Notaris A. SCHAAP Ombouw electr. net Westeinde. Straat- besproeiing. - Benoeming Commissieleden. Gevraagd Notaris SCHREURS Notaris A. Schaap Notaris Schreurs publiek ver kooien: UIT 1L DWE ADVERTENTIES HALLOHIERHEEN DEN HAAG-WAALWIJK. Reus' Geluks- en f 100.000 kantoor '|20 f 2.50 '|10 f 5.00 - 3|20 f 7.50 ROUWBRIEVEN cn BIDPRENTJES (Oil verslag is reeds in een gedeelte van onze vorige oplaag opgenomen). De raad dezer gemeente kwam Vrijdag avond in openbare vergadering bijeen ten raadhuize. Voorzitter de E.A heer burgemees ter Moonen. Secretaris de heer J. v. Mierio. Afwezig de heeren Klijberg, Pullens en Nuijten. De notulen worden zonder opmer- kingen onveranderd vastgesteld. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. a. Van Oed. Staten 1. Goedgekeurd raadibeslull van 24 Fftbr. 1933 tot verleening eener bouwhypotheek. 2. Alsvoor van 24 Maart 1933 tot aankoop van een perceeltje grond aan de Julianastraat van de firma A. Pulles v. Gerwen Co. 3. Alsvoor tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Baardwljksche straat aan J M. Maas. 4. Alsvoor tot wijziging van het raadsbesluit van 4 Nov. 1932 tot het aangaan eener leening, groot 150 000 met de NV. Levensverzekeringmtj .De Nilimtj van 1859' te Batavia. 5. Goedgekeurd raadsbesluit van 24 Febr. 1933 tot wijziging der begrooting 1932. 6. Goedgekeurde verordening op de geldschtelbanken in de gemeente Waalwijk. b. Van de Commissie tot wering van Schoolverzuim alhier. Ver slag over 1932. c Van den Agent der Arbeids bemiddeling alhier. Verslag over 1932. d Van de Besoijer.sche Woning- bouwvereeniglng alhier. Verslag over 1932. e Van J. W. de Graaff alhier. Mededeeling aanneming benoe ming tot lid van het stembureau in stemdistrict III en tot plaats vervangend lid van het Hoofd stembureau. Deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Benoemingen. f. Van A. H. de Leeuw. Ontslag name als lid van het Burg. Armbestuur van Baardwijk. Ter vervulling dezer vacature wor den door B. en W. aanbevolen de heeren W. v. d. Mee en Th. v. Leent. Gekozen wordt de heer v. d Mee met 8 stemmen tegen 2 op den heer v. Leent. g.Van de leden der Commissie van Toezicht op het M O On?- slagname als leden dier Com missie. Aan den Raad der Gemeente Waalwijk. De Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onder wijs bericht U hierbij de goede ont vang^. van de verordening, regelende de samenstelling en inrichting der plaatselijke Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs in de gemeente Waalwijk, met begeleidend schrijven van Burgemeester en Wet houders, gedateerd 10 Maart 193v. Nu de Commissie reeds tal van ja ren hare functie heelt verricht zon der verordening, heeft het hare ver bazing gewekt, dal nu door Uwen Raad een dergelijke verordening werd aangenomen, zonder dat de Commis sie in de gelegenheid gesteld is tevo ren van het ontwerp-verordening ken nis te nemen, bijzonder nu in art. 2 een artikel werd aangenomen, dat di rect op de samenstelling van onze Commissie van invloed was. Daar een onzer leden lid is van het Plaatselijk Bestuur van de H.H.S. -en H.B.S. en dus volgens art. 2 zóu moe ten aftreden, zou dan een minder stui tende manier van handelen gevonden kunnen zijn, dan nu vervat is in het begeleidend schrijven van Burgemees ter en Wethouders. De Commissie vindt in vermelde feilen een aanleiding hare functie neer te leggen en aan nieuwe leden, die tevoren hebben kunnen kennis nemen van de verordening, hare werk zaamheden over te dragen. Dr. H. G. LANGEMEIJER. H. WIESMAN. J. VAN HEESBEEN. NORBERT VAN LOON. JAN TIELEN. Het college van B. en W.heeiidcn leden schriftelijk een voordracht