Badioproöramma. Hoofdpijn en Kiespijn Mijnhardt's Poeders doch tevens den financleelen steun voor het Jeugdwerk, die naar hij ver trouwde zal worden gegeven, om dit bij uitstek achoone en noodzakelijk werk mat vrucht te kunnen voortzetten. Hierna werd door de K. J. M.'ers het clublied gezongen. Onder leiding van de aanvoerdster M3j. Vesters werd hierna een spreek koor uitgevoerd door de K J V.ers het welk eveneens per radio versterkt aan „Euphonia* dat de prachtige Fucik Walzer Winterstürmen enRoelens Tap toe ten gehoore gaf, waarmede dit|gezel- schap veel succes had. Tot afwisseling gaf de Radio-centrale met zijn mach tige luidsprekers meerdere mooie num mers te genieten. Een woord van hulde aan dit be drijf is voor al hetgeen het dezen dag voor de plaats ten beste gaf niet misplaatst Eveneens een woord van de belangstellenden, die inmiddels in dank aan gemeente en rijkspolitte nog grootere getale waren toegestroomd voor de tactvolle wijze waarop zij werd doorgegeven. Hierna werd door de K. J. M. de hulde groet gebracht aan de Geestelijke en Wereldlijke overheid. Kapelaan Rielra resp. Directeur en Aalmoezenier van de K,j M. en K.J.V. sprak tot slot een woord. Hij noemde het een verheugend feit thans dit ge bouw te kunnen gebruiken tot bespre kingen der belangen van het zoo broodnoodig jeugdwerk. Hij dankt hierbij het Stichtingscomllé voor het vele werk dat hiervoor door hen is gedaan en den onvermoeiden ijver die zij hiervoor hebben getoond. Spreker dankt verder de velen, die door hunne stoffelijke blijken van belangstelling hunnesympathie voor het mooie jeugdwerk hadden getoond en die tevens daardoor het K. J. V.-huis iot een nog aangenamer verblijf voor de meisjes hadden gemaakt. Na dan nog den zoo hard noodigen financleelen steun voor hei jeugdwerk te hebben gevraagd, die naar hfl ver trouwde niet achterwege zou blijven eindigde spreker met den K.J.V. groet .Voor Christus onzen Koning", waarop door alle KJ.Vers in koor werd geant woord „God wil het Amen". Hierna werd door de genoodigden een rondgang door het nieuwe K.J V.- huis gemaakt. Het moet ieders bewon dering afdwingen hoe hier op zeer eenvoudige doch smaakvolle wijze van het voormalig Gemeeniehuis een tehuis voor onze Katholieke jeugdvereeniging is gemaakt. Ruime frissche zalen bieden ruimschoots gelegenheid de K.J.V ers een aangenaam verblijf te verzekeren, terwijl een drietal nieuwe getimmerde kamers en andere noodige middelen van comfort het K. J. V.-huis com- pleteeren. Willem de Zwijger herdenking-verjaar dag prinses Juliana Wanneer mogelijk bij sommigen het idee was opgekomen dat de vereeniging Kaatsheuvelsch Belang ge heel was ingeslapen, dan is het succes dat de organisatie van het herden kingsfeest van den 400sten geboortedag van Willem van Oranje heden op 30 April, tevens de verjaardag van Hare K. H. Prinses Juliana gehad heeft, een bewijs geweest, dat de ver- eeniging niet alleen nog bestaat, doch tevens dekkracht bezit iets te organi- seeren. We mogen bij dezen een woord van hulde brengen aan de bevolking die op zoo een spontane wijze dit feest wilde medevieren, en daardoor uitgesproken heeft gaarne te sympathi- seeren met iets dat K B voor de belangen en het