Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. ïiKems xmsm FEUILLETON JttifHhacdt's V/wder NUMMER 47. WOENSDAG 7 JUNI 1033. 66e JAARGANG. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG UITGAVE: Prijs der Advertentiën 20 cent per regel; minimum 1.50. Bij contract flink rabat. Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Reclames 40 cent per regel. franco te zenden aan den Uitgever. Advertentiën moeten Woensdag en Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Telegr.-adresECHO. Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. Telefoon No. 38. in ons bezit zijn. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. EERSTE BLAD. Zij die zich met ingang van 1 Juli a.s. op dit blad abonnee- ren, ontvangen de nog voor dien datum verschijnende nummers gratis. BUITENLAND, Het viermogendheden-vet drag. De Parljsche correspondent van de Daily Telegraph verneemt omtrent de onderhandelingen over het viermogend- hedenpact, dat de moeilijkheden, die in verband met dit pact gerezen zijn, veel grooter zijn, dan men had aan genomen. Loonsverhooging bij de General Motors. De Oeneral Motors Cy. verhoogd alle salarissen en loonen voorloopig met 5°/o Hel betreft hier meer dan 100 000 employés en werklieden. Het Italiaansche luchteskader voor Amerika De Italiaansche minister voor de luchtvaart, generaal Balbo, heeft Vrij dag bekend gemaakt, dai de datum voor het vertrek der 24 Italiaansche vliegtuigen, die naar de wereldtentoon stelling te Chicago zullen vliegen en hun eerste tusschenlanding te Amster dam zullen maken, nog niet dtfinitief Is vastgesteld in verband met ongun stige weerberichten uit Labrador en Groenland. Hij sprak echier de hoop uit dat de omstandigheden spoedig goed genoeg zijn om uit Orbetello ie kunnen vertrekken, althans zoo spoedig van „De Echo van het Zuiden". Uit het Engelsch van Joseph Hocking (Nadruk verboden). 15. Toen de lunch afgeloopen was en Peters koffie en sigaren had gebracht stond Mevrouw Dixon op om heen te gaan. U hebt er geen idee van, hoe ge lukkig ik me voel, meneer Robert, zei ze met trillende stem; van morgen was ik juist bezig met toebereidselen voor mijn vertrek en nu Maakt u toebereidselen om te blijven, riep Endellion op een toon vol hartelijkheid. - Wilt u dus niet dat ik wegga? En weer kwamen de tranen. Weggaan? Geen sprake van! Ik wil trouwens niet dat iemand van het personeel weggaat. Ik zal mijn best doen een model meester en la'ndheer te zijn ik heb heel wat goed te ma ken. Ik heb altijd altijd in u ge loofd, meneer Robert en ik ik heb den ouden heer altijd gezegd dat u 'n goed hart had. Dus U wilt vanmiddag nog niets over zaken hooren?, vroeg Mr. Dol- geth, toen de huishoudster weg was. Neen, antwoordde Endellion. Ik voel me daar nog niet toe in staat. Ik moet 'eerst een dag hebben om op adem te komen en me hier weer in te leven. Maar je kunt de boeken en pa- mogeltjk na 8 Juni. Het commando zal generaal Balbo deelen met generaal Pelogrini. Prins Willem van Pruisen getrouwd. Prins Willem van Pruisen, de oudste zoon van den ex Kroonprins Is op het stadhuis In Bonn in het huwelijk ge- treden met juffrouw Dorothéa von Salviati. De belangstelling van de bevolking was zoo groot, dat de politie de straat in welke de bruid woont, moest af zetten. Van de familie Hohenzollern was niemand aanwezig. Elschen der Japansche militairen. Naar verluidt, zijn de onderhande lingen tusschen vertegenwoordigers der Japansche militaire autoriteiten en het ministerie van Binnenlandsche Zaken over het standpunt van Japan ten op zichte van de Vredesvoorwaarden met China nog niet geëindigd. De Japansche militaire autoriteiten Stellen de volgende voorwaarden 1. China mag slechts een beperkt aantal troepen tn Noord China houden. 2. Alle Cnineesche troepenbewegin gen in Njord—China moeten ter kenis van de Japansche autotlteiten worden gebracht. 3. Jehol wordt bij Mandsjoetlje gevoegd. 4. Het gebied van Sjanghaikwan en Tsingwangtau wordt onder Japansch protectoraat gesteld. 5. China verplicht zich den staat Mandsjoekwo te eikennen. 6 De Chineesche regeering verplicht zich alle klachten tegen Japan te Genève in te trekken. 7. Alle versterkingen in het gebied Koepelkoe-Loean-Peking worden afgebroken. 