de politie om politieke redenen in verzekerde bewaring zijn genomen, zal, na enderteekering van een ver klaring, dat zij niet meer aan politieke Duurder dan een huishouding acties tegen den staat zullen deel nemen, ln vrijheid worden gesteld. Alleen de communistische en pacifis tische voormannen zuilen in concen tratiekampen opgeborgen worden. BINNENLAND. De Zomertijd. Voor zooveel noodig, wordt er aan herinnerd, dat de zomertijd aanvangt 15 Met a.s. De overgang geschiedt tn dier voege, dai wanneer de middelbare zonnetijd van Amsterdam op den dag, waarop de zomertijd aanvangt 2 uur tn den voormiddag aanwijst, het wordt geacht te zijn 3 uur in dien voor middag. De overgang dit jaar naar den zomer- tijd geschiedt met andere woorden dus in den nacht van Zondag 14 Mei op Maandag 15 Mei, 2 uur. De 1 Meidag te Zaandam. By het gemeentebestuur van Zaandam is Zaterdagavond van de regeering het bericht Ingekomen, dat hei raads besluit van Vrijdagavond, waarbij de 1 Meidag tot otficteele feestdag is ver klaard, aoor de Kroon is geschorst. De Kabinetscrisis. De Koningin heeft in verband met de kabinetscrisis, op den Ruigenhoek ter conferentie ontvangen de voorzitters van de Tweede Kamerfractie van de R.K. Staatspartij vanoeChr.-HUturiachc Unie en van de Antt-Kevoiutionnaire Party, onderscheidenlijk mr. P. J. M. Aalberse, jhr. mr. D. j. de Geer, en dr H. Colljn en voorts de Liberale Staats, party. De Vrijheidsbond, van den Vry. zinnig Democraiischen bond en van at Soc.-Dem. Arbeiders Pariy, onder scheidenlijk de heertn mr. H. j. Knottenbeli, mr. H. P. Marchant en tr. J. W. Atbaida. Vergelijkende percentages over 1933, 1 931 en 1929. Wy laten hieronder volgen de ver- geiykende percentages voor de pariyen die in de nieuwe Tweede Kamer ver tegenwoordigd zullen zijn: 2e Kamer Staten 2e Kamer 1933 1931 1929 27,88 30,02 29,64 21,47 R K. Staatspartij Kaatsheuvel, 1 Mei 1933. Groote vrouwelijke jeugddag. Zondag 30 April stond de Katholieke Jeugdbeweging afd. Kaatsheuvel in het teeken van belangstelling Des morgens werd een H. Mis op gedragen om den Zegen van God over dit schoone werk af te smeeken waar onder een algemeene H. Communie door de leden. Des middags om half 3 had onder het plechtig Lof de aannemingsplech- tigheid plaats van de nieuwe leden van de K J.V. De Loigezangen werden zeer ver dienstelijk uitgevoerd door de K.J.V.ers onder leiding van Mej. van den Broek. Na het zingen van het Veni Creator volgde de opstelling van een 17 tal nieuw aan te nemen leden, waarna de aannemingsplechtigheid werd verricht door den HoogEerw. Heer Pastoor Mgr. W. H. Völker. Na de aanneming sprak zijn Hoog Eerw. een woord waarin hij een uit eenzetting gaf van de belofte die door de nieuwe leden was afgelegd. In duidelijke bewoordingen schilder de Mgr. het mooie doel en streven van het KJ.V. werk. Hij spoorde aan trouwe leden van de K J V. te blijven daarbij de hoop uitsprekend dat de belofte thans door de nieuwelingen gedaan, hun 9teeds indachtig zal blijven. Na het Lof trokken de K.J.V.ers en route naar het nieuw te openen K.J V. huis, waarvan de inwijding zou ge schieden door den Hoog Eerw. Heer Pastoor Mgr. W. H. Völker en de opening door den EdelAchib. Heer J. L van Besouw, Burgemeester. Honderden belangstellenden stonden langs de Hoofdstraat geschaard om de fiere in modelkleeding uitgeruste K.J.V. ers te zien voorbij trekken. Een zwaar tromgeroffel en schitte rende banieren droegen niet weinig bij om een nog grootscheren indruk te maken. Na opstelling van de K.J.V.ers en K.J.M.ers arriveerde Mgr Völker aan het jeugdhuis, waar vele officiee'e per sonen en genoodigden aanwezig waren, om bij de inzegening en opening aan wezig te zijn O.m. merkten we op Kapelaan Rietra, Directeur van