V des avonds in de Ned. Herv. Kerk als spreker optreden. Voor het op 2en Pinksterdag alhier te houden Nationaal Hengel— concours blijkt groote belangstelling te bestaan. Verschillende vooraanstaande vereenlgingeri hebben reeds inge schreven en nog steeds komen inschrij vingen binnen. Indien het weer dien dag medewerkt, belooft het een heele drukte te worden. De jaarlijksche Landdag van den Ring 's Orevelduin Capelle van den Bond van Ned. Herv. fongelingsver- i eenigingen op O O. zal op Zaterdag 10 Juni a.s. op een terrein aan de Hoogevaart gehouden worden. Het aantal tewerkgestelden bij de gemeentelijke werkverschaffing bed.oeg gedurende de werkweek van 21 tot 27 April 1.1. 102. In deze gemeente doet zich een geval van de ziekte van „Well" voor. De toestand van den patiënt, die door een rat gebeten werd, is ernstig. Dinsdag 9 Mei a.s. des nam 3 uur zal in de zaal van den heer L. F van Dongen alhier een vergadering van stemgerechtigde Ingelanden van de waterschappen .De Groote Oude Straat Binnen de Oude Straat", „Ten Westen van de Vrijhoevensche Vaart" en „ten Westen van den Nieuwendijk met de Aanwassen" worden gehouden. De agenda vermeldt o m. de verkie zing van een Voorzitter vanhetDage- Iljksch Bestuur in eik der drie eerst genoemde waterschappen wegens pe riodieke aftreding van de heeren W. B. Rijken, Q. j. Heijmans en B. v. d Hoeven Jz. en van een lid van het Dagelijksch Bestuur in laatstgemeld waterschap wegens periodieke aftreding van den heer Adr. v. d. Hoeven. In verband met den uitslag der Tweede Kamerverkiezingen werd j 1. Zaterdag des avonds 8 uur in de Oer. Kerk aan 't Brugge'ja door de A. R. Klesvereeniging onder leiding van den Voorzitter dhr. K. Albla?, een dankstond gehouden. CAPELLE. In de Nleuwstraat kwamen de wielrijders P. L. en J. v. H. met elkaar in botsing. Behoudens wat materieelc schade liep dit ongeval nog goed af. Maandagmiddag ontstond bij O. Q. In de Heistraat een schoorsteen brand, welke zich nogal ernstig liet aanzien. Door krachtdadig optreden was men echter het vuur spoed! meester en werd zoodoende erger onheil voorkomen. Maandagavond geraakte he oudste kindje van J. v. d. S. aan den Loonschendijk in een onbewaakt oogen blik in een tobbe met water. De vader zag nog tijdig het gevaar en wist de kleine van een wissen dood te redden VRIJH.CAPELLE. Qedtirende de maand April werd op de Rijkspost spaarbank ingelegd een som van f2761.43 en terugbetaald f 1411.96. A.s. Zaterdagmiddag geeft de vocrbalvereen. „Sparta" alhier op het sportterrein a. d. Loonschendijk he eerste gedeelte van haar te houden seriewedstrijd, opgeluisterd door he Fanfarecorps „Slrena". Indien het weer wat medewerkt belooft het een gezel lige drukte te worden in ons dorp. In het gebouw voor Chr. Be langen aan het Bruggetje alhier komt a.s. Vrijdagavond om half acht de jeugdclub van den Chr. Fabrieks. en Transportarbeidersbond in ledenver. gadering bijeen. De leider zal een onderwerp inleiden over de taak der vakbeweging. Aan het te houden Bondscon- gres van den Chr. Fabrieks. en Tran sportarbeidersbond op Woensdag 3 en Donderdag 4 Mei te Rotterdam zal voor de plaatselijke afdeellng worden deel genomen door dhr, P. Hommel en P. Wagemakers, resp. voorz. en «eer. Zaterdagmiddag geraakte een koe nabij de sluts in het Kanaaltje en verdronk, WASPIK. Voor den vleeschkeu- ringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 27 varkens, 15 runderen en 2 kalveren. In deze gemeente is een geval van besmettelijke ziekte dyphterie geconstateerd. Zondag j. i. maakten de leden van de Aartsbroederschap der H. Familie een bedevaart naar het gena deoord te Elshout. Maandagavond