DE ECHO VAN HET ZUIDEN Nieuvs oil Kaaislieuvei. SISCOLIN, HARDOLIN, ANTON HOLTGRëFë Marktberichten. Week-end Overhemd Overhemden BERGMANS-SMITS H. de Bont-v. Huiten en GEBRUIKT GEBRUIKT Fa. P. T. BIERLAAGH-VAN DER HEIJDEN „De IJzer- en Verfhandel" No. 44. Zaterdag 27 Mei '33. 56e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 26 Mei 1933. Koopt In Waalwijk. Steunt de WaalwIJksche handel en Industrie. W. B. Onze wegen enz. Met belangstelling hebben wij gezien dat men thans bezig is de Burg. v. d. Klokkenlaan grondig en oordeelkundig te verbeteren. Wij meenen dat men op den goeden weg is en dat we hier een uitstekende verbetering en een mooie verbinding zullen krijgen. Wanneer dit later gevolgd zal kunnen worden door een verbetering van den weg Qalgenwlel—Kloosterweg, dan heeft men wederom een mooie wandel fiets- en autogelegenheid bijgekregen. Al dit werk kan geleidelijk geschieden, als het maar zooals thans deskundig gebeurdbeter langzaam maar goed dan omgekeerd. Ook de weg naar 't zwembad is in goede conditie gebracht, ook voor auto's. Nu we toch over dit onderwerp schrijven, mogen we ook wel eens even w^zen op de prachtige verbin dingsstraat die we gekregen hebben in de Juliana-straat. Zij wordt als zoo danig druk gebruikter is reeds zeer veel passage en ze ziet er goed uit, vooral nu de jonge boomen het alle zoo uitstekend doen. Er wordt zeer druk en voor zooverre thans reeds te beoordeelen is, ook smaakvol gebouwd. Alleen blijft het o i. te bejammeren dat in een dergelijke straat de huizen zoo dicht op elkander worden geplaatst; o.i. had men hier meer 't idee der Mr. van Coothstraat moeten volgen. 't Is een genoegen te mogen consta- teeren, dat ondanks den algemeer.en crisis-toestand in onze gemeente druk gewerkt wordt niet alleen in de industrie, maar zeker in de bouwwereld. Wanneer nu zoo spoedig mogelijk het oude raadhuis kan verdwijnen en het plein voor ons mooie gemeente, huis in orde gemaakt kan worden, zal dit ten zeerste strekken tot verfraaiing van het centrum onzer plaats. In elk geval mogen wij constateeren dat op talrijk terrein, ook op 't gebied van vreemdelingenbezoek naar en door onze plaats, een goede actie heerscht. Daarvan waren de laatste dagen weder om getuige. Roestelbergen. Ondanks het gure weer, dat ge lukkig na den middag wat opknapte, is het gisteren aan Roestelberg en omgeving zeer druk geweest. De reclame die W.B. met haar wandelkaart, courantenberichten e.d gemaakt heeft voor den nieuwen weg heeft wel succes gehad, vooral in de streek rondom Gorlnchem. Het aantal aanvragen om kaarten enz. is dan ook zeer groot geweest, honderden zijn verspreid en toege zonden en zoo zag men dan ook heele gezelschappen den geheelen dag, doch vooral tegen den middag onze gemeente passeeren en ook bezoeken. Aan Roestelberg was 't dan ook enorm druk met auto's, fietsen, wande laars. Men schat 't aantal bezoekers op een 1500 i 2000 tal en men be grijpt dat 't voor de daar gevestigde café's en andere verkoopers een goede dag was. De heer A. Vermeer—van Uden heeft daar een nieuwe verkooptent laten bouwen, geheel volgens de eischen der warenwet ingericht, alle suiker- en banketwerken onder glas en afgesloten, terwijl onder „de para plule" 't fruit enz. wordt verkocht en geconsumeerd. Dat er onder de vele bezoekers ook wel een enkel verdacht individu voor komt bleek gisteren, waar van den heer M. te Vrijh Capelle, een nieuwe fiets werd gestolen, die geplaatst was tegen de boomen nabij „Berg en Dal- Goede bewaking en controle ls bij een dergelijke drukte wel gewenscht Gisteren is opnieuw gebleken dat de mooie weg naar Roestelberg een prachtige verbetering is. Een groote