de K.J.V. en aalmoezenier van de K.J,M. alhier, Rector van den Biggelaar van het ge. neeskundig gesticht „Voorburg" te Vught, oud-Directeur en oprichter van de KJ.V. alhier. Pastoor van Enschot (Berkdijk) Directeur van de KJ.V. Afd. Berkdijk, de Edel Achtb. Heer J. L. van Besouw, Burgemeester, het K.J.V. Stichtingscomité de Eerw. Paters Kouwenhoven Procurator en Vriens Administrateur van het Missie huis St. Antonius alhier, de Eerw. Broeder Palmall, overste der Broeders van Liefde. Na de inwijding van het jeugdhuis, feliciteerde Mgr. Völker het Stichtings comité van de K.J.V. met het succes thans dit nieuwe tehuis te kunnen openen. Hierna werd door den Edel Achtb. Heer J. L van Besouw Burgemeester de openingsrede gehouden, welke door honderden belangstellende kon worden gevolgd nu deze door de N.V. Oister- wijksche Radiocentrale alhier zeer versterkt in de straat werd doorgegeven. De openingsrede luidde ongeveer als volgt: Leden van de K.J.V.! Aan het vriendelijk verzoek van Uw Eerw. Adviseur om heden dit nieuw tehuis te openen, wil ik zeer gaarne voldoen. Ik kan evenwel kort zijn, daar de heer van der Horst, Voorzitter, van de K.J.V alhier nog een toespraak tot U zal houden. Zooals gezegd open ik dit huis met heel groot genoegen en wel omdat ik ten volle sympathiseer met het doel en streven van de K,J,V. en vervol, gens omdat dit huis, eertijds de zetel van het burgerlijk bestuur waar zoo lange jaren de stoffelijke belangen der gemeente behartigd zijn, thans de zetel zal zijn der KJ.V. waar naast de stoffelijke vooral de geestelijke en zedelijke belangen der leden behartigd worden, en waar degelijke Katholieke meisjes zullen gevormd worden die door hun gedrag een voorbeeld zullen zijn voor hunne medezusters en andere op het goede pad zullen weten te be. waren. Met den oprechten wensch dan dat Gods mildsten Zegen op dit huis en het werk der Vrouwelijke Katholieke Jeugd zal mogen rusten, open ik dit nieuwe tehuis. Onder applaus van de belangstel lenden dankte de K.J.V. met de K.J.V. drieklap. Hierna werd een toespraak gehouden door den WelEd. Heer L. J. van der Horst, Voorzitter van het K. J. V. Stichtingscomiié alhier. Na tn keurige bewoordingen de evolutie geschetst te hebben die de toestanden in het algemeen als ter plaatse geheel gewijzigd hebben gaf spreker een beeld van de groote wijziging die juist daardoor het ieven en den toestand van de vrouweiyke jeugd heelt ondergaan. Eertyds toch vond de vrouwelijke jeugd haar weik thuis, onder de hoede van Vader en Moeder, niet blootgesteld aan de ge varen, die de samenleving medebrengt. Thans, nu zoo goed ais alles langs machinalen weg vervaardigd wordt als gevolg daarvan in fabriek en werk plaatsen. In zeer vele zaken wordt alleen vrouweiyk personeel gevraagd, waardoor al die meisjes aan het gezins leven worden ontrukt. Dit alles mede door den modernen tijdgeest, de aantrekkelijke maar gevaar lijke vermaken en de minder goede lectuur heeft een groote mate van onverschilligheid voor geloof en goede zeden doen ontstaan. Maar zie als de nood het hoogst is, is de redding nabij. De heilige priester Edw. Poppe in België, thans overleden, was mede de eerste die voelde dat de strijd tegen den modernen tijdgeest moest worden aangebonden. Het is in ons land de eminente Eerw. Heer Frencken, die in het Bisdom Breda, doch vooral in Breda zelf de groote stoot heeft gegeven aan de Katholieke Jeugdbeweging. Duizenden zyn door dit werk en streven van den afgrond gered. Thans is in geheel ons land een Katholieke Jeugd beweging ontstaan, die heeriyke vruch- ten atwerpi. Hoewel de moderne tyd- geest nog niet zoover doorgedrongen eischte ook onze plaats de Katholieke Jeugdbeweging. Spreker dankte hieiby oud kapelaan van den