fjeows nil Kaatshsoie'. 0 HET SERUIEZEnHUIS Ti Rookt onze kwaliteitsmerken MARKS-MEEUWSEN SiSig FORD, product der nationale industrie VAN BOXTEL-PULLES, Grootestr.142 Grootste en meest gesor teerde Magazijn voor Waalwijk en Omstreken. Joh. Marks-Meeuwsen. Kaatsheuvel, 11 Mei 1933. R,K. Fabrteksarbetdersbond „St. Willebrordus". Afd. Kaatsheuvel. Dinsdagavond hield de afdeeling Kaatsheuvel van den R.K. Fabrieks- arbeidersbond .St. Willebrordus- haar algemeene jaarvergadering. De voorzitter opende de vergadering en sprak een woord van gelukwensch I aan het adres van den heer lan Gubber.s, die j.l. Zondag werd ge ljozen als Hoofdbestuurslid van den Basschen Dioc. Bond van den J. W. Hij schilderde den toestand tn de schoenindustrie, die na de laatst ge houden jaarvergadering, gezien de steeds stijgende werkloosheid, nog verslechterd is. Hij spoorde de leden aan steeds trouw te blijven aan de organisatie, daar door een hechte organisatie alleen te bereiken is het bestaan waar wij recht op hebben. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat in het afgeloopen jaar 24 personeel vergaderingen en 9 alge meene vergaderingen gehouden zijn. Het ledental steeg van 475 op 31 pee. 1931 tot 636 op 31 Dec. 1932. Het verslag van den penningmeester Het zien dat in het afgeloopen jaar aan contributie W3S ontvangen j21 646.48 en dat de uitgaven over 1932 waren f 21957.32, alzoo een nadeelig saldo van f310.84, wat te wijten is aan de extra uitgave van de leestvergadering ter gelegenheid van hei 25 jarig jubileum. Aan werkloozenuitkeering werd in 1932 verstrekt f20413 42 Aan de nabestaanden van 7 over leden leden werd f350.— uitbetaald. De voorzitter dankte secretaris en penningmeester voor het werk in het afgeloopen jaar verricht. Bij enkele candidaatstelling werd ala nieuw bestuurslid gekozen de heer jansen. De voorzitter bracht vervolgens dank aan hei scheidende bestuurslid de heer A, Kops, die 25 jaar lang, met de meeste ambitie zijn functie vervuld heeft. De heer Kops sprak een woord van dank voor het zoo lang in hem gestelde vertrouwen, hij ipoorde de leden aan steeds trouw blijven aan de leiding, aan het Hoofdbestuur en het afdelingsbestuur ten speciaal dankwoord bracht hij aan den heer C. Roestenberg voor de prettige samenwerking met hem onder, vonden Bij acclamatie werd als voorzitter liefkozen, de heer M. Dingemans, waarvoor deze de vergadering dankte. De heer C. Roestenberg sprak een woord van hulde aan het scheidende bestuurslid de heer Kops, voor alles wat deze in het belang der organisatie gedaan heeft. Vooral het afgeloopen jaar aldus spr. Is voor het bestuur een werkjaar geweest Al is niet alles bereikt, wat gewer.scht werd, in elk geval is toch veel kwaads tegenge houden. Spreker schetst a'sr.u den toestand in de schoenindustrie en neemt stelling legen de klakkelooze aanvallen op de huidige leiding. Dat deze aanvallen van de zijde der werkgevers geen succes hebben bewijst de groote toename van het ledental in het afgeloopen jaar. Wij zijn aldus spreker deze aanvallen In het verleden altijd gewoon geweest maar we laten niet grijpen aan onzen Eerw. Adviseur. Daartegen moeten we protesteeren. Niet alleen als een aan val tegen zijn persoon, maar we protesteeren tegen dezen aanval op een Priester, daaraan laten we niet lornen. Hierna gaf de Voorzitter een over zicht van de