K ECHO !U HET ZUIOEH JAC. VAN DER AA Matten 11,45. lf.ll. Koiel„Deluiee Kolommen" Telefonisch I aangesloten I 113. I Brief uit Waspik KOUSEN STRIJKMUZIEK In het Café de Bont-v. Huiten No. 42. Zaterdag 20 Mei '33. 56e Jrg. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 19 Mei 1933. DERDE BLAD. Waspik, 18 Mei 1933. Geachte Lezer. 't Zai een jaartje geleden ztyn, dat ik in een mijner brieven eens schreef over het gevaar op den weg. speciaal het gevaar van auto's en motorrijwielen. Intusschen kregen we in onze gemeente weer een paar ongevallen te memoree. ren, n.l. op het Vaartje en op den Capelschen dijk. Het is niet aan ons om over de schuldvraag te gaan oor- deelen, maar de feiten zijn er, en dit is aanleiding om op dit chapiter nog eens terug te komen En als we dan eens even gaan nadenken valt het ons direct op dat er drie dingen zQn waar door meestal een ongeval wordt ver oorzaakt. Op de eerste plaats consta- teeren we de groote zorgeloosheid en onwetendheid bij het publiek omtrent de regels van den weg. Zoo zien we bijv. fietsers, welke uit Benedenkerk komen, steeds het linker fietspad be rijden, om dan in de draaien van het z g. Heike plotseling naar rechts over te steken. Terwijl het „Helke" toch zeker voor den chauffeur van elders een der gevaarlijkste en moeilijkst te rijden gedeelten van Waspik Is. Ook ziet men hier, vooral in de avonduren heele groepen jongelui, die met vijf-, zes man naast elkaar fietsen, terwijl het toch in iedere gemeentekom slechts voor twee personen naait elkaar is toegestaan. Dat de jeugd onze straten bij voorkeur uitkiest voor voetbalveld, daaraan zijn we al iang gewend, en 't geven van verkeerslessen in de scholen en een beef je waarschuwend optreden der politie was geen over bodige luxe. Het tweede dat ons op valt is het ondoordacht gejakker van sommige automobilisten. Wat er in zit moet er gewoonlijk ook ui: gehaald worden. Zoo schijnt er in Waspik tegenwoordig een jongmensch te zijn, dat zeer benieuwd is naar de maximale prestatie van zijn afstandsch Fordje, en die maar steeds probeert hoeveel kilometer dat kreng nog wel zal kun nen halen. Meestal hebben deze kracht, proeven dan plaats in het centrum van onze gemeente. Waarschijnlijk gaat hij ook erg groot op zijn bestuur, ders-capaciteiten (pas een rijbewijs machtig geworden!) welke men dan ook bijv. Zondags bij het uitgaan der kerk het best kan bewonderen, 't Is wel erg jammer dat de rijbewijzen meestal pas worden ingetrokken als er een aanrijding of ongeval heeft plaats gehad, maar wij zijn er vast van over tuigd, dat er slachtoffers zullen komen. Tenzij onze politie tegen dat bewuste jongmensch direct krachtdadig op. treedt. En over den Waspikschen chauffeur, welke vorige week te Kaats, heuvel een aanrijding had, (men zegt onder den invloed van sterken drank!) zuilen we heelemaal maar zwijgen. Ons dunkt dat drankgebruik, en toch zeker drankmisbruik, voor een man, met zulk een verantwoordelijkheid ten zeerste is af te keuren, en wij gelooven dan ook wel, dat dit muisje nog een staartje zai hebben. Ten derde vait het ten zeerste te laken als de over heid in haar optreden tegen het wegge vaar toegevend of laksch is. Zoo heb. ben wij vroeger ook eens geschreven over het plaatsen van z g. verkeers- spiegels (desnoods stalen!) op de gevaarlijkste hoeken. Men was van oordeel dat Adept wel een beetje zwaar op de hand was, en er werd mee gelachen. Toch zijn er vele