plaatselijk welzijn van Kaatsheuvel doen wil. Had K. B. niets anders bereikt dan dat de bevolking vandaag in haar geheel ter plaatse gebleven is dan reeds was het feest een succes geweest. Doch daarnaast mag het bestuurde voldoening smaken dat de georgani seerde festiviteiten uitmuntend geslaagd zijn. Om klokslag 5 Va uur formeerde zich een stoet waarin naast de Gym- nastiekver. K. G. V. een 800tal schoolkinderen deelnamen met de drie harmonieën Euphonia, Apollo, en St. Jan en de Zangver. Bel Canto. Na een korte rondwandeling door de de gemeente, waarin onze Gymnastiek- vereeniging die sinds enkele weken een schitterende reorganisatie mee- maakt onder leiding van den Eerw. Broeder Ceranus een schitterend figuur maakte werd door de schoolkinderen op de Markt een zangaubade gegeven met begeleiding van muziek van het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia". Na de aubade, gaf de Gymnastiekver. een demonstratie waarin opnieuw de K. G. V. met zijn jeugdige aspiranten bewees wat tactische leiding en goede organisatie zelfs in een paar weken tijd vermag. De opmarsch der kleinen met hunne standen zoomede, het pyramide werk der grooteren oogstten een daverend succes. De EdelAchtb. Heer Burgemeester hield na de demonstratiev,der K. G. V. een keurige herdenkingsrede over Willem de Zwijger, die door de duizenden belangstellenden aandachtig gevolgd werd, hiertoe in staat gesteld door de practische versterking door de plaatselijke Radio Centrale hier voor aangebracht. Euphonia besloot de rede met een krachtig Wilhelmus. Om ongeveer half acht vingen de avondconcerten aan die tot half elf de volle belangstelling van een overtalrijk publiek gaande hielden Achtereenvolgens traden op De Kon. Erk. Harmonie „Apollo*, die o.m. de Slavische Rhapsodie van Friedemann ten gehoore bracht, de ver. „Bel Canto", die met begeleiding van muziek van „Apollo* zong Hol lands Glorie van Rich. Hol, en het Vlaggenlied van Johan Verhulst, de harmonie St. Jan (Berkdijk) die hoewel niet zoo sterk in tal toch zeer dank bare muziek "ten gehoore bracht en tot regelend en organiseerend bij deze groote drukte optrad. Rijkspostspaarbank. Aan het Postkantoor te Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand April 1933 ingelegd f18209,63 en te- rugbetaald f24431,09. Uitgegeven wer den 7 nieuwe boekjes. Werkloosheid Op het Bureau voor Arbeidsbemid deling en Werkloosheidsverzekering stonden Maandag 24 personen als geheel en 70 personen als gedeeltelijk werkloos ingeschreven. Het aantal tewerkgestelden in de gemeentelijke werkverschaffing bedroeg o?er de af- geloopen week 102 Geslaagd Voor den Bosschen Dioc. Gymnas- tiekbond slaagden voor het examen keurturner Ion graad de heer C. Scha pendonk, en voor den 2on graad de heer Frans Schrauwers, beiden leden van de R. K. Gymnastiekver. K.G V. alhier. Zangkoor St. Cecilia, Parochie St. Jan. slot het Koninklijk Muziekgezelschap 12,15 Het KRO-sextet KAATSHEUVEL. Als opvolger van den heer N. v. Roof) is door den HoogEerw. Heer W. Völker, als directeur van het Par. Zangkoor be noemd voor de afd. Gregoriaansch de heer W. Berzeveld en voor de afd. meer stemmige muziek de heer J. Tuerlings. Tot Commissaris van het