DE ECHO VIN Mï ZOU Nieuws uil laalsheusel. Brief uit Waspik. H. de Bont-v. Huiten THÉ DANSANT No. 38. Zaterdag 6 Mei 1U33. nüe Jrg. DERDE BLAD. Waspik, 3 Mei 1933. Geachte Lezer. De verkiezingen zijn voorbij en de spanning is weer geweken. Een kleine nabeschouwing o er de stemming in onze gemeente lijkt me wel geschikt. De algemeene uitslagen mochten ons al mee- of tegenvallen, wat onze ge meente betreft m jgen wij vrijwel vol daan zijn ln plaats van tachtig, zooals zij verwacht hadden, behaalden de S.OA.P.-ers, ondanks onze metroode reclame volgepropte brievenbussen, slechts 38 stemmen. Dit is weliswaar 22 meer dan in 1929, maar toch is het geen aantal voor een partij welke naar men zegt 19 leden heeft. (Voor leden zou men dan moeten lezen .gezinnen"). Bovendien bestaat dit ledenaantal in hoofdzaak uit vreemde lingen, die zich hier den laatsten tijd vestigden, en wier hoofddoel schijnt te zijn, om ons, arme, achterlijke Was- pikkers uit onze Middeleeuwsche be domptheid te verlossen, door ons te verlichten mei den rooden gloed der moderne democratie.Hum, hum! Tegenover 1131 stemmen der R. K Staatspartij en 175 Chr. Hist, en Anti. Revolutionairen slaat men echier wel een armzalig figuur. En 't pleit wel voor voldoende gezond verstand en plichtsgevoel van onze ingezetenen, als zij dachten die roode voorlichting niet noodlg te hebben, en gewetensvol hunne stemmen uitbrachten op hen, die aan Godsdienst en Gezag vast- houden. Godsdienst en gezag zijn wel de twee voornaamste grondslagen voor een uitgebrachte stem, en daaraan kunnen wij dan ook vrijwel den aard van onze Waspiksche bevolking leeren kennen. En we zien dan ook direct; ondanks het .hoog van den toren blazen" der anderen, dat onze inwo ner», als het er op aan komt, hun plicht weten ie doen, Zeker, ook hier zijn ontevredenen, maar dat geeft een weldenkend mer.sch nog niet het recht om naar links te deserteeren. Dit schijnt men hier goed begrepen te hebben, en 'i schijnt dus dat we nog niet zoo heel erg achterlijk zijn. Ook valt het op dat slechts 16 ongeldige stemmen zijn uitgebracht, wat ver moedelijk te danken is aan het advi seerend werken der Propagar.daclub. Van Protestantsche zijde heeft men de verkiezingsactie zeer kalm opgeval, m3ar de R.K. Ktesvereeniging heef. de zaak des te harder aangepakt. Bleef het lang een vraag of ook hier nog een spreker zou optreden, vlak voor den verkiezingsdag kregen we er liefst twee. Wel jammer was het dat er wegens tijdsgebrek geen gele genheid was voor debat, want hoewel we niet konden achterhalen waarover het ging, merkten we toch wel op dat een der bestuursleden een kort maar erg druk gesprek voerde met den eersten spreker. In ieder geval, de laatste indrukken blijven het dui delijkst, en het was mi. zeer goed gezien deze sprekers op het laatste moment te laten optreden. Ook schij nen er nog pogingen in 't werk te zijn gesteld, om Waspiksche schippers, welke te Rotterdam lagen, hier te doen stemmen, maar deze pogingen hebben door een of andere reden gefaald. Wat wel jammer is, want ik heb wel eens gehoord dat in onze gemeente wel 350 a 400 stemgerechtigde schip pers thuis hooren Naar wij hoper. zullen de H«eren van links toch r.u onderhand wel eens gaan inzien, dat hun invloed in onze plaats nihil is en nihil blijft, en dat men hun .succes' gerust een fata morgana, een gezichts bedrog kan noemen Eigenlijk moesten onze inwoners hun dat nóg meer demonstreeren. We hebben nu pas gehad de Willem de Zwijger