doen toekomen. Benoemd worden de heeren mr. M. Brouwers, L. Christ, J Küjberg, A. Spierir.gs en H. Verhoefallen met algemeene slemmen of bijna algemeene stemmen. h.Van J. P. P. Tielen alhier Ont slagname als lid van de Com missie van Toezicht op het L.O. en van de Commissie van Toe zicht op het N O. Voor de vacature lid der Comm. op het L. O. worden voorgedragen de heeren C v. Haren en P. v. Vliet. Benoemd wordt de heer C. v. Haren, i Voor de vacature lid der Commissie van Toezicht op Nijverheids-onderwijs worden voorgedragen de heeren H. v. Huifen en J. Kooien. Bij eerste stemming verwerven beide candidaten 5 stemmen; bij herstem, j ming wordt gekozen de heer J, Kooien met 6 stemmen, tegen 3 op H. van Huiten en 1 op J Tielen. 2. Aanbieding verslag Volkshuig- vesting over 1932. Wordt goedgekeurd. 3. Vaststelling opnieuw der ver ordening op de heffing van straat- belasting. Op een vraag van den heer v. Haren zegt de voorzitter dat dit besluit ge nomen moet worden, doch dat de toestand praclisch geen verandering zal ondergaan, In het pCt. wordt geen verandering gebracht. Wordt goedgekeurd. 4. Voorstel tot het aangaan eener geldleening groot f 32.000 en tot wijzi ging der begrooting voor 1933 Wordt goedgekeurd. 5. Voorstel tot vaststelling van hel voorschot op de vergoeding ingevolge artikel 101 der L O.wet over 1933 voor de Nuis U.L.O. school, Op verzoek van den heer van de Waerden geeft de voorzitter op dit punt een kleine toelichting. De lagere scholen ontvingen een bedrag van f 10.per leerling en de Nuts Ulo-school van f25.— Nu is met de besturen der lagere scholen overeengekomen dat zij '/5 op de bij drage zouden laten vallen. I i gelijke mate wilden B. en W.de bijdrage aan de ULO school doen dalen zoodat deze op ongeveer f 20.zou komen. De raad keurt het voorstel goed. 6. Voorstel tot ombouw van het electrlsch net In het Westelnde De heer v. Haren vraagt of het wel noodzakelijk is het bedrag van 1 1500.- als credlet uit te trekken, daar het werk in hoofdzaak door eigen krachten gedaan wordt. Weth. Smolders zegt dat dit slechts een administratieve kwestie is, daar sieeds alle uitbreidingen op den kapitaaldienst komen. Waar degelden toch aanwezig zijn vindt «pr het ge- wenscht de gewone regeling ook thans toe te passenmen krijgt dan boek houdkundig een zuiverder beeld var de kosten. Het voorstel wordt aangenomen. 7. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de Burg. Smeelelaan. De raad gaat daarmede accoord. De Voorzitter stelt nog aan de orde een voorstel, dat door den heer Roxs schriftelijk is ingediend en dat ge steund is door dc heeren v. Driel en Passier. Het inzake deze kwestie dooi den heer Roxs aan den Voorzitter ge zonden schrijven luidt als volgt: Bij de behandeling van de begroo ting in de raadsvergadering van Octo ber 1.1. stelde ik voor een bedrag op de begrooting te brengen om des zo mers bij constante hitte de hooidstra- ten te besproeien. Door U, Mr. de Vrz., werd toen aan mij verzocht hiermede te wachten tol de vergadering van Maart, omdat dan ook de belasting aangelegenheden zouden behandeld worden. Nu is door mij verzuimd bo venvermelde aangelegenheid in de laatst gehouden raadsvergadering naar voren te brengen, doch wensclite het nu gaarne in de a.s. raadsvergadering als voorstel in te dienen. Naar berekening zou een bedrag van 350.voor dat doel noodig zijn. Na afhandeling der begrooting in de Oct.