DE EEBO UI HET ZEI». II. Kolsieren-Lagarde Hoor de riohsiereo: Mr. Bergmans-Smiis 3 Siem lillulüeml Brief uit Waspik. TAÉ DANSANT H H. de Bont-v. Huiten 'P: SOKKEN Ij No. 46. Zaterdag 3 Juni '33. 56e Jrg. DERDE BLAD. Waspik, 30 Mei 1933. Geachte Lezer. In een der vorige brieven schreven wij eens over het goede vertrouwen, dat sommige zakenlui nog hebben in voor hen onbekende personen. En thans kwam ons weer een geval ter oore van een winkelier-koienhandeiaar, die vermoedelijk zijn dubieuse.debi. teurenpost weer mei een iiemje ziet aangroeien. Iemand van .achteruit", (als men In Boven .achteruit" zegt, bedoelt men een der Zandschelien) heeft kans gezien, hier bij bedoelden handelaar voor ongeveer t 10 aan kruidenierswaren ios te krijgen, terwijl tevens nog een flinke partij kolen be steid werd. Bij de levering dezer koien zou dan alies gelijk betaald worden, maar naar wij vernamen is het tot levering niet meer gekomen. Wat vermoedelijk wei te danken za! zijn aan de minder goede inlich.ingen, die bij informatie loskwamen, 't Leek ons verstandiger ais men die informaties te voren had ingewonnen. Men had er zelfs niet eens voor buiten Waspik behoeven te gaan, want wij hebben wel eens gehoord, dat een zeer groot handelaar hier ter plaatse er ook al van mede weet te praten, m.a.w. er ook niet aan zijn centen kan komen Hef is opmerkelijk, dat het z.g. poffen de laatste jaren zeer sterk is afgeno men. en wei om de eenvoudige reden dat vele zakenmenschen geen crediet meer kunnen geven. Maar laat degenen die absoluut moeten .borgen*, toch in hun eigen belang eerst goede in lichtingen nemen, en niet pas dan ais er al een hoop staat te kraaien Als handelaren en wlnkelieis elkaar met inlichten wat meer in de hand werkten, zouden de slechte en niet— willende betalers, spoedig overal me een groot kruis gemerkt staan. En dit zou ook zeer zeker niet het minst in het belang der clientele zelf zijn. Maar van zuik een onderlinge samenwerking is tot heden hier nog weinig te be speuren. Er zijn er misschien zelfs nog wel die er plezier in hebben, als een collega er in vliegt. Zou de „levend- doode* winkeliersvereeniging geen raad weien tegen het wan-beia!ingen- spook? Wij hoorden elders wel eens van z.g. zwarte lijsten, en al zouden die ook al niet steeds geheel afdoen de werken, toch zou er misschien nog al eens een strop door voorkomen worden. En nu wij het toch over de zakenlui hebben, kunnen we ook de kasteleins er wel eens bij betrekken Een kruik gaat zoo lang te water tot zij barst: zegt een oud Hollandsch spreekwoord, en zoo Is er ook dezer dagen in Waspik een gebarsten. Er is n.l. een proces-verbaal opgemaakt tegen een paar bezoekers die na slui tingstijd nog in een cafe vertoefden. Ook de Hospes zelf, die geen nacht vergunning had, kreeg een duwije, dat hem wel een paar „achterwieltjes zal kosten. En toch gelooven wij, dat juist hij, er het minst bedroefd om zal wezen. Het is voor een caféhouder altijd een precair oogenblik, als de klok elf uur slaat, en zijn klanten maken nog geen aanstalten om te vertrekken. Al kan hij het ook nog zoo hoffelijk, het is niet gezellig, iemand de deur te moeten wijzen. Maar wij kunnen ons ook voorstellen hoe het in zijn binnenste kookt, als hij na een lange dagtaak, voor een paar stamgasten nog