Bestuur is benoemd de heer P. Schellekens. In een intieme vergadering, Dinsdag avond in café J. van Dun gehouden, wer den de benoemingne met gepaste gezel ligheid gevierd. zullen spoedig bedaren door Vraag Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders en Mijnhardt's Kiespijnpoeders en zie toe dat de naam Mijnhardt op doos en poeders voorkomt. Per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. DONDERDAG 4 MET HILVERSUM 290 M. A. V. R. O. 8,(10 Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10,15 Gramofoonmuziek 10,30 Cello-recital 11,00 Cursus knippen van kindcrkleeding 11,30 Zangvoordracht 12.00 Lunchconcert Tusschcnspel van Graitiofoonmu/.iek. 2,30 Gramofoonmuziek 3,00 Naaicursus 3,45 Gramofoonmuziek 4,00 Halfuur voor zieken en ouden van dagen 1,30 Vioolrecital 5,00 Voor de kinderen 5,30 Kovnes Lajos 0,30 Sportpraatje 7,00 Kovacs Lajos 7,30 Cyclus „Vacant iegangersAttentie!" 8,00 Vaz Dias 8,05 Gramofoonmuziek 8,45 Het Omroeporkest 9,10 Zang 9,30 Omroeporkest 10,0(1 AVRO-Radlotooneel 10,30 Omroeporkest 11,00 VazDias 11,10 Gramofoonmuziek HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert N. C. R. V. 10,00 Gramofoonmuziek 10,15 Morgendienst 10,45 Gramofoonmuziek K. R. O. 11,00 Gramofoonmuziek 11,30 Godsdienstig halfuurtje 12,15 Het KRO-Orkest N. C. R. V. 2,00 Cursus fraaie handwerken 3,00 Vrouwenhalfuurtje 1,00 Bijbellezing 5,00 Piano-recital 5,45 Cursus handenarbeid 6,15 Onze Nederlandsche monumenten 0,45 Cursus knippen en stof versieren 7,15 Ned. Chr. Persbureau 7,30 Weekoverzicht 8,00 Het Christ. Radiokoor 9,00 De Film 9,30 Vervolg concert 11.15 Gramofoonmuziek VRIJDAG 5 MEI HILVERSUM 296 M. VA.RA. 8,00 Gramofoonmuziek 8,15 Orgelspel 8,30 Gramofoonniuziek 8,45 Orgelspel 9,00 Gramofoonmuziek V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding V. A. R. A. 10,15 Voordracht 10,35 Accordeon-soli 11,00 Onze Keuken 11,20 Verkorte opera „Zar und Zimmermann A. V. R. O. 12,00 Lunchconcert Tusschcnspel van Gramofoonmuziek. 2,10 Modepraatje 2,00 Orgelconcert 3,00 Solistenconcert 5,00 De KRO-Boys 7,25 Henri van Esch 7,15 Brahms-avond 9,50 Gramofoonmuziek 10,30 Vaz Dias 10,35 Het KRO-Orkest 11,00 Gramofoonmuziek ZATERDAG 6 MEI V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding V. A. R. A. 10,15 Uitzending voor de arbeiders in de conti nubedrijven 12,00 VARA-Mandolinc-Ensemblc 12,30 Orgelspel 12,45 De Notenkrakers 1,15 Orgelspel 1,30 De Notenkrakers 2,15 Gramofoonmuziek 2,50 Fascisme als sociaal verschijnsel 3,10 Zang en piano I,00 Nederl. Arbeiders Sportbond 4,20 Cello-recital 4,35 Gramofoonmuziek 4,40 Cello-recital 4,50 De Flierefluiters 5,40 Letterkundig overzicht 6,00 Ix>e Cohen's Muziekdoos 6,45 Centr. Nederlandsche Hengelaars-Verbond V.P.R.O. 7,00 Declamaties V. A. R. A. j 8,00 VARA-Orkest 8,30 Zang I 8,45 VARA-Orkest 9.15 Vaz Dias 9,30 Zang 9,40 Orgelspel 10,00 Oplettendheidsprijsvraag 10,10 VARA-Orkest 10,30 Oplcttendheidsprijsvraag 10,40 VARA-Orkest II,00 Gramofoonmuziek HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert 10.00 Gramofoonmuziek 11,30 Godsdienstig halfuurtje 12,15 Ilet trio W. Metselaar 2,00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd 2,30 Kinderuurtje H. I. R. O. 