Brieven. Kaarten en Enueioneen Dames-carresDondentie. W999m9mmm99( Diilh beste malta- en nieuwe iemeuDeien. 3. MM en Zonen Marktberichten. Groenten en Fruit Abonneert U op dit blad. Muziek op het terrein. Gratis rondvlucht. deze Kermis verbonden. Hel buffet zorgt er voor een lekker glaasje bier, terwqi in de kolfie- en theesalon de geurige producten van Van Nelle ge serveerd worden Op het binnenterrein tusschen zaal en café en op het achterterrein treffen we meer de lawaaierige amusementen aan In een verscheidenheid, te veel om op te noemen. Kop van Jut, schiet en ontplolh igstent, rad van avontuur koekloottent, huishouden van Jan Steen Wandelende Jood en niet te vergeten de groote renbaan, waarop de Sweep- atake-wedrennen zullen worden ver reden. We mogen veel verklappen, maar de geheimzinnigheid waarmede deze vermakelijkheid omgeven Is, wil' len we, om de attractie te bewaren, niet onthullen. De pleisterplek van het mooie achter terrein Is natuurlijk Le Qrand Electric Caroussel, een draaimolen zoo groot en mooi als onze jaarlljksche kermis er nog nimmer een zag. Een kermis, zou geen kermis zijn als de oliebollen ontbraken 1 In een lange rij op op 't Westelnde van het terrein Irtffen we de ververschlng en verfrisschingstenten aan, als oliebollen, ijs, fruit, zuur etc. met, om de dorstigen te lesschen een groote consumptietent waar Jbler, limonade en alle andere frissche dran ken tegen billijke prijzen te bekomen zijn. Op de geïmproviseerde kiosk zullen de muziekkorpsen lederen dag een concert geven van jolige komische muziek. Op Zaterdag 8 uur St. Jan Berkdijk, op Zondag 8 uur „Euphonia", op Maandag 12 uur v m. .Bel Canto" en om 8 uur n.m. .Apollo." De entree is zoo laag mogelijk gehouden. Voor 10 ct, p. persoon staat de toegang reeds open. Een doorloopende kaart voor de 3 dagen kost slechts 25 ct., terwijl voor den Zaterdag zelfs een lot voor de groote verloting als toegangsbewijs kan dienst doen. De Vlaamsche Kermis kan dus een vermaak voor oud en jong zijn en wij zijn er van overtuigd, dat niet alleen Kaatsheuvel, doch ook de verre omgeving hiervan profiteeren zal. Vooral het mooie weer dat de a. s. Pinksterdagen beloven, lokt zoo vrien delijk tot uitstapjes. En waaiheen kan men met meer genoegen zfln schreden richten dan daarheen waar humor, leute, gijn en jool hoogtij vieren. Een lach verdrijft voor een oogen- blik de zorgen. De Vlaamsche Kermis te Kaatsheuvel zal U daarvoor stof geven. Jaarvergadering R. K. Voetbalver. D. E. S. Dinsdagavond hield de R.K. Voet balver. D. E S. in haar clublokaal bij Mej. de Wed. C. M. Smit de alge- meene jaarvergadering. De Voorzitter de heer Jac. Smit opende de vergadering met den Chr. Groet waarna hij een overzicht gaf van het afgeloopen vereenigingsjaar. Speciaal memoreerde hij hier den overgang van D. E. S. naar den R K.F. Volgens spreker is de vrees die eerst bestond bij de leden omtrent voetbal, peil in den R. K. F wel geheel weg genomen nu toch DES. meermalen heeft moeten ondervinden dat ook daarin clubs uitkomen die werkelijk voetbalcapaciteiten bezitten. Wat spreker echter is tegengevallen is de publieke belangstelling die sinds der overgang naar den R. K. F. zeer sterk is turuggeloopen, doch hij is er van overtuigd nu D. E. S. in de Pro- motieklasse van den R. K. F. zal gaan uitkomen dit zeer zeker wederom zal toenemen Een speciaal woord van dank richt hij tot de Eerw. Broeders van Liefde en tot den Eerw. Adviseur Kap. de Klijn die in het afgeloopen jaar zooveel voor de vereeniging hebben verricht. Hij spoort de leden aan propagan. dist te zijn voor het op dezen