vuur en licht en conversatie moet geven, terwijl dan zijn gezin, na langdurig wachten maar vast ter ruste is gegaan. Bovendien is de late bezoeker gewoonlijk meer schade dan voordeel, wat echter be leefdheidshalve voor de klant overzwe gen wordt. Thans echter zal hij kunnen wijzen op zijn eventueele veroordeeling, en de .plakkers" zullen voortaan zijn „smoesje" niet meer als een smoesje kunnen beschouwen, maar als een zeer aannemelijke reden hebben ie respec teeren. Tenzij, zooals wij wel eens hebben hooren mompelen, dat er be zoekers zijn, die overal raad voor weten. En nu denken we in eens weer aan den gemeenteraad, waar het ook al niet erg schgnt te boteren. Op de bijeenkomst van vorige week Vrijdag moeten er zelfs een paar leden met de vuist op tafel geslaan hebben, 't Ging naar wij hoorden, over de te makr:n ijsbaan, of deze nu wel of niet door de menschen der werkverschalfing zou worden aangelegd. De methode ;6m in schijn vóór een voorstel te zijn, maar achterbaks dat voorstel zooveel mogelijk tegen te werken, schijnt een bepaald raadslid nog niet verleerd te <-gn. Maar wij zien dan toch maar lever raadsleden, die durven te zeggen: k ben er voor of ik ben er tegen. £n dan niet op de straat, maar op de vergadering zelf. Aan die menschen weet je wat je hebt. En naar wij hoorden, heeft een jong raadslid zich dan ook in dien geest krachtig uitge sproken. Waarvoor we ons petje afnemen 1 Geen konkelarij, maar „recht door zee", dat is mannenwerk Geachte Lezer, mijn brief gaat te lang worden, en daarom moet ik gaan eindigen. Over het uitstapje onzer K.J.V.ers had ik U nog willen vertel len, en over de veel te drukke werk zaamheden van het spoorwegpersoneel dat een keertje vergat de boomen aan den overweg te openen, enz. enz. Maar een paar kleine felicitaties moe ten er nog bij, voor de bekende Was- piksche paardenfokkers, de Heeren Uebrs. Sm. In de afgeioopen week kregen zij toch maar weer eens een paar mooie successen te boeken. Te Oo3terhout en te Breda, twee concour sen van groote beteekenis, wisten zfl twee eerste en een vierde prijs in de wacht te sleepen. Behalve de eer, moet een hunner paarden op deze manier nog een ruwe honderd pop verdiend hebben. En toch is er nog een ge makkelijker manier om rijk te worden, n.i. eens een keertje het nummer koopen waar de 100 000 op valt. De Unie-agent, de Heer de R. moet van dit nummer een twintigje geplaatst hebben; men zegt in Waspik Boven. En hoewei onbekend, wenschen wij den winnaar, alsmede den agent van harte geluk met dit fortuintje, en wij hopen maar dat met het uitgekeerde bedrag nog veel goeds moge tot stand komen. ADEPT. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 2 Juni 1933. Koopt in Waalwijk. Steunt de Waalwljksche handel en Industrie, W. B. De Zomer dienstregeling en onze verbindingen. De zomerdienstregeling van trein, tram en dus heeft ook voor de Lang straat ecnlge verbeteringen in hei verkeer gebracht. Doordat de ochtend- sneltrein naar Lage Zwaluwe later uit Deri Bosch vertrekt vroeger 7.56 nu 8 05 is aansluiting verkregen op den eersten sneltrein van Amsier- dam naar het Zuiden. Wanneer men 6,25 's morgens van 't Centraal Station ot 6.40 van Weesper Poort vertrekt, is men reeds 8 24 in Waalwijk ('s Zondags 8 40) De andere verbin dingen met Amsterdam