4,00 Uitzending voor de Nederl. Rlindenbond K. R. O. 5,00 Het KRO-Orkest 7,25 Katholieke Radio Volksuniversiteit 7,45 Sportpraatje 8.00 Avondprogramma 11,15 Gramofoonmuziek 10,00 Vrijz. Godsd. Persbureau 10,05 Vaz Dias 10,05 Declamatie 10,45 Gramofoonmuziek V. A. R. A. 11,00 Piatrogibas-kwartct HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert SPORT. DE VOETBALCOMPETITIE. Go Ahead neemt de kop. Juliana en Middelburg winnen. Baardwijk kampioen. Picus wil weer naar de tweede klasse De dag van Zondag was vooral merkwaardig om de fiksclic overwinning die Go Ahead op Feijenoord bevocht. De Rotterdammers die door velen als de a.s. hondskampioenen waren aan gezien, werden in Deventer met liefst 40 ge slagen. Stormvogels won, zij het op niet zoo ge makkelijke wijze, ,van Velocitas en gaat nu met de Deventenaren aan den kop. Gaan we naar het Zuiden dan valt daar aller eerst op to maken dat het Brcdasche Hero in den strijd voor de eerste klasse reeds zoo goed als uitgeschakeld is. In de mijnstreek verloor deze club ill. van Juliana. Middelburg zal zich kramp achtig verdedigen, wat zij Zondag in Venlo nl bewezen heeft. Met 21 werd V.V.V. verslagen, hoewel heide partijen aan elkaar gewaagd waren. V.V.V. heeft nog een protest ingediend, zoodat het mogelijk is dat de stand op 22 wordt ge bracht. Baardwijk heeft Zondag de conmpetitie beëin digd en tevens definitief beslag gelegd op het kampioenschap. Wij wenschen de club dat suc ces in den moeilijken promotiestrijd die haar wacht. Als voornaamste tegenstander in dezen strijd beschouwen we het Eindliovensche Picus, dal Zondag reeds zijn eerste promotie-wedstrijd speelde en Zaltbommel met liefst 61 versloeg. Die lui schijnen dus wel weer ernstige plannen te li ebben. Uitslagen: Landskampioenschap Go AlieadFeijenoord StormvogelsVelocitas Afdeeling IV. lste klasse. NOADNAC Proni. 2e klasse JulianaHero W VMiddel hu r g 2e klasse A AllianceTSC Prom. 3e klasse AxelBoeimeer PicusZaltbommel 3e klasse D RWBOisterwijk Res. lste klasse PSV 2Heimond 2 Prom. res. 2e klasse Dongen 2NOAD 2 Res. 2e klasso A NOAD 4Wilhelmlna 3 WSC 2—GUDOK 2 selden op de bovenste plaats van den ranglijst. Beide clubs bewezen duidelijk dat zij beslist sterker waren dan de rest. En in den laatsten wedstrijd van liet seizoen heeft Baardwijk op afdoende wijze lilijk gegeven dat zij de Bcrgsche concurrenten de hans Is. Wij meenen i dan ook te mogen zeggen dat dit mooie resultaat voor Baardwijk alleszins ver diend is. Daarom wenschen wij de geelzwarten van harte proficiat. Ongetwijfeld zal Baardwijk het niet bij dit eerste succes laten zitten en zal zij een hartelijk woordje meespreken In den moeilijken strijd die haar wacht, de promotie-competitie om een plaats in de tweede klasse. Eenige zeer zware ontmoe tingen staan den geelzwarten daarbij nog te wachten. Wij behoeven slechts de namen te noe men van de tegenstanders die zij in de promo tieronden ie bekampen krijgen: Gudok uit Til burg, Picus uit Eindhoven en Zalt-Bommel. Als Baardwijk er voor kon zorgen dat Waalwijk zijn tweede tweede-klasser kreeg, zou dat van haar een bijzonder mooie prestatie zijn. Wij willen daarop echter nog niet vooruit loopen en vol staan thans niet