DFËCB flïl NBETZll I DE N. 1 sprint-, - icltiritiiiti Eigen MM. 75 KJ. Hnppeluieifstriid. Radioprogramma. Wereldprogramma OP ZONDAG 1! JUNI, No. 47. Woensdag 7 Juni '33. 56e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 7 Juni 1933. Zwemmers opgej/ast. Nu er alom weer druk gezwommen wordt, met alle genoegens, maar ook met alle gevaren die daaraan verbon den zijn, worden wij erop attent ge maakt, dat door den Minister van Bin- nenlandsche Zaken de aandacht der gemeentebesturen is gevestigd op het in de laatste jaren in ons land veel vuldig voorkomen van de ernstige be smettelijke ziekte van Weil. Deze ziekte openbaart zich vooral bij menschen, die gezwommen heb ben in water, dat door ratten is ver. ontreinigd. De ratten moeten dan ook worden beschouwd als de dragers van de ziektekiemen, waardoor het water wordt besmet. In verband hiermede worden de zwemmers en baders niet nadruk ge wezen op het navolgende: le. dat het zwemmen ot' baden bij voorkeur dient te geschieden op plaat sen, waar geen of weinig ratten voor komen. Vooral dient het zwemmen te worden vermeden op plaatsen, waar weinig versch water komt en die tevens druk bezocht worden door ratten (o.a. le spoorslooten, de z.g. „wielen de „Ratteual"de Overiken andere binnenwateren) 2e. dat het van hel grootste belang is om bij de zwemgelegenheden geen spijsresten of afval van versnaperin gen achter te laten. Hierdoor worden (le ratten aangelokt en bestaat, groote kans, dat zij zich op deze plaatsen ves tigen. 3e. dat de zwemmers en baders zorg dienen te dragen, dat bij hel zwemmen of baden zoo weinig moge lijk water naar binnen komt en het eveneens niet wenschelijk is, na het zwemmen of baden hing te blijven rondloopen met nat lichaam of natte kleeren. 4e. dat het meer dan ooit wensche lijk is de ratten zooveel mogelijk te verdelgen en zoo min mogelijk kans te geven, zich te vermenigvuldigen. Met het oog op bovenstaande publi catie kunnen wij mededeelen, dat in het „Hoefswiel" geen ratten werden geconstateerd, op de aanwezigheid streng gelet en het water op bepaalde tijden gecontroleerd wordt. Voorts mogen wij er nog wel een waarschuwing aan toevoegen voor die overmoedige zwemmers, die zich op gevaarlijk water wagen ofschoon zij de zwemsport nog niet voldoende mees ter zijn. Nog Zondag verdronk te Heusden een jongeman van 22 jaar, die zich oefende op z.g. ongevaarlijk water aan den oever van de Maas. De ouders moeten wij dan ook ten sterkste aanraden hun kinderen niet naar gevaarlijk water te sturen, doch uitsluitend naar de zwem-inrichting aan het Hoefswiel, waar gevaar prac- lisch uitgesloten is. Gouden Klooster feest. In het St. Antoniusgesticht der Eerw. Zusters van het Gezelschap J. M. J. te v.m. Baardwijk, herdacht de Eerw. Zuster Philothée gisteren het zeldzame feit dat zij voor 50 jaar in het klooster trad. Om half 10 werd in de klooster kapel een plechtige gez. H. Mis van dankbaarheid opgedragen door den Z.Eerw. Heer Pastoor v. Erp, die daaronder een toespraak hield tot de Eerw. gouden jubilaresse. Hoewel aan dit feest zoo weinig mo gelijk ruchtbaarheid was gegeven mocht Zr. Philothée toch veel blijken van belangstelling ook van buiten het klooster ontvangen. Hoewel dit zeldzame feit slechts tot een intieme, doch hartelijke en pret tige