zijn gelijk gebleven. Alleen willen wij er nog even op wijzen, dat de tram van 17 34 uit Den Bosch aansluiting geeft op den mooien sneltrein, welke 15 56 van Amsterdam Centraal en 16.11 van Amsterdam WP. vertrekt; aankomsi van dien trein tn Den Bosch 17.27 Men i3 dan met de tram van half 7 tn Waalwijk. Ook de verbinding met 'i Noorden is verbeterd. Wanneer men 14.46 uit Leeuwarden of 15.04 uit Groningen vertrekt en over Utrecht reist, is men 19 34 reeds in Waalwijk. Op mooie dagen ia het echter zeer aanbevelens waardig om van Leeuwarden ovtr Stavoren—Enkhuizen te reizen. Wan neer men om 13.30 uit Leeuwarden gaat is men om 16 42 in Amsterdam (de mooie bootreis duurt slechts 1 uur en 8 minuten). In Amsterdam heeft men aansluiting naar Den Bosch en men is ook om 19.34 in Waalwijk. We wijzen ook nog op de nieuwe ATO bus verbinding vanaf Alkmaar langs den afsluitdijk naar Leeuwarden. Verirek Waalwijk 7 12, aankomst Alkmaar 10 40. Vertrek ATO bus Alkmaar 10 55, aankomst bus Leeu warden 14.30. De afsluitdijk van Den Oever (Wielingen) tot Zurig (Fries land) ts 28 K M de bus tegt dien afstand af in 50 minuten. We meenen verder de aandacht te moeten vestigen op de mooie en goedkoope verbinding met Brussel over Tilburg Turnhout. Vertrek 's mor gens met de tram 6 46 van de Maiki ('s Zondags 7 16 met de bus). Men is dan 7.49 aan het station Tilburg, ('s Zondags 8 00). De doorgaande sneltrein Tilburg—Baarle Nassau— Brussel vertrekt 8 36 en ts 10 38 (Wrst- Europ. tijd) in Brussel. Terug 17.19 (West-Europ. tijd) uit Brussel, aan komst Tilburg 19 57.'s Zondagsavonds heeft men dan 20.20 aansluiting mtt de tramaankomst Waalwijk 21.25 op werkdagen moet men in Tilburg wachten tot 21.40 en is dan om 22.27 in Waalwijk. Deze route is vanaf Tilburg ongeveer f 1.— (tweede klas) goedkooper dan over Roosendaal. Tenslotte meenen wij dengenen, die vroeg in Arnhem wilien zijn nog te moeten wijzen op de verbinding over Geldermalsen. Wanneer men 7.12 van Waalwijk vertrekt, heeft men In Geldermalsen direct aansluiting op den sneltrein naar Arnhem, aankomst 9.36. Wanneer men over Nijmegen reist, kan men niet vóór 10.13 in Arnhem zijn. Vervoer en nederlagen van suiker. De Inspecteur der Directe Belastin gen te Waalwijk verzoekt ons ter verbetering van het vorig bericht het volgende op te nemen. In het gedeelte der provincie Noord- Brabant liggend tusschen de Bergsche Maas en het terrein van toezicht, omschreven in artikel 162 der Alge. meene Wei van 26 Augustus 1822 (S. No. 38) (welk terrein zich uitstrekt tot pl.m. 22 K.M. vanaf de grenzen) zullen voortaan de beperkende bepa. Hngen van art. 87 par. 1 derSulkerwet 1924 gelden. De voornaamste der voormelde bepalingen zijn, dat suiker buiten genoemd terrein van toezicht ongedekt mag vervoerd worden in een hoeveelheid van 50 K.G, maximum, terwijl de hoeveelheid welke aldaar ongedekt mag voorhanden zijn, bedraagt bij neringdoenden 50 K.G. maximum, bij particulieren eveneens 50 K.G. met dien verstande echter dat bij dezen tot hun huiselijk gebruik mag voorhanden wezen per lid van het gezin 3 K G eventueel mag dus bij particulieren meer dan 50 K.G. voorhanden zijn). Het verbod van nederlagen van meer den 50 K.G. geldt ten aanzien van particulieren niet voor plaatsen waarvan de bevolking bestaat uit 2000 