Juliana voor de komende weken een goed succes toe te wenschen. BaardwijkGood Luck 52 Zondag werd op liet Juliana-tcrrciii de nog restende tijd van de op 26 Maart gestaakte wed strijd gespeeld. Er mocht geen publiek op het terrein worden toegelaten. Om half drie floot scheidsrechter Pijnenburgli de beide elftallen in 't veld. Good Luck trapte af en trok niet een versterkte voorhoede ten aanval, waardoor het leder enkele minuten voor Jiet Baardwijksche doel heen en weer zweefde. Doch een goed ge plaatste bal van de Juliana-achterhoede beland de bij den linksbinnen, die na een prachtig staaltje voetbal de voorsprong vergrootte tot 42. Even later volgt weer een gevaarlijke Juliana- aanval, waarbij de rechtsbuiten doelpunt, doch wegens buitenspel wordt dit punt geannuleerd. Toch blijft Juliana volhouden en een minuut voor het einde is het de centervoor welke met een prachtig schot de stand op 52 brengt. Hier mede had Juliana op verdiende wijze liet kam pioenschap behaald. Om 3 uur ving de vriendschappelijke wedstrijd aan tegen het sterke l.onga 2 uit Tilburg, welke mooie en spannende strijd met 33 eindigde. Het publiek keerde zeer tevreden huiswaarts. Juliana zal dezen wedstrijd nog lang in het ge heugen houden. Tijdens de rust werd liet kam pioenselftal op de foto gezet. Zoo is het dan Juliana na een competitie, waarin met vele moeilijkheden te kampen is ge weest, gelukt, op schitterende wijze voor de tweede maal liet kampioenschap te behalen. Een mooie prestatie voor onze geel-zwnrten en een bewijs dat onze jongens onder aanvoerder J. Wilhelm willen en kunnen voethallen. Docli nu staal de zware proni-conipweer voor ons en moet Juliana Zondag a.s. naar Zaltbommel de eerste promotie-wedstrijd gaan spelen. Wij ver trouwen dat ook nu weer met dezelfde wil ge werkt zal worden om met succes uit den strijd te komen. Supporters welke de reis wenschen me de te maken, gelieven zich voor Dondcrdagmid «lag half twee op te geven bij den heer C. Krol j Iloogeinde. Later zijn geen plaatsen meer be schikbaar. Tenslotte zij nog vermeld dat a.s. Zaterdag middag 6 Mei van 5—6 uur receptie zal gehou den worden in het clublokaal bij den lieer W. van Helvoirt. eenige valpartijen moest opgeven en het koppel j toen de baan uitging. Dc gebr. l'ol schenen er dczcu middag bijzonder trek iu te hebben en tegen het einde liepen zij dan ook na feilen strijd tegen Gommcrs een ronde in. Juist toen zij echter over do leiders van liet peloton heen wil- den gaan, kwamen zij te vallen, waardoor de zoo mooi verdiende voorsprong verloren ging. Nu ging na een fellcii eindsprint tusschen Gom mcrs en Pol «ie Dongeuaar het eerst door «te fi nish. Jammer voor «ie gebr. Pol, dat zij door een ongelukkige samenloop van omstandigheden zich dc overwinning zagen ontgaan. Het hoofdnummer, de 1 uurs koppelwedstrijd voor amuteurs en onnfhankelijken, beloofde een felle strijd te zullen geven. Immers de koppels gebr. Slants, v. GilsPaijmans en Rcijndors Martens zijn volkomen aan elkander gewaagd. Vooral tusschen Frans Slaats en Reijnders kregen we af en toe snelle paces te zien. Frans Slaats bleek onbetwist te sterkste man «lie op de baan was. Herhaalde malen wist lilj een fllnken voorsprong