avond voor het eerst uitkomende maandblad D. E. S nieuws. Hierna bracht de Secretaris de heer W. van Nieuw9tadt het jaarverslag uit, waaruit o.m. bleek dat het ledental 41 bedroeg, waarvan 32 werkende leden. Het aantal donateurs bedroeg 75. Uit het financieel verslag van den Penningmeester de heer G. van den Hoven bleek dat de totaal ontvangsten bedroeg f 1453,62, de totaal uitgaven f 1428.61, zoodat een batig saldo koi worden geboekt van f25,01. Nadat de Commissie boeken en kas had gecontroleerd en in orde bevonden dankte de Voorzitter de Secretaris en Penningmeester voor het werk dat zij in het afgeloopen jaar voor de vereeniging hadden verricht. De altredende bestuursleden werden met nagenoeg algemeene stemmen herkozen, terwijl als nieuwe bestuursleden werden benoemd de heeren Jos Schrauwers en Jan Smit Tot leden der elftalcommissie werden benoemd de heeren Jac. Smit, W van Nieuwstadt en M. van Boxtel, terwijl daarin teven9 zitting zullen hebben de resp. aanvoerders van le en 2e elftal, de heeren Jos Lugters en A. Pols. Hierna sprak de Eerw. Adviseur een woord waarin deze zijn dank betuigde dat door de leden het regie, ment gezien van Kath. zijde stip: werd nageleefd. Spreker feliciteert de herkozen en nieuwe bestuursleden en spreekt de wensch uit dat onder hunne leiding de vereeniging steeds tot grooter succes zal mogen geraken Hij doet een beroep op de leden voor de verspreiding van het maandclub blad hetgeen naar hij vertrouwt bes: zal slagen. De Voorzitter dankt de Eerw. Adviseur voor de waardeerende woor den, waarna nog besloten werd te trachten alles in het werk te steller, om met medewerking van de leden een nog grooter getal begunstigers der vereeniging te krijgen. Hierna werd het verdere van den avond in gezellig samenzijn doorge bracht. De vroolijke stemming werd niet weinig verhoogd door de diverse komische voordrachten en de muziek van de versterkte gramofoon-installatie welke hiervoor door den heerVaesen fotograaf alhier was beschikbaar ge steld. INGEZONDEN STUKKEN. Bulten verantwoordelijkheid der redactie Mijnheer de Redacteur. Als men 't raadsverslag onzer ge meente in uw vorig nummer gelezen heeit, dan krijgt men toch een vreemd idee over de mentaliteit van verschil lenden onzer raadsleden. Men zou toch mogen verwachten dat men algemeen zou toejuichen de activiteit van B. en W. dte wederom een mooi object van werkverschaffing heeft gevonden, waarvoor als ik rat niet vergis het rijk 75 pCt. bijdraagt, in den vorm van 'l maken van een ijsbaan. Een Ijsbaan, Mijnheer de redacteur, waarnaar onze Inwoners al zoovele jaren en jaren hebben verlangd, een ijsbaan zoo mooi en zoo mooi gelegen als misschien nergens, en een ijsbaan waarvoor dan toch de Veieeniglng tot Behoud van Naiuurmonumenten onge veer f 25 huur, als recognitie per jaar vraagt. inpiaats van dit initiatief toe te juichen, B. en W. hulde te brengen, komt de critiek I De een brengt moreele bezwaren. Zijn de moreele gevaren dan grooter als wanneer onze ingezetenen naar Waalwijk gaan of naar den Orooten Wiel Toch zeker niet De financieele bezwaren. Belachelijk om van te praten. Een huur van on- geveer f 25 voor een dergelijk terrein, zoo groot en zoo schitterend gelegen. Informeert U eens even naar den huur prijs in Waalwijk en elders I Nogmaals, waarom die critiek als aller instemming m. i. volkomen ge boden was In 't algemeen belang. Met dank voor de plaatsruimte. Hoogachtend, EEN ABONNÉ. Kaatsheuvel, 2 Juni 1933. HEEL BRABANT treft U op PINKSTERMAANDAG 2 uur op het Internationaal Vliegfeest te Gilze—Rijen. Nog nooit werd in Nederland