fout is echter, dat alle fietsers 't fietspad mQden en op den grooten weg gaan. Op deze wijze wordt voetgangers en auto's groote moeite bezorgd, het fietspad wordt niet bereden, het be groeit en komt in 't ongereede. Zeer ten nadeele der wielrflders zeiven, die vandaag of morgen den grooten weg voor hen zullen zien afgesloten, als zij zelf niet meewerken het uitstekende fietspad In goeden staat te houden. Steunt 't wegenfonds van W.B. Waalwljksche Zwemclub. De afgeloopen week 610 bezoekers Temperatuur 16 Uitstapje naar Waalwijk Dinsdag 6 Juni zal de hoogste klasse van het externaat van het Instituut St Louis te Oudenbosch een uitstapj maken naar Waalwijk en z'n mooie omstreken. Zij komen om plm. 9 uur in Waalwijk aan en zullen alvorens naar Roestel bergen te gaan, een bezoek brengen aan de „Timtur-schoenfabrieken", een en ander door bemiddeling van Waal wijks Belang. Bloempjesdag. Zaterdag en Zondag wordt alhier de jaarlijksche bloempjesdag gehouden ten bate van het Santos-fonds, dat ten doel heeft de bestrijding van de T.B.C. in den Middenstand en een onder- afdeeling is van den R.K. Midden standsbond. Ongetwijfeld zullen velen voor deze nuttige instelling hun offertje willen brengen. N. V. G. van Loon's Leder-Import Mij. De laagste inschrijver bij de aan besteding door de arch. Alex. A. C. J. de Ghêne. namens de N V. G. van Loons' Import Mij. gehouden, voor het verbouwen en uitbreiden van kantoren en- ledermagazijnen aan de Grootestraat te Waalwijk', was H. Simons te Tilburg. Besoljensche Woningbouwvereenlging. De heer G. Goutière is benoemd tot voorzitter der Besoljensche Woning- bouwvereeniglng in de vacature ont staan door het overlijden van den Edelachtb. heer C. G Verwiel. zaal der Meisjes- Overhemd met vaste boord f 2.59 met 1 en 2 boorden f 1.69 - 2.25 - 2.75 - 2.90 MARKTWAALWIJK. Verkoop onroerende goederen. Woensdagavond werden in café Royal" ten overstaan van Notaris Christ verkocht de onroerende goederen van de erven P. van lersel. De koopen gingen alsvolgt van de tiand Koop 1 aan Wed. Verhoeven-v. d. Zanden voor f2800 Koop 2 aan J. Trompen voor f 1210.- Koop 3 aan J. de Vries voor f 1500 - Koop 4 aan M. v. lersel voor f 1700.- Flotseling sterfgeval Dondagmorgen had in de kerk van O. L. V. Onb. Ont te v.m. Besoijen een plotseling sterfgeval plaats. De heer P, van Lang, 68-jarig gepen?ion- neerd spoorwegbeambte, zakte toen hij de kerk binnenkwam ineen. De ZeerEerw. heer Pastoor, die de L Mis opdroeg, diende hem nog het H. Oliesel toe. De ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Vervoer en nederlagen van suiker. De Inspecteur der Dir. Belastingen e Waalwijk verzoekt ons mede te deelen, dat ingevolge het Kon. Besluit van den 22sten April 1933 in de pro vincie Noord-Brabant, met uitzondering van het gedeelte van het grondgebied iggende ten Noorden van de Bergsche Maas en buiten het in die provincie liggende gedeelte van het terrein van toezicht omschreven in artikel 162 der Algemeene Wet van 26 Augustus 1822 (Staaisblad No. 38) (welk teirein zich uitstrekt tot plm 22 K M. vanaf de grenzen) op het vervoer en de neder lagen van suiker van toepassing zullen zijn de beperkende bepalingen om schreven ln art. 87 par. 1 der Suiker- wet 1924. De voornaamste der voormelde be palingen zijn, dat suiker buiten ge. noemd terrein van toezicht ongedekt mag worden vervoerd in een hoeveel heid van 50 K.G maximum, terwijl de hoeveelheid, welke aldaar ongedekt voor handen mag zijn, bedraagt bij neringdoenden maximum 50 K G. en bij particulieren maximum 50 K.G per lid van het gezin, daarbij niet medegerekend kinderen beneden de 5 jaren. Het verbod van nederlage van meer dan 