feestviering beperkt bleef, is het voor de Eerw. jubilaresse een heuge lijke dag van goote voldoening ge weest. Ook wij bieden de Eerw. gouden ju bilaresse onze hartelijke gelukwen- schen aan en hopen dat zij nog menig jaar haar huishoudelijke zorgen aan hare medezusters mag wijden. Overplaatsing. De rijksklerk A. Bodemeijer van de inspectie 's-Hertogenbosch le afd. is gedetacheerd ter Inspectie Waalwijk. Roestelbergen. Zooals te verwachten was, is het bezoek aan Roestelberg en omgeving met de mooie Pinksterdagen zeer druk geweest uit onze en omliggende plaatsen, maar ook uit de verre om geving als Gorinchem, enz. Wij zullen ons niet aan schattingen wagen, maar het was er zeer vol, vooral ook van kampeerders, families uit Holland ».d. Wij gelooven dat velen goede zaken gemaakt hebben en ook door onze plaats gaf het een aangenaam vertier. Dat er ook nog deugnieten ondei de bezoekers zijn, bleek weer Maan dag toen volgens een ooggetuige een jongmensch uit Sprang een langs den mooien weg staand jong boompje uit louter baldadigheid omboog en af brak. Hij werd op z'n verregaande brutaliteit gewezen, maar trok zich er niets van aan! Jammer dat z'n naam niet bekend is. Laat ons toch alles doen om boomen en beplantingen le beschermen. Dit wordt ook gevraagd voor onze plantsoenen aan het station, waar de gemeente duidelijke borden heeft la ten aanbrengen met dit verzoek, het welk wij zeer gaarne onderstreepen. krachtdadig 's middags 3 nar. Hoogst gevarieerd menu! Hoofdnummer Deelnemers VAN NEK-METZ. KORSMEIJER PÜTZFELD. DUMM IPPEN. HESL1NG A - VISSER. SCHNITZLER—SCHMITZ. v. HELVOIRT-FRANKEN. Populaire prijzen: Dr. van Gils-Fonds. Men zal zich herinneren, dat ter ge legenheid van het 40-jarig priester feest van Dr. van Gils door oud-leer lingen, vrienden en verdere belangstel lenden een stichting in het leven ge roepen is, die den naam draagt van „Dr. van Gils-Fonds". De stichting stelt zich ten doel het bevorderen van wetenschappelijken arbeid van katho lieken in Nederland, onder andere door het verleenen van financieele hulp aan doctorandi bij het bewerken en drukken van proefschriften. Dezer dagen vergaderde het bestuur van dit fonds, waarbij tevens enkele algemeene richtlijnen werden vastge steld, terwijl voorts de bestuursfunc ties werden verdeeld. Krachtens de acte van oprichting is Mgr. Dr. P. J. M. van Gils voorzitter. Het penning meesterschap is toegewezen aan Mgr. Dr. Th. J. A. J. Goossens te Tilburg, het secretariaat aan Prof. Mr. B. H. I). Hennesdorf te Nijmegen. Reeds aanstonds kon aan de verwe zenlijking van het gestelde doel ge werkt worden. Men aanvaarde inmid dels de verzekering, dat de lijst der bijdragen nog steeds niet is afgesloten en dat verdere bedragen dankbaar worden aanvaard. Er is vaak gespro ken en geschreven over een zeker te kort onder de katholieken van ons vaderland. Men late derhalve geen ge legenheid ongebruikt om den achter stand in te loopen. (Het gironummer van den penningmeester is 50174). Industrie. Aan den loswal der haven alhier lig gen een 2-tal kolossale cylinders, dee- len van een waterreinigingsapparaat, dat zal geplaatst worden in de leder- fabriek de Amstel, alhier, ten behoe ve der eigen waterleiding van dit be- l drijf. De kolossen, die elk een hoogte van 6 M. en een middellijn