herden king, en de verjaardagen van Prins Hendrik en Prinses Juliana Welnu, wat rechts is, is voor ons Vorstenhuis. Met zulke dagen dan ook iets laten zien van onze aanhankelijkheid aan het wettig gezag, is een nuttige, ja tegenwoordig haast noodzakelijke te genmaatregel, tegen de steeds gepro- pageerde ondermijning van dat gezag. Wij zagen dan ook met genoegen dat voor onze Protestanten een aparte kerkdienst werd gehouden, ter herden king van onzen .Vader des Vaderlands" Willem van Oranje. En wij hadden dan ook in de Raadsvergadering van vorige week Vrijdag minstens een kleine herdenkingsrede verwacht. Ook onze harmonie, hoewel natuurlijk weer op het uiterste nippertje, wist door het geven van een klein concert (was het zoo koud op de kiosk of was men weer niet voltallig of niet voorbereid?) den verjaardag te herdenken van onze beminde princes H.K.H. Prinses Juliana Wat jammer dat wij niet de bekende populaire feestmarschen als Holland jubelt, Neerlandsch Vreugd, enz. te hooren kregen. Want niet alleen wordt zoo'n concert beschouwd als een aan gename afwisseling en een uiting van feestvreugde, maar voor 97°/0 onzer Waspiksche bevolking Is het tevens een spontane hulde aan het wettig gezag. Wij hopen maar dat bij vol gende gelegenheden van te voren er wat meer werk van gemaakt wordt. ADEPT. Koopt in Waalwijk. Steunt de Waalwljksche handel en Industrie. W. B. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 5 Mei 1933. T.B.C.-Commissie. Gisteravond vergaderde de T.B.C. Commissie alhier. De Penningmeester deed rekening en verantwoording. In het jaar 1932 is ontvangen: Van het Damescomité Van het Prov. Fonds Subsidie Gemeente Idem Rijk Opbrengst Emmabloem Van Diaconie Besoijen Van, M. Pulles inz. kermis Van Duivenvereeniging ld. Postduiven Ons Genoegen 1293.(15 400.— 750.— 822.— 201.10 25.— 11.39 162.— 44.60 45.— 312.87 550.90 Prov. Groene Kruis Busjes op de fabrieken Bijdragen patiënten Uitgegeven: Versterkende middelen 108.05 Diversen 114.25 Serum Dr. Calmette 5. St. Nicolaas-Ziekenhuis 487.30 Uitzending kinderen 1481.02 Sanatorium 909.50 Bijdr. salaris Zuster Wit-Gele Kruis 325. ld. Groene Kruis 325. Met voldoening werd geconstateerd dat de busjes door de werklieden zoo goed worden bedacht, hetgeen blijkt uit het totaal cijfer. Niettemin zou dit be drag nog veel hooger kunnen zijn. Er zijn nog eenige fabrieken, die het nut van de Commissie niet voldoende ach ten, om iemand aan te wijzen met het busje rond te gaan. Mogen ook deze van het nut der T.B.C.-bestrijding door drongen worden. Hoewel de stand der kas momenteel geen zorg baart, worden toch liooge eischen aan de geldmiddelen gesteld. Er zijn nog al veel patiënten in sana toria, wat buitengewoon hooge eischen stelt. Dank zij de buitengewone bijdra ge van het damescomité en de bijdra gen van de duivenvereenigingen is bet comité in staat aan de hooge eischen te voldoen. Het comité beveelt zich daarvoor bij voortduring aan. N.V. Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel. In de Donderdag 1.1. gehouden eerste jaarvergadering der N.V. Stoomschoe nenfabriek A. H. van Schijndel alhier werd de balans en winst- en verliesre kening goedgekeurd en het dividend be paald op 8 voor de gewone en 6,2 voor de cum. pref. aandeelen. Prijzen der Missie-verloting. De hoofdprijzen der Missie-loterij zijn gevallen als volgt: le prijs A. de Kort-van Erp. 2e prijs J. de Reus. 3e prijs J .Prill. Servies: Dames de Bree. Sprei: A. van Engelen. Allen te