50 K.G geldt niet voor plaatsen waarvan de bevolking bestaat uit 2000 zielen en daaiboven door de bevolking van 2000 zielen wordt verstaan die op de plaats samenwonen, namelijk in de huizen die tot de kom behooren. Bij vervoer of nederlage van grootere hoeveelheden is een document noodig, waaromtrent bij de belastingambtenaren verdere inlichtingen zijn te verkrijgen. De winkeliers en neringdoenden in suiker, wier panden daardoor aan pelling onderworpen worden, zijn ver plicht binnen veertien dagen bij den Ontvanger der Accijnzen een schrifte lijke aangifte van hun panden in te leveren met opgaaf van de ligging en van de kadastrale omschrijving der perceelen. Van panden, die later in gebruik genomen worden, wordt zoo danige aangifte gedaan binnen veertien dagen daarna. Bekendmaking De officier van justitie te Breda waarschuwt tegen handelingen van Jean Francois Mertens, photograaf, wonende in België, ook wel gehan deld hebbende onder den naam van zijn echtgenoote Hortense van Haaren ook wel onder de firma Fana Mertens, Baarle Nassau, Molenstraat 129. doch in de laatste veelal onder den naam Superbe. Hij noch zijn zoogenaamde firma is te Baarle-Nassau gevestigd, doch van daaruit doet hij schoon schijnende aanbiedingen tot het maken van photographische potretvergrootin- gen tegen geringe vergoeding van porto's en het gratis leveren van loten in een loterij en biedt, nadat men op het aanbod is ingegaan vrij kostbare lijsten aan voor de vergrootingen. Vele klachten komen in van gegadig den, dat na inzending van een voor schot op den prijs der lijst de ver grootingen niet worden geleverd of overigens ook aan de aanbiedingen geheel of gedeeltelijk niet wordt vol daan. DRUNEN. Donderdag (O.H. Hemel- vaart) had de feestelijke opening plaats van de Huisvltyttentoonstelling in de versierde groote congregatie. Aanwezig waren de ZeerEerw. heer Pastoor Goossens. de WelEerw. heer kapelaan v. Velthoven. de WelEerw. heer Wlllems oud-kapelaan van Drunen, de WelEerw. heer kapelaan Pijnen- borg, de WelEerw. heer Hoevenaars, de EdelAchtb. heer Burgemeester Mr. R. J. v. d Heijden en echtgenoote, Dr. Akkermans, Wethouder v, Halder en gemeenteraadsleden, bestuursleden der meisjes- en jongens-congregatie, leden van het kerkbestuur en vele ge- noodigden. De ZeerEerw. heer pastoor opende als voorzitter de vergadering met Chr. groet, verwelkomde alle aanwezigen in het bijzonder den EdelAchtb. heer Bur gemeester en echtgenoote, wiens aan wezigheid Z.Eerw. ten zeerste waar deerde. Spreker wees op het vele en mooie werk dat dit jaar wordt ge- exposeerd, waarvan het meerendeel door vrouwelijke cursisten is vervaar, digd en prees de beoefening van het huisvlijtwerk als een nuttige en tevens aangename verpoozing gedurende de lange winteravonden. Het werkt bo vendien veredelend en opbouwend voor de vorming der jeugd, waarvan de gevolgen ook in latere jaren ten goede komen. Z Eerw. dankte allen die hadden bijgedragen en medege werkt aan het tot stand brengen van deze tentoonstelling en de genoedig- j den voor hunne belangstelling. Door een der cursisten mej. Jo Ver hoeven werd vervolgens een toespraak gehouden als volgt ZeerEerw. Heer Psstoor. De ondervinding van vele jaren leerde ons, dat, „half werk doen", nimmer stond aangegeven op uw levensprogram 1 Is het dus wonder ZeerEerw. heer Pastoor, dat wij, deel neemsters van den leerzamen winter- avondcursus, ook als vanzelf die ge voelens in ons voelden opgewekt, aan gekweekt en tot uiting gebracht. En wat was hiervan dan ook het gevolg ZeerEerw. heer Pastoor Dat wij bij den mooien rand van het Hoogaltaar, nog twee gelijksoortige randen bor duurden voor de beide zij—altaren, opdat ze, ofschoon drie in getal, toch zouden vormen één geheel. Moge de 5. Restitutie hondenbelasting 1932. 