-vergadering is door U, Mr. de Voorzitter, een bedrag gevraagd van 1000.bestemd voor een Rijksinge nieur, die den toestand der haven moet onderzoeken, j Gezein bet uitbaggeren der haven en rekening houdende met het jaar- lijks uitbaggeren der haven, acht ik I het wenschelijk aan dit onderzoek geen uitvoering te geven, doch af te j wachten wat onze hiyven gedurende i deze jaren voor de scheepvaart zal zijn. Uit dit bedrag zou men dan de kos ten der straatbesproeiing kunnen ne men en het resteerende voor andere noodzakelijke doeleinden kunnen ge bruiken. Ik stel dan voor: in overweging, te besluiten overeen komstig het door den heer Roxs in z'n schrijven onder lc voorgestelde. Met betrekking tot hel door den beer Roxs onder 2e voorgestelde dee- len zij mede, dat het bedoelde crediet van 1000.voor het instellen van een onderzoek naar den toestand der haven destijds niet is verleend. Het te verleenen crediet van 350. is, naar schatting, toereikend voor straatbesproeiing gedurende pl.m. 40 dagen. De beslissing omtrenl de (la gen, waarop gesproeid zal worden, dient aan R. en W. te worden overge laten. De lieer van Haren heeft uit de bij de begrooting gevoerde besprekingen den indruk gekregen dat liet nut der besproeiing niet vaststond, daar bij groote hitte het water te spoedig ver dampt is. Indien dit het geval is, acht spr. het een zuiver luxe uitgave. De Voorzitter moet toegeven dat de besproeiing niet afdoende is, vooral ü'.iar volgens de opgemaakte begroo ting voor 350.slechts 1 maal per dag gesproeid zal kunnen worden, in elk geval is bet stofwerend. De heer v. Driel is van meening dat besproeiing wel degelijk groot nut kan afwerpen, mits het op de juiste wijze gebeurt. Z. i. is dat tol lieden niet het geval geweest en moet dc wa gen niet zoo snel rijden. De lieer Roxs is van meening dat het bedrag dat B. en W. voor 40 da gen berekend hebben, veel te hoog is. Spr. heeft zelf een berekening opge maakt, die goedkooper uitkomt. Daar bij is bij echter van de veronderstel ling uitgegaan dat de wagen in orde is en niet fin zoo'n slechten toestand als de laatste jaren, toen, zeker 5 van bet water verloren is. De Voorzitter merkt op dat de wa gen thans geheel hersteld is. Weth. Eibers maakt nog de opmer king dat B. en W. zich i persoonlijk niet aan een berekening hebben ge waagd en, dat zij dit maar aan deskun digen hebben overgelaten. Op de cij fers die deze gaven, meent spr. te kun nen vertrouwen. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Roxs, zegt de Voorzitter nog dat niet liet water, doch het rij- loon liet sproeien duur maakt; het water kost slechts 4 ct. per M3. en per dag dus hoogstens 1.50. Het voorstel Roxs wordt hierna zonder stemming aangenomen. De openbare vergadering wordt hier na gesloten. De vergadering is nog even hero pend, waarna de Voorzitter voorstelde pl.m. 60 Meter tuin, behoorende bij de woning, vroeger bewoond door Klijngeld, te verkavelen en te voegen bij dc tuintjes van de belendende wo ningen in de 2e St. Crispijnstraat, te gen een huurverhooging van 10 cent per week. Zonder stemming keurde de raad dit goed. Vier menschen verdronken Zaterdagavond is in de haven van Swinemunde een boot, waarin vijf menschen waren gezeten in botsing gekomen met een motorzeilschip, dat zou uitvaren De botsing was zoo he vig, dat de boot in twee stukken brak en zonk. Vier menschen zijn om het leven gekomen. Ernstig mijnongeluk bij Essen. In de mijn Matthias Stinnes bij Essen is in den nacht van Zaterdag op Zondag een ontploffing ontstaan. Daarbij zijn 7 mijnwerkers gedood en 2 gewond. Door een trein overreden. Maandagmorgen vroeg is de 18 jarige v. W., uit Eindhoven op een onbewaakten overweg tusschen Echt en Eindhoven door een trein gegrepen en op slag gedood. Door een tram overreden. Op de Prinsengracht te 's Graven- hage is een droevig ongeluk gebeurd, waarbij