d e r g e 1 ij k e waaghalzerij gezien Loopings voorover! Luchtgevecht! Opstijging luchtballon. Entrée f 0 50 Kinderen f 030 ,Belaslln« Gereserveerd f l._ j inbegrepen. Alle programma's zijn genummerd. Bepaalde nummers geven recht op een gratis rondvlucht. Programma 10 ets SPORT. VOETBALSPORT. DE VOETBALCOMPETITIE. Houdt P.S.V. een kans'} De beslissing in Zuid\ Middelburg of Juliana Het spannend verloop der kanipioens- ronde is oorzaak van het feit dat PSV met 3 verloren wedstrijden toch nog een behoorlijke kans maakt. Als de Eindho- vensche club echter nog meer punten verlies krijgt, dan kunnen we haar kans wel als verloren beschouwen. Oogen- schynlijk kan de Zuidelijke kampioen morgen winnen en we vertrouwen daar op, ondanks de laatste krachttoeren van de Groningsche club, die morgen in de lichtstad te gast is. Go Ahead en Storm vogels treffen elkaar in Deventer, waar waarschijnlijk de thuisclub de meerdere bljjven zal. Doch zeker is dat bij lange na niet, want Go Xhead heeft last van wispelturige buien. In het Zuiden wordt morgen definitief het pleit beslecht. Slechts Middelburg en Juliana hebben nog kans. De Zeeuwen slaan er in alle opzichten het best voor: zij spelen thuis en hebben reeds 1 punt meer dan Juliana, zoodat zij met een over winning zeker van hun zaak zijn. Wij gelooven dan ook dal Zeeland morgen zal kunnen juichen om het behoud van zijn le klasser, temeer daar Juliana het in Breda legen Hero niet heel gemakke lijk zal krijgen. De 3e klasse promotie is reeds beslist, zoodat de ontmoeting BaardwijkGu- dok weinig meer is dan een vriend schappelijke ontmoeting. Kampioenschap van Nederland: Go AheadStormvogels. PSVVelocitas. Afdeeling IV (Zuid). Promotie 2e klasse. Mid del burgVVV. HeroJuliana. Promotie 3e klasse: BaardwijkGudok. w. s. C: De wedstrijd die WSC morgenmiddag te Breda speelt tegen de reserves van i NAC, is bedoeld als voorwedstrijd voor de ontmoeting van NAC tegen het En- gelsche tour-elftal. Om half 4 vertrek ken de spelers per bus vanaf de Twee Kolommen. Volgende week zal de training we derom hervat worden; de lessen wor den gegeven door den heer Klein Wen- tink uit Breda. JULIANA. JULIANA—GUDOK. Maandag 2en Pinksterdag speelt Ju liana voor de promotie en komt Gudok uit Tilburg op bezoek. Dit belooft nog een spannende wedstrijd te worden met het oog op het bezetten van de 2e plaats in de promotiecompetitie. Vorige week wist Juliana in Tilburg gelijk te spelen na een spannenden wed strijd. GUDOK beschikt nog over een goed elftal en hun spel is beter dan van Picus. Juliana staat dus een zware wedstrijd te wachten en wij vertrouwen dat zij er van het begin alles op zullen zetten om de punten in de.wacht te sleepen. Den voetballiefhebbers staat dus een spannenden wedstrijd te wachten en zul len zeer zeker velen op het Juliana-ter- rein aanwezig zijn om onze geel-zwar- ten tegen Gudok in den strijd te zien. Aanvang half 3. De donateurs worden er aan herin nerd dat, om moeilijkheden te voorko men, voortaan een helastingkaart geno men moet worden aan het loket. R. W. B. BWB 2 heeft ingeschreven voor de Bekercompetitie van den B.V.B. De loting is echter niet gunstig uitge vallen, daar zij moeten spelen tegen het sterke LSV Je Leerdam. Deze zijn kam pioen geworden van den Br. V.B. Het wordt voor onze jongens een zware uit wedstrijd. doch zij zullen zeer zeker hun uiterste best doen een goed figuur te maken. De wedstrijd wordt gespeeld te Leerdam op 2en Pinksterdag. Vertrek wordt nader bepaald. 