Biggelaar als pionier van het K. J. V. werk in onze plaats. Hij juicht het werk van den tegenwoordigen Directeur Kap. Rietra en de leidsters van de K. J. V. toe. Inneriyk geloof, biyheid, onderlinge vriendschap, gezag voor de ouders, voor geesteiyke en wereldiyke overheid wordt aange kweekt. Daarnaast al het nuttige dat ln het verdere leven te pas komt. Spreker vertrouwt dat allen doordron gen zouden zyn van het nuttige maar ook van het noodzakeiyke van de Katholieke jeugdbeweging. Het is voor hem een verheugend telt en een bewijs van diepen geloofszin dat het Kath. Jeugdwerk als het ware zonder slag of stoot de harten onzer meisjes veroverd heeft. Spreker vroeg hierna mede namens den Directeur der K.j.V. den moreelen 50 op 35 verlaagd, zooals Ged. Stated vaststellen. Met een verlaging van de kosten der brandweer van 500 op 300 kan de Raad weer niet aceoord gaan en wenscht hiervoor minstens 450.uitgetrokken te zien. Ook met de vermindering van de sub sidie voor T.B.C.-bestryding van 100.— op 75.en voor het consultatiebureau van 125 op 100 kan de Raad niet ac- coord gaan en wil deze posten ongewij zigd handhaven. l)c subsidie aan de Hoogere Handels school te Waalwijk wordt verminderd van 200 op 100, zooals voorgesteld. De subsidie aan de Harmonie willen (led. Staten zien verminderd van 250 op 125. De heer Brokx weet als vice-president dat deze vermindering een strop betee- kent voor de harmonie, doch in dezen tijd dient er zooveel mogelijk bezuinigd te worden en daarom kan hij voorloopig wel met deze verlaging accoord gaan. Iien vereeniging als het Wit-Gele Kruis mag echter niet in haar werk belemmerd worden, door inkrimping der subsidie. De Voorzitter steil deze verklaring op prys waarna de subsidie harmonie ver laagd wordt als voorgesteld. Een 3-tal subsidies willen Ged. Staten verder verlaagd zien van 10.op ƒ5. Voor wat de subsidie voor het blinden instituut betreft, kan de Raad zich daar mee niet vereenigen, zoodat deze op 10 gehandhaafd blijft. Den post Onderhoud ambtswoning bur gemeester willen Ged. Staten van 200 op 50 gebracht zien. De Voorzitter meent, dat hy voor een huurprijs van 400 verlangen mag, dat zijn woning behoorlijk onderhouden wordt. Hij heeft persoonlijk reeds 2600 in de herstelkosten bijgedragen. De Raad kan zich niet met eenige ver laging van dezen onderhoudspost ver eenigen en wil hein op 200.handha ven. De vergoeding van 250.aan den Secretaris voor controle der gemeente- financien willen Ged. Staten geheel schrappen, omdat deze controle een on derdeel van zijn werk als gemeente-secre taris uitmaakt, doch B. en-W. achten dit accountantswerk dat ook aan anderen (o.a.vle Vereeniging van Ned. Gemeenten) kan worden opgedragen doch dan nog veel meer kost. De Raad wenscht eveneens deze 250 gehandhaafd te zien, waarbij de heer v. Dongen nog aandringt op een meer uit voerig rapport van de gehouden contro les. De kosten voor de Commissie tot We ring van Schoolverzuim worden van 200 op 100 verlaagd en de subsidie voor Nijverheidsonderwijs van 200 op ƒ125, boUe conform het voorstel van Ged. Stoten. De vergoeding ad. ƒ30.aan de Com missie van Toezicht op het Lager On derwijs zal geheel worden geschrapt. Bij de rondvraag informeert de heer Brokx of de gemeente er voordeel aan heeft, als veldwachter de Koning ontslag zou vragen. De Voorzitter antwoordt ontkennend. De gemeente is n.l. verplicht om 2 veld wachters te houden en het rijk vergoedt in de kosten hiervan. In geheime zitting zal hij hierover nadere inlichtingen ge ven. De lieer v. d. Rijken geeft in overwe ging om bij de Haven een paar meerpalen te laten bijplaatsen, waarop door ver schillende schippers reeds is aangedron gen. De Voorzitter zal dit ter plaatse onder zoeken. Hierna gaat de