gaf de Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" een concert op de kiosk voor het gemeen tehuis, ter gelegenheid van den ver jaardag van H.K, H. Prinses Juliana. Op het terrein der werkver schaffing werden in enkele nachten verschillende voorwerpen ontvreemd. Het is de politie mogen gelukken de daders op te sporen. Door den bouwkundige A. G. de Bruijn werd Maandagavond in het hotel van lersel aanbesteed het ver. bouwen van een heerenhuis voor rekening van den heer A, P. Brokx. Ingeschreven werd Timmer- en metselwerk. Hoogste inschrijver Versteegen te Capelle f1306,Laagste inschrijver Gebr. Boom Waspik f936,— Glas-en schil, derwerk. Hoogste inschrijver Th. Hamers Waspik t 829,—. Laagste inschrijver Gebr. van Gerwen Waspik f/40,Gegund aan den laagsten inschrijver. RAAMSDONK Bij een tienjarigen zoon van O. in deze gemeente is de besmettelijke ziekte dypbteritus gecon stateerd. Het iaarlijksch onderzoek voor de dienstplichtigen der lichtingen 1921 en 1924 zal voor deze gemeente wor den gehouden te Waspik in de voor malige O. L. school op Vrijdag 9 Juni i a,s, om 11 uur voormiddag, In de afgeloopen week bedroeg in deze gemeente het aantal werkloo zen 428, waarvan 1 gedeeltelijk werk loos is. RAAMSDONKSVEER. De Kon Erk. Postduivenvereeniging „Prinses Juliana" zal op Zondag 14 Mei a.s een groot Nationaal Concours houden ^anuit Mons. Zondag en Maandag j 1. gaf de R K. Propaganda club „Voor God en Vaderland" een goed geslaagde uit voering in het St. Henricusgebouw Opgevoerd werd het tooneelstuk .Pastor Bonus" in drie bedrijven van Henri 't Sas. Beide avonden was de groote zaal goed bezet. De opbrengst was voor de Vereeniging voor Wijk verpleging „het Wit-Gele Kruis". De leden van de Propagandaclub die voor de eerste maal op de planken kwamen vervulden allen uitstekend hun rol. Velen meenden met geschoolden in plaats van nieuwelingen in 't vak te doen te hebben.De aanwezigen volgden met groote aandacht de afwerking van het prachtige stuk en gaven door herhaald applaus blijk van hunne ingenomenheid. Het waren zeer aan gename avonden, waarvoor onze pro pagandaclub dank verdient. Bij de gemeentepolitie is aangifte gedaan van verduistering van een duif. De dader is door de politie reeds opgespoord. RAAMSDONKSVEER Mejuffrouw A. Hoogenkamp werd benoemd tot Onderwijzeres aan een Bijzondere Schooi te Rijssen. Naar we vernemen zal de op hooging en ullgraving van het terrein voor het Oebouw van de Ver. ter behartiging van de Protesfantsche be langen geschieden door werklooze leden van den Chr. Nat. Werkmans bond. Zaterdag zal de Chr. Nat. Wetkm. Bond een vergadering houden, waar als spreker zal oplreden Ds. Guittart, terwijl dhr. Stelgenga een Historisch Onderwerp zal behandelen. LOON OP ZAND. A.s. Vrijdag om 6 uur zal onze nieuwe pastoor, de ZeeiEerw. Heer Schoenmakers feeste lijk worden ingehaald. Alle hier ter plaatse bestaande gezelschappen zijn bereids uitgenoodlgd om bij deze gelegenheid een optocht te organi- seeren. De opstelling van den stoet zal geschieden In de Kasteellaan, vandaar zal dan worden getrokken naar de kerk. Bij deze gelegenheid is verzocht aan de heeren Fabrikanten om de fabrieken om 5 uur te doen beëindigen. - De RK. W. V. hield 1.1. Zmdag eene algemeene ledenvergadering. Op deze vergadering werd bestuursver. kiezing gehouden. Als nieuw bestuurs lid werd gekozen M. Snoeren, welke ook tevens met meerderheid van stemmen als voorzitter der R.K. W. V. werd aangewezen. De nieuw gekozen voorzitter bracht dank aan de ver gadering voor het vertrouwen in hem gesteld. Daarna volgde nog enkele bespre kingen van huishoudelijken aard, waarna de vergadering gesloten werd met gebed. ALMKERK. In café Dekker alhier werd de oprichtingsvergadering gehou den van de Varkensfokvereen. voor 't and van Heusden en Altena. Tot bestuursleden werden gekozen dhr. L v. Andel, A. Kistenmakers, I. van -eeuwen, J. Snoek en I. v. d. Schans. Voorloopig zal de heer J Snoek als voorzitter en de heer H. v. Andel als secr.