6. Beoordeeling van het door Heeren Ged. Staten ingediend plan tot op heffing van deze gemeente en indeeling van Hedikhuizen bij Heusden en van Haarsteeg bij Vlijmen, met prae-advies van B. en W. Dienzelfden avond om 7 uur wordt een vergadering gehouden van de Commissie uit de ingezetenen over dit laatste onderwerp. VL1|MEN. Naar wij vernemen zal de harmonie „Concordia" ter gelegenheid van haar 90-jarig bestaan een groot festival houden, waaraan verbonden een Kermesse d'Été. Verichillende mu- ziekvereenigingen zullen hieraan hun medewerking verleenen en uit goede bron vernemen wij, dat het Tambours- concours, hieraan verbonden, veel be langstelling zal trekken. Zaterdag voor Pinksteren zal de ope ning plaats hebben, waarbij verschil lende vereenigingen zullen concertee ren. Zondag lsten Pinksterdag zal ten raadhuize bij de officieele opening door den burgemeester G. R. v. d. Ven aan drie oud-leden, die voor het jaar 187C lid der harmonie „Concordia" waren een eere-medaille wolden uitgereikt 2den Pinksterdag zal het besluit der feestelijkheden wederom opgeluisterd worden door verschillende muziekver eenigingen. Wij wenschen de harmonie .Con cordia" met haar 90 jarig bestaan pro ficlat en voegen den wensch er bij dat haar feest in alle opzichten moge slagen. Men schrijft ons uit Vlijmen d.d. 23 Mei Vandaag zouden de echtelieden Wil lem van Engelen en Catharina de Vries de diamanten bruiloft vieren. Terwijl gisteravond de buurjongens en -meisjes druk in de weer waren om een prach tige eerepoort te plaatsen en een ver siering met mast, guirlandes en vlaggen aan te brengen, kreeg W. v. Engelen een beroerte. Aanstonds werden dokter en pastoor gewaarschuwd. De laatste H. Sacramenten werden toegediend. Heden is de man nog niet bij kennis gekomenmen vreest het ergste. De feestelijkheden zijn natuurlijk af. gelast. De man is overleden. Pr. Ct. Ten bate van het Studiefonds der Confessioneele Vereeniging werd alhier f 29 35 gecollecteerd. De landbouwer v. D. werd door een motorrijder aangereden, bekwam daarbij inwendige kneuzingen en brak een rib. Bij dhr. J. van Gent, slager alhier, werd dezer dagen een eiectrl- sche—automatische KoelinrichUng Ate gep aatst. Het lijkje van het 7-jarlg zoontje van schipper van Strien, van het sleepschlp „Adriana" uit Raamsdonks- veer is onder de gemeente Sleeuwijk opgevischt. GEERTRUIDENBERG. Op het te Utrecht gehouden examen slaagde voor electro-technisch opzichter diploma B. onze stadgenoot deheerJ.G Bakx technisch ambtenaar aan de P.N.E M \J Kerkdiensten op Zondag a.s. Ned. Herv. Kerk des v m. 10 uur Ds. Zuurdeeg. Evangelisatie „Immanuel" des n.m half drie Ds. de Bruljn uit Hooge— Zwaluwe. Evangelisatie „Eben-Haëzei" te Raamsdonksveer des v.m. 9.30 en det n.m. 6 uur de heer Schoonderbeek. LOON OP ZAND. Deze week had op de leerfabriek der fa. Verschuuren alhier een ernstig ongeluk plaats. De werkman P. V., bezig met de zgn. uitzetmachine, geraakte met z'n linker arm onder de wals, waardoor dit lichaamsdeel bijna geheel verpletterd werd. Het slachtoffer, dat veel bloed verloor, werd ijlings naar 't ziekenhuis te Tilburg vervoerd. De gekwetste arm zai worden geamputeerd, waardoor het aantal bediljfsverminkten wederom is vermeerderd. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING de waterverf in 30 kleuren, die niet afgeeft, voor keukens, gangen, slaap kamers en plafonds. Hoogglansverf van naam. TEOLIN-HOUTKLEURVERN1S, maakt Uw stoelen en kasten nieuw. Zij, die onze verven gebruiken, roepen er overl Voor een golden Uw geheele keoken ln de beste, duurzaamste glansverf. Harkt naast het Nieuwe Raadhuis Telef. 