uitkeering van de werk lozenkas van den Bond. De ver- gadering vereenigde zich met het bestuursvoorstel om aan dit lichaam het recht te geven voor de a s. Bonds raadvergadering de afgevaardigde aan Ie wijzen. Namens de R K. Werkiiedenvereenl- ging sprak de voorzitter eveneens sen woord van dank voor alles wat de heer Kops gedaan heeft in het belang der plaatselijke arbeidersbeweging en zijn diverse instellingen. De Eerw. Adviseur vond het niet noodig dat een woord van protest ge sproken werd tegen den aanval op zijn persoon. Hij sprak het vertrouwen uit, dat de leden wanneer de organi- latie wordt aangevallen, zouden toonen lid van een Roomsche organisatie Ie zijn. Hij noemt het een vooruitgang voor de beweging dat in het Hoofdbestuur van den Bosschen Diocesanen J, W. een lid van de Afd. Kaatsheuvel ge kozen is. Het lidmaatschap der Vakorganisatie noemt de Eerw. spreker even nood zakelijk als het lidmaatschap der Kerk. Dat onze plaats bij de laatste ver kiezingen als industrieplaats, zoo'n goed figuur geslagen heeft, is, aldus zijn Eerw. niet in het minst te danken aan de leden der Vakvereeniging. Met een kort dankwoord werd de ver gadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Hometralningswedstrijden Het trio De Pijn, Den Bras en Staats op de rollen. De hometralningswedstrijden Donder dagavond in de zaal van den heer |.v. Dun gehouden, zijn zooals te ver wachten was een enorm succes ge- worden. De reclame dat Pijnenburg, Bras penning en Slaafs als zouden uitkomen heeft bij de liefhebbers van de wielersport ingeslagen. De stampvolle zaal was vanaf het begin tot het einde in stemming en de stagnatie in het toezenden van het materiaal ondervonden, waardoor de veriooning met ruim een uur vertraagd werd, werd alleszins vergoed en in orde gemaakt, toen de sympathieke Pijnenburg met een kort woordje een voudig ongekunsteld gesproken de wedstrijden opende. Het publiek heeft twee uren onaf gebroken in spanning verkeerd. Op momenten leek de wedstrijd op een Zesdaagsche vertooning, de geheele zaal daverde van aanmoediging £n enthousiasme. De uitslagen waren Totaal sprintwedstrijd Profs.: 1 Pijnenburg 3 punten, 2 Bras penning 3 punten, 3 Fr. Slaais 5 punten. Totaal sprintwedsirijd nieuwelingen 1 Jan Steen. Sprundel (de 2e Bras) rijdend op de fiets van de Pijn en met de schoen van den echten Bras) 2 N. Pol Waalwijk, 3 Q. Pol Waal wijk, 4 A. van Berkel Kaatsheuvel. 5 KM eigen kracht1 Braspenning 3 min. 1345 sec., 2 Fr. Slaats, 3 Pijnen- burg. Inhaalwedstrijden Profs.: 1 Pijnen burg 60 M ingeloopen, 2 Braspenning, 3 Fr. Slaats. Troostwedstrijd Nieuwelingen 1 A. Slaats, 2 Spierlngs, 3 Ver hoeven. Pijnenburg sprak een kort woord tot sluiting, waarbij hij de hoop uit. sprak, ook eenmaal te Kaatsheuvel op een heusche B. Baan zijn kunst te mogen vertoonen. T.B.Cr Vereeniglng. Het Barak Concours dat wegens omstandigheden tijdelijk werd onder broken zal Maandag 15 Mei worden beëindigd. De sluiting zal plaats hebben 's avonds om 9 uur in het café van Mej. de Wed. J. van Berkel op den Horst, waar van 6.30 tot 9 uur nog gelegenheid bestaat tot barakken. Daarna zal de verloting plaats hebben. Liefhebbers die nog eens willen spelen en allen die in het bezit zijn van loten noodigen wij uit dien avond aanwezig te zijn. De hoogste stand is momenteel nog slechts 84. Op den sluitingsavond stelt