-penn. fungeeren. schappelijk de V.V. Juliana I iegen D.V.T. 1 (Nleuwkulk) de eerste won met 1—0, Miandagavond gaf de fanfare der H Familie een volksconcert op de Vtschmarkt by de gelegenheid van de verjaring van H. K. H. Prinses Juliana. Dat het een groote menigte volks wist te trekken, spreekt vanzelf, zoodat er een gezellige drukte heerschte. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Mijnheer de Redacteur. In Uw blad van 1.1. Zaterdag ias ik voor Waalwijk niets dat verband houd met de viering van den verjaardag van Prinses Juliana, die dit jaar gehouden wordt op 1 Mei. In dezen tijd van ontwrichting staan de hoogste goederen op het spel. Als we zien wat de nog kort geleden oppermachtige SD A.P. er in Duitsch land van gebrouwen heeft, moet ons dit met afschrik vervullen. Ik voor mi; geloof zeker dat, wat voor levens overtuiging we ln ons binnenste ook omdragen en hoe verschillend een veelzijdige figuur als Willem van Oranje thans ook voor onzen geest moge verrijzen, Indien ieder voor zich onpartijdig tot zichzelf wou inkeeren en de staalkundige beginselen die in ons land toepassing vinden en de vruchten daarvan toetst aan die thans b v. Duitschland te zien geeft, men eenstemming (met uitzondering van Wijnkoop) tot de slotsom zou komen „Wij willen Holland houden". Zonder nu aan menschvergoding e doen, zien we in Juliana een prinses aan Nederland geschonken ter bewa ring van deze geestelijke vrijheid, waarvan Willem van Oranje de weg berijder en grondlegger geweest Is Het is m.i. juist de plaatselijke of locale pers die nuttig werk doet in dezen tijd de volksopinie te doordrin gen van de geestelijke schatten die van Hoogerhand ons toebeschlkt zijn door de handen van het Huis van Oranje. Wil b.v. ons kerkelijk leven van een rustig leven verzekerd zijn dan zal het 4ederlandsche volk ook de woorden van den Christenjood moeten verstaan. ZIJ zullen het niet hebben, Ons oude Nederland. Nederland is alleen dan owd-Neder- and, wanneer als Staatshoofd beschikt ïlijft het van oudsher godvreezende Oranjehuis. Het speet me dan ook niets te vinden Uw blad hoe Waalwijk deze ver- aardag dacht te herdenken. Met dank voor de opname, Z. De geachte inzender zal het best doen zich betreffende dit laatste om nadere Inlichtingen te wenden tot den voorzitter van het Centraal Oranje- Comité, welk laatste de herdenking van nationale feestdagen geheel aan zich getrokken heeft. RED. RECHTSZAKEN. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 2 Mei '33. Zaterdag werd hier aanbesteed de verbouwing van een woonhuis met garage voor den heer Hub. v. d. Staak met den volgenden uitslag: Van Wijk en Kramer. Qenderen f5998.—, Van Rijswijk, Heusden f5464.—, Van der oo, Elshout f 5400Haspels, Oen deren 15350.—, P. Kramer, Qenderen 5300 Van Wijk, Heusden f 5200,-, Oebr. Dankers, Heusden f5117,—, Van der Staak en Nieuwkoop, Heus den f4605.Oebr. Boeren, Heusden 4535. Gunning volgens bestek. Het maken van het in de vorige week aanbestede pand voor rekening van Dr. van Setera is gegund aan den aagsten inschrijver op één na, den heer A. den Teullng Jz., Waalwijk. Herbenoemd tot R.K. Armmeester zijn door Z Exc. den Bisschop van s Bosch de heeren J. C. v. Laarhoven en F. Schreuder. De H. Familie is voornemens op Zondag 14 Mei onder leiding van den