zielen en daarbovenonder bevolking van 2000 zielen wordt ver staan degenen die in de kom der plaats wonen. (De aandacht wordt er Drinkt allen met de a. s. warme dagen: Limonade en Sodawater van Russell Llmonade's van Hero en Polak enz. Vlctorlawater. Grootestraat WAALWIJK. Hoofdagent der „PERL" 50298 voor Waalwijk en Omstreken. op gevestigd, dat dit laatste voor de neringdoenden niet geidl) Omtrent documenten voor grootere hoeveelheden en pandaanglfte verge iijke rnen het vorig bericht. Oranje Huls. De vereeniging Oranje-Huis heeil Woensdagavond in Hotel „de Twee Kolommen" vergaderd. Wegens de voorzitiersvacaiure werd de bijeen komst geltid door den heer L. Hartog. Besloten werd zoo spoedig mogelijk de kwitanties aan de leden te presen teeren. Evenals andere jaren zal op Koninginnedag weer een waardig feest worden georganiseerd. Verschillende aanwezigen kwamen met nieuwe plan nen die het bestuur in overweging nam. In de vacature-v. Heesbeen als voorzitter werd op deze vergadering wegens geringe opkomst nog niet voorzien. Chr. G.V. mKracht en Vlugheid Bovengenoemde Turnvereeniging hoopt op Maandag 5 juni (2den Pinksterdag) deel ie nemen aan de groote gymnastiek—wedstrijden te Amersfoort, uitgaande van het Gewest Holland van het Nederlandsch Christ. Gymnastiek Verbond en georganiseerd door de Gymn.-Ver. „Jahn" te Amers foort. K. en V. zal op deze wedstrijden uitkomen met drie ploegen leder van 5 personen in de 2de en 3de graad voor dames en heeren. Tevens zal nog worden deelgenomen aan den marschwedstrijd en aan de demon stratie-oefeningen waarvoor meer dan duizend gymnasten zich opgaven Wanneer het weer meewerkt zal het zeer zeker een genoegelijke dag wor den voor de K. en V.'ers. De reis gaat per autobus van den Ondernemer Bruins te Oosterhout. ii fi jj HANDSCHOENEN I KOUSEN SKISOKJES Voor Dames en Kinderen y SJAALS EN U y i STRIKKEN Verdwijnende rechters. Heden treedt de wet van December 1932 In werking, welke de ambtelijke leeftijdsgrens der rechterlijke ambte- naren op hoogstens 70 jaar heeft gesteld. In totaal zuilen 31 leden der rechterlijke macht met ingang van 1 lull a.s. eervol worden ontslagen. De volgende Brabantsche rechtelijke ambtenaren zullen binnenkort de ma- gtstratuur verlaten Jhr. mr. A. F. O. van Sasse van IJsselt, presideni van het Bossche Hof Mr. R. C. J. M. baron de Bleberstein Rogalla Zawadaky, raadsheer van het Bossche Hof Mr. P. M. J. E. Bloemarts, president der Bredasche rechtbank; Mr. P. J. M. Schaepman, officier van justitie te 's-Hertogenbosch Jhr. W. K. G. Dlltlinger, griffier van het Bossche Hof; Mr. F. M. Brouwer Ancher, kanton rechter te Ooiterhout; Mr. L. J. M. Nelissen. kantonrechter te Breda |hr. mr. E. L. B. j. M. Verheyen, kantonrechter te Waalwijk Mr J. L. N van IJsselsteijn, kanton rechter te Oirschot. U DENKT TOCH AAN DE Maandagmiddag van 5—9 nur In MUSIS SACRUM! Transport.colonne. Naar aanleiding van ons bericht betreffende de her-oprichting der transport-colonne van 'I Roode Kruis, maakt men ons de opmerking dat daarin eenige onjuistheden voorkomen O m. dat Notaris A. Schaap, niet is de voorzitter, maar «ecretarii, dat de heer P. Mombers geen secretaris maar penningmeester en dr. H, G. Langemetjer voorzitter is. Voorts dat In principe besloten is de transport-colonne op te