van onge veer 4 M. hebben, zijn geleverd door de N.V. Machinefabriek Reineveld te Delft. Het vervoer naar de fabriek zal niet via de Grootestraat kunnen plaats heb- bèn en het apparaat zal daarom langs De as. Zaterdag alhier te houden geslaagd concert In den tuin van den landdag van den Ring 's Grevelduin- Heer H. van lersel. Capelle e.o. van den bond van i Herv. Jongelingsvereen. op G.Q. zal onder leiding staan van den heer H. A. v. d. Ham te Sprang. I/— Older ideale weersomstandig heden werd 2en Pinksterdag In den Nieuwen Maasmond het door de Cipeische hengelaarsvereeniging „De Maasmond" georganiseerde hengel- coricour8 gehouden, dat dank zij de uitstekende voorbereiding en goede regeling door het uitvoerend comi vaarvan eere-voorzitter was de heer bevond, zijnde de verdere uitvoering van dezen voorgenomen doodslag niet voltooid omdat tengevolge van dat schot noch de dood is ingetreden noch zwaar lichamelijk letsel is ontstaan. Verdachte had een ongeoorloofds verhouding gehad tot de vrouw van de Jongh. Uitspraak in hooger beroep: op grond van minderwaardige geestver mogens ter beschikking gesteld van de Regeering na een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. rribune fl.- Middenterrein f 0 75. '}cn P<ara,lelweg naar de fabriek ge bracht moeten worden. le Rang f0 50. 2e Rang f0.30. Kinderen half geld. Zie a.s. Zaterdag nadere mede deeling in het redactioneele gedeelte Mentaliteit van sommige steunt rekke rs-werkeloozen Zaterdagochtend vervoegden zich aan ons bureau een aantal werkloozen waarvan een hunner het verzoek tot ons richtte, wethouder Smolders (werkzaam op onze drukkerij) voor zitter der Werkeloosheidscommissie, te mogen spreken. Hoewel wij uit den aard der zaak op dergelijke verzoeken niet kunnen in gaan, werd ons medegedeeld dat de kwestie zoo ernstig was, waar de steun voor deze personen plotseling was stopgezet en men nu tegen de Pinksterdagen zonder iets zat. Wij hebben toen een hunner, die zich keurig gedroeg, dat onderhoud toegestaan, maar wethouder Smolders meende, dat plaats en tijd niet ge schikt waren daarover te spreken. Deze aangelegenheid ging natuurlijk verder buiten ons om, tot we gister morgen een ontmoeting hadden met een der bovenbedoelde werkloozen, die ons persoonlijk mededeelde, dat hij reeds meer dan 25 jaar „De Écho" had gelezen, maar dat hij dit blad thans tot zijn spijt moest opzeggen, omdat hij niet wenschte, dat wethouder Smolders één cent aan hem verdiende. Wij behoeven aan een uiting van dergelijke mentaliteit wel niets naders toe te voegen. Ook ten Raadhuize heeft het groep je werkloozen Zaterdag eenige last veroorzaakt. Toen hen de steun niet werd uitgekeerd, bleven zij in de hal tegenover elkaar hun verontwaardi ging luchten. Men vroeg den gemeente secretaris te spreken, doch deze wilde de werkloozen niet ontvangen, daar de kwestie rechtstreeks de Commissie voor werkloozenzorg aanging. Toen de' heer v. Mierlo even later uit zijn bu reau ging en het troepje nog steeds stond te „vergaderen" heeft hij hun kort en krachtig gezegd waar het op stond. Toen zijn de mannen afgezakt en onder aanvoering van een hunner naar ons bureau gekomen. Nadien is ons gebleken, dat boven genoemde kwestie ging over het feit, dat deze werkloozen aanzegging had den gekregen