„Be aaio »ao Hei zuigen" uermeeru. Bron J. ELEKfiN Suiker-, Gebak- en Fruitkraam Belast zich [QUf»All Vernieuwing Besoijensche Straat. Bebouwing Parallelweg en Baard- wijksche Straat. IEMAND KERKKLOKJE 's-BOSCH. Trouwkaarten of Trouwbrieven Veilingver. „De LangstraatDrunen. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. RAAMSDONK. GEERTRUIDENBERG. SPORT. VOETBALSPORT. CAPELLE. Op het sportterrein aan de Willem van Gentsvaart werd j.I. Donderdagmiddag, Hemelvaartsdag, de le ronde gespeeld van de door de voetbalvereeniging „Ex celsior" georganiseerde seriewedstrijden, waarvoor ingeschreven was door NEO, SDO, Sparta, DOS, RIO, Neerlandia. Kaatsheuvelsche Boys, Brabantia een het elftal der 'Schoenfabriek Kerst-Oerle- mans. De uitslag dezer le ronde, waarvoor het elftal der schoeenfabriek Kerst-Oer- lemans was vrijgeloot, luidt als volgt: NEO, SprangDOS, Capelle 41. SDO, SprangBrabantia, Waspik, 01. Neerlandia, KaatsheuvelSparta. Vrijh.-Capelle 01. Kaatsh. Bovs, Kaalsh.RIO, Capelle 4—2, zoodat in de eindwedstrijden, welke a.s. Zaterdagmiddag, 27 dezer, worden ge houden, uitkomen. NEO, Brabantia, Kaatsh. Boys een het elftal der schoen fabriek Kerst-Oerlemans. De na afloop dezer le ronde gehou den loting voor de 2e ronde had tot re sultaat NEOSparta en elftal schoen fabriek Kerst-OerlemansBrabantia, ter wijl Kaatsh. Boys voor deze ronde vrij geloot is. Na de 2e ronde volgen dan de verlie zersronde. waarna de wedstrijden om den 1 sten, 2en en, 3en prijs, zoodat sport liefhebbers a.s. Zaterdagmiddag van spannende wedstrijden getuigen kunnen zijn. i WIELERSPORT. WAALWIJK. Het minder fraaie weer bleek voor de vele wielersport-enthousiasten van hier en elders geen beletsel om van het schit terend programma dat op de Waalwijk- sche Wielerbaan werd geboden getuige te zijn. We zagen weer dezelfde dichte haag van toeschouwers rond de baan als we dat van de vorige wedstrijden van betee- kenis gewend waren. Het publiek heeft van fraaien, spannen- den strijd kunnen genieten, niet alleen bij de wedstrijden voor onafhankelijken en amateurs, doch ook de nieuwelingen bekampten elkaar vinnig en voerden het tempo soms zeer hoog op. Natuurlijk ging wel de grootste belang stelling uit naar de verrichtingen van den plaatsgenoot F. Slaats, die met zijn kop- pelgenoot, den niet minder populairen Ph. Reijnders was uitgedaagd door het geduchte koppel WachtmansHeeren. Het publiek behoefde op dit attractie- nummer niet lang te wachten, daar dit het eerst op het programma werd ge plaatst. Er zat dus al spoedig de noodige span ning in en het publiek roerde zich dan ook geducht tijdens dezen achtervol gingsrace die 20 baanronden zou duren. Reeds na 13 baanronden had het kop pel SlaatsReijnders onder groot en thousiasme der toeschouwers de uitda gers te pakken, die, het moet gezegd worden, een geducht koppel vormen, waarin vooral Wachtmans door zijn snel en soepel rijden opvalt. Maar het koppel SlaatsReijnders reed met zulk een moordend tempo, dat het al spoedig te zien was dat tegen deze duivels niets te beginnen was. Dat hebben zij ook in het slot-nummer, de groote één-uurs koppel wedstrijd voor amateurs en onafhanke lijken weer duidelijk gedemonstreerd, al was de strijd in dit nummer ook nog zoo taai. Ook met de beide premies van 5. die waren uitgeloofd voor het inloopen van een