richten en dat dr. Kotster verzocht zou worden de cursussen te leiden. Wij hebben dit laatste juist gemeld zooals hierboven is aangegeven. Een dubbel gouden feest. Eenige weken geleden hebben wij reeds medegedeeld dat het echtpaar jos. Wanten.de Ruljter te vm. Besoijen binnenkort zijn gouden huwelijksfeest hoopt te herdenken. De buurtschap is reeds druk In de weer om dien dag, 19 Juni, de krasse oudjes op waardige wijze haar sympathieke gevoelens te betuigen. Intusschen worden wij erop opmerk zaam gemaakt dat naast deze gouden bruiloft nog een tweede jubilé gehouden wordt. Het is op denzelfden dag nl. 50 jaren geleden dat de, heer Jos. Wanten zijn bekende kleermakerij alhier gevestigd heeft. Een halve eeuw heeft de heer Wanten, dank zij zijn werklust en vakkennis, zQn zaak vooruit welen te brengen. En nog thans, ofschoon zijn zoon de kleermakerij reeds eenige jaren heeft overgenomen, is hij daar nog steeds met vollen IJver van 's morgens tot 's avonds werk zaam. Het Echtpaar Jos Wanten-de Ruijter, dat 19 Juni a 9. zijn gouden huwelijks, feest hcopt te herdenken. Aanrijding In de St. Antoniusstraat reed de heer v. H. met zijn rijwiel tegen den auto van S. uit Kampen, die juist wilde stoppen. De fietser kreeg een wonde aan het been, terwijl zijn fiets ernstig beschadigd werd. Turnclub 9Ons Huls". Naar wij vernemen heeft de bekende Veteranen-turnvereeniglng „Ons Huis" die onder leiding staat van den heer A. Princen, het plan opgevat om aan de in Nleuwkulk te houden Atletiek wedstrijden deel te nemen. Waalwijksche Zwemclub. De afgeioopen week 269 bezoekers. Temperatuur 17°. Ook een ontdekking. Een bewoner der Mr. v. Coothstraat kreeg veel onaangename geur in zijn betrekkelijk nieuw huis, vermoedelijk aikomstig uit putten of riolen. Hij liet een vakman komen om z'n rloleerirg te onderzoeken en toen bleek dat de rioleering van z'n voor 5 jaren gebouwd huis niet op het gemeente riool was aangesloten, zoodat huis water, vuil, faccalien zich al dien lijd in de buizen had opgehoopt. Men heeft de schuldvraag dezer grove nalatigheid vooralsnog maar niet aan de orde gesteld, gelukkig als men was dat deze fout was hersteld en men van al die onaangenaamheden afwas! Ongeval. Bij de trainingsrlt van „de Zwaluwen* 1.1. Woensdag kwam de wielrenner P. in de Putstraat over een hond te vallen en vloog over 't stuur. Hij werd bewusteloos bQ de R. 8 OVERHEMDEN BOORDEN ZELFBINDERS vanaf 29 cent U vanaf 15 cent I! MARKT WAALWIJK. binnengedragen, waar hij weer spoedig bijkwam, zonder verdere nadeelige gevolgen te ondervinden. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau zijn Inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen Autoband, huissleutel. Een zeldzaamheid. Op de weekmarkt van gistermorgen verkocht de landoouwer Th. v. d. Sanden uit Nieuwkuik reeds eieren van jonge kippen. Voorzeker een zeldzaamheid. De kuikens waren 8 Januari uit het ei en 24 Mei legden zij de eerste eieren. Provinciale Rekening Noord-Brabant. Over het jaar 1931 beloopen de ontvangsten der provincie Noord- Brabant f9 456 094 13, de uitgaven f 10 105 764 68 Er ts dus een nadeelig saldo van 1 649 670.55 Dit wordt ver oorzaakt door een nadeelig saldo opden buitengewonen dienst van f833 921.95, n.l. f 194 304 48 voor de wegen con structie en 1639 617 47 voor kosten der Maasdijken, ontwatering en werk- verschaffing. Tegen de verwachting ln is er, door hooger opbrengst der op. centen, op den gewonen dienst een batig slot van f 184 251 40, waarvan f 89 590.42 zal worden bestemd tot dekking der kosten van werkverschaf fing en f94 660 98 zal worden over geboekt naar den dienst 1934. Land- en Tuinbouwtentoonstelling Drunen. Naar wij vernemen zal deze ten toonstelling worden gehouden op 23. 