Eerw. heer Kapelaan Maas ter bede vaart te gaan naar Elshout. De fanfare der H. Familie zal er mede aan deel nemen. Zondag speelden hier vriend- Valschheid in geschrifte. J. S. 39 jaar. landbouwersknecht te Lage Zwaluwe. was door de rechtbank ie Breda veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf wegens valschheid in geschrifte. Verdachte kwam van zijn vonnis in hooger beroep, in de hoop op voorwaardelijke veroordeeling. Ook de reciasseering concludeerde na onder zoek tot voorw. veroordeeling. Ver dachte had een briefje vervalsch», er wat bij geschreven, om langs dezen bedriegelljken weg zich steungeld te verzekeren. De adv, gen. voerde aan, dat derge lijk bedrog fe ernstig is om clementie tegenover verdachte te kunnen doen gelden. De eisch van den adv. gen. luidde bevestiging van het vonnis. Vrijgesproken. De rechlbank deed uitspraak in de strafzaak tegen M. v. d. W. arbeider, Nieuwkuijk. ter zake dat hij tusschen November 1932 en Februari 1933 te Vlijmen zich heeft toegeëigend een kop van een electrische rijwieliantaarn en een dynamo eigendom van C. Heesbeen en welke kop en dynamo hij ter repareering order zich had. De eisch luidde f 25 boete. Verdachte werd vrijgesproken. De moord in de Groote Visscher ij straat. De Rotterdamsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaok van den 42 jarigen houtbewerker D. C. W. die den 18den April heeft terecht gestaan, als zijnde er van verdacht in den vroegen morgen van 25 Juli 1932 zijn vrouw, door wurging en gasver- verstikking om het leven te hebben gebracht. De rechtbank heeft verdachte ver oordeeld tot een gevangenisstraf van 10 jaren. Het O. M. had 12 jaar gevangenis straf geëischt. Overval te Ressen.Bemmei. Voor de Arnhemsche rechtbank is gisteren behandeld de zaak tegen een 22-jarigen slagersknecht, verdacht van den overval met roof té Ressen-Bem- mei en twee andere misdrijven Het O. M. eischte tegen verd. 20 jaar gevangenisstraf. SPORT. NEDERLAND—BELGIë. Van Heel Zondag niet van de partijl Van Heel is Zondag j.l. in den wed strijd tegen Go-Ahead zoodanig aan een zijner enkels geblesseerd, dat het zeer waarschijnlijk is, dat hij Zondag a.s. niet uit kan koinen in den wedstrijd Neder landBelgië. Ook in het Belgische elftal zijn eenige wijzigingen gebracht. VRIJ HOEVE-C A PELLE. Groote Seriewedstrijden. Op Zaterdag a.s. 0 Mei zal men een aanvang nemen met de seriewedstrijden uitgeschreven door de voetbalvereni ging „Sparta" te Vryhoeve-Capelle. Deelnemers zijn o.a.: Besoijen. I)e wedstrijden zullen worden opge luisterd door het muziekgezelschap „Si rena", zoodat het Zaterdag voor sport en muziekliefhebbers een gezellige en ge notvolle middag beloofd te worden. De prijzen zijn 2 prachtige bekers, krans en tak. Aanvang der wedstrijden half 4. Proef wedstrijd R.K.V.B. in de Langstraat. Zondag 30 April speelden te Raams- donksveer 2 procfelftallen van de RKVB nfdeeling Langstraat een oefenwedstrijd, waaruit een elftal werd samengesteld dat dezen zomer een competitie moet spelen tegen de verschillende elftallen van an dere districten. Als om 3 uur scheids rechter Leijenhorst de elftallen in 't veld blaast, zijn ongeveer 500 personen aan wezig om getuige te zijn van een fairen, een met veel enthousiasme gespeelden kamp, waarin beide partijen weinig voor elkander onderdeden. Voor de rust wis ten de zwarten 2-maal te doelpunten, en hiermede hun meerderheid uit te druk ken. Na de rust werd het verhand in de gele ploeg geleidelijk beter en had de zwarte achterhoede het hard te verant woorden. Zij wisten echter tot 10 min. voor het einde hun voorsprong te be houden, waarna zij voor een schot van den linksbinnen