Waalwijk. Gouden Bruiloft Loonsch Hoekje. Het echtpaar J. Vughts v. Rijswijk n het Loonsch Hoekje zal volgende week zijn vtjfifg-jarig huwelijksfeest r,e denken. Het Is te begrijpen dat de buurtschap deze bljzonde.e datum niet ongemerkt wil laten voorbij gaan. Onder leiding van den heer J. Zooljers, voorzitter van het feestcomi is dan ook reeds een programma voor de eeitelijkheden samengesteld. Heel het gehucht neemt aan de feestviering deel. zoodat de oudjei, mét wie heel .het Hoekje" sympathiseert, een waar. dlge hulde te wachten staat. Woensdag, de olficieele herden kingsdag, is voor het familiefeest gereserveerd, 's Morgens te 9 uur wordt voor het echtpaar ln de kerk te Kaatsheuvel een H. Mis opgedragen, doch verder zal er dien dag geen uiterlijk feestbetoon plaats hebben. Dat blijft bewaard voor a.s. Zaterdag, wanneer de buunhulde plaats heeft. Alle Inwoners van het gehucht, meer dan 140 man, komen dan 's middags in café van Spaandonk te samen en gaan in optocht naar de woning van het echtpaar. De bruidjes zullen daar eenige feestliederen zingen en een geschenk aanbieden. Daarna trekt heel de stoet achtereen, volgens naar Café Steenbergen, café Trompen en naar „Huize Roestelberg" om dezentwandeltochi weer in café v. Spaandonk te beeindigen. 's Avonds om 8 uur komt heeJ dit gezelschap wederom bij v. Spaandonk bijeen en daar zal dan een koffietafel worden aangeboden. Het belooft dus een spontane huldebetoonlng aan het gouden paar te worden Van de bijeen gecollecteerde geiden is als huldeblijk van alle bewoners een prachtige staande klok gekocht die door den Voorzitter van het Comité zal worden aangeboden. Het zal dus feest worden in het Loonsch Hoekje. te Haps 11 Juli v.m. 10$ uur type trek- en tuigpaard te Oss 12 Juli v.m. 10 uur type trekpaard te Meeuwen 13 Juli v.m. 10$ uur type tuigpaard De tweejarige merriën moeten af stammen van stamboekouders, terwijl de 3-jarige en oudere merriën moeten zijn ingeschreven in het stamboek voor het Nederlandsche trekpaard voor wat liet trekpaardtype betreft en in het stamboek voor wat het landbouwtuig- paard der Nationale Vereeniging voor wat liet tui^paardtype betreft. Aangifte moet geschieden vóór 13 Juni a.s. bij den heer Wagenaar te Dinther^ bij wien aangiftebiljetten ver- <rijgbaar zijn. Voor de hengsten met afstammelin- Ul Des namiddags 2 uur hoopt op te k treden Ds. Schlemper van Waalwflk ln de Geref. Kerk alhier zal a.s. Zondag des voormiddags halt tien lees- -dienst worden gehouden, terwijl des namiddags 5 uur in den Dienst des Woords hoopt voor te gaan Ds. C. Hagen. Ds. J. Bakker van Bleiswljk heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier bedankt. Vergadering der Afdeellng Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patri monium" op Zaterdagavond 8 uur, in de zaal van den Chr. Volksbond. Agenda Opening. Notulen, Ingekomen Stuk ken, Bespreking Bondsagenda, Varia, gen tevens het aantal voor te brengen afstammelingen niet de namen en woonplaatsen der respectieve eigenaars te vermelden. Voorts wordt er de aandacht op ge vestigd, dat aanvragen om subsidie voor te houden fokpaardendagen moe ten worden ingediend vóór 15 Mei a.s. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING Tllburgsche Wielerbaan. Frans Slaats. U DENKT TOCH AAN DE Zondagmiddag van 5—9 uur In MUSIS SACRUM! Per spoor. Men schrijft ons: Verzenders per spoor worden er op attent gemaakt, dat de prijs van vracht brieven en adreskaarten is terugge bracht van 1 cent per stuk op 5 voor 1 cent en dat de vóór 1 Mei 1933 aan de stations gekochte exemplaren kun nen worden ingeruild, waarbij voor elk oud exemplaar 5 nieuwe worden verstrekt. De gevolgen van de verlaagde rei zigers- en goederentarieven zijn ook op het station alhier merkbaar. Een wonder is dit ook niet, als men de prijzen van voorheen vergelijkt met die ven thans. Kostte b.v. een zending bestelgoed xan 30 K.G. van Waalwijk naar Gro ningen vroeger 2.55, thans vraagt de spoor hiervoor 0.80, een verlaging van 69%, en dat terwijl het vervoer sneller gaat. (Een dergelijke zending werd vroeger niet, thans wel met snel treinen vervoerd). Ook de reizigers naar 's Hertogen bosch weten dat thans een kaartje 3e klasse heen en terug, geldig in alle treinen, slechts 0.60 kost. De stroom van reizigers, die van dit buitengewoon lage tarief gebruik maakt, om op Za terdag met de trein van 13.56 's Bosch te bezoeken, geeft er het bewijs van. Alweer gelukkigen! Bij de op heden Donderdag gehou den trekking der Ned. Staatsloterij zijn alhier wederom twee prijzen gevallen, n.l.: No. 1937 met 1000.— No. 13716 met 5000.— Deze nummers werden geplaatst door den heer Jac. Th. Mahieu, le Zei- ne 34 alhier, als hoofdvertegenwoordi ger voor de Langstraat en Omgeving der N.V. Centraal Administratiekantoor voor Hypotheken te 's Gravenhage. Ongevallen. De fietser v. d. H. alhier reed Woens dagavond in groote vaart door de Sta tionsstraat en kwam in botsing met een hond. Hij werd opgenomen en in het Singer-magazijn binnengebracht. Hij bleek eenige schaafwonden te heb ben gekregen, terwijl de fiets nogal be schadigd was. De aangereden windhond had een poot gebroken en een groote wonde. De auto van den heer E. kwam in de Grootestraat in botsing met den wa gen der fa. v. d. Berg-Massar, doordat de bestuurder plotseling voor een fiet ser moest uitwijken. De handwagen bekwam eenige schade. De fietser T. kwam ook te vallen en kreeg stukken aan zijn rijwiel. Woensdag kreeg de werkman v. d. G. op de schoenfabriek der firma A. en J. de Kort bij het afknippen van een rol koperdraad een stukje in 't oog. De ontboden geneesheer achtte overbren ging naar 't Ziekenhuis te 's-Bosch noodzakelijk. Men vreest voor 't behoud van het oog. I Op de Tllburgsche Wielerbaan zijn Donderdagavond de Zaterdag uitge. stelde wielerwedstrijden verreden. Zij waren druk bezocht. Onze plaatsgenoot Frans Slaats heeft weer enkele mooie successen behaald. In de achtervolging over max. 20 ronden sloeg hij den BelgJ.Huys. Na 14 ronden kreeg Slaats een lekken tubehij had toen reeds 40 meter ingehaald en werd winnaar verklaard. In den koppelwedstrijd over 80 K.M. reed Slaats tesamen met Pijnen burg. De wedstrijd had een zeer spannend verloop en eindigde met een eclatante overwinning voor Slaats- Pljnenburg, die een ronde voorsprong hadden op no. 2 Slaats reed schit terend. De landen-wedstrfjd Holland.België werd gewonnen door België met 101 punten tegen 91 voor Holland. Nationaal Concours-Hyppique te Dongen op 7 Mei a.s. Zondag a.s. zal te Dongen wederom een groot nationaal Concours-Hyppi que worden gegeven, waarvoor zooals nog nimmer is ingeschreven. Uit alle hoeken der provincie komen ze opdagen, hetzij luxe eenspannen hetzij springruiters. Niet minder dan 19 rijvereenigingen hebben zich doen inschrijven. Dat hier gestreden zal worden zal wel geen be toog behoeven en met spanning wordt naar dezen wedstrijd uitgezien. Trek- en tuigpaarden komen in flin- ken getale op. De landelijke