8, China verplicht zich geen bond- pieren wel hier laten, Binns. Mis schien dat ik ze nog eens even in neus. Er is zeker ook wel ergens een platte grond van het landgoed. Ja, meneer, dat spreekt vanzelf; in de brandkast van de bibliojhepk. Peters heeft de sleutels. Mooi, en als U, meneer Dolgetli, soms nog bescheiden hebt die onze be sprekingen kunnen vergemakkelijken. Ik zal ze u vanavond nog laten brengen, meneer Dulverton. Ik be schouw het als een voorrecht u van dienst te kunnen zijn. Zooals Binns bevestigen kan, heb ik mij met kracht ertegen verzet dal uw oom bezit van de nalatenschap nam. Anders nu ik denk dat hij of zijn zoon anders al eerder hier hun tenten hadden opge slagen. Kort daarop namen de advocaat en de rentmeester afscheid en Endellion was blij alleen te zijn. Hij moest tijd hebben om zich aan zijn nieuwe omge ving aan te passen, zich den toestand te realiseeren en de gebeurtenissen van dezen dag te overdenken. Het lijkt een droom, peinsde hij. Alles is zoo wonderbaarlijk makkelijk gegaan. Ik ben benieuwd, heel be nieuwd genootschappen tegen Japan enMand- sjokwo te sluiten. Spoorwegramp in Frankrijk. Zondagmorgen heeft nabij Nanfes een geweldige spoorwegramp plaats gehad, die talrijke slachtoffers heeft geëischt. De sneltrein uit Parijs is op eenige kilometers afstand van het station uit de rails geloopen. Verscheidene wagons sloegen om en anderen werden in elkaar geschoven. Volgens de berichten zijn niet minder dan 14 passagiers gedood en meer dan honderd personen min of meer zwaar gewond. Het reddingswerk is met koortsach tige haast ter hand genomen en talrijke doktoren en verplegingspersoneel zijn uit de stad ontboden. Volgens een medsdeeiing der directie van den Parijs—Orléms—spoorweg, heeft de ontsporing van den trein plaats gehad op drie kilometer afstand van het station Nantes, toen de trein over een ander spoor reed; daar de gewone lijn hersteld werd. Het ongeluk schijnt te moeten worden toegeschreven aan het niet in acht nemen van het signaal om langzamer te rijden. Volgens de snelheidsmeter op de omgevallen locomotief had de trein op het oogenblik der ontsporing een snel heid van 90 kilometer per uur. In verband met herstellingswerk zaamheden aan de lijn moesten de treinen op het traject nabij Nantes met een beperkte snelheid van ongeveer 25 K.M per uur rijden, waarvoor de noo- dige seinen waren opgesteld. Op het oogenblik dat de trein de ongeluksplaats passeerde, liet de ma chinist den trein plotseling achteruit- stoomen, waardoor deze geblokkeerd werd, hetgeen tot gevolg had, dat de locomotief in den grond drong. De machinist is ter beschikking van de autoriteiten gesteld en gevangen genomen. De ramp geschiedde met een extra- trein van Parijs naar Le Croisie, waar mede ongeveer vijfhonderd passagiers, die gedurende de Pinksterdagen op reis gingen, werden vervoerd. Krijgt Dultschland een transfer— moratorium. De besprekingen te Berlijn tusschen het Rijksbank.directorium en de ver tegenwoordigers der buitenlandsche crediteuren over de transfer hebben geen resultaatopgeleverd. Van Duitsche zijde heeft men getracht de noodzake lijkheid van een transfer moratorium aannemelijk te maken. Van de zijden der crediteeren is men daar niet op ingegaan. Integendeel heeft men heftig geopponeerd tegen een mogelijk een zijdig optreden van de Rijksbank in deze kwestie. De mogelijkheid op een moratorium is intusschen met het uiteengaan der deelnemers aan de conferentie open gebleven. In een commun'qué van de Rijks bank wordt verklaard, dat alle aan wezigen het erover eens waren, dat de vrije goud. en deviezenreserves, waar over de Rijksbank thans nog de be schikking heeft, een dergelijk niveau hebben bereikt, dat bij verdere ver mindering de volledige functionneering van de Rijksbank als centraal circulatie instituut nadeellg b 'invloed zouworden HOOFDSTUK X. Ilct kerkje en de Predikant. Na eenigen tijd verliet Endellion het huis en liep het park in. Was het oude kasteel nog mooier, dan hij had dur ven droomen, ook de tuinen en gron den van het landgoed, waren rijker en uitgestrekter dan hij zich, op grond van de mededeelingen van Robert Dul verton had voorgesteld. Zijn weg voerde over het stalplein, hij nam 'n kijkje in de stallen en het koetshuis cn overal waar hij kwam, viel hem een allerhartelijkste ontvangst ten deel. Het grootste deel van liet personeel was reeds jarenlang in dienst; allen schenen ze hem onmiddellijk te her kennen en zich te verheugen over zijn terugkomst. Welnu, hij zou een goed meester voor ze zijn en niemand zou het berou wen dat hij uit den vreemde was te ruggekeerd. Hij zou hen de fouten van Robert Dulverton doen vergeten en maken dat ze zich zijn goede eigen schappen in liefde zouden herinneren. Iedere man en iedere vrouw op het kasteel en het landgoed zou hij met welwillendheid tegemoet treden. Nadat hij een poosje een slingerend pad door de velden gevolgd had, zag bij den vierkanten toren van de kleine parochiekerk zich tusschen