ronde, ging het koppel F. Slaats Reijnders strijken. Voorts kreeg dit koppel de beide zijden shirts die voor de winnaars van het laatste klassement wa ren uitgeloofd door de fa. H. Duysters, alhier. In de nieuwelingen-wedstrijden spra ken vooral de Waalwijksche renners een hartelijk woordje mee. We noemen slechts de renners A. Slaats, de 3 gebroeders Pol, v. d. Berg en v. d. Heijden. Van de gasten vielen De Moor en v. Wanrooy bijzonder op. Voor de overige prestaties verwyzen wij naar onderstaande uitslagen: 1. Koppelwedstrijd over 125 ronden, 2 klassementen, nieuwelingen: 1 A. Slaatsde Moor met 8 punten; 2 Gebr. Pol op 1 ronde met 5 pnt.; 3 Ro- zenbrand-Dalmaijer op 1 ronde met 2 p.; 4 Knulst-v. Geeiren op 2 ronden met 5 p.; 5 v. Tilburg, alleen, op 10 ronden. 2,40 baanronden eigen kracht in 2 klassementen voor onafh. en amateurs. 1 v. Gils-Pavmans 10 p.; 2 Hellemans- v. d. Heijde 7 p.; 3 C. Slaats-Martens 6 p. 3. Koppelwedstrijd voor nieuwelingen over 100 ronden in 2 klassementen. 1 v. WanrooyN. Pol met 8 p.; 2 v. d. Bergv. d. Heijden met 5 p.; 3 Broeks Pruimboom/ op 1 ronde 3 p.; 4 v. Boxtel- Spierings op 2 ronden 6 punten. 4. Ploegachtervolging over 20 baan ronden. Het koppel F. Slaats—Ph. Reijnders haalt het koppel P. WachtmansC. Hee ren in na 13 ronden. 5. Koppelwedstrijd voor amateurs en onafhankelijken over 1 uur, 4 klassem. 1 Fr. SlaatsPh. Reijnders 10 p. Op 3 ronden: 2 Wachtmans—Heeren 8 p. Op 4 ronden: 3 C. SlaatsMartens 7 p. 4 v, GilsPaymans 3 p. Op 7 ronden: 5. Hellcmans-v. d. Heijden 2 p. Waarschuiving voor Ned. renners. De Belgische Wielrijdersbond zal voortaan streng zijn voorschriften na leven, welke bepalen, dat aan de wie lerwedstrijden aldaar slechts door één categorie renners mag worden deelge nomen. Het betreft hier vooral de bepaling, dat het aan onafhankelijken, van wel ken landaard ook, verboden is aan wedstrijden van profs, deel te nemen. Tilburgsche Wielerbaan Voor de derde maal in dit seizoen komen a.s. Zaterdag onze beide beroemde Braban- ders, Pijn en Bras, te Tilburg in actie, en wanneer we het programma even onder de loupe nemen, lijkt het ons dat beide onover- winnelQken morgen het zwaarste veld tegen zich krijgen, dat ze ooit op de Tilburgsche piste te bevechten hadden. Te beginnen met Wals—van der Horst. De blonde Hage naar, die in uiterst korten tijd uiterst popu lair en beroemd geworden is, blijkt aan den „rooie" een prima partner te hebben en verwachten we dat dit tweetal een goeden gooi doet naar een der eerste plaatsen. Van Nek Jr.—H. van Hoek achten we eveneens in staat, gezien hunne vroegere prestaties te Tilburg, het Pijnenburg en Co. danig lastig te maken. Slaats. die voor de eerste maal te Tilburg met zijn maat Tijs van Oers start, zal te bewijzen hebben, dat hij ook zonder Pijnenburg tusschen de groote kanonnen thuis hoort, iets, waarvoor wij hem zeer zeker in staat achten. Tot zoover over de Hollandsche deelnemers. Van de buitenlandsche renners zijn de Belgen Smets - Haegelsteens door overmacht verhinderd te starten. De directie deelt ons mede, dat zij momenteel met eenige Bel gische en Duitsche koppels onderhandelingen voert, doch zij wil vanzelfsprekend het publiek niet teleurstellen en zij rekent het zich tot plicht een beter koppel dan het bovengenoemde te engageeren. De Duit— schers Kilian en Vopel zijn in hunne land streek minstens even populair, als Pijn en Bras in ons Brabant. Voor de eerste maal te Tilburg, zullen zij het zich tot een eer rekenen, Pijnenburgs ongeslagen record te breken. Alles bijeengenomen, mag zonder over drijving gezegd worden, dat te Tilburg a.s. Zaterdag een schitterend program woidt afgewerkt, dat ongetwijfeld de liefhebbers uit alle hoeken van Brabant naar de Til burgsche Wielerbaan zal trekken. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in ons blad voorkomende advertentie. CORRESPONDENTIE. Wat we laatst schreven over Drunen geldt ook voor Kaatsheuvel n 1. da» het zoo gevaarlijk Is om te rader» naar Ingezonden-stukken-schrijverp, wat men blijkbaar zoo gaarne doet. Onlangs namen we een Ingezonden stuk op van „Oranje klant* uit Kaatï- heuvel. Nu beweert men Insinueert men zelfs over den schrijver daarvan wij willen maar weer eens zeggen dat men er kilometers naast Is en dat onze correspondent met deze ge schiedenis niets, maar dan ook in 't geheel niets te maken bee ft. Red Openbare vergadering van den raad der gemeente Waalwijk, gehouden op Vrijdag 26 Mei 's avonds 7 uur. Voorzitter de Edelachtb. h. Moonen. Secretaris dhr. J Thijssen, loco secf. Afwezig de heeren Passier en Nuijien, waarvan de eeiste met kennisgeving De notulen worden onveranderd vastgesteld. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Van Gedeputeerde Staten 1. Goedg keurd raadsbesluit dd. 28 April 1933 tot het aangaan eener geldleening, groot f 32 000.— 2. Alsvoor to» wtjzlging der ge- meente-begrooiing 1933. 3. Toezending goedgekeurd besluit dd. 24 Maart 1933 tot rangschikking der gemeente voor de helfing der gemeentelondfibelastlne in de 2e klasse. 4. Alsvoor tot helfing van opcenien op de geineente-fondsbelasiing voor het belastingjaar 1933/1934. 5. Goedgekeurd raadsbesluit dd. 28 April 1933 tot verkoop van bouwterrein aan R. van Loon. b. Van den Directeur van den R.K. Middelbaren Handelsavondcursus ie Waalwijk, verslag over 1932. c. Van J. Kooien te Waalwijk, be richt van aanneming zijner benoeming tot Ha der Commissie van Toezicht op het Gemeentelijk Nijverheidsonder wijs. Al deze stukken worden voor kennis- geving aangenomen. 2. Voorstel om aan R. van Loon, in afwijking van de „Algemeene ver- koopsvourwaarden voor gronden door de gemeente Waalwijk" totstemming te verleenen tot het bouwen van een ooerderij aan de Burg. Smeelelaan, hoek Tweede Zelne. De raad gaat daarmede accoord. 3. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor het aan- brengen van een tuinmuurtje vóór de panden van Q. v. Assen en Th. v. □isseldorp aan den Paralieiweg. in ruil voor den gratis-afstand van grond buiten de rooilijn. De heer Pullens merkt op dat de bedoelde muurtjes reeds geplaatst zijn. De voorzitter antwoordt dat de be- woners dit op eigen risico gedaan hebben, de prfls die zij er thans aan de gemeente voor vragen is naar de meening van den bouwkundige billijk. De heer Roxs zegt dat de eerste drie woningen .die ter plaatse (Pa rallelweg hoek Putstraat) gebouwd zijn in een lijn liggen. Had men de rooilijn in deze richting doorgetrokken dan zou deze zijn uitgekomen achter de Electrische Centrale van v. Schijn- del. De volgende woningen zijn echter 6 M naar voren gebracht, on gerekend dan nog de voortuintjes. Spr. vraagt waarom ook de eerste woningen niet meer naar voren moch ten worden gebouwds en hij wijst erop dat hierdoor aan de betrokken bewoners een schade is berokkend van minstens 50 M3 groad. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. zich gehouden hebben aan de rooilijn ontworpen in het indertijd gemaakte, doch niet goedgekeurde uitbreidingsplan van'fr. van Veen. Dat plan beoogde n.l om de huizen sprongsgewijze meer naar de wegzijde te plaatsen totdat men gekomen zou zijn aan de wegbreedte ter hoogte van het huis van den heer Bakkers Gelijk met den voorgevel van dit huis zou dan de rooilijn getrokken worden. Het lag Ir» de bedoeling zoo op dezen hoek een plantsoen te vormen. Ook in het nieuwe uitbreidingsplan waarover de onderhandelingen ten einde loopen en dat dan ook spoedig in den raad zal komen, is aan dit idee vastgehouden, zoodat de betrokken woningen bij aanneming van dit plan juist achter de rooilijn blij ven. Het voorstel wordt goedgekeurd. 4. Wijziging der gemeente- en bearijfsbegroottngen voor 1932 en der gemeente-begrootirg voor 1933. Wordt goedgevonden. 5. Voorstel tot verkoop van grond aan de Baardwijksche Straat. De Voorzitter geeft op dit punt een toelichting. Het betreft een aanvrage van den heer Verhoeven cm bouw terrein over de Loint in de Baardwijk sche straat. Word! het gevraagde terrein verkocht dan zou er nog een ruimte van 6 M. naast het laatste huis over schieten. Adressant had bezwaren om voor de Loint te bouwen. Daarom is het gemeentebestuur in overleg ge treden met het Waterschap over rioleering van een gedeelte der Loint, zoodat de bewoners der Baardwijksche straat van dit water geen last meer zullen hebben. Gebleken is dat de Loint ter plaatse kan worden afgesneden, zonder dat dit de waterioozing zou belemmeren, want de Loint kan dan nog loozen via de waterloop langs de Hoefsteeg. Het Waterschap heeft geen bezwaren de Loint voor dit doel aan de gemeente af te staan. Het ligt dan in de bedoeling de waterloop 2 sloten naar het Westen te brengen, dan heeft men tevens het voordeel dat het rioolwater nooit in de Loint kan komen. Spr stelt hierom voor in beginsel te besluiten aan den heer Verhoeven het bouwterrein te verkoopen, maar eerst later te beslissen welk deel aan adres» sant zal gegeven worden, of dat wat aansluit aan het laatsigebouwde huis of dat over de Loint. Wordt tot dit laatste overgegaan, dan moet natuurlijk altijd een stuk overblijven dat verkoop baar is. De heer Spijkerman vraagt hoe men den afvoer van het water beoosten de Baardwijksche straat wil regelen. De Voorzitter antwoordt dat dit wa ter loost door de Heul langs de Hoef steeg. die onder de Min. Loeffstraat door in den Buitenpolder uitkomt. Het voorstel wordt goedgekeurd. 6. Voorstel om de vernieuwing der bestrating In de Besoijensche Straat niet te doen uitvoeren In keien doch In „vlamovlcs". De heer, van Haren merkt op dat het prijsverschil niet groot is en vraagt of vernieuwing met gewone straat klinkers geen grooter voordeel zou opleveren. Weth. Eibers antwoordt dat het niet zoozeer de bedoeling is op een koopje uit te zijn dan wel de Nederlandsche industrie te steunen. Spr. heeft een dergelljken klinkerweg in oogenschouw genomen te Alphen a d. Rijn en hij moet zeggen dat deze magnifiek is, al Is het verkeer daar ook zeer druk Deskundigen hebben spr. verzekerd dat de