het T.B.C bestuur nog een reuzen tulband ais dagprijs. Wit Gele-Kruts. Het Wit Qele-Kruis zal op Dinsdag 16 Mei a.s. des avonds 7 30 uur eene algemeene vergadering houden. R.K. Spaarbank. Uit 'tjaarrapport der R K. Spaarbank alhier blQkt dat 386 boekjes in om loop waren dat f7671.60 meer werd ingelegd dan teruggenomen, dat het tegoed der inleggers bedraagt f 205.347 39 en het reservefonds f 28.737.24 Gjudeilb'uibfl Het echtpaar van Boxtel—Maas in Berkdijk, dat 29 Mei a.s. zijn gouden bruiloft hoopt te herdenken. GEMENGD NIEUWS. Een raadsvergadering verstoord door een dronken wethouder. In Stein (L.), dat langzamerhand een beruchten naam heeft gekregen om zijn luidrichtige raadsvergaderingen, is het deze week gebeurd, dat een wethouder in aangeschoten toestand in de raadsvergadering kwam. Hij permitteerde het zich zelfs om in hemdsmouwen te verrchijnen en begon direct zich in de debatten te 15 Me\ Offficieele Opening der Nederlandsche Ford Fabriek Amsterdam FORDde meest economische wagen FORD meer dan 25 millioen gebruikers FORD de allermodernste automobiel FORD de duurzaamste automobiel FORD met z'n wereldvermaarde Service Van 16 Mei tot en met 20 Mei is de nieuwe Ford Fabriek te bezichtigen. - Ford-Demonstratiebaao voor proefritten. - Uitnoodigingen bij den Official Ford Dealer, aan te vragen N.V; NEDERLANDSCHE FQRD AUTOMOBIEL FABRIEK - AMSTERDAM N.V. A. OE GRAAFF S Co's AUTOMOBIELHANDEL, WAALWIJK. mengen. Hij sloeg, vertelt men aan het Handelsblad, met de vuisten op tafel en uit in minder parlementaire bewoordingen beschuldigingen aan het adres van raadsleden, den burgemees ter ook de pastoor werd niet ver schoond. Het liep ten slotte zoo hoog, dat de voorzitter de zitting schorste. De wethouder ging heen, maar keerde even later terug en het spelletje begon opnieuw, in nog veel ergeren graad. Ten slotte deed de voorzitter het voorstel den rustverstoorder door de politie te laten verwijderen, maar dat voorstel vond geen meerderheid. De burgemeester gelastte daarna den veldwachter den dronken wethou der uit de raadszaal te zetten. Met groote moeite lukte dat. Wat later in den avond werd de wethouder ter ontnuchtering in het arrestantenlokaal opgeborgen. Geheimzinnig einde van een koetsier. Uit den Vaartschen Rijn te Utrecht heeft de politie het lijk opgehaald van den 37-jarigen A. Galiart, een koetsier uit Utrecht. Het onderzoek wees uit, dat het slachtoffer met bloedende wonden overdekt was. Vaststaat, dat eenige personen, die met G. hebben gereden, met den koetsier aan het vechten zijn geraakt, waarbij de snorder in het water is terechtgekomen en jammerlijk is ver dronken. Of hier thans van misdrijf moet wsrden gesproken en of G. ten gevolge van eigen schuld of wel door toedoen van de vechtersbazen in het water is geraakt, heeft de politie nog niet kunnen vaststellen. In den loop van den dag heeft zij verschillende personen gehoord. Later wordt bericht dat de wonden den dood niet hebben kunnen ver oorzaakt en de man verdronken is. „Vossen Breuers" Genta v Vltola v Due George 5 «o Willem II 2 Ook voorradig Karei 1 q, 0 Eerste klas merken Regal Slgaretten Kosmos en Wasca.^a Fijne Rooktabak. Hofn.Hr Beleefd aanbevelend, 50080 Naast de Witte Bioscoop, WAALWIJK. WIJ noodigen (J beleefd nlt tot een bezoek. Hoogachtend,

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 7