moesten zwichten. Even later maakte de linksbuiten met een hard schot gelijk. Hiermede kwam het einde De RKVB kan terug zien op een goed geslaagden sportdag en heeft hiermede getoond, dat in den R.K. Bond pracht- spelers uitkomen, die een spel kunnen ontplooien, dal het aanzien ten volle waard is. Na afloop werd onderstaand elftal ge kozen Doel: Bouwens (W. v. R.). Achter: de Bruin (W. v. R.), G. v. Box tel (D.E.S.). Midden: v. Leeuwen (V. Bovs), B. van Boxtel (DES). \V. Schalken (SNP). Voor: Baaten (Hercules), Kefizer (V. Boys), v. Roov (V. Bovs), de Vries (SNP) Gubbens (DES). (SwervesSelders (Hercules), v. Gils DUIVENSPORT. WAALWIJK. I)c Waalwijksche Concoursbond hield een wedvlucht vanuit Mons. In Concours 357 duiven. Los 9 uur. Eerste Duif 11-5-25 uur. Laatste duif 11-20-50 uur. G. Schoemans 1, 33, 50; J. Verhagen 2, 18, 02, 88; J. v. d. Houdt 3. 4, 11, 57; H. Knippels 5; C. Broumels 6, 36, 54, 64. 86; Th. v. d. Geld 7, 15, 53, 73, 77, 85; A. de Leijer 8, 9, 83; A. Bakkers 10, 20; Sief v. Bladel 12. 19; C. Witlox 13, 14, 39; A. van Hilst 16, 49. 89; J. van Schayk 17, 41; M. v. d. Griend 21; Sjel Boot 22, 27; Th de Ronde 23, 65; A. van Eijck 24, 60, 68, 70; A. Stokwielder 25, 71; L. van Gelder 26; P. L. Pullens 28, 48; Sjef Sleenhof 29, 37, 59; J. Lcijlen 30, 42; M. Leijtcn 31, 52; A. Henscn 32, 56; A. Stam 34; J. van Veldhoven 35, 69, 84; J. Kipping 38. 47, den Katten berg door tot nu toe ~l\' van Spijk 40, 43, 61; J. de Wit onbekende oorzaak niet zijn motorfiets Colijn zijn medewerkers aanvankelijk alleen zal zoeken bij de rechtsche partijen en wel op een nationaal pro gram, gebaseerd op de vier bekende punten, welke bij In zijn verkiezings rede herhaaldelijk naar voren heeft gebracht. Met een dergelijk program zou de heer Colijn vertrouwen in de Kamer een grootere meerderheid te verkrijgen, dan enkel die, welke gevormd wordt door de partijen, waaruit hij zijn kabinet zou hebben, samengesteld, De Kamers bijeengeroepen. De beide Kamers der Staten-Generaal zijn in vereenigde vergadering in het gebouw van de Tweede Kamer bijeen geroepen op Zaterdag 6 Mei des namiddags kwart voor drie. Marine zaken voor den Zeekrijgsraad te Soerabaja. Bij de behandeling door den Zee- krijgaraad te Soerabaja is tegen den kwartiermeester Pieckari wegens op ruiing, gevangenissiraf geëischt voor den lijd van twee jaar. Tegen den korporaal Severijnse is een jaar geëischt. Conflict bij de K.L M Naar Vaz Dias meldt, hebben de leden van de NfdsrJandsche vereeniging van veikeersvliegers, waarvan alle pi loten van de K L M., op twee na, lid zijn, in een Maandag gehouden ver gadering unaniem besloten, met ingang van 1 Juli ontslag te nemen ais vlleg- tuigbestuurder van de KLM. BUITENLAND. Het douane bestand. De kansen op het sluittn van een tariefsbesfand voor den duur van de economische conferentie zijn aan- merkelijk gestegen, doordat Amerika zich bereid heeft verklaard accocrd te gaan met het door Frankrijk ge maakte voorbehoud, dat de invoer rechten verhoogd mogen worden, wanneer dit noodig mocht blijken in verband met een plotselinge depreciatie van den dollar of het pond sterling. Nieuwe Japanse he operaties. Het Japansche ministerie van oorlog kondigt in een communiqué aan, dat naat alle waarschijnlijkheid nieuwe militaire operaties ten Zuiden van den Chineeschen Muur zuilen beginnen, wanneer de Chineezcn hun militaire aciies in het door de Japansche troe pen ontruimde gebied ten Oosten van de Loean rivier niet zouden staken. Men moet dan op een ernstigen toe stand voorbereid zijn. GEMENGD NIEUWS. Door een auto aangereden en gedood. Te Zaamslag is de heer J. Keizer door een auto aangereden en ernstig gewond Hij is eeenigen tijd later overleden. Botsing tusschen motorfiets en melkwagen. Zaterdag is de 31 jarige rijwielher steller H Hiensk uit Oosterbeek op den Schelmschenweg ter hoogte van den Katten berg 44, 79; P. van Helvoirt 45, 46, 74; J. Blok 55, 72, 90; A. Strijk 58; C. Verhulst 63; rh. Duivenkam 66; A. Verhoeven 67; W. tegen een hem tegemoetrijdenden melkwagen opgereden. De man werd van Bokhoven 75, 76, 82; A. Braspenning i met' in^endige kneuzingen en een 78. 