ruiters, die voor het eerst in de gelegenheid worden gesteld op dit concours hun springkunst te toonen, zijn ten ge tale van ruim 20 ingeschreven. De luxe eenspannen, die op het laatste oogen- blik nog in de gelegenheid zijn gesteld deel te nemen, blijken dit zeer te waardeeren en komen met 10 in den ring. Dit zeer fraaie nummer, waar voor tot zeer ver uit den omtrek is in geschreven, wordt hier niet gaarne ge mist. Dan volgen de nummers schoonste rijpaard, springconcours voor onder officieren met 27 deelnemers en hou ders van een rijvergunning ten getale van 17. Vooral deze laatste nummers zullen spanning brengen. Voor een fair doch niet eenvoudig parcours is gezorgd. Als het weer meewerkt belooft het een drukke dag te worden. Vermeld zij nog, aai verschillende medailles beschikbaar zijn gesteld en dat de E.A. Heer K. L. J. Wouters, Burgemeester van Dongen, het con cours om 1.30 uur nam. zal openen. Paardenfokkerij. Blijkens 't goedgekeurde bestedings plan 1933 worden vanwege de Provin ciale Regelingscommissie voor de Paar denfokkerij in Noordbrabant de vol gende keuringen gehouden: Keuringen van merriën van 2, 3 en 4 tot 8 jaar en van stamvaders met af stammelingen en wel: te Steenbergen 4 Juli v.m. 8$ uur type trekpaard te Zevenbergen 5 Juli v.m. 8$ uur type trek- en tuigpaard DRUNEN. Zondagmiddag wordt het nabij de duinen gelegen café van de heeren v. Oers en v. Wezel geopend, hetgeen mede in verband met de be vordering van het vreemdelingenver keer een algemeen belang kan worden geacht. Het is daarom goed gezien van hel bestuur van de .Volharding" hare medewerking te willen verleenen om aan deze opening een eenigszlns feestelijk karakter te geven. Om 4 uur zal dit gezelschap aldaar aanwezig zijn en eenige nummers ten gehoore brengen. Moge het weer gunstig zijn. De handboogschutter^ „De Wets' Zonen" vergaderde in het café van den heer H. Pulles—de Wit. De secretaris gaf een overzicht over de inkomsten en uitgaven over 1932. De inkomsten bedroegen 1179.54. deuitgaven f 113.51, zoodat er een batig saldo was van f84 03. De aftredende bestuursleden dhr. M. v. Loon en H de Kruljf werden met algemeene stemmen herkozen. Hierna volgde nog enkele besprekingen van huishoudelijken aard. DRUNEN IndemaandApril werden ter secretarie aangegeven voor den Vleeschkeuringsdlenst 20 runderen en 41 varkens. Op den laatsten Zaterdag der maand April stonden bij het Agentschap der Arbeidsbemiddeling alhier noe in- geschreven 19 georganiseerden, 18 als geheel, 1 als gedeeltelijk werkloos. In de werkverschaffing waren nog 21 rsonen werkzaam. P? Het bouwen van een woonhuis mei winkel voor rekening van den heer C v. Delft alhier is thans gegund aan den aannemer M. Schapendonk, onder archltecteur van den heer Jan van Vlijmen te Vlijmen. Zondag 7 Mei wordt in de R K Ktrk alhier de maandelljksche collecte gehouden voor het crlsls-comfié. Deze collecte wordt nog steeds dringend ln aller milddadigheid aanbevolen. Gedurende de maand April werd op het postkantoor alhier voor de rijksspaarbank Ingelegd f6023 98 en terugbetaald 18867,30. V ELSHOUT. In verband met het te Breda te Ossendrecht te Helmond te Eindhoven 6 Juli 6 Juli 7 Juli 7 Juli v.m. nun. v.m. n.m. 8* 24 84 2j uur uur uur uur type trekpaard diamanten huwelijksfeest op 8 Mei a.s. van het echtpaar C. v. d. Sanden—v. Balen, kunnen wij nog mededeelen dat door de goede zorgen der buurtcom- missie. bestaande uit dhr. G. Verhagen, W. v. d Geld, F. Kiijn, A v. Logten en