plaatsen waar men die spiegels wel ziet, en we vreezen dat men hier nog wel eens zai moeten zeggen: .Hadden we maar. Ook het aangeven van rijwielpaden, enz. dient men zorgvuldig bij te hou den. Zoo staat bijv. het plaatje „Rij wielpad" aan de grens Waspik— Raamsdonk nog steeds aan het linker fietspad, terwijl er toch al sinds vorig jaar twee fietspaden zijn. Liever zagen wij zoo ongeveer bij de Diepstraat een bordje met „Wielrijders hier oversteken". Dat was, althans toch zeker voor vreemdelingen, van het grootste belang. Al wie in het belang van een veilig verkeer wat te vertellen heeft, laat hij bedenken, dat het ver sloffen, het uit- of afstellen van ver beteringen, (ook al lijken het slechts kleinigheden) vaak een ongeval, met al de gevolgen van dien, kan tenge volge hebben. En tenslotte rest mij nog een „bedankje" aan Angorensis, omdat hij dat zaakje van de R.K. Kiesvereeniging zoo mooi uit de war heeft gedaan. Ook ik was met den waren toestand op de hoogte, maar ik wist het toen nog slechts uit een vertrouwelijke mededeeling. En daar ik als regel slechts schrijf over wat ik pubiek hoor vertellen, achtte ik mij niet ge rechtigd, hier het „naadje van den kous" uit te pluizen. ADEPT. Koopt In Waalwijk. Steunt de Waalwljksche handel en Industrie. W. B. to3 Gedpl. Dames, en Heerenkapper Benoema. De heer W. A. H. Maassen, tijde lijk rijksklerk ten kantore der directe belastingen alhier, is door den mi nister van financiën benoemd rijksklerk. Volksconcert. Morgenavond geeft de harmonie „Sl. Jan" met medewerking van de liederlafel „Tot Bloei der Toonkunst" haar eerste zomerconcert op de muziek- nit te v.m. Baardwijk. Tusschen de nummers zullen door de liedertafel een drietal koren wordei uitgevoerd. Aanvang 8 uur. Naar Elshout Morgenmiddag gaat de Meisjes congregatie der St. Clemensparochh en op Hemelvaartsdag des morgent om 6 uur de H. Familie en de R.Kj Werklledenvereen. aldaar ter bedevaar! naar Elshout. Zooals gebruikelijk zal de harmonie Si. jan deze laatste bede vaart opluisteren. GROOTE SORTEERING 49 69-85-95 en hooger. IETS FIJNS Markt - WAALWIJK. Circus Henny' Waalwijk wordt weer door eei circus bezocht. Thans is het het be| kende Circus Henny, dat in de Mr van Coothstraat op het terrein naasj de Vakschool zijn tenten heeft opgei slagen. Vorige week werkte 't circut met zeer groot succes in Bergen-op] Zoom. Naar wij In de bladen lazer zijn de prestaties die hier vertoont worden werkelijk verbluffend. De voorstellingen worden vanai hsden (Vrijdagavond) gegeven. Daar voor zie men de advertentie in dit blad] Thé dansant tn Musts. Met het oog op de desbetreffend politie-voorschriften, kan a.s. Zonda de thé dansant in Musis nlel door gaan, waar 1.1. Zondag bal is gegeve van W.S.C. en veertien dagen tusschen ruimte tusschen twee bals moet zijn De eerste thé dansant zou dus op 28 Mei vallen, maar met het oog op de feestdagen zal deze waarschijnlijk gegeven worden op 2en Pinksterdag. A s. Zondag is er dus weer strijk- muziek in 't café van 5 9 uur. Aanbesteding. Ouder architectuur van den heer A. Snijers te Raamsdonksveer is Woensdagavond in café Kroot aan besteed het bouwen van een woonhuis aan de Putstraat voor rekening van den heer F, Smolders*v. d. Leur. Ingeschreven werd als volgt; J. Dubbelman. Made f 3295.