24 en 25 September 1933 in het gebouw der veillngvereeniglng .de Langstraat* te Drunen. Er bestaan plannen aan deze ten toonstelling te verbinden een fokveedag zoowel voor het zwartbonte als voor het roodbonte veeslag. Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten. Afdeeling Noord-Brabant). Dinsdag werd te Den Bosch in .Lohengrin* de goed bezochte jaar- vergadering gehouden van bovenge. melde organisatie onder voorzitterschap van Mr. F. J. van Lanschot, burge meester van den Bosch. De bijeenkomst werd mede bijge woond door den heer J de Vlam, Eindhoven, lid van Ged. Staten van Noord Brabant. De afdeeling omvat 147 gemeenten. De contributie werd vastgesteld op f160 per 1000 inwoners, met een minimum van 14 en een maximum van I 80 De inkomsten bedroegen f 3563.35 de uitgaven f 3206 90; batig saldo f 358 45 In de vacatures A. Verdijk, D. Smits en F. G. Caners, niet herkiesbaar, weiden in het bestuur gekozen resp Mr. Dr W G. A. van Sonsbeeck, burgemeester van Breda, Mr. Dr. F. L G. Z M Vonk de Bolb, burpe meester te Tilburg en P. A. J. M. Boudoln, burgemeester te Berchem. Door de heeren Schenkenburg van Lierop, houtvester bij het S'aats- boschbeheer en Ir. Staf,, houtvester der Ned. He'demaatscl^pplj, werden Inleidingen gehouden over de middelen ter voorkoming en het blusschen van bosch- en heidebranden. Bosch- en heidebranden. Van 1925 tot 1932 woedden In ons land 1537 bosch- en heidebranden, waardoor behalve aan onbetaalbaar natuurschoon, voor een waarde van f986 000 werd verwoest of gemiddeld 192 branden per jaar, met een schade van telkens f 123.000 Verleden jaar waren 467 branden veroorzaakt, waarvan 84 ln Noord- Brabant. Per jaar wordt een opper vlakte van ruim 2000 H A. verwoest. Voor 66 pCt. is de oorzaak onbekend, voor 20 pCt. geschiedt het door kinderen, voor 15 pCt. door locomo tieven. Op de Veluwe zijn boschbrandweer organisaties en „brandiorens" of uit kijktorens. Een en ander moet ook in Brabant met zijn veie jonge kostbare bosschen komen, om de bosch- en heidebranden, veroorzaakt door achteloos wegwerpen van brandende lucifers en eindj-s sigaren en het stoken van plc nfc- vuurtjes én de opzettelijke brand stichtingen tegen te gaan. De feugdwerkloozen-schoien. Aalmoezenier Bannenberg, den Bosch, schilderde de ontzettende verwildering der jonge werkloozen en betoogde de noodzakelijkheid van het slichten van centrale- of districtsorganisaties om le komen lot het onderwijs geven aan jeugdwerkloozen ook op de kleinere plaatsen Snr. wentchte, da» bij het bedrag van f60 000 da» het Rijk ten behoeve van de 8 h 10 000 werklooze jongers In Noord Brabant verstrekt, de gemeentebesturen hei hunne zouden voegen, om het vakonderwijs mogelijk te maken en de verderfelijke ledigheid te bestrijden. In den breede werden 'over voor melde onderwerpen discussies ge voerd. Laat U niet bedriegen. Er