werk te zoeken, daar over 14 dagen (dus op Zaterdag 1.1.) de steuu zou ophouden. Waar nu geen der arbeiders op de zitting der Commissie van Vrijdag was verschenen om eenige mededee- ling te doen omtrent het resultaat van hun streven om in die dagen werk te krijgen, hield de steun automatisch op. Brandjes. Zaterdagavond ontstond in de di rectiekeet van den aannemer Willems, die aan het Hoogeinde eenige wonin gen bouwt, 'n begin van brand. Waar schijnlijk waren eenige leege kalkzak ken door broeiing in brand geraakt. Toevallig passeerde daar de agent van politie Pril, die1 de deur van de keet forceerde en het vuur nog tijdig wist te dooven. De schade die door de vlammen was aangericht, was slechts beperkt. Bij A. in de Pastoor Kuyperstraat ontstond Zondag hij het aanmaken der kachel een schoorsteenbrandje. De politie werd gealarmeerd en verscheen met een snelblusscher, doch inmid dels had men het vuur reeds weten te dooven. CAPELLE. Te dezer plaatse bestaat het voornemen om op 27 Juli a s. een gezelschapsrels naar den te Apeldoorn te houden landdag van de N.C R.V te organiseeren. Gezien de gerit ge kosten, f2 95 retour per spoor en f 2.75 per bus, twijfelen we niet of de heer A L. van Wijlen, van wlen dit voornemen uitgaat, zal deelnemers genoeg krijgen. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" maakte Zaterdagnamiddag j I. in verband met haar !2'/2-jarlg bestaan op 1 Juni 1.1. een muzikale wandeling door de Kom en over de Nieuwevaart. onder leiding van den directeur den heer Alb. Christ. Dr. Ph. Köiler te Breda heeft zijn benoeming tot directeur der Ctöp. Boerenleenbank alhier aangenomen. RECHTZAKEN. G. M., arbeider, Raamsdonksveer, veroordeeld door de rechtbank te Breda tot een jaar gevangenisstraf, ter zake, dat hij te Geertruidenberg op 7 Januari 1933 ter uitvoering van zijn voornemen om A. J. de Jongh opzet telijk van het leven te berooven, op zettelijk daartoe uit een met 'n scher pe patroon geladen schietwapen een schot heeft gelost in de richting van F. Broers, commies ter gemeente- genoemden de Jongh, terwijl deze zich iecretarie te Tilburg en waarin zitling j op korten afstand van hem, verdachte hadden de heeren L. Dijkstra voorzitter, v. d Hoek secretaris. J Kraak penn., H H. Oerlemans. A Both, D J Schuller, H. Co>é en A. J. v. d. Waals, uitste kend geslaagd Is en groote belang stelling trok. Nadat na een welkomstwoord van len voorzitter van het uitvoerend comi de eere-voorzitter het cor cours oij het clublokaal der vereenlging aan ie Vaankant geopend had. stelden de deelnemende veieenlgingen zich op, ■vaarna met het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" aan het hoofd naar het vischwater weid gemarcheerd, waar /an half twee tot 3 uur gevischt werd. □e uitslag hiervan luidt als volgt: Korpspiijzen1 De Ruischvoorn Tilburg, 2 Petrus en Paulus Tilburg, 3 Vlsscherslust Waalwijk, 4 O s Ge toegen Tilburg, 5 Het Bliekj-Ooster hout, 6 Vugh sche Hengelaarsvereen. Vught, 7 Kon. Erk. Hengelaarsvereen. 