te nemen, doch tot een ronde wist hij het niet te brengen, daar zijn broer Kees telkens weer terrein aan de achtervolgers moest afstaan. Er werd een premie van ƒ7.50 uitgeloofd voor het koppel dat een ronde zou weten uit te loopen. Ondanks krampachtige po gingen wist geen der koppels weg te komen, zelfs niet toen de premie tot 10.verhoogd werti. Tegen het einde werd deze zelfs tot 15 opgevoerd, «toch de koppels waren te zeer aan elkaar gewaagd, dan dat er ook maar iemand los kon komen. De gebr. Slaats werden ten slotte verdiend winnaars van «lezen feilen kamp. Hieronder laten wij de uitslagen volgen: Achtervolging voor nieuwelingen over max. *20 ronden: 1 A. Gommers, Dongen; 2 Antoon Slaats, Waalwijk. Door Gommcrs gewonnen met pi. 111. 40 meter. 46 baanronden eigen kracht over 2 klassemen ten voor nieuwelingen: 1 Dalmcyer 12 punten; 2 Roscnbrantl 9 punten; 3 N. Pol 2 punten; op 1 ronde: 4 A. Broekx 4 punten; 5 J. v. d. Berg 3 punten; 6 L. de Vaan 0 punten. 40 baanronden eigen kracht in 2 klassemen ten voor amateurs en onafhankclljken1 Frans Staats 12 punten; op 1 ronde: 2 J. Martens 9 p.; 3 Fr. v. Gils 6 p.4 Nerlngs 2 p.5 Muller lp.; 6 Paymans 0 p. Finale sprintwedstrijd amateurs: 1 Rcijndors; 2 C. Slants; 3 Pelser; 4 Baanen. Koppelwedstrijd over 125 ronden met 2 klas sementen voor nieuwelingen: 1 Gebr. Gommers 15 punten; 2 Gebr. Pol 9 p.; 3 Zijlmans-v. Bcr- kel 5 p.; op 2 ronden: 4 A. Knulst-v. G«'nen 1 p.; 5 G. v. Boxtel-Pruimboom 0 punten. Het koppel Antoon Slnnts-«le Moor moest we gens een val van tic Moor opgeven 1 uurs koppelwedstrijd voor amateurs en 011- nfhnnkelijkcn met 3 klassementen: 1 Frans Slnnts-Koes Slants 13 punten2 van Gils-Pny- mans 6 punten; 3 Rcijnders-J. Martens 6 punten; op 2 ronden: 4 Nerings-Pelser 7 punten. Het koppel Bnnnon-Mullcr heeft opgegeven. W .B.C. WSC 2 heeft Zondag de competitie besloten met een 22 gelijk spel tegen Gudok 2 uit Til burg. Het was een goede partij, waarin dc geel zwarte reserves toonden de «lepressie, die zich in de vorige wedstrijden geuit heeft, weer te bo ven te zijn. A.s. Maandag houdt WSC in „De Twee Ko lommen" haar jaarvergadering. -1—0 1—0 4—1 3—1 1—2 1;5 4—3 6—1 5—2 2—2 2—2 8—5 2—2 Standenlijsten 2,30 Gramofoonmuziek Landskampioenschap 3,00 Causerie Go Ahead 2 2 0 0 4 8—1 3,30 Gramofoonmuziek Stormvogels 2 2 0 0 4 4—2 VA. R.A. Fcyenoord 2 1 0 1 2 2—5 4,00 Gramofoonmuziek PSV 2 0 0 2 0 3—5 5,00 Na schooltijd Velocitas 2 0 0 2 0 1—5 5,30 VARA-Klein-Orkest Prom2e. klasse Zuid 6.30 The Twinkling Five Juliana 1 1 0 0 2 3—1 6,45 Orgelconcert Middelburg 1 1 0 0 2 2—1 7,15 The Twinkling Five VVV 2 1 0 1 2 1—2 7,30 VARA Standaard-orgel Hero 2 0 0 2 0 1—6 V. P. R. O. j Prom. 3c klasse Zuid 8,00 Cursus Picus 1 1 0 0 2 6—1 8,30 Concert Zalt-Bommi'l 1 0 0 1 0 1—6 9.00 D. de Boer Hzn. t Baardwijk 0 0 0 0 0 0-M) 9,30 Concert Gudok 0 0 0 0 0 0—6 R. W. B. Onze nationaal-gestreepten hebben zich tegen Oisterwijk hersteld. Er werd ree Is heel wat beter gespeeld en was het zeer jammer dat de wedstrijd niet uitgespeeld kon worden. Aangezien 20 minuten voor het einde, toen de stand 52 voor BWB was, Oisterwijk uit protest tegen dc lei ding voor een vermeend buitenspeldoel- punt, den wedstrijd