Raad in geheime zit ting over. ter bespreking van de werk verschaffing. NIEUWKUIK. Werkverschaffing. Kermis. Vrijdagavond half 7 kwam de Raad 'dezer gemeente in spoedeischende ver gadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer C. van den Broek, burgemeester. Secretaris de heer W. van der Leede. Aan de orde: Bespreking plannen Werkverschaffing. Daar het werk bij de thans bestaande werkverschaffing ten einde loopt, stel len B. en W. voor om andere werkgele genheid te zoeken. Na een korte bespre king wordt goedgevonden B. en W. te machtigen hiervoor 10—15 H.A. te be werken grond te doen aankoopen. Voor den aankoop dezer gronden, uit voering werkzaamheden, enz., wordt be sloten een geldleening aan te gaan groot 10.000.—. Bespreking tijdstip kermis. De Voorzitter zegt, dat de bespreking hierover betreft het aangehouden verzoek van den Pastoor dezer parochie om de kermis te doen gelijk stellen met Vlijmen en Haarsteeg n.l. op Zondag na den 20en Augustus. B. en W. stellen voor aan het verzoek te voldoen. Bij de eerste stemming hierover zijn er drie voor en drie tegen en 1 blanco, zoodat dus de stemmen -staken. Bij de tweede stemming was het 4 te gen 3, zoodat het voorstel was aangeno men. De Voorzitter zou graag eens het ge voelen van den Raad willen hooren, om trent de gelegenheid tot dansen met ker- m N De heer Wilgers vindt het verzetten der kermis voor de kasteleins een scha depost. Het zou z.i. wel gewenscht zijn om de danstenten te weren. De heer Van den Besselaar zou iedereen in de gelegenheid willen stellen een danstent te nemen. De heer A. Mostermans zegt, dat een tent ook heel wat belasting opbrengt. De heer Wilgers zegt, dat de kasteleins ook belasting betalen en met kermis neemt een tent heel wat centen uit de gemeente meó. De lieer A. Mostermans wil iedereen hierin vrijlaten. De yoorzitter zegt, dat wanneer iemand in de gelegenheid is om een dans tent te bouwen, hij hier niet tegen zou zijn. Een tent is veel beter om te dansen dan een café, vooral voor de jeugd, daar men vanaf buiten niet kan zien. Men- schen die niet van dansen houden, kun nen bovendien kalm hun kermis vieren. De heer Wilgers zegt nog overtuigd te zijn. dat een tent voor de kasteleins en meer neringdoende menschen een strop is. De Voorzitter zegt, dat er voor veld wachter Verhoeven een woninghuur van 5.50 per week wordt betaald. Op het v -zoek aan den eigenaar der woning om de huur wat lager te stellen, werd niet ingegaan. Besloten wordt de oude huur te blijven betalen. Hierna sluiting der openbare vergade ring. Wanneer muizen zich toegang weten te verschaffen tot Uw provisiekast, slinken de, voorraden veel sneller dan wanneer een groote familie er van eet. Muizen zijn tevens verspreiders van besmettelijke ziekten, zoo dat het niet alleen eigenbelang maar ook plicht is dit ongedierte te bestrijden. Geen kat of val is in staat vijftig muizen in één nacht te vangen, doch met één doosje Rodent verdelgde de Heer A. te K. in 2 avonden 113 muizen. Rodent faalt nimmer; het trekt muizen en ratten onweerstaanbaar aan en reeds het e<*ste hapje is doodelijk. Koop dus nog heden een enkele doos 50 cL of een dubbele doos a 90 ct. en morgen zult U van dit ongedierte bevrijd zijn. Importeurs Firma B. Meindersma, Den Haag. A 4fi S.D.A.P A.R, Partij C.H. Unie Vrijheids Bond Vrijz. Dem. Bond Comm. Partij Staatk. Geref Partij Nat. B.T.M. R.K. Volkspartij Rev. Soc. Partij Chr. Dem. Ujiie Verb. Nat. Herstel Herv. Ger. St. P. Diverse Partijen 22,59 23,81 13,44 9.13 12,47 11.59 10.96 10.49 6.96 9,92 7.32 5.08 5.63 6.18 2.18 2.32 2. - 2,51 2,26 2,27 1.28 0.71 1.03 1.10 0.66 0.70 1.03 0.66 0.64 1.02 0.38 0.82 0.91 0.81 1.06 4.19 1.— 2.84

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 2