72. beide spreuken: „H. Moeder Gods bid voor ons", H. Aloysius bid voor ons", met kinderlijken eenvoud uitge sproken, de rijkste zegeningen en ge naden verwerven voor U ZeerEerw. heer Pastoor, voor allen, hier tegen woordig, ja, voor al uwe parochianen. Aanvaard dan ZeerEerw. heer Pastoor dit kleine geschenk, als een uiting van erkentelijkheid van uwe dankbare cur sisten. Met woorden van innigen dank werd dit geschenk door Z.Eerw. aanvaard. Hierna werd een tractatie aangebo- den door het dames—comité, waarna bezichtiging der expositie. Wat daar te zien ls op het gebied van snij-, steek en zaagwerk, naast borduur en handwerk, wekt ieders be wondering op en men vraagt zich dik wijls af, hoe is het mogelijk dat leeken zoo iets kunnen presteeren, men vindt er artistiek werk bij. Het spreekwoord „Oefening baart Kunst", ziet men hier ten volle bewaarheid. Wij raden iedereen aan deze prach tige tentoonstelling, waaraan een loterij met vele en mooie prijzen is verbon. den te gaan bezoeken. ELSHOUT. Op Hemelvaartsdag kwam de R.K. Werkliedenvereeniging „St. Joseph" uit Baardwijk ter bede vaart. Om 10 uur arriveerden voorts per extra tram de congreganisten uit Vimmen. A.s. Zondag komen de processie van de congregatie van Maria-Polder en O.R O.V.A. van Waalwijk. De H. Missen zijn alsdan om 6, 7, 8, 9'/a en lO'/a uur. HEDIKHUIZEN. Openbare vergade ring van den gemeenteraad op Maan dag 29 Mei 1933, om 8 uur n.m. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. om de kantooruren van den ontvanger te be palen op Dinsdag en Vrijdag van 10 tot 12 uur v.m. en gedurende de maand December bovendien van 2 tot 4 uur. 3. Vaststelling regiement rechtstoe stand Secr.-Ontvanger, Ambtenaar van den B. S. met wijziging van het Ambtenarenreglement. 4. Machtiging aan B. en W. om de begrooting 1932 naar behoefle te wijzigen. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s Zondag des v.m. half 10 zal in de Ned. Herv. Kerk alhier leesdienst worden gehoudendes nam. 2 uur hoopt op te treden Ds. Louwe Kool]» mans van Waalwijk. In de Geref. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des v.m. 9.30 uur en des nam. 5 uur in den Dienst des Woerds voor te gaan Ds. j. C Hagen. J.l. Woensdag werd 't dochtertje van dhr. D. H. alhier overgereden door een jongen die, In gezelschap van andere jongens, mei hun fiets spelenderwijs over de straat reden. Het meisje kwam ongelukkigerwijs zoodanig terecht dat het een arm brak. Geneeskundige hulp van Dr. Winkel man werd ingeroepen, die overbren- het ziekenhuis te Waalwijk behandeling noodzakelijk Vlaamsche kermis. Nu ons nog slechts 8 dagen schei den van de Vlaamsche Kermis voelen we ons verplicht iels meer omtrent de plannen van de T. B. C. Commissie mede te deelen, want, verrassingen kunnen heel aardig zijn, doch het publiek dient te weten, dat er verras singen komen en wel in diemate.dat niemand uit de plaats tijd of gelegen heid zal mogen vinden om naar elders te gaan en de geheele omgeving meteen zal weten wat Kaatsheuvel met de Pinksterdagen iets daar brengt, wat een bezoek over waard is. Zaterdag n m 3 Juni zal met een muzikale wandeling de kermis geo pend worden. Het zal door de straten klinken als een verzamelsignaal voor jong en oud om zich op te maken tot een bezoek aan de terreinen in en om de zaal van Euphonia. De toegang is dien dag voor iedereen vrij mits in het bezit van een lot, van de te houden verloting voor de Vlaamsche kermis. Tijdens zullen deze loien worden aangeboden, zoodat iedereen zich van een toegangsbewijs kan voorzien,zon- der dat zooals vaak gebeurt bij de