87; P. Schoemans 81. H. v. d. Wiel, le overduif. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. Botterdam, 2 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 175 paarden, 2 veulens, 1 ezel, 1880 magere runderen, 874 vette runderen, 235 vette kalveren, 1432 nuchtere kalveren, 204 graskalve ren. 255 schapen of lammeren, 47 biggen 16 hokken of geiten en 7 overloopers. Prijzen per pond: koeien 1417, 21 ossen 15—17, 20—22, 24 25, 27—29 c 25 c., stieren 1315, 1718, 2022.5 ct.; kalveren 52.5 cent. 25->-32.5, 37.5—42.5, 47.5— Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien 105—235, kalfkoeien 115—245, stieren 40 -250, pinken 35—70, gras kalveren 20—60; vaarzen ƒ65—105, paarden 90—180, slachtpaarden ƒ80— 180, hitten 3575, biggen ƒ510, big gen per weck 0.40—0.80, fok nuchtere kalveren 5—10, slacht nuchtere kalve ren J 25. AGENDA. WAALWIJK. W.C.B. Donderdag van 6/'2—8 uur inkorven Lier. Vrijdag van 6'/2-8 uur inkorven Noijon, K C. Tilburg Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/t uur. Repetitie Lieder- tafel Oefening en Vermaak. Vrijdagavond 5.30, 7 en 8 30 uur repetitie adsptranten W.G.V. Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Lledertafe! „Oefening en Vermaak*. BINNENLAND. Colijn Kabinetsformateur. H. M. de Koningin heeft den Minis ter van Staat, Dr. H. Colijn ontvangen en hem opdracht gegeven tot vorming van 'n parlementair kabinet. Dr. Colijn heeft verzocht die opdracht in beraad fe mogen houden. In verband met de opdracht tot vorming van een parlementair kabinet aan dr. H Colijn, verneemt „De Tijd" uit zeer betrouwbare bron, dat de heer een beenbreuk in het gemeente zie kenhuis opgenomen. Zijn vrouw die op de duo zat liep enkele lichte verwondingen op In den loop van Zondag is H. aan zijn verwondingen overleden. De melkwagen, waarvan het paard na de aanrijding op hol sloeg, werd eenigszins beschadigd, De melkrijder bleef ongedeerd. Serum schandaal in Italië. Onachtzaamheid bij het samenstellen van sera tegen dyphtherie door het nationale instituut voor serotherapie te Napels, heeft den dood van tien kinderen veroorzaakt, terwijl verschei den kinderen, als gevolg van de toediening van het serum verlamd of ziek zijn geworden. Bij onderzoek is gebleken dat het serum geleverd was door het instituut te Napels. Verschillende sera waren verkeerd behandeld en o.a. vermengd met sera, die nog virulent waren. In verband hiermede zijn de directeur van het instituut, prof. Terni en de amb tenaar Pesta, die speciaal belast was met de toebereiding van het serum, gearresteerd, terwijl het instituut is gesloten. Zooals men zich zal herinneren, heeft zich een dergelijk geval voorge daan in een instituut te Lübeck. LAATSTE BERICHTEN. Werk/oozen. Het aantal werkfoozen in de gemeen te Waalwijk was op 1 Mei terugge loopen van 188 lot 163 verdeeld als volgt Bouwvakarbeiders 21 Houtbewerkers j0 Kleermakers 2 Ledetbewerks 05 Leerlooiers 7 Metaalbewerkers 4 Typografen Diverse 13 163 Oud-Burgemeester Verwiel. Onder het afdrukken van dit nummer vernemen wij, dat de Edelachtb. Heer G. G. Verwiel is overleden. 9

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6