komen er meerderen, die voor geven artikelen te verkoopen van een of andere Bllndenfnrichting of Blinden- bond, terwijl het ongeroepene en ongewensch'e personen zijn. Wilt gij de thuiswerkers blinden steunen van alle gezindten, die georganiseerd zijn in den R.K Bltndenbond „St. Odilia" let dan cp het volgende. Onze ver- kooper komt met een auto bestelwagen waarop aan de twee zijwanden met g-le letters geschreven staat: .De Noord-Brab. R.K. Blindenzorgvereen. .St. Antonlus van Padua vraagt het lot der blinden te verzachten door de producten te verkoopen van de leden van den Blindenbond .S». Odilia". Achter op de deur van den wagen staat; „Steunt den R K. Blinder-bord St. Odilia". U vraagt den verkooper gerust naar zijn legitimatiebewijs. Het Is voorzien van zijn portret waarover den stempel van den Bond en ii geteekend door P. Andreas, M K-ij ga man, M. Hulsman en M. Bogaers. Helpt ons de oplichters te beletten nog langer voort te gaan, de blindheid van anderen uit te bulten ten bate van zich zelf. Let op het bovenstaande ook ln Uw eigen belang. Wat men koopt van dezen wagen is prima en zeker niet duurder dan elders. Men houde goed In hei oog het verschil in waarde van handwerk en fabrieks werk. Men kan ook prijslijst aan vragen bijHet Magazijn var. Blinden zorg, Rijksweg 80, Velp (N.Bvan waaruit de bestellingen ook ten spoedigste worden uitgevoerd. Buitenpolder van Besoijen. Gisteravond vergaderde het Water schap „de Buitenpolder van Besoijen" in café v. d. Meljs. De begrootfng 1933*34 werd door de stemgerechtigde ingelanden vastge. steid conform het ontwerp van hel bestuur, sluitende op f 1393 50 ln ont vangsten en uitgaven. De rekening over 1931—'32 werd vastgesteld op f 1189 65 in ontvangsten en f 1284 52 ln uitgaven, dus met een nadeelig slot van f94 87 De omslag voor het jaar 1933—'34 werd op f3 50 per HA bepaald. Voorts werd het bestuur gemachtigd onderhoudswerken in eigen beheer uit te voeren. Jubileum. 10 Juni a s. viert Zuster Marie Joseph n de wereld Mcj. Josephine Witlrx) (Franciscanesst) van het Moedtrhu's «e Dongen, thans in het klooster te Gilze, haar gouden proffessh feest NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 1 Juni '33. Den 2en Pinksterdag neemt Juliana deel aan den nederlaag.wedstrijd bij de voet bal vereeniging Longa, terwijl Noad speelt tegen W.S.C. V Waalwijk. Gespeeld wordt aan de Maasbrug. De R. K. Fanfare neemt 5 Juni (2en Pinksterdag) deel aan 't Festival te Vlijmen, gehouden door de har monie Concordia bij gelegenheid van haar 90 jarig bestaan. De eerste drie dagen van Juli zal bij V. D druk gespeeld worden. I De len dag speelt de heer Ramaar (Amsterdam), damkampioen van Ne derland een simultaan partij in 't Wapen van Amsterdam, terwijl de overige dagen een driekamp plaats heeft, waaraan deelnemen onze mees ter—dammer A. de Graag en de heer Boosten uit Breda Onder zeer groote belangstelling werd Dinsdagmiddag het stoffelijk overschot van den heer J. Zonneveld, in leven gem.-ontvanger etc., grafwaarts gedragen door de leden van de Chr. Jongelingsvereen., waarvan de over ledene voorzitter was. Aan het graf werd deze herdacht door Ds. Kloots ais ouderling en kerkvoogd der Ned. Herv. Gem., door den heer J. v. Helden als voorzitter der Jongelings- vereeniging, door den heer Burge meester als gem.