'sB_»RCh, 8 De Sportvlsschers Olsier wijk, 9 De Rietvoorn Moergestel, 10 De Zalm Gorinchem, 11 De Snoek Leerdam en 12 Let op je dobbei Waspik. De extra-prijs voor de verstkomende /ereenlging werd behaald door De Snoek Leerdam en de vaandelprljs door Visscherslust Waalwijk, terwijl tiet koningskrufs en den prijs voor he» grootst aantal behaald werd door P. Spijkers Tilburg. Personeele wedstrijd1 A. Broek- hulzen Tilburg, 2 P. v. Pelt Tilburg, 3 P. Soijkers Tilburg, 4 A. v Spaen- lonk Tiiburg, 5 L, v. Esch Waalwijk, 6 F. Smulders Tilburg, 7 A. Vermeulen Tilbu'g, 8 C. de Heus Oosterhout, 9 P. Vlamings Tilburg. 10 J Lammers Waalwijk, 11 H. Pijnenburg Tilburg, 12 A v. d. Reijdt T Iburg, 13 P. v. Gastel Tilburg, 14 J. Maas Waalwijk, i5 A. Hoege Leerdam, 16 H Hessei bert Waalwijk. 17 Scholsenbach den 8osch, 18 j. Janssen Vughi, 19 H. v. d Glüien Gorinchem. 20 P. Meeuwls Oisterwijk, 21 v. Hooij Tilburg, 22 P. v. Velthoven Waalwijk, 23 C. Brokke Tilburg, 24 Chr. Schaepers Waspik, 25 N. Verduijn Gorinchem, 26 D. WaaJJer Ttlbmg. 27 J Kars Leerdam, 28 L Henssen Waalwijk, 29 H. Ver hoeven Gorinchem, 30 G. Rennes Gorinchem, 31 W. Kroon Ti burg, 32 J. lanssen Oosterhout en 33 A. Kroon Tiiburg. De3 avonds werden in het café van den heer Qulrijns de prachtige prlj zen door den voorzitter van het uit voerend comiié uitgereikt. Om 8 uur gaf het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" tot besluit van du schitterend geslaagd visscherifestijn aan de Vaartkant een goed geslaagd concert onder leiding van haar direc teur de heer A. Christ, dat door hon derden belangslellenden werd bijge woond. De hengelaarsvereeniging „De Maas- mond" kan met genoegen aan haar eerste Nationaal Concours terugdenken en we twijfelen niet of het prach ig resultaat zal voor haar een aansporing zijn op den ingeslagen weg voort te gaan en voor de niet aangesloten be oefenaars der hengelsport In onze gemeente, om zich als lid der jeugdige, doch levensvatbaarheid hebbende ver lu.uu 10,15 10,30 11,00 13,00 3,00 4,00 4,30 5,00 5,30 0,30 0,55 7,30 8,00 8,05 8,45 9,05 9,30 9,45 11,00 11,10 u aocn levensvatDaarnen - "e (b°u„w™ van eHen aa" eenlglng op (e geven, den Winterdijk voor den heer L. v. \j h A1K Dongen Is onaerhands opgedragen aan I m!L^L den heer J. Molegraaf alhier. Naar we vernemen doet zich thans in deze gemeente een tweede geval van de ziekte „Weil" voor. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid", dat ingeschreven had voor het internationaal concours te Valkens waard op 17 Junt a.s., kreeg vorige week bericht dat het concours wegens te geringe deelname op dien dag niet doorging. Op de dezer dagen gehouden ledenvergadering is nu besloten deel ie nemen aan het op 15 Aug. a s. te Grave ie houden nationaal concours. L— De postduivenvereniging „De Luchtvaart" hield Zondag een wed. vlucht, waarvan de uitslag luidt als volgt: M. de Jong 1 7, J.'v. Doornik 2 3 8, A. Klootwijk 4 10 20, W Mandemakers 5 9, H. Dekkers 6 25 30, G Trtffcis 11 22 31, A. Versteeg 12 23, P. Verhagen 13, H. Rosenbrand 142829, W. Versteeg 15 16, G. Stam 17 24 27, P. de Roon 18, C. Verhagen 19 21, L. de Haan 26 en J. Versteeg 32. Aangetoonde duivenv. Doornik, Christ, behaalde op het j.l. Maandag te Andel gehouden Nailonaal Concours met de Chr. Gem. Zangvereniging „Excelsior, en het Muziekgezelschap „Euterpe" uit 's Gravemoer. van welke verenigingen hij directeur is een tweetal mooie successen. De Chr. Gem. Zangvereenlging „Excelsior" behaalde in de eerste aid. met 263 punten een 2en prijs en het Muziek gezelschap „Euterpe" In ee eere afd. met 