staakte, wat voor O. nog wel nadeelige gevolgen zal hebben. BWB 4 verloor in Kaatsheuvel van Kaatsheuvelsche Boys 3 met 32. DRUNEN. Zondag speelde onze voctbnlverceniging TOP 1 tegen Gcel-Zwnrt met 2—2. TOP 2 speelde tegen ESC uit Elshout en verloor met 42 wegens ach terwege blijven van Juliana 2 uit Hcusden voor 't tournooi. ESC is nu in het bezit gekomen van den beker. Proficiat. Tilburgsche Wielerbaan, Voor Zaterdagmiddag was op de Tilburgsche wielerbaan een groot internationaal programma vastgesteld. Hier trad echter «le regen als spel breker op. Nadat van de achtervolgingswedstrijd een serie verreden was, waarin Slants van Iluys won na 9 roiulen in 2 min. 55 sec., kwam in «le tweede serie Braspcnnlnx na drie ronden te vallen, dnar de haan door de motregen glad was geworden; Brnspenninx kwam er heelhuids af, maar «ie wedstrijden werden uitgesteld tot Don derdag a.s. 8 uur. DUIVENSPOBT. DRUNEN. Zondag hield dc Postduivenvereniging „De Postduif", gevestig«l bij A. v. d. Geld. een wedvlucht vanuit Wavre. De prijzen werden be haald als volgt: 1, 2, 6, 20 Gebr. v. Rnvestcüu; 3, 11 J. Stiphout; 4, 7, 16, 17, 23 XV Viveen; 5, 12, 18, 24, Gebr. Maas; 8, 13, 15, 21 A. Pelders; 9, 26 P. v. Dommelen; 10, 19 J. v. Slulsvcld; 11, 22, 25, 27 II. v. Breugcl. Eerste ovenluif J. Stiphout. Tweede overduif: v. Slulsveld. Speciaal Gebr. Mans. Eerste koningspoule Gebr. v. Ravesteijn. Tweede konlngspoulc Gebr. Maas. De duiven werden 0111 10 uur In vrijheid gesteld, «le eerste duif bereikte het hok om 10-54-29 uur. 10,00 Gramofoonmuziek 1 11,30 Halfuurtje voor zieken en ouden van «lagen Baardwijk kampioen! Voor d«j tweede maal In successie heeft Baard wijk het kampioenschap van hare competitie- af dceling derde klasse D behaald. Voor Juliana is dit een prestatie die 'n felicitatie onzer zijds dubbel waard ls. De strijd is dit jaar fel geweest. Het geheele seizoen was het reeds te zien dat de beslissing zou vallen tusschen Baardwijk en Good Luck uit Geertruldenberg, die elkaar gestadig afwis- Waalwijksche Wielerbaan. Het was Zondag weer een prachtige fictsmid- dag op «Ie Wanlwijksclie Wielerbaan, die steeds meer belangstelling schijnt te trekken. Het kwam ons voor dat de belangstelling deze keer nog grooter was dan voor enkele weken bij gelcgen- heid der opening. Het weer werkte daartoe dan ook uitstekend mee, want een weldoend Mei-zonnetje zorgde voor een vroolijke voorjaarstint. Toch had dat mooie weertje ook zijn bezwarende kanten. Door de droogte was de baan in de bochten in niet al te beste conditie, wat tot gevolg had, dat er nog nl eens een valpartijtje tot stand kwam. Het programma opende met een sprint voor amateurs en onnfhankelijken over 3 ronden. De eerste serie werd gewonnen door Reijnders, vóór den Amsterdammer Baanen. In «le tweede serie versloeg Pelser C. Slants. In «ie finale, die even later verreden werd toonde Reijnders zich de sterkste man; C. Slaats, hield Baanen achter zich en bracht hef zocxlocnde nog tot de derde plaats. De nchtcrvoigingsrace tusschen de nieuwelin gen A. Gommers uit Dongen en A. Slaats gaf een felle kamp te zien. Gommers zag kans pen veertigtal meters in te loopen en werd dus win naar. In de 40 ronden eigen