A. Klerks een feestprogramma is samengesteld. Om 9 uur wordt een H. Mis van dankzegging opgedragen. Na de H. Mis zal de stoet de feeste lingen huiswaarts brengen. Om 10 uur aanbieding van bloemen en 't geschenk der buurtbewoners. Vervolgens ts er receptie. Om 2 uur komen de buren wederom bijeen voor verdere feestelijk» heden. Des avonds komen harmonie en zangvereeniglng een serenade brengen en komen de buren wederom bijeen in de feestzaal. Donderdagmorgen kwamen de leden der Congregatie van Nieuwkuljk ter processie. De eerste Zondag van Mei zal een der scnoonste dagen der Meimaand worden. De H. Missen zijn alsdan om 6, 7, 8, 9'/a en 10'/a. Vanaf 5 uur gelegenheid tot communtceeren. N1EUWKU1JK. Tot Overste ln het St. Gertrudisgestlcht aihier werd be- noemd Zr. Egida thans Overste te Volkel. Gedurende de afgeloopen maand werd aan het postkantoor aihier voor de Rijkspostspaarbank Ingelegd f36177 67 terugbetaald f 10317.46 In de afgeloopen week bedroeg het aantal werkloozen In deze gemeente nog 14 welke allen in de werkver schaffing zijn geplaatst. Voor den z.g dubbelen raad ter wijziging gemeentegrenzen, volgens plan Ged Sta'en der gemeenten Vlijmen, Nieuwkuljk, Haarsteeg, Drunen, Heus- den en Herpt, zijn in onze gemeente wederom bij enkele car.didaatstelling gekozen de heeren Meesters, v. Steensel van Wfjk, van den Brand, v. Baardwijk, van Engelen en van Soflk. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags halt 10 en des namiddags 6 uur noopt ln de Ned Herv. Kerk alhier op te freden Ds. P. van Toorn van Rotterdam, vroeger predikant alhier. Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand April 1933 voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f2329 61 en terugbetaald f7660.98 Aan den viersprong btj den nieuwen verkeersweg (Biersteeg) alhier had j.l. Donderdagavond omstreeks 7 uur wederom een aanrijding plaats tusschen twee luxe auto's, n.l eene be stuurd door dhr. Mulders—Sars uit Waalwijk, die van het Ootteinde in de richting Tilburg reed en een auto uit Eindhoven, die wegens een defect door I een auto van de garage te Kaatsheuvel op sleeptouw was genomen en in de richting Waalwijk reed. Hoewel dhr. VI. slechts een matige vaart had, werden )eide auto's zwaar beschadigd en moesten door kraanwagens worden weggehaald. Wonder boven wonder kwamen de inzittenden met den schrik viij. Door den gem .veldwachter Kuisten werd proces-verbaal opgemaakt. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Gem a. d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des nam 2 uur op te treden de heer Hage godsdienstonderwijzer te Kampen. Over het tijdvak van 27 Februari tot 1 April 1933 werd in de gemeente Sprang—Capeile ten behoeve der ge- meentelijke werkverschaffing uitbetaald 15491.91 en door de Werkloozenkassen werd uitgekeerd f 1307.40. Gedurende de maand April wer den ter gemeentesecretarie voor den Vleeschkeuringsdlenst aangegeven 30 runderen, 49 varkens en 1 geit. i/_ Tol hoofd der Bijz School te Wel! bij Ammerzoden is benoemd de heer M de Rooij, onderwijzer aan de Bijz. School in de Nleuwsïraai alhier. J.l, Woensdag bracht Ds. van Ginkel uit Nieuwpoort, beroepen pre dikant bij de Ned Herv. Gemeente te dezer plaatse, een bezoek aan onze gemeente. Na kennismaking werden pastorie en kerkgebouw bezichtigd, waarna Z E. des avonds 7 uur ln het kerkgebouw voor een belangstellend gehoor een spreekbeurt hield. Met belangstelling wordt uitgezien naar het besluit van den beroepen predikan», die ook een beroep ontvangen heeft naar de Ned Herv. Gemeente te Lage Vuursche. 