— A.J. den Teuling, Waalwijk f 3226 P. A. Kramer, Oenderen J. J. Nieuwenhuizen, Sprang H. H. Kramer, Waalwijk v. Heesch, Waalwijk H. Wagemakers, Capelle M. Wijnands, Waalwijk Arn. A. de Oraauw Zn., Waspik L. Fitters, Waspik M. Küjngeld, Waalwijk Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver M. Klijngeld. f 3390 - f 3399 - f 3197 f 3299.— f 3858.— f 3330.- f 3487._ f 3414. f 2975 - ZONDAG van 5—9 nor Th© White Star Band. Prima muziek. Gezellig zitfe. Waterschappen. Naar wij vernemen zullen de water- schappen „de Buitenpolder van Waal wijk' en „de Binnenpolder van Waal. wijk" op Vrjjdag 26 Mei a.s. in Hotel Verwiel hunne jaarlijksche algemeene vergadering van stemgerechtigde inge landen houden. „De Buitenpolder van Besoijen" ver gadert op Vrijdag 2 juni in café v. d. Meijs. VANAF HEDEN onder nummer STATIONSSTRAAT 47 WAALWIJK. ondernemingen nog slechts de betaling van 80 pCt. van het tot en met 1930 aan haar uitgekeerd kolensubaidie. De bedrijfsresultaten over 1932 zijn niet dusdanig geweest, dat deze die vermindering kan dragen. Daarom stellen Ged. Staten voor één .naai te helpen met 5 pCt. bijdragen, dat is totaal 15988, verdeeld over de zeven tramwegmaatschappijen. Bossche Dloc. Federatie van het Wit—Gele Kruis. Woensdag werd te 's Bosch in „Lohengrin" de goedbezochte jaar. vergadering gehouden van bovenge. melde organisatie, nadat door den geestelijken adviseur pastoor Kitslaar te Zeeland, in de kathedrale basiliek de H. Mis was opgedragen aan het Mei-altaar van de Zoete Lieve Vrouw van Den Bosch Het jaarverslag geeft o m. de volgen, de beknopte mededeeiingen over den -cnormen vooruitgang van het W.—G. Kruis-werk: De federatie ornaat 113 afdeelingen, met 62.481 leden en 201 verpleegsters. Weer werden In 6 dorpen afdeelingen estlcht. De verpleegsters brachten in 1932 aan jonge moeders en kinderen [542.740 bezoeken en ontvingen aan de onsultati. bureaux 95.310 Dezoeken. Uit de magazijnen werden 27,280 maal verplegingsartikelen uitgeleend. Ue uitgaven bedroegen f381.740, erwljl de elge t inkomsten zonder ubstdie van de overheid 1231.265 edroegen. Door één afdeeling. werd in één jaar eer dan een ton tn het belang der ijdende menschheid besited. Een schitterende getuigenis van de ctivlieit der afdeelingen en een bewijs evens hoe het W.—G.Kruls werk In et Zuiden de sympathie en het ver- rouwen heeft der bevolking. Tot bestuurslid en voorzitter werd erkozen Dr. P. E. G. v. d. Heijden, en Bosch. Er was een bestuursvacature en het estuur moest voorts nog met een lid orden uitgebreid, liefst vanuil de angstraat, opdat ook in die streek e federatie zou vertegenwoordigd zijn. Is bestuurslid werd door het bestuur ecandldeerd dc heer M. v. d. Wee it Kaatsheuvel. Bij stemming werd echter in de wee vacatures voorzien door benoe- ing van de heeren Wijnen te Helmond n Werner te Nijmegen. De begrooting 1933 werd aan in- omsten en uitgaven vastgesteld op 6736.40. De districls-kinderarls A. M. Tem- erman besprak de praktijk van de nsultatiebureaux en wenschte in We plaatsen het houden van moeder- ursussen alleen door bekwameleidsters Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau zijn inlich- tingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen 2 bruine portemonnaies met inhoud, ieeren motorjekker, gladde gouden ring. Waalwljksche Plulmveevereenlglng. De Waalwljksche Pluimveevereen. heeft deze week haar 10-jarig bestaan herdacht met een intieme feestelijke bqeenkomst der leden in café v. d. PJuijm. Weer gelukkigen! Bij de deze week gehouden trekking der Ned. Staatsloterij zijn alhier