2en Pinksterdag wordt verder nog ge speeld: 12 uur RWB 5—HEC 4, om half 3: RWR 4HW 2 alhier op het terrein van RWB. R.K.V.V. H.V.V. Zondag 21 Mei speelde het le elftal van de BKVV HVV een vriendschappe lijke thuiswedstrijd tegen een combina tie van HEC 1 en 2. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld. De punten werden eerlijk gedeeld, zoo dal het einde kwam met een gelijk spel 3—3. Het 2e elftal deed voor het le niet onder en stuurde PSV Drunen met een 152 nederlaag huiswaarts, hetwelk 'n mooie prestatie is voor nog zoo'n jeug dig elftal. Maandag, 2e Pinksterdag, houdt HVV haar jaarvergadering hij den heer J. Steenbergen. Het Bestuur hoopt dan ook dat alle leden op deze vergadering aan wezig zullen zijn. WIELERSPORT. WAALWIJK. W.W.C. „De Zwaluwen Uitslag frainingsrit der W.W.C. „De Zwaluwen", gehouden op j.l. Woensdag avond te half 8; vertrek van café Kroot. Het traject liep over Parallelweg, Wa tertoren, Kaatsheuvel, Loon op Zand, Udenhoui, Helvoirt, Nieuwkuik, Dru nen. Baardwijk, eindstreep Putstraat. Uitslag: 1. A. Slaats. 2. J. van Geenen. 3. D. Pol. 4. .T. van den Berg. 5. G. Pol. 0. L. de Vaan. 7. A. Pol. 8. Bosenhrand. De Acht van Chaam. In het verslag dat het Dagblad van Noord-Brabant geeft vap den grooten strijd te Chaam. lezen wjj: Ook de Waalwijksche renner Slaats heeft een keurigen wedstrijd achter den rug. Ook hij zat, evenals van der Horst, vanaf het begin tot het eind aan den kop en heeft de aanvallen der sterke Belgische renners, die op het laatste oogenhlik zich nog hadden aangemeld, steeds weten af te slaan. Het Brabant- sche drietal (Slaats, v. Oers en v. d. Horst) heeft door dezen rit bewezen, dat als geen pech hen achtervolgt, zij zich met de sterkste Belsen kunnen meten. KAATSHEUVEL. Kaatsheuvelsche Wielerhaan. Het gaat de directie der Kaatsheu- velsche Wielerbaan niet voor den wind, of zij iets misdaan heeft, weten wij niet. Al een paar wedstrijden was het heel den morgen prachtig weer, doch nau welijks waren de poorten der baan ge opend of de regen begon zachtjes neer te vallen, om allengs over te gaan in een ware plasregen, waardoor het on mogelijk was de wedstrijd voort te zet ten. De laatste wedstrijd werd verzet tot Zaterdagmiddag 3 Juni, om 5 uur. Vanmiddag starten wederom de kop pels Reijndersv. Zundert, Rosenberg Snoeren, RaaijmakersSuiker, Kete laarsGramse, VermaireVriens. Aanbevelingen behoeven deze koppels niet; wij weten waartoe Reijndersvan Zundert en VermaireVriens in staat zijn. Dan krijgen we nog nieuwelingen die Zondag hebben laten zien wat zij waard zijn. Nog meer strijd zal er door deze jongens gegeven worden, daar hen ver schillende premies ten deel zullen val len. Hieraan zullen deelnemen v. Box tel, Nouwens, Spierings, v. Berkel, enz. Vooral van Boxtel liet Zondag zien wat hij waard was en zal daarom Zaterdag zich ten volle geven om met den eere- palm te gaan strijken. Nog wordt deel genomen door J. v. d. Steen (ofwel Bras 2) die Zondag Vriens klopte in de ach tervolging. Een program, dat er zijn mag en dat een bezoek aan de Kaats- heuvelsche haan waard is. De bezoe kers van Zondag 28 Mei hebben op ver toon van hun kaartje vrijen toegang. BOSSCHE RECHTBANK. Uitspraken. J. A. de V., handelsreiziger te Eindho ven, verduistering van goederen, hem door de firma Zeckendorf te Waalwijk als monsters toevertrouwd, vrijgespro ken, conform den eisch. A. W. v. d. B., 22 jaar, arbeider te Rot terdam, gedetineerd, ter zake, dat hij in den nacht van 26 op 27 Oct. 1932 te Waalwijk, door op den uitkijk te staan tegen verraad, behulpzaam is geweest by den inbraak in den zilverwinkel van J. Tausch te Waalwijk. De eisch was 8 maanden gevangenis straf met nog 6 maanden voorwaardelijk. Uitspraak: 6 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met plaatsing in 'n werk inrichting. Diefstal van geld. De behandeling werd voortgezet van de strafzaak tegen A. M. B., schoenmaker te Kaatsheuvel, die in den nacht van 24 op 25 Juni 1932 te Kaatsheuvel in de wo ning van A. van Boxtel heeft weggeno men een bedrag in geld, groot ongeveer 600.