1 De postduivenvereniging „De Luchtvaart" houdt a s. Zondag een wedvlucht vanuit Lier, I A.s. Zondag des avonds 6 uur hoopt voor de Ned. Herv. Gem. alhier op te treden Ds. Guittart uit Raams donk. 's Morgens half tien leesdlenst. Het jaarlljksch onderzoek der verlofgangers van de lichting 1921 en 1924 dezer gemeente zal plaats hebben op 9 Juni e.k. In de v.m. O. L School te Waspik. Onder leiding van den heer K. Alblas hield het comité ter herdenking van den 400sten geboortedag van Prins Willem van Oranje j.l. Maandag avond een vergadering, waarin de penningmeester rekening en verant woording deed van de inkomsten en uitgaven dezer herdenking. De boeken en bescheiden werden in orde bevon den en op voorstel van de commissie belast met het nazien goedgekeurd. De levering van hooi en stroo voor de troepenpaarden In garnizoen Utrecht gedurende het tijdvak 1 Mei— 31 Juli 1933 Is toegewezen aan NV Oerlemans Zn. Fourage en Bouw materlalenhandel alhier tegen den prijs van f20 90 hooi en f 18 50 stroo. alles per duizend K G De jaarlljksche algemeene ver gaaerlng van den Bondsraad van den Chr. Bouwvakarbeidersbond zal naar wij vernemen gehouden worden 19 en 20 Juni a.s. Door de Radio—Centrale- distributie alhier zal naar men ons mededeelt het derde station worden aangebracht. Verschillende aangeslote- nen hebben zich hiervoor reeds op gegeven. In de Geref. Kerk aan het Bruggetje hoopt a s. Zondag des v.m. half tien en des nam. half drie op te treden Ds. P. K. Keizer. Qverig bezig de laatste hand te leggen aan de versiering. Geen moeite werd gespaard, en 't moet gezegd worden, de versiering was keurig. De hoogmis werd opgedragen door den neomist, met assistentie van de Z. E Paters P. van der Pluljm en Van Sinne. Op weg naar de kerk werd de neo - mist voorafgegaan door 'n stoet van bruidjes. Pastoor F. Willaert hield de feest- predicatie op de hem eigen, schitte rende wijze, 't Volk was ontroerd en gesticht door zQn schoone woorden, 's Middags werd van de receptie'n druk gebruik gemaakt. Talrijke dorpelingen kwamen den nieuwen priester en z'n familie geluk- wenschen. De Z.E. heer v. d. Pluljm is zeer bemind en geacht in ons dorp. Dit vindt wellicht ook voor een groot deel zijn reden ln de omstandigheid dat hij eenige jaren hier als onderwijzer werk zaam is geweest, maar vooral ook als sociale werker zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Om 2 uur was er een plechtig lof met Te Deum, waarna het koor een priestercantate met succes ten gehoore bracht, 's Avonds werden ln de zaal bij de eerw. Zusters de feestelijkheden voortgezet. Door de leden van de K J.V. werden gymn. oefeningen uitgevoeid onder leiding van heeren onderwijzers; van die uitvoering niets dan lof. Nog dient vermeld, dat aan den neomist enkele aardige cadeaux werden aangeboden, namens alle dorpelingen. HERPT. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Donderdag 4 Mei 1933 nam. 4 uur. Ingekomen een besluit van Ged. Staten tot goedkeuring der wijziging van de gemeentebegrootlngen 1932 en 1933. Voor kennisgeving aangenomen. Voorstel B. en W. tot het aangaan eener geldleening groot t 1300 tot be taling der kosten van verbetering der speelplaats bij de R K. Bijz. School aan het kerkbestuur te Herpt. De onkosten zijn f 1320.80, waarbij archl- tectkosten alsmede de kosten van het ontwerp voor bouwing 4e lokaal Inbe grepen. Wordt goedgekeurd deze geld leening