o.a. de navolgende prijzen gevallen No. 1992 f 1000 No. 6828 f25000 Deze nummers zijn geplaatst door den heer J. Th. Mahieu, le Zeine 34 alhier, hoofdvertegenwoordiger voor de Langstiaat en omgeving der N.V. Centraal Administratiekantoor voor Hypotheken te 's Gravenhage. Ongeval. Dinsdagmiddag geraakte een arbeider uitVlijmen, werkzaam op de I. v. Haren'a schoenfabrieken alhier, met een hand onder de hakkenpers. Twee vingers werden zeer ernstig gekwetst. Nadat een noodverband gelegd was, werd de man direct per auto naar den dokter vervoerd. Vernieuwing rijbewijzen Ter voorkoming van moeilijkheden met de politie wordt aan houders van rijbewijzen, weike In de maand Juni a.s. verloopen, aangeraden minstens acht dagen vóór den vervaidalum een nieuw rijbewijs aan te vragen ter secretarie hunner woonplaats. De geldigheid van elk rijbewijs eindigt twee jaar na de dagteekening der afgifte. Kijk eens na of uw eigen rijbewijs niet verloopen is! Subsidie in de personeele lasten 1932 tn de Tramwegondernemingen. Over 1932 waarborgt de Minister van Waterstaat aan de 7 Tramweg- teiijk examen voor gemeente-adminis tratie. Gestaagde proficiat. Zondag a.s. gaat V.j.C.I alhier een tegenbezoek brengen aan Excel sior 1 te Vught, in de noop revanche te kunnen nemen over de geleden ne derlaag van verleden Zondag. ELSHOUT. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Oud heusden te houden op Vrijdag, 19 Mei 1933, des avonds ten ZEVEN uur ten Raadhuize te Elshout. AGENDA: 1. Ingekomen stukken: a. besluiten van Gedeputeerde Sta ten, waarbij goedkeuring wordt ver leend aan de raadsbesluiten tot wij. ziging der gemeente begrootingen voor 1932-1933. 0. Verzoekschrift van J. A. J. M. Heijst, waarbij om gezondheids redenen eervol ontslag gevraagd wordt als gemeente-ontvanger, ambtenaar van den burgerlijken stand en agent der arbeidsbemiddeling. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om het crediet bij de Bank voor Nederlandsche Gemeenten te verhoogen met f 15000,—. 3. Voorstel van Gedeputeerde Sta ten, inhoudende de opheffing van de gemeente Oudheusden en toevoeging van het dorp Oudheusden bij de gemeente Heusden, en bet dorp Elshout bij de gemeente Drunen met Prae— advies van burgemeester en Wethou. ders. Openbare vergadering der com missie, bedoeld in artikel 158 der Gemeentewet te houden op Zaterdag, 20 Mei 1933, ten Raadhuize te Elshout des avonds om ZEVEN iroote8traat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING Fa. v. Dooren en Dams te Tilburg 150 jarig bestaansfeest. Heden 19 Mei, is het 150 jaren ge leden, dat de fa. van Dooren en Dams, texlielfabrlkante te Tilburg werd op- gericht. Onder de voornaamste en oudste firma's welke s derf eeuwen den roem van Brabants Industrie hoog wisten te houden, neemt de fa. van Dooren en Dams een eerste plaats tn. De terreinen der firma beslaan een oppervlakte van circa 245000 M2 ter wijl de fabrieksruimten een oppervlakte hebben van plm. 10.000 M2 Momen teel zijn er ongeveer 175 arbeiders werkzaam, doch in normale tijden overschrijdt dit aantal de 250. De firma vervaardigt behalve mili taire lakens en andere stoffen voor het Rijk. zoowel Dames- als Heeren— nouveauté's, uniformlakens, petten— stoffen, lichte en zware ratiné's ulster- stoffen, kamgarens enz. Evenals voor andere takken van in. dustrie, zijn de omstandigheden voor de woüenstoffen-fndustrie verre van rooskleurig. Zij hebben de firma dan ook doen afzien