klinkerwegen, mits gelegd in z.g. Keperverband, zeer goed zijn. De heer Spapens had aanvankelijk bedenkingen tegen het voorstel, doch nadat hij in Nijmegen een uitstekende weg uit klinker-maieriaaS gezien heeft is hij tot andere gedachten gekomen. Spr. merkt op dat het goed is de Nedeilar.dsche industrie te steunen, doch dat men daarbij op de eerste plaais practisch moet b yven. De indruk die spr. echter van het materiaal gekregen heeft was uilsiekend. Weth. Eibers zegt nog dat er slechts een half jaar kans is dat de steenen gaan vergruizen, daarna gebeurt dit niet meer Na het verstrijken van den garantie-termijn zal dit euvel dus niet meer voorkomen De heer Spijkerman wijst op de zinsnede in het ptae-advies, waar staat dat de maatschappij de weg na 2 ja ren in prima staat zal opleveren. Spr. vraagt of dit alleen slaat op vergrui zing of ook op verzakkingen e.d. De voorzitter zegt dat dit laatste niet het geval is. Spr. had aanvanke- lijk gevraagd om een garantietermijn van 10 jaren, doch dit bleek practisch van geen beteekenis te zijn. De heer Spijkerman kreeg uit het prae advies den indruk dat ook voor verzakkingen wordt ingestaan. Hij wijst erop dat dit euvel zéér dikwijls voor komt. Weth. Eibers zegt dat dit niet het geval schijnt wanneer de steenen in keper-verband worden gelegd. De heer Spapens is van meening dat de betrokken maatschappij er prijs op zal stellen hier zeer goed werk te leveren met het oog op pro paganda voor haar product. De voorzitter en Weth. Eibers on derschrijven deze meeningen meenen dat dit nog meer het geval is waar dit de eerste weg van dergelijke con structie wordt in Noordbrabant. De heer Roxs vraagt zich af of de klinkers werkelijk tegen zwaar verkeer bestand zullen zijn, zooals de keiwegen in Grootestraat en Mr. v. Coothstraat Spr. wijst er op dat het op een scha depost uit zou kunnen loopen, als de weg later groote onderhoudskosten zou vergen. De Voorzitter zegt dat de gemeente bouwkundige gemeten heefi dat een dergelijke weg in Aiphen a. d. Rijn in 8 jaar iijds slechts 2 m m. is afgesle ren. Als de levensduur zoo lang is, is men met deze klinkers, naar spreker meent, beter als met de kelen in de Mr. v. Coothstraat. Tenslotte wijst 3pr. er nog op dat het voorstel tevens inhoudt dat het leggen der trottoirs door de gemeente Ir» eigen beheer zal gedaan worden. De raad gaat met het voorstel accoord. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering hierna gesloten. De 1875 Af. golf. Op de Internationale radio-conferentie te Luzern dreigt gevaar voor onze lange omroepgolt van 1875 meter. Het conflict bij de K.L.M. De piloten van de K L M. hebben besloten, hun op 5 Mei j I. Ingediende ontslagaanvragen terug te nemen, op grond van een mededeeling van de directie der K L M.. dat hun grieven en verlangens ernstig en welwillend onder tie oogen zuilen worden gezien. Succes van den Volkenbond. Het geschil tusschen Columbifi en Peru ts. dank zij de Volkenbondsbe. middeling, bijgelegd. De Ontwapening. Ter ontwapeningsconferentie wordt scherpe critiek uitgeoefend op het Engebche vlootplan. verdronken, verscheidene anderen wor den vermist. Spoorwegramp. Een spoorwegongeluk bij Wimbledon waar een trein eerst ontspoord is en toen door een anderen trein in de flank gereden, heeft zes dooden en een veertigtal gewonden geéischt. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Saneeringsplan in de hutden-, leder- schoenen- en aanverwanle-branches. Op Vrijdag 26 Mei is in een ver gadering. in het gebouw der Kamer van Koophandel te Tilburg gehouden, de Centrale Vereenlglng ter behartiging van de belangen der Huiden-, Leder Schoenen- en aanverwante branches definitief opgericht. De Vereenlglng is statutair gevestigd te 's Gravenhage en zal spoedig met hare werkzaamheden een aanvang nemen. Waterschap de Buitenpolder van Waalwijk Gistermiddag vergaderde het Water schap „de Buitenpolder van Waalwijk" in de achterzaal van Hotel Verwiel. De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing door den Secr., den heer Chr. van Liempt, onveranderd vastgesteld. De rekening 1931 1932 werd vast gesteld conform het ontwerp op een totaal In ontvangsten van f 2419.10 en in uitgaven van f 1163 67'/a. du* met een batig saldo van f 1255.421/a- De begrooting voor het jaar 1933 - 1934 werd vastgesteld op een totaal in ontvangsten en uitgaven van 12135.12 >/j. Aangaande de voorgenomen werken in den buitenpolder, de ophooging vau den Oosterhavenkade, werd be- sloten dit werk voorloopig uit te stellen. De omslag voor 1933—1934 werd vastgesteld op f2per H.A. Het bestuur werd gemachtigd onder houdswerken In eigen beheer uit te voeren. Waterschap de Binnenpolder van Waalwijk. Het Waterschap „de Binnenpolder van Waalwijk" vergaderde gisteravond ln Hotel Verwie!. Van de periodiek aftredende leden van 't bestuur, de heeren L.v. Huiten en F. v. Baal, werd de heer v. Baal herkozen. In de plaats van den heer v. Huiten werd de heer Adr. v. Noolj benoemd. De rekening 1931 1932 en de be grooting 1933—1934 werden vastge steld conform het ontwerp van het bestuur. De rekening sluit ln ontvangsten op t 10503 89, in uitgaven op f 8547.91. dus met een batig slot van f 1955.98. De begrooting sluit op f 4230.44 De omslag voor 1933—1934 werd op f 6 per H.A vastgesteld. H't bestuur werd gemachtigd onder houdswerken in eigen beheer uit te voeren LAATSTE BERICHTEN. Jweede Kamer bijeen. Men verwacht, dat de Tweede Kamer In den loop van de volgende week bijeen zal worden geroepen en dat dr Colijn in die vergadering een regeeringsverklaring zal afleggen. Gemengd Nieuws Bij het baden verdronken. Bij het baden in den Ouden IJsel te Ooetinchem is gisterenavond de circa 20—jarige Boogers uit 's Heerenberg verdronken. Zijn lijk is na lang dreggen gevonden. Katholieke Illustratie, 67ste Jaargang No. 34. De K. 1. komt deze week weer met een interessant nummer voor den dag Een ongenoemd auteur schrijft uit eigen ervaring over De Geestelijkheid en de maatschappelijke toestanden in Spanje"; in de Rusland.serie worden de Roode Legioenen" behandeld; met .De Gymnicher Rit* zien we een vroom en eigenaardig gebruik in Hongarije geschetst; de geweien Nederlander Anthony Fokker wordt geroemd om zijn beteekenis in de vlieg.industrie, en ten slotte beschrijft Dom Willibrord Verkade O. S. B, de abdij Beuren. Al deze artikelen zijn met fraaie foto's rijk geïllustreerd. De korte verhalen zijn weer van bekende auteurs. Antoon Coolen levert in .Zachte Dood" een tijne schets van de laatste uren eener koe, en H. B. van der Sande teekent zuiver in „Het gebed van den beeldhouwer* een ontroerend stuk kunstenaarsleven. Ook het bijvoegsel „De witte raaf" is vol