opening aan de loketten drang of stagnatie behoeft te onstaan. Alle attracties worden direct opengesteld we zijn er van overtuigd, dat het pu. bliek", zal staan te zien van het vele en amusante wat de Commissie bijeen heeft weten te brengen. Zoowel in de zaal die zich daarvoor uitstekend leent als op en de zullen gesteld tenten ging naar ter verdere achtte. Dhr. A. v. d. B. alhier had j.l. Woensdagavond het ongeluk tijdens een voetbalwedstrijd, ter gelegenheid van de opening van het nieuwe sport terrein van S.D.O. alhier, zoodanig te vallen dat hij een schouderfractuur opliep en zich onder geneeskundige behandeling van Dr. W. moest stellen. Wij vernemen dat de Chr. Gem. Zangvereen. „Looft den Heer" alhier, hare repetities voor enkele maanden heeft gestaakt. Het ligt in de bedoeling om deze omstreeks September a.s. wederom te hervatten. VRIjH.—CAPELLE. Dinsdagmid dag j.l. had de echtgenoote van bakker H. v. A. aan den Loonschendljk het ongeluk van een tafel te vallen, met het noodlottig geval, dat zij een been brak. Het fanfarecorps „Sirena" hieid Donderdagmorgen haar jaarlijks dauwirappen. Onder het spelen van pittige marchen ging de route vanaf het Bruggetje over Hoogevaart, Win terdijk, v.m. Besoijen naar Sprang, en vandaar weer naar het Bruggetje. In de Geref. Kerk aan het Bruggetje hoopt a.s. Zondag des mor gens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. P. Keiser. RAAMSDONKSVEER. Zondag, morgen om half tien zal in de Veersche Herv. Kerk optreden Ds. Guittart, des namiddags geen dienst wegens vaca turebeurt te Loonschendljk, het terrein tusschen zaal en café groote weide achter de zaal vermakelijkheden worden op- waartusschen ter afwisseling voor ververschingen en ver- fri9schingen. Den geheelen dag door zal in de zaal en omgeving muziek gegeven worden terwijl daarenboven de plaatselijke harmoniegezelschappen en de zangvereeniging concerten zullen aanbieden. Reeds op den eersten avond zullen sweepstake—rennen gehouden worden een attractie momenteel nog in een geheimzinnig waas gehuld, doch reeds in groote opspraak bij het publiek belust op fantasie. Het is begrijpelijk dat voor de organisatie van het geheel vele krach ten noodig zijn. In de vergadering hedenmorgen met de Jongen Boeren stand gehouden werd die van deze sympathieke vereeniging op loyale wijze toegezegd. Het bestuur is er van overtuigd, dat ook allen wier krachten voor deze organisatie gevraagd wor den zich spontaan zullen beschikbaar stellen. Kaatsheuvel weet dat het doel de bestrijding der t. b. c sympathiek i9 en we zijn er van overtuigd, dat het middel hoogst amusant en gezellig zal zijn zoo de burgerij wil medewerken. De Vlaamsche kermis der t. b. c. vereeniging moet gekarakteriseerd wor den met de wachtwoorden Brabantsche leute, Vlaamsche Humor, Amusante jool, toffe gijn den t. b c. lijder tot steun. Tennisclub. In een vergadering daarvoor Dins dagavond in het Café Rest. „Euphonia" bijeengeroepen is definitief besloten tot oprichting van een tennisclub. Naar we vernemen zijn de gelden voor den aanleg der banen reeds ge garandeerd en zal binnen korten tijd met 't in orde maken van de speel terreinen een aanvang worden gemaakt achter de zaal van het Kon. Muziek gezelschap „Euphonia." Een twintig tal gaven zich reeds als lid bij de eerste vergadering op. Op de eerstvolgende vergadering zal ot keuze van een bestuur worden overgegaan. Jubileum. Op 1 Juni a s zal het 25 jaar ge leden zijn dat Mej. M. E. H. Seller in dienst trad als onderwijzeres aan de School der Eerw. Zusters Francis canessen van het Klooster Bethlehem alhier. Ongetwijfeld zal dit heugelijk feit dat de bescheiden jubilaresse liefst in