—. Deze zaak werd óp 6 Oct. 1932 uitge steld tot het instellen van een onderzoek naar de geestvermogens van verdachte, die inmiddels was opgenomen in het krankzinnigengesticht „Beinier van Ar- kel" waaruit hij op 12 April als voldoen de genezen werd ontslagen. Dr. Casparie, zenuwarts te Den Bosch was bij zijn psychiatrisch onderzoek tot de conclusie gekomen, dat verdachte een pathologisch overgevoelig mensch is, ech ter wel toerekenbaar voor wat hij doet. Gebleken is evenwel dat verblijf in de cel zeer nadeelig op zijn toestand werkt en dus gevangenisstraf voor verdachte niet de juiste weg is. Dr. Borms, geneesheer-directeur van het krankzinnigengesticht „Reinier van Arkel" te Den Bosch, verklaarde, dat verdachte bij zijn verblijf in het gesticht rustig is geweest. Getuige acht hem gees telijk minderwaardig, minder toereken- haar. Gehoord de conclusies van de deskun digen eischte de Officier Mr. Vermeulen, een iaar gevangenisstraf voorwaardelijk met hevel tot teruggave van het gestolen geld aan den benadeelde A. van Boxtel te Kaatsheuvel. Verdachte ontkende geld te hebben ontvreemd. Het verfrommelde bankbiljet dat in zijn kleeren gevonden werd, heet te afkomstig te zijn van verkoop van schoenen te Eindhoven. Als verdediger trad op Mr. E. van Zinnicq-Bergmann, Den Bosch, die ook op 6 Oct. voor ver dachte pleitte. Die het leven in Nieuwkuik onmogelijk maakt. Jan van den B 65 jaar, wonende te Nieuwkuik had op de Nieuwkuikschc heide onder Drunen zich schuldig ge maakt aan overtreding der Jachtwet. Geen halsmisdrijf, maar er zat toch een venijnig angcltje aan, als welke voor de rechtbank hij dorpszaken wel meer wor den blootgelegd. Want op den vredigen buiten, welge legen tusschen de aantrekkelijke Brabant- sche landouwen kunnen ze vaak har kan keren en elkaar p....en! Jan was veroordeeld door den kanton rechter te Waalwijk en kwam van zijn vonnis in verzet. Het ging er om dat hij geen vergunning had om te jagen. Jawel, beweerde Jan, ik zal 't U laten zien. Ik heb vergunning van v. Zon en van die en die. Ja, voor een jaar. Denk er aan. Maar toen je bekeurd bent, had je geen ver gunning! ïk ben daar niet geweest, ik heb niets misdaan, antwoordde verdachte. Het is het gevolg van een oude veete, die tegen me wordt uitgespeeld en het schijnt wel, dat ik er machteloos tegenover sta. Hoe staat hij bekend?, vroeg de offi cier aan een politieman uit de buurt NieuwkuikDrunen. Nouhij is voor de politie erg lastig, beweerde de man in uniform. Daor bedded aweer, klaagde Jan. Maar zijn verdediger Mr. E. van Zin nicq-Bergmann, Den Bosch, nam 't voor hem op! Hij is een respectabel mensch, mijnheer de president. Hij is voorzitter van een waterschap, hij isMaar cr schijnt daar een kolossale veete te hangen! De man heeft geen leven meer. Hij ligt overhoop met den secretaris.... Het is net andersom, waagde de Lang. straatsche politieman. Hij maakt een an der het leven in Nieuwkuik onmogelijk. De Officier maakte het kort en eischte na onderzoek bevestiging van het vonnis. Ziede wel!, prevelde Jan. De verdediger had met Jan te doen, die op het advocatenkantoor z'n leed had uitgeklaagd over de oude kwestie, waar- hij Jan het in de besprekingen over de belangen van het waterschap, den bur gemeester, den gemeentesecretaris en an deren tegen zich wist. En daar hielp de veldwachter aan mee! De verdediger meende dat er geen bewijs was en pleitte vrijspraak. Verdachte bracht nog in het midden, dat de herrie in het waterschap was ont staan over pensioenen. 