twee kleine kinderen het leven verloren hebben. Een motorwagen van lijn 10 reed juist de scherpe bochi naar de Warmoeziersstraat, toen twee jonge kinderen plotseling vlak vóór den wagen de rails overstaken. De wagenbestuurder remde onmiddellijk, doch de tram had te veel vaart om te voorkomen, dat de kinderen er onder geraakten. Op hei drukke middaguur verwekte dit ongeval natuurlijk groote ontsteltenis. Met den grootste!! apoed werd de tram opgevijzeld, waarbij ook de politle-kraanwagen dierst deed. Toen men zoover was, kon men constateeren, dat de beide slachk ffer- tjes na de overriding onmiddellijk le. Een bedrag van ƒ350.be schikbaar te stellen voor 't besproeien der hoofdstraten des zomers bij con stante hitte; 2e. Het gevraagde crediet van 1000.bestemd voor onderzoek van den toestand der haven, nu niet schikbaar te stellen, doch het benoo- digde bedrag voor besproeiing der hoofdstraten, zijnde 350.daarvan lc nemen en het resteerende te gebrui ken voor andere noodzakelijke doel einden. B. en W. kunnen zich met de voor gestelde uitgaaf van 350.voor straatbesproeiing verecnigen en geven GEMENGD NIEUWS. Ernstig vliegtuigongeluk. Zaterdag is een vliegtuig van den Duitsch-Chineeschen dienst bij Chiem- see in Beieren gevallen en vernield. De 4 inzittenden, de bestuurder en mecanicien en een directeur der Jun. kers maatschappij met een jong meisje zijn omgekomen. Het vliegtuig was te Berlijn opge. stegen om een laatsten grooten proef, tocht te maken vóór zij'n overneming door de Chineesche regeering voor oorlogsdoeleinden. Het zou daarna naar Nanking zijn gevlogen. dood geweest moesten zijn. Hun lijkjes waren afschuwelijk verminkt. Explosle.ramp In Portugal. In de staatskruiifabriek le Barcelona bij Lissabon heeft een geweldige ont- piolfing plaats gehad Een der gebou wen van de fabriek is geheel verwoest. Er zijn acht dooden geborgen. Bovendien werd een groot aantal ar beiders meer ot minder ernstig gewond, zoodat zij naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. De krachi van de ontploffing was zoo hevig, dat zij tot ver in den om trek werd gehoord. De oorzaak van de ramp kon tot nog toe niet worden vastgesteld. In volle vaart tegen groentewagen gereden. Zaterdagavond ongeveer 10 uur, is op den Rijksweg Eindhoven Boxtel, onder de gemeente Best een motor rijder de heer v. d. W., uit Bodegra ven, met als duo-passagier den heer J, uit Den Haag, met groote snelheid op een door een paard getrokken groentenwagen gereden. Beide voer tuigen reden in de richting Eindhoven. Beide motorrijders werden tegen de straat gesmakt, met het noodlottig gevolg dat de heer J op slag gedood werd, terwijl v. d. W. ernstig verwond naar het ziekenhuis in Eindhoven moest worden vervoerd. Doodelijk ongeluk te Utrecht- In de Croeselaan te Utrecht is Zaterdag een 35-jarige juffrouw uit de Klaverstraat te dier stede, toen zij wilde uitwijken voor een koe, die voor de tram schrok, met haar rijwiel gebotst tegen een veeauto en gevallen. Zij werd daarbij zoodanig verwond, dat zij naar de klinieken moest wor den vervoerd, waar zij spoedig na aankomst is overleden. advertentie Heden overleed in het Diaconessenhuis te Leiden tot onze diepe droefheid onze innig geliefde eenige Zoon, Willem Qulri|nsf Jur. Cand., in den ouderdom van 24 jaar. J. QUIRIJNS A. A QUIRIJNS Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag a.s. te één uur op de Ned. Herv. Begraaf plaats te Raamsdonk (N.