vergetelheid had zien gepasseerd aan leiding zijn om haar op dien dag een sympathieblijk van dankbaarheid te betoonen voor wat zij in deze kwart eeuw voor de vrouwelijke jeugd van Kaatsheuvel heeft gedaan. Harmonie Apollo Heden Donderdagmiddag 12 uur gaf de Harmonie „Apollo" in de zaal an den heer Joh. Smit een matinée onder leiding van den Directeur de heer P. B. Bisselink. Groote drukte is nu eenmaal geen eigenschap van matinée's in het alge meen „Apollo" maakte daarop heden, morgen geen uitzondering. Wat het corps presteerde had een tjokvolle zaal als waardeering mogen genieten. Nummers als La Gazza Ladra, Ouverture van Rossini, de Tweede Hongaarsche Rapshodie van Fr. Liszt waarnaast eenige kwartet nummers in Ammerzoden met den len prijs in de afdeeling Uitmuntendheid bekroond, nl* Tannhauzer van R. Wag ner en Der Calif von Bagdad van Boildieu zijn zelfs een sieraad voor het be9te beroepscorps. De vertolking was schitterend de appreciatie van het publiek daarnaar evenredig. Werkloosheid. Op het bureau voor Arbeidsbemid deling en Werkloosheidsverzekering alhier stonden Maandag 22 personen als geheel en 21 personen als gedeel- telijk werkloos ingeschreven. Het aantal tewerkgestelden in de gemeentelijke Werkverschaffing bedroeg over de afgeloopen week 93. Kaatsheuvelsche Wielerbaan. Zondag 28 Mei a.s. zullen op de Wielerbaan aan den Horst alhier wederom groote wedstrijden worden verreden. Zoowel sprint, achtervolging, eigen kracht als koppelwedstrijden zullen worden gehouden. Als onafhankelijke amateurs zullen op deze wedstrijden uitkomen Ph. Reijdoers, Ulvenhou! P. van Zundert, EttenF. Rasenberg, H. Zwaluwe; P. Snoeren,Ooslerhout F. Raymakers, RotterdamP Suikerk, Rotterdam; H. Ketelaars, Golrle Gramse, EindhovenP. Vermalre. Olsterwljk; W. Vrlens, Tilburg. Voorts zullen een twaalftal nieuwe lingen aan deze wedstrijden deelnemen. De groote attractie voor de wieier- sport liefhebbers zal niet weinig worden verhoogd door het uitkomen van van der Steen uit Sprundel (Bras Twee), de winnaar van de Hometralnings- wedstrijden te Kaatsheuvel en van diverse wegwedstrijden. Wanneer het weer eenigszlno wil meewerken verwachten we Zondag a s. op den Horst een groote drukte. Gemeenteraadsvergadering. De raad der gemeente Loonopzand komt in openbare vergadering bijeen op Dinsdag 30 Mei a.s, des avonds 7 uur. NIEUWS UIT HEUSDEN, Heusden, 26 Mei '33. De processie naar Brieüe ter eere van de H. H. Martelaren van Gorkum vertrekt van hier per salonboot op Maandag 12 Juni. Zaterdagmiddag heeft hier het twecjaarlijksche vogelschieten plaats op den schutsboom bij de Kon. Erk. Scherpschuttersvereenlglng St. Blasius, wat wordt opgeluisterd door de Heus- densche fanfare. De verkoop van bloempjes ten bale van de Blindenvereenigtng St. Odilia ('s Bosch) bracht op een dikke f 30.- De seriewedstrijden bij Longa verliepen als volgt Juliana Heusden— PSV Heusden 5—0. BSV Besoijen—Sparta Capelle 2—2, na verlenging 3—2. De finale werd gewonnen door Juliana tegen BSV met 3—2. De Korfbalwedstrijd tusschen NEO Sprang en Quick Nleuwendijk eindigde met 4-0. AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „Het geheim van den Rooden Kater". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en8'/au. Luxor Bioscoop, „Het geheim van den Rooden Kater". Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek dames K. en V., Gymnastieklokaal O. S. Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V., Gymnastiekl. O. S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V., Gymnastieklokaal O. S. Waalwijk, 26 Mei 1933 Eieren 2ll2—3 cent. Varkens t 8.— tot f 12.—

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9