bij een particulier te plaatsen tegen 5 pCt. met jaarlljksche aflossing van f 100. Verzoek om pachtverminderlng van M Fitters van de Bergsche Steeg, waarvoor hij betaalt van 1930 1933 f 10 per jaar. Wordt besloten 25 pCt. vermindering te verleenen. Maandagmiddag omstreeks 4 uur* bracht ZEx. de Commissaris der Koningin een bezoek aan onze ge meente. Enkele personen maakten ge- bruik van de gelegenheid om Z Ex. te spreken. Tot directeur der Boerenleenbank alhier is door het bestuur benoemd het bestuurslid Ad. Buljs Izn. Op Zondag 25 Juni zal alhier een festival gehouden worden vanwege onze harmonie. Dinsdag had de verplaatsing plaats van de polderpompinstallatie van het waterschap Herpt en 't Herpt- sche Veld vanuit het Herptsche Veld naar den duiker in den Zuiderbandijk der Bergsche Maas. Tegen veler ver wachting in liep alles zeer vlot van stapel en in zeer korten tijd was zulks geschied Thans is men bezig met de afmonteering en zal men op 't laatst der volgende week ook het hoogere gedeelte van den polder van water kunnen voorzien, De toestand van H. K., die gister morgen te Vlijmen onder een auto ge raakte en ernstig werd verwond, Is bevredigend. Nieuwe zaak. Zaterdag j I. heeft de heer M. C. Smit alhier zijn nieuwe meubelzaak geopend. De magazijnen en monster, kamers zQn keurig Ingericht en bieden den kooper een groote keuze in smaak volle artikelen. Op velerlei gebied kan men is deze nieuwe magazijnen terecht, en we mogen dan ook zeggen dat deze zaak een aanwinst is voor den Kaats, heuvelschen middenstand. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). WASPIK. De heer J. Dubbelman, Hoofd der Chr. Bijz. School alhier is benoemd tot Hoofd eener School te 's Heer—Arendskerke. De benoemde heeft echter de benoeming niet aan— genomen. De processie van Waspik en omstreken naar Scherpenheuvel zal dit jaar worden gehouden op Woensdag 31 Mei. HANK. Eerste H. Mts. Zondag 30 April stond ons dorp In 't teeken van jubel en dankbaarheid, daar de Wel. Eerw. Heer A. van der Plu^m 't geluk had zijn eerste H. Mis ln zijn geboorte, plaats te mogen opdragen. Reeds den avond tevoren was er 'n bedrijvigheid bij de kerk en bij de woning van de ouders van den neo mist Talrijke dames en heeren waren Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U opname van het volgende. Waarvoor mijn dank. Het herdenkingsfeest van Willem de Zwijger, is hier j.l. Zondag op werke lijk waardige wijze gevierd. Ik zou zoo zeggen, de lange rustperiode heeft Kaatsheuvels Belang goed gedaan, ge zien de wijze, waarop zij het program hebben verzorgd. Alles klopte als een bus. Er is veel en goed gemusiceerd, terwijl de gym nasten ons een aangename afwisseling brachten. Treffend was ook de openbare zang- hulde, door de honderden kinderen, waarbij de spontane medewerking van het onderwijzend personeel zeer te koven viel. Toch Mijnheer de Redacteur heeft het mij, en velen met mij, andermaal diep getroffen dat voor de zooveelste maal het onderwijzend personeel van den Berkdijk met de kinderen, schit terde door afwezigheid. Is dit een goed voorbeeld ln een tijd, waarin gezags- erkenning meer dan ooit noodig isl En goed voorgaan, doet goed volgen Mijnheer de Redacteur, U zult mij toch moeien toegeven, dat een dusda nige houding als 't ware een slag in het aangezicht beteekent voor alle rechtgeaarde burgers van Berkdijk, die voelen voor ons Oranjehuis en er i.lBUrtdi '.ij... Qluitincr

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9