306 punten een len prijs. In verband hiermede werd hij bij aankomst te dezer plaatse door he Muziekgezelschap „Kunst na Arbeid* dat onder zijn leiding juist een concert moest geven, gehuldigd, v WASPIK. Voor den Vleeskeu ringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secreiarie aangegeven 14 umderen, 33 vakens en 4 kalveren. rOp den 2en Pinksterdag werd door de leden der Chr. Gemengde Zangvereenlging „Oefening Kweekt Kunst" een uitstapje gemaakt naar Hoek van Holland. DONDERDAG 8 JUNI 1933. HILVERSUM 296 M. A. V. R. O. 8,ÜU Gramofoonmuziek. Morgenwijding. Gramofoonmuziek. Richard Flink leest verhalen. Orgelconcert. Luncüconcert. Gramoloonmuziek. Voor zieken en ouden v. dagen. Zangvoordracht. Voor de kinderen. Gramoloonmuziek. Sportpraatje. Kamermuziek. Causerie door J. Roosje. Vaz Dias. Concert. Gem. Zangver. Spangens Koor. liet Omroeporkest. Zangvoordracht. Kovacs Lajos. Vaz Dias. Gramoloonmuziek. HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,OU Morgenconcerl. N. C. R. V. 10,00 Gramofoonmuziek. 10,15 Morgendienst. 10,45 Gramofoonmuziek. K. R. O. 11,00 Gramofoonmuziek. 11,30 Godsdienstig halfuurtje. 12,15 Het KRO-orkest. N. C. R. V. 2,00 Cursus fraaie handwerken. 3,00 Vrouwenhalfuurtje. 4,00 Bijbellezing. Concert. Cursus handenarbeid v. de jeugd. W. J. Taanman over Onze Ned. Monumenten. 6,45 Cursus knippen en stofversieren. 7,15 Gramofoonmuziek. 7,30 Wat er op de wereld gebeurt. Het Holl. Salonorkest. J. Lens: Van twee kanten bezien. Orgelconcert. Vaz Dias. Gramofoonplaten. VRIJDAG 9 JUNI. HILVERSUM 296 M. V. A. R. A. 8,00 Orgelspel. 8,30 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10,15 Jan Lemaire draagt voor. 10,30 Vioolrecital. 11,00 Onze keuken, door Kers Jr. 11,30 Gramofoonmuziek. A. V. R. O. 12,00 Gramofoonmuziek. Kovacs Lajos en zijn orkest. Causerie door Amy Groskamp-ten Have. Gramofoonmuziek. Causerie door Mevr. van Hoof-v. Gualthérie van Weezel. Gramofoonmuziek. V. A. R. A. 4,00 Vara-klein-orkest. 5,00 Janny van Oogen Vertelt. 5,30 Vara-orkest. 6,15 Orgelspel. 6,45 Frans Nienhuis draagt voor. 7,00 De Flierefluiters. 5,00 5,45 6,15 8,00 9,00 9,30 10,30 10,40 12,30 2,10 A. Klootwijk, H. Rozenbrand en P. de Zondag U. gaf de Harmonie Roon. le overdulf H. Dalmeijer. [„Volksvlijt en Volksvermaak" een goed V. P. R. O. 8,00 Cursus; Ontstaan v. d. Bijbel. 8,30 Concert. 9,00 Cursus. 9,30 Concert. 10,00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10,05 Vaz Dias. 10,15 Lezing over Franc. v. Assisië, door Jan Walch. 10,45 Gramofoonmuziek. V. A. R. A. 11,00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. N. C. R. V. 8,00 Schriftlezing en meditatie. 8,15 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11,00 Liederen-recital. 12,15 Het Trio van der Horst. 2,30 Lezen van Chr. lectuur. 3,00 Huishoudelijke raadgevingen. 3,30 Vioolduetten. 4,30 Voor jeugdige am.-fotografen. 5,00 Vreugde van Juni, door Rinke Tolman. 5,30 Gramofoonmuziek. 5,45 Openluchtconcert. 6,00 Gramofoonmuziek. 6,30 Zomerbloei in den rotstuin, door A. J. Herwig. 7,15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Literair halfuurtje. 8.00 Gramofoonmuziek. 8,15 Uitz. opeening 11e Intern. Muziek feest in Concertgebouw A'dara, 2,30 3,00 3,30

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 5