kracht gaven de nieuwelingen aardig strijd. Dalmcijer werd ten slotte winnaar. Sneller ging het tempo nog in dit nummer voor amateurs en onafhankelijkcn. Frans Slaats gaf hier den toon aan en wist on der groot enthousiasme een ronde voorsprong op de overige 5 deelnemers te nemen en daarmede «ten strijd ln zijn voordeel te beslissen. Hierop volgde een zeer interessante koppelwcd- strijd voor nieuwelingen over 125 baanronden. De koppels Gebr. Gommers, gebr. Pol en van Berkel-Zijlmans gaven meercndcels het tempo aan. In het begin brachten ook A. Slaats en de Moor teekenlng ln den strijd. Vooral de laat ste liep herhaalde malei» uit; Jammer dat hij na Zondag hield de Kaatsheuvelsche Con- coursbond, gevestigd bij den heer Jan v. Dun, alhier een wedvlucht voor oude duiven vanuit Mons (B.). Uitslag: P. Remmeren 1, 2, 20, 21, 51, 64; C. de Bondt 3, 17, 22, 72, 96; Frans van den, Assem 4, 6, 10, 11, 38, 63, 71, 80, 83, 85, 90; A. Snaphaan 5, 23, 44, 98; P. Stokkermans 7; J. Opperman 8, 95; Jac. van Dongen (Dreef) 9; G. Laros 12, 18, 65, 70; H. Hendriks 13, 24; A. Pijnen burg 14; Jos. Schrauwers 15; P. Snoeren 16, 24, 36, 68, 92; A. Priems 19, 25; A. Snoeren 27, 37, 47, 53, 82; M. Zacht 28, 79, 97; Jos. Vrinten 29, 40; B. de Bruij- ckere 30; P. Zijlmans 31, 84; Th. Em mers 32, 35, 66; P. Ligtvoet 33; W. Kern- meren 34; Jac. van Dongen (Stations straat) 41, 86; Jac. Vloemans 42, 54, 58; L. van Mosselveld 43, 60, 75. 88: C. Steen bergen 45. 46, 93; M. van Boxtel 48. 77; J. Bergmans 49, 61, 62; Jos. Pijnenburg 50; P. van Es 52, 57: II. Damen 55, 97; B. Kommeren 56. 67, 99; W. van der Ven 59, 91; Fr. Damen 69, 94. 102; J. Cou- wenberg 74; C. van Boxtel 74; P. Snap haan 76; H. Snoeren 78; Jan Zijlmans 81; J. van der Linden 89, 100; H. Netten 103. J. Remmeren 39, 101. BUBGEBLIJKE STAND. KAATSHEUVEL. 15 t.m. 30 April 1933. Geboren: Johanna C. d.v. Franciscus Damen en J. Voogd. Andreas z.v. Martinus Zee- bregts en Gerdina P. M. Damen. Jo hannes Th M zv Hendrikus Th A Geurtz en Maria C Driessen. Frederikus Fr zv Gerrit M Heyda en Martina F Pijnen burg. Johanna M A dv Theodorus Vis sers en Catharina M J van Helvoirt. Andreas H F zv Adrianus J Damen en Laurentia J Hoevenaar. Adriaan M zv Bertus Timmermans en Maria J v Stok- kum. Adrianus Th zv Paulus P A Th Maurits en Maria H Kenskens. Adria* nus P zv Adrianus'J van Laarhoven en Maria A van Es. Cornelia A M dv Ja cobus Dekkers en A M I.Tpelaar. Jo hannes H zv Johannes W Damen en Hen- drika van der Wielen. Overleden: Ida van den Hout, weduwe van Hu- bertus Ligtvoet, 78 jaar. Johannes L J Beunis, 1 jaar. Adriana de Vries, echt- genootc van Johannes Muizelaar, 76 j. Adriana M J Vromans, 11 jaar. Nor- bertus de Booij, echtg. van Johanna M IJpelaar, 68 jaar. Emilius A A M Mtiré 77 iaar. Bertha Blakenburg, echtg. v Th Damen 23 jaar. Adriana M J Tim mermans, 2 jaar. ELSHOUT Over «le maand April. Geboren: Cornells M. zoon van Lninbertus Wolfs en Johanna M. van Broekhoven I.eo- nardus W. F. zoon van Marlnus J. Pulles en Laurinn Klerks Ilendrikn J. M. dochter van Adrianus van Slulsveld en Johanna E. G. van Huiten. Overleden: Engelbert J. G. W. Schoor 75 jaar.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 3