't Kan ons niks schelen, aldus een on geduldige rechter. Wc hebben het over de Jachtwet. Ik sta machteloos, ziede welj bromde ■Tan en ging teleurgesteld maar weer naar Nieuwkuik. Uitspraak 15 Juni. AGCNDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop. „Een nacht van liefde". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen Liederlafel Oefening en Vermaak*. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder- tafel „Tot Bloei der Toonkunst*. Zondag 6 en8'/aU. Luxor Bioscoop, „Een nacht van liefde*. Maandag 6 en 8'/2 u. Luxor Bioscoop, „Een nacht van liefde". Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek dames K.enV, Gymnastieklokaal O. S. Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V GymnasiieUl. O. S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V., Gymnastieklokaal O. S. moet nemen. De Burgemeester wees in korte trekken op het belang van goed vak onderwijs voor de Middenstanders. Drs. 'de Vries, directeur der R.K. H. B. S.—H. H. S., prees de goede samenwerking die er bestaat tusschen dag en avondschool. Nadat tenslotte de directeur der avondschool, de heer J. Siemer, doel en werkwijze van den cursus nog had uiteengezet werd overgegaan tot de uitreiking der diploma's. Dit geschiedde door den heer Chr. v. Liempt, die daarbij tot elk der geslaagden een woord van felicitatie richtte.! De heer H. Verhoef complimenteerde de geslaagden nog namens de Comm. van Toezicht op het M. O. De uitslagen der gehouden eind- en overgangsexamens laten wij hier volgen Voer hei op 18 19. 22, 23 en 26 Mei gehouden eindexamen van den R K Middelbaren Handelsavondcursus zijn geslaagd J. v. d. Berg, j. Boom. B. Bljnen, G, de Leijer, H. van Oudheusden, J. Proveniers, P. Verhoeven, C. Werther te Waalwijk G van Boxtel te Kaats heuvel, P, Oerlerqans, A. Wittebol en O. van Zeist te Sprang—Capelle en F Pijnenborg te Drunen. Afgewezen 4. Overgangsexamens: Bevorderd van Klas I naar Klas II. L. van Hullen. M. Schoemans, J Bergmans, L Zesgers, P van Zon, A. Pulles, M. Schomaker, H. Schomaker, Koning, j. Zeegers, A. Glaudemans Th Verhofstad le Waalwijk, F. Smits en P. Willemse te Drunen, M. Boczer te WaSDik. G. Vos te Sprang-Capelle en G. Treffjrs te Wijk en Aalburg. Afgewezen geen. Bevorderd van Klas II naar Klas III Q v. d. Griendt, F. Somers. C. Smolders en B. Ra?ymakers te Waal wijk, G. Smit te Kaatsheuvel, L. Dore- mans en L. v. d. Ven te Nieuwkuik, Verdlêsen en H. Fortuin te Drunen. Afgewezen I. Bevorderd van Vervolgcursus I naar II M. Leijten, Th. Pulles te Waalwijk A. van Huiten te Drunen en B. Dal- mayer te Sprang—Capelle. Afgewezen geen. Auto.botslng. Op den weg naar Capelle zijn twee auto's tegen elkaar gebotst. De aan. rijding liep vrij goed af, de inzittenden jekwamen geen letsel en de auto's belden eenige schade. Waalwijk, 2 Juli 1933 Eieren 3 cent. Varkens f 8.— tot f 10.— Wij voeren prachtige voor eigen gebruik. Bijzondere chique modellen voor Vraag U onze monsterboeken eens. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieien. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. H. fV ij dingen De Eerw, heer Adrl Wagemakers zal op Zaterdag 10 juni a s het geluk hebben uit handen van Z. H. Excell. Mgr. Diepen in de Kathedrale Basiliek van St. Jan te 's Bosch de H. Wijding van 't Subdiakonaat te ontvangen. Z H. Excell. Mgr. A. F. Diepen zal op 2en Pinksterdag Ir de kape van 't Groot-Seminarie te Haaren de mindere Orden toedienen o.m. aan de theologanten de Eerw. heerenW Kolsteren en G Wltiox uit Waalwijk en Th. van der Linden uit Kaa'sheuvel. R.K. Middelbare Handelsavondcursus Gisteravond werd in tegenwoordig heid van den burgemeester, een ver tegenwoordiger der Kamer van Koop. nandel en Fabr., den directeur der R.K. H. B. S.-H. H. Shet besiuur van de R.K. Mlddenstandsvereeniging en een tweetal leden der Commissie van Toezicht op het M. O de cursus 1932—1933 van den R K. Middelbaren Handelsavondcursus gesloten. De heer Chr, v. Liempt heette de aanwezigen namens het Schoolbestuur welkom en wees op het belang van het R.K. Onderwijs. Spr. schetste daarbij de verafgoding van het lichaam tegenover de weinige belangstelling die de geest in onzen tijd heeft, om tot de conclusie te komen dat het katholiek onderwijs hiertegen stelling Stel een prf| §(je) beschikbaar voor de T.B.C.-wedvluchl van den W.C.B. Werkt daardoor mee aan de T.B.C.-bestrlJdlng in onze gemeente. Te bezorgen bij A. v. EIJCK, Stationsstraat. Werkloozen. De stand der werkloozen is Voor groep AJ (Bouwvakarbeiders) per 1 Juni 21. per 1 Mei 21. Voar grnep B (Houtbewerkers) idem 8 idem 10. Voor groep C (Kleermakers) idem 2 idem 2, Voor groep D (Lederbewerkers) id. i07. idem 105. Voor groep E (Leerlooiers) idem 7, idem 7. Voor groep F (Metaalbewerkers) id. 8, idem 4. Vo r groep G (Typografen) id. 1, id. 1 Voor groep H (Div. werkkrachten) idem 14. idem 13. Totaal per 1 Juni 168 per 1 Mei 163 BINNENLAND. De Tweede Kamer over de Regeer Ingsver klaring. Donderdag begonnen in de Tweede Kamer de debatten over de regeerings- verklaring Het eerst was aan het woord de leider der S D.A P. fractie ir. Albarda die van meening was dat onder deze omstandigheden, een kabinet gevormd zou moeten zijn dat dat de verdediging der democratie op zich wilde nemen De heejr Albarda dacht daarbij aan een samenwerking van R.K., S D A.P. en V.D. met den heer Van Schaik als formateur. Speciaal critiseerde hij het beleic van min. Deckers. Een van de belangrijkste redevoe ringen in de Tweede Kamer gehouden naar aanleiding van de regeeiingsver klaring is wel geweest die van mr P. J. M. Aalberse. De heer Aalberse ziet in het huidige kabinet zeer zeker geen parlementair kabinet: het is een extra parlementair kabinet ad hoe en dat „hoe" is in casu de crisis. De houding die de r.k fractie tegenover dit kabinet zal aan nemen zal geen andere zijn, dan zij tegenover het voorafgaande kabinet heeft aangenomen. Dat kabinet kan niet ontevreden zijn en ook het nieuwe kabinet zal men niet naar het leven staan. Dr. Colijn's antwoord. In de Tweede Kamer heeft gisteren Dr. Colijïi zijn met spanning tegemoet geziene antwoord gegeven op de debatten naar aanleiding van de regee rlngsverklaring. Vóór alles moet de begrooting slui lend gemaakt worden. Leenen voor het Crisisfonds is leenen voor het tekort Dat laatste kan niet: alle leenings capaciteiten zullen noodig zijn voor de consolidatie van de vlottende schuld Anders loopt deze schuld nog dit jaar op tot 1750 millioqn en het volgend jaar tot een milliard. En Indië zal no hooge eischen stellen. Overigens wilde de heer Colijnwe een nadere omschrijving geven van den finaricieelen toestand. De vlottende schuld en pensioenen eischen in Indië een bedrag van f177 mlllioen, de pri maire diensten f 160 millioen. Dat is te zamen f337 millioen. De inkomsten zuilen slechts f 289 millioen bedragen. Als men geeri cent uitgeeft voor Onderwijs, Landbouw