-B.) Volstrekt eenige kennisgeving. Heden overleed in het Diaconessenhuis te Leiden tot onze diepe droefheid onze innig geliefde Klein zoon en Neef, Willem Q air Ij as Jur. Cand., in den ouderdom van 24 jaar- Uit aller naam, M. Mz. DE ROON Raamsdonk (Dorp), 1 Mei 1933 18 Biedt zich aan 5 24 jaar, geheel bekend met de soekhouding en administratie, iefst voor Schoenfabriek, 5 jaar als zoodanig werkzaam. Prima getuigschriften. Brieven onder no. der advert. Bureau v. dit blad. 50115 Voos» direct gevraagd; Leeftijd 18—20 jaar. N V. ZACHT's SCHOENFABRIEKEN, KAATSHEUVEL te Drunen, bericht, dat de ON KOEREN DE GOEDEREN, gelegen onder de gemeenten Vaalwijk en baard wijk, eigendom van Mej de Wed. J -VAN LEIJDEN-KROOT te Drunen, zijn ingezet als volgt KOOP 1 op f 3000 - KOOP 2 op f 150.- KOOP 3 op f 100— KOOP 4 op f 150. KOOP 5 op f 100 KOOP 6 op f 850.- (Massa koopen 2, 3,4, 5) KOOP 7 op f 4600.— (Massa koopen 1, 2, 3 4, 5) KOOP 8 op f 630 - KOOP 9 op f 940.- KOOP 10 op f 900.- KOOP 11 op f 400 - Aan soliede koopers van Koop 1 of Koop 7 kan 2/3 der koopsom tegen 4'/2 °/0 rente op hypotheek worden verstrekt. De toeslag blijft bepaald op Dinsdag 9 Mei 1933 ter herberge van PULLES ,'t Vosje* te Baardwijk, des avonds 7 uur precies. 80089 Waalwijk, maakt bekend, dat bet land bouwershuis, erf en grond te Drunen van den heer F. J. AARTS is ingezet op 50076 12300- Toeslag Dinsdag 9 Mei des avonds 7 uur in het Café van den heer C. VISSERS te Drunen. te Waalwijk, maakt bekend, dat het Heeren- lurfs, t&brlek, eri en land te Waalwijk, waarin is ge. vestigd geweest de bekende Riet. meubel, en Mandenfabriek „In. dustria*. is Ingezet als volgt: Koop 1 op t 3500,—koop 2 op 11000.—koop 3 op i !000.koop 4 op 1 2000.- koop 5 op I 750,— koop 6 op 11700,— koop 7 op I 8500,—, Toeslag 11 Mei 1933, des avonds 7 uur in Hotel Verwie! te Waalwijk. 50108 te Drunen, 50090 zal ^op Woensdag 10 Mei 1933 bij inzet en op Woens dag 24 Mei 1933 bij toeslag, telkens des avonds 7 uur precies, ter herberge van M.VAN DER WESTEN te Drunen en ten verzoeke van den Heer ANT. VAN HULTEN Antzn. aldaar Onder de gemeente Drunen. KOOP 1. Een huis met schuur, erf en tuin, gelegen nabij den Dijk, Wijk A nr. 27, ter grootte van ong. 9Aren, zijnde het Noord, gedeelte zooals afgepaald van het perceel kad bekend als Sectie E nr. 848, groot voor het geheel 34 80 Aren KOOP 2. Bouwland, gelegen ten Zuiden van koop 1 ter grootte van ong 25.80 Aren, zijnde het resteerend gedeelte van voorschreven perceel Sectie E. No. 848. KOOP 3. Massa der koopen 1 en 2, Aanvaarding: koop 1 bij de betaling der kooppenningen, doch niet vóór 1 Juli 1933 en koop 2 op 11 November 1933, Betaling der kooppenningen voor 5 Juli 1933. Lasten van 1 Juli 1933. Leveranciers worden dringend verzocht hun rekeningen van de Missie.tentoonstelling ten aller spoedigste in te zenden bij de Penningmeesteresse Mej. ALIDA VERWIEL, v.m. Besoijen. ABONNEERT U OP DIT BLAD. groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder Waalwljksche Stoomdrukkerij Aitoon Tlelei. KOOPT L0TISICO KOOPT Een Termijn polis a 12.50 per 4 maanden. (Wettig geoorloofd). De laatste 3 dagen van de voorverkoop, want Maandag 8 Mei a.S. heeft de trekking plaats en dan komen ze er weer uitgerold. Reus gaat weer naar Den Haag en als er dien dag weer gelukkige winnaars zijn, dan komt 's avonds maar, want Reus keert terug circa half acht De gevallen prijzen zullen door mij in onze dagbladen bekend gemaakt worden. Als er een hoofdprijs valt zal door mij een telegrafisch bericht gezonden worden. Ook nog tot Vrijdag verkrijgbaar bij de agenten J. REUS, Commissionair in Loten, St. Crispijnstr. 91, Waalwijk, WAAIWIJSBCBF STOOMDRUKKERIJ ANT99N TIELBN, Gemeenteraad Waalwijk. DE ROON. Schiebroek, 1 Mei 1933 Beukenlaan 63 24

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 4