afwisseling. We ontmoeten er Ed. Hoornik met „Het Bourgondische beeld" en nog verschillende andere goede vertellers te midden van een keur van humoristen. Zoo wordt aan lezers en kijkers van den meest uit eenloopenden aard nog iets naar hun gading geboden. MOEST STAANDE ETEN Weken lang ischias. Met zijn ervaring helpt hij nu anderen. Hier volgt een ongewoon sterke aan beveling van een middel tegen ischias van iemand, die zelf in hevige mate aan deze kwaal geleden heeft. Indien U ooit de pijnen van ischias gevoeld hebt, moet (J het stellig lezen. En als U iemand kent, die aan ischias lijdt, zoudt U hem hiervan moeten vertellen. De aanbeveling komt van Mr. T. P. R. Hij schrijft; „Ik leed ongeveer zes weken lang aan ischias. Er waren tijden, dat ik niet meer kon zitten of liggen, maar steeds moest blijven doorloopen. Ik kon zelfs niet gaan zitten om te eten. Een buurman zei me Kruschen Salts te probeeren, wat ik ook deed ik nam eiken morgen een theelepel vol in een glas warm water. Toen ik anderhalven flacon gebruikt had, ver dween de ischias, en nadien heb ik het nooit meer gevoeld. Ik blijf door gaan met eiken ochtend wat Kruschen te nemen, omdat ik last heb van con stipatie en ik er van overtuigd ben, dat Kruschen Salts het beste middel ter weteld is tegen ischias en rheumatiek Iedereen, die aan deze kwalen lijdt, raad ik het dringend aan. Ik ben Kruschen Salts veel dank verschul digd." T. P. R. De pijnen van ischias zijn een symptoom van dieper kwaad het zelfde euvel dat rheumatiek, spit en jicht kan veroorzaken. Zij zijn het teeken, dat er iets aan Uw stofwisseling hapert en onzuiverheden in het bloed gekomen zijn. Kruschen Salts is een combinatie van zes natuurlijke zouten, welke Uw inwendige organen tot geregelde wer king aansporen. Kruschen verschaft U daarom een inwendige schoonheid en gezonden bloedsomloop. En wanneer de .kleine dagelijksche dosis* Uw stofwisseling in orde blijft houden, dan zullen ischias en rheumatiek voortaan Uw deur voorbijgaan. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a f0 90 en f 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één een per dag. Verkeersongevallen. Gisteravond is op den Rijksweg te Wellerlooi de landbouwer Joh. de Rijk, welke aldaar met zijn rijwiel zonder eenlg leeken te geven, den weg over stak, door een passeerenden auto ge grepen. Met ernstige inwendige kneu zingen werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij spoedig na aankomst is overleden. Gistermiddag is op den Loos- duinscheweg tegenover het gesticht Groenensteln het zesjarig meisje C. W. de j,, gewoond hebbende op ge noemden weg door een autobus van lijn P. der H T M. overreden. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis aan den Zuidwal Is zij aan een schedel fractuur bezweken. 33 menschen verdronken. Op de rivier Kükit bij Constantlnopel is een pont omgeslagen, waarmede 50 arbeiders werden overgezet; 33 zijn uic een iisaiaiuui volledige reclame wil hebben voor plaats en streek, plaatse zijne advertenties in Waalwijksche en Langstraatsche Courant, en het voor Kaatsheuvel, Loonopzand, Waalwijk en Waspik. Vollediger en beter reclame kan geen enkel blad bieden, men bereikt dan zoowat siie Inwoners dezer streek. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. ADVERTENTI8N. Bl| Uw bezoek aan Roestelbergen en Omge ving, bezoekt dan tevens de nieiiwe van aan den voet van dan ikoestolberg. Zij is geheel hygiënisch en naar de eischen der Wa renwet ingericht. Prima artikelen. Billijke prijzen. Aanbevelend. 50243 Waalwijksche Stoomdrukkerij Aatoon Tlelea. Rechtskundig Adviseur HAVENSTRAAT 5 (Nabif het Station) met het opmaken van akten betreffende den verkoop van roerende en onroerende goederen zooalsInboedels, huizen enz. Billijke conditiën. O, wat 'n gattin Die kunt U thans zelf herstellen met Gupa. De moeite is klein, de kosten zijn gering, het resultaat is ver bluffend. Geen stuce- door kan dat ver beteren. CETA BEVER - BEVERWIJK Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieltn. Prijsnoteering van 22 Mei 1933. Spinazie 8—12 cent.; idem II 3—7 cent; Aard beien til)69 cent, idem II 3446 cent, Asperges 25—36 cent, idem II 15—22 cent, idem blauw 12 —21 cent, Peulen 72—86 cent; Tomaten 40—45 cent, alles per K.g. Bloemkool 16—20 cent, idem II 11—14 cent, Idem III 3—8 cent, Sla 1.5—2.3/4 cent Sla II 0.5—1,1/4 cent, Komkommers wit 913 cent, idem II 69 cent, idem groen 9—12 cent, idem II 6—8 cent, alles per stuk. Selderij 1—1.5 cent, Rabarber 2—3.1/4 cent, Kee- lcn 1—1,3/4 cent, Peen 8—11 cent, Peen 4—7 cent. alles per bos. 19—26 Mei 1933. Geboren Hcndrikus A J zv J J Kipping-Horvers Ge- rarda Ju Ma dv F C A Klerx-van Daelen. Overleden P van Lang 68 jaar, eclitg. van Ja Fasen. Huwelijks-aangiften J A Wngeinakcrs, 26 jaar en Ca Aa Schapen, donk, 26 jaar, beiden alhier. Gehuwd P J van den Bogaard, 31 jaar en Au Tiellcmans, 48 jaar, beiden alhier. Ingekomen II M L Dicks en gezin van Den Bosch. JA Verhagen van Sprang-Cupclle. Vertrokken E Aa Ja van der Hammen naar Haaftcn. J C A Geerts naar Loon op Zand. P J van den Bogaard en gezin naar Tilburg. Ba Aa Dries- sen naar Rotterdam. Van 13 tot en met 19 Mei 1933. Geboren Thercsia A M dv Martinus C Oome-Bouwens. Antonius L A J zv Gijsberius A A van Beek- Huijsinans. Gijsberius A H A zv Gijsbertus A A van Bcck-Huijsmuns. Gehuwd Cornells J Niessen, jm. oud 27 jaar en Johanna J van Stricn, jd. oud 31 jaar Peter A C. van Huiten, jm. oud 33 jaar en Cornelia M de Bont, jd. oud 33 jaar. Wngempn Kuijstcrs jm, oud 34 jaar en Dymphna II M Bouwens, jd. oud 29 jaar Andries J van Herp, jm. oud 27 Jaar en Johanna A C Bouwens, jd. oud 23 jaar. Overleden Johannes Ant van den Ivieboom, oud 4 dagen. Cornclis Michael, wed. van P Pruijsten, oud 75 jaren. Geboren Adriana Bernardina Maria dv Johannes B C Leenarts-van der Made Adriaan Cornclis Joan nes Ilubertus zv Adriaan A J van Etten-van der Vecken. Huwelijks-aangiften Arnoldus J van Dongen, 27 jaar en Autonia M Heijs, 27 jaar. Adrianus W Demmers, 27 Jaar en Anna E v d Clujulcrt, 24 jaar. Gehuwd Johannes A Joore, 22 jaar en Adriana J Kroos- wijk, 18 jaar. Johannes W Heesters 33 jaar en Cornelia E J Mcijcrs, 30 jaar. Overleden Petrus Stevens, 24 jaar. Ingekomen: Josephus 11 van Strien en gezin van Raams- donk. Petronella Heijborr van Antwerpen. Francisca van den Ouwcland van Wagenberg. Vertrokken Elisabeth Snijders naar Raamsdonk Adrianus J v d Klauw naar Bad-Neuenahr (Did) Rosa A M van der Pluijm naar Raamsdonk Alida Roosenbrand naar Raamsdonk. fieneenteraad Waalwijk. ff ff Gups in iuben van 25 et mat volledige beschrijving. 1001

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 10