enz. dan blijft nog een tekort van ror.d f 50 millioen te dekken. Hier te lande ziet het er niet veel beter uit. De toestand is zeer ernstig. Aan een helfing-in-eens denkt de regeering geen oogenblik. Met nadruk wees minister Colijn er nog eens op. dat de beste zorg voor werkloozen en door de crisis getrof fenen echter gelegen is in de zorg voor een gezonden financieelen toe stand. De premier deelde verder mede, dat de regeering van oordeel is, dat uit de organen van de landsverdediging geweerd moeten worden alle elemen ten op wie krachtens haar polhitke overtuiging, of die hunner organisaties, niet kan worden gebouwd. De uit werking daarvan ls echier nog niet zoo eenvoudig. In ieder geval ligt het niet in de bedoeling hierbij verder te gaan dan voor het beoogde doel en het gaat hier om de grondslagen van den Staat zelf noodig is. Over drijving zou kunnen schaden. De heer Albarda en de zijnen hebben het zelf in de hand om door wegnemen van de oorzaak het wantrouwen te verminderen, en de door henzelf toe gespitste tegenstellingen te verzachten. Dit kabinet dient zich aan als crisis- cabinet, daarmede aanduidend, dat het optreedt met een begrensde bij zondere taak, welke het wil vervullen op de wijze als een parletnentair ka binet zou hebben gedaan, d. w. z, in voortdurend overleg met de Kamer. Allen die er deel van uitmaken lebben iets prijsgegeven van hun ver- angens om het gemeenschappelijk doel: ons volk zoo goed mogelijk door dezen moeilijken tijd heen te brengen. Dit is het wat hen samenbindt. Men geeft z'n principen niet prijs maar laat ze rusten gezamenlijk in s lands belang. Twaalf inboorlingen door leeuwen verslonden. In een district van het vroegere Duitsch - Oost—Afrika, slechts onge veer 50 K.M. van de havenstad Daressalam verwijderd, zijn twaalf inboorlingen door leeuwen verslonden. In een geval heeft een leeuw een vrouw uit een groep inboorlingen meegesleurd en verslonden. De in boorlingen durven bij donker niet hun luizen verlaten. Zij hebben de re geering te Daressalam om hulp ver zocht. tongetje onder een vrachtauto. Woensdagmiddag liep de 7-jarige N. Biesmans te Heerlen, toen hij uit de Petrusschool aan de Wilhelmina- straat kwam, achter een wagen op weg naar huis. Nabij zijn ouderlijke woning aan de Nieuwstraat weid hij, toen hij achter genoemden wagen te voorschijn kwam, gegrepen door een zwaren vrachtauto, die den jongen over de borst reed. Het kind was onmiddellijk dood. Door een auto overreden en gedood. Vanmorgen reed op den Sloterweg tusschen den Vijfhuizerweg en den Kruisweg te Hoofddorp de postbode Jansen per fiets van het erf van een boerderij. Hij zag vermoedelijk niet, dat een auto, bestuurd door een inge nieur uit Amsterdam, naderde. J. werd aangereden en over een afstand van 10 meter meegesleurd en kwam met het hoofd op het asfalt terecht. Hij liep een schedelbreuk op en overleed onmiddellijk. Accountant Heyne veroordeeld. De Haagsche rechtbank veroordeelde den accountant Heyne uit Hillegerberg, ter zake van beleediging van een ambtenaar in de uitoefening van zijn bediening tot veertien dagen gevange nisstraf. Zooals men weet had de heer Heyne zich te verantwoorden wegens het verspreiden van een brochure in Mei van het vorige jaar, waarin de minister van Justitie be- leedigd zou zijn. ADVERTENTlèn. GEVONDEN: 'I (Vracht-auto). Terug te bekomen Mr. v. Coothstr. 35, Waalwijk. Ondergeteekende bericht, dat hij ontvangen heeft Verder alle soorten en ook: LAND-, BLOEM- en TUINBOUWZADEN. Beleefd aanbevelend, 50302 Grootestraat 15 C.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 10