het dichte geboomte verheffen en haast onbe wust, richtten zijn schreden zich daar heen. Het was voor zijn kennis van den toestand gewenscht, dat hij een be zoek aan het kerkje bracht en boven dien voelde hij zich gedrongen de ge wijde plaats te leeren kennen, waar de Dulverton's geslachten lang God had den gediend. Ik ben benieuwd of de predikant, een zoon of zoons heeft, die ik behoor te kennen, vroeg Endellion zich af. In het dagboek en de brieven staat daar niets van. Ik moet er op een voorzich tige manier zien achter te komen. Hij bereikte bet kerkhof. Hoe rustig en vredig was het hier. Er was geen ander geluid dan 't getjilp van de vo gels in het hooge geboomte en het ge- ruisch van de takken. He, wat was dat? j Zijn blik viel op een grooten graf steen, op een graf, dat door marmeren paaltjes met kettingen was afgezet. En ziehier wat hij las: bedaart spoedig met een Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist en dat het wenschelijk is, dat deze reserves sprongsgewijs verhoogd worden, om daardoor de Rijksbank te steunen in haar succesvolle pogingen de stabiliteit van de Duitsche munt eenheid te handhaven. Gezien de belangrijke positie van Dultschland in het economische leven der wereld en gezien het schulden probleem dat het heeft op te lossen, wordt aangenomen, dat het een van de belangiijkste en dringendste punten van de economische wereldconferentie is en een snelle en permanente op. lossing van het Duitsche transfer- probleem te vergemakkelijken. Het proces tegen v. d. Lubbe c.s. wegens den Rijksdagbrand. Het vooronderzoek in zake den brand ln het Rijksdaggebouw is thans beëin digd. Er zijn meer dan 500 getuigen Hier rust tVILLIAM BORLASE Het eenig kind van Rev. William Borlase M. A. Predikant dezer parochie. Overleden 29 Mei 1895. De heer heeft gegeven, De heer heeft genomen, De Naam des Heeren zij geloofd. Daarmee is mijn vraag beant woord, dacht Endellion. Als hij was blijven leven, zou hij nu net zoo oud zijn als ik. Blijkbaar is meneer Bor lase geen jongeman meer. Hij trad de met klimop begroeide kerk binnen. Wat een wondere, wel dadige harmonie van kleuren en lij nen! Het kleine, goed-onderhouden be dehuis en het kasteel schenen door de zelfde meesterhand ontworpen en in denzelfden tijd gebouwd te zijn. Alles hier ademde een vrede en schoonheid, die weldadig aandeed. Waar zou de bank van den land heer zijn? peinsde de" bezoeker, toen hij zich na eenige minuten aan de be koring van het kerkinterieur onttrok ken had en zijn geest weer op nuch tere, practische dingen kon richten. Hij keek de schemerige ruimte rond cn het duurde niet lang of hij had ge vonden wat hij zocht: een hoog-gelam- briseerde, met snijwerk versierde, af gesloten kerkbank, waarvan de zittin gen met-groenfluweelen kussens waren bedekt. Hier had Robert Dulverton als jongen gezeten. Toevallig lag er een gebedenboek op de lessenaar van de bank en Endellion opende het. Ja, daar stond de naam, geschreven in steil schooljongensschrift: Robert Granville Dulverton Dulverton Manor 7 November 1902. Ralph Endellion voelde een lichte huivering, toen hij de woorden las. Maar zijn trieste stemming verdween spoedig weer. Bladerend in het boek, stuitte hij op een strookje papier, waarop jongeheer Bob blijkbaar ge poogd bad zijn artistieke talenten bot te vieren. Hij zag een ruw-geteekende, niet erg geflatteerde voorstelling van een man in predikanlsgewaad, onge twijfeld bedoeld als earicatuur van den voorganger der Parochie. Ik schijn in mijn jonge jaren geen groot bewonderaar van den Eerwaar den William Borlase le zijn geweest, overwoog Endellion, en ik schijn ?i» de kerk niet den eerbied tc. hebben be toond, die men aan deze plaats ver schuldigd is. Waarschijnlijk had de landheer even heimelijk de oogen ge sloten, terwijl ik me hiermede onledig hield. Het is overigens niet verkeerd dat ik dit weet. Toen hij weer buiten kwam, trof 'n lachende meisjesstem zijn oor; een prettige, aantrekkelijke stem, stelde hij direct vast. Hij keek in de richting waaruit het geluid kwam en zag een schilderachtig ouderwetsch laag huis je, evenals het kerkje met klimop be groeid. Een pad leidde over het kerk hof erheen; de veronderstelling was dus niet gewaagd, dat dit de pastorie was. Wat, is Bob Dulverton thuis ge komen! Dat kunt u toch niet meenen, meneer Borlase. Onwillekeurig liep hij wat dichter op hel huis toe en zag een bejaard man, aan wiens zijde een jong meisje wandelde. Het tweetal had den rug half naar hem toegekeerd. Wordt vervolgd. Waalwjjbsclie en Langstraatstbe Courant m

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 1