van een grootsche feestviering. Zij zal op bescheiden voel plaats vinden. DRUNEN. Door de voetbaivereeni ging V.J C. alhier zal een tournooi ge houden worden, waarvoor prachtige prijzen worden beschikbaar gesteld. Deze prijzen worden geschonken door den ZeerEerw. heer pastoor Goossens, directeur der Congregatie, den Wel- Eerw. heer kapelaan van Velthoven, geestelijk adviseur der vereeniging en door het bestuur van V J C. De wed strijden zullen aanvangen op Zondag 28 Mei. De heer P. Elshout, volontair Ier secretarie alhier, ontving de blijde tij ding dat hij is geslaagd voor het schril van uur. AGENDA: Voorstel van Gedeputeerde Staten, inhoudende de opbelfing van de ge meente Oudheusden en toevoeging van het dorp Elshout bij de gemeente Drunen en van het dorp Oudheusden bij de gemeente Heusden met Prae- advies van Burgemeester en Wethou ders. NlEU WKUljK. De Uedertafel „Oefe ning baart kunst" besloot in haar jongste vergadering, gedurende dezen zomer op een nader daarvoor te be palen datum, een uitstapje te maken naar Breda en Omstreken. De reis zal geschieden per autobus. Tot commissieleden van het plaat selijk opgericht comité vanwege de R.K. W.V. tot besnijding der t.b.c. wer den benoemd P. van Spijk, G. van der Lee, J. van Kempen, H. van der Lee cn J. Pijnenburg. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). A s. Zondag des voormiddag» nat! 10 zal in de Ned. Herv. Kerk alhier lees- dienst worden gehouden. Des namid dags 2 uur hoopt op le treden Ds. v. d. Vlught van Drunen. In de Geref. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des voorm. half 10 en des nam. 5 uur in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. j. C. Hagen. Dezer dagen had aan den bocht bij de Kaïtesteeg alhier een aanrijding plaats tusschen een tweetal luxe auto's. Doordat de bestuurder van de auto, die uit de richting Kaatsheuvel kwam, te veel links aanhield, werd de auto van A. v. W. te Capelle, bestuurd door v. d. H. gegrepen. Beide wagens wer den zwaar beschadigd en moesten door kraanwagens naar de garage worden vervoerd. De expediteur v. Z., die met een lading groenten op weg was naar de veiling, verloor in de bocht bij de Ned. Herv. Kerk alhier een aantal kisten met versche groenten, waardoor een groot gedeelte groenten voor de velling on geschikt werd. Op Woensdag 24 Met a.s. zal S.D O. haar nieuwe sportterrein ope nen, gelegen in de kom der gemeente. De openingswedstrijd zal gespeeld worden iegen Excelsior Capelle, dus dit belooft wei een spannende wedstrijd te worden. Aanvang 7 uur 30. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Gem* alhier hoopt a.s. Zondag des nam. haif 3 op te treden Ds Mühlnickei uit Waalwtyk. Des morgens half 10 lees- dienst. De postdulvenvereen. „De Lucht vaart" houdt a.s. Zondag wedvluchten vanuit Corbell en Mons. Op Hemelvaartsdag en Zaterdag d.a.v. organiseert de voeibalvereenlglng „Excelsior" op het sportterrein alhier seriewedstrijden, waaraan verschillende vereenigingen uit de omgeving zullen deelnemen en waarvoor prachtige prij zen zijn uitgeloofd. i,De heer M. de Roofj heeft, in verband met zijn aanstaand vertrek uit deze gemeente, bedankt als bestuurslid der plaatselijke A R. Propagandaclub. A.s. Zondag des nam 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. Gem. aan den Loonschendijk op te treden Ds. v. d. Roest uit 's-Gravemoer. Des morgens

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9