-ontvanger en regent der Godshuizen Namens de familie sprak daarna een néef, de heer J. Zonneveld uit Veen, waarna de heer J. v d. Schon de aanwezigen dankte voor de laatste eer zijn overleden schoonvader bewezen. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING Kaatsheuvel, 2 Juni. 1933 Eeuwfeest St. Vtncentlusvereentgtng. Op Zondag 11 Juni a.s. zal alhier op plechtige wijze het eeuwfeest van de instelling der Vereen, van den H. Vincentlus van Paulo, te Puiji worden gevierd. De H. Missen zullen op dien dag ten behoeve van den conferentie gelezen worden voor de navolgende Intentiesa. om God te bedanken voor de weldaden, welke Hij in den loop dezer eeuw aan de Vereeniging heeft gegeven b. om Gods zegen te vragen voor het verdere welzijn der vtreeni. ging; c voor de overleden leden. Het besiuur der Vincentlusver. ver trouwt. dat alle parochianen zich met hun zullen vereenigen in deze Intenties, als blijk van Inrlg medeleven met de zoo mooie RK Charltas. Van 12 tot 2 uur zal de conferentie receptie hou den in het R K. Patronaat. Om 5 uur n.m zai een plechtig Lof plaats vin den met een waardeerer.de toespraak van onzen HoogEetw. Herder, waarna om 6 uur de feestvergadering In het R. K. Patronaat zal plaa's hebben, waarbij als feestredenaar zal opueden de Z^eiEerw, Pater F/aciacaan Rober- tus Eyckholt uit Alverne. Deze feestvergadering is voor allen toegankelijk. Het bestuur zal het in hooge mate op prijs stellen dat dit feest ais blijk van belangstelling en waardeering, door velen wordt mede gemaakt als om een uiting van diep medeleven te geven mtt het zoo heer lijk schoone we'k dat door Frederic Ozana vóór 100 jiar te Parijs werd gesticht en waarvan een zoo groote kracht voor het Godsdienstig leven van de bevolking is ultgrgaan Speci aal nog zij die >n den loop der jaren de bescherming en in zoovele gevallen den steun der vereeniging hebben ge had worden verzocht zich met het bestuur in een H. Communie te ver eenigen om aan God dank te zeggen voor de vele zegeningen welke Hij hun en het bestuur heeft geschonken. Vlaamsche Kermis Kaatsheuvel. Als deze regels onder de oogen der lezers komen, zal de Vlaamsche Kermis der T.B C-vereeniging te Kaatsheuvel geopend worden Om 5 uur n.m. Za terdag 3 juni zal het signaal „Verza- melen" door de straten klinken en op ds vroolijke tonen van de muziek van onze Harmonltcorpsen Euphonla en Apollo zullen hond-rden h»t gez llige kermisterrein In en achter Euphonia opdringen, We overdrijven niet als we zeggen dat het er knus en gezellig uit ziet Door de ijverige zorgen van de sympathieke zwoegers voor onze T.B C.- vereenlglng. de heeren W. Damen, vice voorziifer en H van Woensel, secretaris, Is de zaal en omgeving ln een ware kermis herschapen ln de zaal, die zich met harefHnk- uitbouwing zoo uitstekend daarvoor leent, zfln rondom diverse att acies aangebracht, zooals die elke fancy fair te genieten geeft. De variëteit en af wisseling is echter zoo groot, dat de bezoekers er van zullen staan te zien en mogelijk tijd te kort zu'l.en komen om overal hun geluk of kunst of kracht te beproeven. Op het podium staan in keur en verscheidenheid de prijzen ge- etaleerd voor de groote verloting, aan HERO PERL U o ii

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9